Oteplování? Žádný CO2, to jen Zelenými zničené lesy a holá pole topí příkonem Temelínů - zpět na článek

Počet komentářů: 88

    1. Thema se již probírá v diskusi ke článku o asistentech řízení.

    2. Já jsem pro omezení počtu aut, ale nikoli z důvodů globálního klimatu. Rád bych třeba ve svém městě svobodně přešel na druhou stranu ulice, tak jako kdysi.

  1. S těma postřikama je to problematický, vono kolikrát dyž to člověk nepostříká, tak tam vyroste samý zelený svinstvo a sklidí pěknej humus. Si to sice zpracovatelé dokážou vyčistit, ale cena pak hodně klesá.

    Asi tomu dokáže pomoct střídání plodin a včasný setí a tak různě, ale vobčas nějakej plevel prostě vyjede ať člověk dělá co dělá.

    Prej ale hodně pomůže dobrý moření, že to ušetří klidně několik postřiků. Takže se to začíná omezovat, to by taky bylo, aby ten ksindl co se nimrá v hlíně přestal kupovat chemii, jak by k tomu chemický korporáty přišly, že.

    1. Nebudeme si ukayovat prstem, ale krome Monsanta ma v Cesku chemii pod palcem soudruh predseda vlady. A my ho podporime!

    2. Moření je proti houbám, ne plevelům. Jinak proti dvouděložným bohatě stačí ve správný čas provedená orba. Jenomže u nás už se pořádně neoře, jen diskuje.

  2. Díky za zajímavý článek. Ještě bych si dovolil upozornit na krátké slovenské video „Klimatická chyba“ které je mimořádně dobře udělané. https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw od stejného autora je tam vícero zajímavých videí.

  3. Včera jsem projížděl Vysočinou po D1 a uznávám, že je to tam vypadá katastrofálně. Jenže toto je přesný příklad toho, že pokud špatně hospodařím, spláču nad výdělkem. Pokud se nejedná o prales, jde o hospodářský les, v tom nejhorším případě vlastně o smrkové pole. A tak jako se musím starat o pole brambor, vinohrad, nebo sad, musím se starat i o tuto umělou kulturu. Každou kulturní plodinu ohrožují nemoci a škůdci, tak proč má kůrovec vyjímku a jeho škody má platit stát? Když mě sežere úrodu ve vinohradu Oidium a Perenospora, protože jsem na to sral a nestříkal, nikdo mě nic nedá.
    Asi bude správná myšlenka, že hynou ty borovice, co nezakořenili dost hluboko, protože borové lesy kolem Bzence nijak neschnou, přestože rostou na území tzv. Moravské Sahary.
    Já osobně boj s CO2 považuju za šílenství, ale myslet si, že díky lesům bude víc pršet, je nesmysl. Ty dešťem nacucané mraky od moře musí k nám odněkud přiletět, buď z Atlantiku, nebo ze Středomoří. Šumava zdevastovaná není, letos na jaře jsem tam byl a dost toho viděl. Nejen na Plzeňsku, ale i na Moravském Slovácku teď deště přichází od jihovýchodu a ne ve vlhkém západním proudění.
    Krajina deště zadržuje dost a dost, pár vybetonovaných skladišť u dálnic to nijak zásadně nezmění. Naopak, co myslíte, že líp zadrží vodu ve strmé horské stráni? Zatravněný svah s porostem křovin a borůvčí, nebo vzrostlá hustá smrková monokultura, kde je takový stín, že na zemi neroste nic, než jehličí? Je to s podivem, že po deštích se z hor valí tolik hnědé kalné vody a rozvodňují se podhorské potoky a pak se nadává na lány kukuřice a řepky, co rostou na rovině, kde všechno v klidu vsákne.

    1. A jak se o tu kulturu v současné situaci chcete starat? Totálním insekticidem?

      1. Feromonový lapače už se nedělají? Taky se dělal výzkum nějakejch breberek co by napadly jen kůrovce.

        1. Žádné breberky proti kůrovcům nejsou. A feromonové lapače od určité úrovně kalamity už nestačí.

          1. Pokud se to nezmenilo, tak feromonove lapace chytaji vyhradne samecky. Takze pokud je kalamita, tak holt pak ma nejakej samecek, co sere na lapac, sice velkej harem, ale osukat to stihne.

    2. Asi to nejde smahem rozsoudit, pokud se neudela fundovana studie. Zatim je to tak, ze kazdej, kdo ma do prdele diru, ma jedinej spravnej nazor.

