Válečná propaganda, úroveň MSPAINT.exe - zpět na článek

Počet komentářů: 317

 1. A že ses nechyt tý ukrajinský blamáže na Letný, kde místo 9K114 ŠTURM stál obyčejný MTLB…?

  :OD

  1. K předkládaným informacím v tomto článku bys něco měl? Nebo zase uhýbáš?

   1. misaka:
    K předkládaným informacím mám to, že jsou pochytané po internetu a v kontextu s tím, že přímo v Praze ležela veřejně daleko lepší a zcela průkaznější kořist, kterou lze označit za propagandu, je možné jasně dovodit pisálkovu falešnou nestrannost, kterou se zde snažil ohánět.

    A pro všechny blafaly, co budou chtít dávat tzv. „nálepky“:
    Vojenský konflikt mezi státy bývalého SSSR je jejich vnitřní věc. ČR se nijak netýká. Správným postupem byla důsledná neutralita v této věci; po vyhlášení tzv. „Speciální operace“ měla být naším limitem protestní nóta a nabídnutí prostoru k mírovým jednáním. Z toho jsem mohli mít jen prospěch.
    Místo toho zde máme zaděláno na hromadu problémů do budoucna. Poděkovat můžeme voličům 5K a bělofousatého šmejda.

    .

    1. On asi neví nic o ruském požadavku vrátit se před rozšíření NATO. Ani o tom, že se s Ruskem jednalo, až se dojednalo, on neutralita….ach Bože, a tohle má volební právo.

     https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3427200-zive-generalni-tajemnik-nato-stoltenberg-po-jednani-aliance-s-ruskem

     1. jenyk:
      „…Ukrajině vstup do NATO…“ – se tam píše, jestli ses nevšiml.
      Rozkradený stát a pochybné vedení, které rozpoutalo vnitřní konflikt s charakterem občanské války – to jsou jaksi parametry, které vstupu do NATO ani nevyhovují.

      .

      1. Ono jediným parametrem, stojícím nad všemi ostatními parametry, je ruské nerostné bohatství.

      2. Pred 20 rokmi boli taketo podmienky

       https://1997-2001.state.gov/regions/eur/fs_members.html

       To uz asi neplati, chochli nesplnaju skoro ziadnu podmienku (okrem tej poslednej).

   2. K předkládaným „informacím“ v tomto článku bude lépe se vyjádřit, až vyjde článek druhý s předkládanými „informacemi“ o propagandě druhé strany. Mrdcasník, jako nestranný předkladatel a fuck-čekr(ave Cemper a buď Bobovi věčná dotace), ho jistě již pilně finišuje a ladí poslední detaily. Poté si budeme moct udělat svatý obrázek. Sláma uKravína.

  2. Nepodléhal bych tomu idealizovat si kteroukoliv stranu konfliktu, jedno zda mužik z levého břehu nebo pravého … lžou všichni a ti co přežijí / vyhrají pak prohlásí své lži za pravdu.

   1. LD:
    „…lžou všichni…“
    – – –
    To taky nepopírám, jsem realista. Jan Mrcasik ale realista není, sežere kdejaký hoax, když se mu líbí (tajemný eroplán Auróra).

    1. To ako ten udajny utajeny stealth pred 40 rokmi?

     1. quadra:
      JM se snažil obhajovat existenci tajemného „neviditelného“ eroplánu novější generace, než F-117A na základě jakéhosi hoaxu ze zahraničí.
      Ovšem i české oficiální zdroje podobné dezinformace šíří, např. zde:

      https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=1454

      .

  3. Jarošův zmrd se nezmůže na polemiku, tak uhýbá a ještě při tom kvičí. Jako to podsvinče na porážku.

 2. Jene, jsi pilný.Hedlajny táhnou.Ale uvědom si, z čeho čerpáš.Ono vlastně není z čeho čerpat.Studny jsou otrávený.Nic ve zlým, ale nemusíš psát, když není o čem.Zdravím Tě.

