Popotahování Kobliháře - zpět na článek

Počet komentářů: 120

  1. Má pravdu, předseda.

    1. Na druhé straně, bez ohledu na stav justice a objednávky trestního stíhání:
      Pokud obvinění Babiše spočívá v tom, že účelově vyvedl Čapí hnízdo do jiné firmy aby na něj dostal dotace,
      tak já osobně jsem naprosto přesvědčený, že to udělal.

      Ostatně sám Babiš se k Čapímu hnízdu hrdě hlásil, než mu došlo, že to je problém.
      Ve filmu Matrix AB mluví Babiš (na Čapím hnízdě) o tom, jak Čapí hnízdo bylo jeho nejlepší nápad.
      Jakmile začaly otázky na ty dotace, najednou s tím neměl nic společného, než to zase narazilo na to, že se už předtím k tomu veřejně přihlásil.

      Pak tu je pragmatický pohled, že právě tohle možná Babiše připravilo o možnost sestavit silnou vládu.
      Je dost pravděpodobné, že tohle volební období je Babišův vrchol moci a jestli nám tohle pomůže ho přežít, stálo to za to.

      1. Ono Čapí Hnízdo je jen špička ledovce – klasika -> nějaký podnikatel si chce postavit opulentní sídlo a podojit na to něco z dotací, tak se vymyslí projekt bio-eko-farmy blablabla, kde nabízí VELMI předražené služby, aby tam moc lidí neotravovalo.
        Po 5 letech (podmínky dotace) se to pro veřejnost zavře a podnikavec má soukromý ranč za EU dotace, viz. třeba zde:
        http://www.ranc-orlice.cz/

        1. Jistěže je to jen špička ledovce.
          Stačí se ostatně podívat na celý ten příběh „Kterak Andrej k miliardám přišel“.

          Ani se nedivím, že Babiš zpočátku nechápal, proč se tak řeší nějaké Čapí hnízdo. On se napakoval miliardami a řeší se pitomých 40 mega…

    1. A kde je ta souvislost s nezavislosti? Policie navic z hlediska ustavniho nezavisla neni a soustava statniho zastupitelstvi take ne, je to prece soucast moci vykonne.

    2. Jako vždy platí stará právní poučka před kterou si právníci zacpávají uši. A to sice že v soudním řízení je pořadí od největšího gaunera k nejmenšímu je takové:

      1.státní zástupce
      2.soudce
      3.advokát
      4.svědci
      5.sprostý podezřelý

  2. Zákony u korporací znají minimálně ovlivnění, ovládání a řízení. Já ty podmínky dotace nečet, pan domácí jo? Ta tvzeni v článku jsou hodně ultimativní.

  3. Jen technicka – ono to, ze to bylo ucelove, se docela prokazalo, napriklad tim, ze samotne banky mely ve spisech k tem uctum napsano, ze vedi o tom, ze to Capi hnizdo je spojene s Agrofertem. Taky proto to dostalo ty uvery, ze…
    No a pak prislo na vypovedi svedku a najednou ti banker, co to tam do toho systemuzapisovali, se rozvzpomneli, ze vlastne to bylo uplne naopak.
    Tak urcite….
    Btw – sam ten statni zastupce pise v tom oduvodneni, ze je sice jasne, ze to bylo ucelove, ale ze se nestal trestny cin. Jenze uz to, ze je to ucelove, je podstata toho trestneho cinu.
    Coz o to, je hezke, ze SZ neco neposle k soudu, kdyz je to sporne. KEz by to tak delali vsichni, bylo by u sousu asi tak o 90% mene pripadu. Ale je podivne, ze bezna praxe je sporne pripady k soudu POSILAT, at si to rozhodne soud…a najednou, uplne nahodou, kdyz se jedna o Babise, se sporny pripad k soudu neposle. Uplna nahoda :-D

    1. TVL, kdyz je to sporne, SZ to musi poslat k soudu. Zastaví se, když nejsou pochybnosti. TŘ § 172!!

      1. Ale v zásadě správně, ať si to v případě pochybností v TŘ k soudu pošle. Ale v případě neúspěchu, nechť je proplaceno 100 procent nákladů žalovaného včetně časových a nehmotných, spoluúčast SZ je na zvážení. Populistické? Možná. Ale vedlo by to k tomu, že by se k soudu posílaly jen případy, které jsou dostatečně podložené. Ne že -přesně jak píše DF- se někdo několik let soudí za fiktivní obžalobu spletenou z posudku nějakýho zneuznalýho alkoholika na nějaké obskurní fakultě, obětuje tomu rodinu a veškerý finance a když to pak vyhraje, tak mu řeknou něco jako „nojo, máte vlastně štěstí, tak běžte a buďte rád, že jste rád“. Neříkám že se to děje běžně. Ale cílem je, aby se to nedělo vůbec a nikdy.

        1. Vono se to bohužel běžně děje. Pokud drban na několikaletý tahání po soudech nemá, tak bezva ne, všichni si udělají čárku, mají objasněnost a samý jistoty. Šak ovčani se stejně dělí na ty, kteří už byli odsouzeni, a na ty, kterejm se zatím nepodařilo něco prokázat.

          Dyž to drban nakonec nějak vyhraje, tak co by šupák chtěl, s nějakejma trikama s advokátem, eště odškodnění? Pche!

