Postavme si pořádný Senát - zpět na článek

Počet komentářů: 127

Přidat komentář
 1. V obvodu 46, Ústí nad Orlicí kandidují pouze 2, vypasený Fiala za KDU-ČSL a mě neznámý ANOnista Ešner. Jak píše Jihočech, KDU principiálně nevolitelná a každej kdo se namočil s Babišem bude asi ryzí charakter. Kandidát za ODS se vyautoval sám, údajně řízení v opilosti, dál jsem nezkoumal. Senát mi nepřipadá neužitečný, ale tento rok volit senátora nebudu, nemám koho.

  1. Jestli není na čase si zvolit jiný lid :-)

   1. Ale jak na to, samopalem?

   2. to honza

    no zdá se že volba jiného lidu už proběhla… má barvu žlutomodrou

  2. Fiala je starosta Letohradu. Ač je za KDU, tak je to promiskuitní buzik, co svým milencům kupuje oblečení Lacoste. Je to tzv. Vysílač v řeči homosexuálů.

   1. Že je dlouholetým starostou Letohradu vím, že je promiskuitní buzík je mi jedno. Jenom je v pro mě nevolitelné straně, i když v komunálkách se na to tak nehledí. Mám ho jako volbu menšího zla, kdybych se náhodou rozhodl že přeci jen budu do senátu hlasovat, ten Ešner vypadá opravdu podezřele. A teď se jdu podívat, co znamená „Vysílač“ v homospeaku.

    1. Kurva, fuj. Prej vysílač..
     Ale vlastně jo. U bukvic to musí být takhle rozdělené. Brrr.

 2. Plně se ztotožňuji se záměrem nezvolit ani myš ze současné i minulé vládní garnitury. Byť u nás je pár politiků, kteří pracují na komunální úrovni dobře, tak z principu můj hlas nedostanou. Chce to facku, až zavrávorají. Na radnicích se rozdělují stamilióny až miliardy a ti odvěcí šíbři by najednou měli útrum? Ani bych se nedivil, kdybyste pak ty neúspěšné starosty potkali v první řadě na další demonstraci proti vládě :-)

  Takže za sebe volím lidi od Rajchla, byť vůbec netuším o koho jde.

  1. Karman: takhle se k lizu dostala pětidemolice. „Hlavně to nebyl estébák“, ač vůbec netušili, že „změna“ s ním svorně hlasovala a všechny covidsračky podpořila, dokonce nad rámec sněmovny (tj. soudruzi ze „změny“ neváhali mobilizovat hejtmany ve chvíli, kdy to nevypadalo dobře).

   Tím neříkám, že ti lidi od Rajchla nejsou v pohodě (ale už tu o něm nedávno diskuse byla a nic pěkného to myslím nebylo), jen, že by bylo lepší si o těch lidech něco zjistit, abyste se pak nedivil (a nemusel nasadit kognitivní disonanci jako voliči fialového hnusu).

   1. V parlamentních volbách jsem pětizmrdy rozhodně nevolil, protože mi bylo naprosto jasné, kam zemi povedou, totiž do prdele. Nebýt Okamura takový idiot, tak to dávno hážu jim, už jenom za konzistentní a racionální přístup k tzv. epidemii čínské rýmy. Rajchl předpokládám kolem sebe rekrutuje lidi s podobným přístupem, čili je zkusím. V tom komunálním marastu fakt není moc na výběr ;-)

    1. Karman: tím méně rozumím volbě lidí, o kterých nic nevíte.

     1. Co je na tom k nerozumění – ti které znám selhali, selhávají a budou selhávat na celé čáře. Není čas zkusit někoho jiného? Horší to fakt být nemůže. Rajchl měl za kovydu i teď navlas stejné názory jako mám já, tak jeho lidi zkusím a uvidí se.

      1. Karman: „horší to fakt být nemůže“ – toto byla asi nejčastější věta voliče pětidemolice, když byl konfrontován s tím, že „změna“ to taky může být k horšímu. Kdepak, horší než Babiš to být nemůže:-)

       Netvrdím, že s lidmi od Rajchla to bude stejné, jen mi vadí Váš přístup k věci, který obecně vede do háje a ne k lepšímu.

