Možná je to jenom spekulace … - zpět na článek

Počet komentářů: 223

Přidat komentář
 1. To je kravina. V Česku nikdy nikomu účet nevystavime. Nikdo nikdo neodsere své lumpárny. Nezavreli jsme ani protiratora Vaše, který byl zodpovědný za desítky justičních vražd, posílal Čechy do gulagu a na uran a dokonce nařídil nejméně 10 mimosoudních poprav. Ani tenhle pašak nešel do lochu. U nás nikdy nikdo nic neodsere. A bývalý fizl? To už tuplem ne.

  1. To bohužel není tak úplně pravda. Nevinní odsírají zcela pravidelně. Vzpomeňte pana Libru, vzpomeňte growshopy, vzpomeňte Václava Houšteckého, atd. atd. atd. atd…. :(

  2. Za komouše to odsral Miroslav Štěpán.

   1. Ten to odsral predevsim za sebe, protoze byl blbej.

 2. A co jiná spekulace.
  ANO ztrácí voliče a najednou se objeví spřátelený fízl, odnikud a za nic má profi kampaň a odloví to co Burešovi uteklo, aby se to po volbách zase spojilo.

  1. Představte si kolik může vydělat za léta fízlování, až po kariéru super nadfízla, k tomu uvažujte žádné výdaje za manželku, haranty, hypo,..
   Řekl bych, že i prdel si utírá minimálně Palackým. Takovou kampáň si, za svůj život škudlení, jistě může dovolit. Jen zůstává ta otázka proč.

 3. Stačilo, že odvolal premiérku vlády NAGYOVOU. Jak a proč je jedno. Tím neříkám, že to co přišlo potom bylo lepší.

  1. Nevím jestli je dobré žít v zemi, kde fízl odvolává premiéra.

   1. Vím určitě, že nechci žít v zemi kde (nejenom) premiéra úkoluje domina. A když si pro ni dojde fízl, tak pucflek podá DEMISI. Máte špatné informace. To co jste napsal, se nestalo.

    1. Premiéra stejně jako jakoukoli jinou osobu může řídit kdekdo. Rozvědky, poradci, spolustraníci, manželky, milenky, registranti. Šokující věci na tom mají hledat media, případně to nějak kontrolovat domácí tajné služby. Jak to premiér ustojí či neustojí záleží na osobnosti. Pokud fízlové aktivně vyrobí skandál (nakonec z toho před soudem nic moc nebylo, zajímavější je ptát se o čem vláda tou dobou (ne)jednala a o čem následující po ni (ne)jednala), který položí vládu a ventilují spisy do novin, pak nás to posouvá někam hodně k rovníku a banánům.

     1. No to se ví také. A to byl zřejmě pravý důvod akce kabelka. Nedlouho předtím sebral 2 letadla plný průmyslových oligrachů a letěli směr Moskva, porcovat Dukovanského medvěda /nic proti, raději ostrov od Rusů a zbytek od domácích, než to NIC o čem se teď bude X let jen kecat/. Totéž se událo nedávno. Když hrozilo, že Rusko nebude škrtnuto z tendru na Dukovany. Proto Vrbětice po ose Koudelka-Respekt.

     2. A co ti na tom přijde špatného? Řídit premiéra či další ouředníky je v naší zemi zcela legální. Taktéž je zcela legální z něčeho premiéra obvinit a zcela legálně o tom pak rozhodl soud.
      V čem konkrétně nás to tedy posouvá k rovníku?

      1. Křivě obvinit vykonstruovanou nesmyslnou kauzou, nezákonně zadržet zlato bez jakýchkoli důkazů nebo i jen indicií komu patřilo, smést vládu bombastickými a opět křivými obviněními, a to všechno v režii pár zmetků od policie s úzkými vazbami na politika (Babiš) který přišel potom a díky tomu.

       To je rovník.

       1. Ale ta kauza nebyla nesmyslná nebo vykonstruovaná, i soud konstatoval, že se řada věcí odehrála, jen konkrétní soudce naznal, že to bylo legální případně že důkazy nejsou dostatečné. To nijak neimplikuje, že to bylo dle zákona, správné či dokonce spravedlivé. Za přijímání takových úplatků, pardon darů, bys i jako obyčejný manažer téměř v každém korporátu letěl na hodinu. Ve službách státu úplatky jen dodaníš a jsi v pohodě. Instruování tajných služeb jakbysmet, na to zase není paragraf nebo jen byla snaha žádný nepoužít?
        Nesměšuješ tak trochu „nestalo se“ a „soud neodsoudil“?

        1. Ne. Tak to nebylo.

         Soudce jasně řekl, že se Šlachta pokusil kriminalizovat nevinné jednání, které tu vždycky bylo za každé vlády a nic kriminalizovat se na něm nedá.

