Rozvolňování neexistuje! - zpět na článek

Počet komentářů: 159

  1. Posílám jeden hezkej song na dobrou noc. Kdo se bojí, sere v síni. Pamatujte

    https://www.youtube.com/watch?v=FJ-2O8CEXcA

    1. Určitě to nebylo záměrem linku, ale děkuji za připomenutí. Zrovna přemýšlím, co pohodového do auta, tenhle muzikant je to pravé. :-)

      1. naopak! :)

  2. Mám blízké příbuzné v Austrálii. Na (náš) podzim nesměli na 5 km od domova. Říkal jsem si, jaký jsou to chudáci a čekal jsem, že to tam bude daleko vostřejší než tady. Skutečnost je taková, že nějak na přelomu roku se všichni nakažení zázračně uzdravili a noví nakažení přestali zničehonic přibývat. Dneska tam mají stav jako před dvěma lety. Oficiálně žádný nakažený, žádné ústenky, natož respirátory (i když to ještě pár debilů nosí dobrovolně), všechno otevřené, žádná povinnost testovat se, o očkování ani nemluvě. Prostě zázrak. Tohle se samozřejmě v novinách nedočtete.

    „Pokud by se tedy našla dobře organizovaná a důsledná skupina občanů, dokázala by soudně vyviklat jakákoli vládní opatření a proces ‚rozvolňování‘ by zcela přestal existovat i de iure.“

    To zapomeň. Soud už několikrát jasně ukázal, jak má v úctě ochranu ústavního pořádku. Bez toho, že by tu tekla krev a střílelo se, se nic nezmění.

    1. Myslíš ten jejich fašismus jak v KLDR, že jakmile příde byť jen podezření, tak zavřou celý město a je v podstatě absolutní zákaz cestování, kdy ti, možná, milostivě povolí ouřadník vycestovat, a pak je votázka, esli ti povolí se vůbec vrátit (relativně musí dyž seš ovčan, neovčani sou dost fpiči) a každopádně musíš v nějaké smrduté díře strávit dva tejdny a zaplatit si x tisíc dolarů jak ve dvojkovým hotelu? To ti tvoji příbuzní zapomněli, nebo sou to taky naprostý ovce?

      A co to jak dyž natočíš nějaký videjo, ve kterým vyjádříš svou ústavně zaručenou svobodou slova (checht) nesouhlas s fašismem, tak tě přijedou dom zmlátit a vodtáhnout v poutech, a to i když seš matka vod děcek?

    2. Ten zázrak spočíva v tom, že ako ostrovný štát (hoc veľký) môžu „hermeticky“ uzavrieť hranice a následne drviť miestne ohniská. Po dokončení hasenia sa môže v pohode všetko uvoľniť. V schengenskom priestore nereálne.

    3. Tak hlavně v Austrálii je trochu jiná hustota obyvatel.
      A trochu jiné klimatické podmínky. Resp. léto, když mi máme zimu…

      1. Na většině území i ta jejich zima je asi jak náš podzim/jaro. Sice tomu odpovídají nemovitosti, kde o nějaké tepelné izolaci a vůbec kvalitě, např. oken, si spousta lidí může nechat zdát, takže se prohýbají na energiích, ale víš co, když tam chce žít každej

  3. Tady link jak nám to očkování pěkně jede : https://www.naturalnews.com/2021-05-14-colossal-coverup-of-countless-covid-vaccine-coincidences.html

    Podle US CDC VAERS je za kvartál 2021 víc smrtí následkem očkování než za posledních 20 let vakcinace. A to jsou jenom ty nejrychlejší reakce.

    Jo a Pfizer je ofiko vakcínou až 6.4.2023, do té doby jsme pokusní králíci…

    1. drewid1: očkovat se nehodlám, ale takové anti-vaxxer sračky snad nemyslíte vážně, ne?

      Dle toho zdroje, co jste dal, je mrtvých po vakcinaci cca 4000. Na 156000000 očkovaných. Tedy 0.00256%. To je tedy skutečně „colossal coverup“, úplně „countless“.

      Naopak z toho vyplývá, že z pohledu bezpečnosti to vůbec není marné. Stačí použít mozek a ten článek naopak jasně podporuje přesný opak, tedy že se není čeho bát. V porovnání se samotnou ČLDCh u nás, kde je úmrtnost 0.018% to znamená, že:
      – S covidem zemře jeden z 55 nakažených
      – S očkováním zemře jeden ze 39000 očkovaných

      Tedy máte 706x vyšší šanci zemřít s covidem než s Pfizerem. Nechce se mi v tom pitvat do detailu, ale z výsledků vyplývá, že nad 65 let je těch úmrtí 2879, tj. 72%, tj. vemi podobný výsledek bude pro všechny věkové kategorie. Takže ve výsledku, kdybych chtěl být racionální a řešit pouze okamžité dopady, musel bych na očkování zajít, protože je mnohem menší šance, že umřu s očkováním než kdybych chytl čínskou chřipku.

      A že bude Pfizer ofiko vakcínou od 2023 jste našel kde? Dle mého je to píčovina, protože aktuálně je pouze schválený v nějakém emergency režimu, ale není to „approved“ ve smyslu v jakém jsou jiné vakcíny na trhu – je to na stránce FDA přímo uvedené. A jestli to bude „approved“ závisí na tom, jak dopadnou testy a další věci, takže představa, že už teď ví datum, kdy jim to schválí je docela úsměvné. Ale třeba se něco změnilo, takže máte benefit of the doubt, pokud jste to schopen ozdrojovat.

      1. Jen taková „drobnost“. Komplikace spojená s očkováním (např. smrt) hrozí 100% očkovaným. :-) Komplikace spojená s čínskou chřipkou hrozí jen nakaženým, což je ročně cca 7% populace.

        Taky věková skladba bude dost jiná. Úmrtnost ve skupině pod 50 let je na čínskou chřipku zcela minimální.

        1. Jo, u mladejch je limitně blízká nule. Ovšem po napíchání sračkama jich prokazatelně jednotky umírají celkem hned a desítky mají očividně život ohrožující komplikace (který se ovšem daří podchytit); 10 % z toho má trvalý následky.

          Sorryjako, ale že zatím se smrtnost vakcinace zvedla desetinásobně, to je jako nic? Pod pohrůžkama segregace to serou do kde koho a přitom je oproti starejm dobrejm vakcínám minimálně desetinásobný riziko? To fakt není prdel.

          Mimochodem kde máš číslo 156M vakcinovanejch? A dostali všichni z nich obě dávky? Protože drtivá většina komplikací se zdá být až právě po druhé dáfce!

          1. Behemot: z ofiko dat, obě dávky 121M:
            https://usafacts.org/visualizations/covid-vaccine-tracker-states/

            Odkud máte 10x vyšší riziko?

            1. No ty vole, desetiletí 250 mrtvejch, najednou 2500 a to teprv začínáme, hádej asi.

              1. Behemot: kde to máte? Z kolika těch 250 mrtvých bylo? Na jakou vakcínu?

                1. Možná se pletu, no mám dojem, že na všechny vakcíny každej rok.

                  1. Behemot: proto se ptám po zdroji. Současně „všechny vakcíny“ je kolik vakcín?

        2. anderson: zaprvé, reálně těch lidi to mělo víc, ale nevíme kolik, můj odhad je tak 2x víc. Přesto jsem to nezmiňoval (statistiky by to pochopitelně zlepšilo). Zadruhé, je otázka, nakolik je skupina stejná (jistě to nebude tak, že je to ročně pořád ta stejná skupina, tj. lidí, kteří se s tím setkají bude daleko víc než 7%). Z pohledu pravděpodobnosti je to ale jedno, realita je taková, že očkování je zhruba 700x méně nebezpečné než ČLDCh.

          Věková skupina v obou faktorech je – jak jsem psal – velmi podobná. Nad 65 let je prakticky 70% mrtvých „s čínskou chřipkou“ a „s vakcínou“. Tj. poměry pro ostatní kategorie budou nejspíš velmi podobné – jestli je v kategorii 30-40 let pár mrtvých s covidem, je tam ještě méně mrtvých s vakcínou. Poměr bude podobný, tj. rozdíl 700x. Lze to dohledat, můžete klidně sám, mě to zatím takto hrubě stačí.

          1. fatdwi: Jen taková faktická. Pokud předpokládáte 2x více nakažených, než ukazují statistiky, tak to také znamená 1/2 úmrtnost a tím se dostáváme na 350x bezpečnější oproti oficiálním 700x.

