Sanitární teror - zpět na článek

Počet komentářů: 112

 1. >> si strčte svůj lockdown pane ministře do prdele. Budu ho ignorovat, i za cenu občanské neposlušnosti. <<

  jak motivovat pri podzimnich volbach lidi, aby si na tohle vsecko vzpomeli?

  1. „jak motivovat pri podzimnich volbach lidi, aby si na tohle vsecko vzpomeli?“

   – problémy sú DVA :
   1.- ovčania sú debili, a zvyšovaním teroru zvyšujú svoju poslušnosť k vláde.
   2.- voľby ANI NEMôŽU nič zmeniť, pretože skoro všetci politici sú koronavíroví sadisti (plati v ČR, SK, …… skoro všade )
   V slovakistáne už neexistuje trochu slušný politik. A v ČR iba expolitik, starý Klaus.

   Takže teror bude pokračovať navždy, ovčanom sa to páči.

   1. jak se k tomu treba stavi kotleba?
    nejaci znami na slovensku ho volili, ale zas se tim moc nechlubi.

    1. Kotleba je blb.
     K Covidu sa stavia tak, že je to chrípočka a lieči sa vodkou s bromhexinom.
     A momentálne sa nestavia asi vôbec, lebo má problém s tým, že sa mu rozpadá strana a hrozí, že pôjde do basy za číslo 1488 (s čím ja osobne nesúhlasím, toto trestné stíhanie je útok na slobodu slova a konania a kurvenie právneho štátu).

     Ja sa tiež veľmi nechválim tým, že som mal kedysi myšlienku jeho stranu voliť do parlamentu (po jeho úspechu v župných voľbách). Ale prečítal som si zbežne ich program a je to národný socializmus ako vyšitý…

     1. Kotleba sa ako župan BBSK osvedčil a v kraji sa za jeho „županovania“ porobilo kopec ciest. Hlavne dal porobiť aj vedľajšie cesty ktoré spájajú dediny cez kadejaké lazy takže teraz je v niektorých prípadoch tá kratšia cesta aj tou lepšou a rýchlejšou. Napríklad cesta 2582 ktorá pred opravou bola vhodná tak jedine na jazdu offroadom. https://tinyurl.com/cesta2582 Po oprave to tam vypadá úplne inak (odfotím dnes, alebo zajtra) a okrem domácich sa okolie stalo obľúbenou dovolenkovou destináciou napríklad Holanďanov ktorí tam pred covidom chodili každý rok v hojných počtoch tráviť leto.

      Tým som chcel asi toľko že podľa môjho názoru ako župan bol ok aj keď sa ho snažili dosť sabotovať (napríklad pozastavené eurofondy). Ako poslanec ma úplne nepresvedčil, lebo podľa mňa na vrcholovú politiku nemá. Napriek výhradám som ho volil keďže nebolo nikoho iného s ktorým by som sa stotožňoval aspoň tak ako s ním.
      Tak to vnímam ja a plno ľudí naokolo. Mešťania to asi vidia inak…

      1. Dodávam ako vypadá tá cesta dnes: https://ulozto.cz/tamhle/m9MiaRbEgABQ

    2. Kotleba není vůbec blb, jenom bohužel začal pozdě a trochu nešikovně.

     1. Pre proBruselákov je nielen blb, ale hlavne nepriateľ. Takže si každý môže z tohto vypočítať, ako to vníma.

  2. Vzpomněli? Nebudou muset. Lockdown ještě stále bude aktivní, zrovna tak nouzový stav.

   1. Tomu moc nevěřím. I kdyby byl Bureš až tak blbej, tak by mu to jeho soudruh poradce nedovolil.

  3. >> jak motivovat pri podzimnich volbach lidi, aby si na tohle vsecko vzpomeli?

   Možná bysme mohli udělat nějakou sbírku a prostě nabízet víc / lepší koblihy za to že lidi budou volit někoho jiného? :)

 2. mluvíte mi z duše, děkuji za článek.

 3. a ještě dodám že se to na dětech již začina projevovat, včetne zhoršujicich rodinnych vzahu, upadle moralky, pravidel, povinnosti, nebot se neda skoro nic. Že se mi deti nudi doma, nemaji žadny kroužek, zušku, nikam se neda jit, kromě zahrady (pokud ji mate) nebo přirody. uroven motivace u deti klesa, snaha pro sport uplne, ano rodiče se snaži ale nejde to každy den, prace a povinnosti mame nadale teda alespoň většina z nas. Pokud se to na jaře alespoň malinko neobnovi, tak to bude nehezky uděl.