         Jinými slovy totéž, jako kdyby najednou Šlachta obvinil tebe, že jsi těžký zločinec rozvracející demokracii, protože píšeš příspěvky o politice sem na D-F aniž bys deklaroval Zadavatele: a Zhotovitele: jak požaduje zákon o politické propagaci… Naprosto zjevně absurdní a ničím nepodložené obvinění.

         Ale máš pravdu, můžeš si vybrat. Buď se to blíží banánové republice, kde fízl Šlachta vykounsruovanými důkazy a absurdními křivými obviněními shazuje vládu…

         Nebo je to policejní stát, kde dementní fízl s IQ 80 násilím rve paragrafy na naprosto nesouvisející jednání, protože je to úplný idiot který nestačí na svou práci, zato se dostal do vysoké hodnosti, a tím shazuje vlády a ničí desítkám lidem životy.

         Tak jako tak z toho vychází, že Šlachta ne-e.

         1. Přesně tak.

    2. Spíš se nabízí otázka, jestli je slušňák jako Nečas tím pravým pro nejvyšší politické posty. Či jinak, není nakonec sociopatická kunda jako Babiš ideálním kandidátem?

    3. Ze politika ukoluje domina, je celkem bezne. Bezne ale neni, ze namisto zaplaceni a dohodnuti si dalsiho terminu navstevy si ji blbec vezme domu.

   2. Vzpomínáte na Kubiceho zprávu? Jak Před volbami vlastně odstřelili Paroubka? Nic se nepotvrdilo, ODS se dostala k lizu a ten skvělý policista Kubice šel dělat ministra vnitra.
    Současného premiéra se snažil torpédovat Nevtípil (mimochodem místně nepříslušný). Prostě policie a hlavně její zdroje jsou v politice velice dobře využitelné.

    1. Tak to je prece standardni moderni demokraticky postup, ne? Viz ty ruzne novicoky, Vrbetice,… porad stejny scenar. Bouchne senzace, prekope pravidla a po nejake dobe bud vysumi bez dukazu, nebo se rovnou ukaze, ze to byla lez, ale uz je to fuk. Takove Gliwice v nekolika reprizach.

     1. Novicoky, Vrbetice se ukázaly jako lež? Takže je fakt pravda, že si tam ti dva šli prohlédnout katedrálu? No nevím, pokus dobrej, ale na to interview úplně nejde zapomenout a Rusové tam roli Strážců Pravdy fakt nehráli.

      1. Opravdu se chcete dozvědět pár informací o Vrběticích a klást si otázky, na které nejsou pěkné odpovědi? Máte možnost, projděte to a sdělte mi Váš dojem. https://vlkovobloguje.wordpress.com/tag/vrbetice/page/2/

       1. U toho Vlka si to projděte opravdu pozorně. Ten chlap tomu musel věnovat dost času a nic bych nedal za to, že byl i na místě, vyzpovídat místní.
        A pak se optejte, kdo asi seděl v celkem dvou různých vozech a nafotil nejprv ten hořící fosfor před barákem a potom i hořící ipu na střeše.

       2. Informace tam bohužel žádné nejsou, jen dohady. I ty jsou bezesporu namístě, jen škoda, že tam Vlk furt mele nějaké ukrivdene řeči o „jediné pravdě“ a hrčí tam dokola pětku novinarskych jmen, jakkoli s meritem věci nemají nic společného.

        1. Jistě. Dárky totiž nosí ježíšek a informace Koudelka&respekt. Viz Servisdok „kdo asi seděl v celkem dvou různých vozech a nafotil nejprv ten hořící fosfor před barákem a potom i hořící ipu na střeše.“? Kdo volal hasiče? Kde se vlastně našla ta těla dvou co tam zařvali?
         Novinářská jména jsem tam nečetl. Pisálků mnoho.

         1. Aha, a co by tedy udělali praví novináři, jsouce více než pisálky? Mohu poprosit o poučení?

          1. Můžete. Leč k čemu to, když nestojíte o to být poučen. Vlk zpracoval Vrbětice líp než Koudelka Bureše.

        2. PS: rychlej, stačila hodinka a 40 minut. Nu což, škoda hrachu.

         1. Díval jsem se jen na ten digest, který zmiňoval servisdok, a řekl své dojmy z té Vlkovy omáčky, která tu faktickou matérii podle mě tou určitou ublížeností zbytečně shazuje. (Ano, novináři mají své zdroje a zdroje mají své zájmy a důvody, proč s novináři mluvit; ale koho to překvapuje? Pravidla jsou bezmála sto let daná.) Nemám ambici proniknout do vrbětického případu a rozplést ho z občanského pohledu zvenčí; nemám názor, jak se to tam odehrálo; jen tedy nesouhlasím s tím, jak to prezentuje sysop – „všechno se jako vždy ukáže jako lež, ale už to nikdy nikoho nebude zajímat“ – to je, při vší úctě, klasické brblání, novinová zpráva^-1.

