Proč vždy plody lidových vítězství chutnávají tak hořce? - zpět na článek

Počet komentářů: 67

Přidat komentář
 1. Autor článku vůbec nerozumí situaci s nemocnými očkovanými. Kdyby četl Seznam, tak tam mu to správně vysvětlí https://www.seznamzpravy.cz/clanek/data-funguje-ockovani-jak-cist-dulezitou-statistiku-174087

  1. seznam by měl jít trochu do sebe

   Zajímalo by mne, jakou matematickou operací se ‚sčítá‘ efektivita očkování. Dle článku, tab. 1 je celková ‚efektivita‘ 67.5%, což pokud by to byla pravda, je extrémně slabé číslo. Tab. 2 ukazuje větší detail, a pro skupinu mladší 50 let je efektivita 91.8% a pro starší 85.2%. Jak toto zkombinuji, aby výsledná efektivita byla nižší než obě čísla? Tab 3. s nejvyšší detailem po dekádách věku ukazuje nejnižší ‚efektivitu‘ 81%, skoro všichni mají přes 90% a přesto celek jen 67%. Nerozumím tomu.

   Do 30let mají 1.5 neočkovaného na 100k a přesto v tabulce slaví 100% úspěch vakcíny, protože v tomto věkovém rozpětí nemají žádného očkovaného ve špitálu. Přitom u takto velkých čísel nemocných, to prostě může být jen totální náhoda. 1 z milionu si ráno skopl palec a druhej den nikdo. Středa je lepší než pondělí. Pokud toto je důkazem potřebnosti vakcín, pak nerozumím ani tomuto.

    1. @Nobody
     % účinost vtipná, čekal jsem něco takového.
     Ale jinak ty grafy nic moc; očekávat, že od momentu očkování by počet nákaz, kdyby nedošlo k očkování, dále sledovalo stejný trend a pak to porovnávat s realitou je na pětku i na základní škole. To je snad ještě horší věda než ta ve stranickém tisku.

   1. Pro lepší pochopení by vedle Účinnosti vakcíny měl být ještě sloupeček Účinnost immunity. Takhle to totiž vypadá, že 100% účinnost vakcíny je super, ale přitom hned vedle by mohla být 99.9% účinnost imunity nevakcinovaného (pro věk do 30 let). Ale to by pak nevypadalo tak dobře. Zároveň by tam bylo fajn připad další sloupeček středních a vážných následků vakcíny. Existují i po vakcinační úmrtí, a není jich málo, na 100 tisíc v kategorii 65+ to několik menších desítek také bude. Takže do komplexní analýzy to má daleko (hlavně zdroj dat nelze brát úplně vážně), ale je fajn, že něco takového vzniká.

    Minimálně víme, že vakcinace do věku 50 let nedává vůbec smysl. Cca 25 vážných případů neočkovaných do věku 50 let na 100 tisíc obyvatel. Vážný případ se nerovná úmrtí. Proti tomu 90 000 očkovaných jedinců, půlka z nich o tom nebude ani vědět, 40 000 bude mít drobné následky vakcíny a 5 000 bude mít 2-3 dny teploty, horečky. Možná i někdo umře. Proti tomu je na druhé straně jen 25 vážných případů. To se absolutně nevyplatí ani z pohledu běžné statistiky. Respektive zkomplikujeme život tisíců jedinců aby jich 25 neskončilo v nemocnici.

    A hlavně je třeba si uvědomit, že je to průřez celou populací. V té statisice jsou zdraví lidé, nemocní lidé, lidé co mají jiné vážné nemoci a dost možná jsou neprávem započítáni jako covid case. A kromě né úplně 100% validity dat tam budou i statistické odchylky, ne zrovna nejmenší.

    Prostě pokud by ta vakcína byla prokazatelně účinná, tak by v kolonce Fully Fax měly být všude nuly, nebo jen drobné jednotky. Stačí se podívat na poslední dva řádky. Vakcinovaní lidé 80-89 mají větší šanci že skončí v nemocnici než vakcinovaní lidé 90+. To nedává úplně smysl z mnoha hledisek. To je prostě jen statistická anomálie.

    1. Vážný případ se rovná úmrtí, pokud jej léčí blbě.

     Pohříchu jedna z největších tragédií tohoto šílenství je, že když praktičtí lékaři a lékaři z JIP vypracovali protokoly, jak COVID účinně léčit/mitigovat dostupnými léky a procedurami, byli totálně zcenzurováni protože na generických lécích nemá Big Pharma žádný profit a podkopávalo by to narativ „není jiné řešení než kupovat naše licencované produkty“.

