Odborářský lockdown aneb rudý mozek vs. virus - zpět na článek

Počet komentářů: 129

  1. Někde jsem čet, za letos bude mít ČR přes 480000 státních zaměstnanců na jejichž platy půjde přes 240 miliard. Takže skoromilion jich nejspíš nebude, nedovedu si představit že by chodili do zaměstnání za cca 24000hrubyho/rok.

    1. 1) Chybí Vám tam nula: 240 miliard Kč na 1 milion lidí je 240 000 Kč hrubého za rok.
      2) Připočtěte zaměstnanců krajů, pověřených obcí, měst atd., což sice de iure státní zaměstnanci nejsou, ale de facto jsou placeni státem.

      1. Dík, ani jsem si nevšiml. Teď jsem zkoušel najít počet zaměstnanců krajů a zatím jsem nenašel, takže jen pro zajímavost. Počet zaměstnanců Krajského úřadu Plzeňského kraje v roce 2002 – 195. V roce 2014 – 426. 2021-?. No ale růst o víc jak 100% za 12 let, každá firma by se tím chlubila.

        1. https://img.ihned.cz/attachment.php/670/70717670/Dk0yWn3iIsvpMCOw8AoLezmNQPFB1EHh/820x1050x17ad/jarvis_5a7aed0e498eef5a8f9857d5.png

          Samosprávy je zhruba tolik co státní správy.
          Státní zaměstnanec je i sládek v Budvaru nebo recepční v Thermalu. Kromě tradičních učitelů, doktorů hasičů atd.
          To číslo vypadá strašně, ale větší část těch státních zaměstnanců fakt něco dělá, dokonce i něco po čem by byla poptávka na trhu. Skutečných úředních parazitů zřejmě není zdaleka tolik.

  2. Kulveit by to chtěl zavřít včetně průmyslu na 40 dní a myslí si, že mu to klesne pod 1000 nově nakažených denně. V rámci téhle své politické proklamace slibuje, že pak se bude moci do kšeftů a hospod: http://40dniprozdravi.cz/

    Na vypnutí rafinérií, vysokých pecí a škodovky bych si koupil lístek do první řady.

    1. Vážení diváci, je 23:15. Sledujete na dlouhých čtyřicet dnů poslední živé vysílání z terénu. Za námi zhasínají světla v budovách jaderné elektrárny Temelín, kterou obsluha v následujících minutách převede do automatického režimu. Musíme doufat, že v něm vydrží, neboť pohotovostní zásoby uhlí v tepelných elektrárnách postačí řádově na dny a spouštění vodních elektráren z home office nestačí pokrýt celou spotřebu.

      Armáda dnes rozehnala demonstraci takzvaných „žroutů“, tedy lidí, kteří si nebyli schopni nebo ochotni nakoupit jídlo na čtyřicet dnů. Pro nedostatečné zásoby jídla bylo také odvoláno pět ředitelů krajských nemocnic.

      Podle ministra pro běžné situace, který je co náplně práce obdobou ruského ministra pro mimořádné situace, bude zdrojů dostatek. Nemocnice a stanice záchranné služby včera dostaly přísný příkaz zásobit se palivem na čtyřicet dnů a rebelové byli bez milosti propuštěni.

      Opojení chemické výroby proběhlo bez větších problémů a rezidua výrobních procesů budeme podle zprávy ministra bývalého průmyslu řešit po otevření uzávěry.

      Celý národ se tak semkne a bude vyhlížet světlo na konci tunelu. I my se musíme vrátit domů. Kolega mě informuje… moment… Franto, jaký barikády, co blbneš? Za třičtvrtě hodiny z nich stejně musí odejít. Nebo si na ně došlápnou… aha, cajti taky musí na há ó. Vážení diváci, pokusíme se dostat do Českých Budějovic a přinést vám objektivní zpravodajství… ty vole, to jsou snad kulomety! Musíme Franto, lockdown je tu za chvíli…