          1. Vrbetickej pripad uz se rozpletat nebude, rozpletat neni dal co. Ucelem bylo stopnout Rusaky u vystavby jadra. To se podarilo. Plus, poskozene vesnice dostanou od vlady nejake bolestne. Kdyby za vinika byla soukroma firma, takhle snadny by to ze statni kasy nebylo. Takhle to zatahneme vsichni a naoko se udela bububu na Rusaka, ze ma u nas cejch. Ten nas s tim posle do prdele a zavre se nad tim voda.

           Nic jineho ta exhumace stare zalezitosti splnit nemela.

          2. Nějak tak.

          3. A Orbán mezitím uzavřel s Rusákem dohodu o dodávkách zemního plynu, zatímco my budeme hrdinně drkotat zubama :-)

          4. Nedrkotali zubama naši dědové a otcové před 80 a více lety kdy o nějakém plynu z šíré Rusi neměl nikdo ani potuchu ..

          5. Re: kiv614.10.2021 v 22:42

           Jo, jasne, tak se vrat do doby pred temi 80 a vice lety. Vem velky kladivo a rozmlat hlavni jistic v rozvadeci. Ukaz, jakej jsi frajer. A nezapomen, ze tehdy se topilo uhlim a drevem. Nezapomen si oboji nakoupit, cena leze nahoru. Je zajimavy, ze treba lidi se shodnou na tom, ze banky jsou kurvy, ale porad do nich lezou pro uvery.

          6. Sysop 4.10.2021 v 24:64

           Přesně.
           Názor, že by se mohlo vyšetřit a prokázat něco, co tajná služba uvedla jako prostý fakt, je podle mého mínění směšný.

          7. Zrovna odstavení rusáků od lizu na zdejších JE považuji za snad jediný „úspěch“ téhle bábovy vládní kamarily.
           I když jejich motivace byla samozřejmě poněkud jiná..

          8. Nebojte se, vy si ještě před zrcadlem nafackujete za tento výrok. Es kommt der tag. Zatím máte befehlem: Sehnat filtr na ele z EDU a ETE a uškrtit plyn na půlku. Tak hybaj.

          9. Re: kiv614.10.2021 v 22:47

           Tak jasne, pokud chceme bojovat za kazdou cenu bez ohledu na vlastni ztraty, pak to samozrejme Rusakum natreme a budeme, alespon tady u nas, za moralni viteze. To bezpochyby. A muzeme pak na Nemce hulakat, ze sice oni si zatopi plynem a ve finale predelaji uhelky na plyn a nejak oddali tu energetickou picovinu, zatimco na nas proste nezbyde. Od Rusaku bereme palivo do jaderek, mame tady jejich nekolik bloku, ale rozhodne tim, ze jsme zablokovali jejich sanci postavit ten dalsi, jsme se naprosto osamostatnili. Jasny. Cili vystavba dalsiho bloku, kterej proste neoddiskutovatelne potrebujeme (pokud tady nechceme mit Cinu 90. let, kdy elektrika sla jen tri hodiny dopoledne kazdej sudej den), se nam nyni prodrazi odesitky miliard korun a terminove protahne, protoze zatimco Rusak ty maly reaktory umi postavit behem 8-10 let, tak takovej Westinghouse v Jizni Karline uspesne utratil 9 miliard dolaru a nevygeneroval ani watt elektriky. Takze bude potreba uzavrit smlouvu s nim, podobne, jako vyhodne nakoupit od Amiku vrtulniky. Aspon pomuzeme Americanum trosicku zacelit dluhy, to nas jiste zahreje.

           Ty kecy o nezavislosti jsou do nebe volajici picovina, ktere muze verit jen blbec. V globalnim svete, ve kterem dneska zijeme, neni mozne byt na nekom nezavisly, a to zejmena, pokud je to kurva velkej hrac v regionu. A Rusak je suverenne nejvetsim dodavatelem energii v Evrope. Tak to proste je. Takze my ho sice vykouseme z jednoho bloku JE, on nam dela servis a dodava dily na ty druhe, ale to neva, my si radi priplatime desitky miliard, vsak prece dluh v kase neni dost velkej.

           Ja bych taky byl rad nezavislej. Na Rusakovi, na Nemcovi, na Cinanovi… ale snesu se na zem a uvedomim si, ze mne to bude stat neskutecnou raketu a ve finale mi ta zavislost stejne zustane. Takze ekofasisti se chechtaji, protoze jejich vize neekonomicnosti jaderek se jen podpori, nic vic.