     1. Ano, ale to nás moc nezajímá. Nás zajímá kolik z těch vážných případů je úmrtí i po léčbě. Ono když se léčí blbě kdejaká banalita tak lidi umírají – zápal plic, angína atd…
      Ale je fajn že něco takového vzniklo, alespoň je vidět, jaké haló se dělá naprosto zbytečně a očkovat lidi do 50 let je naprostá píčovina, a očkovat děti je už jen další zrůdnost za kterou by měly jít navrhovatelé sedět.

   2. BTW: Celkově tomu článku chybí absolutní procenta. Trpí to na stejný problém jako většina nepravděpodobných jevů. Jakože letět letadlem je xx krát bezpečnější než jet autem. To by se skoro nabízelo že od dneška budeme všichni lítat letadlem, protože je to o tolik moc bezpečnější. Nicméně umřít v autě a umřít v letadle jsou statisticky tak malé šance, že se nebojíme ani jednoho. A tohle je to samé, vakcinovaný má 25x větší šanci, že se nedostane do nemocnice (ani se nejedná o úmrtí!!), než nevakcinovaný, ale v absolutním čísle to je zanedbatelná šance, kterou bychom se neměli zaobírat. Určitě najdeme mnohem pravěpodobnější rizika než COVID, jen se o nich nedělá takové halo.

    Víte, že kouření zvyšuje riziko rakoviny o 20 až 60 procent?

   3. Však to práve je ten „Simpsonov paradox“ a myslím, že je to tam pomerne dobre vysvetlené (myslím, že originálny článoik, z ktorého vychádzali, je tento: https://www.covid-datascience.com/post/israeli-data-how-can-efficacy-vs-severe-disease-be-strong-when-60-of-hospitalized-are-vaccinated)

    1. myslím, že je vysvětlen naopak mimořádně špatně. Vezměte jejich grafický příklad. Levá část, ta jen černá, nedává naprosto žádný důvod pro očekávání funkce y=x1. Tento závěr z bodů zcela nevyplývá a jen autorovou fantazií. Opravdu byste toto dal sám jako závěr? Toto je (IIRC) přímo uvedeno jako příklad v knize „jak lhát se statistikou“. Knihu doporučuji, zejména v originále.

     Druhá část, barevná, je ještě zajímavější. Zkoumáme vliv léku, ale starší generaci ho dáváme méně a mladší více(asi nějaká homeopatika nebo co) v ostrém rozdělení podle věku. Pokud bych to rozdělil na 100 skupin, a použil počet teček jako v korektním testu, vsadil bych se, že v tomto případě bude vliv léčiva žádný. Skoro bych dal bych ruku do ohně# že toto je v té knize taky. Jdu to ověřit.

     Tento článek, ukazující „jak správně dělat statistiku“, je spíš ukázka, jak vypadá bulšit statistika.

 2. Situace je bohuzel o hodne slozitejsi nez to co se deje ted. COVID je vertikalni top-down valka ktera je pripravovana cela desetileti. Svet je na zacatku inflection point, pravdepodobne nejvetsi zmeny v historii protoze se deje na globalni urovni. Combo capitalism/(pseudo)democracy konci. Jde do pici podobne jako sel do pici tkzv. komunismus. To co je ultimativni plan perpetratoru tyhle sracky neni uplne jasny, celkem asi neni pochyb o tom ze to bude pomerne tvrda totalita a absolutni kontrola. Uz ted lidi de facto nevlastnej vlastni telo, kontrolu na lidma ma nejakej public health curak/pica ktera dostava rozkazy sezhora.

  Lidi by se tomu asi mohli postavit, nicmene to ze soucasnej system je v hajzlu je realita. Alternativu lidi nemaj. Respektive siroce akceptovanou alternativu. Ziliardy imbecilu si myslej ze „liberalni demokracie“ je the best thing after sliced bread. The end of history. Hovno. Je to dead horse.

  Takze, postavit se tyhle srace je Step 1. Step 2 by muselo bejt vymyslet neco jinyho, lepsiho co by lidi obecne prijali a co by fungovalo. Step 3 by muselo bejt vyresit objektivni problemy, jako treba konec availability of cheap energy and labor.

  Ani jedno z toho se asi nestane. Dr. Zelenko nedavno rekl ze jenom asi 20% jews went to the desert to escape slavery, z cehoz extrapoluje ze to je priblizne percentage lidi kteri skutecne chteji svobodu. Nakonec to odpovida tomu co tady bylo za komunismu. Vetsina lidi se podvolila a rezimu se postavila jenom hrstka a jenom hrstka komousim utekla prestoze to bylo celkem snadny.

  Vetsina lidi jsou sraci bez kouli. Jak ten zoufalec co potrebuje pravni rozbor na to jestli si muze prelepit EU flag na znacnce na aute.

