Svoboda? Kdepak. Hlavně že je porazíme! - zpět na článek

Počet komentářů: 117

Přidat komentář
  1. Njn…ale kdo by stavel silnice….vis jak…

    1. černobílej svět viď?

      1. No, pokud se bavime o tom, ze dobro vnimam jako dobro, zlo jako zlo…nasili jako nasili, a tak…tak jo no, mam to docela cernobile.

        1. To je v poradku, ale to jsem nemyslel.

          1. a tak ono to docela souvisi s tim, co jsi asi pravdepodobne myslel…

            1. Myslel sem tím to, že stát je na hovno – musíme ho celý zrušit. To mi z tohoto tvého výkřiku vždy vychází, ale je to za mě nereálné.

              Ano, stát je na hovno.

              1. No…stat je na hovno a nebylo by od veci, kdyby se casem behem par generaci doslo k zaveru, ze je nejlepsi ho proste zrusit….
                Btw, me strasne fascinuje jedna vec, totiz jak drtiva vetsina lidi naprosto az zoufale vyzaduje, aby jim nekdo vladnul. Aby jim narizoval, prikazoval, zakazoval, trestal je…Proc maji lide pocit, ze je spravne, aby je samotne nekdo vlastnil/ovladal je? Kde se tohle bere….proc vlastne lide chteji zcela dobrovolne byt otroci a mit nad sebou VLADCE.
                Fakt tohle uplne nechapu. Ja samozrejme rad s nekym spolupracuju, klidne se od nekoho necham ridit/vest v okamziku, kdy uznam, ze je to pro me vyhodne…ale nechapu, proc lide vyzaduji, aby jim nekdo vylozene VLADNUL.

                1. K tomu ho zrušit by muselo předcházet například to, že by se museli zrušit všechny státem placené místa. Jak si to během pár generací představuješ by mě vážně zajímalo. Pokud začneš s tím, že by se už nějak lidi domluvili, tak ne. Nedomluvili. Historie nám to empiricky a dokola potvrzuje.

                  Myslím, že v reálu nikdo nechce, aby mu někdo vládnul. Navíc když si ty vládce ještě platí. Já teda určitě ne.

                  1. ty vládce !pod pohrůžkou násilí! platí, samozřejmě :)

                    1. no…lide minimalne chteji, aby nekdo vladnul vsem ostatnim. A zkus se nekoho zeptat i na jen takovou otazku: Co je pro tebe lepsi, aby nevladl nikdo nikomu, a nebo aby vsecm nekdo vladl, bohuzel teda i tobe? Zatim temer kazdy, koho jsem v zivote potkal, zvoli druhou variantu.

                    2. Historicky to tak taky je no, i když ne všude. Já bych měl odpověď na dlouho, ale spíš sem pro bezvládnutí.

                2. Nějaké mantinely a nějaké placené služby, proč ne. Silnější pes mrdá asi taky není úplně to, co by se ti líbilo.

                  Sice se nechci vracet k tomu, co tu bylo už omleto milionkrát, ale stejně by mě prostě zajímalo, jak si to prostě představuješ.

                  poznámka pod čarou – kdyby to bylo o zeštíhlování státu, tak to je něco jiného. Jenže to si sice docela dost lidí přeje, ale jaksi se to ne a ne dít, ba naopak. Opět by mě zajímalo Tvoje řešení alespoň toho zeštíhlování, což by se dalo považovat za rozumný začátek vypouštění rybníka kaprům :-)

                  1. No imho zestihlovat tak dlouho, az by lide zjistili, ze vsechno je lepsi a funguje lepe, nez kyz to resil stat.
                    Imho by v takovem pripade doslo k nevyhnutelnemu, totiz ze by stat v urcitou chvili zacal byt realnou „firmou“, co by zacala poskytovat sluzby na urovni beznych komernich subjektu. Coz by bylo fajn.
                    Jinak obecne by vlastne stacilo umoznit lidem nejakou formu opt-outu. Klidne na zacatek jen v nejakych oblastech. Neco jako „nemusis si platit zadne zdravotni a socialni pojisteni, no sluzby ve zdravotnictvi si plat jak chces, duchod si res jak chces“
                    Tim by se ukazalo, ze to jde…lide by si tyhle veci zacali resit komercne a bylo by to lepsi, nez je to dnes. A lide by to videli a rekli by si…sakra a kdyz to funguje tady, co kdybych platil mensi dane, ale zato si treba….musel sam financovat skoly. A pak by se opet zjistilo, ze to funguje lepe…atd atd.
                    Tohle je imho takova asi nejrozumnejsi cesta, jak toho docilit…lidi jsou uz tak indoktrinovani tim socialismes a tou potrebou statu, ze vetsinove k tomu, ze je to na hovno, nejak zazracne pres noc nedojdou

                    1. Otázka ale je, jak k tomuto dobrovoplně přimět tak velkou část společnosti, aby se to opravdu začalo někde dít. Chápu jak to myslíš, ale do toho Ti hodí vidle většina lidí i tady v diskuzi, natož pak například výkonná, soudní nebo zákonodárná moc :-)

                      Taky by se mi to líbilo. Zatím je nereálné protlačit v podstatě jakékoliv zeštíhlování státu. Je to smutné, ale ani tady Ti většina lidí nebude volit třeba svobodné. A to to tady jakž takž ještě „pravicové“ je.

