Rozkvétání kultů cargo v českém rybníčku - zpět na článek

Počet komentářů: 196

Přidat komentář
 1. „zaváděním kvót na transgendery, pořádáním pochodů gejů, napodobováním anglosaského státního zřízení a zaváděním atrap anglosaských institucí“

  Český domorodec obrácen k západu s miskou v ruce, očekávajíc bohatou nadílku od svého západního sáhiba, dočká se jen „nadílky“ exkrementů v podobě právě LGBT, multikulti, inflační chudoby a dalších anglosaských zhovadilostí.

  Co je ovšem zcela nepochopitelné je, že někteří ty exkrementy s posvátnou úctou konzumují a navzájem si pochvalují, co nám českým domorodcům západní sáhib nadělil za dobroty. Peskujíc přitom ty, co šíří fakenews o tom, že ze západu k nám jsou samé sračky.

  Jekže byl ten fousatý vtip?

  Důkaz že země je kulatá a točí se:
  „Vysrali jsme se na východ, a ze západu k nám přiletělo hovno“ … a to doslova a do písmene.

  1. Omyl, veškerý marasmus a průser do našich končin odjakživa přišel výhradně z východu.
   ¨
   Ostatně každé náměstí s morovým sloupem otočeným na východ je toho historickým důkazem … :-)

   1. Veškeré hrůzy všeho druhu vždycky přišly od primitivních germánských kmenů. To je rakovina celé Evropy už po staletí.

    1. No tak třeba zrovna Napoleon byl korsičan. A vyhecovali ho táhnout na rusa a přitom zplundrovat většinu Evropy. Stejně jako později Hitlera.
     Čili otázka není, kdo to tu dělá po staletí bordel, ale kdo ho k tomu hecuje a skrytě ho řídí (loví hady cizíma rukama).
     Kdo před 1000 lety vyhecoval teutonské rytíře aby zgenocidovali slovanské Prusy ?

     Krom toho tu děsnej bordel udělali Švédi. Vypadá to, že zřejmě taky byli nástrojem NĚKOHO, a ten nástroj se jim poněkud vymknul z rukou. STejně jako o staletí později Hitler.

     Holt se chlapcům nedaří, jak by si přáli. Většinou vyvolají takové krvavé jatka celoevropských rozměrů, že to ohrozí i samotné plánovače těch jatek.
     To samé se chystalo opět v Evropě, a roznětkou měla být Ukrajina. Jenže, opět se nepovedlo.

    2. jako když se podíváš jak je německo v piči tak mě nepříjde, že by byli fakt tak chytří jak se o nich vypráví. Nakonec bych se nedivil, kdyby to EU na místo nás opustili právě Němci :D Blbí jsou na to dost.

     1. Nemci to maji vic roztazene do extremu. A to vse vsech smerech. Vetsina jsou ovce, ale jsou mezi nimi extremne vzdelani a inteligentni lidi.

      1. Němci nedělají nikdy MALÉ chyby. Německé chyby nikdy nejsou MALÉ.

   2. Bodejt, dyk i ten Ada byl Rus.

 2. Nojo, byla to chyba sem zas jednou po čase nakouknout. Poměr naprostých sraček vůči dobrým článkům na tomto webu vzrůstá a stává se dost neúnosným :(

  1. Ano, ale můžete to použít jako případovou studii. Takovýchto ryzích idiotů jako je autor tohoto článku zase tolik není.

   1. Obávám se, že se mýlíte. Ostatně vyčkejme co sem do diskuse za materiál „vyleze z děr“ …

   2. Vy snad popíráte, že Anláni považují Slovany za méněcenný póvl? Zřejmě se k ještě Vám nedoneslo, že vražda Čecha je považována (na rozdíl od polití mešity prasečí krví) za bohulibý čin.

   3. Pan domácí
    a) jede inkluzi
    b) je okurková sezóna, aby se točila kola reklamního průmyslu, zveřejní se všechno
    c) je zvrhlý a baví se reakcemi na tohle veledílo
    d) vše výše uvedené a ještě mnoho dalšího

    1. Nejhorsi je, kdyz to clovek musi vsechno povinne cist. To je proste k posrani.

     1. Sysop +1

    2. e) je to senilní kokot co zapoměl co ve svém produktivním věku dělal. Nejspíš se šukali s urzou vzájemne do análu a urza mu vyšukal poslední zbytky zdravého rozumu z hlavy.