          1. No a to už je jen slabej odvar toho, jak fungujou policajti – akorát je to zaměřený na jedince, o policajtů se „negativa socializujou“.
            Já mám pořád uloženej ten ikonickej článek o tom, jak funguje policie:
            https://tn.nova.cz/clanek/zlodej-rekordman-muz-ukradl-v-praze-az-1600-jizdnich-kol-za-rok.html
            Prostě je jasný, že jeden feťák fakt 5 kol denně včetně víkendů a svátků neukradne a neprodá. To je prostě naprosto nemožný. Jenže objasněnost muší bejt (a i v tom sou naši monocajti na to, co stojej dost průměrný), takže se chytne feťák, ten se k „tomu přizná“. Majitelům se nic nevrátí, feťák má na dva roky ubytko, policajti čárky a jede se dál. A ještě o tom ty dementi napíšou článek a nikomu to naproste nepřijde divný. Jak policajt, tak ten pisálek musej mít prostě vyjebáno úplně stejně jako ten feťák.
            A žádnej „datovej novinář“ ani aktivista se nikdy policajtů nezeptá, jak je možný, že když mají takovou objasněnost, tak počet těch činů nijak neklesá.

        2. Jo, jenže to jsi switchnul z debaty o „světě, jaký je“ na debatu o „světě, jaký by měl být“. Což je úplně jinej žánr.

          1. To je pravda jen částečně. Je nutný definovat, co jsou ty „pochybnosti“ v „případě pochybností žaluj“. Platí, že SZ připravuje materiály pro soud a zrovna na tom babišově případu je to vidět docela hezky – začala podle toho jak je zvyklej „zcela jistě se dopustil“, „účelově vytvořil“, „napomohli obejití“, prostě business as usual. Pak přišel někdo a pravděpodobně mu řekl něco jako „Ty vole, tohle budou sledovat média a pokud alespoň něco neodůvodníš, tak nám to nacpou po právu do prdele“. A od toho se začala odvíjet druhá část toho dokumentu, kdy hledali na co to napasovat, ale nějak se nezadařilo, tak to raději zastavili, než by jim to někdo po právu do té prdele nacpal.
            Takže pochybnosti musej bejt řádu právního hodnocení, tedy „máme adekvátní důkazy, ale nevíme, jak je soud zhodnotí“ a ne „nemáme nic, ale zkusíme, jestli nebude mít slabýho advokáta a tak si i tak půjde sednout“. Tady zjevně neměli nic a tak ty pochybnosti nejsou.
            Aktivistické pojetí „pochybnosti jsou v případě, že si myslím, že TČ nastal, ale neumím to ničím podložit, ale stejně to pošlu k soudů“ považuju za uberkomunistické svinstvo a divím se, že je poměrně inteligentní člověk ochotnej takové stanovisko hájit, ale budiž.
            Že by se u normálního člověka ten dokument zasekl v půlkce a předal k soudu je ta písnička na kterou reaguju.

      2. Njn, jak je videt, nekdy se to uplne nestane….

  4. Náhodou, na tom bylo hezké to, kterak bojovali za to nezávislou justici až byla nejnezávislejší na celém světě a když to pak zastavil, tak sem čekal, jestli těm kreténům bouchne mozek, jak moc se snažili nezačít ukazovat na podjatost justice a kompletně si tím nenasrat do huby. To jim vzalo vítr z plachet a teďka dost slovíčkařej. Ale kreténů, co na to skočej je pořád vcelku dost. A ještě na to budou hrdí.
    Ad dotace – problém je v celém systému dotací.
    Dotace jsou sice podle dohody vypláceny EU a EU dal, EU vzal, ale pokud dotace splní, je vydán „devozový příslib“ k proplacení, který vydá orgán ČR a ten je právně závazný, dají se na něj brát úvěry a i když kontrolní orgán EU nechá dolary (formálně) vrátit, tak na vyplacení od orgánu ČR je pořád nárok. Babiš v dobrý vůli ty prachy vrátil, ale kdyby jim řekl, že na ně sere a na proplacení trvá, tak dokud by mu nepřišili TŘ, tak nemaj šanci a vracet by nic nemusel.
    No a k tomu TŘ se dá diskutovat o tom, co je účelové. Třeba SZIF má v některých kolech 10 bodových kritérií, které se musí stát, aby žadatel dostal body. Musí zaměstnávat 5 holek. Je to účelovka, když je přijme? Nebo musí obhospodařovat 200ha, ale má jen 180, je účelovka, když si zbylých dvacet více propachtuje?
    Čekal jsem, jak celá ta akce dopadne, protože jen z veřejných registrů se dá najít tak 20 procent dotací, kdy přesně po době „hájení“ provozovna zavře, firma změní majitele, nabraní zaměstnanci jdou do hajzlu (apropó je zajímavý sledovat, jak aktuálně trh práce koresponduje s dotačníma vlnama a jak bude korespondovat, až skončí poslední údržnost). Na to nemusím vstávat ani od kompu, abych seznam za večer udělal a poslal na OLAF, pokud bych byl aktivista. Navíc každá výzva má indikátory – kritéria hodnocení, o kterejch nikdy nikdo neslyšel a která by se při formálním dokazování zhroutila jako domeček z karet a jejich nedodržení může být poukazem na vratku (např. kdo a jak počítal počet cyklistů na cyklostezce?), na tom by se dalo formálně utavit tak 60 procent příjemců a na zbytek by tam už musel někdo dojít a utaví je naprosto bez problémů na výběru dodavatele, které mají povinně, ale na který se prdí, případně se dělá dost formálně. Prostě pokud by OLAF chtěl, tak každýho jednoho žadatele do posledního kreténa na něčem utaví a to včetně obcí, SŽDC a ministerstev (který to formálně mají na úrovni mnohem výš, ale jak kdy a jak kde). To je důvod, proč kolem celé akce všechny neziskovky napřímo mlčej a ani nedutaj.
    Paradoxně nejmíň ohrožený jsou různí člověci v tísni a podobný ksindl, který „navázal spolupráci s bezpečnostními složkami“ (podle nedávné zprávy o bezpečnosti z dílny MV) a je příjemcem na základě neveřejných, netransparentních a neprůhledných kritérií. Ty by šlo utavit jen politicky.
    Problém je, že všechny zainteresovaný složky včetně těch kontrolních jsou zainteresovaný na tom, aby se na to nepřišlo a pokud něco praskne, tak aby se to zametlo pod koberec, protože by se v tom pravděpodobně svezli taky (nečinnost, přímá participace, nastavení), musí se to prásknout přímo na orgány EU. Ale kdo to udělá a kdo bude ten práskač?
    Babiš, když nastupoval, tak formoval velkej útvar na kontrolu dotací a všichni se toho děsně báli. Ale pak se přetransformoval na obyčejnou finanční kontrolu, což je na pytel, protože buzeruje „normální“ a dotace pořád jedou to svoje. Minimálně kultura by asi šla do kolen a jen se tak pousmívám, že nejvíc pyskujou ty, co mají nejvíc máslo na hlavě a měli by ohledně týhle kauzy spíš sedět a šoupat nohama se svýma přepočtama návštěvnosti a zprostředkovaným financováním. Nedávní kauza s graffiti na karlově mostě je takovým legračním idikátorem, jak to asi funguje.
    Dotace komplet zrušit.