                    2. on je hlavní průser v tom, že by z toho společného zdravotního a sociálního systému nevystupovali ani tak moudří odpovědní uvážliví lidé, co dokážou odložit svou spotřebu a myslí na zadní kolečka, ale nezodpovědní lempli co nevidí na špičku nosu, a ti by se pak váleli před nemocnicema a dožadovali se ošetření zadarmo, případně by (ještě víc) kradli a loupili.

                    3. no právě..

                    4. A tak zodpovednosti se nenaucis pres noc.
                      Druha strana pak ale je totalni odnauceni se zodpovednosti, k cemuz lidi vychovava stat.
                      Tezko se lidem divit, ze jsou nezodpovedni, kdyz k tomu jsou primo donuceni (obcas i nasilim)
                      Imho by se to srovnalo docela rychle…staci, kdyz vidim generaci mych deti, kteri jiz docela nechapou, jake ze problemy resi generace moje…

                    5. To jo, ale jak někde jinde píše shane, jakmile většině šáhneš na sociální stát a pohodu, klídek a teplíčko s nadáváním, tak bude s nějakou snahou o pravicovost rychle útrum. A zodpovědná většina taky nehrozí.

                      spíš bych se zaměřil a promyslel to postupné zeštíhlování státu. To by na začátek byl velkej úspech :)

                    6. To zeštíhlování bohužel taky naráží na ty sociální jistoty. Největší počet „státních“ zaměstnanců je ve školství a zdravotnictví Jenže privatizace školství a zdravotnictví je zcela nereálná a vcelku nereálná je i větší spoluúčast rodičů na financování školy. Lidi se můźou posrat když školní jídelana zdraží oběd o pětikábli, natož aby museli platit třeba 1500 měsíčně za školný.
                      To samý důchody. Že důchodovej systém míří do prdele se ví minimálně třicet let. Jedinej kdo s tím zkoušel něco dělat byl Nečas a Sobotka s Babišem to obratem zrušili bez náhrady.
                      30 kaček u doktora prohrálo volby. Snížení valorizace důchodů o 700 kaček málem vyvolalo lidové bouře.
                      Šetřit jo, ale nesmí se to dotknout mě a mé rodiny.

                    7. jeden kamarád strávil několik let ve švajcu a měl akorát děti čerstvě školou povinné. škola přestávku na oběd dvě hodiny, že si je jako mají rodiče vyzvednou, odvést domů, dát jim oběd a zase přivést. že jako školní jídelna, družina apod? nezájem. nasekali jste si děti, tak buď žena zůstane v domácnosti, nebo si najměte oupérku. to by se u nás střílelo z aurory.

                    8. Jasně, jsou i horší systémy. Jenže to nic nemění, že když to zkusíš zavést tady, tak máš na krku lidový bouře a opozice voucher na příští vládu, kde to okamžitě zruší.

                    9. On je totiž psychologicky mnohem snazší něco nemít, než to mít a ztratit. V USA maj rodičovskou jako firemní benefit a přijde jim to vcelku OK, že žena měsíc po porodu nakluše do háku nebo dostane padáka. U nás jsme zvyklí na jiný komfort a kdyby někdo zkusil zavést americký systém, tak tu stranu může rovnou rozpustit.

                    10. (mě bylo jasný, kam se debata posune a vyvrbí, ale přišlo mi to jako zajímavý i když 100x omletý téma. Navíc sem si měl chuť tady pokecat s pár inteligentníma lidma a ne zase číst nějaký cancy o UA nebo jak to bylo za komárů super od dementů typu corony a kablbáka..)))