  All things considered, it’s time to run for the hills. IF you’re not there already.

  1. Buďme optimisti, třeba je to jen čínská hybridní válka, byť debilita reakce našich vůdců překonává mé dosavadní nízké mínění o jejich kvalitách.

   Na inflaci bylo našlápnuto dávno, např. úřednické vši braly více než ti co je živí. Ceny stavebních materiálů: státy EU selhaly nezavedením exportní cel, likvidací vlastního průmyslu CO2 povolenkami, překupníci jen využili příležitost.

   Současná válka s čínskou chřipkou má bohužel materiální i lidské oběti, které dříve či později v různé míře postihnou skoro každého. A to se ještě pořádně nerozjela šílenost green-deal.

   Každopádně ať je za tím kdokoliv, má u mne už hodně velké mínus, včetně přisluhujících figurek. „Vidle“ mám nabroušené a připravené, „žádný súcit“.

   Bylo by fajn, kdyby lid navolil maskoty, kteří chtějí pryč z maoistické EU a nechtějí hrát současnou frašku s chřipkou.

   1. Na uredniky si nastesti doslapla soudruzka Malacova a slibila jim tri litry plosne k vyplate. A maj to, ted muzou brecet!

   2. S tim gryndylem musime jeste chvilku pockat, jaxe to vyvrbi. Pokud to povede k blahobytu, tak to byl napad Brusele. Pokud to povede do prdele, tak za tim byl samozrejme Putin.

   3. Ja zadnou ‚debilitu‘ nevidim. Naopak se chovaj extremne vychcane. Pokud si nekdo mysli ze neco z toho co se deje je dusledek debility, nekompetence, tak se probudte. Hovno. Samozrejme ze s tim ze nekde nekdo neco zkurvi se musi pocitat, ale to co sledujeme se deje na celem svete uplne stejne, s malejma odchylkama. Je to plan. Takhle to ty mrdky chtej.

    Inflace muze bejt malej problem v pripade ze by treba nastalo zruseni nebo drasticky omezeni soukromyho majetku.

    Vyvaroval bych se designovani soucasnosti a budoucnosti skrze prism minulosti, i.e. „maiosticka EU“. Tim clovek prepoklada ze veci se budou vyvijet podobne jako v minulosti. To tezko.

    1. Jacq :
     “ Ja zadnou ‚debilitu‘ nevidim.“

     – ano, považovať politikov za debilných môže iba debil. Politici dojebali život 90% -ám voličov, a voliči ich ešte aj (skoro) milujú a vzorne poslúchajú. Politici sú „skoro“ genialni. Genialni gauneri.
     Debilná je iba ústavná väčšina ovčanov, voličov.

   4. Veškerý průmysl i knowhow byly přesunuty do Číny a okolních zemí. VEvropě a USA zůstalo jen 3/4 miliardy hladových krků, dle globálních elit zbytečných jedlíků.
    Takže je potřeba je vyhladit jakýmkoli způsobem, třeba injekcí od Dr.Mengeleho, nedostatkem a hladomorem, nekvalitním veganským jídlem.

    Osobně tipuju kombinaci toho všeho.
    Pokud injekce sama o sobě není smrtící (s časovaným odkladem) tak určitě solidně bourá imunitu dotyčného, což je patrné z horečnatého švindlování statistik „nemocných na covid“ kteří byli očkovaní.
    Pak nastane ekonomická bída a nedostatek, spolu s drahými potravinami. Lidé nebudou kvalitně živeni, což spolu s podlomenou imunitou a všeobecným chaosem a špínou vyvolá skutečné epidemie bakteriálních nemocí.
    A máme tu genocidečku jako víno.
    Na likvidaci zdravotních služeb se taky důkladně zapracovalo takže to pojede jak po másle.
    Případně ještě zmagořeným doktorům vnutí nové léčební postupy podobné tomu dušení na ventilátoru v kombinaci se škodlivým Remdesvirem. A nemocnice se promění v márnice.

    1. Je to tak. Na jednu stranu by si clovek mohl myslet ze se jedna o nekompetenci, honbu za ziskem. Na druhou stranu, to ze China dostala vysledky stovek nebo tisicu let prace v Occidentu (technologie) uplne zadarmo je stezi nahoda. That stinks of a plan.

     Evropa, Amerika etc. jsou prazdny skorapky. Plny lidi ktery umej hovno, maj cim dal horsi vzdelani (na tom se taky programove pracuje), ale naopak hodne vysoky naroky a entitled predstavu ze maj na high living standard inherentni narok. Taky jsou nejvic „neposlusny“ ve srovnani s ostatnima lidma na svete.

