Mlčeti zlato, zlato, zlato - zpět na článek

Počet komentářů: 176

Přidat komentář
 1. Buďto jsi to blbě opsal, nebo soudkyně neumí češtinu.
  …aby nezletilou vzal S sebou na zahradu, kde pracoval a kde mohla být v jeho přítomnosti.

 2. Jojo, te kauzy jsem si vsiml a mel naprosto stejny pochod myslenek.

 3. Nevím proč, ale paní Katarina mi připomíná naši ministryni obrany. Tak, jako speologové objevují stále nové dno propasti Macocha, tak tyhle dámy taktéž objevují… no dál to radši nebudu rozvádět. Je to hnus.
  Zcela souhlasím i s hodnocením zúčastněných „záchranářů“. Obecně si vážím jejich práce, ale tohle byli paka, pár lidí málem zachránili tak, že jednoho strčili do basy a druhému sebrali tátu. Volové.

  1. Mistni zachranari a mistni fizlove v Klatovech… ti se znaji na tykacku, tam proste info leakage probehnout musi. Zkusenost pro ctenare, ze nepritel je i ten pan v cirkusove blikajici velke bedne, co prijel zachranit zdravi, nebo zivot.

   1. Tím spíš si museli být vědomi toho, co jejic výpověď způsobí.

   2. Záchranáři jsou pěkný kurvy. Přijedou s diskotékou, zato bez doktora, a pak třeba člověka se srdečními problémy nechají čekat v sanitce a vyplňují nějaké lejstra a další pičoviny. Místo aby dali plyn na podlahu a jeli jak o život do nejbližší nemocnice. Jak to bylo za socíku.

    A tohle mi řeklo už víc lidí, že si zavolali „rychlou“ a pak zjistili, že autem by v nemocnici byli už třikrát tam a zpátky.

    Tedy v případě že by ve fakultce ty kurvy nenainstalovali závoru a kasičku a nenutili nemocné lidi kterým je zle, jít kus pěšky. Zatímco taxi smí dojet až před vchod a k patřičnému pavilonu.

    Ony teda už doktoři jsou kurvy co tě nahlásí za nějakou píčovinu orgánům, jak za normalizace. Protože si ten pocit důležitosti a moci náležitě užívají.
    A když jde do tuhého, tak mají „home office“ a nebo tě berou jen na objednání. Viděl jsem už i „čipovou totalitu“ u praktika, kde jsi strčil do bazmeku kartu pojištěnce a vyjelo ti pořadové číslo.
    Prostě jednání jak s dobytkem.
    No neber to, za čtvrt mega a víc měsíčně. Vohnout si za to i tak může sám, že jim podlézá, místo aby kategoricky požadoval to na co má ze zákona nárok.

    1. Dejte si na to fakt bacha, co budete vykládat záchrance do telefonu. Když jsem předal Bouchalův pohár (věc je u soudu, takže nemůžu blíže), samozřejmě ihned po nehodě jsem volal 112. Po zjištění, že se mým vozem nechal srazit cyklista, se mě operátorka ptala, kolik jsem jel. WTF?

     O ne/dojezdu záchranky je přímý důkaz na kameře. Záznam končí 8 minut po tísňovém volání a ještě tam sanitka nebyla. Taky mě na místě přišlo, že nějak dlouho nejedou. Centrum IZS, kde mají i vrtulník je od nehody vzdáleno 1,8 km běžným civilním provozem 3 minuty.

     Když chlapa naložili a zaintubovali, jsem si říkal, proč už nejedou do tý fakultky, jak jsem to slyšel v rádiu. Pak tam doktor ještě hledal brejle.

     1. Kdyz se vas operator ptal, kolik jste jel, chtel to podle me vedet, aby dokazal urcit rozsah zraneni.
      Policajti se na nic takoveho na tisnove lince nikdy neptaji. Pokud by to bylo kvuli fizlovani, kdo jiny by se mel ptat.

      1. No, tak já si na rozdíl od vás myslím, že záchranáři určují rozsah zranění především z popisu situace, jak se zraněný chová a podobně. Rozhodně ne z toho „kolixte jel?“

       1. To si taky myslim, ze primarne vychazi z neceho jineho. Ale je to nejpravdepodobnejsi vysvetleni z tech, co me napadly.

        Protoze policajti se na nic takoveho neptaji. Pochybuji, ze by se ptali zachranari pro policajty.

        1. Stejně tak se ptají i na výšku, ze které zraněný spadl. Pokud je to tuším +5m tak posílají snad i vrtulník.

     2. Na familierni dotaz operatorky lze prepnout na familierni level a zeptat se ji, kdy si treba naposledy dobre zasukala.

      1. Sysop:
       Taky by se mohla ona zeptat: Proč kurva lezeš na vrcholy, když ti nestojí?

      2. Sebevědomí tohoto levelu by si žádalo změnu norem na světlou výšku obytných místností. Ne, skutečně žádná operátorka ZZS neprodlužuje hovor aby si užila okouzlující hlas volajícího, skutečně ne. Má poměrně striktní časové limity dokdy poslat posádku ven a do té doby musí vytěžit od volajícího maximum relevantních informací a má na to algoritmy kladení otázek.
       Ne, neptá se pro svůj plezír.

     3. Pokud by snad někoho zajímala fakta a ne bezhlavé hejtování zdravotníků – dotaz na rychlost má smysl, protože krom toho jak postižený „vypadá“ se celá věc řeší i s přihlédnutím k tomu, jak se přihodila.
      Pokud chodce nebo cyklistu srazí auto jedoucí rychleji než cca 35 km/hod, posouvá se řešení na vyšší level, obdobně pokud například spadne z výše větší než 6metrů atd
      Vážné zájemce odkazuji na klíčová slova „trauma triage“ – je o tom i jeden Věstník MZD

    2. Člověk se srdečními problémy se nevozí do nejbližšího špitálu, ale do kardiocentra. Koronarografii na okrese neudělají.

     1. Věcná a přesná poznámka … Ta se tady neujme ;-)

      Konkrétně: každá posádka veze svého nemocného do nejbližšího zdravotnického zařízení schopného poskytnou adekvátní péči.