  1. von má prostě dycky pravdu a pže to tak řekl, tak to tak je, kapíš?

   sice je na té mazanici poznat naprostou piču, ale prostě ukroši vo kterejch je prokazatelně známo, že je posílají do mlejnku na frontu s průměrnou životností v hodinách (v místech nejtěžších střetů), a v zákopech jim na hlavy neustále prší dělostřelectvo, rakety, napalmový rakety, dróni a poslední dva měsíce 0,5-2t bomby, tak ti mají za celou dobu ani né 20k mrtvol (i když jak velcí ukravínští jeneráli, tak ai v uhniji se prokecli už před 4 měsícema, že mají přes 100k ztrát – tzn. včetně raněnejch, čili teď tak 150k), zatímco rusáci co nasazujou síly poměrně konzervativně, mají mrtvejch dvakrát tolik, ááááno

   takže je jasný, že ta původní pohádka je pravda pravďoucí, a všecko vostatní je fejk a propagandááááá, i když na zkurvené mazanici NELZE absolutně ani hovno poznat, co je co, esli přišla dřív slepica, nebo vajco, a smysl moc nedávají žádný údaje jako celek (ve všech variantách je tam toho celkem dost značně podstřelenýho, zatímco jinde je to zas přestřelený)

   pro mě teda mají mnohem větší význam ty zmatlaný brigády plný M113tek a jinejch starejch popelnic co měly nedostatečný pancéřování už proti vjetkongu, pže to dokázaly prostřelit už pomalu průrazný .50kový střely, natož rychlopalný kanóny 20+ mm, a ten profil tvaru krabice je na bojišťu taky hrozně nenápadnej :D a to jak úplně každý vozidlo potřebuje úplně jinou munici, to je taky bombastický…víceméně to připomíná ty slimácký milice na středním východě s ukořistěnou technikou, co kus, to originál :)

   ta přehlídka mišmaše vozidel u jednotlivejch brigád je fakt masakr, už se těším, až s tím vytáhnou na tu jejich protivofenzívu, to zas bude řežba jak naposled na línii mezi Zlatou Balkou a Archandělskem, hlavně jak to všecko mimo snad ty kolový Strykery zapadne do bahna X-D…

   1. Uniknute dokumenty (je ich asi 100, nielen o Ukrajine, ale aj Blizkom vychode a Cine/Taiwane) boli pravdepodobne fotene mobilom, navyse na nich vidiet, ze boli poskladane v sanone (niektori tvrdia podla pomeru prelozenych stran, ze to je letter format, nie A4).. vacsina bola oznacena SECRET, takze nizsia uroven utajenia.. ale niektore boli TOP SECRET a navyse NOFORN (t.j. nikto zo spojencov NATO ich nemal vidiet). TOP SECRET ma iny rezim manipulacie a obmedzeni s dokumentami, podstatne prisnejsi a oddeleny od SECRET dokumentov.

    Podla toho, aky je poprask v Pentagone a Bielom dome, nie su to zjavne falzifikaty.

   2. Víme o tom hovno.Všichni včetně tebe.Tohle hmyzí téma mě nechává chladným.Sere mě jen ta angažovanost vrchnosti a bečení ovcí.Tak občas malinko teplota zvýšená, když to tady vidím.

   3. Zdá sa, že sa vyznáš. Kedy tak zhruba by mohli Rusi dobyť nejaké ďalšie väčšie mesto na Donbase, čo ja viem, Kramatorsk?

    1. Behe promine, odpovím za něj:grg, pozor! – Nevíš dne ani hodiny.Ani minutou si dnes nemůžeš být jistý!
     Soráč Behe, já musel na Velkou stranu.

