Škoda Kodiaq 2.0TDI – první dojmy - zpět na článek

Počet komentářů: 97

  1. Kodiaq je poctivě postavené auto, nenašel jsem zatím žádný skrytý ojeb.
    První ojeb je cena, ale tu zákaznící akceptují.

    Jsem sám zvědav, jestli už se konečně naučí vyrábět motory, které nežerou olej, nemizí z nich chladící kapalina..atd

    1. firma která má problém vyrobit měrku na olej, že by dokázala vyrobit motor?

    2. Konzern 1.4 TSI 92 a 110 kW v rodině, ani jeden olej nadměrně nežere. Evidentně se jim to občas povede, nebo máme kliku 3/3. Jestli fixluje měrka nevím, ani jeden motor se zatím nezadřel. Ve firmě stojí pár 1.4 TSI na dvoře ve dvojkovejch Octách, nájezd přes 200k. Motor původní, jak často do toho správce něco dolejvá nevím. O letitých 1.4 16V (atmo) nemluvím, těch je tu tucet, i když to není zrovna aktuální motor. Že by problém konkrétního motoru?

      1. Nemyslel jsem měrku fixlující ale totálně hloupou a nedomyšlenou. Japonec – klasika, vezme kus plechu, v požadovaném místě zdrsní umístí stupnici hotovo, čitelné jasné. Německé inženýrky s trojkama klasické řešení považují za nevhodné, potáhnou plastem (kupodivu černým, což se do černého oleje opravdu kontrastně hodí) kus drátu a v místě měření vymislí takovou píčovinu, že změřit správnou hladinu oleje jinak než obtiskováním do světlého hadru je v podstatě nemožné.
        Celkově jen narážka na zbytečně komplikovaná a uživatelsky nepříjemná řešení, tak typická pro nabubřelý koncern Lidovůz, který se už leta snaží vyrábět něco jako lidový luxus a pořád to vypadá jako pochromované holinky od hnoje.

        1. Heh, koncernove auta minimalne od Octavie 1 (nicim starsim jsem nejezdil) maji na olej hladinove cidlo, pri nizke hladine sviti zluta kontrolka oleje. Treba se to zaponske vozy taky jednou nauci.
          Jinak merka u koncernoveho motoru slouzi k jedinemu ucelu, pri dolevani oleje (po rozsviceni zlute kontrolky) clovek kontroluje, aby neprelil. A videt je to dobre, staci nebyt slepy.

          1. Protože i výměna oleje patří mezi činnosti kterými se živím, dovoluji si tvrdit, že slepý nejsem a ta VW černoplastová kulatá měrka (nebo u některých přístrojů žádná)patří suveréně mezi nejhorší měrky na olej, které jsem kdy měl v ruce. Čidlo hladiny reaguje ve chvíli, kdy už je měrka suchá, to je maximálně vhodné jako poslední varování před zadřením. Na běžnou kontrolu oleje je to k ničemu.

            1. Na běžnou kontrolu oleje je to k ničemu.

              Myslím, že tady těm frajerům co si neumí vyměnit ani žárovku (i kdyby to tam šlo), nemusíte takový věci říkat. Pro ně je to nemyslitelný, takovou práci dělá (pro ně) póvl jako vy v těch servisech přece.

            2. Merka oleje v Octavii 3 vypada takto.

              http://www.nahradnidily-skoda.cz/images_zbozi/15203_1.jpg

              Je to kus plechu, ktery je v miste „zdrsnen“ (je do nej vylisovana diagonalni mrizka), pricemz okraje teto mrizky predstavuji soft limit hladiny oleje.
              Cca pul cm nad a pod mrizkou je plech prohnuty do vinklu, tyto hrany predstavuji hard limit hladiny oleje.
              Zluta kontrolka se spousti na soft limitu a rozhodne pri ni nehrozi zadreni motoru, coz je ostatne popsano i v manualu k autu.

              Olej si v aute menim sam, duvodem je velice casto otresna uroven znalosti lidi, co se tim oficialne zivi. A zrovna tento vikend jsem kamosovi menil cylindricky vzduchovy filtr motoru na Focusu 2. Stavajici filtr tam mechanik autorizovaneho servisu AMB Praha narval tak, z jej zmackl, v pulce zlomil, natrubek filtru strcil do diry nakrivo, ze zustala pul cm dira na nasavani falesneho vzduchu, airbox pekne zakrytoval a vystavil fakturu.

              1. Apropos, merka, kterou jsem linkoval je pro motory 1.6TDI a 2.0TDI, tedy i prave k recenzovanemu vozu.

                1. Já se zítra proběhnu po dvoře mezi auty co mi tu stojí a nafotím co jsem myslel. Svět widlovozů se neomezuje jen na O3 2,0 TenDýmIgnoruj
                  (plechové měrky jsou Ok, jednoducé, blbovzdorné, čitelné)
                  p.s. na tom Focusu tuším musíte něco z filtrboxu odmontit, povytáhnout? Nejsem si jist, jeden zákazník tu podivnost též vlastní. A co já s tím, že je někdo prase nešikovný? Jsem automaticky taky takovej debil protože se vrtám v autech?