      A podstatná část té věty není „nejbližší“ ale „poskytnout adekvátní péči“

      Takže pokud někdo dostane infarkt u vrátnice běžné okresní nemocnice, záchranka ho sebere, vyšetří podstatné věci a pokud zapadá do kritérií, vyřeší potřebné a jedou do kardiocentra.
      Pokud chodce srazí na přechodu před okresní nemocnicí auto a splňuje kritéria, nejede na chirurgii dané nemocnice, jede do traumacentra

      ATD

    3. „A tohle mi řeklo už víc lidí, že si zavolali „rychlou“ a pak zjistili, že autem by v nemocnici byli už třikrát tam a zpátky.“

     No to sice jo, ale pak si třeba hodinku posedíš v čekárně a základní údržbu o tebe nezajišťue personál, ale spolučekající pacienti, kteří jsou na tom líp než ty.
     Otec, kterého jsem takto do čekárný dovezl, udržoval při vědomí poměrně dlouho kohosi po autonehodě, kdo byl ke své smůle dopraven jinak než sanitou. Po dvou hodinách byl otec odeslán na rentgen (koho by to jen napadlo …) …

     Triáž a logistika jsou v našem zdravotnictví naprosto nezvládnuté záležitosti a totálně kurví i ty aspekty zdravotnictví, které ještě docela fungují …

     Docela zábavné také je, že když se dopravíte na pohotovost po vlastní ose, tak první starostí personálu je snaha zjistit, zda by vás náhodou z místa A (Úrazová nemocnice) nemohli opět po vlastní ose poslat do FN Bohunice- a to i v situaci, kdy je vám dlouhodobě vtloukáno, že nemáte jezdit do FN, ale pouze do Úrazovky a na webu FNB se dokonce příše, že tam žádný urgentní příjem „24/7“ není, což prý není pravda.

     Když jde o čas, tak jedině sanitkou, protože to, že se k bráně po vlastní ose dostanete za pár minut opravdu neznamená, že doktora uvidíte dřív než za pár hodin.

     1. Kdysi jsem nějak zakopnul a spadnul ve škole, ale tekla mi z hlavy krev, tak mi zavolali záchranku.
      Bylo to super, užil jsem si to naplno.

      Přivezli mě do čekárny, tam mě nechali sedět na židli. Neměl jsem brýle, ty jsem rozbil při pádu, takže jsem tam seděl, nikoho moc neviděl, jen hodiny na zdi. Třásl jsem se, asi jsem měl nějaký šok, prostě jsem klepal jak ratlík. Ostatní pacienti tam seděli se mnou, koukali na mě, jak se třesu, občas šel někdo na řadu. Strávil jsem tam přes hodinu.
      Když jsem pak přišel na řadu já, nemohl jsem vstát, protože jsem měl naražené koleno, a při tom dlouhém sezení mi zatuhlo. Poslali mě na rentgen, dostal jsem nějakého zdravotního bratra, aby mě tam odvedl. Tomu přišlo, že jdu moc pomalu, a tak mi řekl, že na mě u toho rentgenu počká, ať jdu sám.
      Za první zatáčkou jsem se otočil a odbelhal se směr domov, a tím pro mě celá návštěva nemocnice skončila.
      Nicméně na záchranku už nevěřím. I těm záchranářům bylo jasné, že vezou banalitu, ale to jim nebránilo projíždět s diskotékou tramvajovými zastávkami, vozit mě na kolečkovém křesle a zkrátka spěchat jako s jakýmkoli urgentním případem. Až v nemocnici se na mě nikdo ani nepodíval a nechali mě tam prostě hodinu sedět. Takže ani ta záchranka nebude úplně jistota.

     2. Ten urgent, to je neskutečná p*čovina i u nás. Z koho neteče kaluž krve, toho v klídku nechaj hodinku v mdlobách na chodbě, přičemž uvnitř se leda tak šuká, protože tam žádný pacoš není. A za hodinku vám bude řešit mladá očařka EKG a EEG, přičemž je jasný, že potřebujete fofrem odborníka. Fakt hrůza. Za bolševíka to bylo taky na hovno, ale potom to chvíli docela fungovalo…

     3. Oni se v těch nemocnicích takto podivně přetahují a vypuzují pacienty kam jen to jde. Když se zjistí že je dotyčný z nějakého jiného okresu než brno-město, tak ho sanitkou dopraví do místní nemocnice.

      Pamatuju že kolem roku 2000 to ještě fungovalo tak, že když člověk přijel do nemocnice s tím že týden co sní, to z něj vyletí, tak se s ním nikdo nehádal, hned ho poslali na infekční a do hodiny už ležel na kapačce na oddělení.
      Nedávno (ale před covidem) se mému známému stalo to, že ho odvezli se závažnými srdečními problémy (že z toho i saniťáci byli vyděšení) do Bohunic, a tam strávil cca 6 hodin v jakémsi morbidáriu, napůl malé hale, napůl chodbě, kde byla solidní zima, kam svážely sanitky všechny lidi s akutními problémy.

      Sice ho tam napojili na přístroje, kapačky, když měl průběh kardio křivky jak ekvalizér při přehrávání metalu.
      …ale kam jinam kurva člověka poslat, když mu kolabuje srdce, než na kardio oddělení ???
      To jim trvalo zjistit 6 hodin ??

      Vedle něj prý ležel člověk ze kterého lítaly sračky tak že ho nestačili přebalovat. A ten si tam prý počkal 8 hodin, než ho milostivě odvezli na infekční oddělení.

      Tohle nění šlendrián a nějaký náhodný jev. Tohle už je regulerní a systematická řízená genocida českého národa. Která se za „covidu“ rozjela nebývalou mírou.
      Ale český vohnout to stále nechápe.

      1. Nemám osobní zkušenost, ale už jsem několikrát slyšel totéž – že se úroveň urgentní péče během čbch takto rozjebala. A nevypadá to, že by se pracovalo na nápravě. Zřejmě to někomu sype, život neživot. Stále se pokouším věřit, že těch 70-80% doktorů je zodpovědná a nechce se zpronevěřit přísaze.
       Ale bohužel se čím dál častěji stává, že někdo narazí na těch zbývajících 20-30% a to je pak průser. Tahle třetina pak kurví pověst té lepší dvoutřetině, přičemž ale zůstává v platnosti omerta. Schizofrenní situace, ze kterých ne každý ten lepší doktor vybruslí se ctí..