            Bavíme se skutečně o faktu, že riziko smrti z očkování je pouze 350x (nebo 700x, dle libosti) nižší než z nemoci samotné, přičemž nemoc má smrtnost někde v jednotkách promile pro osoby 50-64 let staré a na úrovni smrti zásahem blesku ve skupině 0-17 let? A šance jí chybit je kolem 10%?

            Taky by bylo fajn zohlednit nutnost se nechat každý rok přeočkovat. Není to tak, že když jsem očkován, už mi další rok nic nehrozí.

            A to ještě bereme statistiky úmrtí na chřipku, kde jsou započítány autonehody a lidi ve stavu, že by je zabila i rýma. Kampak by se nám to asi posunulo?

            1. anderson: jste jak ten článek od drewida, neustále daty podporujete přesný opak toho, co řvete:-) Je-li covid taková pohoda, pak 350-700x bezpečnější vakcína je už úplná pohodička. Tím, že budete hysterčit z nebezpečnosti vakcín se na tom nic nezmění.

              Jinak Vám na oplátku došlo, že ten zanedbatelný rozdíl 350-700x lze vyjádřit také tak, že nastane-li jeden jev s naprostou jistotou (100%), pak ten druhý jen s pravděpodobností 0.143-0.286%? Já teda nevím, ale za mě, pokud bych si měl vybrat, s kterou pravděpodobností chci dnes zemřít, beru to druhé, Vy ne?

              1. fatdwi: No a já si z Vaší nabídky vybral, že se očkovat nenechám. :-) Evidentně je srovnatelná pravděpodobnost, že chytnu chřipku a zemřu na ní, jako že mě srazí auto cestou na očkování. Nedej bože, aby mi pak vyšel pozitivní test, protože bych se připojil k „obětem čínské chřipky“ a podpořil zdejší hysterii.

                Jestli se oběti očkování počítají na tisíce (což se zdá, že celosvětově ano), tak je něco sakra špatně. To musí být nemoc na úrovni eboly, aby se to vyplatilo. Né něco, co půlce lidí musí říct, jinak by si vůbec nevšimli, že jsou „nemocní“ a ta druhá to za týden vyléčí čajem s citrónem.

                Mě by zajímalo, kolik obětí by měla stará dobrá kapitalistická chřipka, kdyby se jí připsalo každé úmrtí, kdy byl dotyčný nakažený, včetně sebevražd a autonehod. A co teprve rýma. To by byl masakr.

                1. Otázku jste zjevně nepochopil, ani nechápete smysl diskuse. Na otázku „kdybyste měl dnes dostat milion korun na 100% nebo na 0.2%“ taky odpovíte „očkovat se nenechám“?

                  V zásadě jste se zacyklil a k věci už nemáte co říct, tak toho necháme, protože fakta zůstanou fakty, i když budete plácat o čemkoliv (třeba o blesku, rýmě a tak).

                  1. fatdwi: Ale to je právě ten problém. Vy nevybíráte mezi 100% a 0,2%. Vy vybíráte mezi 7%, že to vůbec chytíte a pak z toho je šance v jednotkách promile (a spíše níže), že zemřete. Naproti tomu stojí 100% šance, že se vystavíte účinkům látky, o jejíchž dlouhodobých účincích nevíte vůbec nic a krátkodobě má 0.00256% smrtnost. Pokud jde o „lehčí“ komplikace, tak u čínské chřipky se z toho velmi pravděpodobně do roka dostanete (stejně jako z blbého průběhu té normální), u očkování je jich popisována celá řada včetně zánětů míchy apod. Incidenci podobných komplikací očkování jsem jaksi nenašel.
                    A navíc o číslech můžeme dost pochybovat, protože správnosti počtu úmrtí na čínskou chřipku nevěří snad ani největší optimista a tato čísla jsou významně zveličená. U očkování vím z okolí o 3 lidech, kteří strávili 2 dny doma a to jednomu je pod 30 let a je v dobrém zdravotním stavu. Pochybuji, že se podobné záležitosti někam zaznamenávají, ale v jeho případě je očkování naprosto srovnatelné s chorobou.
                    Už vůbec to, že reálně porovnáváme smrtnost nemoci a očkování a vychází nám hodnota kolem stovky (protože k těm Vašim 700x musíte také říct to B), což je 7% že chřipku vůbec chytíte) je naprosto šílené.

              2. I kdyby to bylo tak, jak tvrdíš ty, ponechme stranou, že s tím zrovna nesouhlasím, furt je jaksi zásadní rozdíl v tom, že zatímco to riziko, že chytnu rýmičku a pojdu je tak nějak v zásadě daný, protože prostě život je jakej je a patogeny kolem byly, jsou a budou jeho běžnou součástí, tak nechávat do sebe prát nějaký svinstvo, který mě může zabít hned, nebo nějak dokurvit pozdějš, je něco, co by mělo být dobrovolný a pak se to k ostatním rizikům PŘIČÍTÁ.

                Dokud to dobrovolný zůstane, nech si každej druhej píchá do žíly třeba savo, to mě je naprosto v prdeli. Pokud tady budou zavádět totalitu takovou, že všechny bez zelené hvězdy nebo čeho vytlačí někam na samotu do lesa, nepodstoupí-li todle riziko (který je u 4/5 populace někde na rozmezí limitně se blížící nule a zcela marginální), tak je to teda pěkná kurvárna v momentě, kdy to jejich experimentální svinstvo je dost dobře vo tolik nebezpečnější, než většina ostatních existujících vakcín, že?

      2. To je jak na ČT.
        Já jen jestli sis všiml, že porovnáváš statistiky virového onemocnění a něčeho, co se aplikuje zdravým lidem a má je to naopak chránit. Tedy řádové rozdíly v úmrtnosti by měly nastat jaksi z principu věci. Pokud je validní to tvrzení o počtu mtrvých na aplikaci vakcín v součtu za 20 let vs počty mrtvých z vakcinace na covid tak je tvůj závěr jak od nějakého fachidiota ze sovětského svazu. Zatímco imperialisti v americe vyplácí miliardové kompenzace za svoje faily tak u nás se porovnává kolikrát méně nám lék zabil lidí než samotná nemoc a že je to vlastně výhra.
        Ale oceňuji odvahu matematicky operovat s čísly, která spolehlivě neznáme, snad možná kromě počtu očkovaných.
        Každopádně všechny ovečky spočítané nemáš, vyčkejme až se nezemřelí z té tvojí druhé odrážky začnou dostávat do té první.

        1. starter25: všiml. Uvedená matematika princip potvrzuje, to je špatně?

          Já nevím, jestli je to tvrzení validní. Možná by bylo lepší místo předpokladů postupovat jako já a nejprve to dohledat. Ve svém příspěvku jsem o ničem takovém nepsal, takže jako diskusní faul je to asi dobré, ale jinak k hovnu. Už jste jak covidioti nebo elektrodebilisté, neřešíte, co je pravda, ale diskutujete na úrovni „jestli je to pravda, tak je potřeba rychle udělat tohle a tamto“. A co když to pravda není? Nezájem, protože jestli je, tak rychléééé konááááát! Přemýšlet až pak, jestli vůbec.

          Zajímavé, že úvaha „ježíšmarjá očkování nespočet mrtvých šílený coverup“ Vám přijde v pohodě, zatímco můj reality check (tedy prosté vydělený očkovaných počtem „nespočetných mrtvol“) považujete za „odvahu“. Opět se chováte jak místní covidiotská klika poslední rok, kdy fakta je nezajímala, vždy byly pocity silnější. Že je ČLDCh málo nebezpečná pro děti? Ale určitě umřou, roušku, rychle, zavřít restauraci kam nechodím, rychle, než to zabije děti, které nemám! Ale klidně se k těm lidem zařaďte, jak je libo.

          1. Špatně to není, ale takto to ložené není. Že je něco 700x menší je sice hezké, ale neříká to naprosto nic o kvalitě.
            Než začneš nálepkovat covididoty měl sis to ověřit sám, což jsi neudělal. Já jsem si tam chvíli klikal a v rozmezí 1968-2021 zemřelo na aplikaci vakcín v USA 7609 obyvatel, na covid vakcíny 3609. Tak hlavně, žes přemýšlel a pak konal.
            Tobě možná stačí, že když je počet očkovaných velké číslo a počet zemřelých v řádech tisíců tak ti to přijde subjektivně v pořádku, ale já bych tedy trval na civilizované a konzistentní úrovni kvality výroby například u výroby léků, padáků, či leteckých motorů bez ohledu na to jak moc někomu nekvalita subjektivně připadá v pořádku.
            Dá se říct, že pro zdejší naočkované bojovníky proti rusku z minulé diskuze je to takové chucpe. Dostali sovětskou kvalitu. Ale ze západu.

