Rozbor metodiky vykazování úmrtí na Covid-19: Někdo by měl jít hned do tepláků. - zpět na článek

Počet komentářů: 48

 1. Zajímalo by mě ohledně těch statistik a funkčnosti systému hodně věcí, ale bohužel mě koordinátor na ně neodpověděl.

  Nicméně věc, která mě ani nenapadla, že by mohla být tak debilní, ale dost možná je to realita:
  pokud je člověk testován pozitivně (metodiku testování teď neřeším), je mu nařízena karanténa je toto v systému evidováno jako pozitivní test, karanténa trvá myslím 14 dní, přičemž, někdy asi 10 den jde člověk na nový test, tohle odhaduji (a neřeším teď kolik lidí se nekazí u testů) – tento test mu vyjde pozitivně – toto je evidováno jako pozitivní test?! A když za dalších 10 dní vyjde pozitivně, tak je to zas pozitivní test? A když konečně při 4. testu bude negativní, kolik se přičte vyléčení 1 nebo 4?

  1. Ještě abych zamachroval, tak po mém upozornění na některé nefunkčnosti „systému testování“, jsem sice nedostal odpověď, ale 2 dny poté co jsem to „koordinátorovi“ napsal jsem se na novinkách dočetl, že to opravili :D … ale spíš náhoda náhoda.

   1. Nicméně d-fens čtenáře by určitě nepřekvapilo kolik složek v tom „systému testování“ a jak funguje jejich interakce a komunikace. Zvláštní, že nad tímto se zatím nikdo veřejně nepozastavil a přijde to společnosti normálka, prostě lokální verze socialistického zdravotnictví.

    1. Zvláštní, že nad tímto se zatím nikdo veřejně nepozastavil

     Hele, nevim, jestli zijes v nejakem paralelnim vesmiru, ale svoboda slova a pristupu k informacim je na Zapade vyhynuly zivocisny druh.
     Misto zpravodajstvi mame indoktrinaci.
     Proc by indoktrinace mela upozornovat na fakt, ze jeji fejk news jsou zalozene na Goebbelsove stylu lhani a faktu, ze tisickrat opakovana ley je pravdou ?
     Jo aha. Ty tomu neveris, aby ses nahodou nezaradil do rad tech pomylenych konspiratoru, tak to pak jo.

  2. Pche, ještě vyšší level je – jste vyzván na testování, z nejrůznějších důvodu se nedostavíte – automaticky jste pozitivní.

   1. To není pravda, já v té situaci byl a bylo mě, zprostředkovaně, oznámeno, že jsem negativní – nicméně to je právě na ten článek o tom „systému testování“ a co je vlastně výzva k testování a jestli můžu někomu volat, představit se jako hygienická stanice a nechat ho nakazit u testů – skvělé sociální inženýrství.

    Ale vraťmě se k originálnímu dotazu jak fungují ty statistiky.

    1. Ale je to pravda, jenom vám se to zrovna nestalo… ;-)

     1. Není to pravda, ale mohla by být :)

     2. Není to pravda. Jednou jsem se nemohl dostavit a nic se nestalo. Kolegyně nestihla minulý týden ve středu a zatím nic.

      1. Hlavně si nemyslím, že na ten systém žádanek od ICZ by někdo napsal nějakou statistiku nevyužitých a ty pak počítal jako pozitivní, nedej bože to dohledávat ručně, to je prostě moc práce.

      2. Moje známá se měla na testování dostavit s dítětem, v jeho třídě byl pozitivně testován spolužák. Známá odmítala, KHS ji upozornila, pokud se nedostaví, bude její potomek brán automaticky jako pozitivní. Takže musela dojít. Dítě bylo negativní.

       1. Nemám v tomto patřičné znalosti, ví někdo, na základě čeho by tak bylo možno rozhodnout?

        1. Platné mimořádné opatření.
         § 92 258/2000 Sb.

       2. Paní Soňo, mám obdobnou zkušenost u prasynovce. Je toho ve Vašem okolí víc?
        Nápadně to připomíná současný, fašistický přístup Slováků, kteří odmítnutím testování automaticky posílají do karantény.

