Rozumně bez hádek. Zařídíme. Naše Česko. - zpět na článek

Počet komentářů: 335

Přidat komentář
  1. Mě vypadl Kuba z perimetru v okamžiku, kdy se k němu začal lísat senátor Fiala ze Strakonic. Protože další senátní volby se blíží, že jo. A jo, tu fotku s Vystrčilem a Stanjurou má na svých stránkách furt. http://www.tomasfiala.cz/images/images/galerie/rok2020/Setk%C3%A1n%C3%AD%20v%20Sen%C3%A1tu.jpg

    1. Práce jako každá jiná.

    1. Co na to napsat..
      víme co se stalo, kdYž se politici srali do zdravotnictví,. viz (nejen) covid-19.
      vždy průser… a někteří „lékaři“ jsou pěkně zaprodané kurvy….

  2. Je a bude to pořád stejné, nevím jestli to bylo někdy jiné. Jen za minulého režimu to bylo víc schované a nemohlo se krást tak okatě jako teď. Možná i proto ten režim skončil, soudruzi chtěli víc a teď to mají. Jenže už není co moc rozkrást, tak už zbývá jen urvat si poslední zbytky, https://degener.cz/novorocni-projev-kohokoliv/

  3. Pojem vlast mi nic neříká a sezónní názvy mě neovlivňují. Já jsem Evropan. Pokud dostanu zbraň a půjdu někam zabíjet čas a lidi, tak půjdu rád. Ta omáčka je mi lhostejná, stejně odsud nikdo živý neodejde. V tom je moje svoboda.

    1. Jiste, kazdy ma pravo se citit, cim chce. Zejmena dnes. Napriklad ja se citim byt kavovarem.

      1. A já sem letadlo.

        1. Samozrejme. Neni nic horsiho, nez hledani vlastni identity. Nekterym z toho i hrabne. To se ale nam, kteri v tom mame jasno, nehrozi.

    2. Tak o tohle nastavení mysli se pokouší všechny armády na světě. Ale většině lidstva pro to zabíjení lidí nepostačuje jen ukázat, musí mít jistotu, že oni jsou ti hodní, že dělají správnou věc, hájí vlast nebo národ nebo víru. Ne každý je duší žoldák.

      1. A dáváte kafe zdarma? Nebo za nějaký obolus?

      2. Obdivuji vaší schopnost říct tolik slov aniž byste dokázal nesdělit vůbec nic.

        1. Nemuzeme nerict, ze by nebyl neaktivnim nestranikem.

          Mam takovej dojem, ze jsi se do tech zaporu trosku zamotal.

    3. SursumCorda: Ve smyslu zeměpisném je nás tu Evropanů jistě většina, takže pokud chceš nějak vyniknout, zkus jiné kritérium. Se svojí ochotou zabíjet lidi už se asi vymykáš víc, tak mě napadá, zdali jsi cvok, hovado nebo Evropan teprve krátkodobě.

      1. „… zdali jsi cvok, hovado nebo Evropan teprve krátkodobě.“

        On to myslel ironicky. I když spousta Evropanů (hlavně západních) to má v hlavě takhle opravdu nastaveno.

        1. Výklad bych nechal na autorovi. Jestli mají západní Evropané něco nastaveno diametrálně odlišně od nás, tedy východních, pochybuji. Tuším, že procenta rozumných lidí a hňupů se výrazně lišit nebudou.

          1. Diametrálně odlišně od nás mají v genech imperialismus.

            převzato:
            Takzvaný kolektivní Západ se nachází v existenciálním zmatku, který by mohl uvrhnout svět do chaosu a tragédie nepředstavitelných rozměrů, protože jediným protilékem, který zná, je válka – metoda permanentní koloniální mentality a její vrcholný projev: imperialismus.

            Západní stratégové nám říkají, že Západ je „naše civilizace“. Koncept založený na sebepotvrzujících se představách o rasové nadřazenosti, na údajném právu definovat jedinečné civilizační a lidské principy – „naše hodnoty“ – a nárokovat si vlastnictví světového bohatství prostřednictvím jakéhosi božského práva. A když je to nutné, spoléhá se také na náboženskou nadřazenost: ducha křížových výprav. Válka proti Íránu a zvěrstva v Palestině jsou toho dostatečnými příklady.

            Rozkol se poprvé objevil na druhé straně Atlantiku, vyvolaný zemětřesením v Trumpově případě: císař s něčím podobným Neronovi, který klade svůj psychopatický narcismus nade vše – zejména nad lidský život.

            Trump však není fenomén, který by vznikl z ničeho nic, jako by dějiny prostě selhaly. Je produktem rozkladu a dysfunkce, do které se ponořil peněžní stroj – síla, která pohání kolektivní Západ a financuje všechny jeho údajné nadřazenosti. Kapitalismus vstoupil do rozhodující fáze své existenční krize.

            Poté, co systém dosáhl fáze neoliberální anarchie a uvědomil si, že ani toto již nemůže udržet iluzi demokracie, svobody, humanismu a lidských práv, sklouzává nyní do ještě extrémnější formy zoufalství: fašismu.

            A přesně tam dnes stojíme, i když fašismus přichází v různých podobách – od Trumpovy do očí bijící bezohlednosti až po rafinovaněji zabalené varianty, které se stále objevují v blednoucích závojích demokracie, reprezentované osobnostmi jako Merz v Německu, které opět cení zuby; Starmer, Černá Hora ve spojenectví s extrémní pravicí, Zelenskyj, Modi, Macron, Meloni a mnoho dalších.