  1. Je to v hajzlu, ale holt to rodice ted docasne musej vzit na sebe. Samozrejme u oboru, kde je nutna praxe (uz ve skole), ty skody jen tak lehce napravit nepujde :/

 4. Naprostý souhlas. Vládní nařízení ignorují prakticky od dubna kdy se ukázalo že problém není tak horký jak se zdá. Všechno co jsem dělal dělám nadále včetně návštěv restauraci, všechno se dá zařídit a obejít.
  Co mi ale nejvíc sere jsou děti a zavřené školy. Furt přemýšlím jak tohle obejít a vyjebat s tím. Začínám uvažovat že založím ‚školící firmu‘, zaplatím učitele a začneme takhle řešit školu. Odhadem si myslím že by do té školu chodilo cca 10-15 dětí, +- 3 roky od sebe. Taková specielní malotřídka.
  Nemáte někdo nápad-rady jak tohle realizovat? Nejede někdo podobný model už?

  1. „Vládní nařízení ignorují prakticky od dubna ….“
   – to fakt sa nebojíš tých vládnych sadistických represálií, pokút ???

   1. žádné nejsou, pokud jsem přišel do styku s policií, tak to vyřešili vždy domluvou. Pravděpodobně měli příkaz nic nesepisovat do správního řízení. A ještě nadávali jak je to celé sere. Chovám se vždycky slušně a říkám že se vyjadřovat k tomu budu až ve spávním řízení.

    1. V slovakistáne sa policajti zjavne držia v pozadí, a neplnia buzeráciu nadiktovanú politikmi. Zjavne majú viac rozumu a slušnosti, ako politici.

 5. Fajn článek, díky za něj. Jsme na stejné lodi. Já mám tu výhodu/nevýhodu, že mám 6 let rozedmu plic, takže mám důvod žádnou masku nenosit. Také žádou nenosím od záčátku té false pandemie. Nenosím to ani v obchodech a jen jednou v Lidlu jsem s tím měl malý problém, kdy sekuriťák zavolal nějakého „managéra“ a ten měl spoustů keců. Tak jsem mu řekl, hele, já si tu masku věmu a vy si připravte mobil, protože během 10 minut zde skolabuji a budete volat záchranku. Pochopil to a byl klid. Dneska jsem byl ve velkém Tescu ve Vršovicích, narváno lidmi a vůbec nikdo si mě ani evšiml, že nemám ten hadr na hubě. V MHD nevím, 30 let jsem nejel pražskou MHD, všude používám svou plechovou milenku. S tou imunitou je to pravda. Denně si zajedu do lesoparku v Hostivaři, projdu se po lese, popovídám se stromy, občas také s lidmi. Akorát mě pěkně serou zavřeny hospody. Ne, že bych byl nějaký ochlasta, ale jsem společenský tvor a rád jsem si zašel do nějaké hospůdky se zahrádkou, dal kafé, colu, pokecal s lidmi a to mi opravdu dost chybí. Vloni v červenci mi zemřela manželka, kluci se rozutekli po světě a sedět denně sám 12 hodin u PC je opravdu na bednu. Proto aspoň ta Hostivař.

  1. Ministerstvo zdravotnictví ve své nekonečné moudrosti vyňalo z povinnosti nosit masku pouze osoby duševně choré, které nechápou její smysl. To je krásně ilustrativní – buď šlapej z davem, nebo se vzdej svých práv a uhraj to na hlavu. Jakoby vůbec neexistovaly jiné komplikace, které s nošením masky interferují (a že jich je, třeba analogicky rovnátka mohou spustit u vnímavé osoby epileptický záchvat). Naštěstí ještě zcela neproběhl „Exit Humanity“, a tak to většina lidí, nejvýše po stručném vysvětlení, pochopí. Bohužel ne všichni. Když narazíte na echt zmrda, jakým je třeba vedoucí průvodců v muzeu u Mohyly míru, který zákeřně napadl mnou doprovázenou osobu, která právě uvedenou komplikací trpí, máte o „zábavu“ postaráno. V muzeu v té době nebyl jediný jiný návštěvník, prohlídka nebyla ani doprovázená, průvodkyně jen vysvětlila směr prohlídky a co mačkat. Já jsem byl samozřejmě zakryt, jak bylo vyžadováno. Vtom nám tento exot vpadl doslova do zad a začal do své roušky soptit moudra získaná na webu MZČR. Donutil dokonce onu osobu ukázat lékařské osvědčení, které ze zákona ani nesmí vidět, neboť obsahuje citlivé údaje. Stěžoval jsem si jeho nadřízenému, kastelánovi Mohyly míru, který se ukázal být ze stejného těsta a arogantně odpověděl posláním linků na MZČR. Tedy je to asi MZČR, kdo zrušil zásady slušného chování a nějakou lidskost. To se jim vrátí. Vrchovatě.