      1. To zni dobre. Takovej „rockdown“. Jakobych z nejakyho bunkru zaslechl „…jsem vam to pred vanocema rikal!“.

      2. No, vysoké pece v tom pravém smyslu slova už tu nemáme, ale nízkých pecí, třeba pro barevné kovy a sklo, nebo speciálně plastikářských vstřikolisů je tu spousta. A takový vstřikolis, co na jeden zátah do formy natlačí třeba metrák plastu, ten bych teda nechtěl po týdenní odstávce čistit.
        S rafinérkami a chemičkami to bude myslím podobné. Některý záležitosti bez následných škod prostě tak jednoduše zastavit nejdou, to si možná myslí ti debilové ve vládě.
        Ona ani venkovní rozvodna s trafačkami, natož tak jakákoliv elektrárna, nejde nechat „v automatickém režimu“.
        Co vlaky, kamiónová doprava jídla? Psal jsem už onehdy, že asi jediná cesta, jak lidi probrat z letargie, je nechat vyprázdnit regály a žaludky, včetně věcí pro děti.
        A pak to bude lítat, skoro samo.

        1. Odborari v tom nevidi problem. A kdyzby to pak nejak neslo narovnat, tak holt budou stavkovat, ne?

        2. Kamionová doprava jídla? To jste se zblázil, ne? To je mobilita. Kadý dostane v sobotu večer ve 22:13 televizí vyhlášený pokyn, že je povinen mít zítra večer zásoby na čtyřicet dnů. O hodinu později se nařídí záchrankám uskladnit naftu na stejnou dobu. Kdo to nesplní, flastr, vyhazov, perzekuce, ostrakizace. Doktoři budou v nemocnicích spát.

          Problém bude třeba s pohřebními službami. Tedy mou prapratchýni ještě v rakvi uložili do nejchladnější komory až do pohřbu, ale teď asi bude nutno provádět dočasné pohřby na místě skonu, což jde na dvoře na venkově, ale špatně v paneláku. Eventuelně tedy není vyloučené, že v prvních dnech bude nutno umožnit pohyb funbráků. Potom už to nebude nutné, protože nastoupí éra kanibalismu.

          Jak to, že nejde nechat elektrárnu v automatickém režimu? Prostě se opoustí a uvidíme, jak dlouho to počítače dají bez lidského zásahu. Nebo se to bude řídit z home office.

          1. LWG: jen technická, v paneláku jde pohřbívat blbě, ale před panelákem bývá obvykle tráva, takže lokální pohřebiště nebude problém:-)

          2. Sakra, ty moderní nervový plyny jsou ale matroš..Kde to shodili?

            1. re: servisdok

              Nevím. V tomhle stylu teď píše kde jakej kokot, tak jsem si to jen tak zkusil, proč bych taky nemohl?

              re: fatdwi

              Ne, před panelákem je veřejné prostranství a to je uzavřené. Tak maximálně se ve sklepě prokopat pod základy.

              1. Veřejné prostranství a pod ním veřejné pohřebiště, kde vidíte problém LWG?
                V zákonu o pohřebnictví?
                Protlačíme novelu, Milošovi slíbíme mauzoleum a je to.
                Nekecáme, makáme.

                1. V rámci lockdownu vidím problém v tom, že na veřejném prostranství nemá kdo co dělat. Ani mrtví se nám nebudou producírovat po veřejných pohřebištích, krom toho jejich zřízení je za současné právní úpravy dosti opruz.

                  Dobrá, to půjdou vyřešit novelou, motivaci masoleem vidím jako vhodnou – znám řadu lidí, u kterých by obyvatelstvo dosti vydělalo, kdyby jim složilo na velmi výstavné hroby s podmínkou, že je obsadí v řádu nejvýše jednotek týdnů.

        3. No s tím automatickým režimem: už leta vysvětluji nekompetením kokotům, že automatické systémy musí někdo provozovat ale je to marný, je to marný, je to marný. Problém se navíc zhoršil s nastupující proaplikovaností společnosti. Proč by jako na elektrárnu nemohla být nějaká apka néé? Jako jasný že je to složitej stroj ale tak tam bude nějaká složitější apka a hotovo 20…

          1. Nemáš tam smajlík a to znamená, že to asi myslíš vážně.
            Já teda nevím, ale elektrárna, natož jaderná, asi nepůjde řídit z tabletu, jako jdou dneska řídit digitální mixpulty. Když se komunikace mezi tabletem kousne, nebo to něco zaruší, tak to úplně nejhorší, co se může stát je, že to začne třeba vazbit, nebo i chcípne.
            Kdyby se ale kousla komunikace třebas mezi malou vodní elektrárnou a Tvým laptopem, nebo ji někdo porušil/zarušil, tak dojde k obrovským škodám. Nechci domyslet, co by se dělo třeba u tepelného/plynového bloku, kde se „kousnul“ systém..
            Ty appky jsou některé užitečné, ale za mě – s tím prorůstáním internetu do průmyslu kurva opatrně.

