Veřejný sektor utržený ze řetězu - zpět na článek

Počet komentářů: 414

  1. Politici už ani neskrývajú fakt, že oni sú nadriadení ovčanom. Vládcovia. Teda štátni úradníci sú ich ľudia.
    Je teda celkom prirodzené, že ONI si dávajú väčšie platy, ako dostáva plebs.
    Ak si už konečne ovčania – plebs, lumpenproletariát – uvedomia REALITU, nebudú sa diviť. Politici si z ovčanov urobili kopacie míče, a ovčania veľmi vážne riešia – že to kopanie ovčanov do riti (aj hlavy) je nevyhnutné pre záchranu životov ovčanov. Však PES a Flégr to jasne dokázali.

    1. pěkný článek :)
      Pekne popisuje realitu a jej dôsledky.
      Má iba jedinú vadu – absolutne sa ani nepokúša povedať, PREČO toto smerovanie ovčania trpia, tolerujú, a vlastne aj podporujú vo voľbách. Otázka PREČO je dnes akosi nepopulárna, a odpoveď PRETO sa nepoužíva.

      A jedine odpoveď na otázku PREČO môže obsahovať návod, ako to zastaviť.

  2. „Je naprosto neodpovědné, když vláda dusí soukromý sektor a hýčká si veřejný sektor. To nemůže dopadnout dobře.“

    Jak nezodpovědné, ale jak účinné! Na rozdíl od První republiky totiž mají dnešní státní úředníci jednu obrovskou devizu: volební právo. A vláda si prostě jen hýčká svoje voliče (nebo si umíte představit živnostníka, který zaměstnává 20 lidí, jak volí Andreje Babiše, Piráty nebo Zelené?).
    A že to nemůže dopadnout dobře? Proboha to je přeci kouzlo socialismu! Zatímco v kapitalismu byla „problémem“ finanční oligarchie, která se ale stejně musela alespoň ve skrytu duše obávat, že by mohla o ten svůj zděděný a osobně nezasloužený majetek přijít. V socialismu nahrazuje finanční oligarchii nová struktura: oligarchie politická. A ta se nemusí bát, že by o cokoli přišla, protože když dojdou peníze, zvýší daně, nebo podle současné progresivní „ekonomické“ filozofie si je prostě natiskne. A protože vlastní i monopol na násilí, není se čeho obávat. Jediný problém vznikne, když je ovčan socialismu konfrontován s kapitalismem. Katalogy Neckermanna a západní filmy dokázaly zlikvidovat i RVHP přesto, že – na rozdíl od druhé strany – oplýval téměř nevyčerpatelnými nerostnými zásobami. Takže ano, nemůže to dopadnout dobře, ale v SSSR se socialismus udržel celých 74 let (zatím nejdéle v nám známém vesmíru).

    1. Nevím, kde jste vzal informaci, že státní úředníci neměli volební právo. V r.1920 jsme měli jedny z nejsvobodnějších voleb na celém světě. Jako jedna z prvních zemích totiž ta naše republika přiznala volební právo i ženám.

      1. A vod kdy přesně to tady šlo tak do prdele? :D

      2. Zákon 76/1919 Sb.z. a n.
        A nevím, co je na tom podle Vás nedemokratického? Já osobně v tom nevidím problém. Neplatíš – nevolíš. Za mě OK.
        Za Rakouska-Uherska bylo volební právo dokonce přímo podmíněno placením daní.

        Spíš v tom prvorepublikovém zákoně vidím rozpory, např.: vojínům, a to včetně vojáků z povolání, bylo umožněno volební právo, zatímco například četnictvu nikoli (nějak moc nevidím principiální rozdíl). Dále neměli volební právo osoby zbavené prvomoci nakládat se svým majetkem vč. konkurzů (to fakt nechápu proč?) či právoplatně odsouzení, přičemž lhůta prominutí činila 3-10 (!) let po odpykání trestu.

        Za nedemokratickou bych spíš označil volební povinnost, byť důvody, které zprošťovaly této povinnosti byly poměrně rozsáhlé (osvobozeni byli starci, tělesně postižení, váleční veteráni, nemocní, místně vzdálení apod.).
        Sporný pak mohl být ještě minimální voličský věk 21 let, když všechny ostatní atributy dospělosti získával občan dovršením 18. roku věku.