     1. SkReT:
      Nehodnoť, hlupáku. Proflákl ses hloupým nápadewn s kompresůrky na železničních vozech..

      :OD

   4. je to ale v poslední době skoro pravidlo. Zakomplexovaní chudáci se množej jak komáří…)))

  2. Popravde, ja uz tady ctu jenom nadpisy a obcas mrknu na prvni stranku komentaru.

   Holt to Dfens neustal.
   Smradlave bezdaky, fetky a komunisty musis z hospody periodicky vyhazovat, jinak ti tam prestanou chodit lidi.

   1. přesně, takový zakomplexovaný chudáky odlifrovat do RuSSka …;)

  3. Náhodou, ještě že tak. Už třetím týdnem mám rozdělaný opravdu velký článek. Kdybych jej sem fláknul tak, že by vyšel v jedné dávce s těmito…

   1. Ve skutecnosti je uvaha predestrena v textu radove zajimavejsi nez to co ejakulujes ty z tveho pera zoufalce.

    Ty jses tupy grafoman ktery bezduse prezvykava suchy material a lezou ti z toho suchy hovna. Tenhle text se zamysli nad urcitym aspektem chovani ktery tve tupe ja neni schopne discernovat.

    Eat your heart out.

 3. protože imperium má know-how jak vládnout na periférii, tak nám tu vládnou figury proškolené impériem a pro jistotu hlídané „nezávislou“ justicí …

 4. Dobrý článek. 1+

 5. „Zbabělec!“ rozhořčilo se lejno. „Bojí se mě dotknout.“ S.J. LEC

 6. Po dlouhý době sem nakouknu a vidím, že od už legendárního Jarošova výblitku „tak dneska se válka zase nekonala“ se toho moc nezměnilo. Připadám si jak kdybych přistál držkou v žumpě. Už tu k dokonalosti chybí jenom něco jako „Martin Koller opět jede bomby- Ukrajinci žerou ruské děti servírované jim na amerických talířích“ nebo „Mudr.Ivan David odhaluje pravdu, žádné město jako jako Mariupol nikdy neexistovalo- Čtěte než ho Fiala pocukruje Novičo… pardon Kyanidem“

  1. Deník N vám zcela ke čtení bude vyhovovat.

  2. Sem si ani nevsim, zes tu chybel.

  3. Však ona se válka nekoná, je to jen speciální vojenská operace :D :D :D

   1. Vyšší level už je jen „humanitární bombardování“. Ovšem to stále není nic proti levelu „USA zavádí demokracie proti státům, co se rozhodly prodávat ropu za jinou měnu než dolar“.

    1. Srdečně zdravím, Ještěrko. Chyběla jste mi v míře větší, než malé. Už jsem psal i do redakce, jestli Vám nepředají můj mail, ať sama zvážíte, zdali se ozvat. Nebo napadá Vás nějaká metoda jak si tu „na skle“ předat kontakt ?

 7. Dobrý článek, končící otázkou do diskuse.
  Protože jsou 30 let zjevně vedeny k stádnosti, k houfu, majícímu základní životní funkce (žrát, srát, množit se) a, a to hlavně, jistě proto se to dělá, schopného plnit příkazy.
  Kdy naposled tu byla glorifikovaná užitečná práce? Od pravdy a lásky ne, in bylo podnikat, tedy ošidit, ukrást (privatizovat, odklonit) co se dá a kdo se nechá. Revolučním vrcholem svobody tehdy bylo kouření v metru, AC/DC prostituování na nádraží, pohraniční asistování německým důchodcům při hovnohrátkách, skořápkáření – otevření se světu, herny, bary, bordely, drogy a studentské stávky, „nezávislé“ hromadné sdělovací prostředky, Občanské fórum pro všechny a kdo nejde s námi, je agentem StB (jako třeba Bartončík). Zatímco „vůdčí osobnosti disentu“ se staly stars. Kdo si to dnes pamatuje, již ze svého dospělého věku?
  Od té doby co rok, to děti. A ty dnešní sice mají jako kdysi dvě ruce, dvě nohy… ale myšlenkově jsou jinde. Vždyť i jejich rodiče už jsou „noví“.
  Nemají si co uvědomovat.
  Proto budoucnost v článku popsaná bude fungovat, až konzervy vymřou. Ale pak nebude_problém. Budou spokojení hospodáři se svými zvířaty.

  1. po vakcínách bude jen žrát a srát, protože množit se jim nepůjde.

 8. Buhaha. Kinderweltmann, považující svůj pobyt na sklizni jahod kdesi v Cornwallu pod vedením polského předáka za „dobu, strávenou na Západě“ nic jiného, než posměch nezasluhuje.