        1. Fašistické to není, je to zcela logické a správné. Fašistické je si „epidemii“ vyrobit.

       3. Tak poučení je, ať si nějaká paní v telefonu říká co chce.

        Jaký je důsledek toho, že dítě by bylo podle paní pozitivní? Karanténa pro dítě? Nesleduji to, ale má to ještě reálně nějaký důsledek?

  3. Všechny pozitivní testy jsou samozřejmě započítávány do statistik = počet testů i počet nakažených. Na konci karantény se již netestuje, asi proto, aby jim negativní testy nekurvily statistiky směrem dolů, viz rozhovor s plukovníkem zde: https://uloz.to/file/MQb2wv9LIi9G/setkani-s-plukovnikem-reflex-15-10-2020-pdf

 2. Ano, je to tak. George Floyd vlastně taky umřel na covid. Byl mu totiž posmrtně proveden test s pozitivním výsledkem.

 3. Moje sousedka již byla 5x pozitivně testována, aniž by marodila jediný den. Mezitím byla asi 10x testována negativně. Není problém, aby jí v průběhu jediného dne oznámili pozitivní i negativní výsledek téhož testu.

  1. Jo to me připomělo jak jsem slyšel u oběda, když bylo ještě legální jít na oběd, starší paní u vedlejšího stolu, jak si předávali rady, jak být negativní, nejlepší rada byla si, že nejlepší je prý před testem pořádně propláchnout Listerin. Netuším jak moc je to pravda, ale pobavilo to.

  2. No, nejak ty desetitisice nakazenych podporujici teorii exponencionaniho sireni nakazy vyrobit musi.
   I kdyz uz jim to nejak zacina drhnout, kdyz ty „exponencionalni“ narusty zacaly, bylo mrtvych 20 denne a ted, i pri zapocteni rozmazlych motorkaru je jich porad jen 50 denne a Prymuluv target je tisic.
   Tak nevim, nevim. Asi budou muset pacienti na COVID19 povinne zemrit stokrat, jinak ty vladou proklamovane statistiky nevyrobime.

   1. “ Asi budou muset pacienti na COVID19 povinne zemrit stokrat, jinak ty vladou proklamovane statistiky nevyrobime.“

    – možno to takto urobia. A ja verím, že posraní ovčania budú aj takýmto veriť – aby mali zdôvodnenie pre svoje posratie.

  3. dubraro :
   „Moje sousedka již byla 5x pozitivně testována, aniž by marodila jediný den.“

   – ovčania si vôbec nevážia tú obrovskú výhodu – môžu maródovať bez akýchkoľvek príznakov choroby. Môžu šunky váľať, a láskavý štát im to preplatí. Zlatučký socializmus s ľudskou tvárou.

   1. ……
    a ostatní ovčania, ktorí ešte omylom pracujú, im to povaľovanie zaplatia cez svoje dane.
    Peerpetum mobile v praxi….

    1. Nemocenskou plati prvnich 14 dni zaměstnavatel. Stát plati OČR.

 4. ..inu show must go on …. trochu mimo a trochu k tématu : https://www.youtube.com/watch?v=6HLcg9n-WPs&feature=youtu.be

 5. Asi každému je jasné, že představitelé tohoto státu od úředníků přes fízly až po vrcholné politiky jsou prolhaní jak prase. Bohužel spíš než na popotahování lampasáka to vidím na lidový soud s autorem. Inu, taková je doba. Blbý je, že s přírůstkem 10 tisíc denně nás ta kurva může držet v šachu další tři roky, než se vyčerpají negativní obyvatelé. I pak ale může tvrdit, že další případy jsou recidivy. Taky se může tvrdit, že volby 2021 jsou příliš velké epidemiologické riziko a že pokud jejich zrušení / posunutí zachrání byť jen jediného starouška, tak to musíme udělat. Jsem zvědav, jak to celé dopadne.