     1. To jsi tedy zrovna moc konkrétně neodpověděl, otázka zněla celkem jasně, odpověď stála za to, u čeho sis poseděl.

      1. Nene, já už byl ráno.Právě ta otázka vyvolala stejné puzení, ale hlavové.Jsi evidentně neuspokojen.Tak holt musíš vyčkat na výměšek původně dotazovaného.Snad to stihne, než půjdu do peří.Nicméně si dovolím předpověď: Víme hovno!

   4. Ty, poslouchej ty kramáři, kdybys chtěl rozbít hubu sousedovi, co je tyčka a má metr pade a kulatý brejle…jak dlouhou by ti to trvalo?
    Táhne se to, to musíš uznat. Někde to vázne, asi…

    1. Tyčka metr pade může být chcípák Jožka, anebo mistr Tříska. Větší vazoun většinou vyhraje, ale občas…

 3. To jsem nevěděl že ve válce se používá propaganda. tedy až na naše spojence, kteří pochopitelně nikdy nelžou. Mně by spíše zajímalo, proč tyto „úniky“ široce pokrývají zrovna NY Times, a proč „unikly“ zrovna v tento čas. Autorovi na tom nic divného není, mnnohem zajímavější je, že pár zoufalců na telegramu upravilo obrázky. Bravo, gratuluji k odhalení dalších zákeřných ruSSáckých rejdů. Příště bych prosil třeba článek o tom, jak RF chtěla dobýt 3M kyjev s 30k vojáky, jak si vyhodili do luftu vlastní trubky, a jak ostřelují sami sebe v jaderné elektrárně.

  1. Vážený pan _klamperno:
   Nehodnotím Váš příspěvek, ale mohu poprosit o osvětlení jednoho slova v něm?
   ruSSáckých.To není spisovná čeština.Ale hovorová taky ne.Tak je to vůbec česky?Děkuji za případnou odpověd.S pozdravem Forge

   1. Všiml jsem si, že se tento výraz často používá v lepších kruzích. A já, jakožto slabá povaha, tímto dávám najevo, že chci patřit k oněm lepším lidem. Taky by mohl můj příspěvek někdo desinterpretovat a myslet si že má nenávist ke všemu ruskému není dostatečná, a já bych tak výhledově mohl skončit v převýchovném táboře Pravdy a Lásky Václava Hajzla..

    1. Takže vytříbená perzepláž.Fajne…

     1. Jinak se jedná o spojení dvou hanlivých výrazů. Jeden naznačuje že rusové jsou tak jako trochu podlidi a druhý že jsou náckové. zní to možná trochu zvláštně ale kdo poslední dobou sleduje geopolitiku nebo viděl monty pythony, toho už žádná absurdita nepřekvapí

      1. A já jsem ti do poslední chvíle věřil.No nic, jdeme dál.

      2. Ze skutečných nadlidí a nácků, což byli bezpečně a prokazatelně Němci, tu špínu nesmažeš – a nehodíš ji na ty, kteří ty nadlidi a nácky „umravnili“.
       Podlidi jsme byli my, slovanské národy, ale u Němců.
       Tohle prostě těmi dvěma velkými S neobrátíš, ani kdyby ses natřikrát posral a k tomu zfejkoval celou wikipedii.

       1. 4 servisdok: Maličko nesouhlasím s minulým časem v prostředním řádku. Pro Němce jsme podlidé stále. Nic na tom nezměnily ani (prozatím dvě) desítky milionů muslimských Novoněmců, kteří si z gesichtů původních občanů dělají rohožky.

        1. Němci se aspoň snaží, aby nevyvolávali na první dobrou dojem nadlidí. Já vím, že se jimi stále cítí být.
         Jiné to je, když se ožerou, padnou zábrany a to se pak i hajluje, zpívá se Horst Wessel.. Ale ráno se pak dělají soupisy lidí, co u toho byli a dělají se opatření :D

         Co se Rusů týče, tak tam je to trochu jinak. Ne, že bychom pro ně byli podlidi, koneckonců jsme Slované jako oni, tedy většinově :D Ale nejméně jedna generace Rusů, nás považovala za bandu poserů a kolaborantů. Proč si to mysleli, není těžké uhodnout.
         Docela pregnantně to vyjádřil i Vorobjov po příletu domů. Mám někde schovaný výtisk Mladé Fronty, ve které to ještě odvážně otiskli, včetně názoru na Kocába a naše „armádní špičky“.

