Testovací horečka - zpět na článek

Počet komentářů: 14

 1. Autor propadl tautologii.

  Nemocný je ten, kdo má klinické příznaky. Klinické příznaky má proto, že je nemocný.

  Ten, kdo nemá klinické příznaky, není nemocný. Má pouze v těle infekci, leč pokud ji imunitní systém zvládá potlačit, infekce se nerozvine nebo je poražena a dotyčný člověk není nemocný.

  Každý člověk v sobě nosí spousty bakterií a virů a kdyby na ně byl testován, vyšel by pozitivně. Dokud ovšem imunitní systém zvládá svou práci bez větší námahy, dotyčný není nemocný.

  Jak píše RnDr. Drbal z Katedry buněčné biologie UK, je podstatné rozlišovat mezi nakažením a onemocněním:

  Infekce virem SARS-CoV-2 postihne nakonec velkou část světové populace, a to i v případě těch nejpřísnějších karanténních opatření. (…) Onemocnění jako následek této infekce se nazývá COVID-19. D znamená „disease“, tedy nemoc. V tom případě se už musí projevit klinické příznaky. COVID-19 postihne pouze minimální procento populace a z ní jen velice malá část SARS-CoV-2 pozitivních lidí na toto onemocnění skutečně zemře.

  Nemocní mají COVID.
  Pozitivně testovaní bezpříznakoví mají nCOV-19 a nejsou nemocní.

  Je nutné důsledně rozlišovat mezi nakaženými a nemocnými, což ovšem média a hysterici programově a úmyslně nečiní a tváří se, že oboje je totéž.

  Kauza uzavřena.

 2. Autor je v některých svých závěrech drzý, asi jako lázeňská veverka :D
  Nechci ani domýšlet, co se po přečtení tohoto článku rodí u kolegy zrg1.
  Zarazil mne poměrně odvážný odborný tón celého článku, přičemž autor není ani schopen správně napsat lékařský titul, který se správně píše MUDr. a téměř každý člověk se střední školou to zvládá.
  Článek je sice napsán stylem „já neříkám ani tak, ani tak, závěr si udělejte sami“, ale přitom tendenčně směřuje poměrně jednoznačně.
  Hodnotit si to netroufám, to musí lidi, jako Challenger, kteří jsou lékaři a dělali si nějaké své průzkumy.

  Docela zajímavé také je, že není zmíněna doktorka Peková z Tilie. Ta asi jako jediná nabízela zcela průkazné testy na nákazu přímo tímto koronavirem – a hlavně vysvětlila, v čem spočívá jeho průkaznost a spolehlivost.
  To ještě u běžně používaných testů nikdo ani nezkusil vysvětlit, ergo přežvýkat do pochopitelné formy i laikům.
  Lidi Vám uvěří tím spíše, čím lépe jim vysvětlíte problém, pro ně stravitelným způsobem.
  Do rypáku si rozhodně šťárat nenechám. Sice patřím do ohrožené skupiny, měl bych se správně bát a letět na testy, protože žiju se starší ségrou. Ale připosráni z toho nejsme ani jeden. Byly tady už horší věci /třeba ten předchozí bolševik, nebo skutečné pandemie obyčejné chřipky, co lidi kosila jako sekačkou/ a přežili jsme je.
  Těžko se mi věří zejména faktu, že by někdo byl ochoten, za těžké stovky miliard dolarů, nechat vyumírat ty 4-6% nejslabších kusů v populaci.
  Že WHO není nestranná a už vyvedla všelijaký všivárny, to je známo. Že by se ale propůjčila k něčemu takovému a v celosvětovém měřítku…nevím.
  Současně ale vidím, že se na celé téhle maškarádě, fakt těžce pakuje můj úhlavní nepřítel-rejžák. Přitom jejich ztráty jsou oproti zbytku světa minimální a podobně je to i v RF.
  Článek mi nepomohl si ujasnit mnohé otázky, na které nejsou ochotny odpovídat ani vlády států, proto za 2.

  1. „Do rypáku si rozhodně šťárat nenechám.“

   Ale necháš až věrchuška spojí výsledek testu s něčím bez čeho se neobejdeš.

  2. Doktorka Peková navíc testovala lidi za 1200 Kč a tak se jí státní aparát odvěčil tím, že jí falešně obvinil z neschopnosti, že se sama nakazila při práci v laboratoři.