          10. Sysop 5.10.2021 v 6:15

           On Westinghouse v tuzemsku přece již jednou přesvědčivě dokázal, co dovede, ne?
           Upozorňoval na to zdejší obyvatele i Greenpeace, jeho reklamní spoty a plakátovací tabule u silnic zobrazující vír tisícikorunových bankovek odlétajících v dál si snad ještě někdo pamatuje, samozřejmě kromě politiků a novinářů vybavených selektivní pamětí.
           Lidé, obhospodařující naše peníze ke svému prospěchu pracují přesně podle scénáře holywoodského filmu pro středoškoláky:“Dej mi šanci! Dej mi ještě jednu šanci! Každý má právo na druhou šanci!“
           Nasrat.

          11. Ja bych mu tu sanci dal, kdyby jeho exces byl jeden jediny a jinak mel ve svete dobre reference. Jenze zatimco ruske reaktory jsou v mnoha zemich sveta a jedou, tak Westinghouse ma jedinou dokoncenou referencni stavbu. Jinak prusery a financni ztraty, kam se podivas.

           Do energii by se politika vubec nemela plest. To je tema pro ekonomy. Bezpecnost statu je sice pekna vec, ale ne v zemi, kde je BIS ovladana CIA. Pak nejde o nasi bezpecnost, ale o „zajmy“ a hlavne nekoho uplne jineho, kdo ve finale ma s nazi zemi obchodni obrat nizsi, nez ti Rusaci. Takze zatimco obcan USA Vondra a jeho rodinka jasaji, splacet ty dluhy budeme my a nase rodinky.

          12. Takže není zájem, ale plkat budete nadále. Jak typické.

          13. Sysop: reálně jsou nejlepší volba pro JE Francouzi. Technologicky nejsou o tolik horší než Rusové, ale to je úplně jedno.

           Jde o tom, že Francouzi jsou jediní, kdo budou za naši JE ochotní kopat v Bruselu, pokud ji budou stavět. Aby nám ji Brusel nezařadil do „špinavých“ zdrojů které se nesmí financovat buď vůbec, nebo s mastnou přirážkou.

           Právě letos vzniká stále vyhraněněji jaderná koalice Francie+Finsko+Polsko, protože ti všichni chtějí stavět JE, a Francie je tam nejdůležitější jazýček na miskách vah v „zelené taxonomii“ EU.

           Jenže Francie už má většinu JE postavených a zbytek staví, takže jí zelená taxonomie jádra může být egál. Ovšem pokud bude mít miliardy za stavbu JE ve střední Evropě, potom typicky francouzsky nebude znát bratra a klidně vztekle pošle Němce ke všem čertům a bude je v Bruselu vydírat.

          14. Finove kupuji v teto velikosti rektory od Rosatomu a Francouzi maji rovnou s Rosatomem pro tento typ reaktoru Joint Venture. Takze pokud budou u nas ‚stavet‘ Frantici, bude se na stavbe hovorit cistou rustinou, bez ukrajinskeho prizvuku.

      2. Novičok jako smrtelný jed je lež každopádně:))
       Těžko říct, co je pravda, protože ani jeden zdroj, z kterého ty čerpáš není ani zdaleka nezávislý. Ale chceš tomu věřit, protože Rusko je fujky.
       Ale lidem stačí málo. Není potřeba ani deepfake a stačí pár rozmazaných fotek z cctv kamer a pár prohlášení.

       1. Organofosfaty nejsou smrtelné jedy? Já chci něčemu věřit? Ten rozhovor s dvojicí ruských turistů je tedy věrohodný, nebo se nestal? Co vás vede k užívání dětinských interjekci typu „fujky“?

        1. podotek 4.10.2021 v 14:05

         Organofosfáty jsou smrtelné jedy bez diskuse.
         Novičok ale není organofosfát, je to mediální konstrukt. I když původně bylo slovo novičok pro látku, o níž se předpokládalo, že patří do skupiny organofosfátů, zavedeno, alespoň podle toho, co je t.zv.obecně známo.

        2. Tak když řada obětí přežila prakticky bez následků…já teda předpokládám, že to slovo „smrtelné“ znamená, že po aplikaci způsobí smrt.
         Rozhovor se stal. A dál?

         1. Tak asi vždycky záleží na dávce, způsobu intoxikace a včasnosti a způsobu případné pomoci, ne? Podle stejný „logiky“ bych taky mohl označit atomovku za nesmrtící zbraň, když její působení nemálo lidí přežilo.

          1. A k tomu potřebuješ novičok? A nestačí jed na krysy, který koupíš na každém rohu? Nebo obyčejný nůž? Či v Británii módní řetěz?
           Jenže on se pak řetěz, nůž nebo jed na krysy těžko spojí s Ruskem.
           Já si to umím představit jako false flag i jako akci Ruska, jenže pro ani jedno nemám dostatek spolehlivých informací.
           Někomu ale stačí novičok – Rusko – případ vyřešen.