       1. opakuji, že jsem nebyl a již nikdy nebudu voličem kohokoliv z pětikolky, jelikož jsem velmi dobře VĚDĚL, že s pětikolkou to horší bude :-) bylo by to ale horší i ušatým estébákem..

        s vaší filosofií by mě upřímně zajímalo, koho kdy volit budete – protože jste se jednou spálil, tak nebudete volit nikdy nikoho? ;-)

        1. Karman: nevím, co píšu špatně, ale zjevně se nechápeme. Tedy ještě jednou:
         Včera:
         – Vy jste věděl o pětidemolici a tak jste je nevolil
         – mnozí jiní nevěděli o pětidemolici a tak ji volili

         Dnes:
         – Vy budete volit někoho, o kom nevíte, ergo stejná situace jako ti, kteří nevěděli a proto volili pětidemolici

         Budu volit toho, kdo mi bude připadat OK (i.e. si o něm něco zjistím). Nebudu volit někoho jen proto, že není z pětidemolice.

         1. Máte v tom celém základní hrubku – kdo sledoval pětikolku, tak přeci musel dopředu vědět, co od ní má očekávat. Nedělají absolutně nic jinak, než slibovali. Vědělo se, že nenávidí Rusko a milují Brusel. Vědělo se, že budou nadšeně naskakovat na vlnu boje s čínskou rýmou. Vědělo se, že Fiala je salónní idiot neschopný činu. Vědělo se, že jim stačí porazit Babiše a budou spokojeni, český národ jim je zcela u prdele.

          Kdo volil pětikolku a je jejími součanými postoji překvapen, tak je buď idiot nebo naiva.

          Já volím lidi od Rajchla proto, co on zaštiťuje. Pokud budou po volbách mluvit a konat jako nyní mluví a koná on, budu zcela spokojen, byť na komunální úrovni se to pravda nedá srovnávat. Ale pokud bude primátor krajského města diametrálně odlišný v rétorice a konání než stávající vláda, tak se to dostane do médií ať ti nenávistní zmrdi z ČT, iDnes, Novinek atd. chtějí nebo ne.

          1. Karman: nemám, protože jste jaksi zignoroval ono „nevěděli“. Ergo se těžko mohli „zajímat“ nebo je „sledovat“. Nedělali ani jedno, viděli jen „změnu“, byli nasraní na estébáka a mysleli si, že „hůř už být nemůže“.

          2. fatdwi, karman

           karman to napsal jasně… tím vykrucováním jen rozmazáváš svoje vlastní „ani tak ani tak“… proč vlastně píšeš když nemáš žádnej vlastní srozumitelnej názor?

          3. Když vynechám sebe, tak KDO přesně byl nasraný na estébáka a jeho manýry?
           Převážná většina Prahy, neboť kmotrům vypouštěl rybníky, kde se jen dalo? Často i s dost podřadnými kádry, ale stavidlo zvednout dovedli. Kmotři z ODS byli vzteky bez sebe a proto ten nastrčený, jinak ale neškodný kokůtek Fiala.
           Vzpomene si někdo, jak dlouho téhle partičce trvalo, než vůbec sestavila vládu a převzala si klíčové funkce? To nikomu nebylo divný, že i při moci, doslova spadlé do klína nejmíň měsíc nevěděli, co si s ní vlastně počít?

          4. hele dyž tě tady vidím, jenom tak letmo sem zahlídl krásný dřevěný rádia vod Telefunkenu a dalších na burze, furt budeš vykládat pohádky vo tom, jak tam nigde nigdy nic není, což má zamaskovat to, že se bojíš vylézt mezi lidi? :o)

   2. Moc je klacek, co se válí na ulici. Takže radši zvolím někoho, kdo s ním ještě neumí tak dobře zacházet a není srostlý s těmi, co ho drželi dřív. Pokud se ti zmrdi budou prát mezi sebou, třeba nechají občany víc na pokoji. A s mimoparlamentními kandidáty je ještě malinká jiskřička naděje, že to nebudou naprostí čuráci – alespoň ne v prvních letech. U parlamentních je to již poznaná pravda.