            1. No, jasně. To je ono. Ale Trumpa bych z toho zatím vynechal – on prostě manévruje, protože proti němu stojí neskutečná síla.

              1. Jaká?

      2. Evropane jsou i vetsina Rusu. Ja zustanu radeji Moravak.

        1. Rafinovanost ruských agentů nemá hranic.

      3. Ad Hupert:Já jsem na rozdíl od majority privázán k zemi, nikoli k epizodickým názvům území a zda-li budu mít za souseda Ahmeda nebo Čang li Weje, je mi lhostejné. A nikde jsem neřekl že jsem ochotný zabíjet lidi. Pouze vím že když mi stád řekne vezmi železo a jdi zabíjet lidí které ti ukážeme,jinak budeš zabit nebo vyhkadověn, tak rozhodně půjdu po cizím krku.

        1. A proc nevezmes to zelezo a neumlatis radeji toho statniho urednika?

          1. Ad Sysop:Protože úředník mi přerozdělí daně ostatních a vyprodukuje zákony které zabrání tomu aby jeden z druhého sedřel kůži zažíva.

            1. já zase spíš věřim na Šintó

            2. Bavis se o tom urednikovi, co te posila zabijet lidi, ano?

              Ty jsi vesela kopa, reknu ti :-)

            3. @ SerSumCorda

              Ty mi trochu připomínáš jednoho Cefalota Skvrnitého z vedlejší hvězdné soustavy. Už je taky v konzervách. Ofšem uznávám, že chuť masa Homo homolkus je výrazně lahodnější.

              1. MK: Aby ne, tahle odrůda láčkovice, i když sama žere maso, se s pořádným kusem flákoty nemůže srovnávat.

                1. Pánové, nehádejte se. Já jsem viděl úplně novou google mapu, kde část Evropy západně od hranic Polska, ČR a Maďarska se jmenuje Severní Afrika.

                  1. Já jsem viděl mapu Švédska, které je přejmenováno na Arktická Arábie.

                    1. Zřejmě byla chyba, že diaspora nebyla uznána jako legitimní státní zřízení, pak by k arabské expanzi do Evropy možná nedošlo.

                    2. Do Švédska je pozvaly feministky.

                      Mimochodem, málo se o tom mluví, ale ve Švédsku zrušili na určitý čas i volby, protože by dezoláti mohli protestovat proti masivní imigraci.

                      Pak se ve Švédsku zavedl zákon trestného činu kritiky politiků a vlády.

                      A pak se zase volby povolily.

                      Švédsko vlastně rozmdalo svůj stát stejně jako Zelenskij Ukrajinu. Pomocí diktatury. Jen to režírovaly ženské znuděné zvítězivším feminismem.

                    3. Běda mužům, kterým žena vládne!

        2. SursumCorda: Asi malinko nechápeš, co sám říkáš, když se prohlašuješ za Evropana a přivazuješ se tak jen k jinému epizodickému názvu území než jiní třeba k ČR, anebo celé Zeměkouli. Stačilo tedy říct, že je ti fuk, jaký je tfůj soused. To mě taky, ovšem jen do určité míry jeho civilizační kompatibility, nikoliv nějaké smyšlené zobecnělé, ale konkrétní individuální. To, že předstíráš identifikaci s něčím nad „stádem“, jehož vůli nad sebou ale beze všeho přijímáš, je poněkud rozporuplné.

          1. Evropan znamená narozen na severozápadním cípu eufrasijského kontinentu kterému se už pár tisíc let říká Evropa.

            1. Čech pak znamená narozen v téže oblasti, jen s přesnější lokalizací.

              1. Být Evropan je nepraktické, je totiž obtížné ne-li nemožné některým jiným Evropanům porozumět, a to nejen z důvodu nátury, jak se to občas stává i mezi Čechy, ale už proto, že nemají kromě toho místa narození či pobytu vlastně nic společného, na prvním místě řeč. Dá se namítat, že mnozí umí i řeči cizí, tím se ale řeč společnou nestává.

                1. Je to jenom póza. Nic víc.

                  1. Pravdu díš nebo možná pravdy díž.

    4. @ SerSumCorda

      Doufám že tam brzo a pomalu chcípneš, ty nechutný liberální jelito.

      1. Modrý klokan je mutanní invazivni druh. Starej se o sebe a o svůj posranej život,sousede.

        1. @ SurSumKorda

          Ale posim tebe Pudelko, my se vutíme a žlobíme, nejsme pokakaný? No jo, to je kjásnej bobeček. Tak přebalit nabumbat a spinkat.

      2. Rozhodli jsme se ihned po zrušení republiky řešit tyhlety takzvané evropany ze státobezpečnostních důvodů. Pane ministře vnitra, očekáváme s důvěrou Vaše návrhy.

        1. Ano, liberalni otazka si zasluhuje nejake konecne reseni. Venku je krasne, nejaka konference u jezera by dodala jednani patricny format.

          1. Nasadíme do jezer vodníky.

        2. @ Král Rimmer

          Ty převychovatelný na brigádu do kravína a prasečáku. Ty vzpurný na pole, foukat za bezvětří na větrníky a v noci svítit baterkama na soláry. A ty nepřevychovatelný prodáme levně do Malé Pakistánie. Tam už si s nima poradí.