          2. Třeba je to dvojtý false flag. Prostě Rusáci to udělali schválně novičokem, aby pak mohli říkat, že to je taková okatá blbost a někdo to na ně navlékl.

          3. Startere, Rusko už desetiletí dělá tyhle věci nikoli tak, aby se nedaly spojit s nimi (jako by předpokládala česká logika), nýbrž naopak tak, aby se s Ruskem spojit daly.

           Rus má totiž skrzevá svou národní povahu největší pocit zadostiučinění, když udělá nějakou prasárnu, všichni to vědí, ale nikdo mu za to nic nemůže. Pak si totiž připadá silný.

           Viz anexe Krymu.

           Navenek lhali že „to nejsou ruští vojáci“. Kdyby se drželi starterovské logiky, rozdali by svým mužikům AKM a ukrajinské uniformy aby udrželi „věrohodnou popiratelnost“. Ale co udělo Rusko? Přesný opak – navléklo své zelené mužiky do Ratnika a dalo jim nejnovější Pečengy, aby nikdo nemohl mít pochyb, že tohle nemůže být nikdo jiný než ruská armáda. A pak svým vojákům rozdali medaile za anexi Krymu.

           Prostě chtěli lhát tak, aby všichni věděli že Moskva lže – ale že s tím nikdo nemůže nic dělat. To je ruská představa o „síle“.

           A s těmi exemplárními otravami to dost dobře může být (neříkám že je) totéž – „my u vás budeme zabíjet koho chceme a vy nám za to nic nemůžete, chacha!“

          4. Však právě z tohoto důvodu píšu, že si umím představit, že to udělalo Rusko. Dát najevo oběti a zemi, kde se ukrývá, že se neschová. Na druhou stranu za to vyfasovali další sankce. Chápu, že jim za to stojí Krym, ale nějaký exagent?

          5. Musíš brát v potaz, že Putin je ex-KGB.

           A každý, kdo nastupuje do ruských tajných služeb, je výslovně varován, že pokud přeběhne, tak ho dostanou a nebude to ani trochu hezké.

           Rezunova/Suvorovova historka se strčením chyceného přeběhlíka zaživa do kremační pece je patrně autorská nadsázka, ale přísní na to vždycky byli extrémně.

           Takže pokud rozvědčík, který to ještě bere osobně, chce vyřídit účty s přeběhlíkem a zároveň zastrašit další potenciální přeběhlíky…

           Navíc ty sankce ho moc nebolí. Půlce se vyhnul přes offshore společnosti a ta druhá půlka se ho osobně netýká, to si v Rusku vyžerou nějací kmáni kteří Putina nezajímají.

      3. Takhle nejak vznikly povidacky o UFO. Pokud nemame nejake rozumnejsi vysvetleni na nejaky jev, muselo to proste byt UFO.

       1. UFO znamená jen jiné slovo pro „nemáme pro to vysvětlení“. Nechápu.

        1. podotek:
         „… Vrbetice se ukázaly jako lež? Takže je fakt pravda, že si tam ti dva šli prohlédnout katedrálu?…“
         – – –
         Kdy, prosím pěkně, KDY…?

         .

         1. Jako že když useknes začátek mojí první věty, ptáš se mě pak nesmyslně? Ano, to je pravda.

          1. podotek:
           Já se ptal KDY…?
           Datum nějakej, kdybys dal, prosím…

           .

 4. Lobelt je dle mého názoru jen oportunista a křivák.A s největším zmrdem AB se klidně spojí aby se dostal k lizu,ostatně tak jako všichni..

 5. Bob je úplnej nýmand a Babiška nejspíš končí. Teď přijdou dredatý bolševici a půjde to do kytek hodně rychle. Za pár let po sobě budeme střílet. Všichni proti všem. Takovej celonárodní, možná celoevropskej deathmatch. Akorát už nebude žádnej respawn.

  1. Nepřijdou.
   Estébák už do toho navalil tolik (státní) škváry a úsilí, že to prostě nemůže projet.
   I kdyby čert na koze jezdil, tak některý ministerstva životně nutně potřebuje pod palcem, obsazený lidmi ala Hajzlíček.
   Osm roků si kočíroval všecko, co potřeboval a teď by to mělo jít do hajzlu?
   Ale jestli náhodou, tak to bude s pěkným ohňostrojem.
   Taky je zajímavé, jak se stáhl velké efko.
   Asi mu Šéf doporučil, neukazovat se moc a pokračovat dál tak, jako třeba Poche a jemu podobní.

