Pozdrav orgánům - zpět na článek

Počet komentářů: 201

  1. Zlatá Toyka dvoulitr v naftě, to trošičku polechtáš plyn a VW mizí v dáli zadních obrysových světel.

    1. Ty dvacet let stary piksle by nejspis ujela i octavka f dechtu.

    2. Co když jsou to cajti a chtějí Vás dostat přes porušování dopravních předpisů? Za jednu cestu z Prahy do Písku se dokážete v klidu vybodovat. Co z Prahy do Písku, stačí do Kladna. A přijít o papíry je pro leckoho v podstatě likvidační.

      1. Bejt to klasicky buzerační, tak ho seberou hned u té stovky na padesátce. Todle je právě celkem jasně něco jinýho a teď je votázka co, a odpovědi jsou jedna horší, než druhá :D

      2. Záleží od toho aký motor bol v tom Golfe. No ale myslím, že aj Toyota s dvojlitrom D-4D (či jak sa to píše) by nemusela stačiť na rozumné zrýchlenie a útek pred tým golfom. Viem, u Golfa 4-ky sa bavíme o 16 až 21 ročnom aute, ale aj tak.
        A navyše ak by si mal auto schopné im okamžite zdrhnúť (Alpina B3 BiTurbo, Mustang GT500, Mercedes AMG GT 63……), tak ťa ani nemajú ako namerať. Resp. by ti boli schopný našiť maximálne nejaký jeden delikt a neviem či je vo vašom bodovom systéme niečo za čo ide tvoj vodičák okamžite do čistiarne.

        1. podle mne za jeden prestupek automaticky neni, upravuje § 118b (prestupky uvedene v odst. 1 pism. a az h) §118a zak. c. 361/2000 Sb. – dikce policista MUZE

          nicmene v praxi policiste tak casto cini, pak se zahajuje nejdriv rizeni o zadrzeni RP, pote spravni rizeni o prestupku kde muze a nemusi byt trest zakazu rizeni ulozen, napr. u toho chlastu, drog (i odmitnuti) a prekroceni o 40/50 nejspis bude

          automaticky jedine po dosazeni 12 bodu coz jednim prestupkem nejde

          1. hmm tak nejspis jde, svedci tomu dikce §125c odst. 5,6,9 z cehoz podle mne vyplyva ze trest zakazu cinnosti se musi automaticky ulozit (na uvazeni je jen casovy rozsah)za zde vyjmenovane prestupky

  2. Co systém trochu vytrollit a zavolat na to během akce pomahače, že na vás agresivně najíždí nějací blázni už několik desítek kilometrů a máte oprávněnej strach o životzdravímajetek a dodat, že teda naštěstí nosíte, ale stejně (to je asi vyburcuje nejvíc)? Dneska už je na to dkonce skutková podstata, nějaký to nebezpečný pronásledování nebo tak něco.

    Pokud to sou nějací ranaři se svalem místo mozku, tak se o ně postarají, a pokud by to byla sledovačka, tak ale z jinýho kraje, nebude nejspíš ohlášená a minimálně je zdrží.

    1. Ten postup bude jednoduchý.
      Zavolá na 158, operátor vrazí do systému RZ, zavolá hlídku.
      Díky zadání RZ do systému se spustí trigger a vedoucí té akce dostane echo, že se po něm jde. Golf odvolá a z vyšších míst hlídka dostane info, že akce se ručí.
      Neexistuje místo, kde by v rámci Policie mohlo vzniknout podezření, že se stalo něco nestandardního. Operátor neřeší, kdo má jaké auto, a komu patří, a ani nebude koukat zpětně, co se dělo; má stovky takových případů denně. Hlídka je na tom úplně stejně. A ten tajemný velitel akce bude mít výsledek, přesně jak chtěl. Oběť si všimla, oběť se bojí.

      1. Kde sebere značku?

        1. Tu mu nadiktuje volající.
          On se po ní operátor zeptá. Jeho úkolem je vytěžit maximum informací, takže RZ ho bude zajímat hned po tom, co se dozví jméno, místo, zranění, nebezpečnost.
          Jo, můžeš bejt duchapřítomnej, a RZ nesdělit. Jenže operátor může chtít tvojí RZ a taky bude chtít tvé jméno. Obě tyhle informace okamžitě zadává do informačního systému => trigger a jsme zase zpátky ve starých kolejích.

          1. Značku samozřejmě nevím, nebezpečně do mě najíždí, že? Pokud jsem v nějakým lontu, tak v klidu popíšu svoje auto, jejich auto, je zřejmý, že taková dvojice se nebude vyskytovat nikde jinde dvakrát, a místo, kde se pohybujeme s tím, že můžu jezdit třeba mezi třeba vesnicema dokola, dokud nás tam označená hlídka nepotká, dále možno operativně navádět telefonem.

            Svou značku si nepamatuju ani u jednoho auto, nač takový píčoviny? To je stádní baner za kterej mi kunda ani neplatí, mě to ale vůbec ani málo nezajímá. Pokud jo, tak to mám na autě a v papírech, ani do jednoho se jaksi za jízdy nejsem schopen dívat.

            Takže, logic fail. Co dál?

            1. Volal jsi někdy na 158?
              Tvoje BB polohu automaticky asi ještě nehlásí (narozdíl od Androidů/iPhone), ale telefonní číslo jo. Operátor má jako první prioritu zjistit tvoje telefonní číslo a identitu (i kdybys volal z budky, whatever), bez toho nepokračují dál (respektive neviděl jsem to). Na spuštění triggeru to stačí. Kde jsi vzal logic fail?
              Takže bys musel být supermachr, co má u sebe zrovna náhodou anonymní simku, zalže o jméně, a nedá RZ. Nakonec, kdyby tě teda hlídka PČR fakt našla, se spolu ty dvě party pobaví, a ty se stejně nic nedozvíš.