 3. Proč je tolik lidí s pozitivním testem bez symptomu?
  Toto bude pravděpodobně normální jev u většiny se vyskytujících nemocí. Imunitní systém člověka pracuje pořád, protože je tělo pořád pod útokem. Kromě covidu se ovšem v takovém měřítku bezpříznakoví lidé netestovali. Nepochopení tohoto spojení vede k mediální hysterii.

  Co vlastně testy opravdu testují?
  Přítomnost virové RNA tedy RT-PCR (které se používá nejčastěji a věnuje se tomu většina tohoto „článku“) toto testuje. Netestuje se životaschopnost virových částic. Pravděpodobně to přispívá k velkému počtu bezpříznakových případů. Nepochopení vede k mediální hysterii.

  Jak je možné, že člověk má jeden den test s výsledkem pozitivním a hned druhý den je výsledek negativní?
  Jedná se o problém odběru. Musíte odebrat vzorek s dostatečným počtem virových částic, které nestihnou degradovat než se otestuje. Imunitní systém nefunguje ve stylu Hradu, který je možno dobýt a pokud dobytý není, nezjistíme, že proběhl boj. Jedná se zpočátku spíše o partyzánskou válku virů a bakterií, která pouze v některých případech přeroste ve válku totální a člověk onemocní. Pokud štětičkou vyhmátnete místo, kde má virus základničku, detekujete. Druhý den ovšem mohl imunitní systém už stihnout uklidit, nebo jste se prostě netrefili…

  Pak se nám taky objevily testovací sady (tzv. testing kits). Tyhle testy, když se podíváte na stránky americké CDC (Centrum for desease control), jsou uvedeny jako „pouze pro experimentální účely, nelze použít pro diagnostiku“.
  A zde nám začíná konspirace. https://www.cdc.gov/media/releases/2020/p0206-coronavirus-diagnostic-test-kits.html Krátký náhled nám ozřejmí, že tyto kity jen úředníci nestihli protáhnout standardní byrokracií. Kvalita a vůbec schopnost práce CDC je jako u každé státní instituce na samostatný článek. Autor se neobtěžoval specifikovat testovací sadu názvem, výrobcem, šarží atd. (překlad do angličtiny opravdu neozřejmí, o čem přesně se bavíme…). Můj odkaz je tedy erudovaným tipem ohledně toho, co si autorova konspirační mysl špatně vyložila.

  PCR test vynalezl v 80-tych letech minulého století pan Kary Mullis. Chtěl bych tady zdůraznit, že sám vynálezce testu se distancuje od používání tohoto testu k diagnostice.
  Obyčejná lež. On Mullis byl popírač spojení HIV-AIDS a jen tvrdil, že čistě z přítomnosti viru nelze dedukovat nemoc. Krom toho zemřel loni v srpnu před vypuknutím covidu. https://in.reuters.com/article/uk-factcheck-pcr/fact-check-inventor-of-method-used-to-test-for-covid-19-didnt-say-it-cant-be-used-in-virus-detection-idUSKBN24420X
  Zde bych si dovolil zmínit nevyužitý konspirační potenciál příhodné smrti autora PCR jen pár měsíců před prvními nemocnými… :D

  V krátkosti si tedy popíšeme, jak tento test probíhá:
  Odebrání DNA a rozštěpení DNA spirály…..Replikace vláken – exponenciální…..Reverzní transkriptace (reverse transcriptase – RT) – protože náš koronavirus je RNA, je potřeba provézt tenhle krok, proto je taky ta zkratka RT-PCR. Takže RNA je konvertován do DNA…..Každá replikace se nazývá cyklus…..Test počítá počet cyklu do detekce RNA

  Je vtipné, jak někdo, kdo není ani správně schopen opsat pořadí kroků, následně rozporuje principy metody. Reverzní transkripce se provádí jako první krok, protože protože DNA-polymeráza v PCR není schopna amplifikovat RNA.

  Na to je potřeba tzv. „zlatý standard“. Ten se získá ze vzorku infikovaného, nemocného člověka. Pak je nutné tenhle vzorek očistit a izolovat od jiných fragmentů. Po očištění a izolaci je potřeba ještě provézt ověření, jestli tenhle izolovaný vzorek je opravdu to, co způsobuje naši nemoc CV19, např. na zvířeti. Tady nám ale trošku nastává problém, protože tento krok „zlatý standard“ nebyl doposud nikde na světě proveden!
  Toto je prostě totální slátanina, která nedává žádný smysl. Autor si zřejmě nevšiml, že věda staví na tom, co už bylo objeveno, a není potřeba každý experiment začínat pazourkem, ohněm a kolem…

