Rameno z Alfy II - zpět na článek

Počet komentářů: 49

  1. Orig. ramena v 2.5 V6 mě vydržely 150k, měnil jsem více méně z rozežranosti asi půl roku po regulérní technické.
    Spodní ramena jsem dával LEMFÖRDER horní VEMA s mazničkami, před zimou promáznu a zatím je klid. Po výměně najeto cca 60k.

  2. Myslím že chyba je jedine v montérovi tých ramien a nie v konštrunkcii silenblokov ramena.V čom sa urobil problém ? V montáži.Pretože skrutka ktorá to stiahne a zafiksuje je z nevedomosti zatiahnutá proi demontovanom kolese vtedy keď je prístup.Správne treba skrutku zatiahnuť a tak zafixovať rameno v polohe akoby auto bolo na kolesách,tj v reálnej polohe na zemi.Čiže,túto polohu si treba pred zatiahnutím zabezpečiť.Ak sa to neurobí,pridá sa uhol skrútenia medzi odľahčeným ramenom a polohou na zemi,na tú sa pridá uhol preperovania …a čo sa asi tak stane ?? , milý pane ? No odtrhne sa vulkanizácia silenbloku a všetko je v čudu.Chyba neznalosti obsluhy !)
    To samé u VW a Audi,kritizujú sa predné mnohoprvkové nápravy pretože druhovýroba je nanič.Nie je to tak.Z druhovýrobou je všetko v poriadku,hlupáci robia veci o ktorých nemajú potuchy

    1. Prepáčte: viete pochopiť napísaný text?

      1. zrovna tenhle hint mi v textu utekl taky… a predpokladam, ze spousta i tzv. „specializovanych“ servisu tohle pravidlo nedodrzi, at uz z duvodu, aby s tim nemeli oser a praci navic, anebo ciste ze zleho umyslu, aby se to posralo co nejdriv a oni mohli vesele opravovat znovu.
        A zkontrolovat to dost bez kompletniho rozebrani nejde.

        1. Přehlédnout celý jeden odstavec textu, toť výkon vskutku hodný hlupáka Vaší magnitudy.
          Spousta tzv. „specialisovaných“ servisů ojebává mnoho věcí, nejen ramena u Alfy. Mně osobně vychází nejlíp najít si šikovného automechanika, který dělá na sebe.

    2. Myslis tak ja to pise D-Fens v clanku??? :-D

      „…Finální hint zní, že před finálním dotažením šroubu M10 je třeba uvést rameno do stejné pozice, v jaké bude, až bude stát auto na kolech. Toho se dá dosáhnout tak, že si ještě před zvednutím auta poznačíte, kde se nachází střed kola vůči nějakému bodu karosérie, a pak přizvednete heverem náboj kola do odpovídající pozice. Pokud by šroub byl dotažený s „vyvěšeným“ kolem, po spuštění auta ze zvedáku by byl silenblok silně předepnutý a jeho živnotnost by se výrazně zkrátila. Tenhle jinak docela otřepaný trik je dokonce popsaný v e-learningu k servisu A-R 147…“

  3. Díky za článek, v dohledné době mě to na 147 taky čeká (origo rameno začíná ve 190tkm klepat, ty Alfy fakt nic nevydrží…).

    Jen tak pro zajímavost, zrovna rozebírám (připravuju na renovaci) Lancii z roku 1968… na všech pohyblivých spojích podvozku je maznice, na těch nepohyblivých zase šrouby potažený mědí. Většina prachovek, kloubů a čepů naprosto netknutých. Na novějších autech je rozebírání podvozku otázka kladiva, kulatiny na vytloukání a WDčka. Tady ne, stačí očistit, vytáhnout závlačku, klíčem povolit a rukou (!!!) vyšroubovat. 50 let starý auto… italský :-)

    1. No, právě. A v tom je ten problém. Vy sice máte krásný, skoro 50 let starý kousek, ale automobilka neměla z čeho žít a zkrachovala. Kappa a Thesis mají válcovaný šrouby i na výfuku, to už je prostě diagnóza a takový magoři si bankrot prostě zaslouží. Proč bych měl totiž kupovat nový auto, když za mega dostanu v nejlepším případě to samý, který už 18 let mám, akorát ten servis bude 5x dražší?
      Bavíme se tu o nápravě současníka jedničkový Ochcávky. Kolikpak majitelů tohoto „držáku“ zajímá nějaká vůle v ramenou? Když jsme se do tohohle novýho baráku stěhovali, stálo tu nejmíň 15 jedničkovejch Octavií zhruba stejně starých, jako moje k. Zbyly 4, dvě z nich jsou shnilý a technicky nezpůsobilý provozu na pozemních komunikacích. Zbytek vysublimoval, nahradily je dvojkový Ochcávky, ale áčka už tu taky nejsou, většina je béček, ale i ty ustupují trojkám… mám jenom italský auta, ty „co se furt serou“, ale zatímco ostatní ta auta neustále mění za novější, já už tu mám suverénně nejstarší vozový park ze všech. To bude tím, jak se to furt sere.

      1. Che, starý krámy z 80. a 90. let, to máš jenom proto, že seš socka, to nevíš? ;-)

        1. Tak to ja jsem na tom s nekterymi kousky jeste hur. Beru klobouk a jdu ke kostelu.

          1. Tak tak, tady mistr f451 ti to vysvětlí…

  4. Díky, za 1. Poznámka: elektrochemický potenciál nerezi a hliníku je hodně daleko od sebe, takže až se tam dostane sůl a voda, z díry v rameni bude bílý prášek. Měli to celý udělat z elektronu nebo hořčíku (nejsem materiálový vědec). Nebo něčím namastit-čím? MM

  5. …A Defe, až budeš kupovat zase Tipo, zapomeň že je nějaký Twinspark a kup si Busso, Ty na to máš. Stačí 2,5, ale pozor na verzi-euro3 je paradoxně mnohem lepší (mám obě verze) díky duplexnímu vedení výfuku až doprostřed auta. (=141kW). Jsou tam 4 katy a 4 lambády. Ta předchozí verze 140kW euro2 je nahoře tupá, připisuju to uplně jinému motormanagementu a výfuku. A nebo se rozšoupni a vem GT(A). nebo až pojedeš kolem HB se stav se s tím svézt.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017