       1. Moje drahá pořád slouží zdraví lidu, jak to měla na odznaku.Nicméně je už nasraná, protože i když dneska sestry berou 50k netto, tak ty mladý jsou pořád unavený…

        1. Víš co toho musej dneska mladý naprcat? Si vůbec neumíš představit:-))

         1. Stejně jako kdysi, akorát ta zátěž jim připadá nesnesitelná.

        2. :D Pěkný :D

        3. zas na druhé straně ale neřekl, za kolik (a kolikahodinovejch) služeb, co? ;-)

       2. Z pohledu urgentní péče bych neviděl problém v (ne)kvalitě doktorů, jako především v nekvalitě organizace práce. (Když už jsem se dostal k doktorovi, tak mi ho bylo fakt líto).

        A obávám se, že organizaci práce dokáže spíš řešit expert na flexibilní výrobu, než někdo v bílém plášti. Jak pravil jakýsi voják – laici zkoumají strategii, experti zkoumají logistiku.

        Jenomže to by napřed doktoři ve vedení museli připustit, že nerozumí úplně všemu a organizaci práce a řízení procesů nerozumí tuplem. Já jim jako pacoš kdysi uvízl v procesním deadlocku a přišli na mě, až když si předávali směny a zbyla jim na stole moje složka. Byl jsem na ně milý, protože jsem se tím neskutečným chaosem plných absurdit už bavil. A byl jsem u toho rád, že mi není nic vážného, protože spadnou t do toho systému ve vážném stavu bych tedy nechtěl. Na to že by to chtělo rtg kotníku a někoho, kdo ten snímek dokáže přečít jsem dokázal přijít i já, ale když systém trvá na tom, že o tom musí rozhodnout přetížený doktor s dlouhou praxí, kdo jsem já abych odborníkům se dvěma atestacemi radil …

        Nelékařský expert na řízení čehokoliv by nutně musel začít řešit, že mít na krku zaměstnance, kteří slouží jeden absurdní přesčas za druhým je průšvih, který se musí okamžitě řešit. Akorát doktorům ten permanentní předkolaps připadá celkem normální. Jenomže to by od bílých plášťů řevu, kdyby do tohohle průšvihu začal někdo opravdu vážně tepat …

        1. spoustě lidí by zákonitě musely jít dolů prachy…řadě by nepomohlo ani vysvětlení, že ale možná i víc by jim šel dolů čas, a konečně by nemuseli furt padat na držku…

         otázka taky je, co udělá ekspert vod prostředka; zvládne zredukovat papírovou válku aspoň vo blbejch 20 %? potřeba je tak vo těch 80…

    4. Rychla ma jednu zasadni vyhodu proti tomu, kdyz dojedes do spitalu vlastnim autem – i kdyby meli na voziku homelesse, ktery se jen potrebuje ohrat, tak maji proste prednost a nemuseji cekat v cekarne. Moje zena mela pred lety mozkovou mrtvici, takze jsem ji odnesl do auta, odvezl do nemocnice a odnesl do cekarny na urgent. V podstate o sobe nevedela, nebyla schopna chuze. Mezitim cekarnou profrcela Rychla a hura do ordinace s nejakym gerontem. Okay, vypadli a hura, prijela druha rychla. Takze jsem se zvedl a udelal tam humbuk, nacoz mi na ferovku bylo receno, ze ale priste at si zavolam rychlou, i kdyz to v souctu je o pul hodiny pro pacose vic (nez k nam sanitka prijede).

  2. Dno propasti Macocha mi přijde docela slušně objevené, dokonce ani člověk nemusí být speleolog, aby se tam podíval – vede tam krásný vybetonovaný tunel…

   1. zajímavý, že každejch pár let vobjevijou nějaký nový dno, nemá to teď už tak sto metrů pod hladinou??

     1. Máte pravdu.

     2. Speleologické znalosti Behemota končí na dně propasti jeho starý, to máš pak těžký.

      1. na speleologa si nehraju, za to nejsu vypatlanej kretén, jak ty, debile, a pamatuju si třeba dobový novinový články, kteraj neustálý potápěčský výpravy tamtěch, profesyjonálú, našly eště hlubší dno než přetím, takže to zkoušej někde jinde, ksindle

      2. Byl jsem na Macoše 2018 s vnučkou.
       Sám průvodce nám na loďce říkal, že sice už existuje technika, schopná odhalit další případné jeskyně, ale že Moravský kras stále pracuje a stále je tam co objevovat, i když některé nové prostory jsou přístupné jen přes několik sifonů. Nepamatuju si přesně, kolik říkal, že je pod náma vody, ale bylo to hodně.

       1. jenom to jezírko má teď skoro 50 metrů, a to právě posun vo dalších 5 byl někdy v letech 2013-4, když zas dělali další větší expedice

        ale to neřeš, tamto nahoře jsou furt ty samý kundy, co tady vysírají poslední dobou nepřetržitě…

 4. Dle mne banální.Nevím proč, v souvislosti mi vystal případ nebohého chlapce, který se houpal na brance a ta mu zlomila vaz.Následovala výměna všech branek v ČR za ty bezpečné.Ale já ty články jenom ochutnávám…

 5. Co je na tom hrůzné je fakt, kdo podal TO. Tedy ten podnět. Byla to ta operátorka tísňové linky? To funguje jako spojka na fízlárnu nebo na SZ?

  1. Každý občan má ze zákona povinnost při podezření na trestný čin toto nahlásit policajtům nebo zastupitelství.

   1. Zajímavé, jak se tato pověra houževnatě drží…
    Oznamovací povinnost se týká jen trestných činů, vyjmenovaných v § 368 Trzáku…

    1. No a v čem je problém?

    2. Zrovna tezke ublizeni na zdravi tam je. Ale nestastnou nahodou oparene dite posuzovat stejne jako frajera co nekoho rozslape, to mi hlava nebere. Vubec mi pripada, ze je tendence za veskerem lidskem nestesti hledat vinika ktereho lze stihat. Ano, napr. kdyz doktor neco zmrvi, mela by to nemocnice zaplatit. Tohle ja ale nebetycna blbost.

