Šifra mista Ivana

Featured Image

Na internetu se objevil zmrdí artwork přímo z péra mistra Ivana.

Kdo neznáte, Ivan je specialista ODS na volební kampaň. Myslím, že je to muž na svém místě a že si topolánkovská ODSSD ani nemohla vybrat lépe. Narozdíl od politických stran, které se rozhodly oslovit své voliče srozumitelně formulovaným konkrétním programem, zmr. Langer vymyslel schéma. A to nejen ledajaké.

Ještě než ho uvidíte, krátká odbočka. Poměrně významnou část zmrdstva postihuje choroba zvaná bastardózní hypergrafie. Projevuje se tím, že nakažený zmrd identifikuje v prostoru flipčárt (nebo jiný objekt, který se dá použít jako flipčárt) a začne čmárat schémata, kterým rozumí jen on sám. Čmárání má vyvolat v publiku dojem, že se zmrd v problematice orientuje. Startovacím impulzem k hypergrafii je zpravidla frustrace, vyvolaná nějakým neodvratným vnějším faktorem, například horšícími se ekonomickými výsledky firmy nebo volebními preferencemi. V okamžiku, kdy už i nakoupené průzkumy vykazují pokles, je na čase začít provozovat akční grafiku po flipčártech.


(C) Ivan Langer aka Íčko, 2010

Nyní si artwork rozebereme.

Skice dominuje nadpis SWOT. Zatímco S a W jsou napsány slabě, O a T mistr z nějakých důvodů zvýraznil. Přes nadpis je umístěn znak Audi, oblíbená značka lokálních bossů. Přímo pod nadpisem je oválný objekt, jehož identifikace mi zabrala nejvíce času. Tvoří jej kruh se čtyřmi jako dírami, k němu je připojen další kruh a kolem toho je další kruh. Původně jsem myslel, že to je nějaká zástrčka nebo zorbující sněhulák, což je podle výzkumu švýcarského institutu Marketingschwindel nejúčinnější vizuální symbol pro volební kampaň levicových stran. Nicméně symbol je úplně jednoduchý. Je to pořádně napapané prase obalené špekem tak, že umí jen ležet na boku. Dvě díry jsou očička a dvě rypáček. Může to být třeba pořádně napakovaný pan starosta. Není tedy pochyb o tom, že objekt pod nadpisem symbolizuje ODS. Je to tam i napsané.

Směrem napravo od ODS je tabulka.. Nad ní jsou názvy obou budoucích politických spojenců a potenciálních koaličních partnerů. ODS je sloupec 1, ČSSD sloupec 2 a korupční těleso knížecího ožralce s krycím názvem TOP09 je sloupec 3, 4, 5. A teď sledujte ten fígl. 1 a 2 se spojí (ovál přes záhlaví sloupce 1 a 2), což jsme tak trochu čekali. Bude z toho tááákhle velikááá koalice, což symbolizuje tlustá šipka přes sloupce 1 a 2. Ale je tu něco, co v lidovém domě nemají. Nemají geniálního stratéga Ivana, zmrda z Olomouce, který definoval něco jako svatou trojici ODS, symbolizovanou trojúhelníkem. Ve vrcholech trojúhelníka jsou uvedeny ODS-hodnoty, totiž Demokracie (rozumějme – ovlivňování postojů veřejnosti), Bezpečí (rozumějme fízlování a utahování šroubu) a něco třetího. Původně jsem myslel, že je to Opencard, ale prý je to otevřenost. Sice to aktuálně vypadá, že pár představitelů ODS bude naopak zavřených, ale Ivan si fandí.. Právě tento mix umožní ODS dohnat a předehnat.

Děkujeme Íčkovi za tento zmrdí artwork. Musím připustit, že jsem už viděl lepší. Po grafické stránce je velice chudý, protože neobsahuje nic, co by nebylo v základních tvarech v Powerpointu. Inovativní je snad jen symbol oplácaného prasete, který bude implementován až do další verze Office (MS Pig Wizard, 160 GB, funguje na osmijádrových procesorech a výše). Po obsahové stránce je na tom lépe, zejména pokud se pokusíme uchopit styl myšlení jeho autora. V podstatě se jedná o formalizovanou odpověď na otázku, co lidem naslibovat, aby je volili. Je vidět, že v myslích těchle Langerů nejsou voliči rozumné bytosti s jejich zájmy a potřebami, ale toliko přenašeči volebního lístku, kterým se musí jednou za čtyři roky něco nakecat, aby si v té hromadě papírů vybrali správně. To je ta demokracie, vlevo dole.

Jiný významný postřeh spočívá v uvědomění si, jak slabomyslné muselo být publikum, které tuhle čmáranici akceptovalo, aniž by pocítilo potřebu autorovi provést operaci mozku vytuněným laserovým ukazovátkem.

Když vidím tyhle debilní čmáranice, zcela zjevný projev zoufalství a krystalického zmrdství, musím poznamenat následující. Nenechme tu stranu už déle trápit. Odpojme ji od přístrojů, jak navrhoval kolega Sandstorm. Možná jí tím pomůžeme. Možná po odpojení od přístrojů vyvine nějakou vlastní formu života, která bude přijatelnější než její současná eurolevicová podoba, kdy mezi sociálními a občanskými demokraty je rozdíl pouze v barvě plakátů.

Zbývá odpovědět na otázku, kde jsem viděl nejlepší zmrdí artwork. Kupodivu to nebylo nikde v komerční sféře, ale na vysoké škole. Je to už nějaký pátek. Student David byl již tehdy progresívní mladý muž. Honosil se dredy, alternativním outfitem a těmi jedině správnými názory. Jeho kádrový profil byl poskvrny prost: lehké drogy, účast v protifašistických demonstracích, povinný pobyt v Artěku, pardon, ve squattu, ekologicky zaměřen. Jedinou nevýhodou, která ho snad mohla v jeho vzdělávání trochu handicapovat, byla absence technického myšlení, což by při studiu na VŠ mohla být pro běžného jedince nevýhoda, ale pro Davida ne. David se rozhodl projít VŠ přes anál. Namočil tedy svůj anální tool do lubrikantu a vlezl pedagogům do prdele. Čátečně to fungovalo. I nabyl David po čase dojmu, že na zkoušky se učí jen blbci, on že to dá zmrdím stylem – kecat, kecat, kecat. Předmět „simulace ve strojírenství“ je bezesporu svinstvo. Místy matematika, místy kybernetika, minimum prostoru pro okecávání. Tázán byl student David, co je to pro účely simulací systém. Je to patrně nejjednodušší otázka, která je v tomto oboru k dispozici, protože zkoušející správně usoudil, že z tohoto hovada se zamotanými vlasy se nikdy nezrodí nový Škoda ani Heyrovský, tak proč to komplikovat. David si vyžádal čas na přípravu. Veledůležitě usedl ke stolu, převrátil A4 na šířku a na ní po celé její ploše nakreslil různě propletené čáry. Vypadalo to jako kdyby tam vyklopil mísu špaget. Mezi špagety umístil několik oliv v podobě koleček. Olivy – prvky, špagety – vazby mezi nimi. David byl naprosto přesvědčen, že tento artwork bude pravým východiskem pro eruptivní okecávání, ale nevyšlo to.

Pokud vím, tak David teď někde starostuje…


13.02.2010 D-FENS

12345 (1x známkováno, průměr: 1,00 z 5)
684x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59

Reklama

D-FENS © 2017