            1. starter25: já si nic ověřovat nepotřeboval, protože jsem o ničem takovém nepsal.

              Ještě by bylo dobré napsat, kolik že vakcín bylo píchnutých. Předpokládám, že daleko víc, než na covid, protože jen proočkovanost na obyčejnou kapitalistickou chřipku je v USA okolo 50% (ročně). I tak by bylo dobré vidět přesné číslo a s ním počítat. U ČLDCh ho známe, proč ne ten zbytek, když už klikáte?

              Pak totiž máme skutečný argument, ne ten drewidův bullshit. Jenže fakt, že vakcína je horší než vakcíny jiné (zcela pochopitelné k tomu, jaká je to rychlokvaška) pořád nic nemění na tom, že covid je horší. Logicky tedy, nebojím-li se covidu, není důvod se bát ani vakcíny (pokud jde o smrt). Důvod, proč se nechci očkovat není v tom, že bych se bál, že se stanu jedním z „countless mrtvol“ a budu součástí „collossal coverupu“ (riziko, že zakalím na covid je nízké a na vakcínu pak prakticky zanedbatelné), ale že mi to přijde naprosto zbytečné plus nevěřím té vakcíně z dlouhodobého hlediska. A pár tisíc za testy je pro mě příliš málo na to, abych si jednou říkal, že to vyšlo sakra draho. Nechápu lidi kolem mě, kteří to v klidu dělají – resp. některé chápu, finančně je pro ně vládní šikana problém a extra náklady na cestování už nejsou pro jejich rozpočty únosné. Ale jsou i tací, pro které je to po stránce financí doslova nic a přesto do toho jdou, kvůli pohodlí. Přitom netuší, čím za to zaplatí, třeba je čeká nepohodlí úplně jiné. Snad ne, ale kdo to může vědět? Netuší to ani výrobci vakcín, jak by mohli, když jejich „dlouhodobá“ data z testování ještě pořád nejsou ani jeden jediný rok…

              1. Počty aplikovaných vakcín to neumí.

                „Logicky tedy, nebojím-li se covidu, není důvod se bát ani vakcíny (pokud jde o smrt).“
                No logické na tom právě není zhola nic a to je problém našeho nepochopení v celém vlákně. Obojí je tvoje subjektivní míra averze/sklon k riziku.
                Vakcínou sis snížil pravděpodobnost úmrtí na jeden kmen či skupinu, ostatní mutace tě mohou dále zabít. Přidal sis ale navíc riziko úmrtí po aplikaci vakcíny.
                To jestli je pro tebe nebezpečnější aplikace vakcíny nebo viru nevíš, ale ty sis vzal za svůj pouze jeden jediný case, a to, že se nebojíš velké obecné pravděpodobnosti úmrtí na covid, protože jsi mladý, zdravý. Pravděpodobnost úmrtí na vakcínu je matematicky výrazně nižší, takže to tě už prakticky vůbec nezajímá. Přičemž kvalitativní aspekty toho co nastane jsou, pokud jde o zdraví, extrémně významné i pro stanovení subjektivní averze k riziku. Můžeš umřít klidně na obojí, i když jsi mlád a zdráv. Je to běžná laická chyba hodnocení pravděpodobností. Požitím kyanidu zemřeš, to, že na něj nikdo za rok neumřel ho bezpečným nedělá, i když pravděpodobnost bude mít 0.

                Tedy pokud někdo říká, že na covid vakcíny umřelo tolik lidí jak za celou historii a začneš mu omlacovat o hlavu svoji individuální postoj k riziku, nálepkovat a ještě se zaklínat logikou tak si nejsem jist, jestli jsi ten argument už vyrobil.

                1. starter25: v čem je matematika subjektivní?

                  Třetí odstavec jsem nepochopil, protože jsem jasně psal, že právě z důvodu jiných důvodů se očkovat nenechám, takže proč mi psát něco o kvalitativních aspektech způsobem, jako kdybych je v úvahu nebral? Kyanid je už úplně mimo, dělá to na mě dojem, že si myslíte, že jsem úplně blbej, ale nevím, čím jsem si to zasloužil.

      3. Já se naočkovat byl. Nechávám každému jeho pochybnosti, já mám své důvody, každý to má jinak.

        Ale velmi mě zaujalo, že v průběhu celého jinak velmi hladce zorganizovaného procesu (O2 aréna) se jednak nikdo neobtěžuje vám říct, čím že se to očkuje, nikde se nekoná žádný informovaný souhlas, nikde není ani leták, který by lidem řekl „Může se stát to a to, vemte si paralen nebo zavolejte tohle číslo, když vám bude blbě, doktorovi pak řekněte, že vám píchli tohle.“

        Je těžké říct, jestli se jedná o selhání nebo záměr, každopádně to všem antivaxerům silně hraje do karet.

        1. V Nemecku to bez papiru absolutne nehrozi. Doktor ti da vybrat obvykle ze dvou moznych vakcin, kdyz se hlasis na termin. Az tam prijdes, dostanes papir, kde mas vsechno napsany a musis s tim souhlasit (podpis). Ruzni vyrobci vakcin pak maji ruzna lejstra. V zasade shodne jsou v tom, ze prohlasujes, ze ockovani podstupujes dobrovolne (cimz se stat vyzuje z ruznych zodpovednosti) a pokud je to Astra, tak rovnou podepisujes, ze ti absolutne nikdo nic neda, pokud se projevi nejake nezadouci vedlejsi ucinky.

          Nicmene, aspon tusis, do ceho jdes.

          Ja jsem se nikdy nenechal ockovat proti zadne chripce, takze ani ta Cinska neni vyjimkou. Ockovani pro mne nema zadny zasadni zdravotni prinos, nejsem v zadne skupine, kde mira rizika je nejak zasadni. To spis slitnu ze strechy.

          1. Já taky neříkal, že to mám ze zdravotních důvodů.

            Mě na tom překvapilo to, že v době, kdy se doktoři bojí na pacienta pomalu i jen křivě podívat, se najednou takováhle akce dá uspořádat bez uchovatelně podepsaného souhlasu dané osoby. Stát si je tedy zřejmě setsakra jistý, že se po něm nikdo nesveze.

            1. Tipuju, ze statu je to fuk. Stejne na pripadne kompenzace nema prachy. A pripadne to potrefi az dalsi vladu, ta soucasna resi pruser s dotacema, ne nejaky mrzaky po ockovani.

          2. Zajímavý, jaks tady eště dva tejdny zpátky vykládal, jak seš skoro riziková skupina a určitě to do sebe naprat necháš, protože codkyby. Nedostals vod ženy menzes, nebo něco takovýho, že každý dva tejdny lítáš vode zdi ke zdi?

            1. Snad kdybys to laskavě zvládnul doložit. Nebudu ti vyvracet něco, co sis z větší části vymyslel.

            2. Ja? Ja jsem psal, ze se urcite ockovat necham, ale vyzkousenou, spolehlivou vakcinou bez zasadnich dlouhodobych negativnich ucinku. Nejsem rozhodne odpurce ockovani, to jsem psal. Ergo, az tyhle vakciny budou dlouhodobe overene, uz budu rizikova skupina. Zatim nejsem ani omylem.

              To jsi neco spatne pochopil.

              1. Esli to mělo být jako že za deset let budeš tadleta vohrožená skupina, tak to pak nějakej smysl dává :D

        2. Nomad: podpis souhlasu? Informace o vedlejších účincích? Ale Nomade, tohle by přece mohlo lidi odradit! Myslete politicky. Teď je všechny napícháme a radši jim nic neřeknem, ještě by se cukali. Když se něco stane, tak to holt (možná, nějak) vyřešíme. Hlavně potichu. To je standardní modus operandi v (post)(neo)bolševických zemích. Není to tak dávno, co tu bylo téma Černobyl, kde se uplatnila stejná taktika. Hlavně lidem nic neříkat, čím míň toho ví, tím míň se ptají a tím méně pochybují. Navíc vedlejší účinky jsou beztak fake news a putinovská dezinformace, to byste vážně tohle chtěl v tom „hladce zorganizovaném procesu“ zažít?

          Proč ty tajnosti s důvodem k očkování?

          1. Tajnosti s tím žádné nejsou. Potřebuju cestovat po světě a nemám potřebu trávit pokaždé týden karantény v nějaké Tramtárii a týden po návratu zpět.

