Presidential combat; round 2: Fight! - zpět na článek

Počet komentářů: 495

 1. „Co s tím? Já fakt nevím.“
  Jsem na tom stejně:
  1. Zeman
  2. Drahoš
  3. nejít k volbám.

  Jiří Drahoš bude nucen se vyprofilovat, vyhranit, aby byl názorově zřetelný.
  Počkejme co ukáží nadcházející necelé dva týdny.

  1. Myslím, že přesně k tomu nucen nebude a naopak v jeho zájmu je zůstat názorově nezřetelný, protože drtivá většina voličů ho nevolí proto, že ho chtějí za prezidenta, ale proto, že nechtějí Zemana; strategičtější tedy je tvářit se kultivovaně a nemít názory, protože on nepotřebuje zajmout, potřebuje nenasrat.

   1. To je velmi pěkné shrnutí.

   2. dobře napsáno. On teda Drahoš názory má, ale potřebuje je podávat nekonfliktním způdosobem, který nikoho neurazí. Což na druhou stranu není nic špatného. „Domnívám se, že se mýlíte, milý pane“ je v konečném důsledku významově stejné jako „Meleš hovna, ty debile“, akorát že to oponenta nenasere. Což zase není Zemanova strategie, protože ten důsledně cílí na lidi, kteří si přejí aby oponenta nasral, protože se tím uleví jejich vlastní frustraci*.

    *opravdu si nemyslím že každý Zemanův volič je zakomplexovaný frustrát. Ale co jiného si myslet o lidech jejichž jediným důvodem pro volbu Zemana je, že tím někoho naserou.

    1. Nepřítel mého nepřítele je můj přítel, aneb snaha nasypat trochu písku do soukolí sluníčkového eurosocialismu.

     Máme na výběr mezi obsahem v notně odpudivém obalu a naleštěným obalem bez obsahu. Žádný z průserů, které Miloš nadělal, nemá vážné a hlavně trvalé následky. Ale jestli sem začnou stěhovat přičmoudlíky a jestli nám budou zabavovat zbraně, bude to napořád.

     1. se zbraněma Zeman nic neudělá a co se týče uprchlíků, tak zatím tomu Zeman spíš nahrává tím, že tlačí k moci Babiše, který EU životně potřebuje a bude dělat všechno proto, aby se Unii zalíbil. Protože kdyby mu zkrouhli dotace, tak jde Agrofert do konkursu.
      Ale jinak si vol koho chceš, máme demokracii.

      1. Jistěže nemá moc něco přímo prosadit nebo něčemu zabránit. Ale může mluvit, upozorňovat lidi, co se děje… Jen si vzpomeňte, jak zuřili, když vystoupil s Konvičkou.

       1. Protože Konvička byl regulérní magor co udělal pro šíření islámu mnohem víc než kdokoliv jinej. Protože když takovejhle mašíbl začne proti něčemu bojovat, tak to akorát zdiskredituje. To samý Pitomio a Czexit.

      2. Vidím to stejně.

   3. Souhlas.
    Na druhé straně nemáme prezidentský systém, takže tohle jsou přijatelné vlastnosti i následně pro prezidenta.

    Resp. podle mě jsou asi tři cesty, které jsou relativně OK:

    1. Ideální je prezident s vyhraněnými názory, ale takovými, se kterými se shodnu.

    2. Pokud takový kandidát není, je přijatelný i kandidát „na reprezentaci“, který moc vyhraněné názory nemá.

    3. Pokud do příštích let očekávám premiéra a vládu s pro mě nepřijatelnými názory, je ještě možnost volit za prezidenta někoho, s kým se sice moc neshodnu, ale zároveň bude házet klacky pod nohy té potenciální vládě.

    Nicméně varianta 3. teď zřejmě není aktuální.

    1. IMHO je aktualni. Drahos se vyjadril ze trestne stihaneho by do vlady nejmenoval.

  2. V našem systému je funkce prezidenta reprezantativní. Ať to Zeman ohýbá jak chce. A tady je na každém, ať si vybere, kým chce být reprezentován. Zemana dnešních dní pak vnímám jako zapšklého, ješitného, pomstychtivého, vychcaného starce nad hrobem. Hradní družina a námluvy s Babišem to jen podtrhují. Děkuji nechci.

   PS: Pokud uspěje Drahoš, tak příští volby by mohly být dost zajímavé.

   1. Příští volby vyhraje Babiš tak jak tyto vyhraje Zeman.

    1. Sám Bába se před volbami zaklínal, že poud ho nechají premiérovat, tak v dalším období už nikam kandidovat nebude. A estébák by přece nelhal.

