Podzimní verze:
Dnes bylo asi půl šesté večer a po zasedání krizového štábu vysvětloval Ing. Babiš národu, proč byl v části republiky blackout.
Prý za to mohl drát V411, který zkratoval zase jiné dráty.
Taky jsem to málem odnesl. Smál jsem se tomu, až jsem se málem vyboural na dálnici.
Představte si inženýra Čapáka, člověka, k jehož odborným znalostem tak nějak principiálně nemá nikdo respekt, jak s dikcí idiota hovoří o něčem, o čem nemá ani nejmenší ponětí, ale musí o tom mluvit, protože je světový lídr. A tento nepříliš bystrý jedinec a totální loser s veškerým sebevědomím a vážností předkládá národu historku, která je v podstatě hrozně smutná.
Prý se někde přetrhl nějaký fázový vodič a způsobil selhání sítě a tím blackout.
Ještě přesvědčivější bylo technické vysvětlení ministra Sterzika:
„Ten kabel není nekonečný, má určité svorky, čas od času dochází k nějaké poruše, která způsobí přerušení (…) “
To nic. On je ze Stačilo! Tam je to normální.
Nikoho nenapadne se zeptat, jak je tedy koncipovaná ta přenosová soustava, když na vyřazení milionu odběrných míst stačí jeden přetržený drát?
Je ta přenosová soustava správně navržená, když k tak rozsáhlému výpadku stačí jeden vadný drát?
Co třeba risk management? Máme tady státní firmu, jmenuje se ČEPS. Zaměstnává desítky lidí a ti to postupně přivedou do stavu, kdy k vyřazení přenosové soustavy pro polovinu země prý stačí přerušit jeden drát. Je přece normální, že dráty praskají. Wöhlerova křivka se tomu říká. Jak tito dobře honorovaní pracovníci vyhodnotili toto riziko a jaká opatření přijali, aby taková událost neměla fatální následky? No, zjevně asi nijak.
Neměly by kritické části systému být zdvojené, ztrojené, aby fungoval i při závadě jednoho z prvků? Neměl by systém být navržen tak, aby sám izoloval a obešel poškozené místo?
Víte, co je nejjednodušší job na světě? Spící agent nepřátelské mocnosti v Babišstánu. Tohle je totiž naprosto skvělá zpráva pro každého agenta krtka. Třeba pro nějakého šíleného teroristu, který by chtěl vyvolat zmatek, unést našeho světového lídra a požadovat za něj výkupné. Stačí najít vhodný drát a poslat proti němu jeden dron z Temu. Kdyby někdo nevěděl, tak tady je mapka ze supertajných vládních zdrojů.
Pan Inženýr a jeho banda léta trpělivě vysvětlují národu, že musíme platit vysoké ceny za elektřinu, vyšší než v okolních zemích, protože je třeba pracovat na odolnosti přenosové soustavy tak, aby byla odolná proti „novým výzvám“, jako například kolísání výkonu nahodilých německých energetických zdrojů.
To už je ono? To už je ta resilience?
Sorry, ale tohle je asi nejstupidnější vysvětlení, co se dalo vyprodukovat. Nedivím se, že jednali tak dlouho, protože vymyslet něco tak dementního muselo zabrat spoustu času. Čekal jsem nějakou historku o ruských agentech, kteří organizovaně zapínali samovary právě když slunce zašlo za mrak a tím rozkolísali síť, ale Havlíček dal všemu fleka. S vážnou tváří národu sdělil, že energetická bezpečnost země závisí na jednom drátu.
Preppeři, jdeme nakupovat. Pojem „krtitická infrastruktura“ totiž získal po dnešku úplně jiný rozměr. Ne že je kritická významem, ale v kritickém stavu.
Jo vlastně. Něco pozitivního na závěr. Občane, hlavně plať za elektřinu. Potřebujeme robustní přenosovou soustavu.
Sysop
Jo, my to musime zaplatit, aby Nemci a Polaci mohli vydelavat na OZE.