          1. Že bychom použili již kdysi vytvořenou tabulku. Byla částečně zničena sexbombou (pardon, sexualhandgranatem). Poničili tím druhdy docela hezké auto, tuším Mercedes. Lumpové …..

            1. Lidi se meni, tabulky zustavaji.

          2. Designovaný ministr vnitra obnovené Koruny české: To zní našim uším přijatelně. Hodlali jsme je jinak utopit a rozepře odstranit. Předložíme to královské radě v nejbližším možném termínu.

            1. @ Král Koruny České Rimmer

              Jawohl! Abtreten!

              1. Kral ne, ten to mel blby, musel pichat hnusny, ale bohaty a co chvila ho v nejake bitve zapichli. Takovej poradce, nebo sasek, to mel vyrazne lepsi pri srovnatelnych vyhodach (hint: PePa a Kolar).

  4. Ty „hádky“ nejsou samoúčelné. Říká se tomu diskuse.

    Už dávno to není diskuze. Jak je taky možné diskutovat s tak arogantními, prolhanými, nečestnými lidmi jací se vyskytují v ODS a dalších pravicových stranách (ještě je Novotný v ODS?).

    Kdyby do toho článku autor necpal svoje dojmy: čím Paroubek potíral základní svobody?
    Od r. 1989 už je jen období hospodářského poklesu (úpadku) ČR. To jaksi nedokazuje, že období hospodářského vzestupu České republiky se nápadně kryjí s obdobími maximalizace svobody.

    1. Režim vzniklý sametovou revolucí 1989 byl založen a podporován ze zahraničí za účelem vykradení a vysátí Československa a následnému zničení Čechů. Až do svého konce bude tento režim zločinný a nereformovatlený. Je založen na tunelování, ničení, destrukci, krádeži a vlastizradě. Nezměnitelně.

      Teprve pokud se změní situace, tento zločinný režim v ČR skončí, a vznikne nějaký jiný – je naděje. Ale také to může být i horší, že ano.

      1. To, že současný i minulý i předminulý i předpředminulý ….. režim …. tedy vlády, činění vlád ……. byl zločinný a vlastizrádný, jest nabíledni. Otázkou jest, zda lze takovéto režimy (protože jsou si jako vejce vejci, bez ohledu na před i povolební název, jak vejce vejci …. ) rozvrátit zevnitř, tedy pomocí chiméry smysluplnosti voleb, či ….. nějak jinak.
        Pokud spoléháme na volby, spoléháme vlastně na lidskou blbost.
        Ta vždy převládne.
        Blbí lidé vždy neomylně zvolí psychopaty a asociály, kteří jim pak lžou a okrádají je.
        Máte nějaký jiný nápad než volby?
        A chcete ho realizovat?

      2. Myslim, ze na kotrmelec se klepali uplne vsichni. Sovetsti bolsevici, ceskoslovensti funkcionari, zapadni imperialiste, i ceskoslovensti obcane.

        Jen mel kazdy jinou motivaci a jine cile.

        1. Je potřeba si uvědomit, že v Rusku proběhlo vpravdě to samé jako u nás. Jen ve větším (jsou větší). I proto si možná leckterý ruský hlavoun myslí – co se tam v těch bývalých koloniích čertí …… vždyť se chovají stejně jako my. Ve smyslu lhaní a loupeží a tak. Jen na agresi nemáme ani povahu ani armádu, jasně. Ale ve všem ostatním nejsme lepší.

          1. Pravda.

          2. Situace v Ruské federace je hodně motivována tím, že v 90. letech chtěli běžní Rusové vystřílet své oligarchy a politiky. To je přivedlo na mnohem lepší dráhu v Rusku než v Česku. Nebýt toho, tak dnes už je Rusko rozložené, vykradené.

        2. Všichni měli v zásadě stejnou motivaci a stejné cíle. S výjimkou pár naivů, jejichž počet je na úrovni statistické chyby.

          1. Nene, nemeli.

            Sibri ze zapadu si tady potrebovali nakrast a vytahnout majetek ven.

            Sibri z vychodu si tady potrebovalivyprat nakradene prachy na vychode a tady se dobre usadit.

            Sibri z partaje potrebovali svoje kontakty a pozice konvertovat do majetku.

            Beznej ovcan si chtel konecne poridit slusny zapadni zbozi a smet vytahnout paty ven.

            1. Tedy všichni si potřebovali nakrást a legalizovat nakradené prachy a majetek.

              Běžný občan do toho neměl co mluvit, toho se nikdo na nic neptal. Běžný občan sloužil jen pro novináře jak jako idiot stepuje na náměstích, řve po svobodě a křičí v davové psychóze cokoli mu hlas na tribuně řekne jako „Havel na Hrad“ nebo „S USA na věčné časy a nikdy jinak“.

              1. Uz jsem napsal, ze VSICHNI si nakrast nepotrebovali. Tech beznych blbcu, co jen chteli video, lepsi auto a na dovcu do Italie, byla rozhodne vetsina. Rusaci, co sem prisli, neprisli krast. Naopak, skupovali pozemky, na nich ztoporili ta sva baroka a zmizeli v davu. Poznal jsem jich docela dost a troufnu si rict, ze vetsina to mela takto.

                Nakrast si prisli zlodeji odevsad. Kdyz je mrtvola, je vzdy dost supu. Ale ve srovnani s tim zbytkem jich bylo vyrazne mene, byt napachali vyrazne vetsi skody.

                1. Ti běžní blbci dělali jen kompars a křoví. Ti o ničem nerozhodli, ani nedělali revoluci. Pouze se jim propůjčil dojem, že je to jejich revoluce.