                  1. Filtr se u Focusu do boxu da zasadit bud spravne, nebo silou. Jednalo se o druhy pripad. Jinak mechanik, co delal posledni servisku v tom byl asi nevinne, ten se na filtr zkratka vysral a nemenil jej vubec. Protoze ten filtr byl ve stavu, ze takto prezil minimalne 2 az 3 garancky, vytahl jsem z neho 3. vosy a masarku. Kolik hmyzu proletelo motorem se neodvazuju odhadovat. Proto si jednoduche ukony typu vymena oleje a filtru delam sam, aspon vim, ze ukon byl opravdu proveden.
                    Jinak onen focus ma merku dratovou, dole plastovy nalisek na urceni hladiny oleje, nevadi to nicemu.

                  2. Já si tu černou plastovou měrku s bambulí pamatuju z jedničkový Fabie. Je to fakt kokotina, ve dne to ještě vidět bylo, ale navečír už byl člověk v prdeli jak Baťa s dřevákama. U O II a III už jsem se s tím nesetkal.

              2. Nejlíp to z koncernu vymysleli u Audi:-) 2,0 4válec tdi rok 2010 A5. Motor sice má chobot na měrku ale jen se záslepkou, měrka néni. Hladina se dá zobrazit na displeji infotainmentu za podmínek: Motor je teplý a počkáte cca 5min. To z výměny oleje dělá dobrodružnou disciplínu – málo nebo moc? Ohřeju a uvidíme.

                1. no vidíte, a já kutil si prečtu v manuálu či jak se tomu říká, kolik oleje tam patří a přesně tolik ho tam naleju, zavrčím aby se naplnil filtr, počkám, a světe div se, ono to je přesně kousíček pod horní rysku (a nepochybuji, že na displeji té audiny to vyjde nemlich stejně). člověče, vylejváte při výměně všechen olej, že to máte za napínavé? (chachachá!)

                  1. On se u Audiny pri vymene oleje nemeni vsechen olej?
                    K cemu to je dobre, nechavat v motoru bordel?

                    Ja mam uz spatne svedomi, ze kvuli zdechlosti olej odsavam pres merku (asi 0,5 litru vzdycky zbyde) a ono se to u Audin dela zamerne?

                    1. ale ne, to byl pokus o vtip. v některých servisech se katují kosty tak, že se místo výměny oleje dělá půlvýměna a ušetřený olej je přímým ziskem mizerně pracujícího lempla. male servisy kde je mistr a maximálně tak učedník (zhusta bratranec nebo synovec) si to prakticky nelajsnou.

                2. Já to samozřejmě vypouštím spodem a nechávám dostatečně vykapat, odsávám jen v případě, že není vypouštěcí šroub. Konkrétně u té Audi je udáno 5 l. Naplním a… protože se nemohu přesvědčit a už z principu nedůvěřuji různým manuálům a ze své zkušenosti vím že ukázaná platí, tak mne to prostě štve. Čekat deset minut a nevědět přesně, neprostá hloupost.

                  1. no jasně. kutil má doma jedno auto, a když to mění poprvé, tak zjistí, zda má manual pravdu, a pak si to pamatuje a něřeší. (měl jsem, Pravda, vždy auta velmi obyčejná a manual nelhal nikdy).
                    poradíte kutilovi? jak se díváte na tradiční metodu použití levného proplachovacího oleje na pár (desítek? stovek? kilometrů)? je to už prehistorie, nebo to má smysl?

                    1. Já jsem při poslední výměně oleje (vlastnoručně) proplachovací olej koupil, použil, vypustil, zahodil. Tak, jak to má u staršího vozu být.

    3. Asi tak, všichni stále brečí jak jsou v prdeli, nemají pomalu na přežití a pak každej koupí škodiffku za půl mega nahoru :D Na to najednou maj. No je fakt, že půlka z těch ekspertů se taky zadluží na dobu delší, než to reálně přežije, to zas jo…to bude sranda až se jim to začne sypat s nutnou investicí 50+ a ještě to nebudou mít ani splacený, ehm…

      1. To je takova klasika. Drou nouzi a bidu na stridacku a jebnou si leasing na 10+ let.
        Kdyz sem byl vybirat nove auto za rozumnou cenu, tak v Mazde na Kladne probehl mezi mnou a panem vedoucim cca tento rozhovor.

        Ja: A nemate tuhle trojku, v teto konfiguraci nekde v CR skladem???
        On: Bez sance, auta nejsou, mizi to jak teple rozky.
        Ja: Zvlastni. Dobre pro vas. A pak ze lidi nemaj penize.
        On: No oni je nemaj. Ale vite jak to je, na leasing se da koupit vse, i kdyz ty prachy nemate. Vy ste jeden z velmi maleho poctu tech, kteri plati (maji na to) cash.

