La Macchina del Tempo – Museo storico Alfa Romeo - zpět na článek

Počet komentářů: 10

Přidat komentář
 1. Odkaz na stažení fotek mi nefunguje. Napíše to něco ve smyslu, že soubor byl smazán.

 2. Stahování nefunguje.Škoda.

 3. Muzeum šunkovarů. Ani se nedivím že děti mají radši dřevěné hračky, holt přírodní matroš. Nic, ještě jsem tu galerii v jpg. nezhlédnul a nenašel jsem jak v tom plynule rejdit. Ovšem dát si tam zoom 5000% mohu.
  https://webshare.cz/#/file/idFOpTkgGp/svedek-umirajiciho-casu-1990-mp4

 4. Nerozumím tomu, proč ještě po čtvrt století mají zapotřebí soudruzi v Miláně ve vlastním muzeu podvádět tvrzením, že motor D2 měl cokoli společného s TwinSparkem. Přitom se jedná o derivát Lamprediho TwinCamu, který v sériové 156 bohužel nikdy nebyl (pouze ve 155, ale ve verzi s turbem a pohonem 4×4). Že to tajili tehdy z marketingových důvodů bych jakž takž pochopil, ale dneska už to žádný smysl fakt nemá :-(

 5. Tyhle italské střepy se moc neprodávají, je to jejich pomalá smrt. Poruchové, italsky nekvalitní, brzo skončí definitivně.

  1. Naprosto s Vámi souhlasím. Ostatně na fotce DSC01170.jpg je AR 75 TwinSpark, která v roce 1991 stála prakticky stejně, jako Audi 80 1.8 E. Zatímco dneska tu Audinu koupím za 500 Euro a extrémně krásné kousky s nájezdem do 100 000 km za cca 1000 Euro, ta AR 75 stojí dneska cca 10 000 Euro za slabší kus, přičemž za fakt pěkný kousek s nájezdem pod 100 000 km pak majitelé neváhají žádat přes 15 000 Euro (tedy 10–15x více než za to Audi).
   Na základě toho bych řekl, že čas jasně ukazuje, jak velkou máte pravdu.

   1. Integrale: touhle optikou byly super auta třeba Trabant a různé strašlivé výtvory AZNP Mladá Boleslav, třeba Š120. V mnoha případech veteránů je pak takovéto užití Vaší logiky ještě komičtější, protože zatímc historické kusy jsou za miliony, automobilky dávno neexistují.

    Ergo klidně Alfa může skončit a přesto budou její výrobky mezi ojetinami drahé. Třeba taky proto, že za tu cenu, co Audi 80 se jich prodalo minimum a zatímco málokterý fanoušek Audi má potřebu si ten krám dnes koupit, fanoušci AR jsou zvláštní a koupí kdejaký werk s pocitem, že to byla „poctivá práce“ (protože to zatím, na rozdíl od drtivé většiny jiných, nezrezlo a tak je toho málo).

    Cena historického auta má jaksi s reálnou kvalitou vozu společného velmi málo. Jeden by si myslel, že to víte.

    1. Asi tak. Sběratelsky zajímavej a cennej je kdejakej drek.
     I když teda ten Trabant byl v tom roce 1956 celkem slušnej evropskej lidovej vůz. Žádná přelomová konstrukce, auta s kastlí z různejch papundeklů se dělaly už před válkou, ale jako jednoduchej pekáč než skončí poválečná bída dobrý. V tý době se takovýhle věci dělaly i jinde. Blbý jen, že se tráboš vyráběl až do roku 1991.

    2. To je úplně mimo realitu.
     Zkuste nabídnout na autoscoutu tu škodovku za stejný prachy, jako stojí ta pětasedma. Nekoupí ji nikdy nikdo.
     Ty strašný prachy byli za ty šunky ochotný zaplatit jen praštěný Češi v nějakým návalu nostalgie nad hrůzami reálného socialismu. Nikdo jiný na světě. A i ti Čeští šílenci si myslím, že už dneska vystřízlivěli, protože dnes už se normálně ty škodovky prodávají za cenu šrotu např. v autobazaru v Malešicích.
     Trabant totéž, manželky strýc teď prodal extra opečovávaný kousek za 50 000 Kč. Za to pětasedmu fakt nekoupíte, možná tak převodovku.

Napsat komentář

D-FENS © 2017