Kontrolní korona - zpět na článek

Počet komentářů: 29

  1. Hromada linkov je nefunkcnych a vracia naspat na clanok.

    1. Mně to sice nedělá, ale mám hovno z odkazů na sociální sítě. Nepoužívám to, takže nevidím nic, co autor linku na sítích chtěl ukázat.

  2. Mě to taky špatně odkazuje. Článek jinak dobrý.

  3. I při tom všeobecném chaosu a bordelu to pořád vypadalo jako generálka na něco většího.
    Jestli byl někdo chytrej v pozadí na MV a MZ, tak má za ty 3 měsíce natěženo tolik dat, že z něj bude buď velmi bohatý, nebo taky mrtvý člověk.
    Chování státního aparátu nebylo tak úplně nepředvídatelné. Ale staly se některé věci, o kterých bych ani já nepředpokládal, že se stanou.
    Bohužel koblihy si z toho tříměsíčního bordelu a chaosu nic nevzaly. Leda to, že jejich idol zachránil tisíce mrtvých a to mu zase nějaké to procento přidá. Ještě dneska, 14. června, chodí někteří lidé po ulicích poslušně s rouškami.
    Je mi z toho na blití.

    1. Přesně, budou zase volit Andyho, Jermanovou, Faltýnky a spol. Přitom nikoliv díky jim, ale naopak navzdory jim, se snad vracíme k nějakém normálu.

    2. Vzpomínám, kdy naposledy vláda tohoto státu nařídila lidem nosit něco, co nemají.
      Když pominu to, že jim to měl dodat stát, tak vlastně ani neměli možnost to koupit, protože v té době už platil ten zákaz prodeje a centrální nákupy vlády a byly zavřené i obchody s látkami.
      Bylo nevýslovně směšné, jak ministr na důležité tiskovce povoloval otevření galanterií, jako málem životně důležité infrastruktury státu. To se mohlo stát jen tady v Čechách.
      Ano, spousta věcí proběhla dobře kurvám navzdory, ale nedělejte si iluze. Nevracíme se k normálu. Některé věci už zůstanou zabetonované tam, kde jsou. Občanům sebraná data pro chytrý karantény už nikdo nevrátí, ani nesmaže.
      Sekeru u bank jako prase, zaťatou kvůli nákupům předraženého šuntu u číňana, bude muset vláda něčím zalepit. Některé firmy, které skončily, nebo teprve skončí nezaviněnou platební neschopností, se budou nepochybně soudit.
      Některé zákony, které byly i díky bolševikům pozměněny za nouzového stavu, už taky nikdo nevrátí do původního znění.

      1. Naposled asi plynovy masky v osmatricatym. Babicka vzpominala. Ale to bylo asi jenom ve městech a stejne se s jejich fasovanim cekalo az se situace dostatečně vyostri.

        1. To by stálo za rozvedení, jak to bylo s těmi maskami. Objevily se i v nějakém filmu pro pamětníky, ale jinak zrovna o téhle části našich válečných příprav nic nevím.

          1. Babička vzpomínala, že si je ve škole hromadně zkoušely a že snad došlo i na ostrou zkoušku se slzným plynem. Což je bez záruky, babička byla trochu báchorkářka. Ale něco se připravovalo, z plynu měli tenkrát velký strach. jako my z atomovek o pár generací později.

    3. Já jenom doufám, že se někomu podaří sesbírat dost byť nepřímejch dat a aspoň nějak z toho udělat statistickej odhad, kolik mrtvejch, doživotně postiženejch apod. tu máme právě kvůli těm hovadinám, co tady zmrdi zavedli. Je celkem jistý, že to je výrazně víc, jak těch údajně zachráněnejch, jenom by mě zajímalo jak moc a taky jak velkej je tam podíl lidí, co mají eště aspoň půlku života před sebou.

    4. Myslím, že už jenom pídění se po údajích, kolik lidí umřelo následkem odložených operací/zákroků, bude procházka minovým polem. To si nikdo z novinářů nelajzne.