     Pokud bych chtel mit zemekouli pro sebe, tak Evropani a Americani by byli prvni koho bych se zbavil. To co meli z nich bylo vycucnuty a presunuty do Asie. Ted uz jsou jenom liability. Jediny co by se dalo prepokladat ze Evropani potazmo Americani maji, co nikdo jinej nema, je kreativita vyverajici prave z ty (relativni) svobody, svobodomyslnosti. Tu China nema ani nikdo jinej. Nebo uz se to naucili? Mozna ze co se tyce technokratickyho mysleni tak jo.

     At je to jak chce, mam obavu ze pristi desetileti a stoleti uvideji Evropsko-Americkou civilizaci v zasadni decline. Bude otazka jestli se treba vubec nekdy vzpamatujou. Bila rasa taky muze jit uplne do prdele nebo se stat inconsequential.

     1. Tohle právě řada lidí nechápe: proč by ze zbavovali té půlmiliardy bělochů a přemnožené afričany či arabáče nechávají žít?
      Právě proto.
      Evropan je neposlušný a ve své neposlušnosti ještě vynalézavý. Na rozdíl od asijských „mravenců“, o zemích 3. světa na úrovni doby kamenné ani nemluvě. Těch se dokážou globalisté zbavit lusknutím prstu. Ostatně, v rámci Britského imperia v tom mají staletou praxi, jak negramotné domorodce udržovat v bídě, případně je likvidovat po milionech bez náznaku odporu.

      To Evropan je jiný oříšek.
      Pravda, zavedením moderního vzdělávání evropani velmi zdegenerovali, a zavedením smartfounů a podobných zhovadilostí ještě víc, ale pořád jsou ještě o dost nebezpečnější než průměrný nouplísák z rozvojové země.

      1. Tak vono i kdyby alternative ze se to deje intencionalne byla paranoidni a byl to dusledek prirozenyho vyvoje, tak se to proste a jednoduse deje. To je fakt.

       Occidentalni svet jde do prdele.

       A bojovnici za svobodu si honej pero vokolo toho v cem jezdi na kole nejaka cyklobuzna. Kdyz nebo az jednou prijedou k benzinovy stanici a bude tam „OUT OF GAS“ sign, tak budou radi ze este na tom kole muzou jet. Ty jejich hot rods jim budou akorat tak k hovnu.

      2. „Evropan je neposlušný a ve své neposlušnosti ještě vynalézavý.“

       – ale noóóó….. Politici ovčanov europy doslova dojebali koronaterorom, a žiadny odpor nevidím. Polovica národa sa už dala viac-menej dobrovoľne napichať, ….. a v Tescu chodí 99% ovčanov vzorne s náhubkami až pod obočím.

       1. A teď to srovnej třeba s vietcongama. Jak tu trefně někdo řekl, ti s tím hadrem na ksichtě snad i spí.
        To je teprve tupá konformita. A jejich vynalézavost končí na tom, jak přechcat český stát ohledně daní.
        Jinak jsou posraní a konformní přesně jak se na asijské mravence sluší.

        Viděl jsi ve hnutí žlutých vest nějakého arabáče, asiata?
        Viděl jsi někoho takového na současných proticovidových protestech?
        Já teda ne, samý bílý evropan.

        Barevní přistěhovalci jsou vynalézaví jen když jde o to někoho ošulit o prachy.
        Případně ti budou dělat carbecue a rapefesty, když ví, že státní orgány a policie se budou dívat jinam. COž se taky stalo.
        Ale nastoupit proti přesilovce státu a policajtů?
        Na jednou jsou z nich zbabělé krysy, to naše ženy mají více odvahy a jdou do toho znovu ikdyž vidí, jak policajti nějakou takovou terorizují.
        Jak říkám, bílá rasa jsou potížisti, kteří si nenechají vše líbit.

        To samé ISIS v Sýrii a okolí. Znásilňovat ženy a prodávat je do otroctví, upalovat zajatce a civilisty v klecích, na to měli odvahy dost.
        Ale jak nastoupil odhodlaný rovnocenný protivník, dobře vycvičený ruský voják, tak se rozprchli jak krysy.

    2. S tou myšlenkou depopulace koketuju už delší dobu, pokud se touto cestou vydáme, kdy bude nad Slunce jasné, že jdou po nás né kvůli prachům, ale kvůli životnímu prostoru, spotřebě zdrojů atd.?

     Osobně jsem přehodil po slovenském šílenství s očkováním dětí od 5-ti let poměr budoucnosti – prachy/depopulace z 50/50 na 30/70.