      Ze se nedela hluboka orba a zem je dvacet cisel pod povrchem jako beton, to je zrejme. Hluboka orba zdrzuje, nafta je draha, bla bla bla. Horizontalni frezovani ornice se nedela uz vubec, pouzivaji se jen povrchove kultivatory a nebo vertikalni melke frezy jen k uprave seciho luzka. Takze jak se ta voda ma na polich vsaknout? A kam vlastne?

      Co se kurovce tyce, tak zdravej strom, kterej ma vodu, ho zahubi sam. Lykozrout se utopi ve smole. Jenze… mame sucho suchoucko a jakmile nejakej strom nema dost vody, tak smolik a brouk to ma 1:0. Ze se v monokulture siri rychleji, o tom zadna, ale ze je vody v podlozi malo, to je taky fakt a staci srovnat mapy stavu podzemni vody a mapy napadeni kurovcem… voila! Japa to, ze to spolu souvisi? Je tech faktoru proste vic. Tady na Sumave (a na nemecke strane jakbysmet) vidim nejvetsi probirky diky broukovi prave v nizsich a nebo odhalenych oblastech. Nemci ted prorezavaji porad, kombajny se motaji po silnici skoro obden. Netusim ale, jak je to u nich s hulakanim ekofasistu. Mozna maji vic prace s Temelinem a na ochranu nemeckyho brouka jim nezbejva cas.

      Stran tech ‚destem nacucanych mraku‘ doporucuji nastudovat meteorologicke jevy a nebo zajit na kafe nekam na letiste a pokecat. Nemala cas mraku se tvori primo tady, u nas. Odnikud neprijdou. Neni jich sice ani polovina, ale je jich dost. Predpovedi pocasi sleduju temer obden, protoze porad resime neco na poli, loukach a tak. Casto vidim mraky, ktere vzniknou primo tady, treba jen 20 km daleko a zase se tady vyprsi.

      Ze pod smrky casto nic neroste, neni vec vody, ale vec korenoveho systemu stromu. Fura stromu vypousti latky, ktere v kombinaci s houbami brani zakoreneni mladych semenacku. Je to proste prirozena ochrana toho, aby se strom nezahubil vlastnim potomstvem, ktere by zdechlo taky. Tohle vetsinou nefunguje u keru a u tech stromu, ktere maji kere jako svoje divoke predky (treba slivone). Nikdy clovek nenajde napriklad semenacek pod oresakem, pokud ten oresak je zdravy. Mimochodem casto pod oresakem nechce rust ani trava a neni to stinem.

      Jehlicnany umi neco podobneho. Mlady semenacek se pod statnym smrkem vetsinou neucyti, musi to byt az kousek dal, kam nesahaji koreny velkeho smrku.

      No a posledni vec… ceske boruvci neni kanadske boruvci. Proste nema rado slunce a spise se mu dari v polostinu, navic kde je boruvci, neni trava a naopak. Takze zatravneny svah s krovinami a boruvcim si v Cesku tak nejak neumim predstavit ve vetsi plose. Kdyz se vykaci les, kde je boruvci, tak i kdyz se boruvci tezbou neznici, tak postupne zdechne. Slunce spise prospiva brusinci.

      1. Tak vony taky jehličnany a vořechy jsou kyselý, což spousta rostlin nesnese. Ale sviňa planá třešeň nebo popínavej šípek, tomu nevadí nic a poroste ti to klidně půl metru vedle 30letýho vořešáku.

        Co se týče orby, no já ti nevim, teď sem dělal skrývku asi 10 cm a pod tím to bylo taky jak beton, dokud do toho nezapršelo. Šak ai stromům (mladý vořechy, špendlíky) se do toho nechtělo a většina kořenů se plazila těsně pod povrchem. A to klidně hadica tlustá jak sviňa přes pět metrů a 10 cm hluboko! Pěkný svinstvo sem tam vykopal. Pod 20 cm snad ani pluh nedošáhne, tam to bude udusaný dycky. Ale furt je rozdíl to mít nakypřený 20 cm a 2 cm, že :D

        1. Ja mam nemeckej dvojak obracak a s tim jedu 35 cm. Kdyz je ornice dost, tak proc ne. Taky ta zem aspon ma tu vodu kam nabrat, kdyz vubec zaprsi. Za komaru se i rygolovalo a to tehdy bylo vody habakuk, ze se muselo i meliorovat.