 6. Od ’89, kdy šel rudoch od válu a nahradil ho bývalý rudoch, zmrd typu Pithart, Rychetský a podobné kreatury, NENÍ v politice jediný, kterému bych podal ruku! Jak říká jeden strýc tady na Moravě, každý z nich je víc podobný na zloděje než na krávu…

 7. Tak fízl se nedostal do sněmovny. Udělalo mi to radost, stejně jako prohra komoušů, socanů a jen čtyři poslanci pirátů.
  Teď už jen aby zmizel Zeman z hradu a fízl šel na hrad (ten červený, nedaleko Mohelnice) a budu si přát už jen kafíčko.

  1. Urza je šiesty od konca.
   Inak nad 5% sa vám tam predrali len 4 strany.

  2. Ti Bukanyri jsou tri, ne?

   1. Ctyri, uz to vidim. No, tak je vse oproti minule v naprostem poradku.

     1. Jinak řečeno: „Hele SPOLU, jestli nechcete abychom vám položili vládu, tak nám odsouhlasíte Istambulskou úmluvu, ekodaně, ideologizaci školství, kriminalizaci hate speech, a všechno další co si vymyslíme. Váš Ivan Bartoš.“

      Moc, moc rád bych se mýlil, ale empirie ohledně ODS mluví jasně, a Petr Fiala stejně jasně prohlásil, že nepůjdou do opozice jen kvůli tomu, aby nemuseli táhnout s Piráty…

      1. I když se budou čtyři Piráti cukat a vyhrožovat odchodem, tak pořád zůstává 104 hlasů. Kroužkování jim sebralo vítr z plachet :)

       1. Asi tak. I bez Pirátů maj pohodlnou většinu. Ale stejně je to zajímavá fíčura, takhle hacknout koalici.

       2. Mimochodem, očekávám, že pokud ti, co Ovarovi vedou ruku, pověří Babiše sestavením vlády, tak bude Bába STAN slibovat hory doly zlaté parohy, aby se vysrali na Piráty a šli s ANO do holportu.

        1. Zatím cílí spíš na SPOLU, potažmo ODS, protože mají víc mandátů a taky tam asi přece jenom je víc těch, které by mohl zviklat (třeba Kuba se vyjadřoval už před volbami, že by s tím zas takový problém neměl, pokud se nepletu).

         1. Cílí. Ale ti ho fáknou. Nemaj důvod, uzavřeli velkokoalu s PaST.

          1. Jedine, že by prišla ponuka, ktorá sa neodmieta.

          2. Bures uz neovlada svoje statni birice ve svuj soukromy prospech, takze pokud nekomu zaklepe na dvere Buresova parta, uz to nebude financak, ale spis nejaci Rusove.

          3. Není nutno.

           Postačí zamířit na strany a partaje, které by v té velké koalici nedostaly moc, mají nějaké koaliční rozpory, atd. Osoby netuším, ale Bureš by mohl cílit na ty, kteří mají slabé vnitrostranické postavení nebo se tak či tak chystají skončit, ze stran vidím Lihovce a Piráty jako potencionální přeběhlíky. Pořád budou totiž existovat koaliční a vnitrostranické boje a z nich vzešlí outsideři.

          4. No zatím to může zkusit tak na piráty :)

          5. což o to, oni by se asi našli i jiní, jenže problém Babiše je, že jde dolů. Jeho hvězda pohasíná. Sype se toho na něj moc. Trestní stíhání, konflikt zájmů, daňový úniky… A přeběhhnout k někomu kdo jde dolů není dobrý nápad. Přebíhá se k těm, co stoupají, nebo jsou na vrcholu moci. Navíc Babiš už není takový alfasamec jako vypadal na začátku. Vzpomeň si, jak ho vodil Zeman na provázku, když šlo o to, jestli bude Šmarda ministrem.
           On má prachů furt dost a má i slušnou moc a vliv, ale je otázka, jetli mu to stačí i na ten nejvyšší level hry. Tam je těch hybatelů a nositelů moci víc a žerou se tam jako psi. Voličům to stačí, pro ty je silnej dost. Ale na celostátní úrovni jsou v pozadí úplbě jiný síly a jiná perspektiva.

          6. a co jim nabídne? Prachy? Aby u nich za čtyři roky na dveře zaklepal finančák a zásahovka? I kdyby ustál ještě tyhle volby, tak ty další už neustojí. A vítězové si to s přeběhlíkama vyřídí.
           A přetáhnout celou partaj? V roce 2017 byla možnost buď vláda s Babišem, nebo opozice. Ale teď? Ale teď? Dělat onuci psychopatický kreatuře?

        2. Veď vraj Zeman už skôr povedal, že poverenie skladať vládu dostane najsilnejšia strana a nie najsilnejšie zoskupenie. Takže asi už vopred rátali s tým, že voľby môžu dopadnúť akokoľvek. Takže to je situácia, ktorú vám nikto nezávidí. Buď to budete mať na ďalšie 4 roky na hovno, alebo na piču.