    1. nejen dotace ale celou EU ktera proste z povahy veci nemuze dlouhodobe fungovat pokud nebudou k sobe konvergovat ekonomicky clenskych statu k plus minus stejne vykonnosti, jak muze byt v jednom spolku Bulharsko ktere je minimalne 6 x mene vykonne vuci Lucembursku .. jedine snad ze EU je politicky projekt, pak je to o to smutnejsi ze je ekonomicka nesmyslnosti projektu EU nezajima

      1. Náhodou EU, když se vezme jako myšlenka, tak je stejně lákavá jako socialismus (každému podle jeho potřeb a zásluh, nebo jak to bylo), ekonomicky dává plánování infrastruktury taky smysl. Ale její implementace je naprosto famózní ukázkou, proč se to tak hezky jebe.
        – Odstraníme hranice, otevřeme dvéře!
        – Nojo, ale oni mají menší DPH, tak se nám tam stěhujou firmy a přicházíme o daně. Co dělat? Zavedeme legislativu. Stát jí nechce implementovat? Zavedeme Nařízení EU, aby to respektovali.
        – Nojo, ale oni dělají za míň a vozje nám levnější žrádlo a naši zemědělci nemají odbyt. Co s tím? Cla sme zrušili, tak tak z veřejnýho zadotujeme zamědělce, aby mohli provdávat za stejno jako ti bulhaři
        – Nojo, ale bulhaři si stěžujou, že mají menší dotace než my a chtějí narovnat? Co s tím uděláme? jo, zavedeme selektivní podporu plodin!

        je to prostě paráda. No a protože se tam otáčí obrovskej balík peněz a je to daleko od prostých občanů, kteří nemají šajnu o obecních procesech, natož o tom, co jim taková EU nabízí (kdo slyšel před babišem o OLAFu? Kdo o evropské petici? a dalších 1000 různých institucí, které kdyby se „vhodně použily“, tak by pravděpodobně dokázaly soukolí hezky přidřít), tak se na to lepěj různý aktivistický přizdisráči, který svoji šanci vidí moc dobře, navzájem se dosazují, informují a za peníze EU školí. Důsledkem je aktuální „zelená krize“, která EU a ČR extra zatáhne do mimořádně vymazlené hospodářské recese.

      2. EU je nesmyslná jen, pokud ji uvažujeme jako projekt na všeobecné dobro všech zemí nebo lidí. Pokud se na to podíváme jako na třetí pokus Německa dobýt Evropu a vytvořit jednotný celní prostor*, kde se bude dařit německým podnikům – o což se od dob Pruska opakovaně snaží – pak to najednou smysl dává.

        *tzn. nikoli volný trh, ale regulovaný trh opevněný vůči zbytku světa.

  5. Já nevěřím v náhlé prozření státního zastupiče. Spíš se uplatnilo pravidlo o silnějším psovi a objevil se někdo kdo měl na zastupiče větší páky než celá ta proamerická banda počínaje odchovancem aspenova institutu Hamáčkem, přes zcela beztrestného mafiána Kradlouska až po různé estébácko-oligarchické kliky. Ti všichni jdou Burešovi svorně po krku.

    Ten zásah musel přijít ze zahraničí, protože na domácí scéně je Bureš jak kůl v plotě, mezi těmi americkým establishmentem chráněnými loutkami co rozkrádají naši zemi zcela beztrestně.
    A upřímně řečeno, docela mě děsí jakou má moc ten, kdo se dokáže postavit tomu českému zlodějskému pelechu co je pod ochranou USA. V USA chrání Trumpa (kterého by neoconská smečka roztrhala) a u nás Zemana a Bureše, Orbán taky patří pod něj. Asi ten dotyčný supermocný potřebuje opěrný bod ve středu evropy, z nějakého důvodu.

  6. Lidi EU k ledu nepošlou, jakkoli můžou všechny srát vysavače a žárovky (které se nakonec ukázalo se nahradily samy příchodem technologie, která nabídla fajn světlo c onic nežere za rouzumnou cenu) a bezzubí bezpohlavní panáci co ji vedou. Jediné téma, na kterém by se to dalo uvařit jsou imigranti, ale přestože více propečené druhy homo sapiens nemám na základě osobních zkušeností rád, musím uznat, že k nám do Frýdku se žádní ahmedi ani umumbu nehrnou a nikde se hrnout nebudou, hrozila by jim makačka na hjundajce. Prostě to není téma v zemi, kam imigrace nemíří.