            1. No ale to je chyba logiky chlape. Aj zaočkovaný jedinec môže prenášať a tak by sa žiadna karanténa nemala rušiť.

              1. Chyba logiky to možná je, ale ne moje. Zeptejte se jednotlivých vlád, proč to tak mají nastavené.

                1. Protože to je všude naprosto stejně zkurvený?

                  1. No to je sice možná pravda, ale co já s tím?

                    1. My dobre vieme prečo je to takto skurvené – aby bola motivácia pre ovce sa nechať zaočkovať. A keď si to takto nastaví väčšina krajín tak nám čo cestujeme pracovne do zahraničia neostane nič iné, len sa nechať opichať. A potom pekne dostaneme žltú hviezdu, teda čo to trepem, dostaneme žltý očkovací medzinárodný preukaz. Teda pardón, ten žltý očkovací medzinárodný preukaz nám bude (minimálne v SR) na kokot, lebo do neho môže zapisovať očkovanie iba doktor (najlepšie náš obvoďák), ale ten neočkuje proti čínskej sračke takže nám to nepotvrdí a zase tí čo očkujú tak nemôžu podľa legislatívy SR NIČ zapisovať do žltého očkovacieho medzinárodného preukazu. Takže sa zavedie nový očkovací pas špeciálne len pre čínsku sračku. Hlava 22 jak sa patrí.

                    2. SatanOkkY: a funguje to naprosto dokonale. V mém okolí valí na očkování prakticky všichni, včetně těch, kteří byli proti věznění apod., žádní covidiotští náhubkáři. Důvod? Cestování. Nikomu se nechce platit testy ani trávit čas v nesmyslných karanténách. Prostě Mára to zase skvěle vychytal, bohužel.

                      Mě to za to zatím nestojí, letos v létě počítám, že žlutou hvězdu ještě nedostanu, ale sám jsem zvědav, co bude dál. Naděje, že se to posere umírá poslední a když bude nejhůř, tak holt skončím na vakcíně taky, uvidíme, kam zmrdský stát v covidovém apartheidu zajde. Nicméně logicky bude narůstat tlak okolí, protože když mají přece všichni vakcínu, tak co mám furt za problém, ne? Úplně to slyším, nejpozději na podzim už to společně s dalším roztočeným kolem devastace eráru za miliony zbytečných testů a s plnou mediální podporou smrtícího viru pojede zase na plné pecky.

                      Přes léto počítám, že to ještě nikdo hrotit nebude, akorát svoboda bude holt drahá a nepraktická. Pořád se ale ještě může stát, že při střetu s podzimním kmenem ČLDCh nebudou očkovaní ani chránění, ani odolní a celé se to začne sypat. Naděje velmi malá, vím. Ale je tam a mlátil bych se do hlavy, kdybych se nechal napíchat a pak zjistil, že to bylo zbytečné (a ještě navíc z toho mám případné zdravotní problémy). To mi za těch pár tisíc za testy stojí. Plus nutná nová vakcína může být zase o trochu lepší a bezpečnější než ta aktuální uberrychlokvaška.

                    3. pre fatdwi 19.5.2021 v 16:59
                      Tak neviem kto je Mára (nejaký váš politik abo minister), ale podľa mňa to nebolo z jeho hlavy. To bude riadené minimálne z toho skurveného EP či EP. Inak v Taliansku vraj plánujú nejaké zelené pasy s platnosťou 9 mesiacov od podania prvej dávky jedu ak som to dobre pochopil. Ale nejak som sa nedozvedel čo po tých 9-tich mesiacoch. Ale typoval by som to na preočkovanie.
                      Inak na Slovensku sa už očkuje aj pod 40 rockov. A v maďarsku už aj pod 30 – boli tam dvaja podriadený z roboty. Už sú celý happy, že pôjdu v lete do grécka či kde do riti na dovolenku.
                      Ja sa opichaniu jedom zatiaľ bránim zubami nechtami, ale asi padnem…….. Svadba v rodine, pracovne jazdím do zahraničia, návštevy rodiny v zahraničí a nedaj sám pekelný rohatý nejaká dovolenka pri mori (abo hoci aj len na Šírave).

                    4. SatanOkkY: myšlen slovutný Mára Prchal, marketingový velitel estébáka. Nesmyslné povinnosti při cestování, které nebyly ani dříve, ale najednou jsou nutné, nutí lidi k dobrovolnému poddání se. U nás se teď jede 45 let. Prý to frčí, aby ne, čím rychleji bude napíchána kritická část, tím lépe bude celý projekt pokračovat bez zbytečných zádrhelů. Jestli něco funguje na jedničku, tak toto, soudruzi mohou být spokojeni.

                      Uvidíme, jak moc toho po nás budou chtít, HR bude dle všeho stačit AG test, horší bude šikana při návratu. V ČR zatím netuším, na SK taky ne – obojí až v létě, tedy SK možná ne, bude-li šikany moc. Jsem mírný optimista v tom, že naočkovaných nebude dost na větší šikanu u nás. Na podzim přijde další smrtící vlna společně s volbami a to může znamenat ledasco.

                    5. Naopak, ta naděje je poměrně velká. Uvidíme.

                    6. Brundibar: proč myslíte? Dle mého i kdyby ty následky byly špatné, bude to ještě větší tlak od těch opíchaných, aby si to užili i ti ostatní. Bude „solidarita“ (my jsme v prdeli, tak pěkně každej), „nezodpovědnost neopíchaných“ a tak. Tj. sesypat se to sice může, ale člověk tomu ujít nemusí ani tak. Ideologicky bude velmi těžké přehodit výhybku ve chvíli, kdy to v sobě bude mít třeba 60% národa, zbytek budou děti a žluté hvězdy, na které se bude ukazovat prstem jako na viníky („to jsou ti, co nás očkované nakazili, svině, ukřižovat!“). Jedno, jak bude argumentace debilní, jestli letošek něco ukázal, tak právě totální přechod na covíru a absenci rozumu většinové populace. O to větší agresivita. Nebyl jste to dokonce Vy, kdo tu psal, že má (s prominutím) tupou sestru, která po naočkování odmítá kontakt s nenaočkovanou částí rodiny? Člověk by to ještě jakž-takž chápal před tím očkováním, ale po něm? A tohle bude sílit, bezmozci budou zažívat orgasmus.

                    7. Ano, s tou sestrou jsem to byl opravdu já. Má to ještě trošku jiný přesah, ale to nechci rozebírat. Mě to velmi mrzí, ale neustoupím. Nevím, jaké zkušenosti mají jiní, nicméně ve svém okolí, včetně mé sestry a její rodiny, se ponejvíce absence rozumu a zdravého úsudku ohledně covidhysterie týká jinak vcelku inteligentních lidí (nemyslím tím tituly). V případě mé rodiny se jedná možná i vcelku oprávněný strach (ten se podařil infiltrovat opravdu dokonale) při očekávání nového potomka. Dál to řešit nebudu. Ovšem za mnohem závažnější a tupší argumenty považuji „chci mít pokoj“, „chci Normálně žít“, „chci jet na dovolenou do Chorvatska“. A těch je většina.
                      Po létě se může stát spoustu věcí
                      – dojdou peníze na nekonečné a tupé plošné testování (někde jsem se dnes dočetl, že to stojí 2 miliardy měsíčně!)
                      – dojdou peníze statisícům lidí tzv. střední třídy, která v podstatě přestane existovat
                      – dojdou peníze ve státním rozpočtu, ten prostě není nafukovací – možná si Bureš ve skrytu duše přeje aby to volby prohrál
                      Pak nastoupí digitální eurogreensvazáci a to bude teprve tobogán. Možná tak v ohradě nastane úplně jinej bekot a očkování nebude téma číslo 1.

                      Nevim, berte to s rezervou, je to jen můj (možná blbej) názor.

                    8. Brundibar: netřeba to rozebírat. Současně moje zkušenosti jsou stejné, jak jsem výš psal starterovi, na očkování spěchají lidé nejen velmi inteligentní, ale současně takoví, pro které jsou finanční náklady spojené s neočkováním zanedbatelné nebo (např. proto, že necestují) nulové. Ale pohodlí „nechám se opíchat a vše je snadné“ u nich vyhrálo na celé čáře. Pochybnosti, plynoucí z neexistujících dat o dlouhodobých (vedlejších) účincích nejsou schopni nebo ochotni vůbec vnímat a připustit.