    1. Ada: o tom tu přece mluvím. Pětidemolice s tím srostlá byla, ale mnoho lidí to nevidělo a volili „změnu“. Tedy volit někoho, o kom nic nevím (třeba to, že je s něčím spojen, ač to pochopitelně do médií nevyřvává) mi nepřijde jako správná cesta.

     1. mnoho lidí to nevidělo a volili „změnu“

      Oceňuji snahu o společenský eufemismus, ale řekněme to na rovinu: Voliči stran pětikoalice mají v hlavě víc nasráno než absolventi vysoké školy života od Okamury.

      1. Sandstorm: to už jsme tu řešili, já tak radikální nejsem, protože každý, kdo je volil má „nasráno v hlavě“. Prostě jen podlehli marketingu, to se stává i v lepších rodinách. Nicméně zde bych očekával spíš propagaci přístupu „podívám se na ně a uvidím“ než „jasný, těm to hodím, i když o nich vím prd“.

       1. „těm to hodím, i když o nich vím prd“

        Malomestsky brnensky draku fatso, komu neni rady tomu vole neni pomoci vole. Je uplne jedno komu to vole hodis vole. Serou na tebe vole vsichni. A ty travis svuj celej zivot hadanim se o tom kdo z nich je vetsi/mensi curak/pica. Sorry vole, nejvetsi curak jses ty vole.

       2. No, podlehli marketingu. Ale on nebyl žádný marketing, kterému by se dalo podlehnout. Dobrá, volili „změnu“, protože jim slibovali změnu. Příště půjdou za tím, kdo zařve třeba „kaštan“. Ohledně nasrání v hlavě tedy bohužel setrvávám radikálním. Voličům všech ostatních stran lze vytknout ledacos, od parazitismu po vyloženě zlé úmysly, ale za jejich názory je vždy možné vidět určité ratio, i kdyby jen na úrovni řitního červa. U voličů těch pěti stran žádné ratio není, jen sny a dojmy. Realita tomu odpovídá; svým reálným programem jsou jen vystajlovanými wtf socany. Proto je nemůže volit ani racionální pravičák ani racionální levičák.

        1. Sandstorm: vždyť jste si sám odpověděl, marketingem byla „změna“. Kdo se o politiku nezajímá, ten víc nepotřebuje – a logicky všem bylo zle z estébakova covidismu.

         Jaký je rozdíl mezi marketingem „ano, bude líp“ a „změna“? Půl Ameriky zvolilo „yes we can“, pak zase půlka skočila na „make America great again“ a dnes tam „bojují za duši národa“. Lidi už jsou takoví, tj. pokud bych následování marketingových hesel vzal jako kritérium pro „nasrání v hlavě“, musel bych dojít k tomu, že nasráno v hlavě má úplně každý. Protože tohle dělám i já a děláte to i Vy, jen s ohledem na naše zájmy ne u voleb.

         1. Já Vám hned povím, kdy se mi to stává. Třeba před chvílí. Koupil jsem si ke svačině mj. malinovou Jogobellu a chutná nějak divně. Datum OK … jo aha, vona to je malina a kokos. To mě poser … Tedy bych pochopil zklamání voliče z důvodu, že ve volebím programu přehlédl či nesprávně vyložil ustanovení hl. XXII, odst. 15 písm. ax) čtvrtá odrážka. Pokud bych inteligenci (myslím provozovanou, vrozená je v tomto případě nepodstatná) voličů pětikoalice aplikoval na koupi jogurtu, bylo by to asi tak, že by si při slově „jogurt“ začali lámat lžičku o podanou cihlu.

          1. …“to mě poser“
           To se Ti nepochybně splní.