  Mezinárodní světová zdravotní organizace (WHO) vydala protokol, který stanovuje tzv genové sekvence pro SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc CV19:…..Když se podíváme na druhý seshora:…..a porovnáme ho s genomem chromozomu 8, tak zjistíme, že se naprosto shodují! To znamená, že jednou ze vzorových sekvenci, s kterými se mají porovnávat výsledku testů je i genom, který se vyskytuje v každém člověku, bez ohledu na to, jestli je infikovaný nebo ne. To by vysvětlovalo, proč pozitivně testovaný lidé nemají symptomy a nejsou nemocní. Taky to vysvětluje, proč když nám v médiích předpovídají „druhou vlnu“ a nárůst infikovaných, tak si to taky umí zabezpečit. Přemýšlejte o tom sami.
  Opět vstupuje autorova brutální neznalost metody a schopnost jeho mysli dosáhnout konspiračního cíle. Ty další sekvence nejsou v odkazovaném popisu testu jen tak. Především je důležitá informace, že DNA-polymeráza začíná pracovat v místě, kde je primer, ale signál dostaneme, až projde místem, kde je probe a obě tato místa se tedy musí nacházet na testovaném řetězci, což lidská DNA na chromosomu 8 nesplňuje.

  K exozómům postačí tento odkaz https://en.wikipedia.org/wiki/Exosome_(vesicle)#:~:text=Exosomes%20are%20membrane%2Dbound%20extracellular,inward%20into%20the%20endosomal%20lumen. Je zde jasně napsáno, že exozómy nabývají různých velikostí. Najít dva obrázky, které jsou zjevně odlišné, vymyslet si rozměry a tvrdit, že je vidět podobnost chce hodně představivosti… Proč je histologie vědní obor a ne jen příležitost pro soutěž typu najdi 10 rozdílů má svůj důvod.

  Chtěl bych tady ještě upozornit na možné rizika odběru z nosu. Jak jste si již určitě všimli, je tyčinka zasunutá do nosu, a to pořádně hluboko. Když jsem to viděl po prvé v televizi, tak jsem tomu ani nechtěl věřit, že je možné to takhle hluboko zasunout. Takovým hlubokým proniknutím je možné poškodit hemato-encefalitickou membránu. Poškození této membrány umožňuje přímý přístup k mozku pro různé infekce, především ty, které si sami nošením roušek nashromáždíme a pak zpětně vdechujeme. Hemato-encefalitická membrána je součástí buněčné vrstvy, jako bariéra, která chrání mozek před jedy a neurotoxiny z vakcín, před těžkými kovy, bakteriemi, pesticidy a jinými jedy, které do lidského mozku nepatří.
  Sice si nevšiml, že je potřeba prorazit vatovou štětičkou na kusu plastu kost, zato stihl přidat, že ve vakcínách jsou neurotoxiny a jedy :D Sagitální řez CT hlavy jasně ukazuje, že mozek je chráněn proti fyzikální penetraci kostí. https://www.youtube.com/watch?v=3ytd9NAInKM&ab_channel=CTScan%26MRI

  Celá pandemie je provázena státní neschopností, potenciálem utáhnout šrouby (jako každá krize) a nahrabat si ze státního, ale vymýšlet takovéto konspirace to už chce slušnou dávku naivity a představivosti :D

  1. Já bych chtěl velmi poděkovat za další příkladné vysvětlování!

   Osobně bych autora nezatracoval — různá náboženství a/nebo konspirační teorie jsou jen důsledkem nepochopení a nedostatku dostupných vysvětlení. Absence jakéhokoli vysvětlování je skoro všudypřítomná. Nějakej vysoce postavenej týpek vydává svoje pocity za vědecky ověřený fakt, který ale jaksi nelze jakkoli doložit. Pro tutany je to pochopitelně postačující, protože jsou zvyklí přijímat rozkazy bez zbytečného prodlévání přemýšlením. Ostatní se to snaží pro sebe nějak vysvětlit, ale protože jim něco chybí, dopadne to někdy špatně.

   Nejhorší asi je, že ten vysoce postavenej týpek ale asi nemůže říci: „sice se nemůžeme opřít o žádné výzkumy či ověřené závěry, ale nějak to rozhodnout kurva musíme. Takže to rozhodujeme takto.“ — to by tutani chápali jako slabost a „přizabili“ jej, a kámoši z lavic by ho sesadili.

