Recenze dětské knihy Pan Smraďoch, autor David Williams - zpět na článek

Počet komentářů: 46

  1. Mám to jako audioknihu (čte Jiří Lábus) a chystám se testovat na dětech.

    Jinak autor knížky byl hodně schopný komik (ve dvojici s Mattem Lucasem – například Malá Velká Británie atd.), ale to bylo ještě tak před 15 lety, kdy ani na BBC nebylo nekorektní dělat si srandu z homosexuálů, tlusťochů a herci si mohli normálně napatlat ksicht nebo celý tělo hnědou barvou a nebylo to tzv. „black face“.

    1. Možná to tehdy bylo myšleno jako taková parodie, jako že autor „nastavil zrcadlo“, to tehdy bylo takové oblíbené, ale časem se z toho vývojem světa stal manuál správné výchovy, něco podobného, jako Orwellovo 1984. ;-)

  2. To vypadá jako rafinovaná metoda nabádání (pre)pubertálních dětí (kterým v tomhle věku už z principu „nikdo nerozumí“) k tomu, aby se svěřily do péče nějakého pouličního úchyláka či drogového dealera.
    Ne že by mě to překvapovalo poté co se do dětškého vysílání plynule začleňuje sexuální výchova a drag queen „princezny“.
    Když se dívám na jakých hnusech vyrůstají dnešní děti (sponge bob atc.) tak jsem nakonec vděčný i za toho „strašně smutného motýla Emanuela“ který mě sral už jako dítě, a říkal jsem si, jaký má smysl dávat do pohádky o víle Amálce takového ufňukaného lůzra.

    Zlatej Křemílek s vochomůrkou, Krteček, nebo Pojďte pane, budeme si hrát.

    1. Přesně, ještě Z deníku kocoura Modroočka.Jedinej import byl Neználek na Měsíci a Birlibán.Pořád máme v knihovně pro vnoučata.Jestli bude zájem…

      1. O zájem nejde. Buďto do nich nacpete tuto „závadovou“ dětskou literaturu obsahující sexistické, genderové rasové stereotypy zahrnující jen 2 pohlaví a heterosexuální vztahy, pouze 2 lidí (žádné polyamory s 5 pohlavími). A tím je šance že těm dětem jednak z hlavy vytlačíte ty multikulti LGBT sračky které jim tam nacpyly moderní pohádky, a druhak zajistíte, že se jim tyto vzory pevně usídlí v hlavičkách a už tam bude míň místa na následnou masírku které se jim ještě dostane ve škole a celé téhle zdegenerované společnosti. Čímž docela solidně zvýšíte šance že se v pubertě začnou zajímat o pohlaví opačné, nikoliv stejné.
        A nebo to necháte samospádu, a pak za 15 let jen budete zírat, co vám z nich společnost vychovala.

        Shrnul bych to do jedné věty: „Když chceš porazit nepřítele, vychovej jeho děti.“

        Takže, necháme nepřítele nadále vychovávat naše děti a vnoučata ?

    2. Jenom technicka – Emanuel a Amalka jsou dve ruzny pohadky, Eman ma Makovou panenku, Amalka je solistka :-) Ze stejny kategorie je jeste hajny Robatko. Ale jinak souhlas, za me vrcholem uchylnosti jsou Teletabis, to je to spravny multikulti pro prtata, kdo nevidel, nepochopi :-D

      1. Hajný Robátko byl aspoň zastáncem individuální dopravy, a svoje čtyřstopé vozidlo uměl řídit proklatě rychle, a to i v „offroad“ terénních podmínkách a hustém porostu. Průchodnost hustým zalesněným terénem byla sice dána flexibilitou a kvalitním odpružením jeleního podvozku (multilink?), ale zjevně tu sehrála roli i dovednost řidiče.
        Ale jinak to byl z půlky vohnout.
        Čili bych Robátka klidně zvolil jako archetyp čtenáře tohoto webu :-)))

        1. Robátko měl elektromobil z Boston Dynamics.

        2. Co hůř, kromě svého ofroudového Větrníka disponoval i dlouhou palnou zbraní. Ale jinak to byl zamilovaný tragéd, který neváhal obrátit zbraň proti svému chlebodárci „z Velkého domu“. „Hajný“ z Krkonoš byl spíš schopen postřelit sebe, Kubu, Anče, Krakonoše, i tu uřvanou sojku. V tomto pořadí.

          1. Nějak si nevzpomínám že bych na té jeho flintě viděl tormantační značku. Kromě to nebyla civilní ráže, ale zjevně vojenská nad 13mm !
            Na druhou stranu ale zase prokazatelně rok výroby do 1890, takže by to asi prošlo.

            No a hajný z krkonoš, to je evidentní gun-control propaganda. Civilista prostě nemá vlastnit zbraň, bo je s ní nebezpečný sobě i všem okolo.
            Takže totální zákaz zbraní, vyjímku mají jen policisté a soukromé polovojenské jednotky oligarchů, případně neonacistické bataliony, jako na Ukravíně.
            A jak hezky se jim tam žije !

      2. Teletabis prý jednu dobu dost letěli na VŠ kolejích. Mě osobně fascinovali, i když dívat jsem se na to nedokázal :-), ale občas se s některými lidmi dodnes loučím „Pá pá Lálá“.

        1. Na kolejich nevim, ale nase nejstarsi s tim kdysi prisla ze skolky a mocinky to chtela i doma… Maly deti to tenkrat zraly se vsim vsudy (dneska si zpetne udeluji facepalm), pro dospely s flaskou nebo dvema cervenyho to byla docela prdel… A papalala pouzivame prilezitostne dodneska (pripadne „bude pudiiiiiink, bude pudiiiiiink“) :-D

  3. loser kurva, loser!!!!!!

