Rozhodnutím soudu je Klimatická Změna stále ve vazbě - zpět na článek

Počet komentářů: 50

Přidat komentář
 1. drobná kaňka na tom je, že pokaváď mu šijou podílnictví, tak mají v ruce velký hovno a nejspíš vodejde tak s klasickou aby-se-vlk-nazřal-a-koza-zůstala-celá podmínkou :o)

  1. No jasně, tímhle trikem si takoví vytrhávaj hřebínek z rukávu a mají hnedka větší páku k řešení. To je fakt šikovná strategie, ale jak říkáš, je to taková ta klasika „aby se vlk nazřel a koza zůstala celá“. Takoví jsou, ti tajtrlíci, vždycky mají nějaký ten manévrovací tah v záloze.

 2. Lobotka – to je odvozeno od lobotomie, ne?

  Soud by mu měl vyslovit m.j. i doživotní zákaz kupovat sirky a zapalovače.

  1. Už to začíná, nejdřív zakázat sirky a zapalovač Lobotkovi, pak směrnicí EU všem a bude po topení přírodními „fosíliemi“. Vohnout zde rafinovaným poskládáním odkazů zasel i do nevěřících Tomášů sémě these, že za klimatickou změnu může člověk, čímž přiložil polínko do ohně již téměř bezradným, politiky zkorumpovaným vědcům. Ti po ztrátě věrohodnosti hokejkového grafu přešli plynule od globálního oteplování k nevyvratitelnému pojmu klimatická změna, neboť ta probíhá od počátku věků. Jaká změna běží a jaká nás čeká sice nevědí, ale vědí, že za ní můžeme my a musí se nám v tom zabránit všemi prostředky, amen. Vohnout je jistě jejich agent.

   1. Vis co, ono dneska neni problem neco vyrobit (pokud se teda neodstrihnes od zdroju). Problem je neco prodat. Nabizi se v podstate uplne vsechno. No tak holt misto te odporne trzni ekonomiky musis nastolit jinej model. Ne, ze si lidi budou urcovat, co chteji. Ty musis diktovat, co oni potrebuji. A hlavne v ramci vseobecneho blaha, aby nahodou nejakej pitomec nezacal vyrvavat, ze on tohle blaho nechce. Pak podmazes par politiku, v horsim pripade jim necim pohrozis, nebo holt prinejhorsim udelas nekde nejaky prevrat, pripadne valku.

    Neni v tom nic osobniho, jsou to jen obchodni metody v nasem zajmu.

 3. Pro ty, kterým to přijde příliš dlouhé a špatně pochopitelné:

  Článek představuje satirickou reakci na téma klimatické změny, kde „Klimatická Změna“ je personifikována a ztvárněna jako skutečná osoba – Jiří Lobotka, která byla zatčena a souzena za příčinění extrémních počasích jevů, jako jsou požáry a povodně. Tato personifikace slouží jako prostředek k výrazné kritice a zpochybnění diskurzu okolo klimatické změny, zejména jeho zjednodušení a zobecňování.

  1. jste si jist, že jste to pochopil správně?

   1. Bohužel si je určitě jist. Není nad erudované shrnutí…

    1. Nelíbí se mi, jak zacházíte se slovem určitě.
     Nicméně než se dohadovat o tom, co mám v hlavě, co se věnovat diskuzi k tématu? Z vašeho textu chápu, že se vám na mém komentáři něco nelíbí. Proč to nenapíšete konkrétně rovnou?

     1. Pokud se Vám na mě zatím nelíbí pouze mé zacházení se slovem určitě, tak jsem potěsen. Většina lidí kolem mě má seznam toho, co se jim na mě nelíbí, podstatně obsáhlejší.

      Omlouvám se, že jsem byl tak stručný a, ke škodě věci, se neobtěžoval s nějakým vysvětlením.

      Článek jsem pochopil tak, že spojil poblouzněné vyjádření klimaaktivisty s realitou a místo aby s tím rozdílem bojoval, přijal ho za své a na tomto vystavěl další logickou dedukci.