   Asi jedinej kdo s tím může něco udělat, jsou lékaři sami, kteří budou psát o tom, co kolem sebe vidí, a taktéž lidé různých profesí, o jejichž oboru nějakej potentát šíří bláboly, budou uvádět situaci na pravou míru. Jen tak si myslím inteligentější laik nebude nucen nacházet vlastní vysvětlení nahrazující potentátovu evidentní lež(které díky jeho neodbornosti nemusí být o mnoho lepší). A třeba to i donutí potentáty nelhat či jednat konzistentně.

  2. No, roztrhal jste autora pořádně, přičemž si myslím, že řadu věci uvedl OK, nebo by se o nich dalo diskutovat a ne je rovnou zatratit. Například to konstatování vynálezce Mullise, přečetl jsem si Váš odkaz, no o takový odkaz bych se moc neopíral, protože to je něco, jako u nás „manipulatori.cz“. Reuters nikdy nenapíše nic, co by nebylo v souladu s WHO. Je jasné, že Mullis nemohl mluvit o Coroně, protože zemřel dříve, ale on mluvil o virech obecně, zejména o HIV ve vztahu k AIDS. Doporučuji přečíst zajímavý článek „The Corona Simulation Machine: Why the Inventor of The „Corona Test“ Would Have Warned Us Not To Use It To Detect A Virus“ – https://uncoverdc.com/2020/04/07/was-the-covid-19-test-meant-to-detect-a-virus/
   Dále by se dalo diskutovat o vyčištění viru, Kochových postulátech a zejména o hodnotě „qC“, t.j. počtu replikací testovaného vzorku, které mají značný vliv na počty pozitivně testovaných. Mě by opravdu zajímal počet replikací používaný v našich laboratořích, zda je pod, nebo nad číslem 40. Pokud je toto číslo 40 a vyšší, počty falešně pozitivních letí nahoru.

   Ne jen k testům, ale, k rouškám, karanténě a obecně k celé pandemii mluví profesorka Dr. Cahillová, vědecká odbornice na imunologii, biologii, viry, s bohatou praxi ve vědeckých ústavech, z nichž jeden vedla. Na Youtube to video smázli, takže ho najdete jen u mně na http://desitka.org/dr-cahillova-karantena-zbytecna-vakciny-chripce-obsahuji-koronavirus/

   1. přičemž si myslím, že řadu věci uvedl OK
    kterých věcí?

    Celá debata o Mullisovi je zbytečná, protože se jedná o argumentaci autoritou. Já jen ukázal, že autoritou vadnou. Autor vynálezu nemá právo určovat, k čemu je dobrý, a není jej dobré poslouchat, pokud k tomu ještě tvrdí, že HIV nezpůsobuje AIDS. Aneb lépe než wiki bych to neshrnul „AIDS denialist with scientific credentials [who] has never done any scientific research on HIV or AIDS.“ https://en.wikipedia.org/wiki/Kary_Mullis

    Můj odkaz byl krátký a faktický, což jste zahodil útokem na osobu Reuters nikdy nenapíše nic, co by nebylo v souladu s WHO. Reuters je informační agentura, a protože nikdo nevede vyšetřování ke lžím WHO, nemá Reuters koho citovat o pokroku v tomto ohledu. Dalo by se říct, že Reuters je antiWHO, kdykoli cituje Trumpa :D

    Váš odkaz je dlouhý, ale fakticky prázdný. Emoční výlevy, osobní názory a náhodné „citace“ náhodných vědců. Pokud chcete vést diskuzi na úrovni, nemůžete používat argumentační fauly a články ublížených konspiračních teoretiků, kteří zjevně netuší, o čem mluví. To, že jste našel červený, černý a modrý kousek puzzle, opravdu neznamená, že po složení musí vzniknout Ferrari s černými pneumatikami a nebeským zátiším.

    K tomu videu jen toto https://healthfeedback.org/computing-forever-interview-with-dolores-cahill-contains-numerous-inaccuracies-about-covid-19-and-vaccines/ Paní je úspěšná biochemička, která ovšem ventiluje nepodložené názory týkající se oblasti mimo její obor. Má pravdu, že se nezvažují rizika a náklady koronavirových opatření, ale je mimo ohledně rizik a léčby samotné nemoci.

    Ano, počet pozitivních testů je opravdu jako samostatná vadná metrika k určení vhodných opatření. Ano, variabilita v testovacích metodách znamená, že se težko porovnávají data mezi státy, či dokonce laboratořemi. Ale ne, není to záměr ani cíl nějaké celosvětové konspirace elit k ovládnutí lidí. Politici chtějí vládnout, jsou vědecky tupí a u každé krize z toho kouká moc a zisk navíc. Nejsou celosvětově koordinovaní, ale celosvětově mají chuť po moci a je jim u zadku individuální svoboda či odpovědnost, a proto se jejich jednání celosvětově podobá, což si paranoidní hlava může vyložit jako důsledek záměrné koordinace a pečlivého plánování. Stejně tak vědci mají u každé nové výzvy vlastní představu o best practice a až po letech se ukáže, co je nejlepší a co je nejlepší vzhledem k ceně a účelu použití.