    No a jinak na každém dětském hřišti, autobuse na plyn, nově otevřené silnici, rozhledně nad městem a vlastně upřímně na všem co není normalizační rozpadající se hnus z Husákovy éry visí plaketa „Spolufinancováno z EU“. A to je argument, na který masy slyší, je to vidět na každém kroku a těžko jim vysvětlovat ten bordel co stojí za tím. Plně chápu, proč to skvělě funguje, protože v tom žiju taky. Máte hnusné polorozpadlé betonové sídliště, kde je všechno už dávno v piči, bylo to hnusné už když to postavili, je to špinavé, no eklhaft a mezi tím září jediná pěkná věc, krásné nové hřiště, čisté, moderní, natřené, s modrou vlajkou. Jediná naděje, kousek západu, kousek toho světa tam za železnou oponou, kde lidé mají pěkné zuby a umytá auta.

    Prostě výborně zvládnutý marketing.

    Takže si můžem na EU nadávat jak chcem, ale podle mě žádný czexit nehrozí, to se musí zesrat v Berlíně a rozpadnout samo.

    1. Pokud se podaří prosadit nějaký jednotný sociální systém – a na tom se v Bruselu maká – můžeme se snadno stát cílovou zemí, protože pobývat v levné zemi může být zajímavější než s těmi stejnými penězi pobývat v drahé zemi. I když to tak z Německa nebo Švýcarska nevypadá – pořád jsme jedna z nejbohatších zemí na planetě a většina Afriky si o našem životním standardu nepřečte ani ve sci-fi časáku.

      1. pokud se podaří prosadit jednotný sociální systém, hodím svou mikročipovou lopatu do škarpy i já a jdu se válet na německé sociální dávky, se můžu vysrat, každé ráno vstávat jak kokot, abych vydělal právě tak +- hodnotu německé socky :) V ušetřeném čase budu makat na černo nebo na svojem a budu se mít jako king.

        ale to se nestane. Rozpočty jsou děravé a země už předlužené za hranici návratu, dřív nebo později se začne škrtat, nakonec ve spoustě zemí se to už děje

        1. Tak jako se děly neuvěřitelné věci, když chcípala třetí říše, obávám se co při svém zániku způsobí ta čtvrtá. Nápadů mají dost a konec je stále v nedohlednu. Jednotná sociální politika zcela zapadá do ostatních šílených nápadů.

          1. východňáři se šprajcnou, nebo to budou chtít zaplatit.

            Navíc mám pocit, že EU už je za hranicí akceschopnosti, vlastně už pěkně dlouho vůbec nic nevypotili, jen žvaní a žvaní, ale reálná politika , ať už jakákoliv se vůbec nekoná. Poslední téma bylo GDPR, což v podstatě nebylo nic jiného než donucení firem dodržovat už desetiletí platná pravidla v oblasti os. údajů, na které se z vysoka sralo.

            Takže nápad fajně šílený, ale dopadne to stejně, jako německá energetika. Silných řečí byl kopec, ale až lidem začne vypadávat síť několikrát denně, uvidíte jak rozjedou bomby s uhlím a jádrem, ani nemrknou.

            1. Problém nastává, když je v zemi nějaká skupina, která má s bruselem stejný zájem nebo sdílený cecek. Pak i jalové žvásty přejdou do praxe. Kolik člověkohodin stálo GDPR? V každé firmičce se musel někdo sejít, něco dohodnout, napsat pář řádků kódu, to vše zcela k hovnu.
              U zbraní zase směrnice způsobila utažení šroubů, byť ne takové jaké asi chtěli. Ale furt je to jako když vás někdo pomalu škrtí a jen mu už dochází síly. Pořád nemůžete dýchat, ale svítá naděje, že se jednou nadechnete. Každej jejich zkurvenej nápad má nějaké dopady.

              1. já bych bohužel zde nepoukazoval ani tolik na EU, jako na celosvětový vývoj. Taktika utahování šroubů jede i v USA či Rusku nebo Švýcarsku. Prostě s digitalizací a bizarní ultraglobalizací příchází doba temna na celé planetě. Nebo jste slyšel o místě na zeměkouli, kde se svoboda zvyšuje? Nemám informace o kanadě a austrálii, to by snad mohly být jediné světlé výjimky, ale taky pochybuju.

                To tak je, s internetem a populací zdravotně podlomených do mobilů čumících slabochů co neumí rozdělat oheň, nabrousit nůž nebo podojit krávu se strašně snadno vyvolává strach z čehokoliv a aplikuje se sociální stát, všudypřítomný dohled a zákaz úplně všeho, od startek, přes jawu 350 po zbraně.

                Samozřejmě EU v tomto hraje prim způsobem, jakým vše provádí. Už jen jak člověk vidí nějakého toho jejich uťápnutého šaška s podivnými brejličkami, jak prezentuje další zákaz, dost to kontrastuje s vtipkujícím do stolu bušícím Trumpem nebo KGBácky lišácky klidným kamenným Putinem

                1. Kanada? Austrálie? To jako vážně?
                  O Kanadě si teď zrovna čtu, jak řeší premiérův historický rasýzmus…
                  O Austrálii občas čtu postřehy starých Čechoaustralanů na Psékovi…
                  A nepůsobí to na mě zrovna lákavě…

                  1. Ono s tou kanadou pozor. Prime ministrov historický rasýzmus sa riesi z jedineho dovodu. Ten kokot sa totiz pasoval na krala politickej korektnoti. Vladu zostavil nie tak aby v nej mal odbornikov ale tak abo bola genderovo a rasovo vyvazena. Samozrejme, uhlikovu dan uz platime. A pouzival vyrazy ako „peoplekind“ miesto mankind. A prikladov by bolo. No a teraz si kostuje vlastnu medicinu. Inak vseobecna mienka v kanade je taka ze na nejaku blackface sere pes, je to konieckoncov americky problem, ale ze sa nam Justin tvari ako ten najsvatejsi zo svatych tak mu to treba osladit.
                    Jo a spominal som ze o mesiac su federalne volby?

                  2. no ne vážně, právě že píšu že vůbec nemám informace a pochybuju.

                    A evidentně pochybuju správně.