              1. Volal mnohokrát, a super, aspoň můžou podle čísla lokalizovat. Ale vono živý lokalizování není taková prdel, jak si každej myslí, a je fakt jednoduší prostě zajet do nějaké dědiny, kterou budeš za pět minut projíždět, a počkat tam :D

                Vono jaksi tady těch rozvědek je taky kolik, že kurva ne, fakt nebude mít mařena někde na dispečinku live informace o to, kdo kde kdy kým a v čem je sledovanej, kde žiješ? PMJ a běžný hlídky jsou úplně někde jinde. Nebude to vo moc dál, než ta mařena na dispečinku, která tě nemohla podle adresy najít na mapě, aby tam poslala taksi.

                1. Ach jo.
                  Lokalizovat tě můžou několika způsoby. Region znají v okamžiku, kdy je vytočíš. Při tísňovém volání moderní telefon automaticky přiloží polohu zjištěnou z GPS nebo jiných polohových služeb. Vyhledání podle BTS se nepoužívá, trvá to příliš dlouho; typický hovor na 158 trvá do tří minut. Rychlejší a přesnější je nechat si nadiktovat číslo sloupu/přejezdu a podobně.

                  Vole! Četl jsi vůbec, co jsem napsal? Myslíš, že jsem debil? Operátor netuší, že jsi sledovanej, vůbec ho to nezajímá. Navíc je to technicky nerealizovatelný při tom množství lidí a úkolů, které plní. Operátor okamžitě přepisuje všechny informace do informačního systému. A ten je realtime vyhodnocuje. Odehrává se to na tom tajemném třináctém oddělení (Prezidiu), kam jdou také všechny streamy hovorů. Odtamtud taky přijde okamžitě ten trigger.

                  Takže znovu, jako pro malýho kluka: Zlej policajt zadá do systému pokyn, aby když se kdekoli objeví zmínka o tobě (telefonní číslo, jméno, RZ), dostal echo. Když zavoláš hodnýmu policajtovi na 158, ten v dobré víře vše přepíše do systému, a ten pak pošle to echo zlýmu policajtovi. Už to chápeme?

                  1. Tak určitě, celej systém jde live prasezidentovi do kanclu.

                    Jo, voni to tam možná agregují, ale nemaji absolutně kapacitu něco z toho dělat live. To je jenom pohádka pro ovce, aby nezlobily. Když vo něco de, tak to pak měsíce dohledávají zpátky a náhodou se zrovna většina ztratí (ale mnohdy se fakt ztratí, protože je poněkud rozdíl mezi tím, jak si myslí, že jim ten systém funguje, a mezi tím, jak jim opravdu funguje).

                    Že tě pustili do serverovny a pochlubili se jak jim tam teče všechno je hezký, ale to vykládá každej druhej a realita je poněkud jinde :D

                    1. Vzdávám to. Přechytračil jsi mě, na tebe prostě nemám.

                    2. Že?

                      :píše si čárku:

                    3. Trigger je funkce, kterou má drtivá většina databází, není zase tak složitý ji použít v IS. Víš, i na PČR už objevili počítače. A dokonce to umí i posílat alerty.
                      Nebavíme se o bleeding-edge umělé inteligenci, ale funkcionalitě, která je běžná už 40 let a umí ji i IS na SH už dávno. Na tisíce záznamů denně ti stačí kalkulačka, nepotřebuješ nějakej superpočítač. I tvůj notebook si s tím poradí levou zadní.

                  2. Máš v tom nějakej hokej.
                    Poloha je součást signalizace hovoru na tísňovou linku. Pro pevná čísla se získává z databáze, pro mobily dopočte z BTSek (součástí je i přesnost, takže ve městě je přesnost velká, někde na kopcích na moravě je přesnost malá) fonlajnu.
                    Streamy se neslejzávají na jedno místo, ale každý kraj má svoje středisko, odkud se to dá přesdat/poslat dál.
                    Trigger to žádnej pouštět nebude, protože polichcajti v rámci utajení tajej tyhle auta a operace obecně i sami před sebou (což se ani nedivím, při tom matroši, co tam maká a co tohle info za prachy prodává třeba „investigativním novinářům“).

                    1. Nám tvrdí, že používají polohu, kterou hlásí telefon. Včera jsem někde četl, že to má teprve přijít; každopádně stejně při každém hovoru polohu zjišťují ústně.
                      Streamy se samozřejmě slejzají na jednotlivý IOS v krajích, logicky, a teprve pak na Prezidium. Na Prezidium toho leze dokonce víc, než na samotný IOSy, ale o tom oficiálně nevím.
                      Do IS nevidím, nicméně není důvod, aby to tak fungovalo. Že operátor za stolem v IS vidí jen to, co vidět má, je jedna věc. Ale na Prezidiu do něj zcela jistě vidí pár lidí úplně. Nemusí to být nutně součástí sledování tohohle případu, to připouštím, ale technicky to možné je.

                    2. Pouze u aplikace záchranka a i tam je to kombinace toho, co přileze po signalizaci (pokud to volá) a toho, co leze v datech.
                      Poloha se zjišťuje vždy, protože buď je poloha nepřesná (v lese v okruhu třeba 10km, ale i ve městě stovky metrů), nebo nemusí stačit – vím, že jsem v baráku XX, ale ten má 15pater a v každém 4 byty, tak se ptá na vizuální identifikaci pro navedení posádky.
                      Ano, systém je centrální a viděj do toho operátoři, ale používá se to jen v případě operačního řízení nebo zpětného dohledávání. Jinak to řídí operátor, který má toho nešťastníka na uchu, protože kdo jinej (liší se to u záchranky, kde jsou na lince chytrý lidi a u policajtů, kde sedí dement v placatý čepici, to zas jo, ale ne zas tak moc). Jinak že by tam někdo nonstop seděl a koukal na všechny případy, jestli někdo nehlásí policejní vozidlo, je to je mimo ne nemožné, leč nepravděpodobné.