    Ano, v této krizi by bylo lépe, kdyby se politici a média zaměřili na vztah mezi počtem pozitivních a počtem těžce nemocných, či mrtvých a možnostmi zdravotního systému. Bylo by lépe, kdyby se zaměřili na dopady koronavirových opatření a jejich vzájemné balancování, protože nežijeme ve světě, kde můžeme měnit jen jednu proměnou, aniž by to mělo dopad na ty ostatní. Jenže to by bylo lépe pro občany, politik chce moc a malou domů, média chtějí kliky. Politik musí být člověk populární a prodejný, nemusí být vzdělaný, kriticky uvažující, altruistický atd. Novinář je dnes továrna na kliky, protože se neplatí za kvalitu, ale za prokliky na reklamu. Novinář tedy bere minimální peníze a chce se po něm, aby bouchal články, což vylučuje, aby si nějaké téma nastudoval do hloubky, nebo převažovali novináři vysoce inteligentní, protože ti si najdou lépe placenou práci nebo je jejich tvorba z principu množstevně v minoritě.

    Prostě je to hodně špatně, ale ne kvůli konspiraci nýbrž lidské blbosti, naivitě a chamtivosti v systému řízeném státem, který z principu postrádá mechanismy zpětné vazby, které by generovaly do rozhodujících pozic lidi, kteří tam jsou potřeba.

  3. Díky, ušetřil jste mi spoustu času. Nemohl jsem uvěřit, co čtu za blábol…

 4. Já jsem odmítl testování na Covid(byl styk s pozitivním) a pokud bude nějaké očkování, rovněž odmítnu. Raději si to případně protrpím, chřipku jsem měl už mnohokrát. A nepište mi, prosím, že jsem bezohledný k ostatním. Nemíním se tohoto velkého humbuku nijak účastnit.

  1. Já doufám, že mám kolem sebe normální lidi a nikdo, pokud bude okolím dotlačenej k té maškarádě, mě neudá za to, že sme se někde na deset minut na ulici potkali.

   Taky by mě zajímalo, na základě čeho se vlastně lidi poserou a naklušou do fronty (kde se teď na podzim bude nacházet naprosto VŠECHNO, tak si můžou vyloženě vybrat, co za svinstvo tam chytí, když většina co tam de, je v ten moment eště zdravá a slinták jim nepomůže zhola nijak). Kdyby mi volala nějaká puča bůhvívodkáď, tak jí vodseknu, že na blbosti nemám čas a pokud po mě něco z moci úřední chcou, ať mě zpraví podle zákona – písemně do vlastních rukou a třísknu s telefénem.

  2. Willy: to je strategická chyba. Kdybyste se nechal testovat a vyšel pozitivní, svou trošičkou byste hysterikům torpédoval statistiky, protože pokud počet závažných případů zůstane neměnný ale počet pozitivně testovaných se zvýší, klesne procento „závažných průběhů nákazy“.

   1. Což je úplně k hovnu, jak sis ráčil všimnout, hovnomety jedou furt na plno a tím víc straší doomem, čím vyšší něco vyjde – ať je to naprosto cokoli.

    Lidi tak nějak nejsou úplně blbí a vidí, že čím větší sračky to valí, a přitom se nikde nic neděje, tím víc to smrdí. Bohužel ne všichni a i tady se furt potulujou bezmozci co papouškujou kraviny. Přijdou mi jak ty vymatlaný zombie v Resident Evil (filmech).

  3. Mám to podobně. Nenechám si strkat do nosu půlmetrový klacek. Je mi to fyzicky velice nepříjemné a taky nevidím důvod. Před časem (asi v srpnu) jsem vznesl dotaz na KHS na základě čeho jsem povinen se nechat testovat. Dostal jsem odpověď, kupodivu docela rychle, ovšem ve stylu, že podle zákona o ochraně zdraví se záplavou paragrafů a ostatních blebleble. A taky upozornění, že pokud se nepodrobím, mohu být popotahován pro trestný čin šíření nakažlivé choroby. Jsem v jádru slušný člověk, tak už jsem to nechal být a milostivou ani neposlal do prdele.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017