Rouškový marxismus - zpět na článek

Počet komentářů: 460

 1. Když rušili povinnost nosit roušky na veřejnosti, mimo blízkého kontaktu, tak mimo hlavní komunikace rouškování již opadávalo.
  Když teď zrušili povinnost nosit roušky pod 2 m odstupu, tak šlo o čistě právní akt, dvoumetrovým odstupem se nikdo nezabýval.
  Ve vnitřních prostorech se na ně částečně hraje, ale odmítání discipliny je vidět i u veřejných prostor (i v době, kdy se tu vyhlašovala Itálie a čekaly se restrikce na volný nákup rakví, rubášů a nehašeného vápna, byly v některých prostorech roušky nasazovány pouze tehdy, pokud tam zrovna někdo přišel).

  Na mě to působí dojmem, že uvolňování sleduje míru rozpadu loajality. V této souvislosti je zajímavé, že na začátku fotily drony turisty v lesích, jestli ten hadr mají a dodržují odstup, rozdávaly se pokuty, do parlamentu šla novela umožňující blokové pokutování a policie otáčela osoby, jedoucí z jednoho svého obydlí v Praze na chalupu, která je také obydlím, nebylo zakázané se stěhovat, ale tak nějak bylo třeba zatnout tipec. Měšťáci i státní rozestavovali lidi do distancu a rozdávali nemalé pokuty. Potom se najednou represe víceméně vypařila a například jedna obec uspořádala pálení čarodějnic, pardon, spálení připraveného materiálu, přičemž těm, kteří by na to náhodou přišli, nařídila tvořit maximálně desetičlenné skupinky od sebe oddělené. Formálně se to pokrylo a každému bylo jasné, že tím to také končí.

  Zajímalo by mě, jestli pokles aktivity represivních složek byl veden shora, nebo se té šaškárny neúčastnily z vlastního uvážení.

  1. Ty rousky sypaly systemu pisek do soukoli stran identifikace ovcanu.

   Predpokladam, ze rouskova povinnost se prenese z hlavy nekam jinam, treba na obleceni, kde bude cerna rouska na zlutem podklade.

  2. Tak ono to dost souviselo s tím zpraseným vyhlášením nouzovyho stavu a vidlema v opatřeních podle zákona o zdraví lidu, eh, veřejném zdraví.

 2. Kdyz masky lidi nosi jen proto, ze jim to naridil stat, tak to proste nefunguje, ostatne to je a bylo vsude videt. Tim spis nejake ty usmudlane hadriky.
  Da se tedy souhlasit s clankem v tom, ze rouska je lokalne politicky symbol. Nesouhlasim v sak s tim, ze by masky byli politickym symbolem.

  1. Ani lokálně, ani politicky. Pouze jako nástroj ovládání mas, celostátní test loajality občanů ke státu a zároveň průzkum ochoty obyvatelstva ke vzájemnému udávání.

   Kdybych ještě před 2 týdny přišel do supermarketu bez náhubku, tak by mě nejpozději u rohlíků, cca 5m za turniketem k regálům, utloukli sami moji spoluobčané. Tak to prostě je.
   Před těmi 2 týdny, mě trafikantka za plexisklem a s náhubkem vyhodila z trafiky, protože jsem náhubek neměl.

   Nejméně moje a ta následující generace musí komplet vymřít, než to svinstvo, ten druh myšlení a uvažování, zmizí. Jestli vůbec kdy zmizí.
   Někdy mám pocit, že to snad obsahuje česká zem – a všecko, co tu z ní vyroste, tak to svinstvo prostě obsahuje.

   1. Je pravda, ze to neni pouze lokalne, ale jsou proste na svete … v asii … staty, kde tomu tak neni.

   2. Nezmizí, bys žasnul, kolik ovcí narozenejch i relativně nedávno tady je.

    Přitom je jasný 4 měsíce nejen že náhubky jsou na hovno, ale že to je neškodná rýmička. Chápeš to, ŠTYRY MĚSÍCE, pomalu v červencu, dyž už se venku kolikrát nedá vydržet, a tady tě budou nutit se fačovat jak piča. Vonehdá tu kreténi přišli s nějakejma kravinama co odporují GDPR (a samozřejmě jsou úplně k hovnu, a eště to zavedli v červnu, ne? kokoti, jako obvykle, když se někdo někde nahoře posere, tak sem hovno dopadne tak se čtvrtletním zpožděním). Doufám, že do toho někdo hodí vidle, já na všechno čas nemám, eště mě čeká rozvrtat tunel za 150 milionů.

   3. Servisdoku, předposranost není vlastnost generace, ale každého jedince.
    Slyšel jsem o jednom člověku, vůbec ho neznám, ale roušku zásadně nenosí (bavíme se zejména o Praze), konflikty (slovní) měl zatím tři, pohoršených pohledů desítky. Je pravda, že taky jezdí často autem. Všude kde dosud byl a byly v tom čase roušky povinné tak ji měli všichni.
    K trafice, roušku mít nemusíš, máš mít zakrytá ústa a nos. Dosud první a poslední diskuze na toto téma s fízlem v metru byla se složeným deštníkem před ústy a byla velmi krátká.
    Holt sociální kontrola jak říkal červenej svetr je silná, často i třeba od vlastní ženy.

   4. Stalo se mi v Nemecku, zejmena pri tankovani, ze jsem zapomnel rousku v aute. Obvykle se to nesetkalo s zadnou reakci, jednou jedinkrat pumparka ukazala na svoji rousku a povida klidne „Pflicht…“. Ja jsem pokyval omluvne hlavou a odesel.

    Zato za Rudou na benzince se mi stalo totez, kupoval jsem si zmrzlinu, opet zapomnel rousku v aute (minuly tyden!) a behem cesty k pokladne slysim prodavacku „ti Nemci jsou uplne blbi, nepoznaj ani obrazek na dverich, ze sem smi jen s rouskou!“. Kecu jak do koledy. Tak jsem se usmal od ucha k uchu a vystrelil „Servus!“.

    1. Písal som to niekde na tretej strane strane – dnes v BRD+DDR vyhodili z benzínky dvoch pričmudnutých, lebo nemali handru na ksichte. Ono to nieje o krajine, ale o človeku.

   5. Tak je to na celym světě. Tyhle iluze o nějaké zemi za velkou duhou, kde jsou na sebe všichni hodní patří mezi pohádky pro děti.

   6. Někde jsem četl, že jednovrstvá bavlněná rouška snižuje šíření kapének asi o 11%, kdo by tedy chtěl redukovat množství emitovaných chrchlů o 50%, bude potřebovat pětivrstvou roušku.

    Presne, jak pise DFENS a servisdok. Zytecne opatreni, jako nástroj ovládání mas, celostátní test loajality občanů ke státu a zároveň průzkum ochoty obyvatelstva ke vzájemnému udávání.

    Jedina vec, kde se s DFENSem rozchazim je malinkata drobnost, pokud je ucinnost rousky 11%, tak na dosazeni ucinosti 50% (presneji 50,3%) bude treba tech vrstev 6, nikoliv 5, jak se mylne domniva dfens :D. (To jen, ze zrg1 je holt ten sirokouhly Big Picture guy a daval pozor v matematice)
    A specialne pro banik paka s mozkem plaza – muzete o tom debatovat spolecnymi silami tyden, mesic, nebo rok, stejne nikdy nepochopite, jak funguji geometricke poslupnosti a rady.

 3. Hi,mám roušku z perlinky, protože ta, co mi jí slíbil Bureš poslat do schránky, ještě nedorazila.
  Dá se v ní dobře dýchat a protože neexistuje žádná norma na hustotu tkaniny, nijak mě neomezuje.

