Service Fiction: Historky z Autorizáků Vol. I - zpět na článek

Počet komentářů: 29

 1. Kdo že to jde dělat spodek auta, či snad brzdy v italský košili? A kdo že to dělá o půlku víc, než mu dle dohody platí? Blb, nebo snad dokonce vohnout? No a to s tou pojišťovnou, to bych vám taky poděkoval hezky od plic.

 2. Čtenáři D-F se přepravují automobily tehdy, když je to pro ně výhodné. Ne pro ty automobily. Pro čtenáře.

 3. Záruční pojištění je běžná věc i u elektroniky…jakmile to není garantovaná záruka přímo od HP, Dell apod. nebo aspoň Abacusu, tak je to jen pojeb zprostředkovanej pojišťovkama. To jsou všechny ty alzy, czc a podobní zmrdí díry. Pak vás pošlou do prdele nebo dostanete dvě stovky, amortizace za 5 let je přece tak 90 %…

  1. No nevim, od CZC.cz nakupujeme komponenty (stavíme to sami) pro naše servery (jsou to jednoduchý PC bez masivního výpočetního výkonu a bez požadavků na uchovávání dat, prostě se starají o komunikaci s periferiemi), a pokaždý když se něco posere (nejvíc deska, HDD, zdroj – ne nutně v tomhle pořadí) tak to bez keců vyměněj kus za kus (samozřejmě když je to v záruce, dávaj dva roky i když by mohli jen jeden).

   1. Ano, mluvím o prodlouženém záručním pojištění, a vy přijdete s garantovanou zákonnou zárukou. Tak jo, to je úplně relevantní. :facepalm:

    Pro informaci, jak to bylo ještě za platnosti dvou zákoníků, prodejce mohl zákazníka co by normálně jel podle obchodního zákoníku zvýhodnit a dát do platnosti občanského. U NOZ tuším platí podobné volné ustanovení, kdy si to dohodnou, což v praxi znamená, že prodejce si stanoví podmínky a zákazník eventuelně akceptuje.

    Já nakupuju u firmy, co mi dává plný záruky na vše i na s. r. o. zcela automaticky aniž by se tvářila, že jako mi dělá nějaký milosti. Aktuálně některé disky Seagate i s tříletou. Úsměvné jsou pak ty kecy zákazníků že „já nemám od minule Seagate rád“ a chce vehementně WD s dvouletou (tedy o třetinu kratší) zárukou…jejich boj.

    1. Jo tak, to sem nějak přehlíd:-). Tak s tím zkušenosti nemám.

    2. Úsměvné jsou pak ty kecy zákazníků že „já nemám od minule Seagate rád“ a chce vehementně WD s dvouletou (tedy o třetinu kratší) zárukou…jejich boj.
     No, ja taky radeji disk, kterej vydrzi 2 roky a pak je stejne moc malej, takze menim za vetsi, nez co rok reklamovat a rebuildit RAID, nebo tahat data ze zalohy.

     1. Nám stojí všechna disková pole (a teď mám na mysli opravdu „pole“ a ne jen ty opusy z alza.cz) jedině na Seagatech a až po 6 letech 24/7 provozu začínají pomalu odcházet. To ale není nic s čím si řadič Hitachi neporadí. Takže pokud rebuildujete RAID nebo taháte data ze zálohy, tak je něco špatně…

      1. Nebylo mym cilem tvrdit, ze nektery vyrobce je lepsi/horsi. Mate dobrou zkusenost, budte za ni rad.
       Chtel jsem jen poukazat na to, ze delsi zaruka neni vsechno kdyz se vam admin sere s diskama misto smysluplne prace, takze Behemotovi zakaznici mohou mit i jina kriteria, nez ji.