          2. Sandstorm: na billboardu byl ale jogurt, stejně jako na tom Vašem jogurtu byla malina.

           Kdyby se oni zajímali o to, jestli dostanou skutečně jogurt, tak by to zjistili, stejně jako Vy byste pořádným zkoumáním objevil kokos ještě před koupí.

           Přijde mi, že jsme se dobrali velmi dobré analogie, ale zatímco mě z toho vyplývá, že holt lidi jsou lidi a nelze od nich ve věcech, které je dostatečně nezajímají, čekat podrobné zkoumání, Vám z toho vyplývá poněkud nekonzistentní „oni mají v hlavě nasráno a já se jen blbě podíval“.

          3. Vyplývá z toho bohužel něco velmi konzistentního: Ti voliči rozhodují o své svobodě a prospěritě na 4 roky stejně důkladně jako já o příchuti jogurtu ke svačině.

          4. Sandstorm: znamená to ale, že mají v hlavě nasráno? Neřekl bych, protože pak je otázka, co teda mají v hlavě ti, kteří k volbám vůbec nejdou plus jak třeba hodnotit ty, kteří k některým chodí a k některým ne.

           Pokud jde o jogurt, tak mi neříkejte, že jste neviděl kokos, když jste viděl maliny:
           https://www.kaloricketabulky.cz/file/image/foodstuff/0bce0b988dc24d4d88a0019817d05520/6da2f4d4a8db46329413c5759dc058aa

           Ale jestli změnili balení, tak fajn a beru zpět.

          5. fatdwi: No fakt neviděl. Na tom obrázku to je vidět výborně, ale v pološeru samoobsluhy to bylo úplně jinak. Své určitě sehrálo i to, že jsem takovou hovadskou kombinaci vůbec nečekal.

          6. Jinak řečeno, u takové kraviny, jako je malinový jogurt, jste implicitně nečekal podraz.
           To ale nečekala, u spousty věcí spousta lidí, v tom bohužel nejste sám.

          7. <stejně jako Vy byste pořádným zkoumáním objevil kokos ještě před koupí

           To bohužel ne. V tom krámě bylo blbě vidět a na ta písmenka bych potřeboval brejle i tak. Na coming out, že jsem dědek, je ještě brzy; tohle je první vlaštovka.

 3. Jde o to, jestli postupovat pragmaticky, nebo ideologicky. Já jsem pro pragmatičnost. Pak ale nemůžu podpořit ideologickýho fanatika Vystrčila, který svou minutkou slávy zařízl Škodovce kšefty za miliardy, načež může bejt, že když půjde do ouzkejch, zařízne Škodovku VW úplně, protože eurotrh jde do řiti a z Asie se diskvalifikovala.

  1. Fakt může českej senátor zaříznout miliardovej kšeft německý firmě?
   Ty vole, to jsem netušil, že čeští senátoři maj ve světě takovou autoritu.

   1. Prodeje Škodovek výrazně klesaly už od roku 19.

    1. A může za to Vystrčil, jo?

     1. V Čínské republice byl až ve 2020, nebo si to blbě pamatuju?

      Takže ne, podle mě za to Vystrčil nemůže.

   2. Oni je odtamtud vypakovali s definitivou. A ano, může protože VW tím netrestá, ta zabrala uvolněné místo se svou mateřskou divizí.

    1. @Hanes
     Takže si to shrneme, Vystrčil za to nemůže a VW je to fuck.
     Burešova a Nielsenova mladická nerozvážnost s bolševiky nám nevadí, ale Pavlova ano, a Vystrčil pletl dětem hlavu celý osmdesátky, že?

     1. Rudý noky nehodlám volit, ať jde o jakoukoli volbu.
      Že za to Vystrčil nemůže, to tvrdíte vy. Já jsem zaznamenal, že Škodovka po jeho návštěvě dostala ultimátní stopku. Ano, nešlo jim to tam, tohle byla konečná.