  1. Neboj, ona ti od Burese prijde, ale jsi az za Hradcem Kralove, tam to slibil driv.

  2. Blahopřeji.
   Tak odvážného bojovníka proti režimu člověk potká velmi zřídka a vždy jen na webu.

   1. Ale kdeže ygorku, máte to nějaké pomotané. Tady přeci nejde o boj proti režimu a už vůbec né na webu. Nebo vy snad na webu používáte roušku? Vy bojovníku.

 4. Nevíme jestli roušky pomáhají….a kdo ji nosí je zmanipulovaná ovce.

  Nejblbější článek za dlouhou dobu.

  1. Víme, že jsou k hovnu, už 4 měsíce.

   Poslední dobou už i víme, protože se řada lékařskejch a vědeckejch kapacit konečně rozhodla, resp. i našla čas, k tomu vyjádřit, že asi desetkrát víc škodí, než to něčemu byť i jen teoreticky může pomoct.

  2. a jak je možné, že to nevíme? Nenapadlo Vás, že je to divné, víme dost věcí a tohle je záhada a přesto je to nařízené? Není to minimálně divné? Navíc roušky jsou různé, od šátků přes různé samodomo výrobky po zdravotnické roušky, opravdu všechny pomáhají stejně? A kdyby někdo nařídil dvakrát denně plivnout přes levé rameno na kuchyňskou kredenc, tak bychom také nevěděli, jestli to pomáhá nebo bychom to věděli, protože by marxista řekl, že to nepomáhá?

   rouška měla chránit druhé přede mnou, ale současně jsem si měla roušku opatrně sejmout, moc se jí nedotýkat, ale proč, když chránila druhé? Povinné rouškování je soubor protichůdných nesmyslů.

   1. ona ta pravidla byla – tak jako skoro všechno v tomhle státě – tvořena chaoticky a ještě víc chaoticky vyhlašována.
    Svojí rouškou chráním tebe. Ok, přijměme to jako axiom.
    Pak proč bylo nařízeno mít roušku, když jel v autě jen ŕidič nebo když s ním jela manželka (se kterou každou noc spí ve společné posteli), v kanclu, kde jste pracoval sám, v lese, kde široko daleko nikdo kromě vás nebyl…..a za porušení se sekaly pokuty deset litrů…..
    Protože o zdraví šlo až ve druhém gardu. Protože jak vypověděl Šmucler. Rouška všude byl viditelný znak ovládané osoby. Ovce. Vyděšené ovce.
    A navíc – když byla rouška hlavní ochranou proti smrtícímu viru, kdo by protestoval, když za ně politici utrácí miliardy? Byť jdou i do kapes svých a svých kamarádů

   2. Citoval jsem článek. Podle mne (i rady vyjádření) pomáhají. Mohu se zeptat, proč musí pomáhat stejně? A jak by pomáhalo to plivnutí? Efekt roušky je dost jasný, u plivnutí mi to uniká.

    Nosit roušku logicky smysl dává. Apriori je odmítat je čistá ideologie. Její důvody chápu, ale to nevyvrací, že je to čirá hovadina. No Mask Matters!

    1. Nosit roušku logicky smysl dává. Apriori je odmítat je čistá ideologie. Její důvody chápu, ale to nevyvrací, že je to čirá hovadina. No Mask Matters!

     ????
     ???
     ??
     ?
     Takže?
     No antismoker in the street…
     Hold on….

     1. Aha. Tak jednodušeji. Odmítat roušky z principu, vždy a všude je stejně pitomé, jako přikazovat je bez rozmyslu k masovému nošení vždy a všude.

    2. Unika ti smysl plivani pres leve rameno? A zkusil jsi to vubec? Jak muzes tvrdit, ze to nefunguje, mas na to nejakou seriozni studii?

     1. Plivnout se přece musí 3x před sebe a pak se 3x otočit proti směru hodinových ručiček kolem vlastní osy. Že to pomáhá na všechno možné, to ví každá cikánská kartářka a cirkusová vědma.
      Jen bych to být tebou otestoval rychle, než to EU zakáže jako nedovolený způsob léčení, nepodložený lékařskými výzkumy. Stejně jako mateřídoušku a mátu prodávat můžeš, ale když je smícháš dohromady a dáš tam nápis „proti kašli“ tak po tobě orgány EU půjdou jak američani po Usámovi. Ještě že jsi se věnoval něčemu z pohledu EU a orgánů podstatně neškodnějšímu – pyrotechnice :-D

      1. V tydnu jsem s kolegy resil nejakou chemii, bo nemecky jsou nektere chemikalie jinak, nez je nasinec zvyklej a v ramci prezentace acetonu jsem jim ukazal jednoduchou recepturu TATP a oni na mne koukali, k cemu ze to je dobry, pokud clovek neni terorista. Ceskej pubos to doma kvedla, aby pred kamaradama pak delal machra, co to dela na dlani a cigareta do toho, ale Nemec cumi a cumi. Pritom se tvrdi, jak je to militantni narod. Mozna to chtelo ty mundury…

       1. Já se do tohoto po jistých zkušenostech nepouštěl. Už i proto že znám někoho kdo si díky tomu na rukou napočítá jen do osmi.

        Ale připomněl jsi mi jednoho člověka z nejmenované státní instituce, kde mají malý, skoro nepoužívaný laboratorní chemický sklad, co pamatuje snad ještě Zapotondu. A nikdo se k němu nemá, protože to co bylo ještě v devadesátkých v pohodě, je dnes pomalu na evakuaci budovy a obžalování někoho z terorizmu.
        To je legrace jak de facto se materiálně nic nezměnilo, ale de iure tam přibylo několik teroristů a zločinců s veřejným ohrožením.

        1. Je to absurdni, ale TATP jsme mimo jine delali jako pubosi a kratili si tim nudu cestou z tanecnich. Kdyby nekoho capli soudruzi z pate B, tak by zrejme dostal par po cuni na sluzebne a zbytek doma. Pak mozna nejake reseni v riditelne gymnasia, kde vetsi pruser byl hrat Kryla ve skolnim bunkru, nez podpalit celuloidovy pravitko v hodine dejepisu.

         Ted je to vsechno uplne naruby. Sice zadny kadrovy posudky, zato smirovani uplne vsude.

       2. https://cs.wikipedia.org/wiki/Peroxidy_acetonu
        TATP Vám ufikne prst i na vzdálenost 3cm a to i při hmotnosti kolem 1g.

        Cituji: „Samotné přesypávání na papíře je schopno generovat statické výboje a třecí síly potřebné k občasnému odpálení peroxidu acetonu (tj. ten 1 případ z 1000). Pokud tedy začátečník připraví 10 náložek, tak se vystavuje asi 1 % riziku amputace prstů.“

        Tak s tímhle nechci mít nic společnýho!

        1. Jojo, je to svinstvo. Ale porad ta pravdepodobnost, ze te to zabije nebo alespon poskodi na zdravi, je mensi, nez treba koureni cigaret. Je to traskavina a podle toho se s tim musi zachazet. Debilovi k amputaci prstu staci i cirkularka.

        2. Nešlo si nevšimnout, jak „popularita“ TATP a podobných nebezpečných věcí, stoupla nejen s příchodem internetu, ale hlavně po zákazu výroby a prodeje suříku..Přitom to byla tak užitečná věc.
         Suříková základka dokázala udržet jinak neošetřené železné trubky plotu, bez jakékoliv koroze přes 50 let. Případné stopy rzi se shodily jen nahrubo skelným plátnem, odmastilo se to taky už zakázaným trichloretylenem, natřelo suříkovou barvou /suřík+S6006+trocha Industrolu/ a až to dokonale zaschlo /ca 15h v létě/, tak na vrch tehdejší venkovní fermežovka Emolex. Padesát let, dvě komplet výměny pletiva. Byly by tam ty kolky po novém natření dalších 30, kdyby se nehýbalo s pozemkem.
         Všecko dobrý, osvědčený a účinný je zakázaný. Suřík, trichloretylen, olovo v pájecím drátu, Čikuli je po úpravě skoro neúčinný a nerozpouští polystyren, barvy a lepidla s toluenem, nátěrové hmoty s jakýmkoli druhem oxidu olova, zelený zinkochromátový základ na konstrukce, co se doslova vpíjel do železa tak, že šel po týdnu jen odbrousit, Izokryt, Luxol. Slušný vývodový polovodiče, slušný nízkošumový bipoláry, slušný výkonový polovodiče SanKen, výkonový fety Hitachi/Toshiba, zvukově skvělý operáky JRC, malý vývodový jfety Toshiba a Rohm….
         Ještě bych toho měl špalek, co bylo výborně osvědčený, léty vyzkoušený a co buď zkurvili, nahradili sračkama, nebo zakázali.