      1. Ono se to podle myho ani realne spocitat nedá. Ještě tak případy jako ten zpěvák co se bal k zubaři a umrel na sepsi ze zanetu. Ale ten zbytek? Jak urcit kdy ještě nebylo pozdě? Jasně, kdyz breznovou prohlidku odlozej na cerven a v cervnu najdou raka v konecnym stadiu, tak je jasny ze by ji nasli i v tom breznu. Jenze kdo si lajsne zpetne urcit ze v breznu by se jeste dal operovat? I v tom breznu uz mohlo bejt pozdě.
        A takovy veci jako nemoci zpusobeny stresem a strachem z koronaviru, to uz se muzem akorat domnivat, tohle nikdo do diagnozy nedá, zvlast kdyz se faktory kumulujou a sčítaj.
        Ty cisla se daj akorat odhadovat, nic exaktniho.
        Ono je to v podstatě podobny jako debata kolik lidi by umrelo na koronu nebejt opatřeni. Tam se to podle svetonazoru a natury hodnotitele bude pohybovat od nekolika stovek po statisice mrtvejch jen u nas.

        1. Aj keď sa to reálne spočítať nedá, dalo by sa na tom možno vyrobiť pekné opozičné píjár. Stačilo by, keby nejaký opozičník typu Klaus j.r., vyhlásil, nech sa mu ľudia hlásia s takýmito prípadmi, aby to zozbieral. A následne rozmazával po médiách, že akú máme (máte) diletanskú vládu, ktorá viac škodí, ako pomáha. Ale nie som expert na P.R., možno je to blbosť a volič na to nepočuje.

          1. Ono k necemu takovému patrne dojde, na druhou stranu je tu jiste riziko v tom, ze nikdo neni schopen urcit kolik lidi by zemrelo bez opatreni, takze lze snadno kontrovat tim, ze opatření i tak vic lidi zachránily. Proto imho ma tuhle kartu nikdo moc sazet nepujde a spis se na to pujde pres ekonomicke dopady.

        2. V civilizovanejch zemích, kde první pohled na dlouhodobý statistiky udělali, vyšly abnormálně velký počty úmrtí doma na věci jako infarkty apod., lidi se totiž báli ai zavolat záchranku, že esli jim je nějak nedobře, tam určitě něco chytnou a bídně zhynou. Na todle není potřeba dělat žádný úvahy vohledně velikosti nádoru.

          Na to se tady zatím nikoho ani nenapadlo podívat, a určitě se bude dát takovejch dat vyhrabat víc. Aspoň v těch civilizovanejch zemích, v místním socankým bordelu kdo ví.

          1. Jasne, něco se spocitat plus minus da. Vzdyt to pisu. Jenze zdaleka ne vsechno.

    5. Zatím to vycházelo na cca 3 miliardy za jednoho „zachráněného“.

  4. Panove, ne ze by se mne to tykalo, ale tady v SR byla unikatni vec a to takzvana statni karantena, kdy lidi co se braceli ze zahranici byli od hranic s policejnim doprovodem eskortovani do zarizeni Ministerstva Vnitra po cele zemi, kde nucene zustavali nekteri i mesic. By mne zajimalo na zaklade jakyho zakona byla vlada a MV opravnena toto delat, protoze z oneho ministerstva mi na to dosud nikdo neodpovedel.
    V prubehu „boje s koronou“ taky byl oznacen nepritel – pendleri- , kteri se ze Slovenska odstehovali do Madarska a Rakouska, a chteli jezdit pracovat do Bratislavy do sve prace. Uplnej vrchol bylo zavedeni „hranicnich kontrol“ mezi jednotlivyma okresama pre velikonocnima svatkama. To jeste zlatej Prymula s Hamackem…

  5. Tak pro mě je zajímavý Bělorusko. Lukašenko nezavřel nic, normálně se pracovalo, hrál fotbal, hokej, roušky jen na mezinárodním letišti v Minsku. Počet populace cca 9,5 milionů, dá se říct srovnatelný s ČR, počet úmrtí 303. Teda, pokud Lukašenko nelže a je to pravda, tak to by byla rána do vazu všem co ekonomiku zavřeli. Aktualizováno před méně než před 1 hodinou.
    (https://www.google.com/search?q=B%C4%9Blorusko%2C+Covid-19&oq=B%C4%9Blorusko%2C+Covid-19&aqs=chrome..69i57.12414j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8)

    1. Belorusky udaje bych bral s dost reservou. Buhvi, kolik toho vubec testovali. A pokud mas zdravotnictví na hovno, je lepší lidem tvrdit, ze se nic moc nedeje. Šířeni nemoci to neovlivni a lidi aspon nepanikari. Do jiste miry to podobné vypadalo i u nas. Clanky o tom jak maj jinde apokalypsu a jak to u nas skvele zvládáme nesmely chybět.