 9. Takže kdyby naše děti neumněly anglicky a neznaly základní reálie anglosaských zemí, tak by nám tu bylo lépe?
  Ta věc v hlavě není jen chladič krve, umí to i jiné věci autore, škoda, že jste si to nechal odstranit.

  1. Muj deda musel povinne maturovat z nemciny, ja povinne maturovat z rustiny, moje potomstvo bude povinne maturovat z anglictiny… a jejich potomstvo mozna bude povinne maturovat z mandarinstiny.

   Ja nevim, proc se tomu divit. Proste to tak je, ze jsme kolonie, i kdyz nas nechavaji zit vic, nez nejake Indy. Ja jsem musel ovladat ruska dila plus znat sovetske politiky, muj deda zase musel umet nemecky politicky system, jako kdyz mrska a do dnesnich deti zase rvou ten anglicky feudalni skanzen.

   Jasne, ze anglictina je fajn. Ona je fajn i franina, nebo spanelstina, proste umet jazyky je jednak znakem vzdelanosti a take nutnosti pro prace vyssi, nez jen okopavani brambor. Jina vec ovsem je, muset znat clanky z Murzylky, dopisovat si s vychodonemeckym pionyrem, nebo znat ustavni system USA. Vzhledem k tomu, jak nedostatecne se dneska decka ve skole neco uci, tak nektere sracky bych rovnou vynechal.

   1. Tovarish Sysop, the vast majority of Czechs who think that they speak English or another language have an extremely limited proficiency therein. They’re able to understand rudimentary language, insert an English word in their Czech discourse here and there, and put together an awkward sentence here and there. No way they can have a meaningful conversation, certainly not about any profound subject. C’est la meme chose avec des autres langues, tovarish, y compris le francais. Cependant, les gens qui parlent francais ont d’habitude une maitrise plus profonde de la langue parce que l’apprentissage du francais est plus exigeant et implique un interet dans la matiere plus profond. Na to aby se clovek naucil rec se musi prave zaobirat tim cemu rikas „sracky“, protoze akvizice reci spociva v akvizici dane kultury vole pico vole. Bez toho vole pico vole se rec nenaucis. Receni „kolik reci vis, tolikrat jsi clovekem“ znamena ze jsi tolikrat clovekem kolik rozdilnych kultur jses schopny asimilovat.

    Na druhou stranu, je celkem potesujici ze vetsina cechu jakous-takous znalost aspon te anglictiny ma.

    Bohuzel na to aby lide byli schopni vyhledavat relevantni zdroje to neni dostatecne, aspon ve vetsine pripadu.

    Nakonec i vetsina lidi na tomhle foru konzistentne cituje zdroje v cestine. Dokonce zdroje z takovych srackovodu jako treba novinky nebo idnes.

   2. No tak pozor, už na začátku devadesátek se ten starý koncept oprášil, a děti zase byly hecovány k dopisování, tentokrát s „emerickým pionýrem“. Což bylo o řád komičtější než socialistické otevřené a cenzurou schválené dopisování s ruskými pionýry.
    Obzvlášť díky zoufalé dějepisné a zeměpisné negramotnosti obyvatel commonwealthu.

    Ta korespondence většinou spočívala ve vysvětlování dotyčnému, že tu fakt nežijeme v zemljankách a nejezdíme na prasatech. A že opravdu známe „krabici s pohybujícími se obrázky“ a dokonce ji v barevné verzi nějakou dekádu vlastníme.
    (fakt nekecám, tohle se tehdy dělo)

    Ovšem další level pak bylo vymlet mladým holkám hlavu do té míry, že se mohly přerazit aby jely dělat do anglie či USA služku v rodině anglosaského sáhiba (au pair), který byl ovšem kulturně hluboko pod českým lokajem.
    (tak zrovna tohle je lokajská cargo kult nátura jaksviň)

    Třetí finální level pak bylo dělání laciných šlapek v zápaďáckém pornu – mladé krásné holky se kurvily za plat západní uklízečky.

    ps: Nějak si nevybavuju že by za minulé totality vysokoškolačky jezdily dělat služky do chudých dělnických rodin někde v sojuzu.