  3. Shrnul jste to velmi lapidárně.

   První, co mě po přečtení článku napadlo, bylo rčení, že méně občas bývá více. Já chápu páně domácího averzi k současné podobě tohoto státu, a velmi, velmi ji sdílím. Rozdíl je pouze ve dvou věcech:
   1) Autor vady tohoto systému zbytečně personifikuje principem „Za všechno může Babiš (dříve Kalousek, předtím Klaus, etc…)“. To je holý nesmysl – protože celý tenhle systém je defektní. A navíc, přestože Babiše nemůžu vystát a s většinou jeho kroků nesouhlasím, objektivně vzato jsme mohli dopadnout ještě o poznání hůř – co kdyby volby vyhráli socani, nedej Bože černoprdelníci, nebo eurohujerská ODS?
   2) Autorova averze poslední dobou přechází až do poněkud patologické nenávisti. A to neprospívá ani ochotě publika jeho názory akceptovat, a neprospívá to ani kvalitě textů samotných – jeho články bývaly vtipné, svižné a velmi čtivé – dnes je to občas (často?) text plný účelových konstruktů typu „aby nám to vyšlo“, čehož ukázkovým příkladem je tento článek.

   ————————–

   Co se roušek týče:
   Pro ty, kteří naprosto přesně vědí, že roušky jsou úplně k hovnu, případně se (podobně jako autor) diví, proč ještě nebyla vypracována studie účinnosti roušek, jsem vymyslel téma k podobné studii: O kolik milimetrů na průměru vyroste moje cibule více, vysadím-li do záhonu pikslu žížal?
   O pozitivním vlivu žížal na kvalitu humusu nejspíš nikdo nepochybuje, přesto si troufám tvrdit, že podobnou studii nebude nikdo schopen zpracovat. Proč? Protože do problému vstupuje příliš mnoho těžko (pokud vůbec) kvantifikovatelných proměnných (kvalita půdy, počasí, počet dalších půdě prospěšných či škodlivých organismů a tak dále, a tak dále…). A se studií na téma „Účinnost roušek“ (respektive se samotným tématem „Nosit či nenosit“) je to nemlich tak.

   Mně osobně se zdá, že se celá pandemie poněkud přecenila, že Covid-19 ve svých důsledcích není úplně odlišný od „běžné“ chřipky, a že tedy k tak obrovské hysterii nebyl důvod. Fakt je ale ten, že čísla (% nakažených v populaci, smrtnost, úmrtnost) jsou – jak v linii států Covid-drakonických, tak Covid-liberálních – tak rozporná, že těžko určit nějaký jasný trend.

   Takže: S nošením roušky nemám žádný (a zejména ne ideologický) problém – z fleku bych našel deset jiných opatření tohoto státu, které mě serou nesrovnatelně (tj. o několik řádů) víc. Takže celý tento článek (jakož i diskuzi na téma „nosit či nenosit“) považuji za řešení zástupného problému.

   1. Brilantní diskuzní faul. Pokud tedy existuje v okruhu nějaký závažnější problém tak aktuálně diskutovaný je v pořádku? A je u celorepublikového rozkazu relevantní, že zrovna tobě nevadí?

    1. Je pozoruhodné, že někdo, kdo použije jako titulní ideu svého příspěvku diskuzní faul zvaný red herring, osočuje jiného z používání diskuzních faulů… :-o

     Můj závěrečný odstavec nebyl ani podstatou sdělení mého příspěvku, a zejména nebyl diskuzním argumentem – z jeho formulace musí být pozornějšímu čtenáři zřejmé, že se jedná jen a pouze o vyjádření mého postoje a názoru.

     Tak co tam máte dál? :-)

     1. Vůbec jsem tam nebyl a ta částka taky nesouhlasí. Úplně se mi vybavil urzův kýbling aka co jsem neřekl.
      Já teda očekával spíše držení se tématu, které jsi vyjádřil, proto jsou ty moje věty ukončeny otazníky. Ale děkuji, že jsi mi vysvětlil, že diskutovat nechceš, jen sděluješ postoje.

      1. Jak s kým, milý pane startere25, jak s kým… ;-)

       1. Aha. Takže to argument byl, ale když nechceš diskutovat tak je to postoj. Tos tomu nasadil korunu:)
        Nebo to byl zase jen postoj:))?
        Víš co, už se v tom ztrácím…

        1. Ano, já chápu, že se v tom ztrácíte…

         Zejména, když si to sám komplikujete (odhlédnu-li od jiných Vašich indispozic) úvahami o brilantních diskuzních faulech, návodnými otázkami a podobným balastem…

         Jen namátkou: Z čeho jste usoudil, že můj závěrečný odstavec jednou argumentem byl a jindy ne?

         … ale to byla jen řečnická otázka, odpověď nevyžaduji. Bojím se totiž Vašich dalších oslnivých úvah. :-(

         Tak buďte neobyčejně zdráv, drahý pane startére25. :-)

         1. Ano, v ženách v periodě, které neví, co chtějí se ztrácím, to je pravda.
          Tento tvůj jistě další nediskuzní příspěvek byl slabší. Tentokrát tak trochu na Lojzu, když tu jel v topu ancap. Chválím obohacení o řečnické otázky.

        2. Aha – narazili na sebe dva stejní…Vy byste si bez těch internetových diskusních pravidel vlastně ani nepokecali, což?

  4. Nemas pravdu, kdyz si najdes studie co se tim opravdu zabyvali a resili presne tohle a ne naspany tak aby to vyslo jak nekdo chtel, jsou myslim dve, tak je tam IIRC 90% snizeni prenosu.

 5. komické bylo, že něčí rouška chránila mě a moje zase někoho, ale současně jsem ze začátku měla mít roušku, když jsem jela autem sama. K tomu se vyjádřil náš premiér, studánka moudrosti, že nevíme, kdo v tom autě seděl před námi. Tak jednak vím, kdo v mém autě seděl přede mnou a druhak nechápu, jak ho ochráním, když jedu až potom.

  v době povinných roušek „vždy a všude“ jsem shodou náhod musela řešit nějaké problémy, takže jsem se dostala do různých provozů, kde lidé musí fyzicky pracovat venku a v té době svítilo slunce jak o závod (teď pro změnu prší jak o závod, takže někteří lidé mají úplně jiné starosti a marxistické teorie si všimnou až potom), všichni tihle lidé na roušky kašlali, nejdřív mě potěšilo, kolik lidí tak rebeluje, ale pak přijel studnař vyčistit studnu a já jsem pochopila, že to není rebelie, ale nutnost. Pracovat venku na slunci s rouškou, je nemožné, spustit se do studny a vytahat bahno s rouškou, už je hazard se zdravím.

  a to ani nemluvím o tom, že na nás kuřáky nikdo nemyslel, naštěstí jsme tak dehonestovaná skupina, že držíme při sobě.