        Po prvním díle světové války ve většině států bylo uzákoněno všeobecné volební právo zahrnující i ženy, ČSR bych v tomto kontextu neviděl jako nějakou extra výjimku.

        1. „Neplatíš – nevolíš. Za mě OK.“

          Za mě takto široce pojato blbost. Jednak tím vyřadíte skupiny jako jsou důchodci, ženy v domácnosti, nezaměstnané a další. A to jako proč? Celej život si makal, cáloval, teď máš konečně důchod, tak drž hubu?

          Jednak si to převeďme na přímou demokracii, tedy hlasování v referendu.
          Čistě na první dobrou … ZVS ano/ne, euthanazie ano/ne.
          Proč by hlasování o těchto věcech, které se nijak netýkají státních financí … rozhodně ne ta druhá … mělo být podmíněno nějakým placením daní, resp. kladným saldem vůči státním a veřejným financím?
          A přitom se to týká úplně každého.
          Jenže u nás se na přímou demokracii nehraje, takže holt musíte volit zástupce lidu:-), aby to rozhodli.

          Jinak tyhle diskuze tu byly už nesčetněkrát, s JJ nebo OC zejména.

    2. „A že to nemůže dopadnout dobře? “

      – A PRE KOHO dobre ?
      Určite to dopadne dobre pre tých, ktorí to takto riadia.

    3. Státní úředníci nikdy volební právo neměli a nikdy ho mít nebudou, stejně tak jako ty ne, ty šašku. Volební právo má pouze ten nejsilnější. Takových je na světě jenom pár jedinců.

  3. To porovnání průměrného platu mezi státní a soukromou sférou je ovšem v podstatě nesmyslné, protože je tam zcela jiná skladba zaměstnanců. Ve státním je mnohem vyšší procento VŠ a SŠ a naopak tam prakticky chybí ta sorta co dělá v soukromém za platy blízké minimálce, kteří ten průměr soukromého sektoru srážejí prudce dolů. Pokud ovšem porovnáš platy VŠ a SŠ, tak soukromý sektor platí líp.

    1. Ve státním je mnohem vyšší procento VŠ a SŠ , a sú tam iba takí, ktorí by si nevedeli získať mzdu na slobodnom trhu ponukou svojej práce.
      Na tomto ETATIZME sa mi páči iba jediná vec – že sa časom zrúti, zničí sám seba, pretože jeho nenažranosť stále rastie. Je iba smutné, že toto väčšina ovčanov nevidí, a demokraticky vo voľbách dávajú podporu tým nenažrancom.

    2. No nečekaně :) Ale pointu to má, teď se maj státní svině jak prasata v žitě a soukromníky stát zadupává hloubš a hloubš…

    3. To zastoupení je tam ale proto, že si sami ty podmínky zadali, aby se vůbec měli všichni ti slavní absolventni kam zašívat. Snad je ti známo, že většina těch jejich filosofickejch apod. titulů je v soukromým sektoru předurčuje hlavně k pokládání důležitej životních otázek jako např. jestli k tomu budeš chtít hranolky a kolu, nebo ledovej čaj.

      1. Zase ten stát tu vejšku na spoustu fleků vyloženě vyžaduje. I tak kde by v pohodě stačila maturita a na spoustu ani to ne. Když i strážník musí mít maturitu…

        1. Třeba budějcká zdravotně-sociální fakulta je oblíbený zdroj titulů pro policajty a jinou havěť.

          1. Nj, když stát to chce. Mám kamarádku, která je vyšší soudní úřednice. Což je flek, kde musíš kromě maturity absolvovat tříletou přípravku v Kroměříží. Ne zrovna lehkou a docela renomovanou. Z fleku může dělat někde v advokátní kanceláři. Jenže to nemá certifikaci jako VŠ. Takže aby jí po změně zákona nezkrátili plat, tak si musela udělat navíc i VŠ. Takže někde nějakou speciální pedagogiku, bakoše. Což je jí v praxi k ničemu a nemá to zdaleka takovou váhu jako její profesní přípravka, ale zákonu bylo učiněno zadost.

            1. Mír uhájíme a vzdělanostní společnost vybudujeme!

    1. Remcali, tak je postihl spravedlivý trest. S kulaky si umíme poradit, čo to tárám, s hendikepovanými.

  4. Divíte se .. tady je Babišovo !!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017