         1. Od prehranej vojny je u Nemcov silny komplex cele desatrocia, hoci ho velmi skryvaju.. stale plati, ze doma sa hovori inak ako na verejnosti (a velmi si na to davaju pozor), to platilo v oboch nemeckych statoch a plati aj po zjednoteni.

         2. Němci si už dokázali vymyslet témata, ve kterých ukazují pravou tvář, například ekologický terorismus. Zelení v DE operují s pověstnou německou arogancí, která je v jejich očích ospravedlnitelná tím ušlechtilým cílem spasení klimatu, whatever it means.
          Je tedy třeba dodat, že s tím tahle revoluční levicová městská elita tvrdě narazila u konkurenčních voličů ze střední a nižší třídy, kteří jsou zvyklí na německou práci a výkonnost, ale taky na německý blahobyt.
          Krásně to teď bylo vidět na debatě o spalovacích motorech v EU, Frans Timmermans se tetelil blahem, všechno se to odhlasovalo na urovni EU parlamentu a když se to mělo formálně posvětit, (úslužně připraveno ČR během předsednictví) tak se najednou vztyčil Volker Wissing, německý ministr dopravy za Svobodné, nýmand o kterém doteď nikdo neslyšel a pronesl „nein, es muss noch revidiert werden“.
          Zavládla panika.
          Zelení a jim poslušné frakce se semkli jako jeden muž – a zavládla hrůza. Nic, vůbec nic se nestalo. Volker Wissing se vůbec neposral, vůbec žádná média ho nezkoušela popravit, žádné neziskovky neuvolnily milion euro na kampaň se mrtvým tuleněm s velkýma očima a v žádné zoo nezemřelo žalem žádné bílé medvídě.
          Za tři dny bylo po zákazu spalovacích motorů, sice jen na syntetická paliva, ale víme jak – ono se začne se směsí syntetických paliv s fosilem třeba v poměru 1:99.
          Tohle demonstrovalo obrovskou německou sílu, ukrytou v jednom nenápadném muži, který je vyfutrován mandátem německého průmyslu a tichým hlasem německé většiny.
          Za tři dny. Předcházela tomu rok a půl dlouhá diskuse.
          A na konci těch tří dnů se Timmermans zmohl je na tweetové konstatování jak je happy, že se našel kompromis.

          1. +1!

 4. Tak určitě….
  Propaganda jede na obou stranách, o tom není sporu.
  Ale i za socíku to aspoň mělo nějakou „štábní kulturu“, to co teď prezentuje fialová hrůza je nejen blbé, ale navíc i trapné.
  Tento článek se propálil už po prvních větách, ani jsem se nenamáhal to dočíst do konce..

  1. V ramci vyvazeni by autor mohol napisat podobny clanok o ukrajinskej propagande, ta je aspon tak blba a primitivna.. duch Kyjeva mu pomoze.

   1. Jestli ono to nebude tím, že ruští propagandisti nejsou tak tupí, jako čeští.
    Ti ruští totiž svůj národ znají.
    A pokud jim tahle, podle našich statečných, vždy pravdomluvných propagandistů tupá a hloupá propaganda, pomůže vymlátit ukravínské nácky do jednoho, tak to byla dobrá a účinná propaganda.
    Srandovní je, jak se ti čeští z toho mohou posrat rozhořčením :D

   2. Ovšem videa umí točit pěkná. To ovšem wehrmacht taky, zvláště ty z roku 1944. Die deutsche Wochenschau, na trubce je toho plno. Odhodlaní vojáci s moderní technikou, protiletadlovci zasahují nepřítele, letadla padají, tanky vybuchují, Endsieg se blíží…

 5. Takové mrhání časem a intelektem. Jak to, že vždy ozdrojujete, logicky uvažujete, geniálně uvažujete – ale celé Vám to odkráčí do odpadu.
  I kdyby Rusové dělali propagandu superblbě, nic to nemění na podstatě konfliktu, a už vůbec nic na jeho výsledku.