 6. A to přitom těch mrtvých zatím stále není vykazováno tolik, aby to nezvládl jeden člověk (odborník) rozlišovat na „s“ nebo „na“. Ale to by se pak špatně řídily ty lockdowny.
  Mě spíš přijde divné, že se nikdo nezarazil nad tím, když Babiš 21. září se veřejně omlouval za to, jak zrušili „opatření přes léto“. Přitom počet hospitalizovaných na JIP se v létě pohyboval v počtech jednotek desítek kusů (cca 10-30, přitom 4.8. byl stejný počet vážně hospitalizovaných jako 1.6.). Takže Babiš vlastně řekl, že zavře Česko i v případě, že bude 10 vážně hospitalizovaných případů, neboť se omlouval, že toto v létě zanedbal. Takže nás čeká zavřené Česko už navždy. Takže milé Radio Jerevan: lépe už bylo.

 7. Vážený autore! Ač jistě spravedlivě rozhořčen ohledně odpovědi ÚZIS, pláčete na špatném hrobě. ÚZIS se při poskytování údajů neřídí InfZ (106/1999), nýbrž zákonem o zdrav. službách (372/2011). Informace z registrů Vám tedy na základě „stošestky“ neposkytne, což byste zjistil, kdybyste si prošel libovolnou jinou odpověď na stošestku z jejich stránek. V odpovědi dokonce máte návod, jak to máte udělat, abyste informace dostal – musíte si podat žádost o export nebo analýzu dat. A modlit se, že s Vámi nevymetou jako při „stošestce“. Návody a formuláře zde:
  https://www.uzis.cz/index.php?pg=kontakt–zadosti-o-data-analyzy
  Jistě se o to dokáže někdo kompetentní postarat.

  1. „pláčete na špatném hrobě. ÚZIS se při poskytování údajů neřídí InfZ.. ….“

   – pan autor neplače nad „poskytováním údajů“ , ale nad tým, že motorkári s rozpučenou hlavou sú v ÚZIS zarátaní medzi obete covidu.
   ÚZIS teda poskytuje sfalšované údaje, sfalšované podľa rozhodnutia štátnej moci.

   1. Tak si požádejte o export rozpadlý po kategoriích.

  2. No, možná by bylo dobré si nejdřív alespoň krátce oba zákony prostudovat…Lze pak např. snadno zjistit, že na formuláři si může o data požádat pouze osoba oprávněná dle zákona o zdravotních službách, což zjevně autor článku není. Mě osobně nekonečně sere úřednická arogance (to koneckonců asi i více návštěvníků D-fens), napíšu na ÚZIS novou žádost o poskytnutí informací, kde budu argumentovat tím, že info dle zákona o zdravotnických službách se poskytuje pouze v případě, že oprávněná osoba žádá také o osobní data…Uvidíme.

 8. „Takže jedna – podstatná – část státní správy, ministerstvo zdravotnictví, kontinuálně lže jako když tiskne, a jiná část státní správy, ÚZIS, tuto lež přikrývá další nehoráznou lží. “

  – Pan autor to napísal pekne jasne, len už v nadpise navodil CHYBNÝ názor, že štátna správa UROBILA CHYBU. Co je, samozrejme hluposť – štátna správa VEDOME (a nie omylom) klame. ÚMYSEL nemožno nazvať CHYBOU.

 9. „Prymula připravuje testování všech obyvatel, praktici o tom nevědí“

  – po prvý krát, keď SK predbehli v čomsi česko. Blbé je, že sme vás predbehli v debilite.

  Všetci lekári budú celý deň špárať v nosoch, a medzitým zomrie pár stovák ovčanov pri úrazoch. Títo budú vlastne tiež obeťou covidu -covidového šialenstva.

  1. U vas vozej zraneny pri urazech k obvodakovi? Btw, strcit spejli do nosu muze i zaskolenej poskok.
   Cimz neříkám ze plosne testování neni kokotina.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017