      1. Ale jen si vzpomeňte.
       Všecky technologie i knowhow, tedy ty naše patenty a nápady, ty jsme agrobolševickým rudým nokům dodali my sami – tj. Západ.
       To, že tam jedna divize VW začala skomírat, je výhradně naše vina.
       My jsme si mysleli, že rudí nokové se na nic lepšího nevzmůžou. Přitom už přes 30 roků kradou patenty, nápady i kopírují ty technologie, načež nám je zkompletované zase prodávají zpět.
       Západ si zřejmě-evidentně myslel, že škodovka s tím SimplyClever si vystačí u agrobolševiků na doživotí.
       Nechají je celá desetiletí krást a teď se diví, tvl.

 4. Senát je zbytečná instituce, sloužící převážně jako odkladiště vysloužilých a neúspěšných politiků.

  I kdybych tam volil, nikdy bych tam (ani jinam) nevolil právníky, protože to je u mě něco jako nájemní vrazi. Vámi jmenovaní advokáti napadající covidová opatření jsou ve skutečnosti ten typ právníků, kteří za tučnou úplatu hledají díry a kličky v našich dost chaotických zákonech, aby mohli něco zpochybnit coby nezákonné. Ať to jsou covidová opatření (kde je navíc situace o to horší, že epidemii tohoto rozsahu náš stát nikdy předtím nezažil, takže příslušné zákony nemusely dosud nikdy být uplatňovány a jejich nedostatky tedy nikdo neobjevil), nebo třeba stavby obchvatů, dálnic či jiné. Obyvatelé Přerova nebo Frýdku-Místku by mohli vyprávět.

  1. darkmonk: právníky, protože to je u mě něco jako nájemní vrazi
   Tak to bych scél vědět jak se díváte na vězeňský lékaře.

  2. „…epidemii tohoto rozsahu náš stát nikdy předtím nezažil…“
   predpokladám, že máš na mysli epidémiu stupidity a nekritického žrania sračiek, ktoré vydefekovali mainstreamové média a politici. A ďalej epidémiu totálnej rezignácie na akékoľvek ľudské práva a slobody a zavádzanie najodpornejšej totality presne v štýle boľševikov po leninovej revolúcii.

   Pokiaľ máš na mysli novú čínsku chrípku, tak takých tu už bolo… prakticky každý rok niečo.

   1. Pathy: covidiot darkmonk to s tím čínským morem vidí tak nějak mainstreamově už od začátku, takže bych si nedělal iluze, že to pochopí…

   2. Ano? Ve kterém roce byl počet mrtvých na nějakou epidemii srovnatelný s covidem?

  3. né, vóbec, sice taková epidemyja rýmičky tu bývá 2-4

   1. 2-4× za století

  4. Vaše přirovnání právníků k nájemným vrahům je zavádějící. Copak každý, kdo má zbraň, je nájemný vrah? Asi ne. Stejně tak ne každý, kdo „zná právo“, ho používá stejným způsobem, jako nájemný vrah používá tu zbraň…

  5. právníky, protože to je u mě něco jako nájemní vrazi … kteří za tučnou úplatu hledají díry a kličky v našich dost chaotických zákonech, aby mohli něco zpochybnit coby nezákonné

   Já jsem ještě horší; nedělám to jen pro peníze, ale i pro radost. Mimochodem, nějak jsem přes tu vrstvu ovčí vlny nepoznal, jestli chcete raději zákonné, nebo nezákonné zákony. Mám podezření, že vám je zákonnost úplně u zadku a že to, o co vám jde především, je poslušnost.

 5. Bohužel jsem se nedočetl doporučení pro Beroun. Vůbec si tady neumím vybrat. Kdyby někdo uměl poradit, dál bych si tentokrát říct. Když nevím, použil bych argument autoritou, kdy jsem ochoten důvěřovat zdejším autorům i čtenářům. Za tipy díky!

  1. Dám svůj pohled: pirátský Karim a Sidovský ani omylem. Auředník je slušný člověk, politicky bohužel krátkozraký „maloměšťák“, takže vyloženě škodit nebude, ale nedívá se dopředu. Oberfalzer je kariérní politik za ODS.
   Kdyby nebylo Ruska, volil bych asi Auředníka, takhle Oberfalzera.