   1. Ten seznam je delší, nemusí nosit soudci, profi sportovci při tréninku, děti do dvou let,…

    1. A tříletý dítě si podle těch kreténů už může nasadit ten čínskej sajrajt určený do prašnýho prostředí? Proč musíme bejt jedinej zmrdistán v Evropě s náhubkama nebo dvojitejma hadrama přes ksicht?

    2. Vím, četl jsem ho, zde jsem měl na mysli výjimku ze zdravotních důvodů.

 6. Jo, dopadl jsem úplně stejně – bazén byl moje jediná celoroční pohybová aktivita a šmejdi mi jej zakázali. Neříkám že bych tam nutně chodil stejně jako dřív, přeci jen je to teď výrazně rizikovější prostředí, ale alespoň bych to mohl zvážit, poslechnout si kompetentní odborníky z obou stran a jít tam když by mi poměr Cost:Benefit vyšel dobře.

  Jako IT jsem od počátku nouzáku na Home Office a vysloveně na sobě vidím, že pustnu. A sousedé taky. Už se ani neholíme.

  Už aby bylo jaro a já začal alespoň jezdit na motorce a chodit na výlety.

 7. článek za 1*
  Mám úplně stejný názor a napsala bych to slovo od slova stejně. Zrovna v době, kdy jsem chtěla začít pravidelně chodit do fitka ho uzavřeli. Majitel si dokonce pořídil jakési ozonové čištění, což mu ale nepomohlo, prostě kázeň musí být, protože tak je to správně. Takže majitel to zabalil a můžu chodit tak maximálně do lesa, kam chodím bez roušky, protože už na to kašlu. O ta jejich slavná buzeračně-likvidační opatření se nezajímám už nějaký ten měsíc. Co mě dost zaráží je velké množství lidí, kteří se přes rok změnili ve vystrašený dobytek, který je na tom mediálním strašení a vydírání snad závislý a mečí, jak si za všechno můžeme sami, protože jsme nedodržovali ta úžasná opatření a jak je třeba všechno a všechny zavřít a ještě více buzerace prosím. Rozjelo se tady jakési úchylné sebemrskačství a sebeobviňování, jaký jsme nezodpovědný národ vychcánků. Že by nějaká nová verze stockholmského syndromu, covid limited edition? Nejlepší je asi ty srajdy nečíst a v rámci možností si udržovat zdraví, jak fyzické, tak mentální. Vládnoucí sebrance a „opatřením“ navzdory.

  1. “ velké množství lidí, kteří se přes rok změnili ve vystrašený dobytek, který je na tom mediálním strašení a vydírání snad závislý a mečí, jak…“

   – toto je snáď na tom všetkom to najhroznejšie. Medzi svojimi známymi a priateľmi už snáď ani nie je nik, kto by nebol POSRATÝ od strachu. A to sú väčšinou vzdelaní ľudia . Neviem si predstaviť budúce vzťahy s takýmito posrancami.

   1. Já jsem naštěstí ve svém okolí ještě narazila na několik lidí, kteří si zachovávají zdravý rozum a vlastní mozek ale jinak téměř celé moje příbuzenstvo mimo pár výjimek zhruba spadá do kategorie, kterou jsem popsala. Co nechápu je, že se všichni dojímají nad silně pochybnými informacemi z Babišoj sračkometu („seriózní“ novinářské portály jako IDnes apod.), ale pak když jdou po městě kde se skví prázdné stánky a obchody, tak je ani nenapadne se dojímat nad tou spoustou lidí, kteří jsou na dně, protože kvůli nesmyslným opatřením nemůžou provozovat svoji živnost na které jsou závislí. Osobně si stejně myslím, že jde o cílenou ekonomickou likvidaci určité skupiny lidí za nadšeného hýkání závistivých nebo lhostejných ksindlů.

 8. A právě proto se tak rychle řeší „pandemický zákon“, takže se za použití zdravého rozumu můžete těšit na likvidační pokuty. To by tak hrálo, aby někdo neseděl doma posraný strachy a nehoroval pro další a ideálně tvrdší věznění!

  Vláda s pomocí hlupců a sráčů bojuje proti normálním lidem. Mrkněte hned vedle pod Challengerův článek, po tak dvou týdnech zase dorazil Hanes a hned panikáááá, hrůzáááá, fejkňůzzz!

  1. „Vláda s pomocí hlupců a sráčů bojuje proti normálním lidem. “

   – hrozné je, že tých NORMÁLNYCH je maličká menšina, a tí provládni, strachom posratí majú výraznú väčšinu. Takže v demokracii nás môžu demokraticky tyranizovať nafurt.