            1. Houby tomu rozumím, ale o to více se budu vyjadřovat.
              Je v zásadě jedno, jestli kixne ovládání mezi řídícím pultem a strojem, nebo mezi tabletem a strojem, pokud na nejnižší úrovni nejblíže zařízením bude funkce „a když bude problém, tak to prostě vypni“, „tohle se nesmí dopojit, ani když k tomu dostaneš příkaz, pokud to běží“, atd. Kdysi jsem četl nějakou reportáž, kde nechali novináře na simulátoru řídit atomku. Veškeré pokusy způsobit havárii vedli buď k tomu, že za určité hranice už systém nešel, nebo se to prostě odstavilo. Pokud si pamatuji, tak tvrdili, že tyto funkce nelze obsluhou vyřadit.

              1. On taky Ďatlov nebyl žádný amatér…

                1. Dulezity je nerict, ze neco nejde, jinak…

            2. Zrovna u MVE se asi nic nestane. Obvykle funguji ve spiskovacim rezimu, takze kdyz to zustane bezet, vypustite si jez a bud na turbinu nepotece nic, nebo ten prutok bude tak maly, ze ji neroztoci. Kontinualni MVE pojede bez nejakych problemu, dokud se neco nevykurvi na technice, coz muzou byt klidne mesice. To elektrarny na prehradach by mohla byt jina sranda, ale spis z hlediska zaplaveni uzemi pod prehradou, jinak bude platit to, co vyse.

    2. Tak ti nebozí arméni z Werfelovo románu taky vydrželi 40 dní tureckýho řádění a nakonec uviděli světlo na konci tunelu. Proč bychom to kurva nevydrželi i my, dyk po nás nikdo nejde.

    3. Kolik jich to četlo až do konce, že si ani nevšimli, že tam je překlep?

  3. Víte co nechápu? Jak to, že se ještě nikomu z těch úchylů nic nestalo. Hamáček tady zavádí fašismus, pseudovědci terorizují normální lidí… proč nikomu ještě nikdo nerozbil nikomu hubu? Proč nikoho ještě v noci nevytáhli z postele a neseřezali jak žito? Já potkat Kulveita někde, dostane takovou že odjede rovnou na tu svoji přecpanou JIPku.

    1. On si válí kule v Dubaji, takže mu to nehrozí.

    2. Akorát nyní zMr. Hamáček utrpěl víkendový diskomfort u sobotního oběda, když mu Chcíplý pes svolal demošku pod okna. A jak ta svině hned kvičela! Že je to prej za hranou, invaze do soukromí, že maj demonstrovat před ministerstvem (kde se jim pak obvykle papaláši vysmějou do xichtu). Dokonce i zMr. Kalous se nechal slyšet, jaká je tohle hrůza (tohohle se asi léta sám bál, ač se mu to nakonec nestalo). Tohle je možná cesta, jak ty kurvy vydusit, nenechat je v klidu nažrat ani doma. Na nějaké demonstrace před ministerstvy/úřady/na náměstích sere pes, to je nebolí. Ale před doupětem o víkendu, to je jiné kafe. Jen houšť.

      1. Přesně to si myslím.
        Plus k tomu to, že ten diskomfort v hnízdečku jim dají sežrat jejich baby a konečně budou mít podobný starosti, jako obyčejný lidi. Třeba o bezpečnost děcek.
        Politik, co se chová vůči obyčejným občanům jako svině, nemá mít žádné soukromí. Přesně tak, vydusit dokud to nevzdají, nebo se díky klystýru od baby a od děcek nezačnou chovat trochu normálně.
        Příkop mezi životem obyčejných lidí a těchto kurev je ale hodně široký. Je to vidět zrovna na tomto konkrétním zmrdovi, je to relativně mladý člověk, ale už úplně odtržený od reálného života, který žijí občané, jimž rozmrdává život na sračky.