         1. Pro Zemana je ovšem blbý, že Spolu a PaSt mají většinu, takže ho můžou zbavit pravomocí že zdravotních důvodů. K čemuž jim stačí prostá většina. Což je něco, o co Mynář a spol rozhodně nestojí. Takže Babiš asi dostane první pokus a pak šlus.
          Nebo ho Zeman podrazí rovnou a dá to Fialovi. Zlá svině je na to dost.

          1. Většinu v Senátu i Sněmovně..

          2. Tak je dobre, že sú tam nejaké ochranné mechanizmy.
           Ale otázka pre vás v ČR je čo bude pre vás horšie: SPOLU + PirStan alebo ANO + ………..(tu neviem kto by im na to kývol – hoci pri správnej motivácii sa niekto nájde).

          3. Je to asi jako nabídka, jestli chceš kopnout do koulí levou nohou nebo pravou nohou.

          4. pre Hanes 10,10,2021 v 0:40
           Tak to je teda pekne na hovno…….

          5. @shane
           No tak otázka je, jestli je Zeman při smyslech nebo není. Pokud při smyslech je, tak musí vidět, že o kdyby se náhodou Babišovi podařilo nějakou frakci přemluvit k jeho podpoře, jako že to je nesmysl, tak nějaká Letná před dvěma lety bude vůči očekávanému brnkačka. Možná je při smyslech a tuší to a je mu to jedno. Ale být Babišem, tak si spočtu 2a2 a ještě dnes ohlásím, že se o složení vlády nepokusím, i kdyby mě nakrásně Zeman vyjednáváním o vládě pověřil.
           Kromě toho celkově čeká asi nejen ČR velmi těžké období a na ten konec zadlužování a nezvyšování daní jsem teda hodně zvědavej. Zvláště, jestli bude Škodovka opravdu čtvrt roku stát. S touto situací by si neporadila bez ztráty kytičky ani chytrá Horákyně, natož pak ODS jejíž kombinace neschopnosti se všehoschopností nám Babiše stvořila.
           Ale je pravda, že média vždy ODS odpustila prakticky vše, takže inteligentním pravicovým voličům zase chvíli potrvá, než si všimnou, že ráj se nekoná, i když je Babiš od válu pryč.

          6. Idnes ODS neodpustí nic.
           Zemanovi je to asi jedno, toho maximálně zajímá jak ještě co nejvíc zasmrdět nebo komu by se ještě potřeboval pomstít, než si ho vezme čert.

         2. V teto souvislosti je pikantni, ze i kdyz Spolu maji nejvic hlasu, tak Babis ma nejvic mandatu (konkretne 72). Coz Zeman muze pouzit jako argument, proc nejdriv dat sanci sestavit vladu Babovi.

          1. To je dlouhodobě známý snad, že to sce dávat vítězné straně.

          2. Jenže když to vyhlašoval, tak nepočítal s tím, že tam nebudou ani socani, ani komouši, a že Spolu + PirStan dají přes sto hlasů. ANO sice je pořád nejsilnější stranou, ale momentálně s nulovým potenciálem tu vládu úspěšně složit, nebo alespoň vyjednat její podporu, tudíž je první pokus pro Babiše jasná ztráta času.

          3. @ eviljack 10.10.2021 v 4:14

           Nemusi to byt nutne ztrata casu. Ziskany cas by Babis mohl vyuzit k pokusu zevnitr rozlozit Spolu nebo PirSTAN a pak nejakou frakci pretahnout k sobe. Da se cekat, ze minimalne na nekoho tam ma kompro ve stylu „na Chovance mame slusne nabito“ jako v roce 2017 neblahe pameti.

          4. @Caleb S tím evidentně i počítá, na druhou stranu si nedokážu představit, co by na koho musel vytáhnout.

          5. Len dve otázky. Myslíte si že Zeman ešte žije? A ak áno tak si myslíte, že je v stave o niečom legálne rozhodovať?

          6. podle komise prej vypadal fpohodě (:D) a neska ho převezli zas do špitálu

          7. Pokud se Zeman bude chtit jako obvykle mstit a hrat betla s natahovanim casu pres Burese, tak by mel yacit brat extazi, aby aspon obcas vykazal nejakou aktivitu. Jinak se mu muze stat, ze ho US zbavi funkce jeste za jeho zivota a funkcniho obdobi. Coz by psychicky neustal.

          8. Lidem s jeho diagnózou zbývá v tomto stádiu měsíc života.

          9. Zemana budou držet při životě až do prosince, aby umřel ideálně 18.12. na Havlovo výročí. To pak bude ultra truchlící den.

          10. Re: Panek 10.10.2021 v 11:47

           Kudla, to zni dobre, to bych se ozral. Dvojite. Radosti.