                    3. Dobrá, pak by tedy mohlo být zajímavé, co by se po volání 158 pisateli přihodilo. Škoda, že to neudělal :)

                    4. Co by se mu prihodilo. Měl je bloknout na tý benzínce, ještě u stojanu zavolat fízly (nebo lépe měšťáky) a až by přijeli, tak jim říct, že ho řidič auta urazil a ducnul do něj, čímž mu způsobil škodu, která musí být prokázána a pokud prokázána bude, tak se s ním chce soudit a pro ty účely žádá podle zákona 273/2008, paragraf 63, odstavec 2k policistu o sdělení totožnosti řidiče a majitele vozu. Pokud policista odmítne, lze se obrátit přímo na GIBS která se taktéž dostavit musí. A to tamní fízlové v pátek večer fakt nebudou rádi. Takže když už nic, byla by prdel, byť za trochu času.

                    5. Pokud vím, tak GIBS má pracovní dobu do 17h a pak už neberou telefony.

                      Nebo vznikla nějaká speciální 24/7 hotline GIBS, kterou neznám?

                    6. GIBS má 27/7 operační středisko, kam se zavolat dá. Problém je v tom, že pokud Vás zrovna nějaký fízl nevraždí, GIBS Vám řekne, že máte zavolat na místně příslušný odbor vnitřní kontroly. A tam je to po páté odpoledne opravdu bez šance. (Pokud Vás fízl akutně vraždí, tak Vám řeknou, že máte volat 158.)

                    7. Standard AGPS vznikl v USA proto, aby 911 viděli polohu volajícího z kombinace BTS+GPS s přesností desítek metrů – a všechny smartphony s GPS to mají od počátku. Měly to už i lepší tlačítkové Nokie.

                      A co nám říkali lidi od záchranky, tak dispečing 112 toho umí využít a lokalizace volajícího se jim zobrazuje. Jen dispečingům 150, 155 a 158 prý ne, protože mají zastaralé systémy.

                    8. Co se bude dít, pokud budu volat na 158, nebo i 112 o pomoc z přístroje N5110? S pět let starou, předplacenou kartou z trafiky a budu volat z nějaký úplný prdele, kde nejbližší BTS je jen jedna a to několik km daleko vzdušnou čarou? Tak daleko, že i relativně citlivá N5110 bude mít na displeji jen jeden dílek stupnice síly signálu ?
                      Kdo si ten aparát už nepamatuje – ten přístroj není velký, ale neumí krom telefonování, sms, buzení, hodin, kalkulačky, hada a 99 míst v paměti na čísla vůbec nic.
                      A to občas testuju sítě ještě plně funkčním, úplně prvním GSM přístrojem, co se v ČR objevil, jedno z jeho označení bylo Dancall a má vytahovací anténu. Ten umí jen 2/5 toho, co ta N5110 a ještě pomalu a rozvážně :D
                      Co se bude dít v takovém případě ??? Kdy není možnost lokalizace přes IMEI, přes 3-beam BTS, nebo přes GPS. Nikde v okolí číslovaný sloupy a nevím, kde jsem, k tomu je tma jak v řiti.
                      ???

                    9. Přes IMEI vás nikdo nezlokalizuje, nanejvýš přiřadí identitu, pokud to imei je svázané s číslem a to číslo s fakturou. Jinak z něj určí možná, že volá dancal.
                      Starý Dancall předá info, že je přihlášen k BTS xy se silou z, takže si můžou na mapu kružítkem udělat mezikruží a v tom vás hledat. A k tomu zapojit dedukci podle toho, co řeknete a co se v tom mezikruří nachází za komunikace,stavby a tak.

                    10. Podle mě na drtivé většině míst je telefon slyšen více než jednou BTS, navíc mám pocit, že k lokalizaci jde využít úhel, síla signálu a taky time of flight, takže minimálěn nějaké zaměření technicky možné je.

                      Ovšem před pár lety jsem na místo, kde sice mají dojezdový čas hodně pod 5 minut, ale kde nejsou ulice, dostával PČR asi 25 minut, protože operátorka polohu neviděla, Já udal městskou část a přibližný název ulice, ona našla podobnou ulici v jiné městské části a měl jsem o zábavu postaráno, neboť mi nezvanou společnost dělali tři „mladíci“. Těch 25 minut bylo sakra dlouhých a dodnes jsem vděčný sousedovi, který mě přišel při společenské konverzaci s mladíky podpořit.