    1. Ano, to jsi a je to známo dlouho. Něco nového?

      1. Checht. Von sice prolhanej pohunek OSA bezne pise „aby jsi se“, ale v loserech se vyzna, to jo. A jak durazne zareagoval. Jako homosexualni aktivista na slovo buzna.

        1. Už když jsem to v textu četl, tak jsem se na Lojzu těšil;-). Toho loosera vnímám jako drobný bonus pro fajnšmekry ;-) Diky

  4. V cem byl krakonos normalizacni?

    Jo tady v UK znam rodinu,kde tatka spi na peci a mamka sefuje hotelu maji 2 deti velice pochybnyxh nazoru. Myslim,ze ted uz jsou davno of sebe protoze nevim proc si twkovyho borce drzela asi Jen kvuli detem nez vypadnou obe…

  5. Vždy, když někdo napíše „looser“ místo „loser“, zemře koťátko.

    1. Tapan: To ani náhodou. To by kočičí útulky neměly co žrát :)

  6. Autore, Vy jste studoval gender? Podobné píčoviny už jsem četl. Z klávesnic soudružek, co měly potřebu v klasických pohádkách hledat zastaralé, nemoderní a málo feministické formy chování.

    Především Vaše představy o tom, co čím autor myslel jsou na zblití, zvažte práci coby soudní znalec, skvěle byste se tam uplatnil. V nové době bude takových ideologicky pevných zmrdů potřeba, nějak se bude nutné vypořádat s rozdíly mezi realitou a přáním strany. Tedy spousta prostoru pro podobné rozbory čehokoliv ideově rozkolísaného.

    Výše napsané nijak neimplikuje, že by snad dotyčná pohádka také nebyla kravina.

    1. Měl jsem při čtení podobný pocit, vyjádřil jste to za mne. Děkuji.

    2. Jenže marná snaha – všechny pohádky vždycky byly k tomu, aby dětem předaly nějaké výchovné poselství.

      Smolíček nebo Kůzlátka – děti nesmí samy doma otevírat dveře cizím lidem, nebo budou sežrány.
      Karkulka – děti nesmí neposlouchat a samy chodit lesem, nebo budou sežrány.
      Koblížek – děti se nemají chlubit a nechat hecovat, nebo budou sežrány.
      Perníková chaloupka – děti si nemají brát cukrovinky od cizích lidí, nebo budou sežrány.
      O vlku – děti nemají volat planý poplach, nebo budou sežrány.

      A tak…

      1. Ha, doposud mi nikdy nedošlo, jak vtipné je, že všechny klasické pohádky mají poselství „poslouchej rodiče, nebo tě něco sežere!“

  7. Taky občas čtu dětem a taky jsem narazil na podobné – správný směr ukazující – dětské knihy. Vlastně bych je tam zařadil skoro všechny vydané posledních 20 let.

    Pouze pozitivní recenze na tyto sračky jsou proto, protože vždy se najde někdo, komu se to líbí (biomatky) a negativní recenze vám hned smažou. Negativně se prostě nesmí, viz. youtube, apod…

  8. No a to si zkuste precist nejakou knizku o Dr. Proktorovi, to jsou teprve veci… Ja nevim, proc ma furt nekdo potrebu se vrtat v tom, co chtel kdo rict jakou pohadkou. Mysli si snad nekdo, ze si deti za bernou minci vezmou treba Cervenou Karkulku, Pernikovou chaloupku, DSB? Budto se detem pohadka libi nebo ne, to je jediny kriterium, ktery maji, dobre vedi, ze je to jenom pohadka… Mimochodem, kdo mate deti, zkuste jim precist pohadky od Rushdieho…

  9. Za minulých pár let jsem přečetl x knih pro holčičky.
    První kategorie pro nejmenší jsou knížky o vílách, měl sem jich v ruce mrdy a v podstatě všechny byly o tom, že víla má nějaký talent k něčemu a nechá se přemlouvat aby ho ukázala, a když se tak stane, tak jí všichni tleskají. Hejbací obdobou tohodle je princezna Sofie vod dyznyho. Nevlastní královská dcera tak 8 letá cca (vůbec nevim) Sofie tráví čas organisováním párty s přáteli. Každý díl vyvrcholí nějakou povedenou oslavou, na které někdo ukáže svůj talent! Občas tam probleskne nějaké mravokárno, jako třeba když Sofča rozbije okno ale celý díl se k tomu nepřizná.

    Další kategorií jsou knížky o koních. Holčička chodí do stáje a jezdí na koni a v půlce knížky třeba zapadne kůň do bláta a ona zavolá pomoc a zbytek knížy chodí do stáje a jezdí na koni. To je opravdový opruz tohle číst.

    Pro kapánek starší jsem pak četl knížku o tom jak kluk poctivě cvičil na housle a do baráku vedle se přistěhovali cikáni. Krásně začali rekonstruovat barák a stěžovali si že lidi se jich bojí. Kluk se spřátelil s cikánskym klukem, který vzal jeho housle do ruky a uměl hrát ač je nikdy nedržel v ruce. Pak mu ty hoousle rozbil a přestali se kamarádit ale kluk zajel do Mostu za strjdou, kterej mu jedny housle dal a on je dal klukovi a byli kámoši…

    Jinak pak je tu pohádková tvorba z USA posledních tak cca 7 let a to by bylo na samostatný a dlouhý smutbý povídání…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017