 4. Promiňte že to tady zneužiju a uveřejním jeden e-mail co jsem poslal do brněnského kotle:

  no abych pravdu řekl tak ten sloup tam takto je už minimálně 6 let, akorát mě naštvalo, že všichni jezdí okolo a nic se neřeší. Rekonstrukci můžete provést bez povolení, systémem sloup za sloup.
  Dispečink mi odpověděl že se bude letos opravovat, a přidal aji číslo hlášenky, ze které jde jasně vydudekovat, že vám to někdo už hlásil v roce 2011. Což tak zhruba odpovídá i době kdy jsem ten sloup viděl v tom stavu v jakým je i nyní.
  Chápu že dispečink je tu nonstop, ale s těmi opravami to tak trošku pokulhává. Je jen úsměvné pozorovat na prvních sloupech VO na Ostravské, jeden jediný sloup co má otočené hlavy výložníků a nikoho to nese*e, přitom tam určitě je nějaká aretace, která evidentě neplní svůj účel, ale proč bychom to řešili že?

  A jinak když jsme u toho, co takhle zlepšit si pověst mezi řidiči a dokázat že pořekadlo: „jsi blbej jak seřizovač semaforu“ není pravda?
  Nevím jestli jste přímo vy (TSB) odpovědní za semafory nebo si to řídí BKOM, ale zjistil jsem, že nejsem sám koho se*ou (štvou) intervaly na velkém městském okruhu a to doslova od Černovické po Provazníkovou. Jezdíme tam víc lidí v různých časech a naprosto se shodujeme v tom že ty semafory nastavoval idiot (promiňte mi za výraz, ale jiný nevystihuje pravou podstatu věci).

  Pokud bych Vás mohl poprosit o zajištění alespoň na zkoušku nebo posunutí vyhodnocení intervalů semaforů:
  Vzal bych jako startovní semafor Černovická/Olomoucká, pokud se auta rozjedou směrem na Svitavy, musí se rozjet a jet cca 30kmh. To mi příjde jako už dopravní šikana nikoliv jako za cíl zklidnění dopravy. Protože nad rychlost 30kmh se dosane k semaforu Černovická/Ostravská kde zatím stojí auta a musíte za nimi zastavit. Tady bych navrhoval posunout oba dva semafory tak o 10 vteřín dopředu oproti prvnímu referenčnímu semaforu. Auta by plynule splynula s rozjíždějícími se auty. Jinak musí brzdit až do zastavení a ihned se rozjíždět, navíc je to tam zkopečka a proč zvyšovat emise v daném místě rozjížděním aut z kopce, když tam každej může plynule jet na volnoběh?

  Dále bych Vás poprosil o posunutí celého cyklu Otakara Ševčíka/ Táborská o cca 30vteřin dopředu. Protože opět, i když jedu 45kmh na volnoběh tak opět zastavuji jako v předchozím případě. Přitom na Táborské není důvod k synchronizaci semaforů ani s tramvajemi, ten u dělňáku na něj také nenavazuje, ale ten mi nevadí, není na hlavní trase.

  Po rozjetí od tohoto semaforu, musím vystřelit a dosáhnout alespoň rychlosti 95kmh abych stihl zelenou na semaforu Gajdošova/Hrozňatova. Sice si ho ovládají lidé, ale on absolutně nerespektuje zelenou ze semaforu O.Ševčíka/Táborská.
  Tady bych si dovolil snížit zájem chodců alespoň v době dopravní špičky. Je to tam chodci frekventované až moc, nevím proč by při zmáčknutí tlačítka nemohli počkat na stejný interval z předchozí křižovatky O.Š./T.

  Gajdošova/Bubeníčkova navazuje, Hurá!