  1. No jo, ale o podstatě konfliktu a jeho výsledku ten článek ani být neměl.

   1. Asi potřebuje Bolka.
    Jen mne překvapuje, kde bere lolek tu jistotu o výsledku.
    Propaganda bude vždy sama o sobě blbá a pro blbce a potřebuje jí jenom trouba. A ještě větší trouba je ten, který ji hltá.

  2. lolek: tak zrovna u tebe to poznat je, že zbytečně mrhal časem a intelektem – o nějaké podstatě konfliktu nebo výsledku ten článek není. A stejně jsi mimo – právě ta propaganda (v minulosti) je jedním z důvodů tohohle konfliktu. A na výsledek může mít sakra vliv – stejně jako třeba na válku ve Vietnamu.

  1. Bál jsem se na to kliknout, ale stojí to za to. Toto se totiž blíží podstatě konfliktu/ů.

   Titulek zní: Martin Koller – Rozbor zločinecké smlouvy s NATO k jejímu 74. výročí existence. Jak z ní vystoupit?

 6. Dalo se cekat, ze mistni zumpa zustane rada v hrejivych smradlavych hovinkach. Hledat pravdu je tak trosku nad jejich sily. Lepsi je se navzajem placat po ramenou, jak je to Rusko skvele a zapad prohnily.

  Argumenty proti argumentum v clanku nula. Kecu zde v diskuzi milion. Kablaci, Behemoti, Corony a dalsi mistni socialne zoufaly retardi se na odpoved jen trasli… Dobra prace Honzo. Pravda boli. Zkurveny zmrdy nejvic.

  1. Nebuď zpruzelej!Honza není superman.Taky se třeba zkurvení zmrdi alespoň pobaví.Ale na jiné téma.Make love, not war!Vole.

  2. Ekonomická situace v rozvojovce za mrzké mzdy oficiálně od dva 12? je prostě tím co nikoliv zaujatí opravdu ekonomové a nikoliv politikáři již dávno a hodně dlouho mluvili že válka je prostě pokračováním ekonomiky jinými prostředky. Aby jste se nedivili argentiské vrtuli s pseudo nabídkami řešení pro „plebs.
   https://www.youtube.com/watch?v=9w6raGiYuyQ
   https://www.youtube.com/watch?v=9a—cJa5-E

   1. >…že válka je prostě pokračováním ekonomiky jinými prostředky…<

    Špatně, Sergeji.

    Válka je pokračováním POLITIKY jinými prostředky.
    Carl von Clausewitz.

  3. Zrovna teď si připomínáme události, jejichž aktérem byl i jistý římský prokurátor a jeho otázka: Co je pravda?

   1. Jihočech Honza: pilný to čtenář a dobrý historik, který čerpá z přečteného a má fakt dobré hinty na dobré knižní kusy vs. trouba, co se občas urve, popije a pak hodí výstřik do diskuze?
    Děláme quiz, ne?

    1. Quiz? Jako kdo tohle měření sil ve stepi vyhraje? Doufám, že Rusové (přesněji Velkorusové). Nepřeju vítězství banderovcům, bidenovců, ani fialovcům. Pokud někdo bojuje za NÁS (čtenáře DFENSe, kteří chtějí normálně žít), tak je to ruská armáda a wagnerovci.