          1. on už na jednu rakev v sobotu z okna koukal, možná se mu pak o tom zdálo

          2. A za 10-14 dní, až mu skončí karanténa, vyleze starý Klaus, zdravý jak řípa, popřípadě vyléčený Ivermektinem, nebo Isoprinosinem a bude mít v ruce kurva pádný argumenty.

            1. Ja hlavne furt nechapu, jak muze bejt v politice nekdo, kdo se vymlouva na to, ze mu rizeni statu kazej lidi. Kurva, kdo je to ten ‚stat‘, nejsou to nahodou prave ti lidi?

              1. Ne. Stát je mocenská struktura na ovládání těch lidí.

                1. Pravda. Pak ty vzlyky maji opodstatneni.

            2. Rektor UK přežil, teď je řada na Klausovi.

              1. Doložený první přenos covidu z člověka na narcis.

                1. Ten je dobrý!

                2. :-D. Jen nevime, jestli to slo z cloveka…

      2. Tak stačí aby ke každému z nich někdo chodil pořád celý den (od 6 rána kdy končí klid až do večerky ve 21) – zazvoní na zvonek, bude se dovolávat X pokud vykoukne někdo jiný (dítě, manželka), když přijde X, tak se bude chtít bavit o smyslu opatření a jestli by to nešlo jinak. X pošle nejspíš dotyčného do prdele, dotyčný odchází. Pokud jeden člověk půjde ke každému jen jednou, tak asi nepostižitelné (snažil jsem se osobně přesvědčit X ať to dělá jinak …. to se nesmí?).

        Pokud zrovna potká X jak vychází někam ven, může poblíž něj v bezpečné vzdálenosti (2 a více metrů) jít a pokoušet se o konverzaci na výše uvedené téma.

        (za X dosadíme Hamáčka, Babiše, Flegra … a další kdo mají v současném bordelu prsty)

        1. ano, myslím, že toto bude ta cesta, Chcíplej pes na to kápl a teď to chce nepolevit. Určitě tu je někdo od dead doga, kdo to čte. Koukal jsem, maj i účet (https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-5894737329/Ciperkov,-z.s.), co třeba poslat stovku se vzkazem pro příjemce ať to dělaj dál? Snad maj dost místních, škoda, že bydlím tak daleko od Mratína. Ale lampasáckej šméčkař Pryguma byl prej snad někde z HK, to bych měl už blíž.

  4. Na druhou stranu – pokud jsou agenturní pracovníci semeniště nemocí, neměli by být už covidem promoření a vůči šíření nákazy tak (relativně) imunní?

    1. jenže oni hojně šíří i jiné nemoci a četl jsem někde teorii, že jiná už probíhající nemoc (myšleno respirační, podobná) už covida do těla současně nepustí. ale možná to je blbost.

  5. Krásná práce, pane domácí! No jo, holt Herr Chefgewerkschafter si neopatrně pustil hubu na špacír a vrátilo se mu to jako bumerang, to se stává. Já bych od těch agenturních pokračoval ještě dál.
    Proč se v české kotlině tak nebývale daří různým pracovním agenturám, přivážejícím levnou pracovní sílu z méně rozvinutých zemí na východě Evropy? Podle mne jde o nešťastný souběh tří faktorů, které ovlivňují trh práce v ČR na straně domácí pracovní síly:
    1. minimální mzda (současná výše nějakých 15000 CZK, pod tuto sumu nelze nikoho zaměstnat. Argumenty, že některé práce se za takovou cenu vůbec nevyplatí dělat, zdá se nikoho nezajímají).
    2. odvody na ZP a SP nad rámec hrubé mzdy. To je těch 13,5%, které každý zaměstnavatel zaplatí za každého svého zaměstnance ZE SVÉHO a které mizí ve státním rozpočtu ČR, jsouce použity na bůhvíco. O těchto 13,5% by mohl mít každý zaměstnanec v tomto státě vyšší mzdu, kdyby…kdyby si část odborově organizovaných vohnoutů nenechala od různých Středulů a jim podobných nakecat, že je to pro jejich dobro.
    3. příliš rigidní a ochranářský Zákoník práce. Pokud je vůbec v 21. století potřebné mít samostatnou sbírku paragrafů, věnovaných čistě pracovnímu právu, pak by podle mého názoru měl obsahovat pouze nějaké spíše pouze doporučující ustanovení ohledně vzniku a zániku pracovního poměru (který by měl vznikat a zanikat na základě svobodné vůle obou stran a nikoliv na základě nějakého reliktu komunistického pracovního práva, který se ještě licoměrně tváří, že existuje pro dobro zaměstnance) a možná ještě některá ustanovení ohledně bezpečnosti a ochraně zdraví při práci. Jinak mne nenapadá, co v ZP nutně musí být a neřeší to jiné zákony v dostatečné míře.