Asi bude potreba sestavit nejakou hitparadu, na co maji Cesi prispet, aby v tom nebyl chaos. Na Ukrajinu, na nemecke a polske OZE, na NATO,…
Black Wolf
Na to, jakým způsobem vládnoucí chamraď vede energetickou politiku, je s podivem, že k tomu došlo az teď. Co komáři postavili, tato verbež rozkradla a „zprivatizovala“. Kotlinka je definitivně na cestě do totální (__.__)..
Dofám, že na benzínkách namontují záložní generátory pro pumpy (Na elektrovozítka by to bylo už moc drahý), a půjde plati hotovostí i nadále. Jen blázen by jí teď rušil, ale bohužel už v politice jsou jen blázni.
servisdok
To je jen jedna z věcí, které mě udivují. Teda kromě mobilních operátorů – že ani pumpy nemají zálohu na čerpání.
Přijde mi, že jsou tím sami proti sobě, zbytečně se připravují o operativní zisky.
Možná je v tom ještě něco jiného, co laik nevidí – ale v zahraničí ty centrály na pumpách jsou, takže je to zřejmě jen místní anomálie.
Pump je tady proti zbytku světa poměrně abnormální množství, a generátorů prej taky. Taková věčí centrála je kurva drahá konina (furt nejaý zkoušky, výměny kapalin atd. a pak je stejně 50:50 že to při reálným výpadku nenajede, pže to přetím Xkrát startovalo nastudeno aniž by to nechali pořádně prohřát). Tak se to zřejmě s ohledem na průměrnej počet výpadků (až donedávna skoro nulovej) kdy stačí vohnoutovi přejet pár kiláků k jiné pumpě, nevyplatilo. Ale to se možná změní, se uvidí.
servisdok
Malé pumpě, kterou mám nejblíž (8 stojanů, dvě kasy a menší prostor pro občerstvení) by imho stačilo 5kVA a ještě by zbylo i pro kávovar. 5kVA v klasice nestojí ranec. V těch stojanech u pumpy nejsou nijak silný motory, ale jsou to vždycky asynchrony nakrátko, podle velikosti hádám okolo 0,5KVA. Takže kvůli jejich rozběhu by to musely být klasický centrály, teda bez invertorů a s klasickým alternátorem, co má řízení jen do kotvy, spojený se řízením jednotky motoru a co si nechá líbit krátkodobý nárazy třeba i +50%.
40 let staré vojenské EC tohle uměly a v pohodě zvládaly, takže ani nevidím důvod, proč by to nezvládly nějaké klasické Hondy…
50:50 to při normálním výpadku nenajede?
Toho bych se nechtěl dožít.
Na stavbě používáme pro obtoky vznětovým motorem poháněné čerpadlo. Hladina v čerpací jímce stoupne, motor naskočí, čerpadlo vodu vyčerpá, motor zhasne. Až 7 x za hodinu když zaprší, jinak jednou až dvakrát. Poslední letošní použití – jeden měsíc nepřetržitě.
Při spolehlivosti 50:50 si některé stavební práce neumím představit. Jako třeba loni – výměna úseku splaškové kanalizace v městské zástavbě za provozu (380 l/s).
Sysop
Vcera vybehl soused na zahumenek s elektrickou strunovkou. Rikam si – je ohleduplnej, kdo ma v tom hice poslouchat spalovak. Stavel jsem Vorrichtung proti foglum okolo boruvek a koukam, po nejake dobe soused dosekl a zmizel. Aha, dalsi aku. A zase sekl. Po nejake dobe zmizel. A pak uz jsem slysel jeho kosu se spalovakem. Nesl jsem mu vecer par cuket a soused nadaval jak spacek, ze ten kram byl docela drahej a ani celej zahumenek s nim neposekl. No, zda se, ze doba elektricka u nej skoncila.
h72
My v práci už asi patnáct let plošně používáme na montáže Milwaukee, všechny stroje, co jdou koupit, na různej účel. Je to takový kompromis mezi cenou a kvalitou, základní nasazená laťka. Je to prostě tak, že některý účel užití tak moc chlastá baterky, že během několika minut končíš. Naopak, vrtačka nebo rázovej utahovák jedou celej den na jednu menší baterku.