                    11. Právě, že nějakou šťastnou náhodou IMEI těch starých přístrojů svázané s ničím asi nebude. Tyhle staré aparáty to PRÝ /neověřeno/ snad ještě neuměly a taky byly oba kupovaný v Německu, neboť tam vycházely na polovinu toho, co za ně tehdy chtěl Eurotel tady. Hlavně teda ta N5110 tu byla předražená až hrůza, stejně tak Ericssony GA628, N5110 dost podobný.
                      Stejně je úžasný, že i po tolika letech ty aparáty naprosto bezchybně fungují. Tehdy asi mobilní telefon v pravém slova smyslu nebyl tak úplně spotřebka.
                      Občas je jen třeba vysypat bordel z klávesnic a vyčistit je, neboť tyto staré aparáty nejsou tak prachotěsné, jak by asi být měly. A tím, že jsou celkem malé, se do nich po kapsách dostane a nachytá kdeco. Zvlášť háklivá je na to malinká N6230i. Prakticky každý rok nutno šetrně rozebrat a vyčistit. Za celou dobu bylo třeba jen vyměnit paměťovou kartu, neboť mazat na ní šlo, ukládat ale nikoli, prý častá závada toho typu karet.
                      Dancally mám dva, jeden má odbornou firmou zrepasovaný akumulátor, druhý má pořád původní, je to NiCd samozřejmě. Stejně tak ta 5110. Oběma aparátům bezchybně fungují i nabíječky, žádné vyviklané zásuvky či zpřelámané kablíky či ulomené hned za konektorem.
                      Kdosi tu psal, že po těchto „anonymních“ telefonech je prej docela sháňka :D, že se PRÝ nedají nijak rozumně vystopovat, ale to jsou asi jen řeči ala JPP.
                      Každopádně je ten starý Dancall s vytaženou anténou tak citlivý, že se dovolám i z prostor, kde ostatní jsou bezezbytku bez signálu. Přijde mi to divný, ale zároveň je to i logický. Starý aparáty citlivý i výkonný být musely, kvůli zpočátku řídké síti, na druhou stranu tehdy asi nebyly k dispozici RF moduly s takovou citlivostí – ale zřejmě byly.
                      Současný telefony už tak citlivý a výkonný být ani nemusí, hustá síť to nepotřebuje a jinak potřebná energie v aku se využívá k píčovinám, co s telefonováním vůbec nesouvisí :D
                      Už léta teda raději nosím místo obrovitých, překážejících placek malinkou N6230i a jsem spokojený. Nepřekáží, nepoškrábe se, nerozbije, vydrží bez nabíjení 2-3 dny, někdy i 4 dny.
                      Když spadne, většinou jen odskočí zadní kryt a vypadne aku, ale jinak se nic neděje.

                      Omlouvám se za OT, ale nedalo mi to – těm současným přístrojům by se měl vymyslet nový název. Ani anglický obecný „smartphone“ neobstojí, neboť už je u nich skutečné telefonování jen vedlejší funkcí :D

                    12. Ještě je otázka, nakolik jsou ty fičury v moderních smartphonech aktivní, když je máte vypnuté. Když zapnu GPS a WiFi, tak mám baterku do druhého dne vyšťavenou. Když všechny ty krámy povypínám, což je u mně běžný stav (GPS jsem použil naposledy někdy v polovině loňského roku a WiFi sice předevčírem, ale letos poprvé), vydrží mi ten telefon nabitý týden. Nemám v něm dokonce ani mobilní data, protože ten internet v mobilu zkrátka nepotřebuju.

            2. Je to v podstatě ten samý případ, jako když ten magor u mostu přes ručku vybržďoval jiná auta. SPZ bych operátorovi na 158 klidně sdělil, akorát bych se v jednom čísle splet, no to se občas stává …

    2. O tom, že naštěstí nosím, bych raději pomlčel, viz. předchozí stránka, protože bych se bál, že přiletí i s vrtulníkem a nadělají řešeto ze mně.

      1. Ne, to je nutno říct, aby se tím hned zabývali a okamžitě někoho poslali, protože i kdyby to tajní byli, tak je celkem zřejmý, že jdou tlustý do tenkejch a kvůli takové píčovině nikdo přestřelku riskovat nebude, proto to přijedou řešit.

        Na legálně držené zbrani s povolením k nošení není nic, pro co by měli posílat nějakou zásahovku, to je vaše zákonný právo, takže zase v klídku.

        1. Ty jsi koukám dobře v pohodě, co? Ignoruješ zřejmý fakta a svedeš to na logic fail, a teď si zase myslíš, že bejt ozbrojenej je normální. Ne, není. Nic jako zákonný právo neexistuje a už vůbec není normální, to bys už ze zkušenosti mohl vědět taky. Co takhle nechat ego v kalhotách a diskutovat věcně?

          1. Já s tím mám, s ohledem na každodenní zkušenosti s nošením a i nějakejma těma tlustejma sitacema, jaksi celkově zkušenosti poněkud větší, než někdo, kdo si občas jednou za n let picne na střelnici pod dohledem a jinak akorát trolí opicajty bez hlubší znalosti toho, z čeho je vlastně trolí. No offense, ale…nějak takhle :D

            1. Nevím, jestli jsi dneska dostal krámy nebo co, ale tvoje mysl má nějakou hodně slabou chvilku.

          2. Být ozbrojený není běžné – tedy normální, ale je to zcela legální. Za splnění podmínek policie vydat zbroják prostě musí – tedy je to skutečně právo. Rozumná krátká zbraň je sice na povolení, ale kdyby ho z nějakého obskurního důvodu nedali, tak můžu i tak nosit perkusák, který je na ohlášení. Každopádně jakmile mám zbroják na obranu a zbraň na kterou mám průkaz, tak je zcela zákonné a normální ji tahat (skoro) všude s sebou a policajti kvůli tomu nebudou na nikoho volat zásahovku. Maximálně když vás půjdou ve tři ráno zatknout, tak si vezmou vesty a víc lidí, když budou z databáze vědět, že máte zbraň.

            1. Dvouranné perkusáky nejsou ani na ohlášku. Víceranné jsou opravdu na ohlášku, jenže ta jaksi předpokládá zbrojní průkaz, že? Právo je jedna věc, jeho reálná vymožitelnost je věc úplně jiná. Pokud vám fízlové ZP nebudou chtít dát, není nejmenší problém, aby se objevily informace, zakládající „důvodné“ pochybnosti o vaší spolehlivosti. Samozřejmě vylhané, ale policajti to přece musí vše řádně prověřit a v případě pochyb raději rozhodnout ve prospěch ochrany společnosti, že?