     1. Může to bejt obyčejnej strach personálu. Mají dost svého profesního čtení, ještě aby četli právnický vejšplechty na tisíce stran, které jsou psány tak odborně, že to hraničí s negramotností, a může to mít libovolný potřebný počet výkladů. Nejbezpečnější a nejsnazší je dát report, vyzvonit vše, a zbavit se osobní odpovědnosti. Když udělá opak, někdo mu pak může dělat problém, že něco zanedbal. Obávám se, že toto je jen přímý důsledek toho, že máme příliš mnoho právníků.

    3. Akorát pak jsou ještě oznamovací povinnosti jiné, které se netýkají všech občanů, ale vybraných skupin, že…

 6. mě příde naprosto absurdní být tak vypatlaná pizda, že to na soud vůbec zkusím, protože přímo do žaloby napsat to, co popírá samo sebe, to zvládnou asi jenom tydlety bezpáteřní kurvy

  v kuchyni babka vařila, proto nemohla dítě hlídat, takže si ho měl vzít otec na zahradu, kde (nejspíš) pracoval (proto ho tam nemohl asi mít, kurva!!), takže u toho mohl dítě hlídat! jooo!

  mám chuť zástupiči něco pěknýho napsat, protože tadle kunda je asi zralá na to, aby jí dali papíry na hlavu a ustanovili opatrovníka, né?!

  1. Jo, a ty myslis, ze by ji nekdo platil, kdyby nic nedelala?
   Ta zenska musi svoje misto nejak obhajit :-)

   Doporucuji precist Jemelika, bud jeho blog, nebo knihy Skudci v talaru, tam je takovych statnich zastupcu, co do toho jdou porad dokola i pres zjevnou nesmyslnost, spousta. Neni to zadna vyjimka, aby melo smysl vycitat to zenske, je to vlastnost systemu.

   1. to prokazuje, že stád už je v posledním, rozkladovým stádiu své existence: naprosto rezignoval na potírání skutečně škodlivé trestné činnosti, kterou se mimojiný zaklínal při svým vzniku, že vod toho tady bude, aby to řešil, a místo toho kriminalizuje slušný lidi za z prdele vycucaný sračky

    teď to začne být hodně zlý, už se to bude regulérně sypat, soudnej člověk se vedle (rozumnýho) předzásobení taky ozbrojí…popřemejšlej vo tom…

    1. Nesouhlasím. Je to vlastnost toho systému, a ta vlastnost tu byla i před 30 lety.
     Akorát jak stát roste, tak toho přibývá, a jak máme internety, tak o tom víc víme.
     Podle mě to žádné rozkladové stádium neimplikuje. Což neznamená, že stát není v rozkladovém stádiu, prostě to spolu nesouvisí.

     1. ty vole co to zase kurva žvaníš ty vlastnosto

      nebudu se opakovat, já se připravuju, ty si plantej klidně kraviny a pak buď hrozně překvapenej…

      1. Tak já ti to zopakuju.
       To, že dá státní zástupce takovou věc k soudu, neimplikuje rozkladové stádium systému.
       Už tomu rozumíš?

       1. Jednotlive na vec nahlizeno, tak samozrejme ne. Pokud se na funkcnost statu podivame glabalne, tak je to pekny dilek do skladacky.

        1. jistě, i blbej vidí, že stád už řeší jenom takový kurvárny, ale běžná asociální činnost jako krádeže, vloupačky, podvody, je absolutně neřešená a bují jako prase, reálně je tadle činnost jak rakovina prožraná tak, jak tady snad nebyla eště nikdy

 7. to Behemot:
  To tak nějak všichni z toho článku pochopili, slovy nesmrtelného Kill Billa – ty ťunťo.

  1. nauč se vodpovídat kundo a né, explicitně na todle D-F neupozorňuje

   1. Behemot: ne, ani v předposledním odstavci, viď, ty ťunťo…

    1. táhni už do prdele, ty zvratky se nedají, krev teče z vočí

     1. Nevite, jak se to prihodilo, ze se ze studenta jaderky a provozovatele kramku a spravkarny se spotrebni elektronikou stal takovej hysterickej a prednasranej picus, kterej vylitava jak certik z krabicky na sebemensi podnet a trousi vulgarismy? Napr. zde, nebo vyse pod tou Macochou. Mozna to mimo klavesnici neni tak hrozne, ale tady vypada, jak kdyby to byl nerudny petapadesatiely psychopat minutu pred mrtvici.

      1. Asi to spolu nijak nesouvisí, ale pokusím se, vysvětlit to na sobě.
       Dělám v oboru vzdáleně podobném tomu Behemotovu. Jestli něco k servisačině patří, tak asi trpělivost, logický uvažování a tak. Nicméně i na sobě pozoruju, že po těch dvou letech státního teroru a ponižování, mě samotného začínají vytáčet i maličkosti.
       Pochopte – mě vůbec nevytočí čurák od narození, na kterém je to zpravidla vidět. Mě už začínají vytáčet i lidi, který mě dřív nechávali chladným: Lidi, kteří se úmyslně chovají jako čuráci, ve snaze tím něco-cokoliv získat pro sebe, třebas by to byl jenom jejich pocit jakéhosi zvráceného uspokojení.
       Dřív to tak nebylo.
       Ale po těch dvou letech, plus když dneska vidím, do jak hlubokých sraček se řítíme, to pak zkuste zůstat naprosto v klidu..
       I ty letošní Vánoce jsou nějaké divné.
       Dobře si pamatuju Vánoce 2019, protože během nich došlo k pár příjemným překvapením – to je prostě nebe a dudy.

       Něco je v luftě a můj prd to není. Čuchám průser a není to jenom těma křížkama na hrbu.

       1. Servisdok: zrovna tys tady vyhrožoval zveřejněním IP adresy oponentů jak vzteklej pes už před covidem či Specopem.. Na krize bych se nevymlouval.