                    11. to shane

                      Maternity leave je v USA obvykle dvanact tejdnu. Mesic by byl trochu krutej i na mistni pomery. To zas, prosim, jako ne. Jinak Washington ma obcas i „luxusnich“ 18 weeks, zalezi na zamestnavateli, poctu zamestnancu ve firme, jestli jsou nejaky unions etc:-)

                    12. Jistě, se vším souhlas. Navíc vem si třeba stavební úřady. Byrokracie jako kráva, navíc tomu teď dal dredař skoro ránu z milosti. Znám pár lidí co stavěli na svým. Jen ten pozemek na to udělat a pak vše vyběhat…kámoš co má 2 děti, zvířata a dobytek a musí živit rodinu prostě dal nějaký známý právničce asi 50 litrů a ona mu to během půl roku vyběhala vše. On by to dělal 6 let. A běda, kdyby někdo jen pomyslel na nějaký zjednodušení takovýhle obludný byrokracie…to by hned na každýho padal jeho vlastní barák, nastal by určitě doom a i kdyby to mělo zachránit jeden jedinej život..

                      Prostě tohle se bude řešit špatně a těžko a to nemluvím o zdravotnictví nebo školství, to je neřešitelný jak píšeš.

                      Jenže o to zřejmě bude náraz tvrdší..

                    13. Tak ona ta digitalizace státní a veřejné správy je asi jediná reálná cesta na zjednodušení, nebo alespoň zpohodlněnì administrativy, ale je to na roky. Jednak vyladit programy aby byly user friendly a jednak musí pokročit počítačová gramotnost populace, která není extra valná ani mezi husákovejma dětma, natož mezi důchodci. Třeba v Estonsku jim nic jinýho nezbejvá, země o rozloze Čech a obyvatel míň jak v Praze. A mimo Tallin má průměrná obec asi deset baráků.

                    14. digitalizace určitě nějakej smysl má, třeba to, že katastr funguje online a o tom, co je v katastru se nediskutuje (nechci zabřednout) je jednoznačně super. úplně stejně skvělé je vyjádření správců sítí víceméně obratem (teda to je skvělý pro domkáře, co mu přes pozemek žádný sítě nevedou, pro někoho, kdo chce páchat liniovou stavbu či městskou architekturu je to jen první krůček), úplně stejně obratem reagují povodí a taky ta koordinovaná stanoviska docela fungují.ale v tom, že to jeden jak blbec klepe do nějakého blbého online formuláře, kde toho půlka nefunguje a půlka padá…

                      vždycky jsem takovou věc řešil tak, že jsem se domluvil s příslušným úředníkem stavebního (či vodoprávního) úřadu na krátké audienci, kam jsem přinesl všechno co mám a koncept žádosti a spolu jsme to za tři minuty zkontrolovali a dovyplnili a všechno fungovalo (nebo jsme to provedli po mejlu a telefonu). úplně stejně u obce a případně i u obávaného národního parku, z kterého mají všichni v okolí hrůzu, to probíhalo v pohodě. ostatně se domnívám, že ausgerechnet na stavebních úřadech nejsou úředníci žádní idioti a že když se slušně pozdraví a nechce se nesmysl, že všechno nějak jde (šlo). samozřejmě jak se objeví nějaký kverulant (či raketýr) a začne do toho odborně a opakovaně házet vidle, tak se řízení vleče, a všechno je na dlouhý lokte, ale s tím digitalizace nemá šanci nijak pomoci.

                    15. mimochodem (a skoro se to tady stydím přiznat), nedávno jsme sebrali na zemi se válející ukradený peníze, co byly volně k mání (tedy úspěšně jsme získali jistou dotaci na barák, to, že jsem překonával morální dilema přiznávám). akomunikace přes zoufalý nepřehledný online systém byla věru k posrání.

                    16. shane
                      Né, néni. Cesta na zjednodušení administrativy je audit zákonů a předpisů a následný jejich zjednodušení, vypuštění zbytečností apod.
                      Digitalizaca néni samospásná.
                      Příklad – můj otec za první republiky bóchál v zámečnické dílně, jedna účetní na asi 100 lidí, účtovala mzdy aj materiál, hodinovkáře, úkoláře, režijní… a v sobotu (tenkrát se bóchalo aj v sobotu) na padla vod ní každé dostál do ruky sáček s véplató. Teda gdo nastópíl třeba toto pondělí 2.9. dostál první peníze 7.9.
                      Neska? Třeba u nás v práci, všecko digitalizovaný, vodpracovaný hodiny automaticky podle pípnutí čipem, žádná hotovosť ale převod na účet, taky elektronicky… ale gdo nastópí 2.9. dostane první véplatu na účet až 14.10. vo celéch 5 tédňů pozďéš.
                      Polivá mýho je to v jednoduchéch předpisách, né v digitalizaci. Tá helfne, ale nevytrhne to.