              Měli jsme jeden takový případ u nás ve spolku. Nakonec si ten člověk zbroják vydupal, ale slabší jedinec by to možná vzdal. A i on už začal vymýšlet, jak legálně lovit s nějakým dlouhým perkusním déčkem. Mimochodem: podle všeho by to mělo jít, protože v zákoně se píše „dlouhou palnou zbraní kulovou, brokovou nebo kombinovanou, určenou k loveckým účelům“ takže jediný problém tam byly ty požadované energie, ale i to snad prý bylo schůdné.

              1. Jedna věc jsou pocity a dojmy a jiná je řeč zákona. Spolehlivost a bezúhonnost jsou definovány poměrně přesně, tedy si jejich informace mohou nabouchat do trenek – jak se ostatně i ve vámi popsaném případě stalo.

                Lovit Déčkem je zakázaný, leda by lovenou zvěř nahnali na venkovní střelnici. Takže by už mohl místo toho rovnou pytlačit, vyšlo by to podobně.

                119/2002 Sb
                § 15 (2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.3)

              2. Můj dobrý kamarád, po řádném kursu a úspěšném složení zkoušek nakonec průkaz nedostal. Proč?
                Protože měl tr. rejstřík sice jakože čistý, ale kdysi dáávno v něm byla půlroční podmínka za neplacení alimentů. Netuším, jestli se tohle vůbec smí – on se různě odvolával, i právníka na to specializovaného měl najmutého. Ukázalo se, že na příslušném oddělení sedí jeho bejvalka z teenage období.
                Nějakým způsobem prostě dosáhla úplně řadová, kancelářská fízlí krysa toho, že byl papírově a neodvolatelně prohlášen nespolehlivým, se všemi důsledky na vydání ZP. Přestože výmaz TR byl proveden už sakra dávno – jak je kurva možné, že fízlové mají Váš TR v původní podobě? Tedy nepromazaný a mohou z toho pak vyvozovat takovéto závěry ???

                1. Tusim (zdejsi pravnicka esa to budou vedet lepe a s jistotou), ze existuje neco jako „vypis“ a „opis“ z TR. Zatimco bezny ovcan dostane za poplatek vypis, tak fizl a jini vybrani ouradove mohou videt opis.

                  Stran tohoto pripadu ale, kazdy z techto prestupku ma zakonnou vysumeci lhutu. Dosahnout neodvolatelne nespolehlivosti lze snad jedine v pripade ztraty svepravnosti. Jinak i za vrazdu strelnou palnou je mozne se dockat po mnooooha letech o5 spolehlivosti. Jina vec ovsem je, jestli tu nespolehlivost nekdo nevyfutroval nejakymi jinymi ‚informacemi‘ typu JPP. To by ale podle mne dobry pravnik mel rozcupovat.

                  A nebo je v tom neco, co ti dobry kamarad nerekl.

                2. To servicedock:

                  To mi nedávno vysvětloval jeden známý. Vy si žádáte o výpis z rejstříku trestů, který se po určité době tuším (5 let) tzv. zahlazuje, takže tam nemáte uvedeny hříchy minulé. Tím je na Vás nahlíženo jako na osobu bezúhonnou. Kdybyste si prý ovšem vyžádal tzv. opis rejstříku trestů, tak tam je úplně všechno. Samozřejmě do opisu z rejstříku trestů se dle mého názoru dostane jakákoli krysa pracující v předmětných odborech.

                  Nicméně jako bezúhonná osoba máte právo žádat o vydání ZP a nemělo by být bráněno v jeho nabytí. Otázka ovšem je, jak moc je kde kdo aktivní a jak moc do všeho šťourá. To, co popisujete, by se podle mého názoru stát nemělo a mělo by to být právně napadnutelné.

                  K vymazání všeho, zkrátka nedojde nikdy. Ten škraloup tam zkrátka zůstane již napořád.

                  1. Do registrů se sice kdejaká krysa asi dostane, ale nepoleze tam jen tak, pokud k tomu nemá důvod, protože v systému zůstává o prohlížení záznamů záznam …

                    1. Tak při vydávání zbrojáku se do opisu koukají dokonce ze zákona, tedy se tam podívat musí. Ale alimenty z před dvaceti lety nemohou v tomto hrát žádnou roli.

                3. Pokud od uplynutí té dávné půlroční podmínky uplynuly víc, než tři roky, tam muselo být ještě něco – kromě bezúhonnosti se hraje ještě na spolehlivost, takže třeba zdokumentované přestupky (chlast, drogy, konflikty). Pokud na běžné policajty nastoupí právník, tak se začínají snažit dělat věci podle zákona a že dotyčná je bejvalka by mělo znamenat nanejvýš to, že si na lustraci záznamů dali záležet.

            2. Ado a ty ZP nemas, ze? Protoze jinak by se k tobe doneslo, ze uz byly pripady, kdy na neumyslny vystrel, treba pri cisteni, zasahovka prijela. Protoze to predpokladam ten, kdo to nahlasil pribarvil. A za druhe, policajti nevi, kdo je na druhem konci dratu a jaka je skutecna situace tj. kdo je ten hodny a kdo zly a navic z pohledu policie ty role mohou byt uplne jine nez jak je vidis ty a hlavne jak se situace muze vyvinout. U soudu pak nahravka muze byt vykladana/prekroucena ruzne. Staci se podivat na youtube, kde jsou videa, na kterych je za jizdy nahlasovano praseni nekoho jineho a v dalsi vsi uz ceka hlidka. Staci trocha fantazie a dramaticnosti a zadne “jsem ozbrojen” neni treba.
              Tedy hystercit pri volani na policii, ze mam strelnou zbran jenom kvuli tomu, ze za mnou nekdo jede…jak myslis, ze budes vyhodnocen?