                    No a existuje vůbec na planetě nějaká „země svobody“, kde ovšem není hladomor a válka? Nic mě nenapadá. Největší svoboda bude tipuju někde na balkáně, kde je takový bordel, že zákony jsou stejně irelevantní, ale tam zas bývá bída a kriminalita.

                    Nebo snad jižní amerika, filipíny? Nejsem cestovatel, tak nevím.

                    1. Čo tak karibik?

                    2. Karibik? Jako treba Kuba nebo Haiti? Nebo Jamaica? Duvalier s Castrem se muzou potrhat smichy. Karibik je klasika. Bud diktatury, nebo par kolonialnich reliktu ktery zijou z dotaci kolonialni velmoci a kde je bud obyvatel jak do mariase nebo na tom ostruvku neni pro lidi kam plivnout a kde chcipla cela smecka psu Ale kdyz mas mucho dollaro, tak si tam muzes koupit jeden z asi milionu ostruvku a dobre si zit. Pokur pomines, ze nejblizsi slusnej doktor je tri hodiny letadlem :)

                    3. Největší svoboda je v euroatlanticke civilizaci. Zbytek sveta jsou vesmes diktatury, nezridka dost hnusny.
                      A laskave si neplette svobodu s benevolenci (navic obvykle selektivni) . To ze policajt nepostihuje zakaz jizdy na motorce bez helmy neni svoboda. Svoboda je, kdyz žádný takovy zakaz neni.

                    4. já bych teda řekl, že jediná skutečná svoboda jsou prachy. Svoboda není určena masám, ale pouze mocným. Kdo má kasu = moc, ten může dělat prakticky úplně cokoliv a taky kdekoliv na planetě

                    5. Prachy a moc. Coz jde obvykle ruku v ruce.

                    6. shane:
                      Na druhou stranu život v hnusné diktatuře, která se stará jen o svou moc a luxusní jachty může být pro místní příjemnější než život v zemi, kde je všechno dle zákona regulováno a pokutováno.

                      Když si srovnám co se dříve smělo a nesmělo, přijde mi ve zpětném zrcátku, že za Husáka na chatě bylo svobodněji než dnes, protože bolševik neměl kapacitu na to aby řešil vzduchovky, otevřené ohně, suché hajzly a tisíc věcí, které dneska zákon řeší a hlavně se všechno někde eviduje. Bolševik se dal odfiltrovat a nechat někde tam venku. Dneska už i nad liduprázdnými Brdy lítá dron-fízl.

                    7. To je dan za narokovost. Driv si nemel narok na nic, o vsem selektivne rozhodoval bolsevik a proto potreboval pomerne vagni pravidla. Dneska kdyz splnujes zakonne podminky, tak te nikdo nesmi odmitnout.
                      Vem si ten film od Menzela, jak tam ten esenbak tem ozralum sebral ventilky. Zadnej zakon mu nic takovyho neumoznoval, ale on jim je stejne sebral a nikdo ani necek. Dneska by to neproslo a policajt musi delat jen to, co mu zakon umozni, proto zak9n resi kazdy hovno.
                      Ale neplet se, ony tenkrat taky byly zakony na kde co, jenze rezim mel jiny priority a pokud si se drzel v mezich mantinelu, nechával te bejt. Pokud teda zrovna nemel esenbak náladu si zaprudit. A oni taky lidi byli vic pokorny a vic si nechali srat na hlavu nez dnes. Tenkrat esenbak nemusel premejslet jestli tvoje chovani co se mu nelibi je v rozporu s nejakym zakonem. Proste ti jednu vymlask a hotovo.

                    8. To není až tak úplně pravda; samozřejmě se to obtížně měří, nicméně existence zákazu, který se nepostihuje, může vést (a mnohdy vede) k reálně mnohem větší míře svobody, než neexistence zákazu spojená s policejní zvůlí, jež není založena na zákazech, ale na momentální náladě esenbáka.

                      Stran „největší svoboda je v euroatlanticke civilizaci“ asi máte pravdu, pokud se ale doplní slovo někde. V současnosti pravděpodobně poměrně nejlepší místo k životu jsou některé soudnější státy USA; není to ani tam zdaleka dobré, ale je to tam mnohem méně špatné než tady (o různých Asiích a jiných podobných samozřejmě vůbec nemluvě).

                    9. Zeme kde si statni aparat dela co se mu zlibi bez ohledu na zakony se nazyva totalitni a o svobode tak nelze mluvit. Bez ohledu na to, ze dotycna diktatura kuze byt velmi benevolentni, tak furt je v ty sametovy rukavici zeleznej ingot.
                      Jinak ano, zeme auroatlanticke civilizace maji ruzne urovne svobody, nicmene i ty mene svobodne jsou na tom furt lip nez zbytek sveta. A uprimne, i když nejsem z politicko-spolecenskeho vyvoje v CR zrovna odvazanej, tak se tu špatně nezije. A pro Cecha je docela vyhodny zit v zemi kde maji Cesi drtivou majoritu, protoze me aspon nikdo nebude vyhanet kdyz se k moci dostanou slušnocesi. Furt lepsi nez bej prasivej privandrovalec. No more Polish vermin, Čecha do mecha a tak.

                    10. Nakolik Vám rozumím (možná je chyba na mém přijímači), máte v těch pojmech „diktatura“ a „totalita“ trochu hokej.

                      Už to tu bylo mockrát, ale odkáži ještě jednou (odstavec „Totalita není tyranie“)

                    11. Pro bile je to Asie. Mistni jurty kontroluji asiaty a na belochy kaslou, dokud se neserou do politiky a nedelaji moc velkej virval.

