Jak to (ne)bude s letošním Dnem mobility - zpět na článek

Počet komentářů: 52

Přidat komentář
 1. Říjen je OK, odchýlení od okolí Prahy už bude horší, ale nelze se zavděčit všem. Vlastní catering je super nápad, škoda, že to nevyšlo.

 2. Vypípáci, do volátek by se vám zachtělo tlačit? Inkvizice konqisty z tenat hlubokých sklepení archívů morbidit vám vytahuje s ovetonových oken pandořiny skříňky od zkumáků oligarchiády jednu lahůdku za druhou jak na běžícím pásu a pořád mlaskáte. :-)
  .olé rajt B-)
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-09-08-o-lukas_zkumavka_zkoumame-manipulaci-medii/
  Time 47:48
  https://uloz.to/file/NXXPG2OKLoM4/a-jitra-jsou-zde-ticha-2015-czdabing-avi#

  1. Ty jeden deptálisto!
   Depresivními ruskými filmy by jsi nás chtěl dostat k MUDr.Chocholouškovi na antidepresivech?
   K tomu stačí si pustit nějaké zpravodajství.

   1. Tak si dej tiskaři bankocetlí nebo co jsi za lumena tydýt s energiemi a juchej. A pořád seš snad dokonce nebinární slečinka z klubu heřmánkového předměstí vitaček „plemeníků multikulturně. Rochnítko. :-)
    Kluci nebuďte dementi, opatrně.

 3. Kdyby náhodou třeba Krušné hory, zajedu se zeptat třeba pension Stará škola – Klíny měli jsme tam akci cca 25lidí parkplatz velkej prostředí uvnitř nicmoc. Na Dlouhé cestě je restaurace Rozcestí, uvnitř útulno parkplatz obrovskej, bonus – cesta tam je trať závodu do vrchu. Litvínov Loučky a.t.p Je tady toho celkem dost, kde by se dalo.

  1. kolem 30 lidí to dá kdekdo, nad 30 se to dost láme právě hlavně kvůli personálu

   stolů většinou mají dost, ale protože se málokde plní celá kapacita, tak prostě lidi nemají, protože to je (pokud más vlastní barák) první nejdražší vstupní náklad

   spíš nechápu, pokud je tak ohromná nezaměstnanost kvůli činnosti pětidemolice, že nedokážou ani sehnat dva brigádníky na ten jeden den, když se jim ohlásí 50 platících zákazníků??

   1. Žádná reálná nezaměstnanost právě ještě není, ba právě naopak. Zatím jsme ve fázi poptávkového převisu, tedy poptávka a kupní síla obyvatelstva výrazně převyšuje nabídku (díky útlumu ekonomiky zejména v posledních 2 letech a současně nesnížení peněžní zásoby; lidé nemakali, netvořili, ale prachy brali, díky čemuž jich mají víc, než kolik „dokáží utratit“).
    Teprve až tato fáze přejde do dlouhodobé deprese, kdy se krátkodobá nabídka začne vyrovnávat, ale vlivem obrovské inflace dojde k nárůstů domácností ve výdajích nezbytných (typicky bydlení, energie…) a zatímco u výdajů zbytných bude nabídka stoupat, kupní síla bude díky růstu nezbytných výdajů reálně klesat, a to teprve vyvolá nezaměstnanost. Dodavatelé zbytných produktů a služeb budou bankrotovat, propouštět, zaměstnaní budou šetřit na výdajích, to vyvolá další bankroty a zvýšení nezaměstnanosti atd.
    Počítal bych s nezaměstnaností srovnatelnou či dokonce vyšší než na počátku 90. let s tím rozdílem, že se tentokrát nebude jednat o krátkodobý J efekt, ale naopak o dlouhodobou cestu do totální resp. spíš totalitní prdele.