              1. starter25
                ZP mám, ale kvůli tomu nečtu černou kroniku. Taky jsem nikdy nevolal policajtům a hodlám to i v budoucnu dodržet. A rovněž jsem nevedl přestřelku se zásahovkou ani s nikým jiným, dokonce jsem zbraň na člověka nikdy vytáhnout nemusel.

                Taky jsem nikde nepsal o nějakém volání, že mám zbraň, to se ti asi popletly příspěvky.

  3. Něco mezi kovbojkou a totální paranoiou.

    Autorovi přeji, ať jde skutečně o PČR, protože se bude moci alespoň něčeho chytit. Ne že by tahle zločinecká organizace byla nějaká výhra, ale jejich postupy jsou známé a odborník se na to dá najít.
    Měl jsem zkušenost s odposlechem mého telefonu a pak taky s předáváním těhlenctěch lokalizačních a provozních údajů. V prvním případě jednali sofistikovaně, v tom druhém šlo asi o 15 případů a vždy se chovali mimořádně hloupě a neschopně. Jak to teď sleduji zevnitř, jsou to zvláštní lidi a zvláštní organizace. Zajímavé je, že se tu fakt věří, že dělají správnou věc, ale otázka „proč“ nepřichází v podstatě nikdy v úvahu. Různé složky Policie sledují jiné složky Policie. Nevím, jestli tu existuje někde „třinácté oddělení“ (zatím to vypadá na Prezidium), které zastupuje tu temnou stránku, dost možná jich tu bude víc. Ale věřím, že ti by něco takového, co popisuje autor, byli schopni spíchnout.

    Jak jsem si ten článek přečetl, pochopil jsem, že až to potká mě, budu v píči. V autorově situaci bych zavolal na místo, že už nedorazím, a sednul bych si na kafe na benzínku tak dlouho, dokud bych nepadl vyčerpáním nebo nevymyslel něco chytřejšího. Ale fakt je, že pokud nechtějí být odhaleni, odhaleni nebudou, takže tohle vypadá fakt na nějaké bububu. Au.

    1. +1
      Vědomí, že takový paranoidní cvok vlastní zbroják, poměrně vyděsilo mne :)

    2. Ono není třeba se zase až tak bát. Umřeme stejně jen jednou, a když už by k tomu mělo dojít, tak ať je to alespoň s plnou parádou. V divokých devadesátých letech se tehdy můj nevlastní tatík dostal do trablů a nějaká parta tehdy celkem viditelně a bezostyšně sledovala náš dům (kromě obligátního vyhrožování, samozřejmě).

      Opouštěli svůj post poněkud kvapně. Prakticky ihned, jak zjistili, že se na ně dívám dalekohledem ;-).

      1. Monokulárem? :)

        1. Richtig ;-).

    3. Já Vám řeknu, že nevím, jak bych se zachoval. Tu čerpací stanici bych nejspíše úplně minul, protože bych v tom neviděl smysl. Možná jen jako test, co udělají. Co bych asi udělal, by bylo, že bych zavolal tu 112, nebo 158., i když bych si byl vědom marnosti tohoto počínání.
      Nikoho, komu bych mohl věřit natolik, abych ho namočil do případného průšvihu, nemám, takže bych se musel spolehnout jen sám na sebe. To není nic moc, ale je to tak nějak stále při ruce. Asi bych stejně zamířil domů.
      Buď jsou to policajti a chtějí mě vyděsit a tím v tom případě stejně nic nepokazím, protože stejně ví, kde bydlím, anebo jsou to nějací najatí bouchači, kteří mě chtějí vyděsit a ti to budou nejspíše vědět taky, takže tím vlastně také nic nepokazím.
      Kdyby mě jedni, nebo druzí chtěli vidět mrtvého, nejspíše bych ani nestihl zareagovat, odkud to přišlo. A doma mám přece jen poněkud efektivnější možnost a prostředky obrany, než někde na čerpačce, nebo v autě mezi lesy. Jasně, můžeme uvažovat nad tím, nakolik bych uvedl do nebezpečí mé blízké, jenže ona je tohle docela dvojsečná zbraň, protože u nás doma má zbroják každý, kdo má s odpuštěním „do zadnice díru“.

  4. Trošku jsem zklamán. Lidé tu co mají bouchačky a školu od d-fense se při první známce stresu chtějí přepnout do role poslušného kolečka dobře promazaného stroje a volat bezradně cajty. No ano nastal problém kde vám jde možná o život, ale o váš život. Tak to řešte samostatně. Já doporučuji pomahače nevolat, mít dostatek včeliček, jeden v komoře a dostat situaci pod kontrolu. V podstatě vymyslet jednoduchej plán a čekat co bude. Pak v klidu u kávy provést analýzu toho co se stalo a co asi nastane dál. Vyložit policajtum karty když ještě nevím co hraju by bylo trapné..

    1. Nemyslím si, že jde o bezradnost. Jde o to, mít určitou pomyslnou čárku k dobru, až budete stát nad chladnoucí mrtvolou. Ona totiž první otázka bude, proč jste nevolal PČR? Jasně, nebudete vypovídat. S tím nemám problém. Taky bych mlčel jako zařezaný. Byl bych ale rád, aby můj případný právník měl možnost poukázat na to, že jsem využil veškeré zákonné možnosti a bylo na ně sráno.

