Prášky pro auto

Featured Image

Vývojový tým z laboratoří Horsta Fuchse situovaných ve švýcarském institutu Huffnagel dořešil konečně problémy se superultrateflonplus leštěnkou, která odpuzuje holubí hovna a vrhl se na další výzkumný úkol, totiž prášky pro auto.

Když jsme u té leštěnky, zahrnovala následující fíčury: Holubí hovna nepřilnou ke karosérii, takže metla zůstane bez poskvrny. Na auto lze nalít hořlavinu, zapálit ji a lak neshoří, což se nakonec i dá očekávat. Když střelíte do auta vzduchovkou, což každý děláme bežně, tak zůstane karosérie bez poškození, ale pozor, nezkoušet na autech z Koreje, tam to prolítne skrz kapotu, motor, prostor řidiče a víko kufru. Policie si prý objednala několik sudů této multifunkční leštěnky, natírají s ní horní stranu čepic a celé neprůstřelné vesty.

Zdá se vám, že Fabia v tříhrnkoj nějak nejede? Jo? Tak to není tím, že by to byl krám. To je tím, že je nemocná. A když je nemocná, potřebuje prášky. Něco jako viagru pro automobil, po kterém se i nedochůdný motor ztopoří a pojede jak šicí stroj.

Přesně to zafunguje takto: „Tablety MPG jsou prostředkem k údržbě motoru, který zároveň zlepšuje úsporu pohonných hmot tím, že ve vašem motoru vytváří tenoučký povlak na povrchu spalovacího prostoru. Tím je vašemu palivu umožněno, aby bylo při spalování účinnější. Nyní můžete, pomocí jednoduché tabletky MPG, kterou přidáte při doplňování do nádrže, vyhlásit boj vysokým cenám“.

Všimněte si, palivu je umožněno. Ne že bude hořet účinněji, ale může.

Ke složení tabletek uvádí web tuto informaci:

Obsahují 100% aktivních látek, které vedou k úplné spotřebě tablet MPG, aniž by poškozovaly motor, narozdíl od lahví naplněných bezínem s příměsí„.

Z čehož plyne – nevhazujte si do auta Molotovovy koktejly, poškodíte motor.

V Americe, tam je hey. Tablety testovali v roce 2005 na vozu Nissan Altima a v laboratoři zjistili (asi laboratorním rozborem účtenek za benzín), že „došlo k zvýšení z 11% na litr na 100km a dlouhodobý užitek ve vztahu k emisím výfukových plynů s použitím tablet MPG“. A to i přesto, že Altima je hybrid. Věřím, že jste nyní správně vyhodnotili pravý účel toho otřesného českoprasečího speaku – totiž  za kostrbatostí jazyka se schovává nemožnost právního vymáhání částky za tablety poté, co nebude jejich účinek dosažen.

Pro koncového zákazníka prý existuje jednoduché vysvětlení účinků tablet MPG.

„Tento tenoučký povlak vede ke katalýze čerpadel pohonných hmot a k dramatickému zvýšení výkonu.“

Aplikace prášků pro auto se odehrává ve dvou stupních, promyšleně označených Krok A a Fáze B. Zejména Krok A je vyslovená vychytávka. Odehraje se tam následující proces: „U prvního kroku je použita ve spalovacím prostoru vestavěného spalovacího prostoru vrstva s podkladovým materiálem (substrát) s vysokoteplotním plošným momentem setrvačem“.

I přes tak pregnantní vysvětlení se může najít někdo, kdo má otázky. Dozvíme se například, že „…tablety MPG zvýší jednoduchý točivý moment vozidla, což vede k větší výkonnostní síle při jízdě do vrchu a zlepšují výkon vozidla, když se vozidla použije k odtahování“.

Z hlediska fyziky pro pátou třídu základní školy je zde vidět hned několik problémů, ale výsledkem toho všeho je každopádně 15% úspora paliva bez ohledu na to, do kterého motoru se tableta hodí. Na jedné nádrži je to úspora 136 Kč neboli patnáct lahváčů z Lidla.

Tablety MPG jsou samozřejmě nejen 100% aktivní, ale také nezávadné a ekologické. Jinak by se snad ani neprodaly. Pro toho, kdo by přesto zatoužil po ještě výraznějším ekologickém poselství, je zde několik tipů, jak svoji zelenost ještě více prohloubit. Návod je následující: 1. Nechte auto v garáži a jděte pěšky, tím ušetříte 15% týdně (já dokonce ještě více. Kdybych šel pěšky třeba na služební cestu do Vídně, ušetřím 100%, protože budu pryč celý týden). Dál můžete auto prodat a tím prý dokonce vyděláte. Ještě lepší by bylo prodat dům spekulantům a starou do bordelu, abychom ještě více vydělali a měli vyděláno půl milionu ve strožoku, jako oberkřesťan Čunek. Za ušetřené peníze se můžeme podívat na výlet do Holandska, do Noordwijku, s cestovní agenturou Dalima paní Dagmar Hradecké dipl. ek.