    1. statisíce lidí na zbytnostech šetřijou už řadu měsíců, ty pohádky jak všichni dostali moře prachů a nevijou co s nima sou asi stejná fantasmagoria, jako že je nezaměstnanost 2 %

     režim zlikvidoval desetitisíce lidí, kteří dostali jenom almužnu, nebo naprostí hovno, a teď je doráží – skončilo už poměrně dost živnostníků a firem, jiní utlumili provoz a lidi už šli, nebo pudou hodně brzo na dlažbu

     a z toho půl mega přivandrovalců je zaměstnanejch jako 98 %, nebo zase stád nějak inovativně kouzlí s číslama, jako že sou to všecko tůristi na dovolené? jenom todle musí dělat tak 20 % nezaměstnanost tvl

     ty hromady svobodnej matek, co se daly v poslední době na šlapání, asi zrovna zaměstnaný taky nejsou :D

     1. Věř čahounovi. Ty věci jsou zpožděný v čase (různý futures kontrakty a době oběhu peněz v ekonomice), v našich podmínkách zhruba rok a půl, největší náraz přijde od těhle vánoc dál. Je to taky důvod, proč se průsery za covidu začly projevovat až teď.
      Teď jsou to zatím jen obavy a reálně mají lidi prachů, že by tím mohli dláždit silnice a přesně to dělají.

     2. Chudí budou vždy, stejně jako bohatí, a to zatím platilo za každého režimu. I za reálného socialismu byly rozdíly, jako dítě z chudší (části) rodiny (neb dědil vždy prvorozený syn) na to mám své vzpomínky.
      Aktuální nezaměstnanost prakticky není; kdo chce pracovat, práci většinou najde. Sice možná ne takovou, jakou si představuje, za kolik si představuje a kde si představuje, ale stále ještě na trhu práce spíš převažuje nabídka nad poptávkou.
      Skutečnost, že mnozí skončili s podnikáním a raději se nechali zaměstnat u nějaké korporace spíše svědčí ve prospěch toho, co píši.
      Co se týká svobodných matek – opravdu nemám nejmenší představu o jejich motivaci k případné prostituci, ale tipovl bych, že to bude marginální problém. Z vlastní zkušenosti z 90. let vím, že část žen k tomu nedospěje nikdy, i kdyby se měly pást, část žen k tomu má naopak sklony bez jakýchkoli racionálních příčin a nikdy v životě už toho nenechají, i když se bohatě vdají a nemají toho materiálně zapotřebí (vím, někdo tu psal opak, ale moje zkušenost je prostě taková) a část žen se k tomu možná cítila donucena, ale tady zase nevíme, do jaké míry je pojem „svobodná matka“ či „samoživitelka“ reálné označení situace v důsledku vnějších vlivů, a do jaké míry je to „s nikým nevydrží, tak ať trpí“. To fakt neumím posoudit, žádná relevantní data k tomu nemáme, takže bych to zcela vynechal.
      Sám píšete, že z těch cca půl milionu Ukrajinců na našem území přišlo za prací jen určité nižší procento, takže ti ostatní statistiku nezaměstnanosti nijak neovlivňují (nezaměstnaný je ten, kdo práci vykonávat chce, ale nemůže z důvodů ležících mimo jeho kontrolu; pokud někdo pracovat nechce, nesouvisí to jakkoli s nezaměstnaností, je to jeho volba).

      Tato fáze poptávkového převisu a (téměř) plné zaměstnanosti ale zcela jistě přejde do fáze poptávkového útlumu a nezaměstnanosti. To je naprosto jisté. Kdy to bude, jaký to bude mít průběh a důsledky nikdo neví. Ale troufám si tipovat, že to opět, jako vždy, odnesou lidé spíše chudí, s nižší cenou na trhu práce a nižší sebedůvěrou. Jako tomu bylo vždy v minulosti.

 4. Zvíkovský Pivovarský dvůr?

 5. tamten ranč, o kterým sem psal, by to zvládl za předpokladu, že najdou brigádníky v počtu 1+2 (obsluha+kuchyňa), o jednom člověku do kuchyně vím, takže 1+1, a tady se tuším tak moc tras ještě nejelo, takže je pořád kde vybírat (okolí Berouna)

  1. jo a samozřejmě lidi budou uvnitř 30) i na venkovním posezu (zbytek; zastřešeným, ale když bude ten víkend sychravo a 10 stupňů, asi radost nebude)

 6. https://mmxpivo.com

  Klasika zklamala?