                      Souhlasím, že se může stát co píšete, jen to vidím jako malou naději, že to dostatečně rychle a razantně ukončí šaškování s testy a očkováním. Měl jsem rozepsaný článek o tom, jak brutální náklady to jsou – miliony zbytečných testů měsíčně, ale nakonec zůstal v šuplíku. 2 miliardy není nijak nereálné číslo a ani očkování nebude zdarma. Celé covidové šílenství je zlodějina pár vyvolených, kam se hrabou solární baroni, ti tohle nevydělají za dvacet let svícení na panel žárovkou, co jiní šíbři zmáknou za pár měsíců.
                      Klidně ale můžete mít pravdu, zelení bolševici mají v plánu udělat takový hukot a místo státního rozpočtu podojit nás, že to může zajistit zcela jiná témata. A protože údajná „pandémie“ je pouze účelová mediální šaškárna, stačí, že zmizí z hlavních stránek a za pár týdnů po ní ani monday neštěkne, vakcíny v tichosti přejdou na dobrovolnou a placenou bázi a jeden klondajk skončí, aby mohl začít další. Čas ukáže. Třeba si o tom za půl roku ještě povykládáme, bude-li se to smět.

                    9. Nový kmen je můj horký favorit, který covid pussy pošle do propadliště dějin.
                      Za teset není nutné platit, stačí se zamyslet. Ale o to nejde. Řešit den před dovolenou, zda ti vyjde test, zejména, když jedeš s rodinou není to pravé ořechové.

            2. Státní alibismy v praxi. Nenechám do sebe naprat nic, co nikdo nemohl dostatečně vyzkoušet, dostatečně dlouho ani na opicích. „Potřebuju cestovat po světě“ je snad nejčastější omluva kolaborace.

              1. mRNA na zviratech vyzkousena byla. Nekdy okolo roku 2010. Pravda, vetsina jich pochcipala, ale to neni potreba rozmazavat.

                1. Už to zmínil fatdwi, v tom příměru s elektrárnou. Je v tom jeden rozdíl. Tehdy vláda, díky množství jaderných inženýrů moc dobře věděla, co se stalo a jaké to bude mít následky, ale protože se obávala paniky, tak to tutlala. Ještě vlastně i v momentu, kdy doslova osmažení dočervena umírali všichni ti, co uklízeli tu střechu.
                  Tahle zkurvená vláda od počátku téhle komedie, raději od skutečných odborníků nic vědět nechtěla a dodnes nechce. A všecky, co ji upozorňovali na to, že něco dělá úplně špatně, umlčovala a když neztichli, tak je nechávala dehonestovat loajálními mrdkami. To je velký „kvalitativní“ posun od té elektrárny.
                  Já jenom doufám, že si politicky odpovědný premiér vezme příklad z pana profesora Legasova.

                  1. Covece, ve tvym veku a takhle naivni? Vsechny tyhle akce v minulosti poskytuji prave tu informacni zkusenost, ze takhle se to nedela, ze ono to jde delat jeste mnohem lip. Navic, priznejme si to otevrene – doufal snad jeste nekdo, ze se vrati zlata devadesata a ze zase se budou po ulicich valet miliardy? No, a povedlo se! Videl snad nekdo nejakej rozpis cejchu za minulej rok? Ne? No, tak to je presne ono. A to byl jen zacatek.

              2. Já vím, že zakyslí důchodci jezdí tak maximálně do Maďarska do termálů, ale to jim ještě nedává právo soudit potřeby jiných. Respektive soudit můžou, ale relevance takových soudů se limitně blíží nule.

                1. Ale jo, ja kdyz jsem vytahl paty do Afriky, taky jsem do sebe nechal narvat tri vakciny. Pravda, sehnal jsem si je tehdy na doporuceni kamarada velkeho cestovatele ve Svajcu, abych mel overeny a leta vyzkouseny veci, ale naockovat jsem se nechal.

                  Podle mne je kazdeho vec, co sebe rve. Jestli chlast, kour, fet, cizi curaky, vakciny… kazdymu je do toho mcaca. Hlavne nesmi nikdo chtit, abych to povinne delal taky. Coz neni tvuj pripad.

                  1. No, drobný rozdíl je v tom, že tohle je fakt asi první vakcína, kterou nemám primárně proto, abych něco nedostal. V tomhle smyslu mě to nebetyčně sere, stejně jako ty nápady covidových pasů a povolenek, které tu s námi zřejmě zůstanou na hodně, hodně dlouhou dobu. Ale stejně tak nevěřím v globální schopnost lidstva tyhle věci plošně zastavit.

                    1. Nebudou s nama na dlouho. Budou s nama nafurt. Celkem otevrene se mluvi o tom, ze ockovat se bude regelmäßig kazdej rok, postupne se lidi dokopou, aby to meli v matlafounech a vsichni budou spokojeni. Vzdyt jde jen o jedno dobnuti, bude se s tim pak vsude mavat jak s NFC, platit to bude ten hodnej System a vsechno bude zality sluncem. Tech par, co remcaji, se nakonec stejne podvoli, bude to takova Covidova demokracie. Vetsina se opicha dobrovolne, mensina se bude muset podridit, pokud si bude chtit udrzet stavajici zivotni standardy a po par letech uz to bdue samozrejmost, jako technicka na aute.

                    2. Je to tak. Blbý je, že se to u čínský chřipky nezastaví, protože je spousta dalších, kteří si budou chtít líznout a cestička už je prošlapaná. Takže přepokládám, že se to bude jednak rozšiřovat o další smrtelné i nesmrtelné choroby, jednak pak přijde na řadu genetika a dobrovolný nákup různých modů, aby člověk mohl cestovat / šukat / pracovat / whatever. Ale vždy samozřejmě přísně dobrovolně a demokraticky.

                      A už to nebude zadarmo.

                    3. Bill Gates kdysi prohlasil, ze neni nad to mit produkt, ktery potrebuje uplne kazdej. Jemu vzdy bylo u prdele, co a jak Windows delaji. Slo mu o to, nacpat produkt kazdemu.

                      Tahle akce s ockovanim je presne to samy. At jsi cernej, bilej, zlutej, nebo rudej, proste to dostanes a zaplatis. A porad dokola. Neni lepsi produkt na svete.

                2. Kdyby to bylo na těch zakyslých důchodcích v maďarských termálech, tak by se nic bývalo nestalo.
                  Ale holt se nedá nic dělat – mladí bejci musí lítat do kdejaké exotické prdele a tahat odtamtud neméně exotický svinstva – hlavně, aby měli „zážitky“ a fotovycpávky na svoje sociální profily.
                  Totiž všiml jsem si už dříve, že ti, kteří to časté cestování nutně potřebují ke své práci, o tom vůbec nemluví, ani nepíší.
                  Tak kdo potom tohle svinstvo přitáhl až sem a způsobil celý ten bordel? Ti zakyslí důchodci? Nebo to sem snad natahali Ukrajinci, nebo kdo teda?

                  1. Je fascinující, jak diskutéři z Novinek musí neustále hledat viníky. Vloni v zimě to byli lidi, kteří jeli do Itálie lyžovat, letos už se to zřejmě rozšířilo na všechny, kdo nechtějí nebo nemůžou sedět doma za pecí.

                    Je mi úplně jedno, kdo kam co přitáhl, tohle zjištění už nikomu nepomůže. Ale chápu, že je to dobré k tomu, aby bylo na koho nadávat. V lockdownu se takhle nadávalo na Pražáky, kteří jezdí o víkendech prskat na nebohé domorodce do hor. Pokud se v té době někdo z těchle myslitelů pozastavil nad faktem, že v Praze tou dobou bylo případů nejmíň v republice, tak to zahrál do autu tím, že Pražáci ty statistiky stejně falšujou. To jsem se smál, až jsem slzel.

                    Takže pokud se chceš inspirovat modelem Severní Koreje, můžeš začít u sebe. Dneska už je dost možností k tomu, jak žít, aniž by ses musel potkávat s těmi hazardéry, co roznáší exotická svinstva. Hádám, že to bude výhra i pro tvé okolí.

                    1. Nomad: to není fascinující, ale přirozené a odnepaměti je to jedna ze základních taktik manipulace obyvatelstva. Jasný viník je pro průměrného trotla velmi důležitá věc. Jedno, jestli je to čarodějnice (upálit!), Žid (do koncentráku!) nebo „dovolenkář“ (na které jste zapomněl, komické bylo, že např. v Chorvatsku bylo nejméně nakažených v celé Evropě, aspoň tam, kam jsme jezdili, tj. vyšší riziko byl Čech jedoucí tam než zpátky).