     1. @JH
      Vlastně bych Vám to přál. Už Vás vidím jak měníte kořalku za 80 oktanový benzín a píšete do Jihočeské pravdy oslavné dopisy jak konečně ruský mír přinesl řád a pořádek.
      A pak jednou, na svém telegramovém účtu něco lehce zkritizujete…

      1. Skoro to vypadá, jakoby z vás mluvila zkušenost, Dachsmeistere.

       My ale víme, že nemluví.

       A kromě toho – povědomí o případných třech koncích jednoho drátu, měl kdysi každý příčetný člověk. A ti nepříčetní byli v léčebnách, k jejich výkřikům potom nikdo nepřihlížel. Dokonce ani k výkřikům těch, co měli v rámci Dg 307 nějaká ta privilegia, či tam strávili jen omezený čas.

       Dnes je, bohužel, situace dost odlišná. Třeba už v tom, že přístup k internetu mají, v rámci jakýchsi kvazisvobod, bohužel i lidé omezeně svéprávní, nesvéprávní, duševně nemocní, nebo pod vlivem nějakých chemikálií.
       Jsem si zcela jist, že JH umí s takovou kvazisvobodou dobře nakládat dnes – a uměl by i později.

       Zato váš komentář, Dachsmeistere, ten je opravdu hoden zamyšlení. I to oktanové číslo a jižní Čechy.
       Je to zvláštní, ale oktanové číslo tehdejšího, sovětského armádního benzínu, zpravidla dobře znali a znají jen ti, co s ním opravdu šmelili.

       1. Oktanové číslo tehdejšího sovětského armádního benzínu neznám…
        Vím jen, že 80 měl běžný benzín Normal (Special 91 a Super 95), který zmizel z distribuce někdy na přelomu 70. a 80. let…
        Vím to díky tomu, že mi to tehdy přišlo líto, anžto jsem měl v té době automobil GAZ 21 Volga, který měl podle dílenské příručky* předepsáno OČ 72 (v exportní verzi, jinak 67)…

        * Byly v ní také postupy startování v mrazech a recepty na nemrznoucí směsi pro až -40 °C…

        1. Československý Normal/mix měl OČ 85 a Special 90. Super 96 se objevil až o něco později a stejně tak po zákazu triethylolova, se objevily ty bezolovnaté varianty 91 a 95.
         Původní olovnatý Super měl OČ 96 a pamatuju si to proto, že tátův polský Fiat 1.5, modelového roku tuším 74 či 75, s vertikálními zadními lampami, sice měl na rozdělovači oktanový korektor, ale v příručce měl předepsáno OČ94. Subjektivně také nejlíp jezdil a nejmíň žral směs Specialu a Superu. Táta to nějak míchal přímo u pumpy.

        2. Bylo v praxi prokázáno, že carevna uspokojivě jezdí na techničák z dvěstělitrové bečky, se vcelku nepatrným přídavkem Normalu, právě kvůli studenému startování. To je z tohoto hlediska úplně neuvěřitelný motor. Taxikáři jezdili s tou novější Volhou 24 taky na kdeco, ale z největší části na Normal, dostupný úplně všude.
         Pamatuju si jednoho, co se za ním obvykle táhl podobný smrad, jako od větších modelářských motorů, co fungovaly na metylalkohol. Pak ho na chvilku zavřeli a s ním i jeho bráchu, co pracoval v nějaké výrobě čisticích prostředků a kradl to tam. :D

        3. …a podíváme se na Pumpaře od Zlaté podkovy a na reálné záběry stojanů z roku tuším 1974. Je jich tam docela dost, včetně cen.