Ony jsou ty počty nakonec docela jednoduché – pokud má skromná benzínová strunovka 800 W a má ji nahradit elektrika, jede na 20 V, chlastá teoreticky 40 A. S baterkou 4 Ah je to tedy na 6 minut provozu, s tím, že v praxi se sice nejede furt plný výkon, na druhou stranu baterku nikdy nelze využít celou.
Sysop
No jasne, ze v tom je Hund begraben. Rucni sroubovak na spalovak asi neee, ale vetsi stroj, kterej ma podavat vykon ma proste pomer vykon/cena prijatelnej pouze, pokud ma spalovak. V praci si Germani sdeluji dojmy stran ruznych elektrickych udelatek a puvodni nadseni nekde pred peti lety je nyni nahrazovano celkem racionalnim pristupem, ze male kokotiny na baterky jsou prijemne, ale velke vykonne veci proste maji mit motor. Spalovaci motor.
Jo, ale treba kdyz jsem moji zene sveril retezovku s kabelem, nejela dlouho. Ta postupna redukce delky kabelu mne pak zacala srat a dostala na odvetvovani benzinovou.
Childeater
Soused má od Stihlu celej set nářadí včetně strunovky a je to paráda, funguje to taky hezky a chtěl bych to hned.
Ne ale za ty prachy.
Hupert
Na odvětvování je akuřetězovka v pohodě a je toho menší hluk. Ano, práce je trochu pomalejší a je-li žena Stachanovka, od benzínu ji nedostaneš.
Arnold J Rimmer
Já teda žasnu co vy máte za ženský. Odvětvuje benzínovkou a večer zabije z rozpustilosti jen tak mimochodem bejka pěstí ???
h72
Má žena má Stihly dva, svoje vlastní, koupila si je sama. Nesmím jí na ně sahat. Má křoviňák a pilu, dohromady za padesát. Ji to baví.
Hupert
Ma zena mela kdysi Stihly pas.
Sysop
@Arnold
Moje zena vcera vecer chytala krtka. Ma rozarium zakryte folii a na tom mulcovaci kuru. Krtek zjistil, ze mezi kurou a folii se drzi nejaky brouci a larvy a chodi je tam zrat. Takze normalne vidis, jak frci boule na kure a ozyva se mlaskani. Behem cca 5 minut je nazranej a zmizi vedle mezi sutrama skalky. Protoze ma barak ve skalce, nedela hromadky a doposud jsme o nem nevedeli. Ale zena uz ho lovi treti den. Bez uspechu. No taxi k tomu zavolala mne. Konecne konecne reseni. Navrhnul jsem odstrel, ale to mi bylo rodinou zamitnuto a ze mam to mile heboucke zviratko chytit a pak ho nekdo odnese na louku, jako obvykle. Krtek mne nikdy nepokousal, takze ho chytam rukama. Tohohle jsem ale nestihal. Rychlej ja prujem, vsechna ti petiminutova kola se ctvrhodinovymi pauzami skoncila 3:0 pro krtka.
Sem se na to vysral a sel do bazenu. No kurva byl jsem tam chvili a najednou svistot kridel a v bazenu mi pristaly dve bile megakachny. Linej soused z baraku asi pul kilaku daleko jim nepristrihl kriiidla a kachny toho mely doma dost a vyrazily hledat rybnik. Po chvili boje jsem bazen uhajil, dokonce neposrany (riziko ze strany kachen, ne mne) a vykopal je ven. Kachna se rozbehla a odletela domu, kacer ne. A ze teda pujde pesky. No, taxem ho doprovodil, aby ho na silnici nekdo neprejel, ted je to tady samej luftak a prejety slepice. Takze pohled pro bohy. Vykracujici si kacer, za nim mokrej magor v plavkach a straduji si to s kopce do vesnice. Nevim, proc ten debil neletel, pritom se mu po tom horkym asfaltu muselo blbe jit.