                    17. Tak on současný předpis je docela jednoduchý…
                      Říká, že mzda se vyplácí pozadu za předchozí měsíc…
                      Pokud si může podnik stanovit výplatní den libovolně, mohlo by to být třeba hned první den následujícího měsíce…
                      Výpočetní systém by to nejspíš zvládl v řádu milisekund…
                      Ale vyplácet každý týden možná je něco proti něčemu…

                    18. @vltava
                      Lze požádat o zálohu mzdy. Ale už jsme i řešili, že si zaměstnanec vymazal srážky ze započťáku a pak zůstal klientovi dlužit, když dorazil exekučák. Ještě vycucl naftu z traktoru, než zmizel.

                    19. shane
                      Zdravotnictbí nevím, ale do školství není teď potřeba cpát další prachy z kapes rodičů. Stačilo by přerušit penězovod nejrůznějším „lektorům“ a neziskovkám, které z rozpočtu přímo i nepřímo odsávají.
                      A hlavní potíž je stejně v tom, že se podporuje cochcárna a flákačství, aby byly děti blbější. Představa, že by platící rodiče požadovali, aby jejich Adámek a Natálka místo wellness (to požaduje ministerstvo) taky pracovali, je těžce naivní. Na radnice vždycky stěžující si rodiče tlačej přesně opačným směrem – ať děcko nemusí už vůbec nic.

                    20. no školství (tedy minimálně to základní a část středního) se vlastně už vůbec netají s tím, že je to víceméně hlídání zadarmo (čest výjimkám, tj. výběrovým školám a třídám systému víceméně navzdory). což je super, potřebujeme-li osvobodit matky a nahnat je do montoven, ale je trochu méně super, když chceme nějak efektivně vynaložit prostředky a čas (5-8 hodin každý pracovní den po dobu povinné školní docházky) v plné nahotě se to objeví vždy před přijímačkami na střední školy, kdy během přípravy na zkoušky za málo desítek hodin (placeného kurzu) dítě udělá větší pokrok, než za 8 předchozích let.

                    21. To je ovšem z velké části problém rodičů a jejich výchovy. Pokud žák nemá motivaci, tak s tim pohne jedině mimořádně nadaný učitel a takový si ze školy pamatuju 2. Slovy dva.
                      Ale zejména základní škola je odkladiště dětí někdy od skončení druhý světový války a s tím, jak poklesla poptávka po štrajchpudlících, namáčečích sirek, třídičích uhlí, skladačích krabiček a v zemědělství se řepné kampaně nemusí účastnit celá rodina včetně domácího zvířectva a polních škůdců výrazně poklesla ekonomická hodnota dětí mladších 15 let, takže škola přestala zdrźovat od práce a snižovat životní úroveň rodiny (ty se budeš flákat ve škamnách a kozu bude pást kdo?), ale zase vyvstala otázka, co s těma neužitecnejma smradama. Přece se nebudou flákat doma, zahálka vede ke hříchu a určitě by si hráli se sirkama ve stohu a způsobili tak národohospodářské škody značného rozsahu.

                    22. nejsme ve při.
                      ale já to vidím na svých známých „ortorekticích doma rodících lesně školkařících doma učících“, oni se s dětmi učí průměrně hodinu denně a zbytek času ty děti dělají vohníčky a válejí se na zahradě s knihama nebo si staví bunkry z větví v lese (a zavření v pokojíčku notně matlají telefony samozřejmě), a proti běžným žákům nemají žádný podstatný deficit vzdělání.

                    23. Tomu vcelku věřím. Co si pamatuju, tak velkou část hodiny zabralo zkoušení a memorování píčovin, ze kterých se ale dobře zkouší. Při individuální výuce odpadají minimálně prostoje, kdy se učitel věnuje jiným žákům. Jenže individuální výuku si může dovolit málokdo a při hromadný ty prostoje budou vždycky. Co je na debatu je objem učiva a kolik je toho potřeba se našrotit nazpaměť. Kdo nedokáže zpaměti vyjmenovat levobřežní přítoky Urubamby je nedouk a skončí v montovně.

                    24. nejvíc mě vždycky sralo zkoušení z definic, biflování kalkulu (násobilka, algebra etc.) mi nikdy moc nevadilo, protože jsem to chápal jako osvojení si nástroje (jako že když chcete postavit loď, že se musíte nejdřív spolehlivě naučit řezat pilokou). a to, že se český jazyk neučil jako nástroj porozumění (nebo třeba k psaní eseje), ale jako příprava na pravopisné chytáky a historie (zejména obrozenecké) literatury.

                    25. no, ja to myslim jako ciste dobrovolny opt-out. Kdo chce, necht si plati zdravotni a socialni jako doposud a ma sluzby jako dposud. Kdo nechce, necht ma moznost neplatit nic a resit si to po svem.
                      Tim by se v praxi ukazalo, jaky by byl vysledek – a imho to je docela fer, protoze sice ja ocekavam, ze by vysledek byl nejaky, ale muze byt i jiny. Proto ciste dobrovolne rozhodnuti by nejprve prilakalo mensi mnozstvi lidi, na kterych by se ukazalo, jak to funguje. A priklady tahnou…
                      Jiste, na zacatku bychom meli ty mrtve, co by je odklizeli od nemocnicnich dveri, ale ono by to brzo preslo. Stejne jako dneska nemame tuny bezdomovcu, co bychom je odklizeli mrtve z parku a spod mostu…jiste, nejaci jsou, ale je to docela marginalni zalezitost.