  Ale Svatoplukova/Rokytova to je bolest Brna. Přitom by křižovatce odlehčilo posunutí o cca 30 vteřin vpřed, nikdy ale opravdu nikdy za poslední 2 roky jsem nezažil já ani mí kamarádi a známí abych z Gajdošové/Bubeníčkové přijel na Gajdošovu/Rokytovu a nesvítila červená. Tyhle dva semafory jdou absolutně proti sobě! A nesnažte se mi tvrdit něco o dávkování vozidel, když vám v dopravní špičce Provazníkovou ucpávají auta z Rokytky?! Nechápu proč je upředňosňen řidič z Líšně nad řidičem jedoucím po malém městském okruhu. Pokud tedy chcete někoho dopravně omezovat, omezujte právě lidi ze sídlišť, u kterých je možné šikanou dosáhnout aby do práce jezdili mhd.
  Problém je v tom kdo nastavoval ty limity, tak evidentně neřešil že se mu z Rokytky cpou auta které potom blokují provoz na hlavní. To by potřebovalo vyřešit.

  Svatoplukova/Markéty Kuncové naprosto v pohodě, někdy se to zasukuje když tam lidi zmáčknou tlačítko, ale vlna se pak rychle rozjede.

  Karlova/Provazníkova opět, posunout o 15 vteřin vpřed. Opět zde auta ať jedou jakoukoliv rychlostí naráží na stojící vozidla na červenou.
  Provazníkova/Dukelská …no, tu bych taky posunul o cca 15 vteřin oproti předchozí křižovatce.

  Vím že mi teď budete tvrdit, že takhle je to nejlepší, že se v různou hodinu mění počet aut, že to je těžké zesynchronizovat a že semafory reagujou na MHD, že potřeujete dávkovat auta apod. Prosím Vás, neplýtvejte tím, je to zbytečné, vím že je to rozladěné, možná naschvál rozladěné a nikdo s tím nechce nic dělat. Možná v boji proti silničním pirátům apod. Je smutné že nikdo nemá koule na to využít technolgii pro to aby mělo smysl říct zelená vlna, protože zelená vlna v uvedené pasáži je červená vlna a nevím proč proti tomu nikdo nic nedělá a spíš se podporuje větší a větší dopravní omezování a bují tady dopravní fašismus nad zájmy těch kteří ji využívají a selhávají ti co by měli na dopravu dohížet a rozproudit ji.

  Nebo se snažíte aby vypadal malý městský okruh ucpaně aby jste si mohli obhájit tunel z provazníkové na ostravu? To zvládnete aji bez tohoto omezování.

  PS: Ještě jsem si vzpoměl na podobnou věc na Hněvkovského, když chcete vyjet od konečné tramvají směrem na Břeclav/Olympii, rozjedete se a u penny stojíte, rozjedete se u penny a stojíte u Baumaxu, rozjedete se a stojíte na posledním semaforu v Brně jak je odbočka k Makru.

  Děkuji za pozornost
  A.P.

  tsb@tsb.cz, dispecink@tsb.cz, sekretariat@tsb.cz, stanek@tsb.cz, forman@tsb.cz, hollan@tsb.cz, beran@tsb.cz, nemcova.romana@bkom.cz, navratilova@bkom.cz, ebu@bkom.cz, bielko.vladimir@brno.cz, hercegova.dana@brno.cz, pospisek.pavel@brno.cz, samankova.zdenka@brno.cz, buchta.josef@brno.cz, kotisa.dusan@brno.cz, S.Boehler@rupprecht-consult.eu, esther.kreutz@ubc.net, jan.rydl@rsd.cz, nina.ledvinova@rsd.cz, posta@rsd.cz,

  1. Tak konecne jsem pochopil proc ten Behemot to svedske turbo tak honi od semaforu k semaforu. Inu Brno.

  2. marná snaha.. kdysi to byl okruh, ale udělali z něj díky semaforům silnici přískoky vpřed.. a za těžké prachy zbudovaný podchod u kostela ..dorazili semaforem, a na dotaz proč? ..byla odpověď, že se v podchodu lidé bojí. Zlepšení bude, až bude VMO Tomovo nám., ale už teď má 2 roky zpoždění.