        Lidi sou neuveritelne ekonomicky negramotni. Tim nemyslim koupit auto cash vs. koupit nejak jinak. Ne ve vsech pripadech. Ale in general si asi rozumime. Uvery na darky, na dovolene, uvery na vysnena auta, na ktere realne nemam atd.

        Pro me nema smysl dat za auto vic jak 6 – 7 mesicnich prijmu, ktere vleti oknem k nam pod strechu.

        1. cash se platí za soukromé auto když jsou peníze (a jindy to soukromé nemá smysl kupovat), za firemní jen velmi výjimečně. nebude to tím?

          1. Pokud tvuj dotaz smeruje k tomu, kdo vlastne kupuje ty auta, tak rec byla o smrtelnicich z chodniku. Nebyla rec o firmach. Samozrejme vsichni vime, ze firma nebude platit cash za auto, pokud se nejedna zrovna o zednickou felicii.

            Ja cilim na skutecnost, ze lidi proste penize realne nemaji. Maji je jen k vuli tomu, ze si je mohou pujcit.

            1. Lidé peníze reálně spíše mají; je to vidět mj. např. na množství naprosto zbytečných kravin, za něž je vydávají — někdy se podívejte třeba do nějakého superhyper co má většina lidí v košících: samý polotovar apod. Podobně tomu je u spotřebního zboží, dovolených…

              To, že existují idioti, již si na plazmovou televisi nebo dovolenou v Chorvatsku vezmou půjčku, je sice fakt, ale není jich zase tolik.

              U aut je hlavně problém v tom, že ten trh je už totálně pokroucený; mnohdy půjčka přijde nominálně levněji než cash, což je zcela absurdní.

              1. je to vůbec takové ftipné. jeden nemá na zubní pastu, ale na dvě krabičky (spotřebně daněných) cigarette má. neplatí nájem, ale do roka dva nové placate telefony. nemá dítěti na školní vejlet, ale do hospody na kořalku má. nemá na kilo hovězí roštěné, ale nechá rodině dovézt k večeři pizzu v papírové krabici. bydlí jich ve třech místnostech jedenáct, serou do kýble do kouta, ale má na nové černé placate auto.
                jakékoli zobecňování vede na zcestí.

              2. Zkousel sem vse mozne, ale bohuzel pujcka levneji nevysla. At sem to pocital jakkoliv.
                Skutecnost, ze utraceji za kraviny skutecne neznamena, ze penize maji. Respektive oni je maji v omezenem malem mnozstvi a neumi s nima nakladat. Ono to na prvni pohlev v obchodaku vypada vsechno hrozne fancy. Vsichni si kupujou hadry a jidlo a kraviny. Ale nahled pod poklicku by byl urcite zcela odlisny a ukazal by, ze nemaj pohodlnou financni rezervu v rozsahu 2-3 prijmy, ktera se oznacovala za zcela rozumnou pri pripad vypadku prijmu nebo necekane komplikace. Nevim jaka je skutecnost z vaseho okoli, ale ja mam zkusenost spis takovou, ze lidi sice utraci a nakupuji, ale otocej kazdou korunu.

                Pripady, kdy si lide vemou vyssi hypo, aby si mohli koupit i auto? A podobne. O tom ste urcite slysel.
                Samozrejme cele to muze zkreslovat Praha, kde lide penize vetsinou maji.

                Samozrejme je to take urcite zkresleno tim, kde vy a ja zijeme, kudy chodime a s kym se potkavame a bavime. Urcite se nesnazim napsat ultimatni pravdu.

                1. Tommmm: Je to tak. Kdyby clovek hodnotil na prvni pohled podle toho, kde se pohybuje tak treba pro vysokoskolaka v Praze je ta chudoba temer neviditelna. Ale staci si na chalupe ve vsi dojit do hospody na pivo a hned vidi tech statistickych 40%, ktere ziji z ruky do huby. A pak si clovek vsima i v te Praze, kdyz se obcas diva, co maji lide okolo na pasu v supermarketu a ze i v tech panelakovech parkuje stale celkem dost felicii a vseobecne 10let+ starych aut.

                2. Nežiji v Praze a nerad tam jezdím.

                  Pokud někdo nemá pohodlnou finanční reservu a přitom kupuje kraviny a polotovary namísto surovin apod., pak není problém v ničem jiném než v tom, že ten někdo je blb. (Jistě, do značné míry za to může ten zhovadilý sociální stát, který blby vychovává a podporuje.)

                  1. ono to jde napříč výškou platu. znám lidi na velmi dobře placených pozicích (vice než stovka čistého měsíčně), kteří po vejplatě jsou za haury, snídají po hotelech, večeří ve stylovejch špeluňkách, šoping, botičky, kabelečky, a tejden před vejplatou si nemůžou dovolit nechat opravit pračku. naproti tomu znám mnoho nízkopříjmových (méně než pět tisíc na hlavu v pětičlenné rodině) co neutrácejí za kraviny a hospodaří s pohodlným přebytkem.