                    26. Jo, ok. První problém je třeba tady – https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/uscr/pl-us-23-98

                    27. Jo, dobrovolnej opt-out. A když jsme chtěli za covidu dobrovolnej opt-out z covidový buzerace, tak si se moh posrat, milý Lojzo. To najednou státní buzerace nevadila. Ty seš taky jeden z těch, o kterejch jsem tu psal. Ancap, ale jenom když se ti to hodí.

                    28. To je taky pravda. Brrr :(

                    29. Jo presne, to mi buzerace nevadila, coz se poznalo tak, ze jsem psal, ze jsem proti tomu.
                      Tak urcite…
                      Jedna vec je, jestli jsem pro nejaka opatreni, druha vec je, ze i kdyz pro ne jsem, tak nemusim byt pro jejich nasilne vymahani ze strany statu, ze…
                      Vzdycky jsem psal, ze lide by to meli dodrzovat dobrovolne, protoze to je potreba a je to spravne. A vzdycky jsem rikal, ze nesouhlasim s tim, aby to stat nasilim vymahal.
                      Jo, a psal jsem, ze CHAPU, PROC to ten stat dela. No, muzu chapat i nekoho, s kym nesouhlasim, ze…

                  2. mě by stačil návrat k nějakému modifikovanému a aktualizovanému metternichovskému volebnímu systému (zjednodušeně – volí jen ten, kdo platí, respektive více odvádí na daních než dostává platby od státu). to by snad dokázalo udržet stát v rozumnejch mezích (do rozumných mezí vrátit), protože nikdo neplatí daně rád, ale každej radši platí daně než aby se bál vyjít na ulici nebo než by byl okupován nějakými krvelačnými barbary. ale uznávám, že je to mokrej sen, a dá se k tomu reálně dojít jen přes nějakou privatizaci státu loupeživým baronem (dravým podnikatelským subjektem) se značným rizikem dočasného bezpráví (proti přirozenému právu).

                    1. no a volební střed zájmu – státní zaměstnanec, notabene ten ve služebním poměru (voják, policajt) nebo pod definitivou (úředník) volebním právem nedisponuje.

                    2. Což ani dnes není velká skupina. Úředníků je asi 70k, policajtů asi 40k a vojclů kolik? Taky 40k? Takže tak 150k lidí. Z nějakejch 650k zaměstnanců rozpočtový sféry? A asi 7 milionů oprávněných voličů celkem?

                    3. ono je to úplně jedno. stejně to jsou jen mokré sny.
                      já bych volební právo v rozpočtový sféře sebral všem. ale jak kua najít hranici. co uklízečka co jako ičařka uklízí na úřadě? co firma, která 95% svého obratu dělá pro stát (třeba staví železnice)? co firma, která dělá subdodávku pro tu furmu stavící železnice?

                    4. No právě. Nezapomeň, že ani za répy nebo císařpána neměli volební právo omezený všichni, co dělali pro erár. A to si ještě nejsem jistej, jestli se to omezení pro státní zaměstnance týkalo i voleb do místni samosprávy.
                      A navíc jako kompenzaci měli vcelku velkorysý benefity, především definitivu a penzi, na kterou si zbytek národa musel našetřit.

                    5. sry vedle :/

                    6. Btw, já bejt ve státní správě a mít komparativně takový podmínky a výhody oproti zbytku populace jako státní úředník za první republiky, tak se toho volebního práva s klidným srdcem vzdám. Jenže to by lidi taky ŕvali, „státní“ zaměstnanec má dělat za postel na ubytovně, stravu a dvakrát do roka nafasovat nějaký obnošený šatstvo.

                3. Jestli kolem sebe vídáš hodně lidí, co chtějí být otroky a být trestáni, vlastněni a ovládáni, tak prostě přestaň chodit do sadomaso salónů.
                  Rozumný člověk chápe, že vedení je potřeba. Namísto jeho zrušení je potřeba zajistit, aby vedli správní lidé. To se moc nedaří.

                  1. Ehm….ja nechci, aby mi vladl kdokoliv. At je rozumny nebo ne…pokud jsem DONUCEN si jim nechat vladnout. Me je uplne jedno, jestli mi vladne dobrak nebo ne…nakonec proste to je vzdycky tak, ze nejsem svobodny a nekdo mi vladne.