          1. Teď si představte, že se o tu zemičku staráte, protože je Vaše a nejste prasák. Pak přijde úřad, že vyšší společenský zájem a rozjede vyvlastnění. Za Vaše pozemky se super půdou dostanete stejnou výměru s 15cm „ornice“ (15cm už nejde nazvat ornice bez uvozovek). Nebo Vám zaplatí, že si koupíte zase jen zprasené lány.

            1. Vyvlastneni je vzdy kradez a pojem ‚spolecensky zajem‘ v Ustave neexistuje, pokud vim. Je to jen retorika, jak nekoho okrast v zajmu vlastnim. To tak ale je. Na druhou stranu, Rakusaci uz budou mit dalnici od Vidne az po caru a u nas se roky a roky resi vlastnictvi plus zeleny ekofasismus.

              Dokazu pochopit, ze nekde povede treba dalnice. Nedokazu ale pochopit, proc clovek nemuze dostat adekvatni nemovitost. Zijeme ve spolecnosti, takze bohuzel obcas clovek musi strpet nejake nepohodli, ostatne ja take jezdim po silnicich, kde pozemek kdysi nekomu soukrome patril. Je ale fer dat to stejne plus kompenzaci (jiz neni takova dostupnost, kvalita, atd.). Ze je to mnohdy iluse, je smutne.

              Spravedlnost neexistuje, vzdy vetsi pes mrda.

              1. Možná znáte případ D11 a paní Havránkové. Ona prapůvodně chtěla jen mimoúrovňové křížení, aby se dostala z jednoho pole na druhé.
                Šprajcla se až pak. Sice ji nemusím, ale v tomhle ji chápu.

                1. Jo, to si pamatuju dobre. A chapu ji naprosto taky. Typickej priklad socialistickyho uvazovani Systemu, ze ten, komu ta puda patri, je az na ocase celyho problemu. Ba naopak, tam by se melo zacinat, jednat s clovekem, kteremu ta puda patri. A lidsky zhodnotit, jestli je to jen spekulant, kterej to koupil po korune v dobe rozkradani vyhradne za ucelem mnohonasobneho zhodnoceni (tomu pak nabidnout v pripade nedohody nejlepe zase jen pudu nekde jinde) a nebo clovek, jehoz rodina na tom makala desitky let a jejichz produkty jsme zrali i my.

                  1. Bývaly lepší časy. Vždycky, když jedu po nějaké klikaté okresce, si říkám : „Sedláček neprodal, tak holt musela vést cesta okolo“. Když si Karel

                    1. Když si Karel Čapek kupoval pozemek pro chalupu, našel vysněné místo u řeky a s majitelem už byla skoro ruka v rukávu, když se hospodář začal cukat. „Já bych i prodal, ale bábička nesce.“
                      Tak musel koupit Strž.

                    2. Podobny boj zazil i Werich. Nasel si krasne misto u pstruhoveho potoka, ale jednani s majitelem pozemku (soused vlastnici pilu) take nebylo snadne, nakonec souseda presvedcily penize. A tak to podle mne ma byt.

                    3. Strž patřila vždycky Palivcovým, ne?

  4. Jeden z nejlepších článků, jaké tu kdy vyšly. Díky.

  5. Zelené šílenství:
    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nerozsirujte-dukovany-radi-cechum-sef-nemeckeho-greenpeace/r~8bd9cc82d30f11e9926e0cc47ab5f122/

    Fascinující je, jak je meloun sebejistej a se vším rychle hotovej, fyzika nefyzika.
    Už chápu, proč chtějí zakázat zbraně. Čtvrtému odboji by se hodily.

    1. Výroky ekologisty Martina Kaisera:

      „…Obnovitelné zdroje reagují na sluneční světlo, na vítr, sílu vody a tak dále. Dají se snadno vypnout a zase zapnout, kdežto u uhelné a jaderné elektrárny to trvá týden. Nejde to sjednotit. Proto bychom měli v Evropě do budoucna spoléhat ze 100 procent jenom na obnovitelné zdroje….“

      – – – – –

      1. Zkratka vetru a desti porucit umime. Kde ja to jen slysel…?

        1. Tatínku, komunisti byli červení, nebo rudí?

          Zlatí, Pepíčku, zlatí.

          1. Vis, Pepicku, oni menej sice barvy, ale jinak jsou porad mezi nami.

    2. …jsem si to teda precetl. Na to, ze typek neumi mnohdy primo odpovedet na primou otazku a pritom dela sefa tomu cirkusu, si rikam… SUPER FLEK. Kdopak tuhle zelenou propagandu financuje?

