Pseudomanažeři

Featured Image

Vždy do firmy nastoupí, když je nikdo nepotřebuje, vždy mají přinést „svěží“ vítr mezi zatuchlé pracující mukly. Vždy vymyslí spoustu zbytečné práce a vždy dříve nebo později donutí nějakého muklíka k odchodu v horším případě jinému gestu, napadení parazita, slovní přestřelka s výhružkama atd.

dataweb Pak většinou poměrně dlouho trvá než si vůbec někdo všimne že tento psuedomanažer/parazit je vlastně zbytečný a vyhoděj ho. Bohužel před vyhazovem stihne parazit napáchat poměrně velké škody. Ti co přežijí si na chvilku oddychnou (většinou po nějakém období přijde parazit jiný) a parazit se přesune škodit jinam, škodit do chvíle než se zase zjistí že je zbytečnej.

Moc by mě zajímalo kolik z Vás se s tímto druhem manažera setkalo…asi každý. Jak Vaše setkání probhělo? Já sám jsem za kariéru potkal 5 skutečně vykutálených manažerů a všech pět pracuje v poměrně velkých a známých firmách, že by skutečně něco uměli, nebo personální stránka těchto firem stojí za bačkoru? Společným znakem takto úspěšného záškodníka je to, že má vystudován zcela jiný obor než je jeho aktuální pracovní obor, něco podobného lze spatřit i u našich politiků, chemik, ČVUT – kybernetik, fyzik, myslím že odvádí skvělou práci – díky kluci. Zde mohu potvrdit že kybernetikové jsou skutečně klasy, jedna z mých zkušeností byla kybernetičkou a to byla extra třída…o tom níže. Dalším společným znakem těchto parazitů je vysoce ceněný titul MBA, 3 z 5 ho měli. Zde jsem si všiml jednoho zajímavého úkazu, MBA studium probíhá v anglickém jazyce a jeden z MBA měl v aj značné rezervy, ale asi aj nebyla potřeba, stačilo mít chechtákyJ.

Můj první parazit byl MBA ready, já byl tehdy plný sil a elánu a jeho nesmysly jsem plnil bez většího remcání, ostatní mazáci to ale nesli těžko a docházelo k poměrně častým slovním přestřelkám. Většina mazáků to vzdala a odešla a parazit škodil a škodil. Firma se dostala do problémů a majitel nepoučen předchozím postupem, najal parazita dalšího. Tehdy jsem netušil že může existovat ještě nějaký víc hardcore parazit (učil jsem se). Nastoupil parazit, všude jsem byl a vše vím. Zde už i já přiostřil své postoje a po jedné konfrontaci jsem se snažil parazita poškodit bohužel špatně mířenou propiskou, ta se tehdy bohužel trefila do nebohého vypínače. Parazit o hlavu menší a mozkově vysoce nademnou se otočil, přišel ke mě, položil mi ruku na rameno a řekl něco co mě dostalo (to jsem nečekal že to pak zažiju znovu a znovu), kolego, hlavně se uklidněte a pokud budete chtít přijďte a můžeme se dohodnout a zajít na pivo. Skutečně jsem pak šel, ale za jeho nadřízeným s prosbou o odejití parazita nebo můj vyhazov. Parazit byl tehdy odejit, ale firma byla už tak v čoudu, že už by jí nezachránilo ani hejno MBA a já ve finále by také odejit. Tento zážitek se udál v jedné síti rychloautoopravenJ

Dalšího parazita jsem zažil u firmy s bobříkem ve znaku, u firmy která je modlou všech kutilůJ Slova předchozí šéfky dnes jsem tu naposled, dostanete někoho lepšího mě měla varovat, to co přišlo by mě nenepadlo ani po předávkování nejsilnějším halucinogenem. Jak jsem zjistil, parazitka k nám přišla po předchozím dvojnásobném vyhostění od hostitele. Muklové hostitelů, mě politovali, prý se máme na co těšit. Zde bych si dovolil takovou malou ukázku toho jak probíhalo seznamovací sezení parazita s mou osobou:

Perfektně připraven, šanon s popisem mých činností také připraven, jdeme na to:
Ťuky ťuk, pojďte dál (oslovení špatným jménem mě nepřekvapilo):
Já: Já jsem XY a přišel jsem Vám představit mou pracovní náplň….
Parazitka dřímající nějaký katalog: tak začněte
Já: Bla bla bla bla bla, všiml jsem si jak se parazitka úsmívá a pokyvuje a občas pronese ano
Já: Stále pokračující jsem si všiml co to má za materiál
Parazitka usměvavá: 4×4 – ano, 6ti rychlostní automat – ano, kombi – ano, 3,6 V6 ano,
Já: Aaaaa katalog nové Škody Superb…
 

Poté co jsem skončil svou prezentaci mi poděkovala, asi byla spokojená jak představou nového superbu, tak mou prezentací jsem se vrátil ke svému stolečku. Nevím jestli poté byla parazitka tak zničena tím že dostala pouze Prassata, nebo se jí nechtělo vrtat do mé práce, ale poměrně dlouho jsem měl klid. To se však nedá říct o kolezích, které bombardovala jak o život ruznými více čí měně debilními úkoly. Vím že kolegové dělali jednu tabulku za druhou a já byl rád že mi dává pokoj…..kdepáááák, nechávala si mě nakonec. Pak už to jen lítalo a její obliba v cizých slovech mě ubíjela stejně rychle jako její nechuť cokoliv dělat. Pavle, mám pro Vás „hajlajtové zadání“ Pavle co vaše „pájplajny“ Pavle doufám že máte dostatečný „bafr“, Pavle je to jasná mesidž, Pavle šérujte to, Pavle uděláme kickoff mítink, Pavle co ten imič? No lítalo to tam o 106 a je vtipné že kolikrát ani agentura nerozklíčovala co náš parazit vlastně chce……a ve mě to vřelo a vřelo a vřelo až mi to na po jedné poradě nedalo a řekl jsem si, zajdu na oběd, vychladnu a dám výpověď, nemám to zapotřebí. Hned po poradě si mě zavolala, řekl jsem jí že chci jít na oběd, ona řekla že to bude rychlé…..hodinu jsem na ní čekal, volám jí, kde je? Jsem na obědě, já na Vás zapoměla…

Pak už to šlo ráz na ráz, řekl jsem ji splna hrdla co si o ní myslím, ona mi sdělila svůj profi názor na můj styl práce, což už jsem nekomentoval a odešel jsem dát výpověď. Po té co jsem jí dal podepsat výpověď mě ještě sdělila, že pokud budu chtít, může mě „nakoučovat“ abych se vyhnul chybám které jsem dělal. Hoooodně jsem se přemáhal nepozvracet se! Jak vidno MBA studium Vám dá něco víc. Pak se prátkrát pokusila uspořádat večírek/rozlučku k mému odchodu (asi byla ráda), nicméně byla ten poslední s kým bych se loučil. Tenkrát se mi děsně ulevilo……a dost mi to otevřelo oči. Bohužel kolegy vydržela trápit poměrně dlouho než byla odejita, teď dělá u „nějakého donalda“, je mi jich tam líto.

Poučen a posilněn jsem nastoupil do nové firmy, švédská firma s dlouho tradicí…vše se zdálo být fajn až do chvíle najmutí nepotřebné parazitky a šup okamžitě stejné příznaky jako u té předchozí, dokonce podoba byla tak veliká že jsem nové parazitce občas málem řekll jménem staré parazitky. To že parazitka opět celou firmu rozebrala do základů nemusím zmiňovat, parazitka čistila a čistila, možná to byl její úkol možná ne. Každopádně moc nás nepřežilo, nikdo nerozuměl proč jí tu máme. Nic se jí nechtělo, do všeho akorát rejpala, všem vykládala jak asi jdeme do kopru, prostě manažer jak má bejt….nakonec to někomu došlo a vyrazil jí.  To že si pak ještě parazitka odkoupila služební interceptor na hlínách f naftě za nějakou super cenu, nekomentuju, spíš mě mrzí že nikoho nenapadlo zeptat se můklů zda to třeba něchtěj…asi se ví že na to nemají.

A já se PTÁM odkud se berou? Jak s nima zatočit? Co proti nim podniknout jako proti šéfům, politikům……Poraďte..odstraní je třeba SAVO proti plísním? Nechceme je tu!


12.06.2013 Pavel K.
 
 

12345 (12x známkováno, průměr: 1,33 z 5)
1 955x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017