                    1. Pokud nebudeš vládnout ty, vždy bude někdo na tebou.

                    2. vždy to být nemusí, ale je to těžké

                  2. Rozumný člověk si vládne sám, hlupáku.

        2. Správně!
          Otázka je, jak víte, co a jak máte vnímat.
          Dobro je to, co vnímáte jako dobro.
          Dobro je to, co jste se naučil vnímat jako dobro.
          Dobro je to, co musíte vnímat jako dobro.
          Atd.

  2. AUtor má fatální chybu už v úvodu článku: „Nadšený blbec je kolikrát horší než informovaný psychopat.“

    Ono je to ve skutečnosti úplně jinak:

    1) Utajený ultra-sociopat, jehož jméno nikdy nezaznělo v novinách, vymyslí nějakou agendu jak ještě posílit svoji moc nad národem/evropou/lidstvem

    2) Informovaný psychopat vymyslí jak na tom zbohatnout

    3) Nadšený blbec se postará (zadarmo) o zpropagování této zhoubné myšlenky, funguje jako „tlampač“

    Vydělá na tom jak ten ultra-sociopat, tak i informovaný psychopat, nedšený blbec a 90% populace na tom těžce prodělá a zjistí že šrouby se ještě víc utáhly

    1. Jako příklad lze uvést ekonomický liberalizmus – libertariánství.

      Ultra-sociopata v tomto případě zastupuje nadnárodní bankovní kartel, řekněme Rotschildi, Rockefelleři, Morganové.
      Kteří vymyslí agendu jak lidem prodat jejich chudobu, nulovou ochranu od státu a dluhové zotročení, jako obrovskou výhodu.

      Informovaný psychopat je pak velkoprůmyslník či velkopodnikatel který na tom vydělá balík.

      Nadšeného blbce hrají v tomto případě lidé jako Urza či Erik Sedláček.

      A ti dole jsou pak už jen okradení a zadlužení až po uši. Otroci hypoték a bankovních kartelů.

      1. O užitečných libtardích idiotech a urzotariánech napsala svůj nejnovější článek Nikola Bornová:

        https://bornova.pub/2024/kdyz-se-ti-to-nelibi-udelej-si-vlastni/

  3. zde zajímavé video – analýza případu Pavla „duraka“ Durova a jeho Telegramu, aneb „za vším hledej síajej“

    https://rumble.com/v5d3cd6-otzka-odpov-v.v.-pjakina-ze-dne-26.8.-2024-titulky-cz.html

    cca od 7. minuty

    Člověku to taky značně napraví naivní názor o „svobodných sociálních sítích“ a taky o jejich „nespolupráci s policií a tajnými službami“.

  4. ta domovní svoboda skrz topeniště padla 2016 a protiústavní oud to vodmával 2017

    taky zapomněl kouření v hospodách, to je svoboda nakládání se svým majetkem, potom stále víc braná u huby spousta svobod v rámci tzv. boje proti diškriminacýýýý (napřed barevnejch, pak ženkckejch, buzerantů, přešívanců a kde čeho) – oblast nájmů, zaměstnávání atd. Zkus si dneska dát inzerát že chceš servírKU, jak dopadneš…

  5. Kamna zakazana nejsou, zatim. Ted se jde po kotlech. Az tento zdroj vyschne, treba se prejde i na kamna. Ostatne, soused ma ctvery kamna, zadnej kotel a nejaka treti emisni trida je mu u glutea magna.

    1. zdanění paliv je za dveřma, totální zákaz uhlí je skoro hotová věc, dřeva a plynu taky

      to dyž se vo nečem takovým dycky píše a mluví (samozřejmě, v dezolátorskejch médijách, mainstream vo tom takřka vždycky zarytě mlčí), tak vohnouti remcají že co jako votravuješ, na takový potížisty nemají čas, a až za pět let vstoupí srajda v platnost, tak čumijou jak kreténi že jako co se to děje, gdo to schválil

      1. Jo, s tema danema to vypada hodne realne, na povl musi bejt prisnost. Ja bych mel sice drevo svoje, ale musel bych poctive delat prorizku a nevim, jestli by mi to kazdorocni spotrebu pokrylo. Asi ne, nebo na knop. Letos jsem koupil celej kamion, jestli to s tema danema budou myslet vazne (jako ze ta pica Leyno se udrzela, takze tlacit bude), tak jeste koupim tak tri kamiony, slozit to mam kam. To mi na nejakej patek vydrzi. Dal tezko neco nadelam.

        1. S drrvem je problem ze ti ztraci vyhrevnost po roce uskladneni. Lepsi je mit kotel na Mazur, ten ti vydrzi

          1. Mam jinou zkusenost. Dokonce mam na druhym baraku pelety, ktere jsem tam zavezl pred 12 lety a casove konstanty na kotli jsou porad stejne.