    1. Souhlasím s vámi. Dělat au pair je prostě mravní dno. Žádná slušná holka by neměla nikomu nikdy vařit, hrát si s dětmi nebo je vozit do školy. Je to vykořisťování člověka člověkem a takovou hanbu v CV by měl člověk dobře schovávat po zbytek života!
     ( Jo, a já teda nikdy au pair nedělala, ale pár jich znám a rozhodně bych si k nim nedovolila takovýhle disrespekt, prej služka…brrr )

     1. Kdyby šel okolo OCS, jistě by potvrdil, že v české kotlině bývalo dobrým zvykem najmout za stravu, kapesné a za byt děvče z Kašperských hor na výpomoc v domácnosti.
      Ostatně, moje babička bývala panská služka a ráda na tu dobu vzpomínala. Sloužila nějaký čas v Praze, následně ve Vídni kde i přečkala válku a vždycky na pány vzpomínala jen v dobrém; naučila se u nich dobrým mravům a vystoupala ve společenském žebříčku výše, než její tehdejší vrstevnice.

      1. Pokud si vzpominam a nepletu to, tak zrovna Puskin popisoval, jak za jeho ery chodila mlada devcata ohrivat postele movitejsim panum, kdyz se ty jejich kamenne haluzny spatne vytapely. Ale byl to udajne fenomen jen urciteho obdobi, nez se ukazalo, ze z toho pro ty ohrivatelky nic lepsiho nekouka.

      2. Pochopitelně, lokaj který vynáší nočních svého pána je v hirarchii lokajů vždy výš než ten kdo uklízí hovna pánových psů či koní. Ačkoliv oba jsou de facto jen uklizeči hoven.
       Ano, můžete takto stoupat na karierním žebříčku. Ale jen žebříčku slouhů a poskoků.
       A vypěstujete si takovou mentalitu slouhy (kterou v nás cíleně po staletí pěstovali habsburkové), že už se nikdy nestanete vlastním pánem.

       Přesně jak tu popsal kdysi Sysop komentář jednoho švýcara k čechům:
       Vy jste šikovní a pracovití, ale neumíte si vládnout.

       Pochopitelně, otrok a lokaj si z principu neumí vládnout, vždy jen hledá pána kterému by sloužil.
       A to je přesně ten důvod proč jsme momentálně v takových sračkách.

       Český pracovní trh pak taky vypadal jako hra na pány a otroky, kdy český podnikatel odíral feudálním způsobem svoje nevolnické zaměstnance, a pak se sám hrbil a plazil před zahraničním odběratelem jeho služeb a jen se podbízel nízkou cenou. Jak to vidíme teď.
       Jakmile podnikatelé nemůžou odírat kvalifikované zaměstnance žebráckou almužnou a nízkou cenou se podbízet západním odběratelům, tak podnikání najednou končí.
       Protože to nebylo žádné podnikání.

     2. Tohle byl jen předstupeň k tomu, naučit hned v mládí české lokaje prodávat se pod cenou západním sáhibům.
      Takhle zpracovaná slečna s prestižním VŠ vzděláním pak vrněla štěstím, když mohla kouřit šéfovi v západní korporaci za plat německé uklizečky.

      A ne nadarmo jsme se stali pornografickou velmocí, a Praha centrem (homo)sexuální turistiky, když se tu jedny z nejhezčích holek na světě prodávají za cenu, za kterou by si britská ošklivka ani nenechala cucat palec u nohy. Natož aby cucala něco jiného někomu jinému.

      Jak říkal jeden emeričan žijícií v Moskvě: nikdy nepochopím tu mentalitu, kdy VŠ vzdělaní holka netouží po ničem jiném než jet do Londýna pucovat záchody.

      Krom toho mi i uniká, proč by mělo být výhodou v CV vysokoškolačky, že jela dělat služku do chudé britské rodiny. Pokud se třeba uchází o místo manažerky v korporaci, VŠ ekonomkou, a nikoliv o pucovačku pokálených zadků někde v sociální sféře.
      Vysokoškolák si taky nedá co CV že si při studiu přivydělával kopáním kanálů v Německu či sklízením jahod v Anglii.

      Prostě jsme tu 30 let klesali až nekam na samotné dno, kde už jen v bahnitém dne žijí červy. Proto jsme jako stát dopadli jak jsme dopadli, a každý okolo si s náma jen vytře prdel.
      Příčina-následek , chápete?
      Ten srab ve kterém se nacházíme nám jen tak nespadl do klína sám od sebe. Ale 30 let jsme na tom usilovně pracovali.

      1. Nevidel bych to tak cerne. Asi by ses divil kolik chyrejch holek a nakonec i kluku odkudkoli na svete kouri nekde nejakyho zmrda a prodava se pod cenou.