                  Asi tak jako kdykoli si přečtu, že sametová revoluce 1989 byla dílem studentů, dál nečtu. Tuto lež do sebe láduje jen hlupák a / nebo naiva. Nepotřebuji číst pitomosti, lži a propagandu. (Mluvím obecně, nikoli o vás.)

                  Ti, kteří skutečně dělali revoluci to tu přišli nakrást, vytunelovat, podmanit, případně za skleněné korálky koupit cenné podniky, továrny a jiná aktiva.

                  1. To nezpochybnuju. Vsak vsichni vime, co je to demokracie. Vlada vychcane uzke skupiny prostrednictvim tupe vetsiny.

            2. Mimochodem, já jsem byl v listopadu / prosinci 1989 ten stejný davový kretén, co si neuvědomoval úplně jakého idiota Západu na náměstí dělá.

              Ale kupodivu mi to došlo ještě před koncem prosince 1989, o co asi jde a kam se vedou události. A když jsem to říkal po rodině a příbuzných, stal jsem se černou ovcí v celém rodě. Dnes už všichni dělají, že si na mé proroctví o budoucnosti tohoto režimu nepamatují.

              1. A.C:

                Vlak zdemolovaný propuštěnými basmany, nový znak „čtvhcený“, návštěva asijské figurky, výrok „nečetl jsem to a ani to číst nebudu“ mě pomalu přesvědčovaly. Zabasování Sládka za účelem výsledku hlasování bylo jednou z posledních kapek. Byl jsem tehdy příliš pomalý…

              2. Ja jsem se teda celej zivot drzel hesla, ze pokud nekde padaj prachy z nebe, okamzite valim pro pytel, namisto diskutovani, ze ‚to prece neni mozny‘. Zorientovat se po roce 89 slo. Clovek nemusel hned mit novou A100, jako nekteri, ale mohl si postupne plnit to, proc tema klicema rachotil. Ja jsem nikdy nikoho neokradl, takze miliardar sice nejsem, ale jsem rad, ze kotrmelec probehl.

                Jo, ze dneska to nova generace sibru vede do sracek, o tom zadna. Ale ja jsem aspon zazil dobu, kdy se pro prachy stacilo ohnout a mam na co vzpominat, namisto breceni o spravedlnosti.

                1. Prachy padaj z nebe celou dobu, tak kde jste zapomněl pytel?

                  1. @ Savo

                    Ty drž hubu debile.

                2. @ Sysop 1+

                3. Já ale nebrečím o spravedlnosti. Já jen píši, jak to bylo.

                  Neustále dokola hlásám, že každý režim je nespravedlivý, každá idea na zemi dopadne časem špatně. Pokud si někdo myslí, že nějaký režim zajistí ráj na zemi – a je zcela jedno jestli je to kapitalismus, anarchoblbiny, komunismus, socialismus, demokracie, atd. – tak je mimo mísu.

                  Liší se jen doba, jak dlouho bude trvat než to skončí špatně, pokud se nějaká idea uvede do praxe. Anarchokapitalismus skončí za méně než rok totálním karambolem, západní kořistnický kapitalismus do dvaceti let, demokracie do šedesáti let, atd.

  5. Podle mě to Česko nejde přes pysky protože už od prvních záznamů někdy před 900 lety tam to I/Y bylo jako „Čech-i“

    Neříkám že vím jak to bylo ale podle mě to sahá ke vzorům jak před tisíci a více lety popisovali národy – v množném čísle, třeba v Dáčii žili Dáči, stejně tak jako staré „Germánské Národy“ doby římské byli samí Čerušči nebo Čáti…

    …Tak tu máme taky Čechy. Možná v originále s měkkým i.

    A proto slovo Česko zní jako prapodivný patvar. I když to z právního hlediska může být v pořádku, nesouzní to s tím i/y na konci. Čechia zní ještě hůř. Slovo „Čekia“ skadinávským dětem navozuje nezastavitelný smích. Tak dobře to zní!

    PS: Já jsem pro název Čehůnsko, i s tím kolečkem nad ů, abysme byli konečně ve světě něčím unikátní!

    1. Jenze Cehunsko neni vcetne Moravy. To je ten vecnej zadrhel. Leda by se znovu posunula hranice Cech a Moravy dal na vychod, az ke Slovensku a problem by byl vyresen.

      1. jo já to celkem beru, přestože patřím k těm komu je vzor „Česko“ a „Čechia“ eklhaft, tak mozkovým myšlením chápu že je to těžký vymyslet líp, když už se nám tu rozmnožily takové patvary jako Srbsko nebo Polsko, Slezsko, atd :-)

        1. Proč máme patřit mezi Čečensko?

    2. Tyhle geografické názvy jsou vůbec zajímavé. Jestlipak víte, co znamená název „Hymaláje“? No, -láje znamená, že tam něco je, prodlívá, třeba jako pražské Lyso-laje (jsou tam holiny). A Hyma- je prostě Zima. Hymaláje je slovanský název. Jako Lysolaje.

      1. @ yoker

        Takže Zimoláje, hustý. To už sem někde čet, že nějakej indickej jazykozpytec srovnával sanskrt se slovanskými jazyky. Spousta shod.

