Pracovní demoralizace - zpět na článek

Počet komentářů: 14

  1. Zajímavý postřeh – škola je v pandemické době bezpečným místem: radiovaticana.cz/clanek.php?id=32168

  2. Všechno jde přesně podle plánu Great Reset.
    Zastavit ekonomiku.
    Poslat lidi na pracáky.
    Až veškerá reálná ekonomika padne a nebude se kam vrátit, krouhnout jim sociální dávky a nechat je chcípnout hladem.
    Poslední odvětví, které přestane fungovat, budou policajti,
    kteří budou do poslední chvíle kontrolovat, jestli máte dvě roušky na sobě.
    Tak si to přeberte v hlavinkách sami.

  3. Jako čtenář nemám nic proti přebírání zajímavých článků odjinud (originál je na https://daliboruhlir.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=765874), tedy pokud panu domácímu nevadí, že se tím porušují jeho vlastní pravidla publikace na dfensu, ale bylo by slušné na skutečnost převzetí nějak upozornit, třeba jako to dělá PeTaX na svém webu – https://www.svobodny-svet.cz/11763/statni-zamestnanci-zleniveli-podnikatele-museli-zaradit-sestku.html

    1. Pokusil bych se více napnout pozornost např. směrem ke jménu autora příspěvku :-/

  4. Mám kamaráda v nadnárodní firmě, jede naplno, žádné roušky a opatření. Desítky lidí na pracovišti bez jakékoliv ochrany. Podprůměrná nemocnost. Sankce za nenošení roušek ( strašné to slovo ) sice je, ale nikdo ji nevymáhá. Jak je možné, že živnostníci mnohdy nemohou otevřít ty svoje špelunky a velké firmy ( kde si o nějakých 15 m2 mohou nechat zdát ) jedou. Jistě i včetně Agrofertu. Nemohou otevřít ani firmy na horách, kde je sedačková lanovka pro jednoho a sedačky od sebe 30m. Mohou ale mít otevřeno ve střelných zbraních.
    Dobrý je odkaz na MuDr Ctirada Musila nad článkem. Tak to přesně je jak říká. Našim staříkům slíbili nesmrtelnost a zemřou ve strachu na něco jiného a mnoho dalších postřehů z praxe. Za to že sdělil jak to vidí už není primářem. To je fakt hnus…

    1. Hmm, staříkům slíbili nesmrtelnost …. kamarádova maminka zemřela jeden den po dokončeném očkování Pfizerem. Stane se, no … Moje mamka, ve stejném věku, je očkovaná, je velmi veselá a spokojená a lítá jako čamrda.

      1. Můj otec neočkovaný, lítá taky.

  5. „Chybí také data, podle kterých by se dalo určit, kde k nákaze došlo“
    No, těm, co o tom rozhodují nikdy o žádná data nešlo. Takže z jejich pohledu to bude dobře, ne?

  6. Zadani je splneno.
    Elektorat ANO, tedy statni urednici a hloupejsi cast duchodcu, jest prevelice dobre zasanovana.
    KOnkretne duchdci se svym „rouskovnym“ a treba bezplatnymi vouchery na lazne jsou na tom lip, nez by byli za normalniho stavu.
    Urednici jsou dalsim pilirem anokracie.

    A na zbytek muze srat pes.
    Netusim, co je na tom k diveni.

    Prakticky jedina vec hodna podivu je, ze jeste normalne existuji lide mimo vyse popsane preferovane skupiny, kteri jsou tak tupi, ze anokracii nadale podporuji.
    Obvykle s nejakym moudrem typu, ze Kalousek zabiu ludi cez padaky.

  7. Pan Uhlíř taky používá jen emoce.
    Zajímavá fakta: Daňová kontrola i u toho „nejaktivnějšího“ FÚ v ČR vychází jednou za 9 let (v Praze 1x za 191 let, Plzeň 65 let,…) (google: „periodicita daňových kontrol“). Prekluzivní lhůta je 3 roky. Takže pokud si někdo myslí, že je Váš FÚ schopen zkontrolovat kompenzační bonusy, tak jste naivní.
    Tak sakra čerpejte kompenzace! Já tady přemlouval provozovatele krámku, který musel zavřít, ať si vezme kompenzaci a on ne. Přitom znám chlapa, co modeluje v CADu vše z domu, veškerá komunikace u něj ještě před covid probíhala online a on pobral všechny bonusy, co šlo.

  8. Nechápu, co furt máte… Úředník, který nepracuje, nemůže vymýšlet kraviny. Stačí, že vymýšlí kraviny vláda, dokážete si představit, že by s virem začaly bojovat ještě samosprávy?