                    1. To ste ted vypichl 2 extremy :)

  2. Hlavně je lepší než všechny Mercedesy, protože má větší volant a větší fuky ve dveřích.

  3. škodovka za 750 000 je o 500 000 předražena, a to jakakoliv

  4. Tak to je gól, to se vám povedlo.
    Web plnej svobodných libretariánů, a voni se tu budou vohánět takovým pojmem jako předražený? Já myslel, že poptávka a nabídka tvoří cenu. A co je vám do toho, kolik za to chce výrobce? Chcete mu diktovat cenu?
    Nebo je to tím, že na to libretariáni nemají a pouze slintají? Podle recenzí samejch starejch jebek se kloním k tomu, že libretaián si na to nedokáže vydělat, proto je to pro něj předražený:)).

    1. Co je to libretarian? Neco z knihovny?

      1. Návštěvník divadla, který se soustředí na kvalitní libreta a nezajímá jej konkrétní provedení, hádám.

      2. Nepochopil, tak tedy vysvětlím. To jsou zde ti vyznavači svobody, kteří ji chápou podle svého. Proto libretariani. A nikoli libretariani. Nevadí, odpouštím vám.

        1. Ste si nevzal brejle, nebo prášek? Nebo ste jen utek z vycházky?

    2. Nebo je to tím, že na to libretariáni nemají a pouze slintají?
      Pane kolego, jistá část uživatelů vám vysvětlí a vhodným výpočtem předvede, že nové auto kupuje jenom ekonomický analfabet, v autorizovánem servisu servisuje krétén a originální díly kupuje idot, protože nejvýhodnější je koupit olítanou vránu, servisovat u Franty na vesnici a hrát loterii s aftermarketovými díly.

      1. To by mě zajímalo, já zdejší články a komentáře docela čtu a ve smyslu toho popisu si na nikoho nevzpomínám.

        Můžete jmenovat tři zdejší uživatele, kteří by tomu popisu odpovídali, tj.:
        1. Když budu předpokládat, že „libretariáni” mají být „libertariáni”, dali by se do té škatulky alespoň plus mínus zařadit,
        2. tvrdí/-ili, že nové auto si kupuje jen ekonomický analfabet,
        3. tvrdí/-ili, že se auto má servisovat u Franty na vesnici,
        4. tvrdí/-ili, že se mají používat aftermarketové díly?

        1. D-feens to nebude, ten totiž tvrdí, že
          1) koupil si seata ze showroomu kde po nich chtěl auto s výbavou A a červenou barvou a dostal nabídku X v bílé a v kombíku a o omyl nešlo, poslali mu to schválně protože jím specifikované vozidlo A neměli.
          2) koupil si ho za plnou taxu
          3) v autorizáku je vyřízenej za tři minuty aji bez kafe a bez oplatky.
          4) tvrdí že aftermarket je šit.

          1) Normální lidé totiž nekupují auto které po vyjetí z brány showroomu ztratí 1/3 své kupní ceny.
          2) tudíž kupují olítané mrdky do 150000km
          3) do autorizáku se nejezdí, protože autorizák podvádí, oleje nemění, díly nemění a většinou to dělají mladí čerstvě vyučení osli. Částka za servis v autorizáku tak není adekvátní.
          4) leckdy je aftermarketový díl buď cenově zajímavý i přes své mouchy a nebo je leckdy kvalitativně lepší. Mohu jen zamáčknou slzu nad kotouči Zimmermann a Ferodo brzdovými destičkami, proti ATE které absolutně jinde i přes to že se ate používá do prvovýroby.

          tak to asi budu já.

    3. „Web plnej svobodných libretariánů, a voni se tu budou vohánět takovým pojmem jako předražený? Já myslel, že poptávka a nabídka tvoří cenu.”

      Sice nevím, co si představujete pod pojmem „libretariáni”, ale poučil byste mě, v čem pojem „předražený” odporuje určování ceny nabídkou a poptávkou?

      Resp. doufám, že při troše zamyšlení zjistíte, že to je přesně naopak:
      Určování ceny nabídkou a poptávkou stojí právě na pojmech „předražený” a „výhodný”, bez nich by to nemělo jak fungovat.

      1. Nic „předraženého“ ve svobodném trhu ve skutečnosti neexistuje. Zákazníci to používají jako zkratku pro „hrozně moc bych to chtěl, ale nemám na to peníze“. To, že se škodovky prodávají a výrobce nekrachuje, znamená, že jejich ceny jsou nastavené správně. Zboží se prodává, zákazníci ho kupují, firma prosperuje. Jak jinak by to mělo být?

        Pokud by zboží skutečně bylo předražené, firmě by zboží zůstalo na skladě a zkrachovala by. Firma by zkrachovala i v případě, kdy by zboží bylo naopak podceněné, protože by se sice dobře prodávalo, ale firma by nic nevydělala.

        1. Ve svobodném trhu samozřejmě nikoli. Nicméně speciálně trh s automobily byl naposled relativně svobodný v době, kdy na něj Laurin s Klementem vstupovali; a právě vinou těch debilních státních intruzí jsou ukrutně předražená v Evropě auta lautr všechna :(
          (V USA taky, ale přec jen ne až tolik; jinde se nevyznám.)