    Agenturáci tří shora popsaných „výhod“ českého právního řádu na rozdíl od našince nepožívají. Bydlí v lepším případě v nějakém bytě po 12-ti kusech, v horším případě na ubytovně přesně tak, jak je popsáno v článku. Nemají jinou možnost – za to, co si jako agenturáci vydělají, musí ještě odvést povinná procenta v lepším případě pracovní agentuře, v horším případě nějakému bossovi, který jakékoliv prodlení v placení povinných desátek za obstarání džobu tvrdě trestá, neb je zlý a má na to své lidi.
    Našinec je těchto specifik agenturní práce zcela ušetřen. Na druhou stranu díky vyšším nákladům na bydlení našinec obvykle neobývá třípokoják spolu s 11-ti svými soukmenovci, ale s vlastní manželkou a vlastními dětmi. Z toho je patrné, že musí donést domů více peněz, než agenturák, aby poplatil náklady svého příbytku sám a ještě mu zbylo pro rodinu na provoz. Z podmínek, ve kterých musí žít agenturáci, by se asi oklepal hrůzou a hnusem zároveň. Agenturáci naproti tomu (ne)pohodlí svého dočasného příbytku (na rozdíl od desátek bossovi/agentuře) příliš neřeší. Vědí, že to není na furt a že i přes všechny popsané nevýhody pošlou domů rodině více peněz, než kdyby zůstali hákovat ve své domovské zemi.

    1. Proč se v české kotlině tak nebývale daří různým pracovním agenturám, přivážejícím levnou pracovní sílu z méně rozvinutých zemí na východě Evropy?
      Mno kořeny lze hledat primárně ve schizofrenním přístupu, kdy ekonomický migrant z jihu je ztělesněním pekla, ale ekonomický migrant z východu je naprosto ok.

      1. Situace na odvrácené straně trhu práce v ČR je podstatně starší, než pojem „ekonomický migrant z jihu“, nehledě na skutečnost, že migranti z jižních zemí ani usilovat o něco tak „odporného, jako je práce“(jejich slovy) nikdy neměli v plánu. Navíc jejich rozšíření je datováno od roku 2015, kdy Frau Merkel na jejich adresu prohlásila „Kommen Sie, werden Sie willkommen sein.“
        Kdežto naši východní bratři se práce nebojí a dle referencí některých majitelů firem jsou pracovitější, než většina zdejších domorodců. I když je pravda, že jsou občas aktéry některých úsměvných situací, které však většinou jsou důsledkem jazykové bariéry. Od jednoho svého známého, který je stavbyvedoucí u jedné nejmenované stavební firmy, jsem zaslechl historku, kdy na staveništi přivedl jednoho Vasju ke zdi táhnoucí se snad 10 metrů (jednalo se o rekonstrukci starší tovární haly) k místu, kde byl na zdi namalován obdélník, znázorňující dveře. Ukázal Vasjovi na obdélník a rukama udělal gesto, jako když pracuje se sbíječkou: „Panimáješ?“ zeptal se Ukáčka, načež ten mu bez váhání odpověděl „Da“. To známému stačilo a tak Vasju zanechal s jeho úkolem a šel si po své práci. Asi za 2 hodiny se rozlehl po hale řev jednoho parťáka „Franto, pojď se podívat, co tady ten kretén udělal, tomu neuvěříš!“ Franta (tak se jmenoval stavbyvedoucí) se přišel podívat. Celá zeď byla kompletně vybouraná, kromě místa, předtím pečlivě označeného obdélníkem. Prostě to Ukáčko pochopilo přesně opačně.;-)))))