        1. Jo, zmiňuje to i Jan Kozák, kromě jiného překladatel ze sanskrtu, např. https://www.gnostica.cz/knizni-nabidka/.

        2. Hima = sníh,; Alája = příbytek / obydlí / domov.

          Najdete za 5 sekund: (https://en.wiktionary.org/wiki/%E0%A4%B9%E0%A4%BF%E0%A4%AE%E0%A4%BE%E0%A4%B2%E0%A4%AF#Sanskrit)

        3. Jestli to není tím, že máme indoevropské jazyky.

          1. @ Cox

            To je směšná konspirační teorie. Kup si alobalovou čepičku. Pro jistotu tě hlásím svýmu operačnímu do Bruselu. Seš podezřele informovanej.

            1. Cizinče, víš toho příliš mnoho! Musíme tě oddělat!

      2. Je skvělé slyšet, že české názvy jsou proto, že Pražáci mluvili sankrtem.

        Lysolaje vzniklo od slova „láti“ nebo nadávat. Tam kde se nadává (= laje) na holé (= lysé) kopce.

        1. Všichni Pražáci ne, jen nedotknutelní.

          1. Ti co přitáhli z Indie a mluví sanskrtem. :-)

            1. Tak ty máme tady v blízkém městečku také. Rození lingvisti, more.

            2. Nebuď vulgární. Přišli sem po stopách předních kast. Každý potřebuje jíst.

        2. @ Cox

          Prdlačky. Lysolaje znamená v sanskrtu a původní češtině Domov lysohlávek. Tak se prober ty lynkvisto.

          1. To vysvětluje úplně všechno! Včetně politických názorů Pražáků, Hřiba, Pirátů, i Pávka!

      3. Otázkou jest, zda se lingvistický rozbor nemá opřít spíše o latinské „hyma“. Angláni tam už jen přidali „lay“ – položit (anebo také layers – vrstvy (to, co bylo položeno).

        1. Myšleno, samozřejmě, „hymen“, v nějaké zkomolené podobě, změně rodu či čísla původního slova ……

          1. Šukare, šukare ……

        2. Vyhledal jsem vám to:

          1) Protoindický kořen „ghei“ (mrznout) se přeměnil na „gheymeh“ (zima). Jak to cestovalo po světě, někde zůstalo písmeno „gh“ jako „h“, praslovanština postupně hlásku změnila na „ž“ a později „z“. Takže hima -> zima. Ale máme pozůstatky v češtině po h jako třeba hibernace (přezimování ve strnulém stavu).

          2) Protoindický kořen „syu-men“ (sešívat) [z čehož vzniklo anglické saw = šít]. Z toho se v řečtině vyvinulo slovo „humen“ pro tenkou blánu. V 16. století použili slovo hymen pro panenskou blánu. Jinak jeden řád hmyzu se jmenuje Hymenoptera (blanokřídlí).

          1. Zajímavá souvislost. Tedy mnou asociované blány jsou vlastně ty anglické layers teoreticy sešívané (obrazně řečeno). Slávisty bych tam nepletl.
            Ale sešívané vrstvy, „mnohokráte hymen“, tvoří například pražský a poberounský Barrandien. Bůhví, zda v Himalájích geolog nezřel něco podobného.

            1. Slovo layer je od slova lay = ležet, pokládat. Původně znamenalo toho, kdo něco pokládá.

              A zase: Protoindické slovo legh = ležet.

              1. Já tomu rozumím – lier je člověk, který říká, že co někam položil, ale ve skutečnosti nepoložil!!!!!!!!
                Vidíme, jak pouhá změna jednoho písmenka dokáže vyjádřit celý příběh.
                Síla jazyka je obrovská a bacha na to.
                Snad bychom se i zde na webu měli chovat jako ty tři opičky.
                Jedna z nich si hubu zakrývá, druhá z nich ví proč …….

          2. Něměl jste, Koksi, na mysli protoindoevropský místo protoindický?

            1. Myslel, děkuji za opravu. Jsem rád, že je tu někdo chytřejší.

              Já už jsem tak starý, že se za mého života asi pětkrát úplně změnila terminologie všeho i český pravopis. Pamatuji ještě doby, kdy namísto praslovanštiny se říkalo prabulharština.

              Pamatuji doby, kdy se psalo standart, perzekuovat, atd. Kdysi se psalo syrup a Němcy. Ti Němcy jsou takto důsledně i v Dalimilově kronice.

              Už jsem tu několikrát psal, že pokud chcete zachránit češtinu, je třeba popravit všechny zaměstnance Ústavu pro jazyk český. Jeden ředitel byl kdysi pověstný tím, že často a mnoho let v kuse říkal: „Mám takový vliv na český jazyk, že když budu chtít, bude se od zítřka psát píča s tvrdým Y.“

              1. @ Cox

                Nekecej že seš starší jak Chuck Norris! Mu to píchnu a von si pro tebe dojde ze záhrobí!

      4. Viz knihu: O Slovanech úplně jinak (Antonín Horák).

    3. Cechia je pre mna cosi neuveritelne, nozik sa mi otvara vo vrecku. Mozno je to spravne z jazykoveho, historickeho alebo ineho pohladu ale moje muzikalne hluche usi to taha a to poriadne.

      1. semancko 2.6.2006 v 8:28

        Tri ostré hvizdy do každej izby:
        – Čechie-Böhmerland má dodnes dobrý zvuk a nikoho za uši netahá, slyšel jsem ji;
        – v hotelu Čechie v Karlíně jsem strávil několikrát příjemné chvíle v kruhu duchaplných mužů a krásných žen, naštěstí jste tam nebyl;
        – SK Čechie Karlín byl známým sportovním klubem, nyní existuje jako Čechie Dubeč.
        Vašich uší mi není ani trochu líto.