A takhle my si tady zijem.
Arnold J Rimmer
To má krtek štěstí, že už je naše babka v pánu. Ta je bez milosti půlila rejčem Zkoušel jsem jí nakecat že takhle akorát množí, že každá půlka krtka zas doroste, ale neuvěřila mi.
Tak skončila mohje kariéra volebního leadera ještě dřív než začala.
Taxem se ted u obeda ptal, co na nas malej ceskej blekautik rikaji v Risi a koukali na mne jak zjara. Nikdo o tom nic nevedel. Zrejme se mainstream zminil jen okrajove.
No, az Rusaci odstreli elektriku v Kijeve, tak to bude tejden na vsech bavorskejch radiich, televizi i tech internetech, predpokladam.
quadra
Pokial nebol problem niekde v risi, ktoreho Nemca by zaujimal nejaky vypadok v protektorate :-)
Ale ano, Reichskomissariat Ukraine je dolezitejsi.
Podzimní verze:
Dnes bylo asi půl šesté večer a po zasedání krizového štábu vysvětloval Ing. Babiš národu, proč byl v části republiky blackout.
Prý za to mohl drát V411, který zkratoval zase jiné dráty.
Taky jsem to málem odnesl. Smál jsem se tomu, až jsem se málem vyboural na dálnici.
Představte si inženýra Čapáka, člověka, k jehož odborným znalostem tak nějak principiálně nemá nikdo respekt, jak s dikcí idiota hovoří o něčem, o čem nemá ani nejmenší ponětí, ale musí o tom mluvit, protože je světový lídr. A tento nepříliš bystrý jedinec a totální loser s veškerým sebevědomím a vážností předkládá národu historku, která je v podstatě hrozně smutná.
Prý se někde přetrhl nějaký fázový vodič a způsobil selhání sítě a tím blackout.
Ještě přesvědčivější bylo technické vysvětlení ministra Sterzika:
„Ten kabel není nekonečný, má určité svorky, čas od času dochází k nějaké poruše, která způsobí přerušení (…) “
To nic. On je ze Stačilo! Tam je to normální.
Nikoho nenapadne se zeptat, jak je tedy koncipovaná ta přenosová soustava, když na vyřazení milionu odběrných míst stačí jeden přetržený drát?
Je ta přenosová soustava správně navržená, když k tak rozsáhlému výpadku stačí jeden vadný drát?
Co třeba risk management? Máme tady státní firmu, jmenuje se ČEPS. Zaměstnává desítky lidí a ti to postupně přivedou do stavu, kdy k vyřazení přenosové soustavy pro polovinu země prý stačí přerušit jeden drát. Je přece normální, že dráty praskají. Wöhlerova křivka se tomu říká. Jak tito dobře honorovaní pracovníci vyhodnotili toto riziko a jaká opatření přijali, aby taková událost neměla fatální následky? No, zjevně asi nijak.
Neměly by kritické části systému být zdvojené, ztrojené, aby fungoval i při závadě jednoho z prvků? Neměl by systém být navržen tak, aby sám izoloval a obešel poškozené místo?
Víte, co je nejjednodušší job na světě? Spící agent nepřátelské mocnosti v Babišstánu. Tohle je totiž naprosto skvělá zpráva pro každého agenta krtka. Třeba pro nějakého šíleného teroristu, který by chtěl vyvolat zmatek, unést našeho světového lídra a požadovat za něj výkupné. Stačí najít vhodný drát a poslat proti němu jeden dron z Temu. Kdyby někdo nevěděl, tak tady je mapka ze supertajných vládních zdrojů.
