Požaduji odškodnit. - zpět na článek

Počet komentářů: 88

  1. Trochu off topic, ale tento týden Čína devalvovala Juan a USA v odvetě vyhlásily antidumpingová cla na čínskou ocel, pro některé nerezové jde až o 450%. EU se chce k sankcím přidat, bohužel, jako nepodstatný vedlejší efekt, např. v GB ocelárny s čínskými investory půjdou do kytek a přibyde 20.000 nezaměstnaných (evropanů, ne Číňanů). Podobné problémy má také Itálie a také naši výrobci železa a ocele (hurá, ať žije Ostravsko).

    P.S: budeme chtít i dotace na hřebíky, protože zuří studená (a nyní i horká) válka mezi Ruskem a Čínou na jedné straně a USA a jejími evropskými vazaly na druhé straně ? Když to ke všemu ani není náš boj a my s Číňany ani Rusy žádný spor nemáme…., a krom USA ho nemá ani zbytek světa, pokud pominu politické kozomrdy typu Jourové a Prouzy.

    1. Ansteel established perfect overseas sales system and exported its products to the USA, UK, Japan and other 30 countries and regions, and overseas steel service center and joint venture sales company in Italy, Spain and UK. Ansteel became the first majority shareholder of Gindalbie Metals Ltd., Australia and constructed the joint venture project of Karara Iron Ore Mines with it, marking that Ansteel established the first overseas raw material production and supply base. Ansteel and CITIC Metal Co., Ltd. purchased 15% shares of Companhia Brasileira de Metalurgia e Mineração (CBMM) —– the largest niobium producer in the world, thus Ansteel became the first Chinese steel enterprise to invest and establish plants in the USA. On 30 August 2010,the Chinese state-­‐owned Anshan Iron and Steel Group of China acquired a 60 perc. interest in Vigano Srl, an Italian manufacturer of steel products.

      1. http://www.zerohedge.com/news/2016-05-24/currency-war-resumes-china-devalues-yuan-5-year-lows

        Aktualni analyza, co znamena obchodni valka mezi USA a CInou je tady.

        1. Hmmm pěkný zmrdi-graf. Víte co se stane ? Vubec nic.
          Ostatně i celý web, ze kterého dáváte odkaz je nějaký dosti zvláštní. Antivir řve jak pominutý.

        2. samozřejmě , že vím, co se stane a samozřejmě, že weby přinášející objektivní informace musí být sledovány…
          FED nebude moc letos zvýšit úrokové sazby, jak se loni chvástal v prosinci, že je letos zvedne 6x (nezvedne je už ani jednou), protože pokud by posílil úrokové sazby, tak by posledním americkým exportérům urval levným dovoz z Číny hlavu. Tím pádem nebude moct bankovní elita v USA krákorat o tom, jak špatně na tom je Čína a jak bezva je na tom hospodářský růst a pokles nezaměstnanosti v USA a jak si FED klidně může dovolit zvyšovat úrokové sazby (ve skutečnosti USA právě s narůstající cenou ropu směřují do recese jako kráva, dluhopisy implodují a odpálí 30letou bublinu na derivátech, podobně jako v 2008mém odpálily deriváty subprime hypotéky Lehmanovců) a to bude znamenat konec odlivu investic z Číny a příliv investic do USA. Země jako USA, která bude v těžké recesi, spadne do hyperinflace, přitom nemá finanční rezervy, na noze má kouli v podobě astronomického dluhu, největšího v historii planety a není schopna ustát ani 0,25% úrokovou sazbu, nebude mít už nikdy AAAA++++ rating, ani ve svých vlastních zmanipulovaných ratingových agenturách. Také to bude znamenat konec dolaru jako rezervni svetove meny. Asi to stáhne sebou všechny ostatní měny včetně Juanu, ale Čína má připraven vlastní clearing a mohutné zlaté rezervy, takže pravděpodobně má nachystanou měnovou reformu a přejde znovu na zlatý standard . Zatímco ničím nekrytý dolar a Euro skončí jako tapety na záchodě. Přesně tyto scénáře, kdy se rozbily globální rezervní měny a stabilita finančních trhů, vedly ke dvěma světovým válkám (první i druhé světové). Ve skutečnosti dnes není dolar krytý ani zlatem, ani ropou, ani důvěrou investorů, ale jen vojenským rozpočtem USA. Bohužel pro USA, po nezdaru v Sýrii, Afghanistanu a Iráku je vojenská pozice USA otřesena a trhy to reálně vidí… Politická agitace má totiž omezený dopad, pokud jde lidem o jejich peníze na účtu, v tomto případě se totiž všichni řídí kupodivu velice pragmaticky, bez ohledu na své politické přesvědčení… I ten jehovista Soros mohutne investoval do skupování zlata, zemědělských pozemků a dolů a naopak prodal internetové portály a akcie bank Goldman Sachs a J.P.Morgan… Takže vím přesně co se stane.