 5. Já chci vol. 2 ! :)

 6. Jako ano bez auta nedám ani krok a kdyby to šlo tak parkuji až ve svém obyváku a se smetím k popelnici jezdím vozem. Podobnej zmrd mě natáhl o 2000 kč za opravu, natahoval a lakoval zbytečné nebourané díly až pojištovna řekla dost. Takže tu paní co měla platit 5000&5000 plně chápu. Od těch dob pouze servisogaráž o jednom dvou lidech, žádné předávání z ruky do ruky, prostě platím přímo šéfa a mechanika v jednom nezmrdovském balení.

 7. Jo a bez papírování, počítače, keš přímo do pracky.

 8. Já si svoje auta servisuju sám a jsem za to rád. Když něco podělám, mohu jen nadávat sám sobě a nesu za to také odpovědnost.

  Docela se děsím okamžiku, kdy budu donucen pod tlakem okolností přejít k tzv. moderním autům, kde si jednak bez speciálních a normálním smrtelníkům nedostupných přípravků a nářadí nevyměním pomalu ani žárovku v reflektoru, jednak mne sedřou z kůže na cenách náhradních dílů, z nichž většina bude zcela jistě nedostupná normálním smrtelníkům, nevlastnících autorisovaný servis. Asi jako moje tiskárna, která mne stála padesátikorunu, ale výměna náplní stojí dohromady 1700 kaček…

  1. Typické klišé.
   Představte si například, že existuje inkoustová tiskárna za 4200kč, do které stojí originální 140ml náplň na 5000 stran asi 350kč (a to dostanete hned dvě kompletní náplně v ceně – takže za 4200 korun máte tisk na 10000stran dopředu)
   To samé s auty. Pamatuji příchod favoritů mono-motronic „To má počítač, tam už si doma nepřitáhnete ani šroubek“, nebo octavii „To už má zakrytovaný motor plastama, tam si už nic neopravíte a navíc to má řídící jednotku a na tu je potřeba hustě drahá diagnostika“.
   I dnes má většina aut pořád 4 válce, 4 písty, chladič, saharu, kulové čepy na podvozku atd…
   Samozřejmě je výhodné mít speciální přípravky, ale to platilo i v éře favoritů…

  2. Nevím nemám tu zkušenost, auta opravuju doslova f stodole, když je hůř tak i na zahradě před barákem v mraze a sněhu a speciální nářadí mám jenom „dvanáctihranný torxy“ na PD vstřikovče, 3 golasady 2 velké a jednu malou, rázový utahovák orlík z výprodeje, zvedáček za 400,-, panenku za 1000, a teď budu muset koupit nějaký čínský klíče za 500 korun na JTD. Dále KKL kabel za 500Kč, osciloskop ještě tesla, …Zatím všechno ode mně odjelo opravené a jezdí doteď. A to dělám takový špeky jako je Lupo 3L nebo rozvody na Bussově V6ce… Kompresor sem si postavil z chlaďáku, svářečku MIG MAG opravil šrotovní, Většinou mně volí jako poslední možnost ze zoufalství, když v autorizáku nechali 5 litrů a pak byli ještě ve dvou servisech… Dělám za dvouciferný zlomek jejich ceny.

   1. Dá se na Vás sehnat nějak kontakt? Momentálně provozuji Bussovu V6 v zahraničí, ale přijde čas a budu (doufám tedy, že to auto vydrží) potřebovat spolehlivého mechanika na podobné prácičky v ČR..

   2. Tak to radeji nikde moc nevykrikujte, jste presne ten typ, ktereho nesnasi ANOfert ;-)

   3. Ja chapu, ze s cenou nechcete byt nejak konkretni, ale zas aby u potencialnich klientu nedoslo k nepatricnemu nadseni: technicky je dvouciferny zlomek taky treba 3/2.
    A buhvi, jestliva nejsou aji horsi.

     1. Treba. O kolik presne je horsi, to Vam nereknu, ale uz od pohledu vypada jako jeden z nejhorsich.

 9. Možná, že zákazníci na příjmu čuměli jak telata, protože je do značkového autoservisu přijímalo osmnáctileté ucho, a umaštěné montérky byly jen bonus navíc :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017