                      Zdaleka to není jen o diskutujících na hovinkách, byť tam jsou dementi častější než tady, tak toto bohužel není vlastnost pouze dementů. Nakonec servisdoka bych si za dementa považovat nedovolil a přesto, hle, chová se jako člověk a hledá, na koho to hodit.

                    2. Jo, ludia su kompletne zmagoreni a dnes doslova nenavidia kazdeho co cestuje. Zda sa ze to plati vsade. Minule som videl titulok „Na Pearsone pristalo 10 lietadiel s nakazenymi na palube, kedy uz zakazu medzinarodne lety?“ a potom hlbsie v clanku bolo info ze 7 z tych letov bolo vnutrostatnych…
                      Zaujimave bolo tiez vidiet tu dvojicu dochodcov co fotografovali Jeep s newyorskou znackou zaparkovany na nasom dvore.
                      Z novych nakaz cca 1.5% pochadza z cestovania. Ale my sme zli lebo cestujeme. Vraj mame robit z domu. Ako doboha nastavim ventil z domu?!

                    3. Wildcat: to je Váš problém, jak nastavíte ventil, přece není ventil důležitější než zdraví?! Kdyby to mělo zachránit jen jeden lidský život, tak se vyplatí, že budete sedět doma bez práce chlape!

                      Lidi jsou hlupáci, nenaděláme nic… Akorát je potřeba dávat bacha, aby když dojde na koncentráky a zapalování hranic, aby člověk nestál na úplně špatné straně. Kdejaká čadodějnice nebo Žid by nejspíš v určité chvíli vyměnili pevné postoje za život. Jen ne vždy věděli, že o něj jde. Ani my to nevíme, moc sráčů je obrovská, zvlášť v době (a)sociálních sítí, kdy se silným může cítit kdejaký aktivistický póvl. Nakonec si stačí přečíst výblitek státního zaměstnance o článek vedle.

                  2. Hele Sevusdoku, ja jsem vyvazel svoje vyrobky to vice nez 70 zemi sveta. Ve vetsine jsem i fyzicky byl, s manzelkou jsme takto prolezli kus sveta. A jsem za to moc rad, protoze jsem videl i mista, ktera za par let diky globalizaci prestanou existovat. At iz jako priroda, tak jako kultura. Vsude bude ta stejna Cola, ta stejna tuctuc muzika, ty stejny hadry, ty stejny xichty. Ja jsem to jeste videl, dokud se na to divat dalo. U svyho potomstva uz si temato zazitkama jistej nejsem.

                    A tak jsem taky videl bohatstvi, chudobu, stesi, zoufalstvi a taky jsem zjistil, jak je svet velikej.

                    Dneska uz mne to tolik nelaka, flakam se povetsinou jen po Evrope. Ale jsem rad, ze jsem vytahl paty. Pritom zadny fotky na asocialnich sitich nemam, nejsem magor co namlati tisice fotek za mesic. Dokonce z nekterych mist nemam fotky zadne. Proste je mam jen v hlave.

                    Pokud jde o ty infekce, tak cestovani je jen jedna z moznosti. Mas velmi vyraznou mezinarodni dopravu, kterou nezastavis a to diky kontaktum mezi jednotlivejma dopravcema se ti viry muzou natahat z celyho sveta. Takovej spanelskej slimak se k nam taky dostal po zemi. Trosku to trvalo, ale je tady. Proste jsou veci, ktery sedenim doma nezastavis.

                    1. …Servisdoku… sorry, blbe se mi pise.

                    2. Mám to stejně. Procestoval jsem kus světa, je to už pár, vlastně hodně let, a nelituju. Ještě mám někde schovanej starej zelenej ČSSR pas se spoustou nalepenejch víz z celý Evropy, Číny i Ameriky. Pozdějc, když už jsem měl rodinu a kluci byli menší, tak jsme vyrazili do Pratru. Byla docela kosa ale dětem se to líbilo. Pak jsme zašli i na ten proslulej největší telecí řízek ve Vídni. Byl fakt velkej. Druhej den se couráme po tý jejich slavný Marianahilfe strasse, snad to píšu správně a říkám si, to vodněkud znám. No jasně, úplně stejný krámy, Billa, DM, Lidl…, úplně stejný banky se stejnejma logama, akorát tam nebylo ČS, ale Erstebank. Jedinej rozdíl byl v tom, že v těch jejich krámech bylo jiný, podle mýho kvalitnější, zboží. Tak jsem si říkal, že je úplně jedno kde jsem, všude unifikovaný srajdy. Pak jsme byli v Bulharsku, úplně dole v Carevu a těma jejich taxíkama jsme dojeli až do Siněmorce, kousek od hranic s Tureckem. Nádhera. Pá lidí, na liduprázdný pláži jedna malá hospoda s těma malejma smaženejma rybkama a dobrý točený pivko. Skoro ráj :-)

                  3. Problem je ze to ani nemusi byt nejaka exoticka prdel. Ja cestujem kvoli praci z Kanady do USA a buzeracie na hraniciach som si uzil dost. nehovoriac uz o tom ze som kvoli buzeracii ovela zriedkavejsie doma ako by som mal byt a vdaka „opatreniam“ mam nevybaveny kopec veci co uz mali byt vybavene davno.

                    1. Jasně, nikomu už to nepomůže. Ono je vlastně úplně jedno, kdo dal ty připínáčky učitelce na židličku, když je poškole celá třída, že?
                      Přitahalo to sem pár tisícovek sobeckých idiotů, ale odesírat to budeme všichni. Správně?

                    2. Hele, ja ti nevim. Napriklad ja pendluju mezi Bavorskem a Ceskem. Takze behem toho roku jsem byl za fackovaciho panaka nejprve v Cesku, pak v Bavorsku (podotykam, ze Bavori jsou mnohem slusnejsi), pak zase v Cesku, pak zase v Bavorsku… a nakonec Bavori sami ve svej novinach uznali, ze testovanim ceskych pendleru se ukazalo, ze zhruba kazdy sestisty byl pozitivni, coz je vyrazne mene, nez Bavoraku. Cele ty hypotezy o tahani viru pres catu diky pendlerum sly tak nejak do ztracena a ted uz o nich neni slyset. Lidi proste pochopili, ze v tech mirach, o kterych se tady bavime (par set nachcipanych na sto tisic obyvatel) proste neni mozny ukazat na nekoho prstem a rict ‚jo, tys to sem pritah“. Myslet si, ze kdyby ta paka tehdy pred rokem nejela do Italie lyzovat, tak v Cesku ta chripka nebude, nebo ji bude min, je nebetycna hovadnost.

                    3. A že nejdeš plakat k těm čínskejm cestovkám, co sem vozily turisty po tisících?

                    4. servisdok: Čekal bych trochu větší reflexi. Pokud by to sem nepřitáhlo těch pár tisícovek sobeckých idiotů (jo, vždycky je super najít někoho, na koho se dá ukázat, i když to je úplně k ničemu), tak by to sem časem stejně přitáhnul někdo jiný, kdo třeba jezdí do zahraničí pracovně – ať už to je technik, řidič kamionu nebo kdokoliv jiný. To je úplně zbytečná úvaha.

                      A co bych chtěl říct hlavně – přestože na začátku tohohle všeho stojí čínská komunistická chřipka, není to ona, kdo nás uvrhl do toho bahna, ve kterém se nacházíme. Není to chřipka, jsou to politici, vyčuránci a ovečky přijímající jednoduché recepty na spásu (všechny tyhle množiny mají samozřejmě navíc určitý průnik). Ne, tou chřipkou to opravdu není. Dalo by se tady s ní žít jak daleko hůř, tak i daleko líp než teď.

          2. Poslední dobou perlíš. O tom, co prováděla americká armáda na vlastních vojácích či spojené státy na obyvatelích černé pleti jsi neslyšel? Jde o cenu lidského života obecně v té době.
            A taky se moc rád dozvím jak by se v dnešní době, kdy přirovnáváš horší chřipku k Černobylu ta havárie typu Černobyl likvidovala a ještě se u toho říkala pravda. To by se bývalo z Černobylu kouřilo dodneška.

            1. Snaha ututtlat to by byla uplne stejna, jen by svet mel rychlejsi pristup k informacim a senzacim. Ostatne Cernobyl jsou takove Vrbetice ve vetsim meritku. Pruser z toho mame celoevropskej, jsme za debily, 7 let to porad ‚resime‘ a nastesti tam zarvali jen 2 lidi a to jeste nevime, jestli nahodou nebyli tuzi uz pred pozarem.