     1. Kdyz ANO poprve kandidovalo,tak Bures prece jasne rekl,ze do snemovny nechce.Tak jaky Bures a jaky premier?

 2. Nejit volit…

  Inu, jak je ctena libost, ja jsem si kdysi rekl, ze k volbam budu chodit, takze v prezidentskych to uz poctvrte hodim Pinochetovi, protoze resim stejne dilema, jako spousta dalsich.

  Tchyne se dopoledne vratila z kostela a nadavala. Soudruh farar se rozhodl ze svatostanku udelat agitacni stredisko ve stylu padesatych let a kazal o tom, ze volba Zemana je kruta, nebot on trpi nemocemi a preci svoji nemocnou babicku byste taky nenutili vykonavat narocnou funkci. Nacez se nejaky slunickar dojetim neudrzel a zacal hlasite tleskat. Tchyne mela poprve touhu v kostele nekomu lisknout, nebo aspon dotycneho okriknout.

  Nicmene, vysledek se dostavil, v obci Zeman patrne dostane navic nekolik vzdorohlasu. Podpora KDU z kazatelny lidem prisla jeste v mezich zvyklosti, ale tohle pry uz bylo moc.

  1. Církev je v krizi a (nejen) v tomto konkrétním případě je vaše označení „soudruh farář“ zcela na místě. Bohu žel.
   Tenhle to s pravdoláskařskou agitkou přehnal, čímž rozmnožil Zemanovu voličskou základnu. Chvála Bohu :-).

   1. Tenhle je hlavne takovy vul… Ja nejsem verici, byl jsem tam kdysi ze slusnosti… Ten clovek nedokaze se zaujetim rict vubec nic. Tohle byla jeho prvni prirozena emoce, o ktere jsem kdy slysel. Bibli cte a kazani dela tak, ze by clovek usnul, kdyby tam nebyly tak priserne lavice.

    Cirkev ted najela na strategii „podporme slunickovou migraci, vyvolejme pruser a nazenme ty ateisty pod heslem TRADICNI HODNOTY zpatky do kostelnich lavic“.V CR jsou ovsem papezstejsi, nez papez (poturcenec horsi Turka, abych tak rekl) a poprve v historii strany Lidove projevili nejakou konkretni politickou orientaci. V tomto pripade takovy jakoze havlismus, tezko rict, jak se tomu bude rikat do budoucna, ale osobne znam nejake ty lidivce, pulka z nich jsou vice ci mene aktiviste pro nekolik slunickovych a zelenych hnuti, patrne nalakani svymi pomerne spatne tajenymi „blizkymi kamarady“. Znam teda i jeden pripad, kdy dotycny, ac silny homoaktivista, ktery neodlozil svou kabelku s plackou „hate free“ ani v zahranici, dochazel pravidelne do kostela (ale v teda protestantskeho, takze se to neda uplne pocitat) a pracoval s cirkevni mladezi, dokud mu to na cetne zadosti rodicu te mladeze nezatrhli.

    Ale ano, i ten zmineny farar – aktivista ma vyslance tehle skupinky mezi ministranty.

 3. Nechci platit zbytečný státní pohřeb. Nelíbí se mi, že by měl být prezidentem někdo, kdo se při pohledu na kozy a ukřičenou ženskou posere strachy a dostane skoro infarkt. A rozhodně budu volit kohokoliv, kdo explicitně neleze do prdele Babišovi a dělá mu naprosto nesmyslné ústupky. Drahoš se mi nelíbí ani trochu. Ale volit ho v druhém kole budu, sice ne s pocitem nějakého vítězství, ale s pocitem volby menšího zla. PS: před 5 lety jsem volil Zemana, ale od té doby se extrémně změnil a taky hodně zesenilněl.

  1. Štátny pohreb dostane aj ako bývalý prezident…

   1. Ne každý rozhodně, rozhoduje parlament. Když zhebne v úřadu, tak to nejspíš budeme absolvovat. Myslíš, že Klaus bude mít taky státní pohřeb? Těžko.

    1. Já jsem dokonce připraven se v rámci případné kandidatury státního pohřbu vzdát, máme tu moc malý kostel, sem by se papaláši nevešli a musí se tam po schodech, vytlačit tam lafetu by bylo zbytečně komplikované, zadem přes hřbitov by neprojela. Jen nevím, jestli nezačínám s kampaní přeci jen moc brzy.

     1. Já volbu proti Zemanovi beru jako volbu proti EET, zmr. Ťokovi, kontrolnímu hlášení, zaklekávání a další nádherám zmrdů z ANO. Mimoto je to hlavně pokladač věnců a pro zahraniční politiku země je prezident někdo naprosto nepodstatný a o ničem nerozhoduje. ani nemůže. Za to ohledně jmenování vlády atd., proto je prezident extrémně důležitý, tak jak nám Zeman předvádí.