  1. Kuřáci na to srali celou dobu, samozřejmě.

   1. no tak to prrr, kuřáci na to nekašlali, svět kašlal na ně a nepokusil se vyvinout kuřáckou roušku, takovou diskriminaci si vyprošuju!! Nehledě na to, že nakažený kuřák by pošel na nedostatek nikotinu v gumovém stanu a to nikoho netrápí? A kam zmizelo, kdyby to mělo zachránit jeden jediný život, aha?

    1. Nikotin prej vomezoval vira, se divim, že Moris a spol. nezačali věšet billboardy že kouření chrání zdraví.

     Myslim že stav, kdy na nějakou skupinu celej svět sere, je dneska asi největší požehnání, jaký se dá dostat. Taky by totiž mohli dobroseři chtít dotyčnou skupinu zlikvidovat, nebo jí nedejbože pomáhat.

    2. Kuřácká rouška samozřejmě existuje: běžná PPA1 rouška s ventilem, kde je pohyblivý prvek ventilu (membrána nebo čudlík) demontován a namísto něj je vložena cigareta.

     1. tzv. Palachův systém…
      Jak už uvedla Moussa, my kuřáci naštěstí držíme při sobě :).
      A platíme zdravotní prevenci násobně víc než všichni ti zelení dobroserové. A to si i dobrovolně zkracujeme život, až tak daleko jdeme :)

     2. Ano, já s tím už poměrně brzy začal vyjebávat tím, že jsem po ulici chodil s cigárem v hubě. Třeba nezapáleným. Kupodivu nikdo nic neřek /takový to obvyklý mumlání v podkresu/, takže o něco později jsem nosil tovární náhubek zmuchlaný v kapse a nasazoval jen tehdy, když jsem potřeboval nakoupit.
      Ale našli se i lidi, co na mě přes plot zahrady otevřeně pičovali, že při práci na zahradě a sám, nemám na tlamě náhubek. Posílal jsem je všecky nerozdílně do prdele včetně dam, které těch keců měly nejvíc s tím, ať si to jdou zkusit. Měl jsem to bleděmodrý, tovární provedení /to, co měla Boudová na kundě/. Zůstaly doma po ošetřování mámy s Alzheimerem, byla to krabice 100ks od české firmy a ségra říkala, že stály něco okolo šedesáti korun.
      Doufám, že nějaký správně rejpavý novinář dává dohromady nejtrapnější momenty té doby. Třeba vítání prvního letadla ChinaEastern s nákladem za skoro miliardu, s nastoupenou vládou v plný palbě a kázáním rejžovýho velvyslance, vítání prvního Ruslana v půl druhé v noci v Pardubicích, taktéž za přítomnosti vlády, estébákovo lhaní a vztekání se v přímém přenosu při konfrontaci s doktorkou atd. A hlavně, aby pak měl koule zveřejnit, jaký balík prachů vláda utratila za podřadný rejžácký šrot. Docela dobré, ale krátké sestřihy dělala Fridrichová do 168, ale už myslím nikdo další.
      Za pár let budeme čumět, jak jsme byli blbí. Taky jsme prosrali jsme jednu z mála dobrých příležitostí, jak s hadrama na hubě vyházet úřad vlády oknama na chodník. Jenže to je záležitost Prahy a jak víme, tak pokud se Pražáků nezačne dotýkat něco osobně, tak mají na háku a jen vymejšlejí pičoviny, co se pak díky médiím šíří do celého státu. Je to vidět i teď, kdy pražští náhubkovači ala Geislerová dostanou okoštovat vlastní medicíny.
      Tenhle test nás bude stát ještě mnohem víc, než je těch 500G. Ty jsou ostatně určený na něco úplně jiného, než je pomoc lidem, kterým pozavírali obchody, firmy a výrobní provozy. Pro tyhle skupiny těch 500G určeno není a dodnes nebylo zveřejněno, nač teda a proč tolik.

      1. Já čumím, jak jsou tady ovce blbý, víceméně tak obden, to už není nic novýho.

      2. +1
       Až se mi nechce věřit, že jsi to ty. Nevzala ti mladší ségra heslo k účtu na D-FENS?

  2. A jak bys chranila potencialniho zlodeje tveho auta, co? Mas snad pravo za pouhou kradez tveho auta nekoho ohrozit na zdravi, nerkuli zivote, co? Otazky, same otazky.

 6. Co si tak vybavuju, byl jeden z prvních nosičů hadrotlamu Majikl Džeksn. Onehdy sem viděl video, jak kdesi na letišti v 80kách měl roušku-asi jen obyčejný kus látky. lidi z toho tenkrát měli haló jak piča. prý aby nechytl nějaké hajzl a mohl zpívat na ten plejbek. těžko říct, kde je pravda, dost možná ty marxistické knihy bral z police kak čort jevreje.
  Ale teď otázka za 100bodů:
  Je nějakým způsobem možné na ty zmrdy z vlády podat nějakou žalobu? Když nechali všechny lidi, krom jich samotných,fízlů a zaklekávačů,úplně napospas ? Co kdyby to bylo něco horšího? Zkurvenci vyjebali přes 4mld za shit z Číny, ale na vovečky se nedostalo. Zajímal by mě názor nějakého kovaného JUDr. ale odpověď snad už i tuším. Chtěl bych se dožít dne, kdy všichni tihle zmrdi budou viset na kandelábrech. ale jen další mokrý sen. .

  1. Není to možné. A udělej něco se svým projevem, toto je na pětku.

  2. A proc se toho dne dozit nechces? Ja chci, bez toho kondicionalu.

   1. Nevíš kdo bude věšet. Já bych tak nespěchal.

    1. Novi zmrdi budou veset ty stare, jako vzdy. Presto by ten cyklus mel byt zachovan.

     1. Neměl.

      1. Je to ta jedina vec, ktera hraje Damokluv mec nad zmrdem. Nic jineho. Ono to do te prdele pujde i tak, ale aspon ne tak hladce.

     2. Oprava: staré zmrdy budou věšet voví zmrdi, co jsou o řád horší svině než ti staří.
      Ty vážně nemáš rád svoje děti, když si přeješ náhradů šmejdů ještě většíma hajzlama.
      Zeptej se germánů, jakou radost měli jejich předci, když politické hajzly z výmarské republiky nahradili náckama a esesákama. Možná jen tu chvíli, kdy se stará garda houpala na šibenici. No myslím že nejpozději 100 km před stalingradem je to nadšení pro novou adolfovu vládu přešlo.

      1. Ti novi zmrdi vymeni ty stare i tak. Naprosto demokraticky. Tim padem ti stari si uziji zaslouzeneho doochodu, jako treba Strougal, nebo Jakes. A nove kurvy tam mame i tak.

 7. Studie na komerční zdravotnické roušky je třeba tady Respiratory virus shedding in exhaled breath and efficacy of face masks. U bavlněných roušek bude účinnost zcela jistě menší, ale efekt že kapénky infikovaný „nerozstřelí“ na deset metrů od sebe, v koncentrovaném množství, mít budou.
  Nemyslím si, že by nošení roušek bylo vždy nesmyslné, nesmyslné bylo jak bylo nařizováno. S tím že si to užili jako test moci souhlas, ale používání roušek při zvládání infekcí není vynález anofertních úředníků.

  1. Ta studie nezkoumala, jestli to statisticky pomůže snížit šíření v populaci. To, že člověk přes hadr vyprskne míň kapének, nikdo nepopírá, ale neví se přesně, kolik kapének je potřeba k efektivnímu šíření a další detaily, ze kterých by šlo něco smysluplného vyvodit.
   WHO k tomu má rozumný přístup, který je praktikovaný jinde ve světě – v běžné populaci to může spíše uškodit, protože to vyvolá falešný pocit bezpečí a lidi nebudou dodržovat 2m odstup, což je mnohem důležitější, kromě toho při nesprávné manipulaci s rouškou (což lze v běžné populaci předpokládat) si na tom může člověk naopak něco přinést domů.
   Stačí porovnat statistiky nakažených – v Irsku se roušky nenosily, lockdown nastal pozdějí, bylo víc nemocných, než v ČR, ale teď je kolem 10 nakažených denně, jen díky dodržování odstupu. V ČR je míň nakažených, ale pořád se to šíří mnohem víc, než v Irsku, i přes rouškové šílenství. (Samozřejmě je ve hře víc faktorů a z této korelace se nedá moc vyvodit, ale významný efekt roušky, zdá se, nemají.)