       Jinak co se tyce homosexualni turistiky, v takovym Montrealu jsou pulka mesta buzeranti. Je to dusledek socialniho inzenyrstvi v podani katolickejch zmrdu jako Lionel Groulx ktery nutili lidi mit treba 13 deti aby zvysovali francophonni populaci. Po tom 13tym to fort s tema parchantama nevydrzel a zdrhnul do British Columbia. Deti, vcetne kluku, vychovavala matka s dcerama – z kluku vyrostli teplousi.

       Jinak cesky holky jsou hezky ale nejhezci jsou v Trinidadu – a mix of African, Indian, white and Chinese …

       https://www.youtube.com/watch?v=uYqAX9vCUrk

       1. Je principielní rozdíl mezi buznou jako takovou a heteroseuálním klukem co kouří ze zoufalství za peníze. A to dost zásadní.
        A jde mi spíš o celkové procento populace. Tady ta lokajská mentalita je masově zažraná pod kůži.
        Koukni se jen na zdejší anglosaské patolízaly. Západ je pro něj stále nejlepší, a když se nám anglosaský páníček vysere kolektivně na hlavu, tak hýkají nadšením, že co západní páníček činí, dobře činí.

        Vždyť to tu je pod každou diskuzí.
        A nic na tom nemění ani to, že v Londonistánu soudy neodsoudí vraha čechů, viz ten podnikatel umlácený vritskou sockou řetězem od kola, či ta zavražděná zdravotní sestra nalezená ve křoví, podle policistů náhodné umrtí.

        Dokonce jim tu jejich lokajskou mentalitu nezmění ani když vidí, že ukrajinské slovany západní páníček vyslal na jatka, umírat po statisících za jeho zájmy. Pořád jen co páníček činí, dobře činí.

        1. No nevim nevim.

         Ja kdyz jsem poprvy prijel do ceska, tak jsem vicemene neumel cesky mluvit. Sice jsem tady vyrostl ale strasne dlouho jsem cesky nerek ani slovo a bal jsem se cesky mluvit. Proste to neslo.

         A kdyz jsem s lidma mluvil anglicky, tak jsem z nich nejenze cejtil pomerne znacnej odpor ale protoze cesky rozumim tak jsem i rozumel tomu jak o mne delaji vulgarni opovrzlivy poznamky.

         Myslim ze moc zvobecnujes.

         1. No já tu žiju celý život, takže vidím kam se to po převratu posouvalo. Z lokajství vůči rusům, k lokajství vůči zápaďákům.

          Nevím proč měli lidi na tebe vulgární poznámky, je možné že ti prostě záviděli, že jsi zcestovalý světoběžník se snalostí několika jazyků. To je taky součástí lokajské mentality. Že závidí schopnému s svobodnému člověku. Já s tím taky bojuju celý život.
          Lidi jsou nepříčetní, když vidí někoho kdo se nehrbí neleze druhým do prdele, aby získal nějaké lokajské výhody.

          Naopak, člověk nezasažený lokajskou kulturou by s tebou třeba byl rád, že se od tebe něco nového přiučí a inspiruje.
          Jak říkám, když český lokaj vidí že jsi na vyšší kulturní úrovni, a zároveň nemáš tendenci dělat mu páníčka kterému by poníženě lezl do zadku, tak tě začne nenávidět a metat po tobě exkrementy, aby tě aspoň takto pošpinil a nepřipadal si vedle tebe jako hadr na podlahu.

          Lokajská mentalita zná jen dva postoje: před silnějším se hrbí a po slabším šlape. A když se nechováš k nim jako jejich pán a neponižuješ je a nenadřazuješ se jim, tak tě mohou mít za toho slabšího, na kterého si mohou dovolovat.
          Třetí možnost, že jsi prostě svobodný sebevědomý člověk který se ani nehrbí ani po nikom nešlape, je zcela mimo jejich chápání.

          Na těch lokajíčcích to úplně vidíš, když tě ještě moc neznají, jak jim to šrotuje v hlavě: „mám se z něj posrat, nebo se na něj naopak vysrat“ (další oblíbené české pořekadlo). A když zjistí, že namáš tu potřebu aby se před tebou plazili a podlézali ti, tak se k tobě začnou chovat jako k někomu na koho je možno se vysrat. A tady pak člověk musí nastoupit s trochou drsnosti, aby si obhájil svoje hranice.

         2. Nikdo nemohl vedet ze jsem nejaky svetobeznil. Byl jsem pro ne proste normalni curak z Ameriky.

          1. A znáš nějakého člověka na světě, o kterém by sem tam nikdo neutrousil nějakou jedovatou poznámku? Já ne. Dělat z toho dalekosáhlé závěry je blbost a vztahovačnost.