            1. dřevo vystavené povětrnosti samozřejmě ztrácí na „kvalitě“, a samozřejmě i na výhřevnost. ale vyschlé srovnané a aspoň trochu zakryté vydrží mnoho století – jak lze ostatně zjistit na příkladu dřeva zabudovaného ve stavebních konstrukcí. není lepší palivo než historický krov.

              1. Když chytne stará stodola…

  6. Blokované weby (CZ.NIC) určitě všechny „nekopírovaly Sputnik“. Byl zablokován i Pravý prostor, který byl do té doby k Putinovi dost kritický – na zablokované první straně dokonce visel protiputinovský článek.
    Až blokací Pravého prostoru se cenzorům podařilo změnit směřování webu. Efekt splněné předpovědi.

    1. tak jako určitě https://pravyprostor.net/snaha-vtahnout-rusko-do-valky-nekonci/, však si to každý může projít a udělat si obrázek. A to je pravděpodobné, že největší putleroviny smázli. Mají web nastavený tak, aby se nearchivoval na archive.org , pak se v článcích dělají obchody s časem snadno.

      1. Tenhle článek tam nevisel, byl tam jiný obrázek a titulek.

        1. Byl tam tenhle, pokud se nemýlím.
          https://pravyprostor.net/z-priseri-minulosti-vystoupil-adolfuv-stin-vladimir-vladimirovic/
          Má datum 25. 2. 2022. V rubrice „Politika“ je to poslední článek před obnovením 16. 3. 2022 („Vítej hrdino z války“). Najít to netrvalo ani pět minut.
          Jestli si to dobře pamatuju, tak TOHLE byl poslední článek před zablokováním webu pro „proruskost“.
          Že by z archívu něco mazali, netuším.

          1. Je fuk, co tam zrovna viselo. Mrak proputlerovskych článku tam před invazi prostě bylo a je. Poradím: zkuste příště mystifikovat v něčem, co se nedá už dohledat.

            1. Ty mystifikátore. Ústava: cenzura se nepřipouští. Dále: Stád může konat jen v rozmezí zákona. A k tomu kruciální otázka. Může stád doporučit něco co mu neumožňuje zákon? Odpověz prosté ano/ne.

            2. Ovcoun
              Něco jsem tvrdil (že Pravý prostor nebyl nějaký „proruský web“). Mohu dokázat článkem, který je protiputinovský.
              Dál jsem tvrdil, že na zablokovaném PP visel protiputinovský článek (nedal se už otevřít, ale byl vidět). Našel jsem poslední článek před zablokováním, který tomu odpovídá.
              Pokud tvrdíte, že „je to fuk“, netuším, proč jste reagoval.
              A tvrdíte-li, že „mystifikuju“, tak uveďte, v čem ta „mystifikace“ spočívá. Jinak to jsou jen blbé kecy.

              1. myslim, že už je docela dlouho známej jako čurák, takže nic než blbý kecy vod něj ani neočekávej ;-)

                1. No ale šanci jsem dal, ne? ;)

                  1. tu dostal tak loni a od té doby se potvrdilo (během asi pěti minut), že to je klasickej libtardskej dement

                    BTW, dědek se teď ptal opětovně na votázku, jak bude ten tlustej pyjátskej buzerantí ksicht teda napravovat alarmistický dežoinformace z NYT, esli vezme ňůjork ztečí, bo co? dyž furt všude blábolí, jak je potřeba se všema těmadle živlama zatočit, a pak mu největší světový noviny, věhlasní anál-lázatoři z armády, prestižních univerzit apod. začnou vypisovat, jak pyjanista lže, chochli jsou v prdeli a rusáci tam zaberou do konce roku zbytek Donbasu a příští rok začnou se statisícovejma či milionovejma aglomeracema :o)

                    1. Doma mluvíš taky tímto jazykem?

                    2. Se zdí klidně.

                    3. Doma.je to jinak. Doma taky chodíš v hadrech aby nebylo vidět velkou píču. Tady stačí napsat a hadry ti nepomůžou.

              2. reagoval jsem na „Byl zablokován i Pravý prostor, který byl do té doby k Putinovi dost kritický“. Co zrovna viselo na titulce, to fakt není důležité. Ne, není to důležité, ne opravdu ne.