        1. Ale já se přece na nic nevymlouvám.
         Jen poznamenávám, že někdo -včetně mne- to může tak mít. Prostě je toho na některé lidi moc, odhaduju.
         Ty dva roky byly oser, i Vánoce 2020 stály lautr za hovno a radost dělaly jen dětem, dospělí si neodpočinuli a zkurvený stát jebal a jebal, šířil flégrovsko/kubkovské nesmysly a vyráběl občany druhé a třetí kategorie.

         Tohle jsou IMHO taky následky těch dvou let zpět.
         Je vidět, že nejenom fízlové mají vyjebané palice, že si nemají s osazenstvy soudů co vyčítat.
         Stačilo zvednout telefon a cinknout do první banky, jestli se to nááhodou technicky může stát.
         https://www.novinky.cz/clanek/krimi-dal-do-bankomatu-svou-kartu-presto-vybral-penize-z-ciziho-uctu-soud-ho-chtel-trestat-za-kradez-40418521

         1. nerozjíždí se to už zase znova, nezačínají zas kripli v bílým srát slušný lidi s náhubkama a podobně? taky to jak prej i ty vobvoďáci, hovada líný, berou jenom na vobjednáfku, je prej bomba

          to si jako má vohnout naplánovat, jak bude nemocnej, aby se dopředu vobjednal, nebo?

         2. k tomu „bankomatovému zločinci:“
          buď je ta story celá vycucaná z prstu anebo se i stala ale úplně jinak.

          Nedělám si o SZ monocajtech, SZ a soudech jakékoli iluze ale tohle už by byl opravdu bizár.
          Ostatně i údajné chování obviněného nepostrádá prvky absurdna.

          Za mne tedy buď celé kachna anebo hodně modifikovaný příběh jak ze soudniček Národních listů 1911 .. Otázka taky jestli v tom celém nebyl nějaký další zájem :-)

          1. Ptal jsem se zeny, ta do bankomatu videla nekdy pred deseti lety a rekla mi, ze s tehdejsim firmware to takhle klidne probehnout mohlo. Jak je to dneska netusi.

           V Nemecku, pokud chci vybrat z karty, musim zadavat PIN 2x. Nejprve pri prihlaseni a podruhe tesne pred vyberem. Cili, i kdybych odesel od naloggovaneho bankomatu, pak ale dalsi vyber bez PINu neni mozny.

           Kdyby se lidi loggovali jen kartama, paxe tohle nemuze stat, protoze bankos kartu vyflusne a odlogguje se. Diky NFC je to ovsem jinak, bohuzel.

       2. To bude asi ono. To je prokletí lidí kteří něco spravují a vylepšují. Když vidí okolo sebe tu tupou masu, která jen rozkrádá, parazituje a ničí.

        Kdo je zvyklý přemýšlet jak něco vylepšit či opravit, ten těžce nese ty vychcánky co si jen hrabou pod sebe a směřují tím naši zemi do pekel.
        A to nemluvím jen o politicích a státních zaměstnancích či velkomafiánech.
        Tady v podstatě 80-90% lidí žije parazitickým způsobem. Někoho přechytračit, z někoho něco vymámit… kdo je povýšený, ten kdo něco umí, nebo ten kdo leze šéfům do prdele ?
        Problém kapitalizmu je, že odměňuje právě ty parazity, nikoliv lidi tvůrčí.
        Správný kapitalista naopak na tvůrčích lidech parazituje, třeba jako blahé paměti Edison.

        Dodnes si někteří hlupáci myslí, že lze paraziticky žít donekonečna, jako v 90. letech. Jenže my jsme za těch 30 let už vše prožrali, zejména to co vybudovaly předchozí generace, a to co šlo jsme prodali západnímu parazitovi za hrst korálků a flašku ohnivé vody.

        Takže logicky Fialovo-Rakušanovo vládní sebranka může dělat jen to jediné, v situaci kdy je vše prožráno a rozkradeno.
        A to parazitovat na vlastní budoucnosti a na vlastních dětech. Tím že jim přenecháme obrovské dluhy.

        A tohle logicky žere lidi jako Behemot, takže jsou sprostí jak celá parta dlaždičů. Důvod k tomu rozhodně mají.

        1. Dřív jsem odcházel od dodělaného díla spokojený a rád, že je majitel rád, že to má přesně, jak chtěl.
         A když se zadařilo, tak to mělo i lepší parametry a souběžně s tím, to bylo v celkově lepším technickém stavu, s vyšší užitnou hodnotou, než jak to původně vyrobili.
         Celoživotní koníček, za který mi dodnes lidi platí, co chtít víc líp.

         Jenže, přistihl jsem se, že i během takové práce myslím na to, co zas kdo vymyslí za buzeraci, nebo lepší způsob, jak nás okrást – zrovna obchodníci.
         Opticky stejné balení, ale za stejnou či mírně zvýšenou cenu je tam toho míň, nebo horšího.
         A do toho ty současné problémy se sháněním materiálu, se kterým je to zase tak, jako jako za těch předchozích bolšánů. Kup si sračku, nebo sračku.
         Kvůli tvým padesáti kusům se přeci nebudeme namáhat, objednávat pro tebe echt značku, třebaže nás to skoro nic nestojí.
         Kup si sračku, co na ní máme největší vejvar, nás nějaká tvoje spolehlivost nezajímá.
         A až se ti to posere (ne mně, ale zákazníkovi!!), což může být klidně za týden či dva, tak pro nás no problem. Vyměníme ti tu sračku za jinou, o něco míň sračkovitou – aspoň jsme to na tebe zkusili. Prachy se musej točit, přece. Od toho jsou..
         Už se prostě jen nekupuje cokoliv, co potřebuju já (a mám pro to své důvody), asi jako tomu bylo do r.2014-2015, ale bere se to, co je.

         Už zase se lepší materiál shání po všech čertech a třeba našestkrát, takže vycáluju i šestero poštovné.
         A pak má práce někoho bavit, kór za současného stavu státu, kdy máte pocit, že si z Vás někdo neustále dělá prdel, že to přece nemůže myslet vážně.