          1. Nějak zmatená kauzalita, co se týče zlatého standardu.

            i) klasický zlatý standard skončil ve většině zemí v roce 1914, nicméně až POTÉ, co vypukla válka; byl pozastaven (a nikdy neobnoven), protože se válka nedala v jeho rámci ufinancovat

            ii) druhá válka byla důsledkem Versailles, v podstatě pokračováním prvé; pokus o návrat ke zlatu skrze tzv. gold exchange standard nezpůsobil druhou světovou (skončil o mnoho dříve), ale „pouze“ velkou hospodářskou depresi

          2. To je dobře že víte co se stane. Ještě že je Váš názor naprosoto nedůležitý a nicotný. Právě kvůli lidem jako vy totiž přichází problémy a to tehdy když jsou u moci a podělají se z „nějaké změny“ o 7,1% za 5 let, navíc podložené obskurní webovou stránkou. V podstatě se divím, že když víte co se stane, že tu ještě přispíváte a nepracujete někde na top světové burze jako špičkový analytik ?

            A zlatý standard ? :-D I malé dítě ví, že je to už z principu úplná kravina.

            1. Že je to kravina, na to jste přišel třeba z té perly české ekonomické literatury, kterou napsal prof. Revenda, název myslím Peníze a zlato?

              1. Ne na to jsem přišel úplně sám :-)
                Podle mě není v současném globálním světě (kdy firmy se navzájem „požírají“ obrovskou rychlostí, podniky vznikají, zanikají a jsou vzájemě všemožně propleteny a do toho ještě politika) místo pro oběživo, které je kryté nějakým hmotným statkem. Tím ale neříkám, že je to správně – to je prostě vývoj a dnes máme takovouto dobu a jak se zdá, tak ji ještě hodně dlouho mít budeme…

                1. Hmotný statek tam má jedinou funkci, a sice silně limituje peněžní emisi. To je výhoda. Ostatní funkce peněz krytých i nekrytých jsou shodné.

                  V multipolárním světě brzké budoucnosti je nějaká (jako obvykle zkurvená) komoditní kotva naopak velmi pravděpodobná.

                  1. Nevím, školy nemám, jen si dnes neumím představit komoditu, která by tu funkci zvládla…

                    1. Emisni povolenky? :-) Pricemz kazdemu cloveku se zmeri jeho kcharbon futprint+geneze odpadu vcetne hoven… Cimz vyroba meny by byla zajistena :-)

                    2. Zlato je pořád dobrá volba. Dá se také udělat nějaký komoditní mix, ale otázkou je, zda dodatečná složitost není dražší než stabilita proti skokové změně poptávky po zlatě, která by se tak získala.

                  2. Anebo se objem peněžní zásoby státním nařízením natvrdo zafixuje k rezervám bank u centrálních bank, viz Chicagský plán nebo jeho moderní revidovaná verze, na níž se podílel ekonom Jaromír Beneš. Těch možností regulace je víc. Výhodou (dá-li se to tak říct) je, že novináři technice měnové politiky vesměs vůbec nerozumí, a tak mohou velice těžko spekulovat, co by se dalo všechno upravit, změnit či omezit, nemůžou moc mediálně přikládat pod kotel a nahrávat omezovačům podobně jako v jiných oblastech, včetně dopravy.

    2. Pár let stará, ale velmi dobrá knížka na téma monetárního uspořádání poté, co dolar ztratí převahu:

      http://www.amazon.com/Currency-Wars-Making-Global-Crisis/dp/1591845564

  2. K tomu vínu – „Každý pije takové víno, jaké si zaslouží“ a to si zapamatujte přátelé ;) Jestli je někdo neschopný a neumí si/nechce si sehnat kvalitní (nerovná se drahé) víno, je to jeho problém.

  3. Peníze jsou naopak zemí zaslíbenou pro omezovače. V podstatě se dá říci, že máme sice dostatečně dat o výhodách volného trhu v této oblasti, ale dá to dost hledání, protože čistý režim tohoto druhu nikdy dlouho neexistoval. Pokušení regulace bylo vždy moc veliké. V případě silniční dopravy je mnohem snazší pochopit, že přemíra fízlování je k ničemu. U peněz, kterým skutečně lidé nerozumí, jsou ochotni věřit každému Singerovi, Rusnokovi a dalším profíkům z oblasti rektálního alpinismu.

    Co se týče Chicagského plánu, považuji jej za katastrofální nápad, ve kterém se snoubí překážky peněžní emisi (inherentně na ní totiž nic špatného není) s tuhou regulací. Je to vlastně ještě horší než starý dobrý měnový princip, kde alespoň bylo to zlato.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017