                    12. Nevím zda to byl Peter Shiff nebo někdo jiný od koho jsem na záznamu přednášky slyšel radu, že by se studenti měli odstěhovat z USA, protože Orwela budují sice všude, ale jejich vlastní vláda na to má nejvíc prostředků :-)

                      Zatímco Západní svět chce vědět všechno o všech a maká na tom, tak třeba rusáci nebo balkánci musí své omezené prostředky věnovat na potírání opozice a skutečné hrozby pro vládní kliku protože navíc prostě nemají.
                      Na druhou stranu v těchto zemích nelze od silových složek nebo justice očekávat ani to hovno jako od těch našich.

                    13. Z toho co jsem videl a cet o zekich tretiho sveta, tak nase (a zapadni) policie a justice jsou ferove transparentni organizace horici touho pomahat obcanum. A o korupci ve tretim svete se nam ani nezda. To co je u nas v podstate ani zadna korupce neni.

                    14. shane:
                      Viděl jsem zásah policie na Srí Lance a myslím, že kdyby se někdo ozval, že vykopli omylem jiné dveře už by o dotyčném neslyšeli. u nás se aspoň můžu leta soudit a na konci obdržet hovno, ale u toho mi zůstanou všechny zuby a uvidím se s rodinou.

                    15. Asi tak. Ostatne, neni to tak davno co probeh medii pripad, jak nekde na sibiri nejaka pravnicka co s oblibou davala k soudu policii za zneužití pravomoci zemrela za pomerne silne podezrelejch okolnosti.

                    16. shane:
                      Jiný kraj, jiný mrav. My měli jen Slonkovou a tak nějak laskavě po česku nakonec nikoho nezabili.

                    17. Tak. Hezkej priklad je Thajsko. Fajn zeme, usmevavy pohodovy lidi*, benevolentni policajti a urednici… Dokud ses turista. Chodici penezenka. I jako dlouhodobe usedlej cizinec je to fajn. Dokud se tam nerozhodnes podnikat nebo nejsi Thajec. Pak velmi rychle zjistis, ze Thajsko je v podstate jedna velka kurevsky zkorumpovana totalita,kde kdyz nemas prachy a dostanes se do sparu mistni policie a justice, tak jsi v prdeli biblickych rozmeru.

                      *i kdyz teda ten crime rate je dost desivej. Takze zad takovi pohodari to nebudou.

                    18. muhehe, takže nám z té diskuze nakonec vyplývá, že ještě zlatá zkurvená EU co? tedy nejde o EU ale Evropu, která je furt v pohodě EU navzdory

                      Za mě je furt nejlíp asi tady u nás ve V4, dost bordel na to, že člověk ještě není v úplné totalitě a dost blahobyt a klid na to, že vás nikdo nezastřelí pro mobil nebo hodinky.

                    19. Navic je tu jeste to, cemu cover rika faktor zapadniho pohodli nebo tak nejak, takze je sice mozno zit pomerne svobodne na samote vprostřed hlubokych hvozdu Britske Kolumbie, ale malokdo o to stoji.

                    20. shane: na to s tím Thajskem máte nějaké zdroje? Ptám se proto, že jsem prakticky identické hodnocení viděl na Bali – a když jsem se ptal člověka, který tam business má, nic takového nepotvrdil. Současně říkal, že je možné, že někdo má zkušenosti jiné (může záležet na tom, kdo a kde komu a čím leze do zelí), nicméně obecně to tam prý není o nic horší než tady.

                      Takže jsem k podobným informacím poněkud skeptický, pokud nemají věrohodný lokální zdroj.

                    21. Ten vas znamy mi pripomina znameho zo Slovenska co hovori „no vies, musim in platit, ale keby mi tu nieto vystrajal tak hned niekohoho poslu“

                    22. Wildcat: toho právě dle původních zpráv připomínat měl, ale kde nic tu nic. Tak mě zajímá, jak je to s tím Thajskem.

                    23. Cizinec nesmi v Thajsku vlastnit firmu, muze mit maximalne 49 procent podil a cizinec smi vykonavat jen urcita pevne stanovena povolani, jinak ani prd. O korupci a justicnim systemu v Thajsku toho bylo napsano celkem dost i u nas. O rezimu panujicim v Thajsku se obcas da docist i v nasem tisku. Pokud se to za posledni dobu zase nezmenilo, tak aktualne tam maj nejakou variantu vojenske diktatury.

                    24. shane: a to máte od někoho, kdo tam firmu má? Ptám se proto, že o justičním systému se píše dost, ale akorát tak s ohledem na pašování drog a to je hodně specifické odvětví práva, ze kterého bych si na běžnou správní agendu související s podnikáním usuzovat netroufal.

                      Jak moc vojenská diktatura leze do podnikání těžko říct, ale uznávám, že moc nadějně to nezní. Na druhou stranu, na rozdíl od jiných zemí s podobným režimem je tam poměrně bezpečno a čilý turistický ruch (a v něm podniká kde kdo). I proto by mě zajímalo, jak to tam v reálu funguje.

                    25. http://www.obchodni-zastoupeni.eu/zalozeni-firmy-thajsku-aktualni-stav-20172018/

                      Pomerne slusnej nahled do fungovani thajsjs justice jsou ty knizky od tech ceskych paseraku. Ono to samozrejme funguje stejne at jde o drogy nebo o obecnou kriminalitu. Z toho co psali lidi co s tim systemem maj zkusenosti, za patřičnou sumu se da vykoupit i z vraždy. V podstate lidi co tak dlouhodobe zijou celkem potvrzujou to, co se pise. Korupce a spatna vymahatelnost prava, ale turistu si nikdo moc nevsima, pokud se neserou do drog. Tam zase hrozi, ze prekupnik ti fet proda, obratem te praskne fizlum, ti ti dohodej drahou „pravnickou kancelar“, tam te vyzdimaj a o vejvar se spolecne sabnou. Pokud nezaplatis, jdes brucet.