              1. Nemá smysl řešit ideologickou reputaci. Japonci taky ve fukušimě ojebali bezpečnostní opatření, radiaci vypouští dodneška do oceánu a nikdo z nich dementy jak z rusů nedělá.
                Já měl spíš na mysli, že tady je dneska tragédie, když umře o pár tisíc víc důchodců 75+ tak nevím kde bychom našli a ještě nahnali půl milionu lidí na likvidaci takové havárie.

                1. V čem je problém s kontrolovaným vypouštěním vody? Dělá se to za běžnýho provozu taky, akorát teď je toho poněkud víc a poněkud víc aktivní, tak to trvá vo to dýl.

                2. Někdy si přečtěte, co všechno naházeli Sověti do Karského moře. Vypuštění vody z Fukušimy je ve srovnání s tím naprosto směšné.

                  1. Kde se dá dohledat, co všechno tam naházeli?

                  2. To bezpochyby. Jen nevim, k cemu mi to dnes po vice jak 30 letech je. Mne taky nejak nezajima Bikini, kdyz uz to dneska neovlivnim.

                    1. Ten rozdíl je zejména v tom, že zatímco na Bikini, v Nevadě a na hromadě jiných míst je uložen sekundární radioaktivní materiál (tedy pouze uvolňující již dříve absorbovanou radiaci), Rusové tam naházeli reaktory i s aktivním palivem a dalším štěpným materiálem. Voda z Fukušimy se vlivem proudění rychle rozředí do mizivých hodnot, ale tyhle ruské dárečky tam budou svítit ještě hodně, hodně dlouho.

                    2. No a je to problém Rusů a Karského moře, nebo Evropy, či dokonce náš?
                      Kolik je na území ČR pozemků po bývalých provozech a skladech chemiček, na které se ještě sto let nebude dát vkročit?

                    3. Znečištění moře je dle mého soudu o dost horší a globálnější problém než bordel zabetonovanej v nějaký jeskyni. Ale klidně se na to dívej jinak.

                    4. No však dívám. Znečištění nějakého ruského moře, mě na rozdíl od aktivistů nechává naprosto chladným :D

                    5. Proč ses na to vlastně ptal, když bylo od začátku jasné, že tě to nebude zajímat?

                    6. Potřeboval jsem si něco potvrdit. Všecko je v pořádku.

                    7. servisdok
                      19.5.2021 v 14:42

                      Maličko problém by mohl být pokud by došlo k lokálnímu většímu zamoření a zrovna z tama sem někdo dovezl ryby, žejo.

                    8. Dokud to voda neprokoruduje dovnitř, tak vo nic moc nejde, a ty oceli jen tak neprožere, ty vydrží randál. Až k tomu dojde, horší bude že to pak bude ty tyče pomalu rozpouštět a brát s sebou, pokud to pude pomalu, vo nic zas nejde, pokud rychlejš, může se to nakupit v nějaké oblasti, esli se tam ty proudy nějak točí nebo zpomalují, no.

                    9. Cili jako pujdeme za Gorbacovem a zeptame se ho mezi flaskama vodky, co s tim jako hodla delat? Protoze pokud nam teda jde o nejaky napravy starejch svinstev, tak se muzeme treba zeptat Nemcu, jak to videj s reparacema po druhy valce, kdyz ty z te prvni nam doplatili prakticky az po sto letech. Ja myslim, ze jako slibnej zacatek by to nebylo spatny a asi by to na nase domacnosti melo vetsi dopad, nez reaktor po bolsevickych hovadech kdesi v mori, co myslis?

                    10. …bylo na Nomada.

                    11. Je mi, Sysope, srdečně jedno, co s tím hodláš dělat. Já mluvil o tom, že ve srovnání s ruskou jadernou skládkou v moři je vypouštění vody z Fukušimy zanedbatelná záležitost.

                      Že jsi to hned začal relativizovat a vytahovat bití černochů jako kdykoli jindy, kdy se mluví o ruských průserech, to už je tvoje válka, ne moje.

                    12. No ale Sysopovi, mně i dalším je srdečně jedno, co si Rusové naházeli do svého moře, nebo co s tím plánujou dělat.
                      Jediný, kdo tady intenzivně řeší „bití černochů“ v Japonsku či Rusku, vs. jakési domnělé vnitřní ekoproblémy RF, jsi tady ty.
                      Rusko, ale ani nikdo jiný okolo, s tím žádné problémy viditelně nemá. Problémy mají ekologický aktivisti, například z jedné malé evropské prdele, kterým se furt ne a ne podařit, zapráskat tím bičem z hoven.

                    13. Servisdoku, jsem poctěn, že mi ve svém volném čase věnuješ tolik pozornosti, byť ti to je všechno srdečně jedno. Já tady popsal nějaká fakta, nereagoval jsem ani na tebe, ani na Sysopa, vy jste jen jako obvykle přiběhli hájit ruskou pověst, byť vlastně není co hájit.

                      Za odměnu ti posílám pěknou písničku od Káji Gotta, to tě určitě potěší.

                      Jen se hádej
                      Jen se klidně hádej
                      Jen mě zase žádej
                      Ať jdu o dům dál

                    14. servisdok 19.5.2021 v 16:31

                      To je nezmysel. To nie je ich more. To je jednoducho more. Problemy plynuce zo znecistovania mora budu mat eventualne vsetci. Akurat niektorych to kusne do riti skor ako tych druhych.

                    15. Wildcat
                      19.5.2021 v 17:05

                      No já ti nevim, ale pokud tam většinou nic jinýho, než Rusko, u toho moře ani není (koukal ses na glóbus v poslední době?), tak kdo jinej by s tím měl mít problém, než zas rusáci? Já určitě ne teda.

                    16. Sysop 19.5.2021 v 16:01
                      Nebylo někdy, že jsme si druhoválečné reparace takňák vzájemně započetli za zabavený majetek odsunutých? Aspoň jsem to kdysi* četl jako argument proti sudeťáckým revanšistům…

                      * Jsem už tak dementní, že si nevybavím, jestli to bylo ještě za minulé totality nebo až po znovusjednocení Nšmecka…

                    17. jizlivec
                      19.5.2021 v 17:06

                      Zajímavá idea…a jak to vycházelo bilančně?

                    18. Behemot
                      19.5.2021 v 17:27

                      Ono je to možný, takových zajímavých kšeftů proběhlo víc, někdy tuším kolem roku 82 nám spojenci vraceli zlato zabavené Dolfem, přes 18 tun toho bylo, a taky republika musela platit miliony dolarů a liber jako reparace za zabavený majetek občanů USA a GB.

                      BTW: kde je zlato dnes? v prdeli – místo toho „leží“ v ČNB 140 miliard éček a jen za tento rok, díky silné koruně, ztratily na hodnotě 50 miliard Kč.
                      Ale oni už si Piráti vezmou Euro za své a ono se to nějak smázne …

                    19. Ano, psalo ze (Kam zmizel zlatý poklad republiky), že ze zlata do té doby přátelsky uschovaného v cizině se zaplatily britské náklady spojené s provozem českých dobrovolníků v britské armádě a náklady aparátu abdikovaného presidenta a jeho doprovodu. A též něco za zdejší zestátněné zboží cizáků po ’48.
                      Zbytek zlata a starých mincí na váhu, těch několik tun, guvernér Tošovký demokraticky vyměnil za nějaké německé dluhopisy či co. V trezoru státní banky teď asi pěstujou žampióny. Takže je vše v cajku, v duchu doby.
                      Přemyšlím, co se od pravdolásky opravdu povedlo.
                      Jako kdysi – kromě běžných vymožeností socialismu – něco jako třeba hotel Praha, nebo žižkovská televizní věž.

                    20. Milé prasátko, to nebyli čeští dobrovolníci v britské armádě, ale čs. sbor spadající pod čs. politické vedení i vojenské velení. Trochu faktů by to chtělo.

                    21. Ano, čs. sbor. 1) dobrovolnický a 2) podřízený Britům. To přeci není proti faktům.

                    22. Jo čoveče, to už jsem dlouho neslyšel – revanšisti. Zkrachovalce, zaprodance, vrahy z volstrýtu a válečné štváče si pamatuju, ale tohle mi nějak vypadlo :D

                    23. servisdok
                      19.5.2021 v 17:37

                      Zapomněl na imperialisty, taková klasika.

                    24. Jaký zase reparace? Dr. Beneš dal naším Němcům potvrzení zda majetek a náhradu nechal na německé vládě, co bys ještě chtěl navíc?

                    25. podotek
                      23.5.2021 v 11:59

                      Jako že se to vodečetlo z reparací?