      Vaše „shrnutí“ mi přišlo, a nezlobte se na mě, jako hloupě zjednodušující a navíc úplně mimo smysl článku.

      Je ale, pochopitelně, možné že to já jsem článek nepochopil, ale to by mi přišlo trochu líto, protože tak jak jsem ho pochopil, tak se mi líbil. A jak známo, věci krásné jsou pravdivé a naopak.

      Za to jak zacházím se slovem určitě se ještě jednou omlouvám, nechtěl jsem se nikoho dotknout – tím méně Vás, jsem tak už zkrátka navyklý a líbí se mi to…viz předchozí odstavec.

      1. Tak nic dalšího, co by se mi na vás mohlo nelíbit, nevidím; krom toho nejde o vás, ale o to, co píšete. Určitě mi vadí jen proto, že se jaksi podstatně mění význam toho slova, ale to je prkotina.

       Mé shrnutí určitě zjednodušující bylo. Asi to dost souvisí s tím, kolik námahy mi dalo článek přečíst, a jaký jsem z toho měl přínos. Ona logická dedukce je jistě zajímavá, to autorovi nechci upřít, naopak, rozhodně stojí za zasmání, ale pojal bych to teda o dost jinak. Mnohem více v tom ale vnímám zobecnění této nesmyslné (byť vtipné) argumentace na celou problematiku klimašílenství, kdy je to právě příliš zjednodušující. Vede to pak k tomu, že my se tady mezi sebou ujišťujeme v tom, jací jsou to kreténi, ale skutečná diskuze se vede jinde a jinak.
       To, že se najde jedinec, co se na tom chce „udělat“, nediskredituje celé klimašílenství, bohužel. V tom vidím přílišné zjednodušení.

       1. Pochopitelně jsem tady odsud nemohl úplně posoudit Vaši námahu spojenou s přečtením článku, mě to žádnou námahu nepůsobilo a tak jsem tento svůj pocit zevšeobecnil. Asi chyba.

        Stejně tak přínos – pochopitelně netuším co pro Vás je a nebo není přínosem, pro mě osobně to může být i jinak celkově bezvýznamná myšlenka, která by mě ale z různých důvodů nejspíše nenapadla. A právě takovou jsem v článku našel. Takže za mě cajk, žádná námaha se čtením a ještě i drobný přínos.

        Chápu ale, že Vy máte měřítka zřejmě nastavena výše, což tedy vzhledem k tomu jaké obtíže Vám působí prosté čtení je přinejmenším neobvyklé, ale nakonec proč ne? Každý si může dát velké cíle.

        Klimašílenství je nesmyslné celé samo o sobě a řekl bych, že se už ani nemůže nějak více zdiskreditovat. Sami leadeři se nezvládají chovat podle doktrín nařizovaných ostatnim, nic dalšího mě tím pádem už ani nezajímá. Jedinej problém klimaaktivismu jsou klimaaktivisti.

   2. Přiznávám, že moje interpretace článku mohla znít příliš doslovně, a možná jsem nezachytil plnou ironii a satirický tón textu. Z vaší reakce vyplývá, že jsem možná neporozuměl úplně správně záměru nebo obsahu. Článek se zdá být satirou, která ironicky přistupuje k tématu klimatické změny tím, že personifikuje „Klimatickou Změnu“ jako zločince, což je způsob, jakým autorka či autor kritizuje povrchní nebo zjednodušené přístupy k diskusi o klimatické krizi. Pokud se jedná o satiru, pak je hlavním účelem textu spíše pobavit a přimět čtenáře k zamyšlení nad absurdností některých argumentů v debatě o klimatické změně, než poskytnout faktickou analýzu. Děkuji za upozornění a omlouvám se za případné nedorozumění.

    1. satira jistě, ale primárně cílí na „eksperty“, kteří bez jakýchkoliv důkazů mají hned jasno o příčinách, samozřejmě v souladu s jejich viděním světa. že by to mohlo být i jinak by je ani ve snu nenapadlo.
     takhle článek chápu, ale jsem jen prostý venkovan.