    2. Zajímavé: člověk se pořád učí…
      Až dosud jsem žil v přesvědčení, že každý zaměstnavatel platí ZE SVÉHO každému svému zaměstnanci celou* hrubou mzdu + navíc odvody ZP a SP ve výši 34 %, čili celkem 134 % nominální mzdy…
      A teď se dovídám, že je to jenom 13,5 % čili zaplatí desetinu a zbytek jde z nějakých jiných (externích) zdrojů…

      * Ani to není pravda, poctivý zaměstnavatel ještě strhne zaměstnanci z hrubé mzdy 11 % na ZP&SP a 15 % na daň z příjmu…

      1. jizlivec: to tu bylo zrovna nedávno, s tímto názorem jsem moc nepochodil, zaměstnanecké odvody neplatí prý zaměstnavatel, ale sám zaměstnanec:-) Jsem zvědav, zda tentokrát diskuse dopadne jinak.

      2. jizlivec 24.2.2021 v 7:20

        Dotaz: co to znamená „ZE SVÉHO“?

        Upřesnění: Zákazník zaplatí ze svého zaměstnavateli, který v prodejní ceně má již mimo jiné započtenu cenu práce, DPH, spotřební daň, silniční daň…, nebo zákazník zaplatí zaměstnavateli a zaměstnavatel pak vše výše zmínění zaplatí „ze svého“?
        Setkal jsem se s podnikatelem, který celý obrat považoval za svůj příjem a jeho účetní občas vylosovala z krabice od bot fakturu, kterou podnikatel ze svého proplatil a tím podle svého názoru prokázal jednom z dodavatelů nevídanou laskavost.

        1. ZE SVÉHO je v tomto případě z prostředků zaměstnavatele…
          Domnívám se ostatně, že opravdu jsou veškeré tržby příjmem zaměstnavatele (ať už fyzické či právnické osoby), pořád žiju v představě, že také jako takové procházejí* účetnictvím…

          * Tak dobře, nejsem až tak najyvní, správně je „mají procházet“…

        2. P.S. k upřesnění: samozřejmě platí oboje – zákazník zaplatí zaměstnavateli cenu zahrnující vše uvedené a ten pak všechno zatáhne ze svého (případně požádá o vratku DPH)…
          Zaměstnavatel, který si tyto náklady nezapočte do prodejní ceny a pak je hradí na úkor své osobní spotřeby – tak daleko moje představivost nesahá…

      3. Jo tak pardon, omlouvám se – to, co platí zaměstnavatel nad rámec hrubé mzdy je skutečně 34%, nikoliv mnou uváděných 13,5%. To platí skutečně ze svého, zaměstnanec ze své hrubé mzdy pak 11%. Ještě jednou se omlouvám – psal jsem příspěvek pozdě večer a už se mi ty čísílka trochu popletla.
        Nicméně – na věci to nic nemění, ba právě naopak.

        1. ve skutečnosti v současné době neplatí 34 %, ale „jen“ 33,8 %. Jen pro pořádek, na věci to samozřejmě nic nemění.

        2. „Nicméně – na věci to nic nemění, ba právě naopak.“
          Naopak – tedy mění?

  6. Socani mohutně brainstormujou nad Kikinou. Některý se asi i udělali.

    https://echo24.cz/a/Sg4vL/peci-lekaru-bych-mu-nauctoval-vicepremier-hamacek-se-oprel-do-nemocneho-klause

    1. Já bych tomu píčusovi Hamáčkovi nechal naúčtovat ty ostatní desítky tisíc, aby se probral. Jen je škoda, že si nahrabali tolik, že by je to asi nebolelo…

      1. Desítky tisíc? Já bych dal celý vládě zaplatit ušlej zisk podnikatelů v maloobchodě a gastronomii. To je cca 250 miliard prej. Všichni jsou na tom bití a tenhle soudruh zasranej by měl držet hubu a lízt kanálama. I kdyby tady denně umíralo 1000 lidí na covid. Což nebude, protože je to holej nesmysl.

        1. I celý Babišův majetek je „jen“ nějakých 80 miliard. Nevím kolik má nahrabáno Hamáček a další, ale asi výrazně méně, dohromady z vlastní kapsy těch 250 miliard nedají ani kdyby se jim sebralo vše do posledního haléře.

