Malé honění z velkého města - zpět na článek

Počet komentářů: 135

 1. Dnešek napsal smutný i veselý den pro Policii ČR – převzala 500 nových vozů Škoda Kodiaq!!! A ministr Hamáček rovnou elektrický Eniaq!!!

  Bohužel ty berany berany duc ještě nejsou pro Ködiaq homologované, takže smůla, ale už se na tom pracuje. „Jan Hamáček pro iDNES.cz uvedl, že aktuálně probíhá schvalovací proces rámů na příď pro oba nové policejní modely. Pevná konstrukce, která slouží pro speciální manévr vytlačování pronásledovaných aut, je známá už z policejních octavií. „Jakmile bude tento rám homologovaný i pro kodiaqa, dostanou je také,“ dodal.“

  Jeden z prvních příslušníků, kteří nárazník použili v praxi, byl v roce 2020 strážmistr Bouška. „„Když jsme automobil pronásledovali, tak jsem věděl, že ho řídí uprchlý vězeň, který nemá co ztratit. Na výzvy nereagoval a bylo jasné, že musíme situaci řešit. Ve vhodném úseku jsem se rozhodl, že vozidlo zastavím pomocí ochranného rámu. To se nakonec také povedlo a musím uznat, že kdybychom neměli ochranný rám, tak by vězeň ujížděl dál. Je to pro tyto situace skvělý pomocník a jsem velice rád, že ho na služebních automobilech máme,“ řekl Bouška.“

  Celý krásmý článek i s odakzy na honění zde: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/skoda-kodiaq-superb-policie-hamacek-svejdar-policejni-vuz-auto.A210722_135142_automoto_fdv

 2. No, asi všichni chápeme, co tím chtěl „anonymní autor“ sdělit, ale přeci jen – trošku do reality. Existuje vyhláška Ministerstva zdravotnictví ze dne 9. března 2001 o hygienických požadavcích na stravovací služby a o zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných, která rozpracovává zákon č. 258/2000 Sb. O ochraně veřejného zdraví. To by mohly paní Květa a Běta vědět/najít na internetu/zeptat se někoho zkušenějšího … Ale nepíšu to kvůli jejich kritice, ale proto, že chci poukázat na to, že zmíněný zákon je uvozen slovy: Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie a upravuje v návaznosti na přímo použitelné předpisy Evropské unie a), b) c) … Jen abychom věděli kde má kanec píču.

  1. Zmíněný zákon je z hlediska hygiencké služby a jejích pravomocí dědicem zákona o péči o zdraví lidu.

 3. Zkusil by mi nekdo vysvetlit aspon ramcove, co vede policajty k takovymu jednani? Oni nemusej zamestnavatelovi hradit skodu umyslne zpusobenou vykonem prace?
  Vezmu poslednich pet let. Mam za tu dobu najeto lehce pres pul milionu kilometru v 21 zemich Evropy. Proc vidim tzv buzeracni hlidky v PL, SK, CZ ale nepotkavam je jinde? Jak kontrolujou lekarnicky v Rakousku nebo Francii kdyz nezastavujou auta nahodnym losem u silnice? Nandruhou stranu jsem v mnoha zemich byl kontrolovan na vahu, na zajisteni nakladu, na technicky stav auta, a v CZ a SK takove kontroly nejsou? V Madarsku a Rakousku jezdim pres vahy porad, v Nemecku nemaji problem stahnout auto i z dalnice, ve Francii klidne hned za kruhacem.

 4. My o vlku…

  > Policisté zpozorovali jim dobře známého muže v neděli odpoledne v centru Znojma. Když jej chtěli zastavit, recidivista šlápl na plyn a začal ujíždět.

  https://www.idnes.cz/brno/zpravy/honicka-auto-recidivista-policie-znojemsko-svedci.A210723_161359_brno-zpravy_krut

 5. Uplne nejlepsi je, kdyz si takhle zahoni, skonco to totalni skodou na honenem (casto ukradenem) vehiklu a z fizlu pak vypadne, ze to byla „znama firma“. Nic nedoda clovekovi duveru ve funkcnost naseho represivniho aparatu jako to, ze neni schopny proaktivne zabranit recidivistum v pachani trestne cinnosti a zaroven, i kdyz presne vi, o koho se jedna, stejne si s chuti zahoni bez ohledu na to, ze tim vetsinou odsuzuji honene auto k zaniku.