        2. „Nic “předraženého” ve svobodném trhu ve skutečnosti neexistuje.”

          Jistěže existuje. Sice máte pravdu, že trh má (obvykle) tendenci směřovat k nějakému rovnovážnému stavu.
          Ale jednak ten rovnovážný stav vzniká vlastně metodou pokus-omyl, kdy všechny subjekty dělají odhady podle jim dostupných informací a běžně se mýlí, jednak se situace neustále mění.

          To, že někdo nastaví moc vysokou cenu a zboží se neprodává, se taky běžně děje (ale firma nemusí nutně zkrachovat, ta výroba může být dokonce zisková, jen méně, než kdyby nastavili lepší cenu).

          1. Nebo může firma prosperovat vzhledem k interním dotacím daného odvětví z jiného podnikání, prostě a jednoduše proto, že jejímu majiteli podle jeho osobního žebříčku hodnot připadá cennější udržovat cenu daného zboží na exklusivní úrovni, i přesto, že na něm prodělává (a musí to nějak sanovat).

            Což je podle mého vidění světa zcela v pořádku, a na volném trhu ani takovéto zboží nelze — podle mého osobního a potenciálně mylného názoru, samozřejmě — smysluplně označit za „předražené“.

          2. Ten „pokus-omyl“ bude celkem sofistikovaný systém stanovení ceny, větší firma na to má celý tým lidí, kteří sledují různé statistiky, grafy, sledují konkurenci, kupní sílu zákazníku, sledují vlastní prodeje, u aut sledují i systém příplatků za výbavu, atd. atd.

            IMHO zrovna škodovce ten „pokus-omyl“ celkem vychází. Navzdory všem rejpalům, co jí předpovídají rok, maximálně dva (a to už přes 20 let…).

        3. Krom toho člověk nemusí slovem „předražený” myslet celkovou situaci na trhu, ale své osobní preference.

          Například pro mě osobně je nové auto taky předražené.
          A to prostě jen znamená, že nové auto má pro mě osobně menší užitek, než jiné věci, které se dají za tu částku koupit.
          Nebo ještě jinak: Hodnotu nového auta vidím jako mnohem nižší, než hodnotu té částky peněz, kterou stojí.

          1. To beru, ačkoli osobně a subjektivně tu volbu slov považuji za ne úplně šťastnou, přinejmenším není-li explicitně doprovázena oním „pro mne“. A „příliš drahé“ by asi bylo lepší než „předražené“.

            Ne že by na tom z principu nějak moc záleželo; ale minimalisovalo by to risiko takovýchto celkem dost zbytečných vláken ;)

          2. Pokud je pojem „předražený“ jen subjektivní hodnocení, je to přesně jak jsem psal = chtěl bych novou škodovku, ale nemám na ni peníze.

            1. Non sequitur.

              Neplyne z toho ani „chtěl bych“ (a už vůbec ne „hrozně moc bych to chtěl“, jak jsi psal původně), ani „nemám na to peníze“.

              Kupříkladu já bych helmičku pro batole nechtěl ani zadarmo. A ten litr, co za to chtějí, je pro mne částka dost zanedbatelná. A stejně mi to přijde ukrutně předražené — podle mého soudu totiž nejde o případ, jenž popisuji v 2.5.2017 v 22:40, nýbrž o pokus vytahat přebytečné peníze z blbek, jimž se mateřské mléko vrazilo do hlavy a tam zablokovalo všechny vyšší kognitivní funkce (byly-li vůbec jaké už před otěhotněním).

              Nevtrdím, že si to zmíněné blbky nezaslouží (akorát tedy chudáci jejich děti); nicméně faktem zůstává, že je to, myslím, excelentní příklad smysluplného užití pojmu „předražený“ (navíc na trhu, který není ani zdaleka zničen státními intruzemi tolik, jako trh automobilový, jakkoli k volnému má pořád dost daleko).

            2. „chtěl bych novou škodovku, ale nemám na ni peníze“

              Chtel bych novou skodovku, ale ne za aktualni/pozadovanou/trzni/whatever cenu.
              Pri vasem vzdelani a inteligenci urcite poznate rozdil v tom, co ste racil napsat vy a ja.

    4. @DAC: Ja teda jezdim, podle vas, ve stare jebce, ktera se jmenuje Ford Mondeo MK3 2.2 TDCi. Chvilku jsem myslel, ze vam i sdelim duvody, ale asi patrite k tem, kteri rikaji „cokoliv nove > cokoliv stare“. Ale ja si nestezuji. Tolik muziky za malo penez.

      Pravdepodobne muzete seznat, ze pokud se o techniku staram, tak nehlede na jeji stari muze fungovat stale spolehlive. Samozrejme kdyz me auto nezajima a dokazu za 10 let rozmrdat auto k nepoznani, potom mam nazor jako vy a odsuzuju lidi, kteri jezdej ve starejch autech. Respektive jak racite tvrdit vy, ve starejch jebkach. Jedna se o klasicke „podle sebe, soudim tebe“.