      1. Drahoš se ovšem nechal slyšet, že EET výslovně podporuje. Včíl mudrujte.

       1. ano špatné…ale už jsem si zvykl, že je to vždycky losna, nebo mažňák :(

      2. Zato volba toho druhýho je lezení do prdele uhniji, zákaz zbraní, šmírování a big brother, povinný přijímání uprchlíváků apod. Dobrej výběr, co?

       1. Ani s tím prezident nic neudělá. Zahraniční politiku určuje vláda. V tomhle směru zatím neudělal nic ani Zeman. Zemanovy kroky ostatně směřovaly spíš proti USA (jeho válka se Schapirem) než EU.

        1. 1. Prezident je politická nula z depozitáře, ale mediálně nelze být ignorován
         2.Zeman podporuje Izrael, což by amíkům mělo dostatečně stačit

         Když už z hradu něco má znít, tak ať to není předposraně korektní

        2. Může nějaký zákony nepodepisovat. Sice je to jen průtah, ale aspoň něco. I když SPOZ snad zatim podepsal cokoli, takže nic.

       2. A co v tomhle směru pro tebe nebo nás udělal Zeman? Nesmysly…

      3. EET a kontrolní hlášení Drahošovi v principu nevadí, což je celkem fuk, president nemá šanci s tím cokoliv udělat, zvlášť ne za současné politické situace. Ale Zeman je momentálně Babišův nejdůležitější a nejcennější spojenec a pokud by i nadále zastával presidentskou funkci, tak má Babiš volnou ruku. Drahoš pravděpodobně Babiše nijak zvlášť neohrozí, ale může mu zkomplikovat život.

     2. Na druhou stranu – věděl bych o velkém kostelu, kde si farář zoufá, že mu tam nikdo nechodí… Dostat tam lafetu je myslím řešitelné bez demolice okolních staveb. A jestli hodláš kandidovat, hlásím se ti do teamu ;)

     3. Takhle jsem o tom LWG nepřemýšlel, ale mám oproti Vám výhodu.
      Do mého oblíbeného kostela to s lafetou vytočí.
      Otázkou je kde ji vezmou, neb AČR už žádným taženým dělostřelectvem nedisponuje…
      Tak asi na Zuzaně.

      1. Vida, jak se to rozjíždí. Možná by z tohoto zdánlivě nepodstatného detailu mohl být středobod příští kampaně (ta současná byla například „o ničem“, tak by to mohlo být o funusu).

      2. Tak jednu parádní lafetu pro slavnostní příležitosti by mít mohli. V horším případě se objedou muzea, v nejhorším se požádá NATO…

       1. maj ji nekde ve skladu. I kdyby ne, tak predstava rakve pridratovany na vrsku otocny veze pasovyho kanonu je … zajimava.

        1. Pásový kanóny (Gvozdiky) jsme už snad taky přesunuli do museí. Mám za to, že v Lešanech by určitě něco k zapůjčení našli. Patří to VHÚ, takže státní instituce, tudíž by šlo jen o přesun v rámci resortu. Navíc by mohli vybírat i z exponátů kanónů jiných armád, podle preference páně presidentově a momentální politické situaci v okamžiku zesnutí.

         1. Já bych chtěl 38 cm houfnici vz.16 ze Škodovky.
          A BE vlak Porsche.

          1. To už radši rovnou moždíř a na závěr umrlce rovnou rozptýlit, ne? :D

          2. Myslis jako vystrel popela z mozdire? To neni spatny napad.

          3. Myslim jako výstřel celýho potentáta. To ho docela spolehlivě rozptýlí taky, ne?

          4. Pokud bude nespalenej a v mozdiri bude jen vymetna sloz, tak ho to nejspis nerozptyli. Pri vymetu mu to asi zarazi hlavu do prdele a pak behem letu nektere komponenty odpadnou diky mizerne aerodynamice, ale vic bych si od toho nesliboval. Ostatne se ustoupilo i od rozstrelu hnoje a to je, rekl bych, dost podobny material.

          5. Se holt dá prachu trochu víc…myslim, že s ohledem na standardní dostřel by napršel na tak velký území, že účel by byl splněn, i kdyby ty kousky byly trochu větší :D

          6. Hrubozrnnej prach, kterej se k vymetu v drtive vetsine pouziva, nema trhaci efekt, tlak roste v mozdiri pomalu a spis je to ohen. Vetsi navazka to nevyresi. Naopak by bylo asi vhodne ruce neboztika fixovat k telu, protoze je zde nemale risiko, ze v sestupne fazi trajektorie by upazeni mohlo vest k autorotaci a pomerne vertikalnimu pristani vcetne zavrtani opeceneho neboztika do zeme.

          7. Když po cestě zahoří, tak to je taky forma rozptylu…na tom by se dalo zapracovat, taková originální kremace, na to by mohly jít i nějaký dotace, ne?