Pan Inženýr a jeho banda léta trpělivě vysvětlují národu, že musíme platit vysoké ceny za elektřinu, vyšší než v okolních zemích, protože je třeba pracovat na odolnosti přenosové soustavy tak, aby byla odolná proti „novým výzvám“, jako například kolísání výkonu nahodilých německých energetických zdrojů.
To už je ono? To už je ta resilience?
Sorry, ale tohle je asi nejstupidnější vysvětlení, co se dalo vyprodukovat. Nedivím se, že jednali tak dlouho, protože vymyslet něco tak dementního muselo zabrat spoustu času. Čekal jsem nějakou historku o ruských agentech, kteří organizovaně zapínali samovary právě když slunce zašlo za mrak a tím rozkolísali síť, ale Havlíček dal všemu fleka. S vážnou tváří národu sdělil, že energetická bezpečnost země závisí na jednom drátu.
Preppeři, jdeme nakupovat. Pojem „krtitická infrastruktura“ totiž získal po dnešku úplně jiný rozměr. Ne že je kritická významem, ale v kritickém stavu.
Jo vlastně. Něco pozitivního na závěr. Občane, hlavně plať za elektřinu. Potřebujeme robustní přenosovou soustavu.
Jo, my to musime zaplatit, aby Nemci a Polaci mohli vydelavat na OZE.
Asi bude potreba sestavit nejakou hitparadu, na co maji Cesi prispet, aby v tom nebyl chaos. Na Ukrajinu, na nemecke a polske OZE, na NATO,…
Na to, jakým způsobem vládnoucí chamraď vede energetickou politiku, je s podivem, že k tomu došlo az teď. Co komáři postavili, tato verbež rozkradla a „zprivatizovala“. Kotlinka je definitivně na cestě do totální (__.__)..
;-)
cool 6.7.2025 10:43:55 Odpovědět
The Real Person Badge!
The commenter acts as a real person and verified as not a bot. Passed all tests against spam bots. Anti-Spam by CleanTalk.
Váš komentář čeká na schválení.
Neny epydemye vilarvenich legyonell swetrofec? :mail:
https://pravyprostor.net/blackout-cekali-vsichni-dezinfo-vlada-je-prekvapena/?unapproved=454518&moderation-hash=8b7397939ad43768657f5f1b3c53b955#comment-454518
https://www.youtube.com/watch?v=DfN75_81oXQ&list=RDDfN75_81oXQ&start_radio=1
Dofám, že na benzínkách namontují záložní generátory pro pumpy (Na elektrovozítka by to bylo už moc drahý), a půjde plati hotovostí i nadále. Jen blázen by jí teď rušil, ale bohužel už v politice jsou jen blázni.
To je jen jedna z věcí, které mě udivují. Teda kromě mobilních operátorů – že ani pumpy nemají zálohu na čerpání.
Přijde mi, že jsou tím sami proti sobě, zbytečně se připravují o operativní zisky.
Možná je v tom ještě něco jiného, co laik nevidí – ale v zahraničí ty centrály na pumpách jsou, takže je to zřejmě jen místní anomálie.
Pump je tady proti zbytku světa poměrně abnormální množství, a generátorů prej taky. Taková věčí centrála je kurva drahá konina (furt nejaý zkoušky, výměny kapalin atd. a pak je stejně 50:50 že to při reálným výpadku nenajede, pže to přetím Xkrát startovalo nastudeno aniž by to nechali pořádně prohřát). Tak se to zřejmě s ohledem na průměrnej počet výpadků (až donedávna skoro nulovej) kdy stačí vohnoutovi přejet pár kiláků k jiné pumpě, nevyplatilo. Ale to se možná změní, se uvidí.