           Já jsem Češka a zažila jsem si leccos od lidí. A když jsem přijela do USA, tak jsem zjistila, že lidi jsou v zásadě stejní všude. Dokonce mi to přišlo i od Číňanů, že se psychologicky neliší.

           Co se liší, a to radikálně, je úroveň vzdělání, kultury, morálky, přístupu. Pro mě je anglosaská kultura vcelku cizí, je proti české, francouzské nebo ruské o hodně níže. Je zkrátka zaměřená na masy a na prachy jako primární účel. Morálka třeba Číňana je taková starodávně kmenová – musí hlavně neztrati místo v kolektivu a neklesat v kolektivu – neztratit tvář, neříkat věci přímo, sondovat terén zda je vhodné někoho nakopat do zadele nebo se k němu lísat, atd.

           Ale lidi jsou stejní všude v principu. Všude mají o vás blbé kecy někteří lidé. Kdo si to moc bere, když to nepřesahuje nenávist, měl by se odstěhovat na Mars nebo na Betelgeuze – tam lidi nejsou.

         3. Hele a neměly ty vulgární poznámky nebo odpor nějakou souvislost s tím, že se občas vyjadřuješ jako dobytek. Tedy pokud nemáš dané nářečí vyhrazené pro zdejší fórum, abychom ti lépe rozuměli.

      2. Nejde o to, že by toho člověka tak strašně naplňovalo čištění mís. Jde o to, že jedete do úplně jiné kultury, naučíte se jazyk, poznáte nový lidi a věci, který jste před tím nevnímal nebo si již nevážil, vám najednou začnou bejt drahý. Nebo vás naopak začnou štvát. Já si třeba začala hergot vážit českého zdravotnictví i školství. Máme se v tomhle ohledu v ČR jak čuníci v žitě. Ale kde bychom zas třeba na sobě mohli zapracovat jsou služby. Málokdy se v ČR někdo usmívá, level zdvořilosti taky nic moc, nedej bože, když dojde na reklamace….Tohle je prostě blbě. Přitom úsměv fakt nic nestojí…Taková pitomost, ale jak to hned dělá jinej dojem.

       1. A jinak teď mezi mládežníkama letí jinej job a sice hlídání domácích mazlíčků. Je o to docela rvačka, protože děti se moc nepředřou. Funguje to tak, že majitelé odjedou na dovolenou a najatej hlídač/ka má k dispozici dům, jídlo a nějakou minimálku. Některý děcka takhle o prázdninách dokážou procestovat od jednoho pobřeží k druhýmu, bydlí v hezkých domech a kromě krmení a venčení nemají nic na práci. Já bejt ještě na vejšce, tak to taky beru :-)

        1. Proto taky pujde zapadni civilizace do pici.

         Nikdo nic poradnyho neumi, nikdo nic poradnyho nedela. Lidi si myslej ze budou hlidat cokly a ze na nekdo na druhym konci sveta bude votrocit a vyrabet sophistikovanej equipment a voni se budou mit jak prasata v zite.

         Hovno. Jsme svedkama toho jak se to meni, obraci.

         1. To Jacq: Ale prosím tě… Si vzpomeň, když Ti bylo dvacet, nebo dvaadvacet…Mi neříkej, že bys nějakou zvířenu v pěkným baráku s bazénem v San Diegu nehlídal… Jasně, že je to mládežnickej job. Nikdo starší 25 ti to dělat nepůjde. Za prvé by ho nebavil takhle proflákanej čas, za druhý už se nejspíš snažíš sbírat zkušenosti pro svoje budoucí seriozní zaměstnání. Tohle je sranda job,ale ne celoživotní realizace.

          1. Pokud dobře zaplatí, pohlídám i povícero želv, nevidím v tom zásadní problém. V práci se člověk může realizovat, ale musí vydělat prachy.

          2. Vida jak jste flexibilní. Tak i želvičky. Ale bohužel. Moc peněz to nepřináší. Sousedova dcera si vydělala 250 USD za 4 dny. Ale bydlela si jak princezna. Koukali jsme na fotky a nádherný barák měla k dispozici. Navíc jednou došla i nějaká paní, co uvařila, pouklízela tam, takže Katie dělala fakt prd, jen bavila dva buldočky.