     Pokud jde o depopulaci, musí z kola ven obyvatelstvo ve fertilním a předfertilním věku. Jinak by to nedávalo smysl a za 30 let by byl stejný problém. Tudíž čím více půjdou do dětí a jejich případného povinného očkování, tím dříve bude jasno, oč opravdu jde…

     1. Moznosti toho jaky je uvazovany cilovy stav tyhle silenosti je pomerne dost a tezko to predvidat. Clovek muze tak maximalne extrapolovat kam az jsou ty mrdky schopny zajit z ruznejch veci ktery se staly v minulosti. Nicmene predbezna opatrnost rika ze obezretny clovek musi pocitat s nejhorsi alternativou, teda s tim ze populaci skutecne chtej zdecimovat. At uz driv nebo pozdejc. Na strkani hlavy do pisku nebo idioticky hejkani o tom „ze to by se prece nemohlo stat“ neni cas.

      1. Jo, jo. To je moje dlouholetá zkušenost. „Doufej v nejlepší, čekej nejhorší“!

     2. Napřed je potřeba zlikvidovat ty staré, moudré a zkušené. Proto napřed zaútočili na doochodce a zlikvidovali jich 30 000.
      Další desetitisíce budou umírat kvůli 2 letům zanedbání lékařské péče a proměny nemocnic na „covidária“ kdy opravdu nemocného člověka vyrazí už na vrátnici, případně ho budou léčit „na covid“ a tak jim nakonec zemře právě na ty neléčené nemoci se kterými tam přišel.

      Až budou zlikvidovaní ti staří a moudří, kterým ještě zbyl selský rozum, a kteří mají životní zkušenosti a netrpí naivitou, tak ti mladší sami nechají z blbosti a absence selského rozumu i logiky, povraždit svoje děti pomocí injekcí.

      Mají to dobře vymyšlené.

      1. kaBrnak 13.9.2021 v 13:09

       Cituji:„Napřed je potřeba zlikvidovat ty staré, moudré a zkušené. Proto napřed zaútočili na doochodce a zlikvidovali jich 30 000.“.
       V poproduktivním věku, tedy nad 65 let, bylo v roce 2019 cca 19,9 % obyvatelstva, tedy 2 128 094 osob. 30 000 je 1,4 % tohoto počtu, ale to číslo se váže k delšímu období, než je rok, ne?
       To je opravdu slušný depopulační úspěch.
       Dokážete aespoň zhruba odhadnout (na podkladě dohledantelných dat), kolika procentům tchm „starých a moudrých“ zbyl selský rozum, má, a to zdůrazňuji, použitelné životní zkušenosti a netrpí naivitou? Jedno procento? Pět procent?

     3. Morrest :
      “ S tou myšlenkou depopulace koketuju už delší dobu, …..“

      – depopuláciu propagujú iba naivní.
      Zaočkovaním (smrtiacou?) vakcínou sa vyhubí iba tá mizivá časť populácie, ktorá sa množí najmenej. Najpočetnejšie a najfertilnejšie národy sveta sú mimo dosah Pfaizeru. A vymretie europy dorovná Azia a Afrika za tri roky.

      Tí najbohatší si za svoje prachy môžu kúpiť celé tropické ostrovy iba pre seba a zopár svojich otrokov. Nepotrebujú vyhubiť ľudstvo. Počas blížiaceho sa finančného krachu sa zvyšok ľudstva vyhubí aj bez vakcín. Alebo pokape hladom.

     4. Morrest :
      „S tou myšlenkou depopulace koketuju už delší dobu, …..“

      – o tom, že depopulácia nie je cieľom, som napísal vyššie.
      Oveľa logickejší je INÝ, veľmi pravdepodobný a logický dôvod. A k tomuto dôvodu a zámeru sa verejne priznal aj jeho zakladateľ :
      Kniha: COVID-19 – Great Reset (Klaus Schwab )
      Great Reset nemá za cieľ ľudstvo vyhubiť, ale ZOTROČIŤ . A -napodiv – on sa tým vôbec netají, na webe to doslova propaguje.

      1. S tím bych byl celkem opatrný, něco jsem k této problematice napsal:
       http://zvedavec.org/autori/2017-morrest/

       Osobně si myslím, že právě snaha zbavit se největších konzumentů (Evropa, Severní Amerika) je zcela racionální. V čem jsme lepší než zbytek světa?
       V byrokracii, v tom jak nedělat nic potřebného, v tom jak si nacpat břicho?

       Žádný otrokářský systém si nemůže dovolit, aby si ponechal více otroků, než je schopen využívat. Říká se tomu racionalizace nákladů, přičemž náklad je vše, co otrok potřebuje ke své práci. Jídlo, ošacení, bydlení, doprava, vzdělávání, kontrola, ostraha.