  7. 2017 – Finanční správa zaklekává firmy na objednávku, spousta zničených firem, které sice nakonec vyhrály soudy, ale bylo jim to hovno platné. (Babišovo „naši je zakleknou“).
    O tomhle víte jen, co Vám říkaly liberální média typu (Slonková, Kubík, Šafr).
    Media: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stat-znicil-mladou-rodinu-fakta-a-lzi-v-pripadu-kovarnik-38659
    Realita: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/soud-potvrdil-tresty-pet-az-sedm-let-za-zneuziti-dotaci-z-eu

    Ostatně, aby se dalo na firmu „zakleknout“ (vydat zajišťovací příkazy), musí se tato firma účastnit obchodu, ve kterém je neodváděna DPH. A tak aby Bybiš mohl nechat firmu „zakleknout“ musel by napřed infiltrovat její „obchodní“ oddělení a zařídit, že tato bude nakupovat téměř výhradně jen od podvodníků (klidně 80% objemu obchodu), kteří nemají vlastní bankovní účet, sídlí na virtuálce a jednatelem je bezdomovec.

    1. tak sem vypiš všecky, nebo tím, že dycky vytáhneš jeden případ, tak jako těch zbývajících 9 do desítky, co vysoudilo všecko vč. nejakýho vodškodnění (klidně pár desítek mega, ale k čemu to je, dyž firma a všecko za stamiliony je v prdeli), jako přestane existovat? :o)

      1. Tak o těch by se asi psalo, ne? Kdepak teda jsou na internetu?

        1. já sem vo pár čtl, ti to mám tvl hledat po tech letech? proč? co dáš? pánek se stará, pánek má, žádný že budeš votravovat vostatní a eště zadarmo :D

          1. Pánek dal (2.9.24). Co dal Behemot? ;-) – hovno velebnosti, jen popichuje. Asi zase spolkl jen půlku viagry.

          2. Firma Wassa na základě rozhodnutí NSS o nezákonnosti zajišťovacích příkazů nárokuje po FS odškodnění.
            Paradoxem je, že firma i její představitelé byli pravomocně odsouzeni za podvody s dotacemi a také právě tou ZP zajištěnou DPH.

              1. „..Satan s Vykulencem…“

                – – –

                No jo, ale jejich partaje opět hlasy dostanou, jinak by přece „hrozila totalita“.

  8. Od kamaráta v Česku mi prošla fotokópia úradnej obsielky Mestského úradu v Prostějove, podpísaný nejakou Bc.Kolaříkovou, referentkou priestupkového konania, istej pani Marii Šabinskej vo veci predvolania pred priestupkovú komisiu z dôvodu:“ …v přesne nezjištěný den a z přesne nezjištěného místa prostřednictvím soc. sítě Facebook na profilu s názvem Mája Šabinská zvěřejnila příspěvky, fotografie a texty s negativním obsahem vůči vládě ČR. Tím měla úmyslně narušit občanské soužití tak, že se měla vůči jinému dopustit jiného hrubého jednání…“. (Sorry, ak tam mám pravopisnú chybu v češtine).
    Magistrát mesta Prostějov vo svojej nekonečnej tuposti porušuje jedno zo základných ľudských práv, a síce vyjadriť svoj názor slovom, písmom alebo obrazom. Fakt, že Európsky súd pre ľudské práva má vo svojej judikatúre množstvo oslobodzujúcich rozsudkov v podobných prípadoch (napr. zamietnutie žaloby nejakého blbého rakúskeho poslanca proti označeniu za idiota dopáleným občanom – z odôvodnenia súdu: „Poslanec musí zniesť aj expresívnejšie vyjadrenia na jeho osobu ako politika v postavení, ktoré mu umožňuje výrazným spôsobom zasiahnuť do života občana“ – ak sa mu nepáči, môže sa vrátiť k bežnému civilnému povolaniu a tam bude chránený tak ako každý iný občan) je pre prostějovských Savonarolov zrejme nepodstatný. Vraciame sa do doby, keď boli ľudia stíhaní za urážku strany a predstaviteľov štátu, za politický vtip, za zdieľanie tlače, ktorá sa vrchnosti nepáčila.
    Rád by som veril, že ide o hoax, ale tá fotokópia vyzerá dosť vieryhodne, a zrejme by sa dala nájsť na stránke dotyčného úradu. Ak máte niekto žalúdok hrabať sa v takom svinstve, dajte vedieť, ja radšej ostávam v sladkých pochybnostiach, že to predsa nemôže byť pravda, už sme tam raz boli… To predvolanie je na 17.9.2024…

    1. Aha, tak už to je v novinkách na domovskej stránke.

      1. už se to diškutuje pár dní ;-)

  9. Je to takový směsice pravdy, polopravd, lží a naprostejch kravin. Šrouby se utahujou a je to smutné. Nicméně šestiikoalice je svorně utahuje spolu a ani Okamura se proti tomu moc nevymezuje, takže prostě není ani voličská ani politická vůle s tím něco dělat.

Napsat komentář

D-FENS © 2017