          8. No jak pro koho.
           Někdo by mohl preferovat Kaťušu.

          9. Nebyla by pak ještě lepší 42 cm houfnice vz. 16, později vylepšená ve vz. 17 s výkonem (váha střely, rychlost střely, dostřel) – 1000/415/12700? Taky jezdila s BE vlakem; původně pobřežní zbraň proti bitevním lodím. Váha zbraně pouhých 113 tun.

          10. Priznam se, ze vas panove neznam osobne, ale zacinam mit respekt pred vasimi telesnymi proporcemi, ktere dovozuji z techto potreb.

        2. Já bych to nezavrhoval. Na rakev skleněné víko, přidělat na věž pod vhodným úhlem a věž by se pak mohla v průvodu otáčet střídavě na obě strany, aby diváci něco viděli… V rakvi se skleněným víkem vystavovali při pohřbu Hlinku.

         Akorát spíš než Zuzanu bych navrhoval někde půjčit Palladina či Pz.H.200, to bude mít přece jen menší poloměr otáčení.

         1. Zde bych si dovolil navrhnout, aby rakev byla přidělaná na lauf, kdy by se změnou náměru mohla rakev vhodně naklánět, aby i soudruzi v zadních řadách pohodlně dohlédli. Akorát by to chtělo nebožtíka vhodně aretovat ke dnu rakve, aby se při vysoké elevaci nesesouval k nohám…

          1. JVP: To je zbytečné, soudruzi ze zadních řad milerádi přijdou dopředu se osobně přesvědčit, zda-li je opravdu mrtev :-)

          2. Jo, ale pravou ruku nechat nějak vhodně volnou, aby mohl naposledy kynout davům. Myslím, že při této příležitosti by mu zamávali zpět i ti, kteří ho dnes nemohou vystát.

          3. No a nebylo by nakonec lepší ho ovázat provazem kolem hrudníku a pověsit na úsťovou brzdu. Kdyby se mu pak ta ruka nějakým pružným drátem upevnila do strany, tak jak by ta houfnice jela, přátelsky by všem mával.

          4. Re: Porta
           15.1.2018 v 9:56

           To neni zadna sranda. Pri nasem ceskem slendrijanstvi by se paze mohla uvolnit a vzniknout i hajlovani.

          5. to je nesikovny, rakev by se viklala a bylo by dovnitr spatne videt. Lepsi by bylo neboztika vyztuzit a posadit obkrocmo na hlaven. Kdyby se mu jeste do rukavu strcila pruzina, mohl kynout davum. Pripadne, pokud by v rozpoctu zbyly penize, mohla by se ruka rozhybat roboticky.

          6. No jo, ale než se nachystá státní funus se všemi náležitosti, to chvíli trvá. On by jim mohl mezitím nejen zasmrádnout, ale i trochu změknout. A kdyby už šel dobře od kosti, to by na laufu taky nemusel vydržet celý.

         2. Pásová houfnice by při zatáčení zbytečně zhuntovala dlažbu. Leda by se ceremoniál odehrál někde na poli za městem, tam by to nevadilo.

        3. Ne, ne. Nemají ji nikde ve skladu.
         Je vystavená v Lešanském muzeu. Originál. Takže případní zájemci o funkci si ji tam mohou v rámci provozních hodin zdarma(!) prohlédnout, případně přeměřit apod. Takže každý bude vědět, do čeho jde a může se vyhnout patáliím s hoblováním futer svého oblíbeného svatostánku.

    2. Nahodou, jak tuhle vyvezli toho pacifistu na delove lafete, to nebyla spatna sarada…

     1. A nakonec skončil člověk zase nasranej. Nejdřív jsme s ženou zašli zapálit svíčku na náměstí, ale pak mi tím kimčongilovským pohřbíváním Havla definitivně zprotivili. Krátce po tom jsme zrušili televizi.

  2. Kozy? Tys nejaky videl??

   1. Právě. Ještě navíc byly ty kozy fakt mrňavý. A vůbec jsem nepochopil, z čeho se Zeman tak děsně zesral v ten moment. Ale představa, že někdo takový vyjednává v číně, nebo rusku, nebo kdekoliv… a že to tady tolika magorům ještě adoruje? Vždyť je to nebohý dědeček nad hrobem.

    1. Taxem si znovu projel to video.Zeman satra v prkenici pro fletnu, do toho do nej z boku vrazi ta kunda,ktere si v podstate ani nevsiml a uz ho ke stolku tlaci jeho ochranka.Nez se rozkoukal,uz ho vlaceji ven.

     Projel jsem to nekolikrat a neni mi jasne, kdy presne se desne zesral? Mam spis dojem, ze mu vubec nedoslo, co se semlelo, byl uplne v jinem vesmiru.