   1. Pan domácí se sháněl po „věrohodnou výzkumnou zprávu o účinku roušek na šíření kapének jsem hledal marně“. Tím o čem mluvíte Vy se zabývá např. http://ftp.iza.org/dp13319.pdf „… roušky snižují denní nárůst zachycených infekcí přibližně o 40%.“.
    Irsko má 5x více nakažených a 10x více mrtvých (Confirmed: 25 374 – Deaths: 1 715 na necelých 5 mega obyvatel), být v rizikové skupině raděj bych pandemii přečkal u nás než tam, stejně jako bych si na operaci raději vybral chirurga s rouškou.

    1. Dokaváď ve většině zemí bude zmrtvělej na mexickýpívo každej, kdo třeba spadne ze schodů nebo se zrakví v autě jenom proto, že ho někdo viděl v předchozích dvou týdnech zakašlat, tak sou tydle statistiky lži ani ne k smíchu.

     Srovnání se zeměma, kde se tydle lži nejspíš nedělají (nebo aspoň ne tak obludným způsobem) vychází +-autobus stejně, esli tam zaváděli kriminál, nebo nahnali lidi na pole.

     1. Nevím jakou metodiku mají v Irsku, ale poměrně profláklý je Švédsko kde testují minimálně cca 9 testů na potvrzený případ (my cca 65) a lidi co umírají mimo špitál nebo ve špitále bez předchozí pozitivity do statistik nepočítají. Tedy naprostý opak metodiky o které píšeš. Přes to mají 10x pozitivních a 15x víc mrtvých než my.
      Sweden stats
      Česko stats
      https://ourworldindata.org/coronavirus-testing

      1. Švédský statistiky tady:
       shorturl.at/ceyDP

       Editace příspěvků by se hodila …

       1. Svedove to nezajebali rouskama, ale zajebali to nezavedenim socialniho distancingu.
        Kdybychom nechali otevrene skoly, restaurace a obchodaky ale s povinnyma rouskama, jsem tam co Svedove.
        Rousky jsou totiz uplne na picu a dokonce se vi proc – protoze COVID`19 se nesiri kapenkama ale aerosolizuje.

        1. „COVID`19 se nesiri kapenkama ale aerosolizuje“ – a jak to prosím pěkně dělá?
         Vir může kontaminovat od aerosolu po hovno cokoliv, ale na samotný vznik média vliv nemá.
         Teda přímý vliv, že se z něho poserete je možné.
         Šíření a co rouška pochytá a co ne viz
         https://www.nature.com/articles/s41591-020-0843-2
         http://ftp.iza.org/dp13319.pdf

    2. Ano, jak jsem psal, Irsko má více nakažených a mrtvých, protože lockdown přišel později, než v ČR (Irsko jsem vybral, protože tady žiju a sleduju to). Nicméně i z toho relativně 10 násobného počtu nakažených se Irsko dostalo na dnešních ±10 případů denně a šíření se víceméně zastavilo, na rozdíl od ČR, i přesto, že roušky se nenosily a dodržoval se 2-metrový odstup.
     Jinak díky za link na studii – věřím tomu, že v malé místnosti bez klimatizace s filtrem nebo v MHD roušky smysl mají.

     1. v ČR nelze dodržovat dvoumetrový odstup, protože odhadem tak 8 % Čechů ví, kolik jsou dva metry, ostatní se domnívají, že to je něco mezi dvaceticentimetry až půl metrem. Překvapivě nepomáhají ani nálepky na podlaze v obchodech. Obecně jsou Češi proti ostatním takoví odtažití, ale jen přijde COVID už se tulí. :-D

      1. Tady v Irsku jsou cedule, nálepky a značky na zemi všude – „tohle jsou 2 metry“, jak pro blbečky a mně to vyhovuje. V obchodech pak něco ve smyslu – když už se mezi regály nevyhnete na 2 metry, udržujte aspoň 1 metr.

     2. Jak píšete „věřím tomu, že v malé místnosti bez klimatizace s filtrem nebo v MHD roušky smysl mají“ – přesně tohle si myslím také.

     3. To si vytáhl z prdele kouzelnej dědeček, ty dva metry?

  2. Je to jako s maximalni dovolenou rychlosti na silnici. Globalni prikaz je kravina, ale jeho efekt v ojedinelych pripadech vyvratit nelze.

   Ja jsem ve stredu nacechral Outlandera diky srne. Jel jsem 80 a presto mne zakon neochranil. Nechapu to.

   1. Zřejmě potvora neměla roušku :)
    Jasně že globální příkaz je kravina, ale tam kde není možnost se bránit přenosu jinak to smysl má.

   2. Srní test?

  3. Jestli něco mělo reálný význam, tak to nebyly v žádném případě náhubky, ale sociální distanc. Ty žvásty o tom, že se zásadně nesmíme náhubku po příchodu domů dotýkat, okamžitě dezinfikovat…kolik lidí tohle reálně dodržovalo, když měli třeba jen jednu?
   Vyjebaní politici, ale i televizáci, si nechávali šít náhubky z úplně čehokoliv, ale hlavně, aby jim to ladilo k oblečení. Pokud se dobře pamatuju, tak kromě estébáka se státní vlajkou na tlamě, s tím začala jako první feministická ultrapizda z ČT jménem Bartošová.
   Respirátory a štíty – no bylo úplně k posrání sledovat třeba znakový tlumočníky na čt24, ve štítu a s odrazy studiových světel. Jedna pičovina přes druhou a výsledek? Přibližně 3G na jednoho „zachráněného“. To se fakt vyplatí a zvlášť v situaci, kdy se na léky pro nemocný děcka pořádají sbírky.
   Jednou jsem tu napsal, že nikdo o své vůli nepřeloží ani dvě stébla křížem, aniž by mu to nepovolil, nebo nenařídil estébák. Naprosto všechno, co se tady odehrávalo a ještě bude odehrávat, jde za estébákem.
   Potřeba jsou ty dvoukřídlý vrata od kostela, dvoustovky krokevňáky a čtverka perlík. Hned. Jinak to neskončí nikdy.

   1. Sociální distanc je samozřejmě nejlepší, stejně jako „kdo nic nedělá nic nezkazí“. Někdy prostě není možný, stejně jako někdy není možné nosit ani ty roušky (nařízení/nenařízení) a je z komplexních důvodů výhodnější přijmout vyšší riziko. .

  4. Viděl jsem někde printscreen z Twitteru, kde jmenovaná feministická ultrapizda typicky feministicky útočně, doslova do bezvědomí zjebala svého kolegu novináře za to, že jí pochválil úsměv a slušivé šaty.
   Teď už taky vím, proč Miss World 2012 raději sedí.

   1. …a pak clovek cte clanek, ze mladez misto sukani cuci na porno a hry. Divi se tomu snad nekdo?

    1. Tohle je opravdová tragédie. Sice kluci názorně ví kde nechal tesař díru od svých 9 let kdy poprvé viděli porno, zato nemají tušení jak se baby balí. Od svých rozvedených hysterických matek se kterými žijí, se to kluci nenaučí. Zato jejich dcery se od nich perfektně naučí jak nebýt achopná jediného trvalého vztahu.