         1. drtivá většina chce všechen ten plastikovej hnůj, hlavně, že to je NOVÝ, chňápeš? dlouhodobě tak 10-15 % populace má vůbec zájem o kvalitní věci…

          1. Pokud vim, tak prvni, kdo s timhle konzumnim stylem zacal, byli Americane. Proste mit vsechno a nejlip za dolar. Tam nekde zacala ta spoluprace s Cinou a devastace vlastniho prumyslu.

           Jen neumim posoudit, kdy se lidi, jako bezni lidi, meli/maji vlastne lip. V dobe, kdy se vyrabi kvalitni veci, kterych je malo, fabrika vydela sice vic, ale jednorazove, nebo spis v dobe, kdy se vyrabeji sice sracky, ale zato porad dokola?

           No a druha vec pak je – co drive vede k automatizaci, ergo ubyvani pracovnich mist. No prece vyroba jednoduchych sracek. A timhle smerem jde dneska EU predevsim.

       3. Dik za odpoved. Ja jsem z tehoz oboru. Ale rekl bych, ze Behacovi mrdlo mnohem drive, nez pred 2 lety.

      2. turbosele:
       Můj selský mozek mi říká, že Behe dlouho nemrdal.Ale taky může mít pravdu servisdok.A nejni to jedno?

       1. Behe nikdy nemrdal.

        1. A teď nejspíš krachuje, proto se z něj stal takovej socan.

      3. debilní píča mi bude vykládat že to, co se dobře pamatuju a dokládá to vagón dobovýho tisku, není pravda, a eště zkouší zmrdsky rejpat, sviňa špinavá? mě už tydle kurvy nebaví, každej den deset zmrdů (a v zásadě furt těch samejch) do kdekoho valí sračky, takže mi s takovejma kurvama už dávno došla trpělivost

       neexistuje důvod s těma šmejdama furt zacházet v rukavičkách, jsou to morálně vadný kurvy, podáš tomu prst a urve tě to až u prdele

       zkusíš to jednou, dvakrát, vidíš, že to je sviňa, tak už vod té doby s tím prostě adekvátně zacházíš, čas je drahej, na co se s tím mazat

       1. Stále nemůžu pochopit, proč jsou mnozí lidé tak sesraní a zovcovatělí. Nejen ti mladší, napříč generacemi.
        Sesrání, to je u mne ten nejvyšší stupeň zesrání – sesraný človíček je prostě…zesraný na ultimo, zalíčený až za ušima, prostě komplet.
        Potom tihle přijdou sem, na naprosto svobodný web – a dělají ze sebe hlupáky už jen tím, že sem píšou přesně tak, jak jim předtím milostivě dovolili na mainstreamu.

        Mainstream zakázal psát „prdel“. Přestože je to zcela běžný, hovorový výraz, tak předem sesraná sluníčka a lepšolidé, vymysleli „zadel“. Extra cena za servilitu už byla jistě dávno předána.
        Když pak poslali nějakou, ale fakt extra vymatlanou, sluníčkářskou-eko-zelenou-bio pizdu do „zadele“, třeba i několikrát po sobě, tak samozvaní cenzoři prásk ho – dostali jste ban, třeba na 14 dní – a nikdo ani nepípl.
        Snaživci a snaživky, co musí trávit život v mainstreamových diskusích o hovně, nebo na asociálních sítích, pak vymysleli kouzelné výrazy „běž do sedínky“ a „anální alpinisto“. Z toho už se mi ježily i poslední chlupy na kulích.
        Pokud jste se potom takové vymatlané pizdy zeptali, jestli teda máte jít do jejího áčka či béčka, protože si vlastně sedí na obou, no tak zase prásk – ban, tentokrát už na doživotí a opět nikdo ani nepípnul.
        A tihle pitomci, co předtím vymýšleli všecky ty zadele, sedínky a anální alpinisty – ti pak vlezou sem.
        A udělají ze sebe naprosté blbce už jen tím, že si ani tady nedovolí napsat to, co si myslí.
        Mají to nahoře, že zde klidně mohou – ale oni píší už automaticky tak, jak jim to milostivě dovolili a nalajnovali nedoštudovaní osli v pozici cenzorů.
        A oni tihle zadeloví snaživci pak zjistili, že takto je to vlastně docela správně!
        Že psát jako kretén, psát jen tak, jak si to přeje Systém a nikoli tak, jak si to právě myslím, že to je přesně tak, jak by to mělo být všude.
        Oni zjitili, že psát jen tak, jak mi někdo někde milostivě dovoluje – a při tom všem se chovat, doslova jako ten nejservilnější kus z kanceláře – že tohle všechno, z nich přece udělá ještě o něco více lepšolidi, než už jsou!

        A přesně tihle dokřivenci, pak všude možně píší – ó hrůzo!
        Támhle ti, ti strašní sprosťáci, co někoho posílají do obyčejné české prdele, tak to jsou určitě ti antivaxeři – a teď ještě i proruští dezoláti!
        Z toho by jeden blil.

        1. Na diskusi s takovejma zakazama je, zda se, hovno prdel.

        2. No, to je smutné, že jsi to nepochopil.Nechci se chlubit, ale tohle mi došlo v pubertě.Za komančů.Dnes to samé.Lidi se totiž neměněj!Přečti si na starý kolena pár kronik a pochopíš.Jinak předpokládám, že už je 80+ referátu.

         1. Jasne, ale prave proto mne fascinuje, ze ti blbci, kteri se ohaneji cenzurou, si nevezmou zkusenost z minule totality, kdy cenzura vedla jen ke ztrate kontroly. Chytrejm lidem huby nezavres a pokud jim zavedes cenzuru, tak se ti budou slejzat nekde, kde to proste neuhlidas. Infiltrujes to a tohle, ale vsechno ne. A postupne ztracis kontrolu.

          Ja, krome teto diskuse, chodim i na soukromy Discord, kde je vylozene vybrana spolecnost. A tam to nema pod kontrolou zadny fizl. Chteli to, maji to.

          Lidem se huba nezavre. Par kretenu bude jasat, ale to bude vzdy a za kazdeho systemu, od nacismu, fasismu, bolsevismu, socialismu po soucasny zeleny bordel. Vzdy ale zustane – podle meho odhadu cca ctvrtina – skupina lidi, kteri si proste huby zavrit nenechaji a o to intenzivneji pak vychovaji svoje deti a nasledovniky.