   Zatiaľ policajti nerealizujú tie vládne sadistické represálie, ale ak ich vláda do toho natlačí, tak …… ani nechcem na to myslieť.

 9. Prodělal jsem si v nemocnici kovidový zápal plic a není to nic moc. Narozdíl od článku zveřejněného před 14 dny vím, že mne nakazila kráva, co se držela hesla „ženská vydrží víc než člověk“ a chodila do práce, kde to odneslo cca 5 lidí, z toho tři přišli o chuť a jeden měl sračku a teplotu dva dny.
  Měsíc po opuštění špitálu jsem už točil svůj rotoped v pravidelném režimu a objížděl vesnici na běžkách. Můj obvoďák, který si dal po přečtení mé propouštěcí zprávy panáka, považuje objektivní zprávy z RTG plic a krevních testů za malý zázrak. Přičítá to mému pěstování kondice a vrozenému optimismu. Já k tomu přidávám i ty doktory, kteří mne z toho vysekali.
  Jak autor článku píše – nepodlehl jsem teroru médií a udržel si i v těch nejhorších chvílích hlavu v módu, že bude líp.
  Moje odhodlání darovat krevní plazmu není podlehnutí propagandě, ale když vidíte, jak chlap vedle vás dejchá jak čivava a jedinou jeho záchranou je plazma, přehodnotíte leccos.
  Ale dvě roušky si nevezmu. Leda tak, že jednu budu mít na nose a druhou na čele. Vládní nařízení splním, protože nikde není popsáno, jak mají být na obličeji umístěny.

  1. „a udržel si i v těch nejhorších chvílích hlavu v módu, že bude líp“

   – a vidíš nejaké objektívne DôVODY k tomu, aby bolo líp ??? Však ovčania sa strachom poserú, ak sa tá „ochranná“ tyrania ukončí. Iba tá tyrania ovčanov chráni pred koronasmrťou.

  2. „jednu budu mít na nose a druhou na čele“

   To je přece nápad :-)
   Teď mne napadá, že jsem jednoho takového maníka viděl v Bille. ten měl Roušky asi 4, kolem celé hlavy.

   1. Myslím, že vhodný argument na špatně nasazenou dvouroušku může být dotaz:

    „Až vám vláda v rámci nouzového stavu nařídí, že se máte pomazat hovnama, taky to uděláte? “

    Propustnost dvouroušky se zvyšuje vyšší mírou pronikání vzduchu škvírami mezi rouškami a obličejem, protože vzduch si hledá pro proudění cestu nejmenšího odporu.

    1. Nenavrhoval se tady nedávno anální kolík?

    2. Zdá se, že to od CDC obšlehly špatně a že nařídili to, před čím CDC naopak varuje. Pan premiér to už na svoje pohůnky práskl: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-19-respirator-dve-chirurgicke-rousky.A210225_090421_domaci_knn

     To, že za to také/především odpovídá, mu už nemá smysl říkat. Psychopat to nemůže pochopit.

     1. To „obšlehly“ asi nemá smysl opravovat, stále častěji „o nich“ přemýšlím jako o kurvách.

  3. Před čtyřmi lety jsem prodělala dost nepříjemnou chřipku s komplikacema, ono ani ta normální „chřipečka“ není něco o co by mohl někdo stát a je to potenciálně nebezpečná záležitost. A i tak je mi jasné, že není možné preventivně zlikvidovat celou ekonomiku jen aby se někdo nenakazil. Prostě kdo ví, že patří do rizikové skupiny, tak se musí v rámci možností izolovat, provozovat hygienu na úrovni Mr. Monka a dávat si bacha. Nemůže ale chtít, aby se všichni na rok zavřeli do bunkru jen kvůli němu.

   1. Soused ob barak, sedesatnik, prodelal COVID na vanoce. Ryma, tri dny 40ka. Pak dobry. Doted mu ale nechutna pivo, coz vidi jako zasadni pruser.

    1. Tak mu vyřiď že to je přece supr, aspoň ušetří.

     Anebo může obdarovávat sousedy tím, co by jinak vydul :D

   2. Ja som mal PORIADNU chrípku cca 3x v živote, a žena mi musela zavolať lekára. Tvrdé….
    Presne pred rokom som mal chrípku, ktorá sa za dva týždne premenovala na Covid, ale bola miernejšia, než klasické chrípky – 2 dni teplota, 4 dni sopel. Pohodová, proti tým klasickým. Som z generácie, ktorá sa neposere z chrípečky ani covidovej.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017