Malé pumpě, kterou mám nejblíž (8 stojanů, dvě kasy a menší prostor pro občerstvení) by imho stačilo 5kVA a ještě by zbylo i pro kávovar. 5kVA v klasice nestojí ranec. V těch stojanech u pumpy nejsou nijak silný motory, ale jsou to vždycky asynchrony nakrátko, podle velikosti hádám okolo 0,5KVA. Takže kvůli jejich rozběhu by to musely být klasický centrály, teda bez invertorů a s klasickým alternátorem, co má řízení jen do kotvy, spojený se řízením jednotky motoru a co si nechá líbit krátkodobý nárazy třeba i +50%.
40 let staré vojenské EC tohle uměly a v pohodě zvládaly, takže ani nevidím důvod, proč by to nezvládly nějaké klasické Hondy…
Pže klasický Hondy už v ojvropě nejsou k mání, bež si stěžovat soudruhům do brusele.
Já mám palivovejch směsí dycky dostatečný zásoby v kanistérech, mi sou nejaký pumpy veskrze prdel. Spíš by mně zajímala ta Proxima https://dfens-cz.com/od-pantaty-vedou-draty/?show=comments#comment-475449
Behemot 6.7.2025 v 11:34
50:50 to při normálním výpadku nenajede?
Toho bych se nechtěl dožít.
Na stavbě používáme pro obtoky vznětovým motorem poháněné čerpadlo. Hladina v čerpací jímce stoupne, motor naskočí, čerpadlo vodu vyčerpá, motor zhasne. Až 7 x za hodinu když zaprší, jinak jednou až dvakrát. Poslední letošní použití – jeden měsíc nepřetržitě.
Při spolehlivosti 50:50 si některé stavební práce neumím představit. Jako třeba loni – výměna úseku splaškové kanalizace v městské zástavbě za provozu (380 l/s).
Vcera vybehl soused na zahumenek s elektrickou strunovkou. Rikam si – je ohleduplnej, kdo ma v tom hice poslouchat spalovak. Stavel jsem Vorrichtung proti foglum okolo boruvek a koukam, po nejake dobe soused dosekl a zmizel. Aha, dalsi aku. A zase sekl. Po nejake dobe zmizel. A pak uz jsem slysel jeho kosu se spalovakem. Nesl jsem mu vecer par cuket a soused nadaval jak spacek, ze ten kram byl docela drahej a ani celej zahumenek s nim neposekl. No, zda se, ze doba elektricka u nej skoncila.
My v práci už asi patnáct let plošně používáme na montáže Milwaukee, všechny stroje, co jdou koupit, na různej účel. Je to takový kompromis mezi cenou a kvalitou, základní nasazená laťka. Je to prostě tak, že některý účel užití tak moc chlastá baterky, že během několika minut končíš. Naopak, vrtačka nebo rázovej utahovák jedou celej den na jednu menší baterku.
Ony jsou ty počty nakonec docela jednoduché – pokud má skromná benzínová strunovka 800 W a má ji nahradit elektrika, jede na 20 V, chlastá teoreticky 40 A. S baterkou 4 Ah je to tedy na 6 minut provozu, s tím, že v praxi se sice nejede furt plný výkon, na druhou stranu baterku nikdy nelze využít celou.
No jasne, ze v tom je Hund begraben. Rucni sroubovak na spalovak asi neee, ale vetsi stroj, kterej ma podavat vykon ma proste pomer vykon/cena prijatelnej pouze, pokud ma spalovak. V praci si Germani sdeluji dojmy stran ruznych elektrickych udelatek a puvodni nadseni nekde pred peti lety je nyni nahrazovano celkem racionalnim pristupem, ze male kokotiny na baterky jsou prijemne, ale velke vykonne veci proste maji mit motor. Spalovaci motor.
Anebo kabel, no ni?
Jo, ale treba kdyz jsem moji zene sveril retezovku s kabelem, nejela dlouho. Ta postupna redukce delky kabelu mne pak zacala srat a dostala na odvetvovani benzinovou.
Soused má od Stihlu celej set nářadí včetně strunovky a je to paráda, funguje to taky hezky a chtěl bych to hned.
Ne ale za ty prachy.