      1. Protože úplní kokoti to nejsou. Na nový jaderný ponorky nakonec prachy vyškrábali a elektrárny musí taky pěkně zrychlit, páč na ostrově nic nemají co by spálili a velkej von už odstavili a ještě budou odstavovat, protože skončila životnost. S velkou bídou budou stíhat nahrazovat jejich výkon, spíš ne, EPR je průser že se to nedá popsat a už to má zpoždění tak dekádu.

        1. EPR je průser že se to nedá popsat a už to má zpoždění tak dekádu.
          V Číně už jedou. Že v Evropě pracují francouzským tempem, je věc druhá. Ale ani evoluční generace N4 na tom nebyla s harmonogramem jinak.

          1. Drhne jim to spíš na technologii, nebo na papírech?

            1. Drhne jim to spíš na technologii, nebo na papírech?
              Řekně, že obojí, ale nechtěl bych být konkrétnější.

              1. Primárně neměli soudnost a mysleli si jak stačí úplně novej reaktor tédle velikosti nasimulovat na počítadle a všichni padnou na prdel. V praxi to tak zrovna u věcí složitosti jadernýho reaktoru furt jaksi nefunguje, takže stavět na zelené louce úplně novou nevyzkoušenou technologii a zadat to firmám, co s tím nemají žádný zkušenosti, nemohlo dopadnout jinak.

                Většina ostatních – Korejci, Číňani, rusáci, japončíci, i ten Westinghouse, mají dost soudnosti a dělají postupný evoluce. Ale né, Areva si musela hrát na hogofogo a teď jsou pěkně v prdeli :D

                1. Je vidět, že jste naprosto mimo. Pokud je něco revolučního, tak je to AP1000. EPR je evoluční design předchozích německých a francouzských projektů.

                  1. Nejde mi do hlavy, že slavná firma Westinghouse, která přišla s revoluční AP1000, zbankrotovala. Asi je ten projekt příliš revoluční.

            2. Spíš na kvalitě stavby/subdodavatelů. Je to jeden průser za druhým.

              1. Že by byl krach euroreaktoru symbolem konce Evropského svazu, jako Černobyl věštil konec toho Sovětského? Kéž by.

                1. Všechny tady ty velký socanský polostádní korporáty měly velký voči, a jak to dopadlo. Areva, Airbus…šak daňovej poplatník to zacvaká, že.

                  1. Eurofighter, Eurocopter Tiger…

                  2. Ako presne dopadol Airbus?

                    1. Pokud vím, tak to vlády UK a žabožroutů docela bohatě subvencovaly, protože too big to fail a tydlety hovna.

                    2. Ano co pises su presne tydlety hovna, nakolko sa Airbus ani len nepriblizil k moznosti padu. Kurva, produkciu A32X maju vypredanu na 10 rokov, produkciu A350 na 6 rokov a vlani ziskali dalsi vynikajuci produkt za prakticky nic. Ale zije len zo subvencii. Nic ti nebrani postnut linky popisujuce tie subvencie, takze sem s nimi.

                    3. Wildcat: Behemot to na wiki zatím nemůže najít, ale dejte mu čas, všechno jako vždy ozdrojuje. JPP je přece taky zdroj.

          2. Protože číňani si vyžadují velkej podíl domácích dodávek a mají soudnost to tady neojebat, navíc pro domácí výrobce je prestiž to dělat, takže tam se maká. Krom toho tamní výstavba začala pozděj, takže Areva už měla (špatný) zkušenosti s prvníma blokama, který se tam daly zužitkovat. Ale s ohledem na to prvně zmiňovaný na tom zase nemají moc velkej zisk, což taky přispělo k tomu jejich skorobankrotu…

            Tady, škoda mluvit, polský loděnice (nebo který lopaty to byly) vyrábějící reaktor…

  6. Jak napsat clanek na DF? Dejte si do nadpisu Merkelovou, nebo nazvete Nemecko Deutschlandstanem.

    Nebo si dejte do nadpisu debilni Zelene.

    Je jedno jestli to ma logiku, hlavne kdyz to bude spravne „pravicacke“.

    Takze za A lesy u nas neubyvaji. To je prvni clen z rovnice rovnou venku.
    A za B, jak si predstavujes ze vymena nebo nevymena tepelne energie mezi povrchem zeme vzduchem ovlivni radiacni prenos tepla pryc z atmosfery?

    1. Mr. Atschko: jo jo, dát do nadpisu něco o chalifátu a pak cintat servilní blbiny v celém článku, to tady už jeden takovej primitiv udělal. Měl byste vědět, že jste mu ukradl nick.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017