          3. To je halt rozdíl přístupů. Pro někoho je lepší bydlet v komůrce pro služky v luxusním baráku boháčů a vynášet jim nočníky, a kdykoliv moci být z rozmaru pánů vykopnut.
           A pro někoho je lepší bydlet ve vlastním nuzném baráčku a živit se svépomocí, z ruky do úst, ale být vlastním pánem.

           Tohle je dobře známo i ze zlaté éry amerického otrokářství. Fenomén tzv. „domácích negrů“ tedy černošského služebnictva v domě, které se cítilo povýšeno nad obyčejnými černochy z plantáže, a svého páníčka hájili do roztrhání těla.
           Podobný efekt dnes vidíme na ukrajině.

           Faktem je, že nejvyšší metou slouhy je sloužit u toho nejbohatšího pána. To znamená že on svým pánem nikdy nebude.
           Popsali to už ve starověkkém římě: otrok netouží být svobodný, ale touží po tom mít svého vlastního otroka.

          4. Z rozmaru můžete bejt v USA vyhozen kdykoliv. Slyšel jste někdy o at will employment? Jinak nerozumím mentalitě, že najatá síla by se měla cejtit nějak nehrdě nebo jako něco měněcenného. Pokud vás někdo potřebuje, vaše práce má smysl. Připadat si u toho ublíženě nebo vnímat své zaměstnavatele jako rozežrané pracháče, to mi smrdí závistí a komplexama.

          5. Tak nejspíš budeš nastavením právě ten typ otrok, když tomu nerozumíš.

          6. Anebo ten pracháč a kopu za svou ligu. Anebo! Ale to už by bylo odvážně shocking – si prostě jen vážím lidí všech profesí a nepatřím mezi takovou tu sebranku, co ráda v restauracích uráží číšníky, po hotelech recepční a honí si na tom ego, pač je mají za slouhy. Ach jo.
           Ale konec kočkování, prostě se neshodneme. Tím bych to zvořile uzavřela, ať nedojde na nějaké zbytečné třenice a nikdo si nezkazí den.

          7. Já klidně budu k želvám dojíždět ze své vily. Pokud mě budou dost platit na to, abych jí měl, to je jasné. Jinak budu dělat něco jiného, pokud tedy bude co.

           Vykopnut může kde kdo, i mě mohou klienti vypovědět.

          8. Slecna Ling
           11.7.2022 v 10:49

           jakosorry, ale bydlet si ve vilce a k tomu dostat bůrka, neber to :D

          9. Kdyz me bylo 25 tak jsem hral v orchestru na nejluxusnejsi cruise ship na svete a frequentoval casinos v Nassau, Miami, and elsewhere in the Caribbean. I wouldn’t be caught dead babysitting nejaky zasrany zvire v nejakym zasranym baraku … ha ha ha …

           Jo, nekteri lide se pripravuji na seriozni zamestnani a nekteri lide seriozni praci delaji. Obecne se ale aplikuje vyse napsane. The Occident has outsourced itself to the Orient and the Orient has now had it.

       2. Já ti nevím Karle…Dá sa ešte v tomto zglobalizovanom svete hovoriť o nejakej kultúre? Mimo Amazónie a okrajových častí juhoamerických pueblos? Sú trebárs krajiny, ktoré nepoznali tú strašnú pandémiu kovidu nie sú poznačené tým brainwashingom?
        Vždy som chcel navštíviť Paríž, lebo sa mi páči francúzsky jazyk. Že nežere, že papá. Že nesere, že kaká :) C´est la tour Eiffel? Je konnes, la tour Eiffel. Už ma to tam neťahá, ani sám neviem prečo. Macron je hňup a ľudia si ho aj tak zvolili. Majú tam po mrte tých migrantov…Nie že by som bol rasista, to ani omylom, ale je to ešte kultúrna krajina? Možno som len obmedzenec, ale ja to tak vnímam.
        Mám trebárs rád filmy a keď je dobrý, tak je mi jedno či je to indická alebo kórejská snímka. Za posledné dva roky by som tie výnimočné počiny ktoré som objavil mohol zrátať na prstoch jednej ruky. Des a krúza, čo sa teraz považuje za kinematografiu.

      3. No a VŠ vzdělané Ukrajinky tu zase (dávno před válkou) dělaly uklizečky. Protože v přepočtu na jejich tu byla o tolik vyšší životní úroveň, že jako uklizečka u nás si vydělala více, než coby VŠ učitelka u nich. Pár let uklizečkovat v česku a až se vrátí domů, bude ve vatě.

       Fakt tě to tolik překvapuje? Mě taky lákali na západ na výrazně vyšší plat, že bych měl vyděláno na barák za pár let. Do Švajcu a do Němec.