      Proc jezdim v aute v hodnote 60-80k i kdyz si Skodu Kadak muzu koupit za 6 mesicnich prijmu? Mam rad auto, ktere vlastnim. Nejak se o nej dokazu postarat. Nechci davat 3/4 az mega do auta abych ukazal kdejakemu picusovi, ze „cumte pyce, mam na to“.
      Tenhle vychodo/stredo evropskej pristup k ukazovani majetku neni moje gusto. Samozrejme tento pristup stale funguje i v mnoha spolecnostech a auto je otazkou spolecenskeho statusu.
      Se svojim mindsetem by ste urcite byl uspesnej na SVK, tam maj vsichni auto na leasing, ale jeste ve 33 bydlej u mamky nebo ve sdilenem byte.

      1. No mám problém – auto na leasing už nemám a z domu som odišiel v 15-tich na strednú na intrák, potom to isté na výške a po skončení výšky som si zariadil vlastné bývanie a život. Ale priznávam, že poznám aj takých ktorý sedia v dospelom veku doma pri mamičke – ale v okolí mojich kamarátov ide / išlo len o dva prípady (takže minorita).

      2. navíc auto není žádnej majetek, jen „spotřebka“ – taky bych do auta víc než 300 tis. Kč nedal

  5. Tomu opravdu nekdo veri, ze 18″ rafky neco zasadne zachrani oproti 17″? Argumen“libi se mi to“ ja asi ten jediny „racionalni“ na cele myslence kol jak z gansta gheta. Ale stoji to za to drncani? A o te spotrebe 6,5… no, rekl bych prinejmensim nepravdepodobne .Vzdyt i ta mrtvola octa 1,6 je bezne kolem 6.

    1. No, nizsi profil se obecne lip chova v zatackach.

      A proc by to jako melo drncat? Rozmer 235/55 r18 znamena, ze vyska behounu je 55% sirky, takze 13 cm, o dva cm vic, nez treba 205/55 r16 u oktavky. Navic ma vetsi polomer, kadak bude tlumit hrboly dobre.

      A spotreba taky niz zvlastniho, kadak ma papirovou spotrebu u daneho modelu 5litru, 6.5 neni zadny zazrak, kdyz s tim jezdi zenska pomalu a radi za ni automat.

      1. prilis mnoho vymozenosti co se muzou podelat nebo je nutne je menit …TCO nebude nizke …

        1. Pokud si dobrovolně kupujete auto od výrobce, který ze zákazníků děla betatestery, tak jistě…

          1. celej auto prumysl jde do hajzlu .. spousta kurvitek nektere prinucene diky EU buzeraci .. zlata felda 1.3 r.v. 95 bosh mono motronic .. kde nic neni nemuze se nic posrat …skoda ze tenkrat jeste neumeli poradne anitikorozi … jinak by to bylo nesmrtelny auto, retez …

            1. spousta kurvitek nektere prinucene diky EU buzeraci .

              Chyba je na straně zákazníků, že tuto kvalitu akceptují. Na trhu je dostatek alternativ…

              1. Přesně kde je ta alternativa nepodléhající těm kreténským regulacím? Myslíte jako pořídit si koně a bryčku? I ty koně už ty svině regulují že až; zkuste mít koně bez čipu dneska :(

                1. Spíše jde o to, jak se s regulacemi výrobci vyrovnají. U výše diskutovaného výrobce se vyskytují závady, které jsou u jiných výrobců neobvyklé.

                  1. Marty:Spíše jde o to, jak se s regulacemi výrobci vyrovnají. U výše diskutovaného výrobce se vyskytují závady, které jsou u jiných výrobců neobvyklé.

                    K tomu jen tolik, ze vyrobci dneska montuji v podobnych zemich, na podobnych strojich, berou jedny a ty same unifikovane dily globalni kvality a preferuji obdobna technicka reseni. Pokud najdu stejny motor v Renaultu a Mercedesu (a nejsem si jisty, ale mozna i v ruske Lade) nebo BMW a Citroenu, tak asi je dost tezko tvrdit, ze nekteri vyrobci se umi s necim lepe vyrovnat, nez jini.

                2. Subaru, ale i tam dolehají regulace EU a je to uchlastaná mrdka.

            2. Úplně slyším ty hospody ranných 90. let:
              „Vole Franto, ta nová felicia, to už je ten počítač a vstřikování, to se bude furt kurvit a támhle Pepa už to v garáži nespraví…“
              a dnes se dozvídám:
              „zlata felda 1.3 r.v. 95 bosh mono motronic .. kde nic neni nemuze se nic posrat …“

              A realita ? I dnes existují a stále se dělají spolehlivá řešení, stejně jako tenkrát. Dá se říct, že prakticky všechny motory jsou spolehlivé, výrobce by totiž musel být úplný magor, aby dal na trh něco, co nemá pořádně odzkoušeno (jelikož by ho zákazníci na reklamacích sežrali). Problém je pouze ve vohnoutech, kteří neví že volej se má kontrolovat a dokonce i měnit, že studený turbo-motor nemá rád červené pole otáčkoměru, že nakradená nafta z JZD do nového osobáku nepatří, že….
              Prostě technika najednu stranu vyžaduje zkušenějšího řidiče a na druhou nás automobilky a „experti“ neustále přesvědčují, že moderní automobil může řídit úplně každý, jak je to snadné.