          1. Já krom této diskuse chodím jen mezi lidi.Je mi u prdele, co fízlové fízlujou.

          2. Ja mam trosku paranoiu po spatnych zkusenostech, kdyz jsem delal do obchodu, kterej zajimal moc lidi. Vycouval jsem z toho a od te doby vidim nejakeho cmuchala vsude mozne.

           S lidma se samozrejme vidam taky, ale nejsem clenem nejake loze, nebo jineho vybraneho spolku, takze okruh temat, ktera se diskutuji, je proti Internetu prece jen trosku omezeny.

 8. Problémem ohledně (ne)vypovídání jsou zejména ženy. A vyjímkou cikánek a muslimek, které ví, že o rodinných problémech se s úřady a orgány zásadně nebavíme!
  Pravidlo které si nikdy a za žádných okolností neporušuje u těch kterým je jejich rodina svatá.

  Netoliko ovšem průměrná česká blbka. Která myslí, že pokec s policajtem je jako pokec s kamarádkou na kafíčku, jaksi v těchto zcela odlišných situacích nevidí žádný rozdíl.

  Pak je tu horší případ, který vychází z ženské submisivně-zbabělé povahy.
  Taková je se schopná hodinu hádat ohledně zvednutého prkýnka na záchodě. Ale jakmile na ni nastoupí orgán, tak se podělá strachy a všechno mu vyklopí, i to co nemusí. A poškodí tím sebe, manžela, děti atd.

  Z tohoto důvodu prostě chlapi mívají své tajemství, které se předává z otce na syna či na vnuka. Přičemž se z totoho z preventivně bezpečnostních důvodů vyloučí veškeré ženské osazenstvo rodiny (tohle se prostě před maminkou a babičkou neříká, to je naše chlapské tajemství). V minulosti v tom mohl být problém, když žena v kostele podlehla hodinového „promlouvání do svědomí“ místního černoprdelníka, a vykecala při zpovědi něco, co pak třeba zaujalo místní inkvizici, kde si na takovém prostém chudákovi nějaký církevní inkviziční potentát chtěl udělat kariéru a dostat se ke chlastu a prostitutkám, ke kterým měli přístup jeho nadřízení.

  Podobnost s dnešní policií (případ Kramný a sposta dalších) je čistě náhodná.
  Víte že fízlové za usvědčení sprostého podezřelého dostávají extra odměny, u vraždy třeba desítky tisíc ? Toto ovšem není nijak vázáno na to jestli to odsouzený skutečně udělal. Odměna je za vohnouta ve vězení.

  1. Policajti pripad povazuji za uzavreny, pokud ho dostanou k soudu.
   Cca pred deseti lety jsem hostil detektiva, ktery mi u piva vypravel, jak slucuji tri pripady do jednoho, a tim zvysuji objasnenost. Ty dalsi dva skutky sice podezrely neudelal, ale to nevadi, protoze to se ukaze az u soudu, potrestany za ne tedy nebude, a policajti maji dalsi dva pripady vyresene. Snad jsem to po tech letech nepopletl.

   Bylo to moc zajimave povidani. Nejvice me zaujalo, kdyz jsem se ho ptal, jestli se mu trestanci nemsti. A pry ne, je to zkratka hra na policajta a zlodeje, kde se klidne i strili, ale jakmile ho jednou dopadne, hra konci. A neni v tom nic osobniho. Mel tehdy jen jeden pripad, kdy to nekdo vzal osobne a vyhrozoval mu. Je to pro me uplne jiny svet.

   1. Jen idiot vyhrozuje. Obecne plati, ze vyblejt nekomu, co mam v planu udelat, je prakticky jistota, ze se to nepodari. Ale chapu, ze galerka, ktera vyhrozuje, proste neumi premyslet.

    Podle mne, pokud chci neco udelat, tak v zadnem pripade obet nesmim informovat (samozrejme ani nikoho jineho). Pecliva priprava, vcetne zajisteni alibi, ustupu, uklidu,…

    Ja jsem se naucil uz jako malej smrad, ze rikat nekomu ‚jestli to udelas, tak ti rozbiju hubu‘ je proste spatne, protoze dotycny tim padem zna ‚cenik‘ a v drtive vetsine pripadu do toho jde, protoze proste nepredpoklada, ze na ono rozbiti huby ani dojde a nebo toto riziko akceptuje. Lepsi je, nezvanit, nereagovat. A pak ve vhodne situaci dukladne vyresit.

    1. Třeba někomu pomatlat auto a pak se tím prsit na netu…

    2. si taky ale musíš dát zase tu prácu nezapomenout dát vědět, zač to bylo

     kdežto pokud přátelsky dopřed upozorníš, že takle ne a budou následky…pak si nemůže stěžovat, že nebyl varovanej, že ne?

     1. On ten ukon musi bejt takovej, aby si stezovat nemel chut, nebi pripadne nemohl.

      Proste… ja nevaruju. Nejsem statni instituce. Ja neresim, jestli ten muj ukon je, ci neni vychovny. Na vychovu jsou ustavy. Takze pokud dotycny si to nespoji a priste udela znovu, jeho smula. Ostatne to, ze bych mu rekl, za co to bylo, krome upozorneni na sebe sama, to jistotu v neopakovani jeho cinu neprinasi.

      Kdyz jsem jeste byl mladej a dostaval se do situaci, kdy to skoncilo rvackou, neupozornoval jsem, nevaroval a v naprosto necekanem okamziku zautocil. Vyhoda vyberu casu i zpusobu byla na me strane. A fungovalo to vyborne. Zaplatpanbuh jsem v takove situaci uz par desitek let nebyl. Ta rychlost uz by asi byla tatam…

      1. Nojo, tak to jseš ranař typu: Tady máš dělo a ty víš za co!Pár jsem jich potkal a dopadlo to nahovno, protože pro mě to bylo bezdůvodný napadení a blázny pacifikuju do bezvědomí.Já nemám patent na rozum a když někdo dělá něco, co se mi nelíbí, tak ho vždy předem upozorním.