     1. Taky jsem to tak vnímal…

     2. https://navratdoreality.cz/femen-zautocil-na-zemana-3822.html

      Ta holka se ho ani nedotkla. Hůlka mu upadla sama, ale ten jeho skoro pád mu způsobil ten blbec z ochranky.
      Nicméně jako chápu, že se třeba lekl, že má špatnej balanc(nebo že je zase nalitej k tomu, pije každý den, že?).
      ale když tu holku sejmuli a Zemana v klidu vyváděli, vypadal jako kdyby omdlel. Čas 0:27 – jeho výraz. buď jako nějaká příhoda, nebo slabost, nebo omdlení. Já chápu, že je to opravdu starý a nemocný muž, ale to je v mých očích další důvod, proč by neměl být prezidentem.

      1. PS: Stejně jako to každýmu vadilo na Hitlery, když měla ty svoje divný návaly a slabosti. A ta proti Zemanovi vypadala o 20 let mladší tvl…

     3. Ještě jedna věc. Pamatuju dobře volbu před 5 lety. Tenkrát mi to bylo proti srsti, ale volil sem Zemana. Hlavním důvodem bylo, jak se rozjely všechny ty sračkomety, jak tu s oblibou píše jeden magor, proti němu. Už tam mi něco polašně bilo na poplach. A taky že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo.

      DF pak napsal jeden z nej článků tady, podle mě – http://dfens-cz.com/pravda-a-laska-muss-uns-alle-besiegen/

      Podepsal bych to. Jenže letos mi to přijde naopak. Všude už vidím římský kluby, migranty a podobný nesmysly. Připadá mi to spíš tak, že se začal bát samotnej Bába, protože bez podpory na hradu a bianko šeků od Zemana to tak růžový mít nebude. A bude muset opravdu vyjednávat, což pochybuju, že zvládne. Už jen to je pro mě letos důvod volit proti Zemanovi.

   2. Tady je docela vydařený detail od pohotového fotografa (na stánkách Rozhlasu):

    https://www.irozhlas.cz/fotogalerie/6673601?fid=7138076

 4. Pro někoho kdo by chtěl volit Drahoše, co nás prodá za groše, vlastně dolary, s charizma mokrého hadru a mentalitou normalizačního přikyvovače, mám pár postřehů:
  http://www.novarepublika.cz/2018/01/dva-slusnaci-pripijeji-na-pokracujici.html
  A pro toho kdo zapomněl co je Kradlousek zač, a že se kolem něj nekupí jen miliardové tunely, ale i mrtvoly:
  https://www.youtube.com/watch?v=kv_CjgLQUeU&t=24

  Kromě toho je Drahoš vysoce postavený člen grantové mafie přisátý na státní cecek způsobem, který mu i Babiš může závidět. V akademické sféře, kde jsou zdroje omezené, ale žravost otitulovaných soudruhů dřepících tam už od doby normalizace je zcela neomezená, tak tam se jde přes mrtvoly.
  http://www.nwoo.org/2018/01/07/jiri-drahos-zdvorily-zastupce-cizopasne-armady/

  Že se vylízaní frikulíni urzova typu přidají k hýkání pražské lumpenkavárny, jak jde Zeman na ruku Babišovi, ačkoliv to nemohou ničím dodložit, to se taky dalo čekat.
  (tedy pokud za „důkaz“ nepovažujeme to, že Babiše jako vítěze voleb pověřil sestavením vlády)
  Tahle Burešova kudla do zad Zemanovi to vyvrací zcela:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-vystoupil-a-dal-Zemanovi-nekolik-rad-nezkuseneho-politika-A-podivil-se-kolik-lidi-volilo-nejzkorumpovanejsiho-premiera-v-dejinach-519935

  Jako drobnou glosu musím uvést, že při minulých volbách měl Zeman v 1.kole 24% a teď skoro 40%. Takže pražská kavárna je rudá vzteky a prostý lid se raduje (tedy, ona byla rudá odjakživa, ale uvnitř).
  Každopádně je smutné, že se i vzdělaní a inteligentní lidé chovají jak stádo oslů a nechají se oblbnou zcela absurdními konspirativními teoriemi o spolupráci Babiše a Zemana, ačkoliv pro to není jediný důkaz.

  1. Ono se stačí podívat na ksichtoknížku ANO v čele s příspěvky Šlechtové a hned tu absurdní imaginární spolupráci uvidíte. Moc se mi nechce zjištovat, čeho by ti dva byli v budoucnu spolu schopní. Jo a taky by mě zajímalo, v čem je kudla do zad prohlášení, že Andrej bude Zemana volit i v druhém kole. ;) Osobně primárně nechci Zemana/Babiše, ale možnost nasrat lidi vašeho ražení včetně Tomia, Andreje, Matějky a dalších exotů je další nevýznamné plus. :)

  2. Jo, dobrou kampaň Drahošovi děláš. :D

   1. Proběhne-li byť jen jediná veřejná debata obou kandidátů, kampaň pro jednoho či druhého nebude potřeba. Sledujte vývoj.