       1. V podstate vsechny racionalni argumenty jsou pro zbaveni se euroamericky populace. Ta ma nejvetsi potencial delat problemy.

        Ma to jenom jeden hacek. Ta euroamericka populace vytvorila ten svet v kterym zijeme, technologie, kulturu. Pokud by nejak zasadne atrophovala, tohle vsechno by slo ultimativne do hajzlu, protoze to je potreba obnovovat.

        Ty technokraticky mrdky ktery jsou za tim co se deje jsou bez spetky humoru, tupy. Ale maj to dobre promysleny a pochybuju ze by tenhle faktor neconsiderovali.

   5. Podle Pirátů to všechno skvěle funguje, všichni budeme pracovat v pohodlíčku v kanceláři (asi navzájem vyřizovat a kontrolovat evropské dotace, anebo inkludovat barevné, pořípadě bojovat proti rasismu, diskriminaci a homofobii).
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/at-nechodi-zapraseni-z-dolu-skonci-levna-i-spinava-prace-rika-bartos-174057

    1. Tak hlavně hornící mu říkaj „Ivane“, takže zprávy a zkušenosti jak se tak říká z první ruky. Hlavně mě fascinuje ta „montovna“ a „mozkovna“. Jak si může dneska v éře nedostupných čipů a železa v ceně zlata někdo myslet, že jako vládne nějakou přidanou hodnotou nad věcma co si nejen neumí vyrobit ale dneska už skoro ani koupit. A nebo si to nemyslí, ale z nějakýho důvodu to tvrdí…

  2. Jacq: K zamyšlení: Poslední dobou, když tady čtu ty diskuze (zejména pak příspěvky od „ktosicelkominy“ nebo od p. Mrcasíka), připadá mi to jako enormní, koncentrovaná snůška koncentrovaného pesimismu (ne realismu, pesimismu). A pak si vzpomenu (snad cituju dobře) na jednu větu z knihy od Clauda Bristola: „People think hard times, and hard times follow.“ Jinými slovy, lidi se v těch hovnech tak vyžívají a utvrzují, že na ně pak asi ani žádné zlepšení čekat nemůže, protože by to popřelo jejich očekávání.

   1. Abych ti rekl pravdu, nevim. Ja si nechavam options open a uvazuju o celym spektru moznosti co se muze stat. Nic nepovazuju za nemozny. Vidim jak extremne negativni tak i relativne pozitivni outcomes.

    ktosicelkominy asi vidi jenom ty nejhorsi.

    Mrcasik vidi jen na spicku svyho nosu. Jeho uvahy a projekce nejdou dal nez cisla ktery si nekde vycte, nez ta realita ktera je mu naservirovana. Neni schopnej si predstavit nic za tim.

   2. Ktosicelkominy je troll.

 3. Na ty lokomotivy bych nespolehal. V Cesku mame vlastniho zeleza cim dal tim min a Cinan zdrazuje. Presneji receno, zdrazuje primo kurevsky. Takze aktualni verze prosmuleho vyroku zni „zdrazeni chleba a mleka bude kompenzovano zdrazenim lokomotiv“.

 4. Hlavně je důležité uvést co nejvíc adres „dezinformačních webů“ abychom z neopatrnosti na ně náhodou nezabrousili. A mohli se jim úspěšně vyhnout.
  Tohle věděl už starý dobrý voják Švejk:
  https://www.youtube.com/watch?v=vTgBVM0fNCU

 5. Kdyby někoho zajímalo jak o růstu cen energie informují veřejnoprávní media, tak doporučuji jako esenci poslechnout „káva o čtvrté“ na čr2 2.9.2021. Ačkoliv pořad se věnoval thematu růstu cen, tak příčiny růstu se tam shrnuly asi do dvou vět a bylo hotovo. Zbytek pořadu už byl jenom tlachání o pičovinách a rady důchodcům na telefonu, kteří se nechali nachytat nějakým energošmejdem. Chápu že tenhle pořad není určený mě, ale spíš seniorům, ale tím spíš by jim tam ty redaktorský mrdky měli rochu otvírat oči a ne si ty posluchače vodit jak cvičený medvědy. V tohle kontextu se mi líbí jak si berou do huby ty takzvaný „šmejdy“, ale v podstatě se k těm posluchačům chovají úplně stejně.

  1. „Redaktorský mrdky“ mají za úkol lidem naopak oči zavírat, aby neviděli skutečnou realitu.
   Myslím, že se současnou vakcinační propagandou se to stalo každému naprosto jasné.