      1. Ano, pokud je situace tak vyhrocená, že stejně skončíte ve zprávách jako stojící nebo ležící je určitě správné dodržet postupy před prvním výstřelem zde často uváděné. To nerozporuji. Jen jsem bral, že chlap se zbraní volá jiného chlapa ze zbraní který to pak musí řešit. Což tady na těch stránkách nedává smysl. Protože chlap se zbraní má pravdu, dokud nepřijde další chlap se zbraní co má pravdu. Pokud nechcete být v rozporu vždy volejte opicajty a tak i v životě poslouchejte je na slovo. Dokonce by nemělo ani smysl to tu číst. Ještě musim pochválit autora, že konal správně svépomocí a nedelegoval své problémy zbaběle orgánům, což koukám není běžné ani zde.

        1. V tomto zkrátka nemohu než souhlasit s panem Mrcasíkem. Situace, kdy člověk skutečně potřebuje tahat zbraň, je natolik vyhrocená do krajnosti, že více si to již nedovedu představit. V okamžiku, kdy sáhnu po zbrani, musí selhat všechny ostatní myslitelné možnosti. A ano, není pro mě ostuda utéci, nebo i třeba zavolat na tu zmíněnou 158. Ostatně o tom, s jakou úspěšností se nejspíše potáži, se zde již diskutovalo.

          Abych se přiznal, modlím se, abych se nikdy v životě nedostal do situace, kdy budu nucen použít zbraň, protože pak už zkrátka nebudou existovat žádné ohledy. Jestli je naděje, že to odvrátí nějaký telefonát, tak jej učiním. Není to o poslouchání na slovo. To je velmi nešťastný příměr. Není to ani o nějakém donášení, či udávání. Je to o situaci, kterou JEŠTĚ mohu řešit jiným způsobem než zbraní.

          O tom, kdy někdo tahá zbraň jen proto, že si myslí, že má pravdu, vím své. Nedopadlo to vůbec dobře právě pro toho, kdo si to o své pravdě myslel a právě proto, že ve skutečnosti ji zkrátka neměl.

    2. Nutná Obrana se střelbou vyjde na alespoň 10 tisíc jen na nákladech na advokáta, i kdyby to nakrásně bylo odloženo. V případě že dojde na soud se to rázem šplhá i řádově výše. Plus zadržení všech zbraní, potenciálně vazba, potenciálně profesní likvidace.

      Střelba, nebo obecně řešení situace zbraní, je krajní řešení v případě že jde o život nebo zdraví, nebo fakt velký majetek. Debilní máchání bouchačkou když jde o ego a pokusy blufovat a zastrašovat jsou přímou cestou na Krchov, na Mírov nebo na Úřad práce.

      Pokud nehrozí urgentní nebezpečí, a Policie se veřejně chlubí že tu je aby pomáhala, tak ať kouká moje daně projednou vynaložit k něčemu konstruktivnímu a podstupuje všechna rizika interakce se zfetovaným drbanem nebo zkorumpovaným fízlem místo občana.

      Říká se tomu „outsourcing“. Všichni za něj platíme výpalné, ale málokdy dostaneme protiplnění. No tak ať se chlapci snaží.

      Když vidím zhrouceného bezdomovce, také jím netřesu a nedávám dýchání z úst do úst sám, ale volám na to měšťáky kteří to mají v popisu práce. Ať se chlapci za mé peníze činí. (Pro pořádek, volat sanitku k neakutnímu případu by mi přišlo jako planý poplach a plýtvání kapacitou IZS, plus Městapo je v centru rozlezlé všude a má tedy kratší dojezdovou dobu, než Rychlá.)

  5. Ve chvíli, kdy bych věděl, že 100% jedou za mnou, zajel na první benzinku po cestě a zavolal bych 158 s tím, že mě sleduje nějaký auto a cítím se ohrožený. Řekl bych veškeré zjištěné věci (model, RZ, počet osob v autě, polohu, že podle ČKP jde o nepojištěné vozidlo – možná dávno kradené RZ – což by moji obavu vyjadřovanou do telefonu ještě zvýšilo) a domáhal se řešení. Ještě bych jim nabídl, že jim je před tu služebnu klidně přivezu v závěsu :-)

    1. Pak mám trochu výhodu, že moje auto jede patrně asi líp, než kterýkoliv Golf 4G :-)

        1. Tak mam v aute motor, kdery je novejsi (vetsi, vykonnejsi) verzi toho nejsilnejsiho z uvedenych. Pravda, taky mam auto o dobrych 300-500 kilo tezsich.
          Ale dejme tomu, ze pojem „kerykoliv“ je myslen spis jako „kterykoliv, co po nasich silnicich aspon trochu jezdiva“.
          Nabidka na nejvetsim inzertnim portale konci u 1.8T 110kW :-)

  6. Byl jasný, studený dubnový den a hodiny odbíjely třináctou. Winston Smith, s bradou přitisknutou k hrudi, aby unikl protivnému větru, rychle proklouzl skleněnými dveřmi věžáku na Sídlišti vítězství, ne však dost rychle, aby zabránil zvířenému písku a prachu vniknout dovnitř.
    Chodba páchla vařeným zelím a starými hadrovými rohožkami. Na stěně na jednom konci úzkého prostoru byl připíchnut barevný plakát, který se svou velikostí dovnitř nehodil. Byla na něm jen obrovská tvář muže asi pětačtyřicetiletého, s hustým černým knírem, drsných, ale hezkých rysů. Winston zamířil ke schodům. Nemělo smysl zkoušet výtah. I v lepších časech zřídka fungoval a teď se elektrický proud přes den vypínal v rámci úsporných opatření v přípravách na Týden nenávisti. Byt byl v sedmém patře. Winston, kterému bylo devětatřicet a měl bércový vřed nad pravým kotníkem, kráčel pomalu a několikrát si cestou odpočinul. Na každém poschodí naproti výtahovým dveřím na něho se zdi zírala obrovská tvář z plakátů. Byl to jeden z těch obrazů, které jsou udělány tak důmyslně, že vás oči sledují, kam se hnete. Velký bratr tě sleduje, zněl nápis pod obrazem…