                    26. shane: nebudu polemizovat drogy vs. obecná kriminalita, ale co řeším je drogy vs. administrativa. A to si nemyslím, že je to stejné, vizte níže.

                      Díky za link, je zajímavé vidět, že není problém firmu ovládat, i když nemám většinový podíl. Moc z toho sice není vidět, jak reálně probíhá takový provoz kavárny nebo třeba obchodního zastoupení, ale minimálně to nebude až takové harakiri a spíš to té tezi o šílené korupci odporuje.

                      Trestní právo je úplně jiný level a nechtěl bych se do něj dostat ani v mnoha na papíře civilizovanějších zemích (třeba Japonsku, kde je běžná korupce neznámý pojem a podnikání v pohodě, ale případ před soudem = prakticky jistota tepláků – conviction rate 99%). Neříkám, že je to tak i v Thajsku, ale nevidím nic divného na tom, že trestní právo a správní-administrativní záležitosti mohou být diametrálně odlišné.

                    27. Filipiny jsou diktatura. Jizni Ameriku a vetsinou taky, navic tam je zlocinnost jako prase, bohuzel nejen drogova. A obcas nejak ozbrojena revoluce nebo guerilla, i kdyz ted tam je jakztakz klid.

                    28. @JV Asie
                      Vicemene je to pravda, ale pokud tam chces jenom dozit a nesrat se do politiky, pripadne delat nejakyho lokalniho managera korporatu, tak muzes skoro cokoliv. Vcetne zbrani. Nikdo bili neresi, dokud vylozene nemusi.

                      Postaci nazor cloveka, kterej si tyka s managezerem, kterej tam zije pres 15 let? Toho cloveka sem fakt nedokopu :)

                    29. Tady je v podstate jedinej problem, ze to není svoboda ale benevolence a kdyz nekoho naseres, tak jen cumis ceho vseho ses vlastně dopustil a kolik ti souhrne hrozi. Jakás takas utecha jey ze se z toho da vykoupit, ale za vpravde západní ceny

    2. Máte 99% pravdu, ale existujú aj výnimky (ostrovčeky pozitívnej deviácie):
      https://ibb.co/Pxfb1Zw

      1. Hustě a dobře !!!

        Zmátla mě ta lysá hora, to je naše dominanta Beskyd a koukám, že je jich víc :)

        1. Málo na Lysou chodíte. V Malenovicích nad Rajskou boudou je na jednom plotu tohle. Je to vidět při sestupu.

          1. taky dobře!

            Ano, málo, vlastně jsem tam byl za celý život jen 4x a pokaždé z donucení, 2x s babou, 2x z práce. Preferuji lesy a kopce kde je příroda a nejsou tam lidi, těch mám na sídláku dost.

    3. Jo, jako že se prodávají „průmyslový“ žárovky a tepelný koule co stojí o půlku víc a vydrží hovno? To je ten pokrok? Většina LEDkovek v krámě sou šrot, co vydrží jak ta žárovka, svítí nějak úchylně, často bliká a eště to stojí ranec. Jó panečku pokrok…

      A vysavače co trochu sajou se dají koupit jen jako průmyslový, což není kolikrát špatný, můžou bejt docela slušný, ale taky co to stojí…

      Hlavně že budou povinně srát ty píčovský baterkový krabice co sežerou za rok víc energie jak člověk provysává za několik životů. Makes sense!

    4. Money is oil of business. Dokud v EU potecou nejaky prachy, tak ta masinerie pojede dal, i kdyby se mela rozpadat. Sociku ve finale taky dosly prachy a ne ideje.

      Ze EU na jedne strane plytva a na druhe okrada – inu, jako kazda levice. Spolecenske zrizeni je predevsim o prelevani penez odsud tamhle a cele je to jen o tom, pres ci kapsy to proteka.

      V cem je EU o level vejs, to je administrativa. Co za minule totality mnohdy slo vyresit jednou schuzi, na kterou se pulka lidi vysrala, na to dneska mame furu papiru. Ostatne ono je pro System pohodlnejsi neco nadiktovat papirem, nez poslouchat nejake mruceni nekde na schuzi.

      Hodne veci si delame sami. Ty auta Germanum nikdo nemyje, oni s tim do te mycky a nebo ke kyblu s vodou mmusej sami. Ty skarpy jim taky nikdo nevysece, musej pekne sami.

      Dneska jsem jel z prace do Susice, mel jsem si tam neco vyzvednout. Namisto toho jsem pichl a s radosti zjistil, ze zatimco Japonec na kola dal origo Nissan srouby 19ky, tak origo Nissan klic na ne u rezervy je 21. A tak behem cekani na nasranou manzelku vezouci mi klice jsem koukal do skarpy u silnice. Hele, fakt nekecam, ale nasel jsem tam tri obaly od tycinek, pytlicek od jakyhosi energetickyho gelu (neznam) a kapesnik. To vsechno na cca deseti metrech v CHKO u silnice, kde siroko daleko neni turisticka znacka, ani parkoviste, nic. Cili pumpickarsky odpad. Co na to rict? Proc tohle nevidim v nemeckejch skarpach? Mozna se blbe divam.

      1. Německo nevím, v anglických škarpách to je (a možná ve větší míře). Netvrdím, že z toho něco plyne, jen prosté pozorování.

        My to tady u nás jednou za čas uklízíme, ale je to totálně sisyfovská práce :/

        A mimochodem, z čeho plyne, že je to bordel pumpičkářský a nikoli automobilistický? Vyhodit to z okénka je asi tak stejně problematické, jako trousit to z picyklu; a prasat, bohužel, se na obou typech dopravních prostředků vyskytuje naprosto dostatečný počet :(

        1. Inu, snuptichl moh’ bejt kohokoli, ale ten pytlicek s energetickym gelem mel na sobe obrazek pumpickare a vypadal, ze je to vec, ktera se asi na benzince nekoupi. Mozna se mylim, ja jsem to videl poprve v zivote. Ty obaly od tycek byly celkem standardni, to uznavam, jenze ti, co je zerou v aute, je obvykle z oken nehazeji, spis je narvou do prihradky u dveri.