Na odvětvování je akuřetězovka v pohodě a je toho menší hluk. Ano, práce je trochu pomalejší a je-li žena Stachanovka, od benzínu ji nedostaneš.
Já teda žasnu co vy máte za ženský. Odvětvuje benzínovkou a večer zabije z rozpustilosti jen tak mimochodem bejka pěstí ???
Má žena má Stihly dva, svoje vlastní, koupila si je sama. Nesmím jí na ně sahat. Má křoviňák a pilu, dohromady za padesát. Ji to baví.
Ma zena mela kdysi Stihly pas.
@Arnold
Moje zena vcera vecer chytala krtka. Ma rozarium zakryte folii a na tom mulcovaci kuru. Krtek zjistil, ze mezi kurou a folii se drzi nejaky brouci a larvy a chodi je tam zrat. Takze normalne vidis, jak frci boule na kure a ozyva se mlaskani. Behem cca 5 minut je nazranej a zmizi vedle mezi sutrama skalky. Protoze ma barak ve skalce, nedela hromadky a doposud jsme o nem nevedeli. Ale zena uz ho lovi treti den. Bez uspechu. No taxi k tomu zavolala mne. Konecne konecne reseni. Navrhnul jsem odstrel, ale to mi bylo rodinou zamitnuto a ze mam to mile heboucke zviratko chytit a pak ho nekdo odnese na louku, jako obvykle. Krtek mne nikdy nepokousal, takze ho chytam rukama. Tohohle jsem ale nestihal. Rychlej ja prujem, vsechna ti petiminutova kola se ctvrhodinovymi pauzami skoncila 3:0 pro krtka.
Sem se na to vysral a sel do bazenu. No kurva byl jsem tam chvili a najednou svistot kridel a v bazenu mi pristaly dve bile megakachny. Linej soused z baraku asi pul kilaku daleko jim nepristrihl kriiidla a kachny toho mely doma dost a vyrazily hledat rybnik. Po chvili boje jsem bazen uhajil, dokonce neposrany (riziko ze strany kachen, ne mne) a vykopal je ven. Kachna se rozbehla a odletela domu, kacer ne. A ze teda pujde pesky. No, taxem ho doprovodil, aby ho na silnici nekdo neprejel, ted je to tady samej luftak a prejety slepice. Takze pohled pro bohy. Vykracujici si kacer, za nim mokrej magor v plavkach a straduji si to s kopce do vesnice. Nevim, proc ten debil neletel, pritom se mu po tom horkym asfaltu muselo blbe jit.
A takhle my si tady zijem.
To má krtek štěstí, že už je naše babka v pánu. Ta je bez milosti půlila rejčem Zkoušel jsem jí nakecat že takhle akorát množí, že každá půlka krtka zas doroste, ale neuvěřila mi.
Tak skončila mohje kariéra volebního leadera ještě dřív než začala.
Wyzířof
https://www.facebook.com/100078109968218/videos/1715436075776079/
A jabadabadůři
https://www.facebook.com/watch/?v=988774009720585
Vláda rozjela kolem blackoutu nebezpečnou dezinformační hru
https://denik.to/vlada-rozjela-kolem-blackoutu-nebezpecnou-dezinformacni-hru/
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-plakaty-proti-obtezovani-na-nemeckych-koupalistich-budi-kritiku-jako-pachatele-zobrazuji-mladika-se-svetlymi-vlasy-40529119
Tak v Nemecku maji nastesti jasno.
Taxem se ted u obeda ptal, co na nas malej ceskej blekautik rikaji v Risi a koukali na mne jak zjara. Nikdo o tom nic nevedel. Zrejme se mainstream zminil jen okrajove.
No, az Rusaci odstreli elektriku v Kijeve, tak to bude tejden na vsech bavorskejch radiich, televizi i tech internetech, predpokladam.
Pokial nebol problem niekde v risi, ktoreho Nemca by zaujimal nejaky vypadok v protektorate :-)
Ale ano, Reichskomissariat Ukraine je dolezitejsi.