 5. Pomocná úvaha:

  Pokud mám provést akci (nějakou konkrétní), mám být s rozumnou mírou jistoty přesvědčen o její prospěšnosti oproti jiné akci nebo pasivitě.
  Pokud není prospěšná, lze jí ještě provést tehdy, pokud jsem s rozumnou mírou jistoty přesvědčen o tom, že tato akce představuje menší škody, než akci neprovést nebo provést jinou akci.
  Pokud ani tato jistota není, potom bych jakoukoliv akci prováděl jen tehdy, pokud neprovést žádnou akci je zjevně škodlivější, než jakoukoliv akci.

  Tyto podmínky nepatřuji splněné ani pro jednu volební alternativu, tedy aktuální stanovisko je neprovádět žádnou akci.

  Byl jsem konzultován někým, kdo řekněme z tradičních důvodů chce volit, ale nevyhovuje mu ani trochu ani jeden z kandidátů, tomu jsem podporučil buď náhodnou volbu, nebo případně neplatný hlas (třeba monarchistický lístek „HLAVA STÁTU SE NEVOLÍ“ nebo prázdnou obálku).

  1. Problém je, že v tomto případě je i nevolba „akcí“ z hlediska jejího dopadu.

   1. Specifickou akcí, pro kterou podle mého názoru výše uvedené platí.

    To jsem si říkal, jak to mám hezky vymyšlené a neuplyne ani deset minut a už do toho někdo rejpe a já musím přemýšlet a to jak známo bolí.

  2. myslím že jste přehlédl jeden hanebně cynický důvod.

   Nepřeji nikomu nic zlého, ale s ohledem na nudnou statistiku stran životní ‚expektance‘, je možné volit kandidáta tak, aby se zvýšila pravděpodobnost dřívější volby prezidenta než za pět let.

   Jinak na zdejším webu často vládne názor protiunijní a ‚protieurovský‘. Zde taky kandidáta najdete velmi snadno.

   Nepotřebuji přemýšlet pět minut koho budu volit. Ano, nelíbí se mi jak hovoří, ani jak vypadá a žije, ale nejsme ve školce aby toto bylo podstatné, když existují zásadnější důvody volby.

   1. Tak, v případě Zemana může být za rok/dva volba nová.

    1. Podívejte se, říkam jedno pokud by volby vyhrál Drahoš tak:
     v březnu tady máme Euro,
     v dubnu migranty
     a v červnu jsme Německý protektorát Čechistán.

     1. Mmm… on ten protektorat se jeste ma nejak prohlubovat? Jako ze na uradech zase bude Ordnung?

      1. ja, schnell shwainmaister

       1. to bylo jakou reci?

        1. Deutschladn, deutschland, iber alles.

         1. ne, to nebylo. A tohle taky neni.

          1. Ale no tak! I kdyz holky to mají prý lehčí…. https://tinyurl.com/y9t4dzr3

 6. O Drahosovi jsem neuvazoval ani pikovterinu. Dilema hodit to Zemanovi a hodit tam papir s nejakym peknym obrazkem a napisem jsem vyresil ve prospech Zemana. Sice mne znervoznuje jeho miliskovani s Buresem, ale prevazila skodoliba myslenka, ze z toho vecne vykropeneho dedka bude mit EU a Pravda a Laska osypky. Bez muceni priznam, ze zadny jiny duvod pro jeho volbu nemam.

  1. Přesně tak. První kolo Hynek, druhé kolo Zeman. Menší zlo. Argumentovat státním pohřbem…ehm…to nešlo vypotit pádnější argument proti? Vyjde st. pohřeb na víc než 100 zbytečných policajtů nebo ouřadů (dle libosti)ročně?:)

   1. mám to stejně. Jen jsem chvíli bojoval, zdali první kolo skutečně promarnit ve prospěch nějakých ideálů. Bál jsem se, že se do druhé volby dostanou dva prounijní kandidáti, ale nakonec jsem to riskl.

    Trochu pochybuji, že to miloš v druhém kole zvládne, protože média bijí napoplach „všem slušným lidem co spolu chodí”; brainwash jede naplno až pračka celým domem otřásá.

    1. To bylo před 5 lety stejné. To, zda Miloš vyhraje, teď záleží na tom, jak se oba pánové předvedou v debatách.

     1. Před pěti lety byla situace jiná. Národ nebyl tak polarizovanej. Tehdy se volilo kdo bude president, dnes se volí jestli tam bude Zeman. To Zemanovi hodně komplikuje situaci. Dnes je spíš v pozici ve které byl minule Schwarzenberg. Ten si s sebou táhl závaží účasti v „Kalouskově“ vládě a pověst Kalouskova bílého koně a to mu pravděpodobně nakonec projelo volby.