        4. Oktanové číslo sovětského benzinu neznám rovněž, ale mohu přidat vlastní zkušenost. Celkem pravidelně jsem v druhé polovině 80. let 20. století od sovětských soudruhů z nedaleké posádky kupoval benzin (ale také např. bajonety – které člověk mohl hodit jakkoli a vždy se zapíchly špičkou, zbraně – bohužel dnes již nepoužitelné ráže 7,62 mm, nářadí, brusnou pastu, baterky, železo, hliník…). Cena byla sice směšně nízká, obvykle v bezvýznamných naturáliích (vyjednávání obvykle začalo vodkou a skončilo čůčem – pro nepamětníky: za reálného socialismu bylo furt zavřeno, zejména v době vycházek soudruhů, kteří nás tu strážili před námi samotnými a „čůčo“ bylo označení pro ovocné víno mrzké ceny i kvality, kterým se opíjely svlečny, aby byly povolnější, a po jehož větší konzumaci následovalo vyprázdnění obsahu žaludku a dvoudenní bolehlav), ALE: svíčky bylo třeba pravidelně, neméně 1x týdně očistit kartáčkem od bagule žlutého nánosu síry. Auto samozřejmě nemělo výkon, zato spotřeba paliva vzrostla na téměř dvojnásobek (což bylo vzhledem k ceně šumák). Bohužel svíčky Pal to moc nedávaly a častou očistou se ztenčovaly elektrody, takže v zimě nebo za vlhka obecně mělo auto horší startovatelnost i přes úpravy trysek a vzdušníků, a pak se musel trvale obohacovat benzin cucákem („cucák“ = táhlo sytiče, které u karburátorů kopie Weber omezovalo klapkou průchod vzduchu první stupněm; netýkalo se Škodovek s karburátory Jikov, které měly samostatný sytičový okruh). Občas byly ale v Mototechně k dispozici i svíčky sovětské výroby, které byly k tomuto účelu mnohem vhodnější. I karburátory se zasviňovaly a bylo potřeba je pořád dokola čistit. Takže benzin to byl neskutečně mizerný a použitelný pouze u motorů s nízkým kompresním poměrem, zato jej bylo mnogo a nestál skoro nic.
         Pro náklaďáky Ural totiž fasovali soudruzi 1,7 kg/km, takže dokázali dobrýho půl kila na kilometr ušetřit, neb v ČSSR jsme již měli silnice, s čímž to vynálezem sovětští normovači nepočítali (opět pro vysvětlení narážky mladším: když během jediného týdne před zahájením výstavby automobilky VAZ v Togliatti vrátili sovětští soudruzi italským konstruktérům místo zapůjčených vozů Fiat 124 Special pouze několik zničených vraků, otázal se vedoucí italské delegace „… a nepočítali jste někdy soudruzi, v těch vašich plánech, s výstavbou silnic?“).

         1. co je na sedumšedesátdvoice nepoužitelný??

         2. BTW, nepřebíjí tady negdo nák ve velkym?

 7. OT: Dlouho se neozval Wali. Samozřejmě chápu, že pracuje v utajení a to tak přísném, že nikdo na celém světě není schopen zjistit jeho skutečnou identitu, natožpak ji zveřejnit. Ale docela by mě to zajímalo. Pořád je schopen zasáhnout jediným výstřelem pět cílů najednou?

  1. Pokud jsem správně pochopil články na netu, terminátor Wali to na Ukrajině po pár dnech zabalil, aniž by si vystřelil. Asi mu došlo, že je to tam na levačku….. naštěstí mají Ducha Kyjeva…. teda už vlastně nemají. Připomnělo mi to M.A.S.H. jak si Hawkey vymyslel imaginárního kapitán Tuttle…. ten měl být z rozhodnutí generála Claytona dokonce vyznamenán a Hawkeye si musel vymyslet historku o tom, jak kapitán zahynul, když vyskočil z vrtulníku bez padáku.

 8. Docela by mne zajímalo, odkud autor bere jistotu, že jde o ruské účty, resp. o ruské účty řízené vládou RF. Síť Telegram je na vládě RF nezávislá, takže
  1) může to být dvojitý fake
  2) může to být prostě nějaký jouda.
  Netvrdím, že tam vládní propaganda neprobíhá, to nepochybně ano, ale odkud víme, že jde zrovna o tohle?