     1. Jde o to, jak je to napsane. Ono by to ani jinak neobstalo jako kritika, protoze nema smysl kritizovat nazor kvuli lidem, kteri jej zastavaji. S tim tu ma jiste zkusenost spousta lidi, vizte nalepku dezolati.
      Je to vtipna ironie, a doufam, ze autor kritizovane jedince upozornil, ze jejich Klimaticka zmena uz bude brzy radne potrestana.

      (ale dava mi perfektni smysl argument, ze pokud existuje klimaticka zmena v teto forme, pak byl ten pozar o to rozsahlejsi, to zase jo. Byt mnohem vetsi vliv ma „kulturni krajina“, coz zminuje i autor)

    2. Možná je to součást „motákovjedy tak i tak spolčením kalivodů businessmanů hrátek s poblitiky vazalů zdebilizací aparátčíky kdy tupost je základem úpadků, dehumanizace, dekultury a kolapsu společnosti direkcemi jatých spolčených staronových religiozit posedlých fanatiků totalit, řekněme kryplace bez hranic až vošousty zvrhlých sexualit. (zmrdi a vohnouti) & kauma
     https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/1156216825737181
     https://www.youtube.com/watch?v=evwCYYO2ELk
     https://www.youtube.com/watch?v=IUVJpIgpYhA

    3. V článku se odborně rozebírá závažné celospolečenské environmentální téma, a zde se diskutuje nad tím, jestli to není satirický blábol kavárenského povaleče. Kam ten svět spěje.

 4. 🤣 „Strategie Evropské komise žádá po státech, aby na národních úrovních strategie probíhaly chytřeji, rychleji, systematičtěji a zároveň, aby se zvýšila mezinárodní spolupráce.“

  U „aby-sty s čárkami je zřetelně jasná jasnozřivost s hejkáním, kejháním a vřískáním do sálů na akustiku a dozvuk bajonetizace větve vykopávek oživlých zombie s geny troglodytů, slabikáře vyhozené edice pominutého sazeče tiskárny. Howgh (haug) // nakonec i to je možná že je to pravopisný slang psohlavců.. Z uhnie pasáků koz a vembloudů je to standart, °!° °!°ků.
  https://www.youtube.com/watch?v=fQVhppRP4Wo
  https://www.youtube.com/watch?v=_PVjcIO4MT4

 5. Vzhledem k tomu, kolik bylo jen v ceskych zemich pozaru za poslednich 1000 let, je jasne, ze Klimaticka zmena zde radi uz nejaky patek. Mam dokonce ten pocit, ze cele Krusnohori je dusledkem Klimaticke zmeny, ktera se projevovala mistni sopecnou cinnosti.

 6. Tak tohle je neskutecny. Clanek v mainstreamu, Mlade Fronte, o katastrofalnich pomerech v zamestnanosti migrantu v Nemecku. A to jeste tam statisticky smichali do toho i migranty z civilizovanejsich zemi, aby ten pomer vychazel lepe. A stoji zato precist i diskuzi po tim – velmi vyzivna. Slunickari zalezeni jak smrad. Prednedavnem by se davali za toto tam blokace v diskuzich, nerkuli zajem „ochrancu zakona“za tzv. predsudecni nenavist 🙂https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migranti-nemecko-pracovni-trh-davky.A240402_181521_zahranicni_kori

  1. V zapadnej casti Nemecka (a hlavne vychytenych oblastiach ako Mnichov, Frankfurt, Kolin) a v Berline je ten pomer o dost vacsi, predsa len dederoni/byvali prusiaci nie su taki atraktivni a ani priatelski voci chudacikom migrantom.. aber jaa, wir schaffen das!

   Musim sa spytat suseda, ten je nejaky sef na polizeidirektion, ma pristup k realnym statistikam, nie propagandistickym srackam.. ale ako je mozne, ze take progresivne medium ako idnes vobec o tom pise? to uz prisli nove noty?