        1. Čechie jsou saláti, vyhraje Rapid!

  6. Jediným úkolem Kuby je zachovat status quo v jižních Čechách, tak aby nikdo nekecal do podnikání borců z Hluboké a okolí. A asi je tam i drobná závist, když si Bureš bere ze státního rozpočtu ročně 2 mld Kč, proč by si nemohl líznout třeba za podporu i někdo další? Mastná Aluna se s tím nesere a klidně zatne sebevětší sekeru. Ona ani Bureš ty dluhy platit nebudou.

    1. Taky mu tam můžou přelézt nějací zvolení ODSáci a můžou nabídnout Burešovi, že mu nahradí jednoho nebo oba koaliční partnery, pokud se během let nějak rozklíží. Jinak si neumím vysvětlit proč se obtěžovat bilboardama v době, kdy nejsou žádné volby.

    2. Jsem celkem pro, žije se tu dobře a borci z Hluboké nám nijak neotravují život. Mohlo by to být mnohem horší, třeba nějaká kombinace Pirátů a STANu.

      1. Mno, zažil jsem co tahle parta umí, když jsme měli odkupovat nějaký pozemky pro expanzi firmy.

      2. Netvrdil bych, jen jsi neměl čest se s nimi utkat, nebo jsi na jejich straně barikády? Bez takových jako oni, by se žilo mnohem lépe

        1. Nejsem na jejich straně, ať jsou k čertu, ale ani jsem s nimi neměl nic do činění.
          Hluboká má kolik, přes 5000 obyvatel, přece by tam dokázal najít někdo, kdo jim nepůjde na ruku?

          1. Idealisto. Všechna menší městečka (mnohá okresní) mají kolem 5.000 obyvatel. To je množství, ke každý zná každého od vidění, ti lidé se denně potkávají ….. A také, každý ví na každého všechno – kde bydlí, co dělá, co tetička, kolik má dětí, s kým žil a s kým žije, s kým chodil do školy, co dělal jeho bratranec před třiceti lety ….. a také – jaký má ten člověk vliv, kolik má peněz, kam až dosahují jeho chapadla, s kým se zná a do jaké party patří. A teď si tam něco dělejte …..

            1. co to blábolíš ty mamlase? tam se reálně zná <5 % vod vidění a zlomek toho ví víc jak jména tech co je potkávají

              1. Pak je Hluboká nějaké nestandardní městečko. Ať si tam činí, co chcou. My tady to děláme výše zmíněným způsobem.

              2. Hele, moje zena ma rodice z J. Hradce a tam vi kazdej o kazdym vsechno. Ja jsem nestacil cucet.

                1. Ono to pomyslné – každej ví vo každym všechno – může evokovat tu nejhorší lidkou drbárnu (kterou asi třeba do důsledku nechceme). tak to může připomenout hnusný bonzáctví všeho druhu. Taky indiškreci, nesvobodu. jenže – je tam taky vobsažený to, že to lidský společenství se chrání před úchylkami, perverzí, všeho druhu. A to pomocí společenského odsudku ….. pokud to stačí ….. anebo alespoň pomocí toho, že se prostě ví, ten, co ouplný hovado, má právo žít, není eliminován, ale každej se ho straní se nebo se obecně má za to, že bude sledován a bude před ním varováno.
                  Vesnice i městečko má bejt jedna velká rodina.

                  1. Jo, ja jsem puvodne z maly prdele. Jako decku mi vadilo, ze kazdej kazdymu cumel az do postele a kdyz jsem nekomu pajtloval tresne a on mne videl, vecer jsem doma dostal na prdel, protoze ten dotycnej se znal bud s dedou, nebo tatou. Takze pak jedna za to, ze jsem kradl a druha za to, ze mne nekdo videl. Cela dzedzina byla jedna velka rodina, pritom skoro 1500 lidi.

                    Pak jsem zil leta v Brne a rikal si, jak je to uzasny, ze mne nikdo nezna, kazdej na mne sere. Jo, prvnich par let. Casem pak stacilo, abych prosel od role Masarycku po Caru a minimalne jednoho znamyho jsem potkal. Ale na druhou stranu, kdyz mi pred panelakem ukradli auto, nikdo mi nic nerekl. Pritom sousedka videla, ze se mi okolo toho motaj nejaci dva typci. A najednou jsem zjistil, ze z tech 32 partaji v panelaku znam tak max pulku a to jeste od videni. Vic jsem znal akorat lidi na patre a matne ty nad a pod nama.

                    Kdyz se cloveku neco stane, kazdej se na nej ve meste vysere. Anonymita ma proste i tu druhou stranu.

                    Proto jsem nikdy nechtel mit deti ve meste. At si tam pak klidne treba studuji, ale detstvi ve meste se s detstvim v Prdelau neda srovnavat. Mestak samozrejme vidi ty vyhody – kramy nadosah, muzes delat bordel a nikdo te nezna,… ale pak ty decka s rodicema jezdej na vikendy kam? No na ty vesnice. Do mest ne. Procpak asi?

                    1. @ Sysop

                      No jo, jenže to platí na lontě jen když ses tam narodil. Pokud se na lont přistěhuješ, podrazí tě kdykoliv kdekoliv. Není žádný přechodový rituál jak na vojně, rok mladej pták, po roce mazák. Na lontě to máš nadosmrti. Samozřejmě do očí se ti sladce usmívají. A dokud máš love a solíš, tváří se jak miliusi. Ty kokso, nenajdeš ve městě větší zmrdy jak z lontu.