          11. A jaká je ta diagnóza? zatím všichni, kdo ví buď mlčí, nebo se aktivně braní odpovědět. Vy něco konkrétního víte?

          12. pre mania 10.10.2021 v 19:26
           Tak predposledná hospitalizácia (kvôli dehydratácii) vraj bola kvôli tekutine v dutine brušnej – vraj nejaká súvislosť s pečeňou.
           A teraz keď ho brali tak vraj bol v bezvedomí a leží na JIP-ke.

          13. Tak ono ANO je nejsilnější strana, to mu zase musím nechat. Spolu je koalice a druhá nejsilnější strana je ODS s 34 mandátama.

          14. Jako Mečiar blahé paměti.

          15. Jo, Bures jako spravna StBacka svine vi, jak na blby lidi a povedlo se mu konsolidovat neuveritelnej volicskej potencial.

      2. U Piratu dost mozna probehne vnitrostranicka cistka, tak uvidime, kdo se nauci plavat pod kylem :-)

       1. Uvidíme, zatím se tváří, že se vlastně nic nestalo, ale ono jo… S nějakou ztrátou vlivem kroužkování počítali, měli to i zahrnuté ve smlouvě, že v případě „nadměrného poškození jedné ze stran kroužkováním“ dojde k nefinančním kompenzacím, čili rozdávání funkcí, ale jaksi není komu, hehe. Ona i ODS o pár mandátů přišla, sebrali jim je KDU-ČSL. Na druhou stranu měli Piráti, jak se ukázalo, dost nereálná očekávání, viz ty jejich řeči o pětadvaceti procentech pro PirStan (a to si mysleli, že většina bude jejich zásluha), když nakonec měli reálně skoro o deset procent míň. Moc nevěřím tomu, že voliči Pirátů svoje kandidáty nekroužkovali vůbec.

        Ve finále to dopadlo celkem solidně, i když DFENS bude určitě prskat. Babiš nemá reálnou šanci sestavit vládu, Piráti dostali brutální sprchu, socani s komoušema padáka a Šlachta, i když docela těsně, taky neuspěl (ale na prachy si přijde slušný). Na jednu stranu mě děsí, kolik hlasů ta jeho poldapartaj dostala, na druhou je to vlastně dobře, protože by jinak s největší pravděpodobností skončily u Babiše, nebo Okamury.

        1. Solidně to nedopadlo pro pravicového konzervativního voliče.Může vzniknout poměrně silná vláda se 108 mandáty,podpora v senátu,ÚS taky líbodemo a Zeman je na umření.Liberálové se radují.Euro bude brzy na stole (a další agendy) to je teď už jisté.
         Kdo chce kam…

         1. Pro toho to nemohlo solidně dopadnout nikdy. Jestli někdo věřil tomu, že má TSS (která tu byla zmiňována jako jediná možnost, koho volit) reálnou šanci se do Sněmovny vůbec dostat, natož mít sílu něco ovlivnit, tak je bohužel mimo mísu. Kdyby tam zůstal Klaus mladší, tak věřím, že by tu vstupní hranici přelezli, ale Zahradníková Majerová není žádný lídr. Upřímně, kolik lidí z jejich kandidátky znáte a můžete o nich něco říct? Já znám akorát Davida Bohbota, a to z dob dávno předtím, než se vůbec dal na politiku.

          Svobodné jsem osobně volil třikrát, jestli se dobře pamatuju, a nikdy se nedostali snad ani na tři procenta.

          1. TSS jsem neuvazoval prave proto, ze jsem predpokladal, ze ani 5 % nedaji. Podobne jsem to mel minule se Svobodnymi. Skoda tristit posledni sily pravice.

          2. My jim (TSS) to se ženou hodili – řekli jsme si, že uděláme to, co bychom chtěli, aby udělalo co nejvíc lidí. A že když jim to sami nehodíme, tak se nemůžeme divit, že jim to nehodí ani nikdo další. Bylo to asi naivní, ale to už je teď jedno. Nadšenej nejsem, ale pohled na ztemnělý Lihový dům mě včera zahřál u srdíčka. Díky, Honzo!:-) Btw., jsem zvědavej, kam teď vleze ten zmrdeček Matěj – zatím všechno, kam vlez, šlo (naštěstí) do hajzlu…

          3. Ano, udělal jsem to stejně. Mluvit o tom nestačí. Když si každý řekne, že když jim to hodí, jeho hlas propadne, nemají nikdy šanci. Takto ji dostali. Aspoň od čtyř lidí. :-)

          4. A teď si TSS dá na FB, že kdyby jim hlas hodil každý, kdo se bál propadnutí, mají 10%. Asi berou to, co Piráti…

          5. 10 asi ne, ale někde kolem 6 zcela jistě. Bez ohledu na psychotropní látky. Bohužel to nenastalo :( Kdyby pár křesel měli, byla by Sněmovna ještě v mnohem horším patu (což je žádoucí).

Napsat komentář

D-FENS © 2017