   Kolik z těch 30 000 zničeho nic zmizivších příjemců starobních důchodů mohlo být naživu, kdyby od rána do večera nebyli hypnotizovaní mrdkami z ČT a řídili se zdravým selským rozumem, místo té propagandy a vyloženě škodlivých lží?
   Vlastně dnešní mediální pracovníci jsou v podstatě vrazi. Jinak už se to nedá popsat.
   A teď s nástupem do školy mají tito vrazi zálusk na naše malé školáčky. Včetně zdravotních pracovníků.
   Dokonce údajně učitelé chodí na nějaké vymývání mozků – školení ohledně „covidu“. Takže i učitelé se stávají součástí této vražedné mašinerie.
   Nechápu proč to lidi stále nechápou?

  2. Tak vtipné to bylo i u Moravce, kde zazněla informace, že 78% dotázaných vůbec neví, co je to Green Deal a 12% odpovědělo, že to slyšelo, ale neví, co to znamená. Krásná vizitka českých novinářů a médií.
   To by se chudý plebs mohl i dozvědět jak ho bohatí ještě víc oškubou, jak na národní úrovni tak na úrovni EU.

   1. Tak ono asi není moc po vůli současnému systému, aby si obyčejný člověk při pohledu na volební bilbord „nedáme bruselu vaše auta“ představil nějaký konkrétní problém. Jinak by mě zajímalo jaký maj tedy platy ty novináří. Jestli jako je nějaký zdražení energií a benzínu třeba o 100% nevyvede z míry a nebo jestli pak budou taky jenom smutně koukat u pumpy.

    1. Já myslím, že v médiích, hlavně těch celorepublikových, funguje dneska názorová totalita jak v redakci rudého práva. Prostě držíš lajnu. S tím ale nemají problém, protože většina z nich má humanitní vzdělání a jsou taky správně vybráni. Jsem přesvědčen, že když nejsi liberální poslušný pravdoláskař, ale tradiční praktik s vlastním názorem tak do některých redakcí či televizí neprojdeš ani prvním pohovorem.

     1. Masmédia jsou totalita zatímco tady je to úplné spektrum, že? Neřikám detaily o kterých se lze přít donekonečna, ale aby se tady někdo jen zmínil, že je připraven ty náklady skousnout, to by byl flejm. Možná, že tohle není to nejlepší místo pro kritiku názorové unifikovanosti jiných bublin :)

      1. Tak skousnou to nakonec všichni, rozdíl je v tom že někdo bude tušit že mu někdo močí na hlavu zatimco jiný se bude radovat ze zlatého děště. Ovšem příklad umělého zdražování energií, kdy veřejnoprávní a koneckonců ani většina jiných médií zcela pomíjí vysvětlování zdražovacích mechanismů, zatímco například o předsednictví, které nikoho opravdu nezajímá se může mlet celý den, je opravdu ten pravý pro obhajobu „novinářů“.

       1. Skousnou, ale já mluvil o „připravenosti“, o které tady rozhodně panuje velmi jednotný názor. A nehodnotím ani neobhajuju novináře, kritizuju kritiku jejich „jednoty“ v kontrastu s místní „pluralitou“…

   2. A proč si myslíš, že novinář má být osvětář?

 6. Moc pekný článoček. Na malej ploche zhrnul niekoľko globálnych pruserov a ciest do pekla, a ešte sa pri tom dalo aj zasmiať – pokiaľ má čitateľ aspoň 60 rokov. Mladších prejde humor už zanedlho.

  Ale kľúčová otázka je skrytá vo vetičke:
  „Stejně by mne zajímalo, co je za tím doopravdy. Proč mocným tak záleží, abychom byli očkovaní? “

  Predpokladať, že politici sa idú zblázniť z toho vakcínovania (ne-vakcínami) iba pre záchranu niekoľkých hodne starých ľudí s niekoľkými smrteľnými diagnózami — to uveria iba svedkovia Covidovi. Nasrať tým min. polovicu voličov, zdevastovať štátne financie, podnietiť možno až občiansku vojnu, ……. a to všetko iba preto, lebo v starobincovh zomrelo o rok skôr zopár ľudí. Zopár ľudí, ktorí popri rakovine mali aj toho vírušteka.

 7. Každých pár desítek let se to totálně vysere, přijde nějaká větší válka a svět stojí za čím dál větší vyližpíču. Viděl bych to tak na to zalézt někam do jihoamerické džungle a na všechny se vysrat (a doufat, že se všichni vyserou na mě).

  1. Byls v tý džungli někdy? To je ještě horší místo pro život než Sahara. Tam je aspoň snesitelný klima. Vedro, ale suchej vzduch a fouká tam. A málo bacilů a hnusný havěti.

   1. A na Sibiři jsou zase mračna komárů, v Kanadě medvědi, ve Vietnamu bůh ví co a v Evropě zelený (rudý) multikulti svině. Prostě si nevybereš. Možná ti medvědi jsou mi nejsympatičtější.