  1. Že já vůl na to klikal, hned sem si musel jít do lednice pro jedno :-D

   1. dobre … te v tom nenecham :)

  2. Tam mě jednou strašně naštvali. Jednou mi od nich někdo přivezl skvělé stáčené červené pivo. Tak jsem si tam naplánoval cestu, dorazil natěšený jak si odvezu přenosku… A oni že to byla sezónní nabídka a už není.

 7. Já mám konstruktivní kreativní nápad. Mohl by se změnit typ vozidel. Místo těch poháněných ropnými produkty, použít ty co se pohání vodou a senem/trávou. Občerstvení by se mohlo obstarávat svépomocí po cestě, tedy vyhrabávání kořínků v lese. Případně by někdo mohl v cílové destinaci dát kotlík na oheň a mohla by se uvařit kaše z nasbíraných žaludů. Na pití by mohla být cikorka z nasbíraných opražených kořenů čekanky.
  Jen je nutno vytipovat na trase nějaké kováře. Vzhledem k počtu účastníků lze očekávat, že někdo může mít defekt obutí jeho dopravního prostředku. A v pneuservisu asi výheň nemají. Případně ještě zvěrolékaře ssebou pro případ závažnější poruchy pohonného ústrojí.

  Tato varianta by zároveň měla kruciální výhodu v tom, že by to byla příprava na to co nás čeká v budoucnu. Taková premiéra nové zářivé budoucnosti.

  A nebo to naopak lze pojmout jako derniéru automobilismu se vší parádou, vzhledem k tomu, že už teď vláda neví kde bude brát ropu a sahá do hmotných rezerv.

  1. Spíš na lidi hledá rasův pytel. I když tedy povedená teda řekla že tu vláda není pro lidi, chápete? Tak asi by to byla neplacená aktivita, to dá přeci rozum že jo a asi rychtovaní ne, padni kde padni. :-)

  2. Dneska spíš hledej podkováře.Dnešní kováři už rozhodně nejsou z těch, co by rozuměli kopytům.Já teda běžně trhám zuby, ale na koně bych si netrouf:-)

 8. Jak to tak pozoruju, mistni domovnik se z pro me neznamych duvodu snazi akci vzdy organizovat nekde na uzemi, ktere lokalni aboriginees nazyvaji cajzlovsko. Proc se woe kurva neplacnes pres kapsu a nezkusis neco udela na Morave pyco. Zajimavych silnic tu take nemame malo a myslim si, ze i s domluvou vhodne knajpy po vyjizdce by nemusel byt takovy problem.

 9. To je škoda, chystal jsem se na té jízdě provětrat svůj dálkoskútr a ukázat všem posměváčkům, že i čínský peklostroj zvládá nečekané výkony :). Tož holt někdy jindy.

  1. a to jako nende za tři-štyry tejdny?

   1. To by Dave musel začít chlastat Fridex už teď.

    1. Přes den je ještě fajn, ale k večeru už je frišno. Nikdy jsem odjezd za tmy z minulých DM motorkářům nezáviděl.

     1. Zase na skútru mě od přímého náporu chladného větru chrání trochu ta kapotáž a plexištít. I za tmy se dá jet, optimus díky zdvojenému reflektoru nesvítí nejhůř, ale modro nad hlavou a suchý asfalt pod koly je holt nejlepší na takovéhle akce :).

      1. helemese, už to z něho leze

       nakonec se přizná i bez mučení, že to vlastně žádnej problém néjni :o)

      2. na motorce se dá i v zimě, dokud nemrzne, to je potom dost o hubu, jde jen o to, se dobře obléct, mít vyhřejvaný hefty aj. Pravda, voda je protivná a sněhové přeháňky ještě víc, ale všechno jsem to už zažil. Tedy ten sníh ještě ne v noci, ale ani po tom netoužím. V noci je horší chytit srnu do náruče, než mokrá silnice. A paradoxně je na sjízdnost lepší, když pořádně prší, než když je silnice jen oslizlá. Zatím jsem ani jeden den mobility nestihl z různých důvodů, ale věřím, že to jednou dám.