          Na kole sezeru/vycucnu a frk s tim do skarpy, prece to nebudu zase rvat nekam do kapes…

        2. Btw, kdyz vas zde ctu, tak oznamuji, ze jsem se zproneveril cistokrevnejsim ofroutum a napisu pak tady test polobaterkovyho Outlandera, az ho ojezdim. Baterky v lehkym terenu… sam jsem zvedavej, co od toho vubec lze ocekavat. Cpali mi limo, prosadil jsem tohle, cistokrevnej ofrout s baterkama asi zatim neni a bez toho by mne sezral na danich. Takze… kompromis.

          1. Až to bude, pošlete prosím mailíka, já sem jinak chodím dost hodně náhodně. Dík!

  7. Občan nula do tepláků jít nemůže, už protože by před soudem mohl začít mluvit, to by se pak hodně lidem nemuselo líbit a to si musí uvědomovat i ten nejpitomější státní zástupce – větev sobě ani nikomu z vlastních řezat nechce, rezignovat nebude, i kdyby se posrala na 17. listopadu celá letná i s václavákem najednou – proč by to dělal, spíš to bude mít těžké s tím nemocným cholerikem na kopci, ale protože jsou oba pragmatici, nějakou cestu vždycky najdou, ostatně jako už posledních třicet let vždycky.
    Další věc jsou ty prašivé dotace, v momentě, kdy by je musela vracet výrobní sekce ANO, tak by se pak mohly začít zpochybňovat plošně a to se také do krámu hodí málokomu, nejvíc pak eráru, co je přehazuje, takže osobně odhaduju, že se to pod kobercem nějak uklidí, pokud bude EU křičet a pěstičkami hrozit, tak se to nějak zaplácne z rozpočtu a účetně „zkoriguje“ třeba na nákup tužek, obilí, písku nebo křídy (podle ministerstva) aby to nebylo moc vidět.
    Při všem odporu, co k jeho osobě mám, musím uznat, že na politické scéně minimálně o kategorii převyšuje konkurenci ať už jako stratég tak jako obličej v médiích, ale jak se říká na každou svini se už vaří voda, svým přístupem vykultivoval novou konkurenci a možná tak přispěje k odsunu na pastvu všech politiků a stran z generace oposmlouvy, což nakonec taky není úplně na škodu.

  8. Bylo, je a bude!

    Teď je Babiš, předtím to byl Nečas, Topolánek, Paroubek, Gross… Takže si nemyslete, že volbou Kalouska nebo Piráta Bartoše, něco změníte.

    1. „Takže si nemyslete, že volbou Kalouska nebo Piráta Bartoše, něco změníte.“ Změníme – ale k ještě horšímu, bohužel…

      1. No nějak jsem nezaregistroval, že by kdokoliv z jmenovaných dával nějaké své firmě ze státního dvě miliardy ročně. Na dokonce Nečase nic kromě kabelek jeho domině nebylo. To docela vypovídá o vašem úsudku.
        Jinak z toho vyšetřování mám dojem, že do toho soudu hodily vidle banky, protože jim nejspíš Bureš s bezprostředností jeho vlastní oznámil, že v případě tepláků přestane splácet úvěry, a že jich má něúrekom.

        1. cyklista: dovolil jsem si Skřetův výrok vztáhnout na Piráty, protože ti jediní mají aktuálně reálnou šanci vyhodit ve volbách Bureše ze sedla. Co je mi platný, že všechno, co dělají a prosazují, provází upřímné a čisté svazácké nadšení, transparentnost a víra v lepší budoucnost lidstva, když ve skutečnosti se mi těmi svými nesmysly, ve shodě s hodnotami EU, snaží dokurvit druhou půlku života?! Už to tu několikrát padlo, i z pera D-F – problémem není samotný Bureš a jeho kohorta mongoloidů, ale to, co může přijít po něm. Taky bych si ještě před pár měsíci nedovedl představit, že vláda ANO/ČSSD může být reálně nahražena ještě něčím horším. Ale bohužel může a o tom byl můj komentář. O Nečasovi a spol. nepadlo ode mě ani slovo.

          1. Piráti jsou mimořádně nebezpečné bolševické svině. Když ta strana vznikala, prohlásila se za bojovníky za svobodu internetu, individuální svobodu a svobodu vůbec všeho. A možná, že tam tehdy byli i lidi, co to tehdy tak mysleli. Ovšem brzy se tam nacpal ultralevičácký ksindl největšího zrna a svoboda vzala za své. Já jsem pojal podezžení ve chvíli, kdy najednou ze spolku na okraji mediální zájmu byly hvězdy, které byly obden na Židnesu nebo Novinkách. TO už bylo silně podezřelé. No a po volbách uplynulo pár týdnů a už přinesli do parlamentu s návrhem zákona z péra finančního gestapa od Schillerový, který by advokátům ukládal práskat svoje klienty. Tím pádem bylo už jasné, jak to s tou jejich „svobodou“ vypadá a od té doby jsou horší a horší a v Euromrdníku se spojili s nejhorší německou ultralevičáckou sběří. Což nebrání pražským ještě před pěti lety pravičákům, aby si je navolili do radnic a magistrátu. Zabij piráta, zachráníš Evropu!

            1. Ko-za: nevím, jestli je v Praze volí ex-pravičáci, ale rozhodně je volí vypatlanci (soudružka Gregorová a její kulturní příspěvek evropské levici už v odkazech byl, ale proč si zkušenou političku data výroby 1993 nepřipomenout: https://www.youtube.com/watch?v=0ye57PDXLLY).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017