       1. Pěkný a pravdivý. Ale podobný články se daj napsat i z druhý strany. Kolik těch milejch lidí co tančej ve folklórním souboru nadává na Pražáky a kolik těch pracovitejch dělníků co vytvářej hodnoty má akorát slova pohrdání pro každýho kdo se neživí manuální prací?
        Jsou tady prostě dva světy s odlišnou životní zkušeností a pohledem na svět kolem nás. ty světy se mohou jakžtakž tolerovat a koexistovat, ale ne se chápat. A když přijde někdo jako Zeman (ať už z kteréhokoliv tábora) a začne si budovat kariéru na vzájemných animozitách a začne zdůrazňovat rozdíly a nedorozumění, navíc zabalený do radikální rétoriky, tak se nelze divit, že se oba dva tábory začnou radikalizovat. Podobně fungoval Klaus, jen z opačného tábora.

        1. Jo, nejde mít hůl o jednom konci.

      1. Zemanovi něco komplikuje situaci? Co ho tahá ke dnu? Vypakování Sobotky s grandiozním finále kdy mu hůlkou ukázal kde má mikrofon a po sdělení, že nehodlá odstoupit odchod prezidenta ze sálu? Pche… právě že Zeman nabral body tím že nevyznamenal nějakýho emigranta co si žije v americe Bradho, kterýho nikdo nezná a přijel si pro medajli, kterou mu hrad neslíbil? Za to a mnohé další má obrovské plus u voličů.

       1. to bys nepochopil

 7. Želé patří na dort. budu volit Zemana, cloveka na hrade, nez jednotku 1 president zele v kurzu 1prz 0,00001 EUR

 8. Absolutní prioritou je pro mě bezpečnostní situace. Prý jsme 6. nejbezpečnější země na světě. A já v tomto ohledu odmítám riskovat nějaké změny. Proto Zeman.

  1. Drahos rika, ze bezpecnost je potreba posilit a take ze je potreba vice imigrantu. Ja tedy jsem z toho docela zmateny.

   1. Kdy a kde Drahoš říkal „je potřeba víc imigrantů“?

    1. Říká to tady:
     https://www.youtube.com/watch?v=APDvRumVS94
     Nepochybuji, že to tam najdou především ti, kteří zde odůvodňují svůj hlas protikandidátovi tak fantaskně, až mám dojem, že čtu web SPOZ :-)

     1. On se tady bavi o ekonomickych migrantech, ale ja jsem s nim cetl rozhovor, kde byla rec o imigrantech v Nemecku bez rozliseni ekonomicky/neekonomicky a tam prohlasil, ze je treba poskytovat azyl lidem, kteri na nej maji narok. Pritom v Nemecku rostouci kriminalita imigrantu tak nejak nerozlisuje, jestli jsou to zrovna ti ekonomicti, nebo ne. Dokonce dobre vime, ze ve Francii ci Belgii je nejvetsi problem prave s imigranty druhe generace.

      Takze o tomto byla rec.

      1. Hlavně jak ty mytické ekonomické migranty poznat od ubohých válečných uprchlíků. Život ve spoustě asijských i afrických zemích stojí za hovno, i když se tam zrovna neválčí. Zkoumat, kdo je větší chudák nemá smysl. Vzít nanejvýš několik otevřených disidentů typu Raifa Badawiho a zbytek poslat domů.

      2. Aha, takže z tvrzení „pootřebujeme víc migrantů“ je už najednou tvrzení „azyl by měl dostat ten, co na něj má nárok“. A zdroj ještě k tomu stále nikde. No mě to myslím bohatě stačí. :)

       1. To jsem rad. Fakt se mi ten rozhovor hledat nechce. Ostatne staci, ze je signatarem toho vitaciho panfletu.

        1. Říkat tomu vítací panflet….navíc si myslet, že o tom rozhodne nebo to jakkoliv ovlivní kdokoliv jiný, než vláda a parlament a následně senát….mě to přijde, že ti se zemanem lidi šlápli na kuří oko a že to moc nedáváš.

         1. Pokud neco podepise akademik, pak predpokladam, ze to cetl, ergo ze s obsahem souhlasi. Tim padem se pro mne vyprofiloval. Nechci, aby mne zastupoval clovek, ktery ma nazor, se kterym nesouhlasim. Nic vic, nic min. Tak, jako bych za prezidenta nechtel masoveho vraha, i kdyby jeho chut zabijet nemohl na Hrade nijak realizovat.

