Podpořili jsme vznik Národního střeleckého centra

Featured Image

Zhruba před měsícem se docela vpravo objevil banner, kterým jsme dali najevo, že podporujeme projekt Národního střeleckého centra. V době umístění banneru jsme tak činili především myšlenkami, nicméně nyní nastal čas to materializovat.

Občas čelím dotazům, co se děje s příjmy z reklamy, která na našem webu je. Je to docela jednoduchý proces. Poplatíme různé účty, které souvisejí s provozem tohoto webu a webu roaD-FENS. Jsou to náklady na pronájem domén, webhostingu (roaD-FENS běží na pronajatém VMS, na kterém jsou nekomerčně hostovány ještě další spřátelené projekty třetích stran) a také poplatky za různé zpoplatněné služby, jako placené pluginy pro redakční systém WordPress nebo vývoj různých dalších částí webu. Příjmy z reklamy nejsou tak velké, jak si většina lidí myslí, reálně se jedná o částky mezi třemi a 10 tisíci korun měsíčně. Tento příjem se velmi měni podle situace na online trhu s reklamou. Po poplacení účtů nám něco prostředků zůstane a pak se rozhodneme, co s nimi provedeme. Například uhradíme náklady na právní zastoupení nějakému chudákovi, který potřebuje pomoci ve sporu s nějakým státním orgánem, protože si nějaká úřednická fuchtle umanula, že mu sebere řidičák, díky kterému živí svoji rodinu. Jindy podpoříme nějaký projekt zaměřený na podporu individuální mobility nebo jiných forem realizace svobody. Poslední dobou je tomu spíše tak, že se skrze běžící spory o covidová opatření tvoří fronta na vstupu a čekáme, až se nám nějaké peníze sejdou, abychom poplatili nějaký „projekt“ nebo tam dohodíme něco z vlastní kapsy. Jo a také z toho musíme zaplatit daně.

Nemáme potřebu tyto naše výdaje nějak rozsáhle prezentovat, nebylo by to ani moc taktické, nicméně teď udělám výjimku.

Když se kolega Dan dozvěděl o projektu Národního střeleckého centra a zejména o tom, že se v polovině září „hrábne“ do země, byl nadšený a navrhl, abychom příjmy za září poslali právě tam. Dan se za běžných okolností stará právě o ten reklamní systém, nákupy služeb a různě mi s D-F pomáhá, když nemám čas.

Národní střelecké centrum je projektem pana Františka Matějky, jehož postoje k problematice držení zbraní jsou známé a konstantní. Záměr vybudovat střelecké centrum poskytující kvalitní zázemí pro ozbrojenou veřejnost měl už nějakou dobu. V poslední době, i s vidinou nejistých časů před námi, přešel z fáze koncepční do fáze realizační.

Jelikož mám s Františkem nadstandardní vztahy, požádal jsem ho o krátkou osobní prezentaci jeho záměru, a musím říci, že celý záměr na mě udělal velký dojem svým rozsahem, stejně jako rozsahem toho, co realizační tým všechno do projektu zahrnul. Finální plán tak zahruje 12 střelnic různé konstrukce na podlahové ploše téměř 10 tisíc m2. Zejména pozitivním shledávám záměr vytvořit nadační fond, jehož cílem bude podpora lidem, kteří byli vystaveni situaci nutné obrany a krajní nouze. Zamýšlené spektrum nabízených služeb i různých souvisejících aktivit je rozsáhlé a i kdyby okolnosti byly nepříznivé a nakonec podařilo realizovat jen polovinu z toho, jednalo by se o unikátní počin. Nevím totiž v tomto geoprostoru o ničem podobném. Dokončení výstavby je plánováno na podzim 2022.

Jak dalece a jak rychle se záměr zrealizuje, můžeme ovlivnit všichni. Původní záměr byl centrum vystavět bez široké podpory veřejnosti, nicméně před nějakým časem se otevřela možnost k zapojení veřejnosti:

Uzavřené provozovny některých našich podporovatelů, zvýšení cen stavebních materiálů a zvýšení sazby úroků ČNB, které se promítne do úvěru. Každý den hledáme cesty, jak si s tím poradit a urychlit realizaci. Na častá přání nyní otevíráme také příležitost pro zapojení široké střelecké veřejnosti a firem. Něco jako na Národní divadlo. Národní střelecké centrum je výjimečné a bez vnějších vlivů a veřejných dotací bude sloužit všem. Věříme, že nám s tím pomůžete.

A tak jsme jim s tím pomohli. A vy můžete taky. Je to snazší, než by jeden řekl.

Na konci září jsme odeslali spolku Národní střelecké centrum částku 7.333 Kč. Ta do koruny odpovídá příjmům z reklamy za měsíc září 2021. Celý proces obdarování Národního střeleckého centra se spouštěl tady, byl nebyrokratický a smlouva i s QR kódem na platbu dorazila mailem v podstatě obratem. Zabralo to tak několik minut.

Po dokončení celé operace jsme si nalili panáka Jacka Danielse a vyjádřili uspokojení nad darovacím aktem a také nad tím, že progresivisté z Google konečně přispěli na dobrou věc, přestože jeho postoje ke zbraním v soukromých rukách jsou kvůli jeho liberálně komunistickému založení veskrze negativní. Dar lze odečíst od daňového základu, což zavdalo důvod k dalšímu panáku.

Asi za tři dny dorazila poštou obálka s orginiálem smlouvy a pamětní listinou, kterou rovněž přikládám, abyste viděli, že si neděláme z huby řiť podobně jako covidoví vědci a odborníci.

Coby dárce jsem od té doby informován o stavu projektu, nicméně realizaci může každý bez ohledu na svůj vztah k projektu průběžně sledovat na Facebooku. S dárcovstvím jsou spojeny nějaké budoucí benefity, některé možná využiji, jiné ne, ale jeden využiji určitě. Má lehce noir nádech. Kopie dárcovské smlouvy bude uložena do časové schránky společně s dalšími artefakty a dokumenty a ta bude vyzvednuta 50 let od otevření centra. Je to taková roztomilá pojistka. Kdyby se Jája nebo Kakuna rozhodli budovat nějakou politickou kariéru například v Komunistické straně pokrokového zeleného pirátstva, tak za nějakých 50 let na ně ze země vyleze kádrová skvrna. Časová schránka tak umožní držet haranty pod kontrolou, i když už tady nebudu. Nebo budou muset umět dobře a rychle kopat.

Na pozemku budoucího centra proběhly terénní úpravy a nyní se provádí geologický průzkum. Kromě toho se mi doneslo, že se tam příšti týden objeví něco, co nepůjde přehlédnout.

NSC je velký projekt, který poměrně silně rezonuje ve střelecké komunitě doma i v cizině i mimo ni a jistě bude zajímavé sledovat, jak se to celé vyvine dál.

Je odvážným skutkem budovat velké střelecké centrum v zemi, kde vyhrála volby progresívní levice, no snad František Matějka ví, co dělá. Jak Daniel Landa správně poznamenal, zbraně v soukromých rukou nám mohou zajistit bezpečí a svobodu, a to dřív a více, než bychom chtěli. A pokud na tento scénář nedojde, tak alespoň bude kde si zastřílet.

Dění kolem NSC budeme dále sledovat a až nám zase zbydou nějaké peníze, rádi je tam zase pošleme.

 


23.10.2021 D-FENS

12345 (236x známkováno, průměr: 1,10 z 5)
10 639x přečteno
Updatováno: 23.10.2021 — 23:33
D-FENS © 2017