     1. No jak přece, velice tlustou šrajtoflí.

      1. kaBrnak si chtěl šoustnout, né se ženit …

       1. To by musel predstirat ze je nemej. Nebo sbalit nejakou fesandu na koncerte Ortela. Po deseti zelenejch by třeba vytuhla a kablbak by se mohl chopit prilezitosti

       2. Tak na to stačí trochu slabší šrajtofla…

        1. JJ. O dost slabší, na to stačí běžný provozní kapitál. Snažit se v takových situacích imponovat šrajtoflí je druhá největší blbost. Hned po „vyznat lásku“ :)

         1. Vlastne stačí bejt uplna socka, ale je treba mit zlatou hubu. Na kecy zabere prakticky kazda, jen je treba umet odhadnout co na kterou funguje. To je to cim se lisej casanovove od normalnich lidi.

          1. A ti vostatní mají šrajtoflu.

           Vona taková profesyjonálka je, když se to tak vezme, kolikrát v souhrnu i levnější, žejo.

          2. Říká se to. Pokud nejses jouda co zensky bali na peněženku, tak o tom docela pochybuju. Rozhodne je ale profesionalka levnejsi nez milenka. Uz proto, protoze nehrozi ze by te chtela jen pro sebe.

          3. Kurvy jsou v zásadě čestné ženy, to spíše ženy jsou nečestné kurvy.

       3. Na koncertě Ortelu v KM jsem viděl i velmi, velmi hezké holky. Co měly v hlavách netuším, ostatně já tam byl taky jen ze zvědavosti, co je na té nafouknuté bublině pravdy.
        Úplný hovno. Naprosto standardní parta muzikantů, co sice nejsou bůhvíjací virtuosové, ale taky si na ně nehrajou. Hnídek je spíš podprůměrný zpěvák a asi by byl lepším recitátorem, ale k tomu stylu to nevadí. Má oproti pop-sračkařům typu Bena Cristovaa jakési charisma, to se musí nechat a krom toho v pauzách přiblble nekecá.
        Koncert byl precizně nazvučený, mnohem líp, než u mnohých poprockových „hvězd“. Kapela odehrála všecko bez berliček, jen s pár smyčkama sborů a poctivě všecko naživo tak, jak to má ve studiovkách.
        Neviděl jsem tam žádný holohlavý ožralý idioty v bombrech, ani tam nikdo nehajloval. Naopak, bylo tam docela hodně úplně obyčejných lidí, řekl bych párů okolo čtyřicítky. Zřejmě proto, že má Ortel „špatnou pověst“, tak byly před kulturákem zaparkovaný čtyři firemní dodávky plný fízlů, několika civilů s vysílačkami jsem si všiml uvnitř. Tohle umí dnešní média. Doblbnout lidi.

        1. Idioti v bombrech maj imho jiny kapely. Ortel mi prijde jako takova reinkarnace Orliku, akorat s jednodussima textama, Landa byl jako textar uz tenkrat minimalne o tridu vejs, o jeho solove dráze nemluve. Proste takovej mirne provokativni pivni rokec. Popravde moc nechapu co na tom lidi maj. Hudba slusna, texty mizerny, zpev prisernej a ani mi to nepřijde ze by to bylo nejak moc provokativni.

         1. Provokativní je na tom to, že to sere mainstream. A když to nemá rád Banga, tak to bude dobré, ne?
          Atmosféra na koncertech bývá dobrá, normální modrý límečky a nižší střední třída.

          1. Me na to nikdo nedostane. Poustel jsem si něco na YouTube a trpel jako zvire. Nedelni chvilku poezie jsem nesnase uz jako dite a Hnidkovy rymy typu láska/páska uráží muj uz tak dost poklesly literarni vkus. Nicmene proti gustu…

          2. Ale dyť píšu, že zvědavost. Z nakašírovaných klipů a studiovek atmosféru nenasaješ. Nakonec jsem byl oproti očekávání zklamaný, fízlové se ani nenamáhali z těch antonů vylézt. Zbytečný manévry. Jo jasně, Banga a už jsme u toho rasismu. Ten může v klipu klidně prcat bílou holku, přibitou na kříži a nic se mu nestane..

         2. To je stejné jako s Mein Kampf, například. Šíleně démonizovaná kniha, za její prodej jsou opletačky s policií a přitom je to neskutečná slátanina, co nemá hlavu ani patu.

          1. Sem dal asi dve kapitoly, hec. Vic uz jsem nedokázal. A to ten zacatek prej jeste docela jde, je to vlastně Adolfovo CV.

          2. Já to dal 2x a potřetí na přeskáčku, protože je to chaos, co si musíte sami seřadit, aby to trochu navazovalo. A nevíme, zda to v této podobě vůbec původně vyšlo. Německy neumím a originál z 30.let bych stejně do ruky nedostal, takže těžko soudit.
           Některý knížky jeho „podřízených“ jsou mnohem lepší.

          3. Ja to cet v angličtině, ceskou verzi se mi nechtelo hledat. V USA jsou na tom se svobodou slova obecne jeste furt dal nez my.
           Ale original typuju bude stejnej, stah jsem to z nejaky nahnedly stranky, takze bych se spis bal ze origos bude jeste vetsi sračka.

        2. My jsme chodili za holkama na koncerty Mňága&Žďorp. Tam byly takové docela zjihlé.
         Co se týče obsahu hlav dnešních hezkých slečen, tak pokoušet se tam nahlížet je dosti riskantní. Asi jako být zvědavý na obsah popelnice v Matiční ulici, případně v Brně na Cejlu. Jednak to dlouho nedostanete z hlavy co jste uvnitř viděli a ještě riskujete že odtud na vás něco vyskočí a někam se vám zakousne.

         Já si tohle vážně nedokážu nijak vysvětlit, ale připadá mi že dnešní 20+ jsou na tom lidsky i intelektuálně v průměru jako za mého mládí ty úplně největší blbky, ma které člověk i tak narazil velmi zřídka. Že by emerická kultura u nás za 30 let vykonala své dílo?

         1. Najit zenskou co by mela v hlave to co ty musí bejt fakt problem. Ale tema zenskejma to fakt neni.

         2. Najit zenskou co by mela v hlave to co ty musí bejt fakt tezky. Ale tema zenskejma to fakt neni.

 8. Posedlost státem v žádném případě není znakem marxistů, naopak! Marxisté stát nenávidí, protože představuje „instituci“ a pravidla, která omezují svévoli. A každá instituce je podle marxistického narativu z principu utlačovatelská, protože logicky – kdo má moc? Utlačovatelé! A stát je jen koncentrovaná moc, ergo legalizace moci utlačovatelů!

  Marxisté tedy požadují demontáž státu a veškerých předchozích pravidel, a jejich náhradu živelným násilím vymáhaným Revolučními Masami (původní Marx) nebo, po lehké modernizaci Lenina a Mussoliniho*, „Předvojem Revolučních Elit“.

  Pro ten je symptomatické, že neexistují žádná pravidla či instituce, ke kterým by se oběť mohla dovolat – existuje pouze „revoluční svědomí“. Sovětská Čeka první snad rok existence vůbec formálně neexistovala – pouze reálně zatýkala, mučila a vraždila lidi. Ale neexistovala, a stejně tak neexistovaly žádné zákony, které by vymáhala a které by si obvinění mohli přečíst a bránit se, že přeci nesplňují skutkovou podstatu.

  To lze prokázat právě nyní v USA: ANTIFA a BLM si vyhlásili „Autonomní zónu“ v Seattlu a vyhnali z ní policii (stálých obyvatel se nikdo neptal), kde násilníci od Antify a ozbrojeného gangu jednoho rappera „hlídají hranice“, mají checkpointy, mlátí či zastrašují lidi – ale nikdo nikdy nevyhlásil, jaká pravidla se musí dodržovat a za co je trest. To je na svévolném diktátu každého jednoho soudruha a jeho revolučního svědomí.