       Jenže když jsem jim to odmítl, protože se mi nelíbila představa takového stěhování a už vůbec ne do neliberálnější ciziny, alespoň mám tolik sebereflexe, že za to nemám potřebu opovrhovat těmi, kdo tam narozdíl ode mě jeli a vydělali si.

     3. Služka je disrespekt? Moje babička byla služka na malém zámku a potom v několika pražských rodinách (měla od starší služky s praxí naučeno rodiny střídat po roce, i když si jí chtěly nechat, že je lepší určitý odstup, který se časem vytratí). Nenapadlo mě, že je to něco špatného. Tedy dnes spíše „paní na úklid“, „paní na hlídání“, atd. Mimochodem ani to není špatně placené.

    2. Kdyz jsem se jako kluk prestehoval do Ameriky tak jsem jednou shareoval byt kterej pronajimala nejaka holka. Ta holka pracovala jako pomocnice veterinare, asi drzela kocky na injekce a tak podobne. Blba jak stoudev, a veritable idiot.

     Jednou se ji nejak posral vysavac, tak jsem se nabidl ze se na to podivam, myslim ze tam byly jenom chlupy od kocky (mela doma asi tri). Koukala se na mne zdesene a povidala „This is a vacuum cleaner, you know!“, myslic ze ja puvodem z daleke vychodni stepi jsem neco takovyho nikdy nevidel. Pomyslel jsem si ze si ten kram muze zarazit do prdele a vysral se na ni.

     Za nejakou dobu holcinu prestala prace drzeni pracek kockam bavit a rozhodla se zdelat podstoupenim nejakyho kurzu na neco lepsiho. To nicmene vyzadovalo znalost matematiky. Vobden tam za ni chodila nejaka counselor ktera se ji snazila narvat jednoduchou algebru do hlavy. Jednou prijdu domu a holka tam sedi s kamaradkou a lamou si hlavu na nejakym a + b na druhou ci co. Tak se mi jich zzelelo a obratem jsem jim to vypocital. Nikdy jsem nevidel vetsi udiv v necim ksichte – jako „von ten poloclovek ze zemljanky umi pocitat“? Jeste lepsi bylo kdyz jsem odesel ze skoly, zacal pracovat a vydelaval 4,000k za mesic. To uz se vylozene mohla posrat ale I didn’t stick around for much longer after that.

     Ne vsichni jsou ale takovy kundy. Treba v Montrealu maji cesi super reputaci diky Expo 67. V Quebec zase diky bratrum Stastnym kteri tam hrali hokej i kdyz to byli slovaci. Muj kamarad se jmenoval Martin l’Heureux a mohl se zblaznit stestim kdyz jsem mu rekl co to znamena.

    3. Fakticky jim to ukázali pákistánci přibíjením blondýn z londýna za jazyk ke stolům. Kulturní obohcovači. Akorát zdebilizovaní evropani jim posluhovali za což je nenávidí a opovrhují jimi. Až tak když tamní náckové ubili českáhi cyklistu řetězem tak tamní soud jim ani nedal trest. V londýně muslima angličani dolavírovávají a děti mají obohacovači. :-)) Ten parazitát a šlaplát plánuje brusel kalergi všem.

   3. Nikdo nemusí „povinně“ maturovat z angličtiny, Sysope – jen pokud si za to můžeš sám:
    https://maturita.cermat.cz/menu/maturitni-zkouska/zkousky-spolecne-casti/cizi-jazyk

    V současné době je možné konat zkoušky z 5 cizích jazyků: anglického jazyka, francouzského jazyka, německého jazyka, španělského jazyka a ruského jazyka.

    Jó že učit anglinu vyjde školu nejlevněji, protože za „anglicky mluvícího“ se považuje každý kdo má díru do hlavy? Že ostatní rodiče chtěli, aby se jejich dítě učilo anglicky, protože Java se například nepíše tak úplně v bukvách a classy v Angularu nemají zrovna francouzské názvy? Nebo proto, že většina populárních filmů a seriálů není ve španělštině?

    To je tvoje vina. Když chceš něco extra, tj. výuku=maturitu v jiném jazyce než je nejlevnější a nejpopulárnější, tak si halt musíš připlatit. Nebo to tam odučit sám. Nebo alespoň vybrat takovou školu, kde více rodičů smýšlí jako ty a učí tam tu němčinu nebo ruštinu, třeba.

    Ale „povinné“ to žádným způsobem není.

Napsat komentář

D-FENS © 2017