       1. Tak ja samozrejme nemyslim evoluci v ramci treba jedne hospodske debaty, to jde mimo mne. A nikdy to nebyly veci, ktere by protistrana fakt nemohla pochopit. Naposledy, kdy jsem dal nekomu do rypaku, to bylo tak, ze jsem neco solichal vecer u garaze a slysim, ze nekdo lomcoval s automatickou branou. Bylo to napodzim, pozde vecer, docela tma, ale vidim figurku, jak mi prelezla pres tu branu. Prestal jsem tvorit a koukam… figurka si to sine potichu po vjezdu a parkovisti k baraku, opatrnym naslapem. Stal jsem v miste, kde jsem ve tme nebyl videt. Jakmile se priblizil k autu, co stalo pred garazi, dostal pecku do hrudniku. A druhou. Sel do kolen a na zem na bok. Fofrem jsem ho prosacoval, mel telefon a doklady. Vsechno jsem mu sebral, otevrel branu a vytahl ho pred ni. Jen jsem mu poseptal, ze ted vim, kdo je, takze jestli se cokoli stane, jdu si pro nej a pohrbim ho pod ten bazen, co jsem zrovna delal.

        Myslim si, ze kdybych ho varoval nejakym vykrikem, tak by utekl a prisel jindy.

        Poprve, kdy jsem nekoho zmlatil a nebylo to v Kumite, byl Cikan, co mne s nejakym jinym Cikanem na Francouzske v Brne zastavil a chtel ciga. Uplne v klidu jsem mu rekl, ze nekourim, covnul jsem a ze jdu pryc. Obehli mne a ze teda aspon nejaky prachy. Za mnou zed, prede mnou oni dva. Usmal jsem se a rekl pomalu a klidne neco ve stylu ‚kluci, ja…‘ a v tu ranu jsem dal pecku tomu odhadem silnejsimu do bricha, na trojuhelnik. Ten slabsi ale reagoval hodne rychle a machnul po me rukou. Tu jsem mu zlomil a pak ho po hlave narval do prazdny popelnice. A sel jsem to na PCR ohlasit jako prepadeni. V protokolu jsem jen vynechal nektere zbytecne detaily, nicmene jsem pocital s tim, ze ti dva to nahlasit nepujdou. A pak jsem pro jistotu chodil jinudy.

        Bouchnout nekoho jen proto, ze ja si myslim, ze jemu melo neco dojit, to jsem fakt nikdy nedelal. Vzdy vychazim z toho, ze dotycnej presne vi, co dela a ze to delat nema. Nebudu mlatit napriklad ozralu, kterej netusi kde je, co se deje a nema v umyslu mne poskodit, jen holt zkurvi, ceho se zrovna dotkne.

        1. Sysop: Tak buď rád, že jsi narazil na Zelený indiány.Pokud by se objevil na scéně nůž, mohlo to tenkrát dopadnou jinak.Ale nechápu, proč PČR?Kvůlivá takové epizodce…

   2. To bylo kdysi a byla to ruleta. Pokud se u soudu prokázalo, že čin se stal,ale obžalovaný jej nespáchal, nebo se neprokáže, že ho spáchal, vracel se čin jako neobjasněný a zároveň asi v budoucnu neobjasnitelny. Prostě jako Kajínek. Než mít neobjasněnou vraždu, co se nepriji objasnit, tak to raději hodí na někoho, o mom si mysleli, že je dávno za kopeckama.

 9. Nechapu co resite, dite svazat do kozelce a zavrit do komory, tam se mu nic nestane!

  Anebo ho dat do rukou profesionalum.

  1. A ještě za to Aničku Škrlovou z Kuřimi popotahovali. Co se může stát dítěti svázanému na betonové podlaze sklepa ? Vůbec nic. Zvlášť když tam ani není topení o které by se eventuálně mohlo popálit.
   Lze považovat toho „doktora“ co v kauze figuroval, za profesionála ? Výchovu dětských sexuálních otroků zvládl profesionálně, tedy kdyby se to neprovalilo skrz tu elektronickou chůvičku.

   1. Ten chlap, co to na svoji chuvicce nahodou odhalil, je muj velmi dobrej kamos. Nakonec diky mediim se odstehoval. Prej to neslo.

  2. To tak, do kozelce. To by se zalovalo jedna radost :-)

   Co ten autista, co poponesl Babisovi reproduktor… jeho mamu ted taky popotahuji za to, ze syna vodi na akce, ktere mohou jeho stavu pritizit (pricemz motiv matky byl presne opacny, syna otrkat mezi lidmi…).

  3. Profesionalni vychova deti v duchu historickych tradic probiha na Ukrajine uz leta. To je ta spravna pece.

   1. Článek na neukrajinské téma nevoní, prorusáčku?
    Co to meleš, ubožáku?

    1. A Ty melies o com? Postreh ohladne vychovy deti na UA je celkom trefny, co nevidiet budeme zat co priniesol, ich indoktrinacia prebehla skutocne na vybornu, osobna skusenost.

    2. Ivektivy misto argumentu? Mazej do ignore.

   2. Když už cítíš potřebu sem mermomocí tahat tohle, tak tu máš čerte kropáč: na opačné straně ruské matky vodí své děti v uniformách NKVD. Tedy sovětského ekvivalentu Gestapa, akorát snad ještě horšího.

    A ruská mládež si vyvinula a nadšeně hraje PC hry na motivy SMERŠ, což byl prozměnu takový sovětský ekvivalent Einsatzkommand.

    Další brilantní komentáře?

    1. Ale ovsem, jenze Rusko je prece snuska vseho zla, od ktereho se distancujeme, zatimco Ukrajinu sponzorujeme. Takze me je fuk, co delaji Rusove, mne zajima, co delaji ti, kvuli kterym se ekonomicky devastujeme. A my soucasny navrat do tretihor nedelame k vuli Rusku, my ho prece delame k vuli USA Ukrajiny.

     Takze, bavme se o nami podporovanem a ne nami zavrhovanem.

    2. Jan Mrcasik 28.12.2022 v 21:42

     Gabo Zelenay a přímý vstup z Majstrovtiev sveta v bitiu černochov…
     Jest lépe zamířit v dormitáři.

Napsat komentář

D-FENS © 2017