Pokud to potřebujete v Power Pointu, tak je to tady.

Pro osobní auta jsou tablety malé a pro nákladní jsou velké.

Firma Fuel Freedom International je momentálně under investigation floridským státním návladním. Vyčerpávající zprávy o expanzi na východě najdete tady.

Docela by mně zajímalo, kam až bude muset zajít drzost MLM zmrdů, než toho začnou mít slušní lidé plné zuby a vyhlásí občanskou válku.


Proč to nemůže fungovat aneb ještě než vezmete do ruky vidle

MLM_zmrdí stránky se v určitém místě dovolávají kdysi módních přípravků s teflonem, jako třeba Slick 50. Tvrdilo se tehdy, že podobné přísady byly vyvinuty jako přísady do maziva pro reduktorové převodovky  rotorů vojenských vrtulníků, aby stroj mohl pokračovat v letu i po ztrátě oleje z reduktorové skříně. Ať to bylo jak chtělo, faktem je, že provoz teflonového mazadla v podmínkách převodovky a motoru se přece jen liší a tak výsledky použití Slicku byly velmi pomíjivé.

Mělo to fungovat takhle. Roztok s částicemi PTFE se přidal do motorového oleje (tedy ne do paliva). Firma DuPont, která Teflon kdysi patentovala, jej k tomuto užití nikdy neschválila. Mělo se za to, že se nějaké množství částic teflonu připeče na stěny válců a díky dobrým kluzným vlastnostem sníží tření. Další očekávaný efekt měl spočívat v dotěsnění uložení píst-válec. Jenže pak se ukázalo, že to jednak nefunguje, ale také že teflon byl tak nějak všude, třeba v ložiskách kliky nebo ojničních šálách, což jsou součástky, k jejichž funkci je nutná určitá vůle. Teflonový film část této vůle spotřeboval a výsledkem nebylo zvýšení životnosti motoru, ale pravý opak. Ostatně k odhadu životnosti teflonového filmu na kovových dílech se může každý dobrat doma v kuchyni. Dobrou metodou, jak zničit teflonovou pánev nebo toaster, je jezdit po povlakovaných plochách kovovou vidličkou, zkuste, zda bude na vás vaše žena hledět stejně vyčítavě jako moje přítelkyně. Přečtěte si článek p. Čecha, ví, o čem mluví.

Tady máme úplně jiný koncept. Něco se naleje do paliva, na stěnách válců to vytváří (asi netrvalý, když se to musí přidávat pořád) film, ten film má katalytickou cestou zlepšovat spalování, tím zvyšovat výkon a snižovat spotřebu.

Už samo dávkování do paliva je velice bizarní. Tableta by nesměla obsahovat žádné částečky, její obsah by se musel 100% rozpustit v benzínu. V opačném případě by 100% aktivních látek ulpělo v různých filtrech, které v palivové soustavě jsou, a protože většina má charakter lifetime dílu, zkrátila by se tím tedy  životnost auta. Pokud by nějaké částečky pronikly do vstřikovacích ventilů, vstřikovací ventily (které těsní kov na kov) by těsnit přestaly, palivo by protékalo do spalovacího prostoru a zničení motoru by bylo otázkou minut. Takže tady máme sloučeninu, která se rozpustí v benzínu a pak se z něj zase nějak záhadně vyloučí ven. To první si dovedu představit, to druhé nikoli.

Máme tedy katalytickou vrstvu, která má podporovat spalovací proces. Pokud jde by šlo o katalyzátor reakce ve spalovacím prostoru (tzn. oxidace směsi uhlovodíku se vzduchem), směs by začala hořet dříve, což by výkon naopak snížilo a vedlo ke klepání motoru. Lepší by bylo, kdyby ta magická vrstvička byla inhibitor a spalování zpomalovala. Jenže spalování nezačíná na okrajích spalovacího prostoru, ale na svíčce, takže bychom potřebovali inhibitor tam, a tam se dá dopravit jen jako přísada paliva.

Ve videu, které si ty zloději natočili v UK, zase tvrdí, že tabletky snižují teplotu výfukových plynů. Jen mi není jasné, jak to má souviset se zvýšením výkonu. Kdyby šlo o snížení teploty nasávaného vzduchu, tak to bych ještě chápal.

No prostě je to blábol. Už jen absence jakéhokoli tuzemského nebo evropského atestu na webu, byť by to byl jen atest typu „prohlašujeme, že to nemůže uškodit“, hovoří za vše.


29.01.2007 D-FENS
 
 
 

12345 (7x známkováno, průměr: 1,71 z 5)
1 252x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:05
D-FENS © 2017