  Samozřejmě časem z toho vznikne represivní stát – ale to je jen jakási náhoda a vlastně nežádoucí mezi-stav, takový ten socialismus-než-vybudujeme-komunismus. A nikoli náhodou se objevuje ve chvíli, kdy z revolučního bordelu povstane klaka mocných, která se z revolucionářů nerespektujících žádná pravidla změní na ty největší kontra(-kontra)revolucionáře a Strážce (nových revolučních) Pořádků.

  Stát jako takový a přísné dodržování pravidel imponuje naopak přirozeným odpůrcům marxistů: odnoži konzervativců typu „Ordnung muss sein“, kterým se v USA říká „Law and Order Conservatives“ a které u nás reprezentuje Václav Klaus ml.

  Jo a zahalování tváře u muslimů není proto, aby nebyl poznat jedinec, nýbrž proto, aby chlapi neznásilňovali ženské podle logiky, že pokud žena chlapa „provokuje“ ke znásilnění, musí se stát beztvarým hadrem bez tváře aby jej neprovokovala.

  ___
  *jenž byl také marxista a sám to o sobě říkal, akorát si místo „třídy“ za Jednotící Prvek zvolil „národ“

  1. Jen ať si hrajou, on už se nějaký Cavaignac, Mac-Mahon, Kornilov, Franco, Carmona nebo Pinochet najde.

  2. Ale kdepak. Neomarxisté požadují likvidaci státu a jeho nahrazení jejich diktaturou, což by byl stát na steroidech. Jen by místo dredařů mlátili zhulení policajti pendrekama ty co by kritizovali dredaře.

   Sovětská čeka byl produkt Velké říjnové barevné revoluce, nikoliv místních rusů. Celá ideologie i celý aparát byl importem německého ortodoxního žida Marxe a uskutečňováno to bylo rovněž místními ruskými obřezanci.
   Marxizmus je zcela bytostně cizí slovanské duši, zato zcela blízký duši židovské. Nechápu jak někdo ještě dnes může být tak zabedněný a považovat marxizmus, potažmo komunizmus za ruský produkt. Už i Stalin pár měsíců před smrtí upozorňoval na to že je Rusku potřeba zcela novou ideologii, místo těch marxových sraček které napáchaly víc škody než užitku. Tak ho icikové pro jistotu urychleně zavraždili. Protože nepotřebovali rusko se svobodnější ideologií, ale rusko zotročené nesmyslným totalitním systémem a rusy pod neustálým terorem a strachem, ne svobodné a tvořící.

   1. kabrňák: tohle říct v Rusku, tak dostaneš strašlivě přes ústa. Než se totiž Leninovi a Džerzinskému povedlo zřídit a rozběhnout Čeku, veškerou sílu would-be-SSSR, díky které Lenin násilím uchvátil vládu a moc, představovali Trockého černokožeňáci.

    A černokožeňáci, to milý kabrňáku nebyli žádní židi, nýbrž divocí Kozáci.

  3. Estébák má na svém webu tohle:
   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/projevy-nenavisti-na-internetu-projev-nenavisti-imbudsman.A200615_134235_domaci_knn
   Na „Portálu občana“ můžete udávat, koho se Vám zlíbí. Ještě líp, než za Protektorátu, dnes už ani nemusíte zvednout prdel a na to Gestapo zajít. Hanesové budou mít radost.
   Bacha, ať se nepoblijete.

   1. Tuhletu zvrhlost je třeba řádně zdiskreditovat podobně jako tu appku na kouřící komíny, a hlásit tam všechny ty šmejdy, kteří to adorují,pseudo-elfy všelijaké levičácké existence a klidně i samotného eštébáka třeba za to jak lhal ohledně zdrav pomůcek na začátku epidemie čínské „chřipky“ stejně tak celou tu jeho bandu za každou zvrhlost co udělají a zároveň dredatyho (ne)antifa-boye za podporu (brzy snad)“teroristické“ organizace atp.

   2. Trochu je problém, třeba na takového Kartouse a tu jeho elfí skvadru, něco účinného vyhrabat. Netuším, jak to dokázali, ale nedá se toho o nich moc najít.
    Ostatně, dodnes se nepodařilo důkladně zdiskreditovat ani Jakuba Jandu, přestože je o něm známo, co je známo.
    Skoro to vypadá, že lidem nevadí pornoherec – jako představitel evropských hodnot přesně tak, jako jim nevadí estébák ve funkci premiéra. Prostě nikdo si Jandovi netroufne říct „běž s těmi svými hodnotami do té své rozmrdané prdele, ty hodnoto“. Stejně jako se Slonková dodnes marně snaží, estébákovi předhazovat jeho minulost. Nestačil Šuman, Čapí hnízdo, neoprávněný čerpání dotací, vázací akt, prostě nic.
    Tupé a úplně blbé ovce, celých 16% oprávněných bude volit, protože jim slíbil dalších 800 k důchodu.
    Co na tom, že by těch 800 a možná i víc, dostali tak či tak – v rámci valorizací.
    Dpče, já už mám zase vysokej tlak…

    1. @servisdok
     Já vím, že s tím stále otravuju a hrozí, že budu odhalen jako Kobliha,i když Bábu nevolím, ale dovoluji připomenout, že podle aktuálních preferencí to vypadá, že buď bude premiérem Babiš nebo Bartoš.
     A protože o Bartoše v premiérském křesle stojím ještě méně, než o toho slovenskýho neofeudála, odmítám voliče ANO považovat za hloupější ovce, než voliče Bonzáků a jeho koaličních partnerů.
     Paradoxně jsme ve vlákně, které začalo stížností na práskačtví a nápravu by prakticky dle Vás přinést vláda vedená stranou, která má bonzáctví jako hlavní politický nástroj. Tím netvrdí, že jste volič Pirátů, ale ve výsledku si každý znás bude muset vybrat do kterýho oka chce tím drátem dostat.

     1. monday: vidím to stejně. Než udavačské eurosvazáky, to už radši estébáka, aspoň bude na co nadávat.

      1. Bures by mel ty fetaky podporovat, aby proboha neodesli ze Snemovny a lidi to nenahazeli nakonec nekomu jinymu.

     2. monday: když se (správně a oprávněně) bojíš Bartoše, co kdyby ses namísto volení Babiše zaregistroval na Pirátské fórum a začal vytahovat jejich špínu na světlo a medializovat ji včetně screenshotů třeba právě zde na D-F?

     3. To JM:
      To neprojde pane.
      Ti zkurvení vyjebaní digitální bonzáci, mají zcela bezpečně nějaké napojení na kartousy.
      To neznamená nic míň, že kterýkoliv pirát, co to někde uvidí, tak už z principu to nabonzuje ke kartousovi.
      A ten už se postará o likvidaci, anebo hůř – sem na DF navelí další hejno trollů.
      Kromě toho si nemyslím, že by se někdy mohl stát premiérem Bartoš. To dřív spustí ta příslovečná motyka a do PS se s významným procentem dostane VKMl.
      Burešovi voliči mají Bartoše zafixovaného, jako užvaněného huliče s dredy. Stejně tak si pod názvem té strany neumí nic konkrétního představit. Piráti čeho, za koho, proti komu..?
      To už ta Trikolóra je jednoznačnější, jakkoli strana sama je zatím nečitelná.

      1. Pirati kradli a delali bordel. Vsem a proti vsem. Zadni korzari.

      2. Pokud bude Junior pokračovat v nastolenem kursu a tahat do tříkolky stary provareny kurvy typu Zelezny a oprasovat zombie z tatinkovy éry a mašíbly kolem IVK, tak bude rad kdyz se do parlace dostane sam.