              1. Problém je mj. také ve vohnoutech, kteří nevědí, že se píše raná 90. léta.

                1. To je vskutku závažný prohřešek. Ještě že tu češtinu a její složitosti máme, jelikož umožňuje diskutujícím po vyčerpání argumentů pitvat se v gramatice jiných příspěvků.

              2. Nějak to nesedí s těmi zkazky (pravda, z několikáté ruky), kterak někdo přímo u zdroje byl účasten toho, že automobilka si zadala, že ta převodovka nemá přežít auto, ale má se vysypat právě po cca 200k km. Rozvody a podobné věci dtto.

                1. To jsi akorat nepochopil.
                  Rec byla nejspis o limitu druheho zlomu bathtub curve
                  https://cs.wikipedia.org/wiki/Vanov%C3%A1_k%C5%99ivka

                  Konkretne koncern nastavuje tento zlom pro vsechny auta na stejny pocet motohodin a prepocitava na km koeficientem podle odhadu, jakou prumernou rychlosti bude auto jezdit. Takze mestsky VW UP je designovan na 250 kkm, Passat na 360kkm.

                  Spolehlivostni inzenyrstvi je pomerne veda a delaji to samozrejme vsechny automobilky.

                  1. Jo, a ten bathtube curve limit neznamena, ze se auto po prekroceni rozsype. Znamena to, ze TCO zacne narustat do neunosne vyse.

                2. Jenže já netvrdím, že se takové věci nedějí, ale není to plošná záležitost.
                  Mě třeba všechna auta technicky vydržela a spíš zastarala morálně a funkčně, než aby se rozpadla na kusy.
                  Že odchází např. rozvody ? Neustále tvrdím (všem co si vybírají vůz a prahnou po řetězovém „držáku“), že nic není věčné, ani ten řetěz. Oni si totiž žijou v tom, že když vydržel ve felicii, tak to musí být jistota a už jim nikdo nevysvětlí, že to byl „pan řetěz“ dvouřadé krátké hovado, nesrovnatelné s těmi dnešními řetízky jak z bicyklu. A i kdyby řetěz vydržel, tak se jim zase pro změnu pokazí v nejnevhodnější okamžik vodní pumpa. Podle mě je systém rozvodového řemenu pohánějící i pumpu zcela správný. Je tichý, většinou levný, spolehlivý a při výměně se pořeší spousta věcí kolem. Automobil je tak ve výsledku spolehlivější než s nějakým life-time řešením.

                  1. TSI retez fail byl zpusoben chybou testovaci metodiky, testovalo se na statickem motoru a problem zpusobovaly dynamicke razy jedouciho auta, se kterym gumove rozvody nemaji problem.
                    Sekundarne byl problem zpusoben klesajici kvalitou, jak se opotrebovavaly nastroje vyrobce retezu.

                    Predimenzovane rozvody ve felicii vydrzely vecne, ale taky pusobily poradne treni a ubiraly vykon. Proto ostatne 1.3 MPI 40kW z Felicie v lehkem aute zral 7 litru, zatimco dneska 1.0TSI 85kW v tezsim aute jezdi za 6.

                    1. Zajímavý, kolik je všech důvodů na to, proč ten řetěz selhal. Jednou materiály, ejdnou změna dodavatele, pak já nevím co, najednou opotřebení nsátrojů a rázy. A pročpak tam asi jsou rázy, že by ojebáním převodovky, spojky a setrvačníků? :D Tak nějak mi přijde, že to je jenom mlžení, který má zakrýt to, že prostě a jednoduše cost cutting přehnali a taky to měli celkem v paži. No dobře jim tak, zaplatili to pěkně.

                      BTW, tvrdit jak sou škodiffky skvělý protože se prodávaj…no, za prvé, vidíme tady ze zákulisí, jak vypadá zpravodajství, který by za reklamu prodalo i vlastní matku, takže vlastně manipulace zákazníka, nevím, co to má vypovídat o kvalitě.

                      A i tak, místní trh je hovno, většina škodivek jde na východ, teď už hlavně Čína, kde to je na tamní poměry luxusní cizí vozidlo.

                  2. ad vetsinou levny .. Vy jste asi nevidel kolik se plati u stavajicich aut za vymenu rozvodu ? … pritom stacilo dat tam poradnej lifetime retez … jenze to by nebyl vejvar z naslednych vymen .. perfektne vymyslene … ja bych chtel auto kde je naprosta vetsina veci lifetime …
                    podle mne stavajici auto produkce je do posledniho detailu vymysleny planned obsolence .. casem se naklady na udrzbu stanou neunosne, vsechno je perfektne propocitane kdy se to ma vysypat …

        2. Neřekl bych, že pro zájemce o nové auto jsou náklady na ty opravy až takový problém.

          Kdo si to auto koupí jako nové, obvykle ho pošle dál ještě předtím, než se to začne sypat.