      1. Belorusky udaje bych bral s dost reservou.
        Přesně, prostě se to schová pod zápal plic.

        1. No a na zápal tam měli nějaký hromady mrtvol, co shrabovali buldozerem, nebo se nedělo vůbec nic (ostatně co by taky mělo, dyž se jednalo o neškodnou rýmičku…)?

          1. Narozdiel od našich premierov, Lukašenko si nič dokazovať nepotreboval. On už diktátor je.

            1. No a hromady teda měli, nebo ne?

            2. Tak zjevně vodka, práce na poli a trochu sportu stačilo.
              U nás bych aplikoval zejména práci na poli.
              Bratr tam loni byl, prý je to takový pozdní socík z konce 80.let, lid chudý, leč přátelský.
              S disidenty a samozvanci se nepotkal, jen s nějakou podzemní grain core subkulturou, která místní policisty nezajímá.

        2. Ono je to Marty naopak: zápaly plic se vykážou jako COVID. Viz níže:

          „V Belgii vykazují mezi oběťmi covidu všechny, kdo v dané době zemřeli na nějaké plicní onemocnění.“

      2. Tak Bělorusko falšuje a schovává oběti hrůzného COVIDu, zatímco…

        Tak například v Anglii až dosud bylo na úmrtní list třeba podpisu dvou různých lékařů (víc hlav víc ví), avšak pro covid se udělala výjimka, pro covid stačí na úmrtním listě vyjádření lékaře jednoho. A dokonce ani ten jeden lékař už nemusí splňovat podmínku, že během uplynulých čtyř týdnů zemřelého viděl, prohlížel – stačí, že s ním byl ve styku on-line (je přece karanténa) a že před ním pacient zmínil některé příznaky, které kromě jiných nemocí dokáže vyvolat i covid.

        Profesor patologie John Lee takovou evidenci mrtvých nazývá v časopise Spectator „národním skandálem“. U mrtvých v britských domovech důchodců a eldéenkách není dokonce pro zahrnutí mezi oběti covidu nutný posudek ani toho jednoho lékaře, stačí, aby ošetřovatel, respektive provozovatel domova označil covid za pravděpodobnou příčinu smrti.

        V Belgii vykazují mezi oběťmi covidu všechny, kdo v dané době zemřeli na nějaké plicní onemocnění. To bude také vedle vysoké míry urbanizace hlavní příčina, proč je Belgie jedničkou na žebříčku obětí této infekce v přepočtu na obyvatele. Z jedné průběžné statistiky z konce dubna se dalo vyčíst, že víc než polovina oficiálně vykázaných obětí na covid umírá v domech s pečovatelskou službou a že z této poloviny všech obětí nebylo víc než 90 procent na přítomnost viru v těle testováno.

        Že se něco podobného, tedy házení všech mrtvých v domovech důchodců do jednoho statistického pytle s cedulkou covid, dělo také ve Francii, napovídá zpráva rovněž z konce dubna. Podle ní ve chvíli, kdy dotyčný dům s pečovatelskou službou eviduje jeden potvrzený případ smrti s covidem, jsou i další úmrtí v daném domově vykazována mezi potvrzenými oběťmi covidu. Proti zemím, jako jsou Belgie, Francie nebo Británie, stojí česká statistika ještě pořád aspoň jednou nohou na zemi.

        Ve statistikách zůstává nějaký těžko vyčíslitelný, ale statisticky nepochybně významný podíl vaty. S příchodem léta a odchodem viru máme ideální čas k pokusům tyto statistiky očistit a zamyslet se nad povahou toho, čím jsme to vlastně v minulém čtvrtroce prošli. Těmto pokusům už předem stojí v cestě jak politické zájmy (Evropská komise bojem s pandemií ospravedlňuje pokus o nové přerozdělovací kolečko, viz článek Lenky Zlámalové na straně 10), tak hlavně neochota všech těch, kdo se v dobré víře podíleli na šíření paniky.

  6. Výborný článek. Jasně že stát mohutní a bytní a chce co nejvíc lidí závislých na jeho držhubném. Starat se o sebe a po vládě nic nechtít je dnes extrémně pravicové, žejo. Mně se líbilo, jakmile se zavřely hranice a EU sklapla, lidi začali vtipkovat, na téma koronavirus se objevily skvělé vtipy. Dost se mi líbil ten, že v Německu se z hygienických důvodů lidé přestali zdravit podáním ruky, ale zase zdviženou pravicí. Jinak ale vylezlo udavačství a práskačství. Dokonce hejtman požadoval ze začátku na hygienických stanicích jména nakažených! Na to nemá samozřejmě žádné právo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017