Pověste je vejš! - zpět na článek

Počet komentářů: 103

Přidat komentář
 1. K te pozn. po carou o stavebnim rizeni na zaklade sml. se sousedy: to je dosti naivni. Ocbhazeji to tak, ze koupi obdelnik, rozdeli parcely, tim pak snadno ziskaji souhlas souseda (sebe). Takhle byla udajne provedena stavba BTS stozaru ve Vranem n./Vlt.

  1. hlavně že to stavební řízení se vojebat nedá.

   1. O tom jsem snad nic nepsal, nebo jo?

    1. Ne. Ale výše uvedený argument o nevýhodnosti dohod tím padá. Výhody (rychlost, bezformálnost) zůstávají.

 2. Vtipné čtivo o extremne smutných veciach.
  Autor to iba zľahka načrtol :
  „Stát funguje jen proto, že mu podstatná část lidí stále věří.“

  A v tom je hlavný, neprekročiteľný problém :
  Nemožno zničiť skurvenú totalitnú štátnu moc, pokiaľ jej verí väčšina ovčanov.

  1. @ ktosi, jacq, netlife, sysop

   zajímavá debata… přidal bych jen pár bodů k úvaze ovčanům… uvozených volným citátem „Stát je nástroj sloužící k ochraně a přežití národa“

   – takže bych nekladl rovnítko mezi pojmy „stát“ a „vláda“
   – méně bych žral mediální nonstop aktualizované krmivo globálních spasitelů a klimamlasů, putinů, bidetů, šolců, zelenských, von lejn atd.
   – a zamyslel se kolik z nás vůbec zajímá vlastní stát/národ
   – páč se možná naivně domnívám, že specificky schopných lidí fungujících i mimo vlastní stát jako je např. Jacq, je velmi výrazná menšina… a spousta těch kteří se to o sobě domnívají, venku vůbec nikoho nazajímají
   – pro většinu z nás je vlastní individuální prosperita nevratně svázaná s prosperitou vlastního státu/národa
   – po jeho destrukci si okolní země ochotně rozeberou na součástky to co tady zbyde
   – a ta nežádoucí – asi jak pro koho, ale zcela možná destrukce našeho státu, vůbec nemusí přímo souviset s konkrétním výsledkem nějakých globálních posunů a nastavením nových unipolárních či multipolárních hegemonů
   – takže podle mě je hlavní si hlídat lokální prdel a o nějaká globální mediální hovna se starat až druhotně
   – i když chápu že všechno je jak říká Sysop také věc „referenčního bodu pozorování“
   – nu, dost keců a zdar

   1. „Stat“

    Je potreba si uvedomit ze the Westphalian nation state de facto neexistuje. A asi ani nikdy neexistoval. Staty, obzvlast maly, byly vzdycky ovladany zvnejsku respektive zevnitr silama mimo statni establishment, hlavne bankerema. Dnes je stat jenom skorapka, administrativni gubernie ktera implementuje to co ji nakazi entity na vyssi urovni, at uz je to monetarni/bankovni system, mrdko-organizace jako EU, WHO, UN, name it. To je realita s kterou je potreba operovat. Takze treba zvoleni toho nebo tamtoho politika bude mit minimalni vliv na to co se kde deje. Maximalne muze nekdo zmirnit mrdkoviny ktery jsou na narod skrze skorapku-stat imposovany.

    To samy se asi aplikuje na lokalni urovni – mistni administratori/politici tezko muzou neco udelat z vecma ktery jsou na ne navaleny zvrcchu, jako treba monetarni zalezitosti, ale asi muzou fungovat jako buffer a nejak nektery veci vochcavat.

    Asi by skutecne bylo vhodny se zamyslet nad tim jestli nejakej narod nebo stat existuje nebo jestli ma smysl na tom lpet a jak. Jestli to je spis klec k tomu aby lidi byli coralled nebo jestli to je tlupa ktera se spolecne brani.

    1. @ jacq

     souhlas… já to beru tak, že kde můžu sabotuju systém, hážu do toho vidle jak to jen jde… nebo alespoň systém ignoruju, mám to v prdeli… zabývám se a reflektuju jen skutečný lidi který znám osobně a lokálníma věcma který můžu ovlivnit…

     před globálníma banksterama nás do roku 89 ne plně ale významně chránilo členství v socialistickým bloku a velmocenský postavení SSSR… s tím je zatím utrum… (OT: málo kdo ví že většinu hospodářských problémů ČSSR způsobovaly vývozní i dovozní sankce/embarga západu a zpravodajský operace jejich tajných služeb včetně mediálních, v propagandě, lhaní a ovládání jiných byl západ vždycky lepší)

 3. Ad odkaz na Cerne ovce z titulky:
  Postup SU vubec nekomentuju, samozrejme k arogance moci k zbliti a chudak urednice se zroovna vratila z dovoleny, no to se nic neudela, to je jasny.
  Ale co je zarazejici je pan, co si tam pred 7 lety postavil baracek uz v dobe, kdy bylo platne uzemni rozhodnuti na bytovku vedle, a ted se strasne divi. To, ze si developer stavi bez stavebniho povoleni je jedna vec, ale o to SP prisel kvuli nevyhovujicimu PBR, coz pana souseda asi zase tolik netankuje, ze? Zkratka si pred investici v te dobe 10(?) milionu zjistit, co je v UP, jake jsou zamery v okoli atd., je pro nektere lidi asi moc pracne, a jeste maji tu drzost prijit brecet do televize.

 4. „…vůči vnějšímu a zejména vnitřnímu nepříteli, tedy všem jedincům, kteří si dovolují vznést jakékoli výhrady proti oficiální linii nebo protože se jim prostě nepozdávají.“ – twl, když se podívám na mnohý z těch jedinců, co si dovolují vznést ty výhrady, tak hledám gastroenterologa, aby mi to blití zastavil.

Napsat komentář

D-FENS © 2017