                    2. Sysop 1.6.2026 v 20:50

                      Jako mladý vidlák jsem měl takový sen: bydlet a pracovat v klidu na vsi, pořídit si v Praze chalupu a na víkendy tam jezdit. Samozřejmě, vyrostl jsem z toho.
                      Ale jak jsem později zjistil, nebyl jsem v tom sám.
                      Tuším, že Vlasta Redl byl tím, kdo definoval rockerovu touhu žít v malé rozlehlé chaloupce v srdci hlubokých lesů uprostřed Prahy…

                    3. Ygorek: Já to takhle od jara do pozdima doopravdy dělám, pokud jsem v ČR. V pátek v poledne se sbalim a jedu na víkend do města. To mi vyhovuje, protože z města všichni vypadnou na venkov a je tam klid. No a v pondělí před nima zase ujedu ven.

                    4. @ ygorek

                      Malá rozlehlá chaloupka :-D)))))

                      Kua ten Redl uměl žít.

                2. tendlencten jih je celej nejakej moc, moc divnej…no, holt tendlecten zápat

            2. @ Háčko

              Jak píše Behe. V těchhle prdelích každej lže jako když tiskne. Vostatní znají jen to, co jim sousedi nalhali. Pokud nelžeš a mluvíš pravdu, končíš, lonťáci tě sežerou za živa a utopí na lžíci vody! (Fakticky ověřené)

      3. Mam zdroj v jeho okolí. Jak dojde na tohle téma, přestane mluvit slušně.

        1. Zajimave, byvaly spoluzak moji zeny v Hluboke bydli a take spousti docela slusny prujem neslusnych slov, pokud prijde rec na mistni panstvo.

          1. Oni ti jihočeši jsou vesměs taková rybí krev (až na mojí nebožku), tak je legrační sledovat je jak se rozvášnějí když dojde na Kubu. :)

          2. V Hluboké ne, nikdy.

            Vždycky jen NA Hluboké. Naprosto správně tedy „na Hluboký“

  7. Kuba.
    Celkem trefně to shrnuli Bohumil s Petrosem, asi tomu není co dodat.

    Vrabci si začínají štěbetat opravdu hlasitě, že Kuba má Andrejovi nahradit zkrachovalé SPD a Motoristy ve vládě v rámci příštího turnusu. Ostatně, taky ho (Kubu) Andrej chválí kudy chodí.

    Lakmusovým papírkem bude, jestli Kuba prodá ten svůj zkrachovalej byznys ČEZu nebo ne. Tam proběhne ten deal.

    Jinak Kuba je úplně normální devadesátkovej vekslák, s Knížetem jedna prdel. Je to vlastně takovej malej Andrej.

    1. Ta sedla.

    2. Myslíte, že Andrej Babiš bude ještě jednou kandidovat? Já myslím, že je tam naposledy.

      1. Pokud v tom uvidi xeft, pak rozhodne. Navic jeste porad nebyl preza.

        1. Taky ještě nebyl papežem.

        2. Prezidenturu podle mě už vzdal. Většina voličů by proti němu zvolila třeba i agenta bolševické moci.

          1. Nebo Danuši.

        3. Prezidentskou volbu má pevně v rukách židovská agentura Arona Shariva. Je to zkušený izraelský PR, který vedl kampaň a úspěšně instaloval Pávka, Čaputovou, nebo primátora Bratislavy Matúča Vallu.

          Fialova vláda provedla korporatizaci našeho státu tak důkladně, že dokonce nejzkušenější agenti české rozvědky přešli do služeb zbrojaře Strnada. Se souhlasme této vlády, samozřejmě.

          Pravičáci se mohou radovat, protože přecházíme do fašismu: velké korporace a firmy budou řídit stát a vysávat ho kus své potřebě. Halelúja, budeme pravicovíá otroci, neviditelná ruka trhu vítězí nad našimi života, zdravím a majetkem. Radujte se pravičáci a ožerte se z radosti. Brzy budete brečet.

          Jinak řečeno, Babiš pracuje v prostředí totálně okleštěném. Na prezidentskou volbu nemá ani tolik peněz, ani potřebné zkušené marketéry.

        4. Sysop: spíš doživotní zbavení se starosti o tepláky. Ale předpokládám, že na tom pracuje i jinde, protože po minulé volbě mu musí být jasné, že svým příklonem k dezolátům má sice širokou a stabilní, nikoliv však vítěznou voličskou základnu. A zas tak rychle to stárnutí obyvatelstva nepokračuje, aby mu to příště vyšlo (zvlášť, pokud by klaply ty ebola games nebo jiná forma důchodové reformy:-)

  8. Jsem si vzpomněl jak byl Bába, tehdy ještě pro většinu nový neokoukaný ani ještě ne politik, v nějaké debatě a na všechny dotazy kterak bude co řešit, tak odpovídal: „šak, ze nějak domluvíme, zme lidi“. Očividně na to spousta lidí slyšelo (i když tedy on mu ten marketing šlapak jak hodinky už nějaký čas nazpět). Třeba vyslyší i tohodle.

    1. Andrej Babiš se dostal do politiky na základě hlasů podnikatelů a pravičáků. Protože se jim velice líbilo Babišovo heslo „řídit stát jako firmu“.