    Podnikatelé samozřejmě taky zlenivěli, zvlášť ti menší. Radši se jdou nechat zaměstnat, než by za půl roku vymysleli, jak se uživit, i když musí mít zavřeno. To není přístup podnikatele, ale zaměstnance. Chápu, že se blbě investuje nebo přežívá, když všechen zisk utratili za auto a barák, abych udělali dojem na sousedy nebo příbuzný, místo aby si budovali rezervy, ale na to měli myslet před tím. Zvlášť když se o přicházející krizi mluvilo už roky. Virus to jen urychlil.

    Zaměstnancům taky prospěje, když si začnou vážit práce. V posledních letech byli zoufalí.

    A děti… Pořád chcete lepší školství, které nebude brzdit nadané děti a šikanovat ty méně nadané, s moderními metodami a učiteli, chcete mít větší kontrolu nad tím, co se děti učí, teď se vám to vyfiltruje a modernizuje samo, kontrolu máte téměř neomezenou a zase je to špatně 😃 Socializace dětí je váš konstrukt, abyste si obhájili, že můžete starost o svoje děti hodit na někoho jiného. Udělali jste si je, tak se starejte – aspoň uvidíte, co si s nimi užijou učitelé. Škola není od toho, aby se starala o vaše děti, škola je od toho, aby jim dala informace. Aspoň se nemusíte bát inkluze.

    1. Co to sem zas vlezlo za zmrda?

      Co kdyby si rezervy tvořil úředník a z nich teď živil svou rodinu, když nedostane při zavřeném úřadu nic? Efekt, že by udělal hovno, by byl také splněn a ještě by stát ušetřil. Není chybou podnikatele, že mu stát znemožnil vydělávat. Naopak by měl úředník za svou volbu nechat se vyživovat podnikateli zaplatit tím, že když stát nemá prachy, propustí ho. Pochopitelně to tak není, ale mělo by to tak být a Váš pohled je zvrácený.

      Rodič, který pracuje, nemá možnost dítě vzdělávat v době, kdy toto stejně sedí na počítači. Je vcelku pochopitelné, že děti nemáte a pro dobro nás ostatních je to skvělá zpráva, doufejme, že nějakou bachyni nakonec neukecáte.

    2. Pěkné…tohle většina českých vohnoutů nerozdejchá…

  9. V jakémsi článku mě zaujalo, jak autor tvrdil, že část lidí je na „polodovolené“ – tedy „Home Office“ a postižené přiřadil po bok k flákajícím se státním úředníkům.

    S chutí bych toho výtečníka proplesknul pár dobře mířenými fackami. Pracuju z domova nuceně už od konce září, před tím ještě nějakou dobu na jaře.
    Dovolená to fakt není, ani polo… Stres daleko větší než ve firmě a to mám doma vlastně výborné podmínky, děti nejsou malé, nemusím nikoho paralelně s prací honit do učení atd…
    Ono se to nezdá, ale při vývoji embedded softwaru je kontakt s kolegy a testery důležitý a debilní MS-Teams (které vám vnutí IT oddělení zaměstnavatele) vám ho zdaleka nenahradí. A to jsem vlastně téměř typický introvert…

    Některým to vyhovuje, to věřím. Kdysi jsem dělal v IT a tam je dnes různých úchylů spousta a spoustu jich pořád znám, přičemž mě děsí, jak mezi nimi narůstá množství neobolševiků nebo jak to nazvat. Jeden aby se pomalu styděl, že s nimi měl kdysi něco společného…
    Ptáte se, jak je to možné? Zřejmě je na vině u některých téměř dokonalá izolace od praktického života. Ti mladší často bydlí v mammahotelu, někteří jsou odchovanci spokojeného vegetování na katedrách (ty obvykle poznáte podle toho, že mívají problémy s termíny), další třeba trpí aspergerem (Sheldon Cooper je vedle nich sympaťák)… A ten nejhorší druh vnímá svět čistě mechanicky a domnívá se, že i člověk je konečný nebo zásobníkový automat.
    Nikdy nesmíme dopustit, aby tato sorta lidí dostala příležitost řídit lidem životy!
    Míval jsem práci v IT rád, ale s tím, jak to zdeformovaly kreatury typu Zuckerberga či bytostí osmého pohlaví z Googlu, Apple apod. jsem rád, že jsem odtud vypadl. Když píšete kód pro stroje ve fabrice, auta, letadla – prostě tím řídíte opravdové mašiny, jste v praxi, mezi normálními lidmi… Zaplať Pán Bůh!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017