     4. „Paradoxně jsme ve vlákně, které začalo stížností na práskačtví a nápravu by prakticky dle Vás přinést vláda vedená stranou, která má bonzáctví jako hlavní politický nástroj. Tím netvrdí, že jste volič Pirátů, ale ve výsledku si každý znás bude muset vybrat do kterýho oka chce tím drátem dostat.“

      Jak jste proboha přišel na to, že si myslím, že nápravu by dle mne měli přinést piráti?
      Já o pirátech nikde nepsal, nic podobného si nemyslím a ty užvaněné grázly registruju jako velmi nebezpečné.
      Podobně, jako nejspíše i Vy.

     5. A když už takhle zrána tapetuju, tak do třetice:
      Má někdo pohromadě všecky ty sliby z minulých voleb – všecko to, co bylo na billboardech a v médiích?
      Kolik stovek školek a stovek kilometrů dálnic, se postaví za EET „keď týmto všetkým zlodejom zatneme tipec a prestanú kradnút“? Jak to tady předtím řídila nemehla?

      Já už si všecku tu hrůzu ani nepamatuju. Všecka ta mega-masáž, co byla místy až absurdní – ten kuní ksicht na mě čuměl doslova na každé větší ploše – se smrskla na pouhé „uplácení“ jeho cílové skupiny voličů.
      Tím, že Prcal té cílové skupině prodal jako estébákovy zásluhy to, co by dostali i tak a s jakoukoli vládou.
      V rámci valorizací, přirozeného růstu mezd vzhledem k HDP, přirozeného zvyšování životní úrovně atd.
      Důchodci, invalidé, hltači Novy, Ordinace, Slunečné a modrého porna, panelákoví státní zaměstnanci /kterých je jako najebáno/, lidi s nedokončeným, nebo jen základním vzděláním, max. vyučení bez maturity a pravděpodobně i o politice vůbec nepřemýšlející lidi do cca 35let. Pravděpodobně i dobře vydělávající obchodníci s deštěm, koloběžkoví hipsteři.
      Automaticky, už z principu jakési pochybné „loajality“, má jako voliče jisté všechny, co jsou jakkoli napojení na holding.
      Nemám tušení, jak velká byla/je skupina OSVČ, živnostníků, malých firmiček třeba do 5 lidí a umělců, kteří estébáka volili minule. Netroufám si odhadovat, nakolik se tahle skupina mezitím zmenšila, nebo možná stockholmským syndromem dokonce zvětšila.
      A ani si netroufám odhadovat, co všechno by se muselo stát, aby to estébáka sestřelilo. Někdy mám takový dojem, že i kdyby v přímém přenosu někoho zabil, tak to Prcal prodá jako statečnou sebeobranu, aby mohl dál makat pro stát a zachraňovat tisíce mrtvých.
      I kdyby někdo vyhrabal fotky i s negativy, jak někde v Maroku mrdá opici, tak to Prcal prodá jako navazování obchodního styku, výhodného pro tehdejší ČSSR. On už tehdy makal – pro stát!
      Je třeba vypnout internet, vypnout Prcala, povypínat dodnes aktivní estébáky, nastartovat sociální nepokoje a z nich občanskou válku. Jinak se ho nezbavíme.

      1. Námi všemi milovaný Miloš Zeperson (viz doporučení OSN) to řekl zcela jasně a jeho moudrá slova je třeba si vzít k srdci
       https://citaty.net/citaty/264426-milos-zeman-chcete-li-se-zbavit-jakehokoli-politika-prezident/

    2. Primárně mi jde o to, to prostě zahltit, ať už se jedná o liché nebo sudé údaje, zdroj jmen je plný internet (Andyho FB, diskuze na novinkach etc). Sami přiznávají že dohledávání informací je problém tak proč jim to i nadále neznesnadňovat.

 9. U nas doma se to resilo tak, ze kdyz moji zenu nepustili do obchodu s pecivem ze nema zakrytou tvar, tak prisla domu a na nejakej kus hadru prisila dve gumicky a totez udelala pro mne, ten kus hadru visi doted na zrcatku a beru si ho nekam, kde by mne bez nej mohli vyhodit. V ramci prace jsem byl behem koronakrize nekolikrat v zahranici (AT, IT, DE, CZ) a vsude to bylo podobny. Pokud byli v sklade cizinci, zadny rousky. Pokud jsem tam mel papirovacky s mistnim, probihala i povinna dezinfekce. Ja v tom nevidim nejakou ceskou specialitu, proste tenhle nesmysl fungoval a omezene doted funguje celoevropsky. Mne by zajimalo, jaky pro to meli duvod a pravni zaklad. Nejsem pravnik ale docela by mne to zajimalo. Aspon tady v SR nektery odvaznejsi pravnici rikaji, ze pro tu povinnou karantenu (vazbu bez obvineni) neni vubec zadny pravni podklad a pro nouzovy stav byly nejmene dva mesice ze tri prinejmensim sporne.
  Narozdil od krize z ciste ekonomickych duvodu je tohle ekonomicka krize vyvolana politickym rozhodnutim a mam svoji vlastni teorii proc to spustili takhle temer celosvetove.

  1. Pokud někteří odvážnější právníci v SR říkají, že povinná karanténa je vazba bez obvinění, nejspíš vystudovali v ČR plzeňskou právnickou fakultu.
   V ČR je právním předpisem zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, který řeší karanténu v § 2 odst. 5 až 7. Pochybuji, že s ohledem na sice krátkodobou, ale přece jen koexistenci, je slovenské řešení výrazně odlišné.

   1. Nastesti u nas mame zakony a cokoli, co by si lide mohli vylozit nejak logicky, patricne obarvime.

   2. ygorek: jenže karanténu
    1) vyhlašují okresní hygenici, nikoli ministři nebo premiér
    2) uvalují na nemocné, nikoli na zdravé

    1. Zajímavé.

     ad 1) Karanténu může vyhlásit orgán ochrany veřejného zdraví (sic), což je krajská hygienická stanice.

     ad 2)
     Několik karantén kvůli žloutence jsem zažil ve škole a na vojně.
     Vždy byla uvalena na zdravé jedince, zatímco nemocní byli hospitalizováni.
     On samotný původ karantény je realizace požadavku, aby v pevně stanoveném termínu zdraví prokázali, že nejsou nemocní.

     Karanténou ve smyslu zákona o ochraně veřejného zdraví č. 258/2000 Sb., § 2 odst. 7 písm. a), se rozumí oddělení zdravé fyzické osoby, která byla během inkubační doby ve styku s infekčním onemocněním nebo pobývala v ohnisku nákazy.

     Karanténu je třeba odlišovat od izolace (kterou rovněž nařizuje orgán ochrany veřejného zdraví), do karantény se umisťuje zdravá fyzická osoba, která byla během inkubační doby ve styku s infekčním onemocněním nebo pobývala v ohnisku nákazy, zatímco izolace se týká osob, které již onemocněly.

     Nechápu ovšem souvislost vašeho příspěvku s mou kritikou tvrzení právníka, že karanténa je vazba bez obvinění.

    2. P.S.
     Ještě k bodu 1):
     Orgány, které vykonávají státní správu v ochraně veřejného zdraví, jsou Ministerstvo zdravotnictví, krajské hygienické stanice, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo obrany, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministetrstvo pro místní rozvoj a krajské úřady.

     MZ řídí a kontroluje státní správu na úseku OVZ, řídí HS a rozhoduje o odvoláních proti jejich rozhodnutím. Zřizuje funkci hlavního hygienika ČR, který je ve věcech OVZ orgánem ministerstva a řídí očkování a nařizuje mimořádná opatření při epidemiích, při výskytu nebezpečných či podezřelých výrobků, při živelních pohromách (pokud mají být provedena na území více krajů), nařizuje opatření před zavlečením infekce ze zahraničí…

     Je velmi pravděpovobné, že karanténu pro území větší než kraj ministr vyhlásit může. Jak je to s předsedou vlády, nevím, ale jistě se najde mnoho insiderů, kteří mají pravomoci předsedy vlády nastudovány.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017