      V ČR stačí i to nejdebilnější a nejhloupější pravičácké heslo, abys měl 1/3 hlasů nábožensky věřících pravičáků. Prostě pravičák slyší klíčové slovo a okamžitě hází. To je pro to, jak to má marketink politických stran jednoduché.

      1. To bylo ale jen poprvé a naposledy. Pak média spustila proti Babišovi kampaň na objednávku pravicové ODS. Do očí bijící účelovka Čapí hnízdo. Očividně měli obavy, že by jim přetáhl voliče.
        Babišovi se nedá upřít, že se svým „řídit stát jako firmu“ měl (a má) lepší výsledky jako kterákoliv zlodějská vláda ODS.

        1. ODS se ani netají tím, že je to mafiánská banda s cílem co nejvíce vytunelovat stát a lidi pro svůj prospěch. Byla taková vždy a takový byl již jejich zakladatel Václav Klaus. Ale pořád ji někdo volí jako pravicovou stranu.

          Andrej Babiš měl neskutečně lepší výsledky a prospěch pro stát než ODS. Tady není co porovnávat, stačí fakta.

      2. To je, samozřejmě, úplná blbost. Každý podnikatel a pravičák ví, jak Babiš Agrofert vybudoval. To nechceš, takového ……. ani jako soupeře, ani jako zdánlivého spojence.
        Babiš v podstatě buď získal firmy masivním podplácením politiků při privatizaci, nebo vydíráním důležitých lidí pomocí „složek“ (které opravdu má), nebo tvrdou podnikatelskou strategií (nepřátelské převzetí – na to musíte mít žaludek a to on má). Babiš není ani levičák ani pravičák. Je to businessman. NIKDO se na něj nemůže spolehnout a nikdo by do něj neměl vkládat naděje.
        I pravičáci snad nejsou tak blbí, aby to dělali.

        1. Babiš byl jen jedním z mnoha, který to tak dělal. Možná, že významná část podnikatelů v té době to dělala stejně.

          To byla ta divoká 90. léta. „Neznám špinavé peníze.“

          Jako by záleželo na tom, jestli je někdo levičák nebo pravičák! Vždyť vyhraněný levičák i pravičák reagují pouze na klíčová slova, a nepřemýšlejí. Stačí říci pravicové heslo, jakkoli blbé, a okamžitě vás volí obrovský houf pravičáků. Pro levičáky dtto.

          Podívejte se sem, jak se d-fens zoufale snaží dělat reklamu tu Urzovi, tu straně Svobodných, tu těm, tu oněm – a všichni víceméně propadají. Reklamu jim dělá proto, že d-fensovi řekli pár náboženských pravicových hesel, a to stačilo.

          1. A jak si tedy vysvětlujete, že svobodní se stabilně drží na svých 1-2%, přestože z nich pravicová hesla lezou po tunách? Nebo, že nejlevicovější komanči a čssd jsou ze hry? Že by samotná hesla nestačila?
            Babiš sice prvně vyhrál nejvíc v Praze, Středních Čechách + severovýchod (Boleslav,Hradec,Liberec), tedy v těch prosperujících krajinách, nicméně už v dalších volbách to urval plošně všude a teď má zase baštu naopak v severních čechách, severní moravě a jiné méně úspěšné regiony. Čím to? Voliči tam nějak dlouhodobě zmoudřeli nebo zpitomněli? Je to ten samej chlap a dokonce jsme už několikrát poznali jeho práci.

            1. Není to zřejmé?

              Svobodní mají stabilně voliče reagující pudově a nábožensky na jejich hesla a slova. Jak už jsem napsal.

              KSČM a ČSSD jsou ze hry, protože byli v určitou chvíli ovládnuti progresivními tuneláři vysávači (podobně jako ODS), a na to jejich voliči nejsou zvědaví. To jsou voliči ochotni tolerovat ODS pokud generuje pravicová hesla pro nábožensky věřící pravičáky, ale ne levicoví voliči.

              Babiš vyhrál nejdříve u podnikatelů, když jim do ouška zahrál hudbu „řídit stát jako firmu“. Řekl pravicové heslo. Poměrně brzy ovšem přízeň těchto ztratil – částečně kvůli některým akcím, ale hlavně kvůli masivní dehonestující mediální štvanici proti němu. Tudíž se jeho voličská základna proměnila.

              Já pořád nevím, kde hledáte problém nebo rozpor?

              1. Rozpor vidím v tom, že voliči nereagují jen na hesla.
                Jinak já jsem jedním z těch, co pudově a nábožensky reaguju na slova a hesla svobodných, protože hledám někoho, kdo má rušení státní agendy nebo vztyčený prostředník vůči Bruselu alespoň v programu. A až do teď jsem narozdíl od ostatních stran neměl možnost sledovat jak jim program vejde do rukou. (mimochodem letos jsem je právě kvůli Okamurovi nevolil).
                Když člověk vynechá strany, které mu nevoní už programem, pak dá stranou ty, které mají konvenující program, ale už ukázaly, že na něj serou, nezbývá mnoho možností.

                A zatímco za minulé a předminulé vlády jsem neviděl jediný pozitivní bod na obzoru, tak teď možná místo tradičního posilování moci státu nad občanem vidím pro mě tři pocitivní body -řezání do neziskovek, řezání do televize a projevovaná úcta k hlavě státu (jako funkci i jako osobě). Člověk se při budování globálního digitálního koncentráku musí radovat i z maličkostí.

Napsat komentář

D-FENS © 2017