                    26. Jako že čs. vláda své reparační nároky řešila takto a považovala to za velmi fikané. Beneš se s tím ostatně netajil minimálně od roku 1943.

  4. Jedna pohádka ze života s dobrým koncem.
    Před čtrnácti dny v pondělí v jednu hodinu ráno odvezla RZP pacienta s CMP. Díky včasnému zavolání přítomných osob na linku 155 je vysoká pravděpodobnost, že dotyčný přežije tuto událost zcela bez následků.
    A kde se tato příhoda stala? No v zavřené hospodě milé děti. Kdyby dotyčný dodržoval vládní nařízení, nestýkal se s lidmi a šel si jako zákona dbalý člověk včas lehnout, ráno po probuzení, pokud by nastalo, by se nestačil divit.
    Poučení z pohádky je jednoduché. Protože na každém životě záleží, kašlete na nesmyslné zákazy a choďte kam chcete a kdy chcete. Můžete tím zachráni něčí, případně i svůj život.

    1. Zajimave je, ze odpurci liberalismu na toto reknou ‚ale to je jeden z desetitisicu, kvuli takovemu nema smysl menit system‘ a druhym dechem dodaji ‚a presto, ze umira jeden z desetitisicu na COVID, ockovat musime vsechny‘.

  5. Žádné rozvolňování neexistuje. Spisovná čeština samozřejmě takové slovo zná, používá se v popisech technologických procesů například v textilním průmyslu – rozvolňování lisované bavlny.
    Zajímalo by mě, který mediální kokot ho našel a jako první použil v touze ozvláštnit nastalý chaos zdáním vědeckosti nebo exaktnosti.

    Ústav pro jazyk český na význam „rozvolňování“ odpovídá: Nebyly nalezeny žádné dokumenty vyhovující zadaným podmínkám. Zkuste to prosím znovu.

    Další slovník: https://bara.ujc.cas.cz/psjc/search.php?heslo=rozvol%C5%88ov%C3%A1n%C3%AD&where=hesla&zobraz_ps=ps&zobraz_cards=cards&pocet_karet=3&ps_next=4-6&ps_heslo=rozvol%C5%88ov%C3%A1n%C3%AD&ps_startfrom=0&ps_numcards=7&numcchange=no&not_initial=1

    1. Zmrdích lexikálních kampaní je ve veřejném prostoru za půl groše tucet. Pamatuji, jak před lety politici přestali pracovat a namísto toho začali „nastavovat“ systém…

    2. A díky tomu se rok 2021 zapíše do historie jako čas vzniku slova rozvolnění tak, jak ho známe dnes.
      Jazyk se vyvíjí, slovníky jej akorát popisují. Ať se vám to líbí nebo ne, to slovo už je součástí češtiny i s tímhle novým významem :)

      1. sinuhet 17.5.2021 v 10:31

        Jistě, jazyk se vyvíjí, to chápu již asi tak půl století. Ale směr vývoje se mi přece líbit nemusí. Pokud to slovo už je součástí češtiny, nemusí to nutně být to nejvíc nejlepší (ano, to se teď také říká) a nechci to lovískovat (ano, také už je to všední).

        1. Český jazykový korpus slovo v uvedeném významu zná od roku 1998 a frekvence jeho použití poměrně plynule roste (až budou zpracována data za poslední dva roky, skok tam předpokládám samosebou bude).

  6. děkuji za článek, alespoň tu ještě existuje par lidi normalně myslicich, neboť už ani se ženou se na některých věcech neshodneme, pomalu ani na politice. A ta nutnost očkovaní, výměnou za povolení vstupu různě (cestovani, kultura, rest..) je šilena nehoraznost, ale to co se děje kolem tak se mi snad nesnilo ani v 80tkach. Společnost se proměnuje, eu řidi vše skrze „vlády práva“ a jen zírám co se to valí kolem.

  7. Fajn článek jako vždy.

    „Účinnosti vládní opatření je tak ovládána spíše koincidencí než korelací“

    Nechci bejt pičus,ale nemělo by tady být „kauzalitou“ namísto „korelací“?

    1. Podle mě je to správně. Neřeknu to asi úplně formálně dobře, ale zhruba jak to chápu: Korelace je, když jev A a B se dějou do určité míry současně a souvisí spolu. Kauzalita je, když výskyt jevu A má za následek výskyt jevu B (nebo naopak). A koincidence je, když se jevy A a B dějou současně, ale nikterak spolu nutně nesouvisí.

      1. Korelace je stav kdy se jeví, že jedna veličina ovlivňuje druhou a reagují tak na svůj vývoj, nicméně nutně neznamená, že to tak opravdu je. Kauzalita je potom přesně to co popisujete a koincidence je v podstatě fancy výraz pro náhodu/náhodnost.

        Pokud chci říci: |“Účinnost vládních opatření je ovlivněna spíše náhodou než důsledky zaváděných opatření“ Je podle mě vhodnější použít „kauzalitou“ namísto „korelací“.

  8. Me prijde dost sileny, to ze kdyz se sem nakej ten patek zpatky dostali „vakciny“ tak sem si rikal ze bych to asi podstoupil jedine kdyby v primym prenose se opichavali politici atp – dost me prekvapilo ze se tohle delo po celym svete – zmenilo to ale muj nazor na to ze bych to mel podstoupit?
    Ani hovno.
    Nakonec sem si uvedomil ze mrdam z vejsky na seobecnej nazor jestli se clovek ma nebo nema vakcinovat – to ze se na to dela kampan, z toho se mi chce blejt a pokud mi nekdo predstavuje nejako volbu ktera neni na me a pokud se nerozhodnu jako valna vetsina, teda nechat se vakinovat, tak tim ztracim urcite moznosti – to je absurdita a hlavne a predevsim: MANIPULACE.
    No a jelikoz do neceho co je normalni a prirozene to clovek chce me nikdo manipulovat nebo nutit nemusi tak tim spis me to jeste vic odradi.

    1. – pokud tu vakcinu pro politika nemas od vyroby az po aplikaci ve svoji ruce, tak nemuzes tusit, co mu ve finale pred tema kamerama vlastne pichnou
      – tech vyrobcu je tak malo, ze v celosvetovym meritku neni az takovej problem, aby tahli za jeden spagat. A ze jsou lidi blbi a nechaji si tu jejich hru nadiktovat, to snad neni zadnym prekvapenim.

      Porad jeste nevim, co za tim vlastne je. Jestli lidska blbost, lidska chamtivost, nebo fakt nejaka potreba ovladnout masy… asi je jeste moc brzo. Budu muset tak dva tri roky pockat, nez se neco dozvim.

    2. „Nakonec sem si uvedomil ze mrdam z vejsky na seobecnej nazor jestli se clovek ma nebo nema vakcinovat“ – tohle bych doporučoval aplikovat obecně, ne jen v tomhle případě. Sice někdy se v něčem s davem dá občas shodnout, ale určitě ne proto, že by snad dav oplýval nějakou genialitou. Vždycky je třeba si to vyhodnotit sám za sebe.

      Jinak samozřejmě souhlas.

  9. Rozvolňování existuje. Pojem „rozvolňování“znám už od svých 18 let, ale v úplně jiné souvislosti.A jako 18 letý brigádník jsem koordinoval rozvolňování myslím velmi odborně a kvalifikovaně a nikdo mi do toho nekecal. Od začátku koronašílenství tento pojem slyším několikrát za den a stále jsem přemýšlel, jak ho mohou používat v přeneseném významu. Velmi dobře si na to vzpomínám, rozvolňoval jsem nejprve teoreticky v 1. semestru na textilce a následně i prakticky v jedné přádelně,kde byl strýc výrobním ředitelem. Jedná se o první proces při výrobě příze. Slisovaný balík bavlny se se hodí do mašiny zvané čechradlo,která se skládá z několika bubnů s hroty nebo lištami. Účelem rozvolňování je postupně oddělovat vlákna od sebe do chomáčků, zbavit je nečistot a zároveň je možné i mísit více druhů bavlny.
    Teď marně hledám ten přenesený význam. V textilním významu rozvolnění znaméná nějakým způsobem „umravnit a zpacifikovat“ vlákna, aby se zvětšily jejich rozestupy a nutíme je vzájemně zaujmout nějakou pro nás požadovanou pozici. Z toho vyplývá, že před rozvolněním vládl mezi vlákny dokonalý chaos, neměla prakticky žádné rozestupy a rozvolňováním se jim defacto zpřínila pravidla.
    V přeneseném významu pokud tomu dobře s správně rozumím to znamená přesný opak.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017