          Co se Zemana tyce, tak ja jsem na nej nevsadil ani korunu, takze problem nemam. Zasadne nehraju hazardni hry.

          Stve mne, ze uz zase jsou tady volby a zase nahovno vyber.

          1. Jo to je, na hovno výběr je vždycky, pokud nechci volit někoho, kdo dostane kolem 1-2 procent, tak to tam mám vždy. Jen říkám a píšu to i jinde, že letos předvádí velkou křeč voliči Zemana. Stejně jako před 5 lety to samé dělali voliči Schwarzenberka.

          2. Ja osobne ze Zemanova fanclubu nadsenej nejsem. Videl jsem je u nas na dedine… no… zadna slava. Jenze oni tenhle stat zastupovat nebudou.

           Zeman je silena figura. Radeji se na nej ani nedivam a poslouchat ho taky moc dlouho nevydrzim. Jenze ti jeho protikandidati bud jsou v rozporu s mym presvedcenim, nebo nemaji sanci prorazit.

        2. @Sysop

         „Ostatne staci, ze je signatarem toho vitaciho panfletu.“

         Jednak se píše „pamflet“ a druhak v té výzvě nic ohledně žádného vítání není. Ten, kdo takovou (bez prominutí) pičovinu tvrdí, ten poměrně krátký text vůbec nečetl, nebo to nepochopil.

         Je to výzva k používání zdravého rozumu a nešíření panického strachu k politickým cílům (mířeno na Pitomia a podobný xindl). Viděl jsem nedávano pár dokumentů z WW II o genocidě židů na východě, které se kromě Němců radostně zúčastnila řada jiných národů jako Rumuni, Ukrajinci, Litevci, Moldávci…, kteří ubíjeli k smrti, stříleli a upalovali zaživa židy v počtech stovek tisíc, a pokaždé jsem si na ten „vítací pamflet“ vzpomněl, protože přesně o tom ta výzva je.

         A to píši jako někdo, kdo EU nesnáši a chápe nebezpečí organizované muslimské imigrace.

   2. Drahoš nic takového neříká, tak tu nelži. A i kdyby to říkal, tak to nijak neovlivní.

    1. Samozrejme, ze to neovlivni. Ale tim padem vim, do ktere skupiny patri. A ja mohu hlas dat tomu, kdo chci, aby zastupoval moje nazory. Nic vic, nic min.

     1. Zeman zastupuje tvoje názory? Tím, že podoruje Babiše a Okamuru? A tyhle dva půjdou proti EU a budou naši věc hájit? Tomu vážně věříš?

      1. Nemuzu cekat, ze nekdo na 100 % splni moje pozadavky. Zeman mne sere docela dost a to zejmena taneckem s Buresem. Okamura byl muj kun jen proto, ze ze vsech, co meli realnou sanci projit do Snemovny, mekta o Czexitu.

       Ja jsem skromnej jako Lenin, takze mi staci, kdyz jeden ze dvou kandidatu ma alespon nektere nazory shodne s mymi. A Zeman jich oproti Drahosovi ma proste par navic. Ja mam brutalni odpor k EU. Chapu, ze jsem tim padem subjektivne neobjektivni, ale nejsem proste zavislej na dotacich, takze vidim jen to, co mne fakt sere. Drahos leta surfuje na vlne EU, takze podle toho jedna. Ok, nic vetsiho proti nemu nemam, ale neni tim padem muj kun. Naopak proti Zemanovi toho mam docela dost, navic jsem ho videl i osobne jeste v dobe, kdy byl socan jako poleno a to bylo na mne jako ruda barva na byka. Jenze to jeho podryvani EU mi vyhovuje. A nic jineho od Hradniho saska ani necekam.

    2. Koukni treba na tento fajny web: http://www.vyzvavedcu.cz/

     A mrkni se do seznamu signataru.

     1. To je pro mě menší problém než Babiš, který pro EU ve finále udělá vše.

      1. To umim pochopit. Navic Bures mozna bude mit zcela realnou moc v rukou. Jenze ono je ve finale jedno, kdo to Buresovi podepise, pokud dostane duveru vlady. A zrovna Drahose s tim jeho univerzalnim oblicejem cislo sedm si nejak neumim predstavit, ze by zacal Buresovi hazet klacky pod nohy. Ten chlap prisel uplne z jineho sveta, z akademicke pudy. Bahno a sracky by se teprve musel naucit.

 9. Poprve davam Urzovi za 1*, vidím to totiz uplne stejne. Volit pravdepodobne take poprve nepujdu, protoze proste neni koho. Kdyz ale vsude kolem sebe slysim, ctu, vidim ody na spasitele Drahose, zacinam mit chut zvolit opet to ozraly probabisovsky hovado, ktery jsem se ale zarekl, ze nezvolim.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017