          1. Tak ať si veme dvě práce a brigádu s letákama k tomu, kretén socanská.

          2. To mě vážně nezajímá. Odpovědnost má nula nula hovno. Tak ať jde doprdele.

            1. …jako, ze statni urednici si hodej prescasy a budou to splacet, nebo to znamena, ze z kapes danovych poplatniku se ma hradit skoda podnikatelum plus prace soudruha pravnika?

              1. Já jen narážím na to, že soudruh Hamáček, nebo Babiš maj odpovědnost nula a nic platit nebudou. Ty si kapsy namastili na covidu dostatečně a klidně si zmizí nekde v propadlišti dějin. Platit to budeme jako vždy my. A to mě samozřejmě sere. Nicméně když se může zaseknout 500 miliard a nikdo vlastně neví proč přesně, je to už celkem jedno. A přijde mi smysluplnější platit kompenzace podnikatelům, než nechat vládu si nakrást do svejch kapes.

              2. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-testovani-ve-firmach-havlicek-koronavirus-skoly.A210224_054917_domaci_kop

                vláda řeší jen jak dál v klidu krást. s coronavirem nic, akorát teda lockdown. je mi z nich už vážně zle. tak ať nás nechaj aspoň bejt zmrdi…

          3. To neklapne. Většina těch lepších právníků potřebuje být se státem zadobře. Do ničeho tak velkého, jako jsou nějaké hromadné žaloby na stát, nepůjdou.

            1. Pujdou, pokud vedi, ze to projedou.

        2. 250 miliard asi nebude ušlý zisk, ale ušlé tržby ne?

    2. Klaus neplatil v produktivnim veku zdravotni dan, nebo o cem to ten socan mekta?

      1. Neplatil, platili jsme to za něj my:-) Ale tak to ta špína nejspíš nemyslela…

        1. No, nechtel bych byt jeho dite. Odres si koleno a fotr ti da lekarovy vydaje k uhrade. Budes jezdit se sberem az po nastup na VS.

  7. Zdravim,

    Hazite vsechny vyrobni a logisticke firmy do jednoho pytle, coz neni fer.

    Z me zkusenosti to jde i s heslem „zdravi predevsim“. Otestovat se da i 300 lidi za smenu. Clovek sice jde na 60% pres eNeschopenku, ale nic nebrani firme mu to dorovnat na 80 ci 100%. Vydaje za uklid se daji znasobit. Firma umi sama trasovat. Instaluji se UV lampy, povlaky na kliky, ffp2 davno povinne pres OOPP, atd.

    Verejny sektor by se mohl dle meho zjisteni v teto oblasti ucit. Nasilne zavreni je davno rozpracovano v BCM.

    A nezapomenme na to hlavni, ze 120 paru volu musi odjet do Nemec.

    1. Určitě to jde, viz. https://blog.prusaprinters.org/cs/velke-ohlednuti-za-rokem-2020-v-prusa-research_43456/

      Akorát že spousta výrobních nebo logistických firem nemá bambiliony navíc jako třeba Prusa 3D, protože jedou na úplně jiných maržích.

  8. Existujú antigénne testy za cca 200Kč, ktoré nedrasticky zo slín v priebehu zhruba 15 minút potvrdia (ne)prítomnosť SARS-COV-2.
    Ak by sa takto testovali raz týždenne tí, ktorí musia pracovať vo viacčlennom kolektíve, dokázal by sa potencionálny problémový jedinec detekovať už pred vstupom na pravovisko.
    V prípade potvrdeného pozitívneho nálezu by sa takáto potvrdená osoba pobrala do povinnej karantény v ktorej by strávila dajme tomu desať dní. V čase pobytu v karanténe by sa dotyčnej osobe mohlo vyplácať 100% mzdy. Osoba s pozitívnym nálezom by nemusela nikomu hlásiť žiadne svoje kontakty, avšak všeci ďalší členovia žijúci v spoločnej domácnosti by museli takisto podstúpiť povinnú karanténu. Náhradou 100% mzdy by osobe v povinnej karanténe nevznikol finančný prepad, avšak vedomé porušenie a nedodržanie karantény by mohlo byť postihnuteľné.
    Myslím si, že takýmto opatrením by sa minulo rádovo menej financií než sa doteraz vyhodilo hore komínom, nehovoriac o miere chaosu a dopadu vládnych príkazov a výnimiek.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017