   1. to desserter

    to asi nikoho nepřekvapuje… u liberalistický uvědomělý štěnice jako jsi ty

 6. Jen technická ke kandidátu Zadražilovi. Je to člověk operativně pracující s „příslušností k týmu“. Doposud v komunálních kandidoval za ODS, nyní rozšířil řady p4eblékačů, co preventivně podobné labely opustili a kandiduje ve skupině „Pro Chýnov“. Do senátu kandiduje za Svobodné.

 7. Na novojičínsku bych doporučil Jana Mužíka z Trikolóry.
  A na kroměřížsku zase Janu Zwyrtek Hamplovou.

 8. K Praze 6 – kandiduje tam Vacek, který podporuje inkluzi ve školách, výstavbu přehrad (protože je doba sucha), upřednostňuje výstavbu rychlovlaků před ostatní dopravou, chce omezovat pracovní agentury, legalizovat trávu a svatby pro homosexuální páry by klidně odsouhlasil. Taky je pro zavedení progresivní daně u fyzických osob, asi aby měl stát peníze na kolonizaci Marsu… ach jo, tohle já volit nebudu…

 9. No tak já jsem s volbami do Senátu zcela v prdeli. Bydlím na Praze 10 a mám před sebou 6 hlasovacíxh lístků kandidátů do Senátu:
  1) Štěpán Kavur – 65 let, šéf nějaké romské z.s v sociálních službách za ČSSD
  2) Ing. Helena Leisztner – 66 let fotografka, malířka za ANO
  3) Mgr. Jiří Kobza – nemusím představovat, všichni znáte – SPD
  4) Mgr. Bohumil Zoufalík – 54 let OSVČ, za Nezávislí pro Prahu 10. Problémem je, že již jednou dělal starostu a výsledky jeho práce odpovídaly jeho jménu.
  5) Prof. MUDr. Jan Pirk – 74 let, známá osoba, za pětikolku
  6) Renáta Chmelová – 51 let, ještě před 14 dny starostka, odvolána zastupitelstvem kvůliu napojení na causu Dozimetr.
  Tak mi kurva někdo řekněte, koho byste z této sqadry volili. Já tam tedy nevidím nikoho.

  1. to nobody

   tak já vidím, ale bacha, mám dioptrie… jedinej kobza se ještě nestihl historicky znemožnit… proč mu nedat šanci… a krásně nasrat tu ostatní pakáž

   1. Pirka stejně nikdo neporazí. Kobza musel podvádět u IQ testů, protože za výsledek s trojciferným číslem se z partaje vyhazuje.

  2. něco podobnýho sou tady lokálky, asi pět těch ksindlů má jako druhej nejdůležitější bod buznostezky, pže tady asi kurva není nic zásadnějšího (že třeba ve VŠECH vokolních dědinách se staví hlava nehlava a tady si město chce hrát akorát na šmelení s pozemkama například) a šestej je bejvalej starosta, proti kterýmu se skoro všichni minule spojili…pojal to docela ze široka, na pár stránkách slibuje co všecko bude (jako asi jedinej tam nemá nic pro züklobuzny) a na zbytku reje do programu všech vostatních z minulech voleb (co naslibovali a hovno udělali) i do programu nynějšího…na druhé straně je pré hrozně potřeba řešit jakósi křižovatku na kopečku, kde jednou za pět let nějakej dement co jede 120 někoho sundá, takže prej kruháč – takže kurva zdržení pro ÚPLNĚ VŠECKY a až se tam začnou lámat busy, tak to bude stát na všecky strany…to je šílený todle tvl, to tady dementi neumijou křižovatky řešit jinak, než to všechno kurvit kruhama a podobnejma??

   no ale asi je ten kripl furt ze všech nejrozumnější…smutný

   dobře sem dělal, že sem ten hnůj všecky ty předchozí roky neřešil, to je běsný todleto

Napsat komentář

D-FENS © 2017