  Článek, na který je odkaz „údajně Ukrajinci vpadli do Ruska“, je tisková zpráva bez fotek. Video pod tím je popsané v ukrajinštině. Ruská televize má ukrajinské popisky?
  Materiál pod tím je český.
  Fotky jsou bez jakýchkoli identifikačních údajů, to nic neříká.

  Opakuju, že nepochybuju, že Rusko vede propagandu. Klidně může být v článku všechno pravda. Pokud ale článek něco tvrdí a nejsou odkazy na originály, tak je to jako pramen nedostatečné – trochu mne to překvapuje, protože JM jinak zdrojuje dost pečlivě. Pouze jsme se dozvěděli, že kdosi uveřejnil amatérsky pozměněnou fotku a že Ukrajina tvrdí, že Rusové něco tvrdí. Jo, ta slečna mluvila rusky a měla bundu s nápisem.

  Co se týká false flag operací, chytří Ukrajinci by určitě na rozdíl od hloupých Rusů k diverznímu nájezdu použili ruskou techniku, aby zmátli protivníka. Podle zpráv v čekém mainstreamu mají spoustu kořistních ruských strojů (viz link níže), takže typ BVP nevypovídá celkem o ničem.

  https://echo24.cz/a/S2NSC/zpravy-zahranicni-korist-rusko-tanky-dela-vic-nez-zapad

  Mimochodem co znamená „který má Ukrajina vůbec ve výzbroji“? Jako že „vůbec nemá“ nebo že „má“?

  1. Hroch_bahenní:
   S tímhle nickem je docela práce, že?
   Zajeď na dovolenou do Afriky a myslím, že se přejmenuješ.

   1. Stará přezdívka. Vo co go?

    1. V poho, jen jsem vyzkoušel bdělost.

     1. Stejně nerozumím. Co je na tom nicku divného?

      1. |Nech to plavat.To byl vtip, který se asi nepovedl.Holt nemáš ty nozdry nastavený na potápění.

       1. Léta tu byl například panelákový_pičus a nikomu to nepřišlo divné.
        Nahoře máš lolka a určitě se objeví i bolek. V klidu, jde o hovno.

        1. píčus je na golfu, ne?

        2. serviskdok:
         V poho, jen se bavím.Nic špatného nedělám.A mezitím zasychá vosk.A u toho Džetro.Song from the Wood.Takže tady klídek.

         1. OK. BTW dobrej výběr muziky.

         2. Vdaka za tip.. prave som si pustil po dlhych rokoch Stormwatch.

          1. jj, a zejtra si u oběda pomysli na Heavy horses…

        3. Málem bych byl zapomněl – i kundohlav smrdutý, se tu občas zastavil :D

        4. No upřímně – nepochopil jsem, že si někdo dá dobrovolně nick panelákovej píčus:-) To bych spíš čekal, že ho někdo dostane jako urážku.

         1. To byla asi narážka na film Roming.Polívka v roli cigoše stepního tímto dehonestoval cigoše domestikovanýho.Tak jsem si to vysvětlil.

  2. No to v žádném případě, musí to být oficiální ruská propaganda, jinak by přece nenapsal 4 stránky textu o dvou pofidérních fotkách. Ale věřím že tohle všechno budou dvojité fejky :D
   https://img.4plebs.org/boards/pol/image/1647/15/1647157311033.jpg
   https://img.4plebs.org/boards/pol/image/1649/26/1649266787698.png
   https://img.4plebs.org/boards/pol/image/1646/08/1646085385545.webm
   https://img.4plebs.org/boards/pol/image/1646/08/1646085430132.webm

   1. Založený 4chan užívač

   2. Na webu MO ČR fakt překládají slovo „manta“ jako „létající ryba“?
    To musí být fake stránka.

    1. Sorry, patřilo jinam.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017