    1. Medvedi v Kanade jsou ale spis te budou srat mouches noires a.k.a. black flies.

     Jinak v Americe/Kanade je proti CR policejni stat. Policajti jsou sadisticky mrdky s kterejma absolutne neepripada v uvahu nejaka domluva. Lidi jsou obecne mnohem vic conformisti. Verej governmentu.

     1. Černý mouchy mě serou i na Šumavě.

      Co jsou policajti v Americe zač, je mi bohužel jasný. Už nějakou dobu. Tam se nediskutuje, tam se střílí. V Kanadě to asi není tak divoký, ale čuráků je tam taky víc než dost, co poslední leta pozoruju.

      1. Strili se tam min nez v US, protoze Kanadani poslouchaj jako to sheeple kterejma jsou a strileni neni potreba. Nicmene, policajti jsou jenom o centimetr mensi mrdky nez v US. Na vlastni oci jsem videl jak zastrelili Marcellus Francois kdyz jsem jednou sel v noci domu. Videl jsem v pristavu jak tam privezli bezdomovce ze St. Catherine a brutalne ho zmlatili – to jsem se bal ze me zabijou ze jsem to videl.

       Curaku je tam ja nasrano. Pokud mas jinej nazor nez je ackeptovatelnej vetsinovej, jses ostracizovanej, excommunikovanej. Tecka.

       Cesko je mnohem tolerantnejsi. Aspon to je muj osobni nazor.

     2. Asie je v tomhle ještě mnohem horší. Tam jsou policajti kasta nad zákon. V USA a CA je aspoň jakás takás kontrola a zákonná omezení a dá se odvolat k soudu. V Asii? Pche.

      1. Ano, můžeš se odvolat k soudu. K naprosto nezávislému státnímu soudu.

      2. Na soudy bych moc nespolehal. Jsou to uplne stejny mrdky jako kdekoli jinde. Jak na individualni urovni tak na constitutional urovni. Nakonec to jak vymrdali se zalobama na volby mluvi za vsechno. Zvoleni Bidena byla fraska. Podobne jako kdyz vyhral Bush.

       https://www.youtube.com/watch?v=dg8E6AEeVtI

       Democracy, my ass …

       1. Věřit ve svobodné volby je asi jako věřit na Ježíška.

     3. Medvědi jsou i v Beskydech. Když medvědy neprudíš, tak si tě obvykle nevšímaj. Medvěda zajímá maximálně tvůj sendvič, ne ty.

      1. To možná tady u nás (i když ani tady bych na to nespoléhal), ale v Kanadě se do tebe klidně pustí, když bude chtít. Tam bych opravdu do divočiny bez kulovnice přes rameno nechodil.

    2. Tak vony řídce obydlený místa nejsou řídce obydlený bezdůvodně. Když už se nějakýmu místu lidi vyhejbaj, tak už to musí bejt echt mizerná díra, vzhledem k tomu, jak je člověk extrémně přizpůsobivej druh.

 8. https://rumble.com/vm70n9-kdo-d-pandemii-a-s-jakm-zmrem.html Kdo řídí pandemii a s jakým záměrem.. U popisku videa je dodatek – „Pozorovatelé v německy mluvících regionech už teď mluví o možná nejdůležitějším videu k aktuální situaci na webu.“

 9. https://www.novinky.cz – Kvůli covidu zavřeli hygienici základní školu v Praze

  Trapárna na entou. Něco jako spoře oblečené „celebrity“ na internetových stránkách HSP po plebs.

  Co v té škole opravdu je?

  (1) Takzvaný výsledek takzvaného testu, což je v této souvislosti papír na úrovni peněz z Dětské pošty?

  nebo

  (2) Tutové „příznaky nemoci Covid-19“, mezi kterými zatím chybí mrkání a dýchání, aby byly kompletní?

  nebo

  (3) Úplné a funkční SARS-CoV-2, které za – pro ně – příznivých okolností možná mohou u vnímavých jedinců způsobit zdravotní potíže – kolik takových virů bylo vyrýžováno ze 44 žáků a „přibývajících žáků PCR pozitivních a odpadlých dalších pedagogů“?

  Nehledě na to, že „nákaza covidem“ je něco jako „namazat žulu na chleba“, mrdky mediální.

  Vypadá to, že k novodobým nadávkám novinář, demokrat a dalším podobným se přidá i hygienik a školní ředitel. Škoda. Ale doba tomu chce – všelijaký póvl pro to dělá co může a společnosti to nevadí, tedy souhlasí.

Napsat komentář

D-FENS © 2017