  7. Jinak pokud má autor článku nutkavý pocit, že by bylo dobré je pozvat na kávu a pobavit se s nimi, když je přesvědčený, že on nic neprovedl, ale že oni mají pocit, že na něj něco mají, tak pokud vezmu jednu poměrně často zde kladenou radu, pak asi není dobrým nápadem se o tom bavit.
    A jestli správně odhaduji autora, tak to fak magor není :-)

  8. Sorry. Občas se takhle bavím. Vyberu si od pohledu hňupa a pak za ním jezdím dokud se neposere.

    1. To je ten jejich Golf co s ním jezděj do hokny? Sem myslel že jezděj jenom meďourem na golf.

      1. Snažím se přiblížit sockám, tak občas jedu Golfem na golf.

        1. A co René a Rudolf?

          1. Ty „chodivaj“.

  9. Jen pár postřehů k autům na sledovačky:

    Fízli jezdí rozličnými auty, od Felicií, obouchaných jedničkových Fabií až po nové, třeba Lexusy. Berou auta z různých zdrojů, zabavená, vyřazené ojetiny nějakých jejich normálnějších složek, auta z autopůjčoven atd.

    SPZ, používají platné, ale třeba i na auto z půjčovny dají fejkové s tím, že kdyby se něco stalo, tak oni si to vyřeší.

    Občas si stěžují, že auto jede max 220Km/h a prý jim kolega ujel apod.

    Ohledně autorovi situace se nabízí ještě jedna možnost, třeba naučit se předstírat epileptický záchvat a to i s pěnou od huby a vmanipulovat je do nutnosti jednat aktivně a to nejlépe na místě, kde se nemůžou schovat za rohem a sledovat z povzdálí. Krytí prozradit nemůžou, tedy první pomoc by se z jejich strany konat neměla, ale nechat člověka umírat a stát u toho jaksi taky dobře nejde.

    1. Ten epileptický záchvat by fungoval tehdy, když by dotyčný věděl naprosto jistě, že jsou to policajti a to ještě tak 50:50 (pochybuji, že by pan „Kurva ty kundo“ někomu pomáhal). Průser by pak nastal ještě v dalším případě, kdy by nějaký aktivní neurolog (aby náhodou nešlápl vedle), napsal do karty, že máte k epilepsii sklony a v ten moment jste bez notiček jak na kvér, tak i na volant. To není zrovna win-win scénář.

      1. Jak jsem psal v posledním souvětí, že první pomoc by dát neměli, to se jedná o prozrazení krytí, a stát u toho také není dost dobře možné, tedy mi vychází že v ten moment by se měli zdejchnout. Navíc nikdo nechce win-win, obě strany chtějí win-lose ve svůj prospěch samozřejmě. Předpokladem je to, že si je aktér jistý tím, že jde o policajty a ne třeba o albánce.

        1. Ale to je přece hento neposkytnutí pomoc s trestní sazbou!

          1. Poskytnuti pomoci muze byt i formou zavolani zachranky.

          2. Aktivně pomoci musí pouze zdravotník, jim stačí pomoc přivolat třeba vysílačkou a budou z obliga.

            1. A na takovou kravinu přišli kde, vašnosti? Trestní zákoník znají?
              Poskytnout pomoc musí každý, ledaže by se vystavil sám ohrožení života. Zdravotník to má jen za vyšší sazbu, když neposkytne.
              A že laik neví jak? Pokud kdy v životě absolvoval školení (například má ŘP), tak musí vědět jak…

      2. Ad epilepťák. Mám info z interního zdroje, že tohle prý zkouší často smažky, a tak se na to fízli stačili adaptovat. Stříknou si na prsty nebo rukavici trochu pepřáku, a při „záchraně“ epileptika mu to vrazí do očí. Jestli to bylo hrané, záchvat okamžitě končí. Prý to funguje i na ty vynucené záchvaty, teré si přivodí nepravidelným a zadržovaným dechem, a následným vyskakováním do vzduchu.

        1. Co do očí, to je jedinečná příležitost pro Albánce v golfu vystoupit a zastrčit někomu prst do zadnice. Už asi vedi, že se tu investuje do zlata a někde bejt musí.

        2. To je sice docela mazané, ale v případě sledovačky to opět znamená prozrazené krytí.

        3. Máš hodně špatné interní zdroje.
          Aplikovaný postup je dát elektrickou ránu z policejní baterky, která má vodivou část v přední části – dá to ránu jako sviň – chlapci z PMJ, co sídlí v Chabrech (Praha 8) o tom mají vlastní (nepsaný) interní pokyn.
          Doporučovaná část těla je nezavlasněná suchá část zátylku. To pak tancují a přikyvují.

          1. V Ďáblicích, pardon.

          2. Špatný zdroj ne, ale zřejmě již expirovaný. Slyšel jsem to pár let zpátky.
            Policajti mají teď baterky s paralyzérem? Řešení je to zajímavější, ale narozdíl od rukavice s peřákem je dost nápadné – na kamerách to určitě bude vidět, a aplikace paralyzéru při poskytování první pomoci vzbuzuje otázky. Zřejmě už dopředu počítají se zmizením záznamu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017