Škoda Karoq 1.5 TSI – sofistikovaná nuda - zpět na článek

Počet komentářů: 132

Přidat komentář
  1. A klíma, tá je na tom v porovnaní s tou Daciou ako? Ja mám Daciu Lodgy a tam je to tragédia, dostatočne to klímuje len do vonkajšej teploty 25-28 °C.

    1. @grg 4.8.2024 v 22:25
      Automatická Klima v Karoqu fungovala dobře i při venkovní teplotě 32°C toho dne.V manželčině Sanderu Stepway (2021) funguje taky dobře, byť jsme nepřipláceli za automatickou, takže to chce po nasednutí do rozpáleného auta trochou točení knoflíky, které by za tebe jinak obstarala automatika. Výkon je dostatečný, ani v nevětších vedrech ji nepožíváme na max, jen chvíli když sedneš do fakt rozpáleného auta, než se schladí. Ale Sandero je proti lodi Lodgy o dost menší a taky o dvě generace Renaultích dílů novější (přeskočili z Clio G3 rovnou na G5 a vzniklo Sandero G3)

      1. Vďaka, ako pozerám, prístrojovka Sandera 2. generácie je s tou v Lodgy prakticky totožná, tak mám podozrenie, že v rámci unifikácie je tam rovnaká aj klíma, a dávalo by zmysel, že to, čo v malom Sandere stačí, je na autobus slabé…

  2. Měli zůstat o bicyklů. Oč krásněji by bylo v Čechách.

  3. To je jednoduché, kdyby to pořádně jelo, má to vyšší potřebu údržby což by pak běžný zákazník koncernu nechtěl, protože se to sere když mrdám na servis mámo.

  4. Šlo by prosím přestat používat dávno neplatnou jednotku výkonu „kůň“a začít používat kilowatty? Diví se někdo USA, že nebyli schopní zavést metrický systém ani za sto let? Aneb, nikdy se nevzdám jednotky ježčí skok!!!

    1. Jo_Do:

      „… „kůň“a začít používat kilowatty?“

      – – –

      Ber to pozitivně, mozek je třeba cvičit…

      :OD

    2. A to jako proč?

    3. Koně se z nějakých historických důvodů používají pro výkony motorů v autech, fiaty to měly t.č. dokonce zakomponováno v názvu modelu (např. „Fiat Brava 1.2 16V SX 80“).

      (Nevím, jestli se to používá i u elektroaut, asi ne, když se to nepoužívá ani u vysavače…)

    4. Je to z praktických důvodů používání trojčlenky. Auto jede jako kráva a řidič jak prase.

  5. Já mám po 30 000 Km jiné dojmy, ale to je asi tím, že vím, že Škodovka je uniformní. Nehledám v tom vědu. Kdybych v tom hledal vědu tak si pořídím vůz jiné značky. To auto je v pohodě. Největší neduh je elektronika. Navigace, Android auto, poslech mp3 z flasky. To si žije vlastním životem.

    1. @MaX 5.8.2024 v 9:09
      Já s tebou souhlasím, pokud nehledáš v autě žádnou vědu a chceš nenáročné posouvadlo z bodu A do bodu B, tak je tahle Škodovka asi správně. Jen jsem nepochopil, za co člověk u Škodovky vyplázně čtvrt mega navíc, když nic výrazně lepšího navíc nedostane. Ale stejný pocit jsem měl před pár lety po přesednutí z „prémiové“ Audiny Q3 do mnohem lépe fungující „socky“ zn. Renault. Dělají prémiovost ty čtyři koružky na kapotě, když to auto bylo prakticky ve všech ohledech horší?

      1. @HandyMan
        a co teprve Dacia, tam musí u Joggeru kosočtvercové omezovat motorizace, protože s 1.3 TCe by to byla moje volba i přes 20% slevu id rýžodárce.

        1. od (Hyundai)

      2. To je marketing, Audi stojí tolik, protože má pověst prémiovky, naproti tomu Renault má hlavně z minulosti pověst všelijakou, třeba dvojková laguna získala titul „nejporuchovější auto“ v té době. Výroba levných dacií, kde je stejná technika jako v renaultech a ještě nedávno vlastnictví ruské LADY…

        Že je škodovka drahá, opět: marketing. V ČR je to nejprodávanější značka, tak proč by šli s cenou dolů? Jiné trhy na tom jsou jinak, třeba v Británii škodovka byla „to samé jako VW, akorát výrazně levnější“.

        1. V Nemecku plati o Schadewerke uplne to samy.

  6. Tak ono když to nemá řízené ventily tak to nemá dvounásobek výkonu při akceleraci ale s ohledem euro7,77:00 i když to má s oroštováním nejlepší výkon kontra spotřebu tak to u modelů blm, gender, gren dýpsteit čerta starýho a euálije kalergi pasáků koz a vembloudů pakostizace ani nečekejte, děti. 🙂

  7. Auto s papierovým výkonom a krúťakom ako uvádza autor, ktoré má problém zrýchliť je prúser. Auto ktoré pri zošliapnutí plynu nereaguje patrične, je ako zbraň namierená proti sebe samému.

    1. To bude nějaká koncernova vychytavka. Absolvoval jsem teď 4000km v q7s což má mít 330 koňů. Co se týká reakce na plyn, tak to jak v módu D tak S dělalo to samé,co píše autor u shade. Tedy první cca dvě vteřiny nic. Pak si to ale pravděpodobně vzpomene, že tohle je premiovka a dojde k urychlene teleportaci někam před kolonu kamionu a na budikach je o 50-60 víc. Musím rict, že mě to poněkud sralo. Jedovaté brzdy, pomalá a pak zběsila reakce na plyn… nechápu.

      1. podobná zkušenost s podobnými vozidly. brrrr! zlatý blbý stokoňový benzínový atmosférický dvoulitry z devadesátek.

        1. a hlavně normální převodofka, kde si řídíš co to dělá vlastníma pazourama, a né nejaká sračka, u které vůbec nechápeš, co to jako předvádí, to je polovina úspěchu!

      2. s tím předjížděním máte pravdu – mám novou Scalu (služebák) se stejným 1,5 TSI a při sešlápnutí plynu je to jako by šla žádost do Bruselu zda smí zrychlit, prodleva určitě 1 s, příšerné (i když potom to akceleruje slušně, na tuhle novou Felicii :-)) Před tím (soukromé) Leon 1,2 TSI (tedy taky motor Škoda, 2011), ten reagoval okamžitě.

  8. S Karoqem mám jen jednu drobnou zkušenost: jeli jsme tím do Německa na služebku. Seděl jsem vzadu, ani jsem to neřídil, tak můžu říct jen jedno: zadní sedačky nejsou pohodlné. Zřejmě je to auto navržené jako „malé rodinné“, takže se předpokládá, že vzadu budou sedět jen děti. A to v dětských autosedačkách.

    1. Karoq není auto. Tak to prostě je. Škoda je zemřít.

  9. Mne na stejném Karogu s hadrovými sedačkami při jízdě překvapili spocený záda. Snad více než tomu bývá na mých koženkových u jiné značky. Jinak auto celkem fajn, ale ty mokrý záda mne dost sejmuli.

    1. Kup si Mergla a přestaneš se potit úplně

      1. auto nepoznam a skodovky moc nemusim, ale ako si vysvetlit papierovych 8.6s z 0-100 kmh ked je tak lenive? napr. spusta videi na yt https://m.youtube.com/watch?v=Y9Zmkx536sg mi nepride akobtaja tragedia…

Napsat komentář

D-FENS © 2017