          A ostatně, když budete počítat TCO u nového SUVčka za první roky provozu, dojdete k takovým částkám, že nějaká oprava za pár desítek tisíc se v tom ztratí :-)

  6. heeej kokoteee, kdybys to napsal normalne, ale ne v tom dopicenym d-fens gangsta khul slangu, tak bych mozna cetl i dale nez prvni odstavec, a dozvedel se jestli ten kchaaar co si poridil, a jestli vubec poridil, nebo koukal na specialysti primautosalonu pico, protoze se mne kysele rihlo a to 2x uz u prvniho odstavce pico, takze sem vubec zapomnel co jsem chtel kurva napsat voe, kundapico chtel.

    Nechte d-fens slang d-fensovi, jinac to pusobi jak retardi vykon!

    1. Podival jste se nekdy do zrcadlam?

  7. Ten článek napsal nějaký debil. Pro sloh a volbu slov mi úplně uniklo, jestli ten splácanec má nějakou informační hodnotu. Jediné co jsem zaregistroval, že manželka jezdí do školky a na bazén třicítkou, takže se za ní vždycky vytvoří kolona. Otázkou je, jestli k tak vražedné rychlosti vůbec potřebuje auto.

    1. Sunmoon, b.o.y.:
      Doporučuji si nevšímat slohu, ale informací. Pak nebudete za debila / za kokota.

      1. On když se člověk podívá na hodnocení článku (aktuálně 1,88), tak zjistí, že v alejích je nablito spíš po bujarých oslavách toho včerejšího komunistickýho svátku, než kvůli autorově slohu. Auto bych sice nechtěl, ale četlo se to dobře a našel jsem tam pár pro mě novejch informací.

        1. 7000 precteni, 71 lajku, hodnoceni clanku: 1,9

          -pan je asi odbornik na vypovidaci hodnotu clanku…

          jak uz jsem psal. Clanek by mozna stal za precteni, pokud by nebyl napsan d-fens stylem.
          Problem je v tom, ze ten styl umi jenom d-fens

          Uplatnil jsem pravidlo 6, zaroven jsem povazoval za vhodne ocenit tuto sracku mojim srackovitym prispevkem, hovno k hovnu seda

          1. heh. Clanek je dobry, ma pro me par zajimavych informaci (o kolik lze uhadat dolu cenu, 7ma rada sedadel blbe vyresena, prevodovka predimenzovana, hmotnost urvana z retezu, priplatkova vybava povetsinou k nicemu, az na navigaci, kterou si clovek musi rozchodit sam a delaeri skody jako obvykle v loji a neinformovani).

            Toto jsou stezejni informace pro budouciho majitele u ostre sledovaneho modelu, ktere se v nejake „reportazi“ od nasich novinarskych stetek urcite nedozvitwe, takze hodnotit to sestkou …. ehm …. ze by chyba mezi klavesnici a zidli ?
            Podle me jasna za jedna, i kdyz novou skodovku bych si koupil az jako posledni moznost.

            1. Octovku, Škodka, holá řiť edition, příplatek 6klacků, šmatlací displej, eurochcípák, Trmácka

              Pokud to vam vyhovuje tak prosim, klidne si to prectete i 5x, nebo si clankem vytapetujte zdi baraku, ja to proste nemusim, protoze mi to prijde nevhodne a proto bod 6 a clanek za 5.

              1. Kdyz ctu odborne motroristicke casopisy, tak se dozvim uplne jine skvosty, treba sprcha mezchladice turba je popisovana jako vstrikovani vody do sani a dalsi perly. Precti si neco od samozvaneho experta na auta Martina Vaculika a to teprve budes koukat na drat. Nejen, ze pise stylisticky jako decko prvni tridy pomocne, ale nerozumi zakladnim vecem a to je mnohem horsi.

          2. Každej jsme odborník na něco. Já na vypovídací hodnotu článku, vy evidentně na oslovení.

  8. Sory jako, ale koupit si nafťák v současné době je tak trochu sebevražda. Pokud samozřejmě neplánuju jezdit 100 km denně, aby se mě budoucí opravy „zaplatily.“ Já jsem s koupí nového auta váhal, ale jakmile se ukázalo, že bude povinný e-call, dpf u benzinu atd., tak jsem do to šel hned. Kdysi jsem zde psal o „Máni“ a možná napíšu i o tomto vozítku, ale zatím není správná psací nálada.

    1. Tož aspoň nemuseli bejt tak tajemnej a mohli prásknout o jaké vozítko v jejich textu půjde.

  9. podle mne je clanek OK (dfens dress code mi nevadi), jinde neni moc recenzi kde jsou odfiltrovany marketingovy kecy a nekdo pise jak to doopravdy je a jak to uprimne citi (to je obecne sila celeho dfens webu). Jeste zajimavejsi bude recenze po 150.000 km :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017