 6. Jako kluk jsem na pitaval koukal a zrovna tenhle díl byl super, protože jak honili na třistapadesátce tu škodárnu, tak šla mašina v jednom okamžiku na zadní (https://www.youtube.com/watch?v=6lWR5Rqa1DA čas 34:41) a to byl zlomový okamžik, kdy jsem tuhle přemotorovanou bestii z Týnce prostě musel mít :-)

  1. Pokud to nebyl pro natáčení dramaticky upravený, kaskadérský vercajk, tak normální 350/634 k tomu plynem nešla donutit ani na jedničku – ale pravda, zkoušel jsem to bez spolujezdce, který tomu může významně pomoct.
   I přesto, že ten 2T 2V má zátah jako prase /pracovní zdvih je na každé otáčce kliky/, tak ale pořád je ta 634 těžká jako kráva a má jenom 22-23 koní. Nevím o tom, že by fízlácké provedení mělo víc – ani nemohlo mít, protože by šla do prdele životnost. Motor jako takový, klika, ložiska atd. byly vlastně už tehdy 20 roků zastaralá konstrukce, téměř bez vnitřních změn převzaté z panelky a nic na tom neměnil ani Oilmaster.
   Na pozdější 634 bez Oilmasteru a pro fízly, montovali o 2mm větší a lepší americké karburátory Bing, válce měly upravené přepouštěcí i sací kanály a ty válce pak, jen se změnou žeber, použili u „zbrusu nového“ modelu 638.
   Výsledek pro fízly měl podle papírů 26 koní, což měl už dlouho předtím exportní Californian, nepoměrně lehčí motorka. Tak to vlastně zůstalo i pro model 638, teda krom toho amerického karbece, který pro 638 nahradili jeho jikováckou, neautorizovanou kopií. Ale to je furt žalostně malý výkon, na tu hroznou váhu.
   Libeňský endura pro 6D, dneska velká vzácnost, vylehčený na 107kg a s upraveným motorem 250/559 „Panel“, dávaly z objemu 250cm3 dokonce ještě o kůň víc, okolo 27-28 koní. Ty jdou na zadek ještě i na dvojku, ale tam je to celkově kratším sekundárem a tedy kratšími kvalty.
   Bráchanec je totiž už skoro 30 roků náčelníkem Jawa klubu :D a není snad české motorky, na které bych se v mládí sám, nebo v současnosti, při některém ze srazů, co mívají co 2 roky, nesvezl.

   Letos sraz je, bude v Luhačovicích přímo na přístupovkách k lázeňském areálu, co končí u domu D.Jurkoviče.
   Podrobnosti zde:
   https://www.motorkari.cz/motoakce/akce/?aid=13530
   Bývalo tam před korónagenocidou běžně okolo 400-500 strojů. Od čtyřválcových Laurinek, Rumpálů…přes závodní speciály až po ty čínský mrdky. Vždy je tam někdo z Týnce, co přijede něco představit, bývá tam úplně všecko.
   Přijeďte mrknout, je tam koncem srpna vždy moc hezky, je to sobota, parkovacích míst je připraveno mraky.
   Parkování je asi 1,5-1,8km od areálu a pendluje tam bus hasičů, komu by se nechtělo, nebo nemohl pěšky. Přístup do celého areálu je tam bezpečně bezbariérový, jezdím tam na láz. náměstí občas zvučit.

 7. No hlavně bylo symptomatické, že televizní fízl vůbec užovku honit nemusel, neboť měl totožnost majitele i předmět doličný.

   1. Byl to dobrej pitomec, vubec neznal to, kam jede. Do Krenovic pres kopec, to je teda vyhra. Mel kliku, ze se tam Drapal nemotal s traktorem. Ve finale pred srankama do slepy ulice, fakt dobrej tah. Mimochodem v tom miste, kde nechal auto, skoncil v roce ’81 tahac, kteryho na tom prejezdu trefila lokomotiva s vagonama pisku. Ridic tehdy vyletel ven a rozmazl se o predni sklo te lokomotivy, firu vzali rovnou do blazince. A az rozebrali ty plechy, nasli v kabine rozmackanyho kluka toho ridice… Pamatuju si to dodnes, ve dve v noci rana jako krava.

 8. „Doufám, že se pan Šimon Vaic z té Bernardovy žbrndy jeden každý den toho roku posral, když už na něj běžná spravedlnost byla krátká.“ – Přeesně! :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017