   1. quadra: je to schované za placenou bránu, takže zas tak horké to s novými notami nebude… Ale je samozřejmě překvapivé, že něco takového vůbec vyšlo. Možná jen Babiš vypouští lakmusové papírky, že by mohl udělat nějakou předkampaň jako posledně s těmi protáhlými xichty „za Babiše bylo líp“. Zatím byl boj proti imigrantům doménou SPD a to je u většinové společnosti dost citlivé téma a SPD se (nejen) tímto odsouvá do role parlamentních extremistů a je to jedna z věcí, které jim zajišťují stabilních 10% a současně brání mít třeba 20%. Takže je otázka, zda by pro Babiše poukazování na problémy imigrace bylo u jeho socanských voličů a důchodců zas tak populární nebo by mu to mohlo i uškodit.

 7. Kolega pilot dnes letěl pro chlapíka, co slítnul za střechy při čištění FVE od prachu ze Sahary.

  1. To by byvalo neoprselo? Nevim, jen se ptam.

  2. Abrazivní prach ze sahary spolehlivě v africe „olepí panely, takže tam budovat parky fotovoltaik je iluze. Ledaže by měli safírová skla a to možná ještě že kdoví jestli.

  3. Cital som statistiku, ze FVE maju na svedomi viac umrti, nez havarie jadrovych elektrarni celosvetovo. Presne kvoli tomu co pises.

   1. v nejaké staré knížce eště nekdy možná z 80./90. let, bohužel sem to už nikdy nedohledal, sem viděl dávno přesně todle – sumář statistik, to musely být OHROMNÝ data, co se týče tédle bezpečnosti jak při výstavbě, tak provozu i likvidaci, a pozor, zahrnovalo to i statistický data z těžby a přepracování surovin, ze kterejch se potom ty elekrárny stavěly a čím se krmily!! a možná dokonce i statistický odhady na úmrtnost kvůli exhalacím

    suterénně nejhůř vycházela uhelná energetika, jistě (exhalace plus zavalení horníci), následovaná větrníkama a další místo si potom dělily vodní elekrárny (holt velký havárie) se slunečníkama :o) a to tehdá slunečníky byly v plínách

    1. Nám na ZŠ říkali, že spálením sena z ploch zaplavených kvůli vodním elektrárnám by se v uhelkách vyrobilo stejně, jako vyrobí ty vodní. Ale to jsem byl ještě jiskra jasná.

     1. No nevím. Vzhledem tomu, že sena jsou dvakrát do roka a suchá tráva není nijak extra výhřevná… A navíc skalnatý údolí kolem řek nejsou zrovna oblast proslulá masovou zemědělskou produkcí

      1. Já vím, ale jako špuntovi mi to někdo takhle říkal.
       Ale taky jsem už před 16 lety viděl na vlastní oči kotel na obilí.

       1. v podstatě uhelnej automat, maximálně s pár změněnejma drobnostma vokolo, co řešíš

        ty statistiky byly na jednotku vyrobené energie BTW, prakticky nejlíp na tom jsou JE a to je tam eště pokrok, že hlubinná těžba prakticky ustala (taky všecky RUDY typu smolince už byly skoro vytěžený) ve prospěch chemické těžby kyselinou sírovou, takže opět výrazně menší úmrtnost při tomto

      2. shane:

       No já to pálím dvakrát do roka, protože to nikdo nechce ani zadarmo a jsem u toho vždycky zpocený jako prase. Podle mě je to sakra výhřevný:)

  4. Jeden známej takhle sletěl ze střechy, když čistil okap. Pikantní na tom bylo, že aby se na to čištění ulil z práce, tak se hodil marod. :) Sice se to obešlo bez vrtulníku, ale i tak se dával dohromady docela dlouho.

   1. Tak to jeden kolega se hodil marod a sel si zalyzovat. Samozrejme ho tam na svahu sejmul nejakej pubos a kolega skoncil i v tom vertaljotu i par mesicu ve spitale.

    1. kaj to tam vlastně funguje, vim že už na to jsou nejakou dobu pojistky, dyž se bavíme vo tak dlouhé rekonvalescenci, tak mladýho blbce voškubali na 50 let dopředu? :o)

Napsat komentář

D-FENS © 2017