      3. O čínských motorkách, které nové i s marží prodejce za přihlášení stály méně, než bych dostal, kdybych to přímo ze salónu odvezl do sběrných surovin, vím jako jeden z dlouholetých uživatelů všechno.
       Paradoxní na tom, je že když se člověk dostane do ZENu, že mu nevadí, že mu něco nepotřebného (třeba půlka zadního blatníku s RZ a světlem, zůstane viset na kabelech a bimbá do zadního kola) za jízdy upadne, tak je to absolutně bezúdržbové zařízení, do kterého se leje jen benzín a volej a po deseti letech to nastartuje na pět otočení (je to karburátor, kopie nějaké hondy ze 70. let).
       Když z toho upadlo pár plastů kolem nádrže, tak ventilátorek naplácnutý na chladiči, který pravděpodobně dříve ochlazoval elektronky v nějakém čínském balistickém počítači, v zimním počasí příjemně ohřívá stehna a rozkrok. Je to labůžo a dá se tak jezdit i za „pražské zimy“.

   2. Za tři čtyři týdny už je vysoká pravděpodobnost hnusného a deštivého počasí a to je jízda na motorce spíš utrpení než cokoliv jiného. V tom motooblečení, co teď používám, se dá jezdit i při nějakých 8 °C a za mokra, to není problém, je teplé a nepromokavé. Naprd je, když leje, protože jsou nasáklé silnice, člověk musí neustále stírat kapky z hledí přilby a přilnavost pneumatik taky není taková, jako za sucha, takže se musí jet opatrněji = pomaleji. Padesát kilometrů z / do práce se to vydržet dá, ale jet v takovém počasí několik stovek kilometrů je už opruz.
    Ledaže by pan domácí dokázal objednat a garantovat suché počasí bez mrazíků :).

    1. tak jet několik stovek kilometrů za tmy je utrpení i za sucha, žejo

     vedle toho taky chčije několikrát týdne už poslední tři tejdny, tady taky nic novýho

     navíc, kdo to byl, jak tvrdil, že s dobrou kapuckou se dá jezdit na skutru 10 měsíců v roce? :o)

     1. Jo, jo, zlatý globální oteplování, kdy si člověk mohl naplánovat akci kdykoli a měl jistotu, že bude sucho a teplo. Bohužel, od tý doby, co se z globálního oteplování stala klimatická změna, je zima, furt chčije a plánovat se nedá vůbec nic. Je holt potřeba víc prdět, chovat maximum dobytka, jezdit co nejstaršíma a nejvotuněnějšíma autama a obecně co nejvíc vypouštět CO2 a modlit se, aby se globální oteplování vrátilo. Ale protože vzdělanci tvrdí, že to bude až za 60 let, i když se budeme stavět třeba na uši, tak to už mě bude úplně k ničemu.

    2. CzechDave
     11.9.2022 v 22:57

     Když jsem před lety motorkařil v UK kde pršelo několikrát za tour, tak mi místní salesman poradil spray, který po aplikaci na štítek helmy způsobí, že kapky deště ihned stečou (jsou odfouknuty větrem) a výhled nerozmazávájí. Fungoval sqěle, rozdíl ve výhledu s a bez byl enormní. Byl to rok 2004, tudíž si už značku spreje nevybavím, ale věřím, že se dá na webu najít…

  2. Taky jsem chtěl přijet na skútru, ale tak holt autem a nebo jindy.. Mohli jsme udělat porovnání čína x itoška :)

   1. To bych moc rád. Nemám prakticky možnost se svézt na jiné značce stejné kubatury a porovnat je.

    1. Obávám se, že by to dopadlo jako cokoli podobného poslední dobou. Italský výrobek za velké peníze by se ukázal jako úplně stejný s čínským, protože je složený z úplně stejných „globálních“ komponentů vyráběných výhradně v Číně pro celou planetu.

     Nedávno jsme dělali porovnání debimetrů, tedy MAF senzorů (prostě česky váhy vzduchu). Nakoupili jsme od různých značek jeden typ a nepřekvapivě se jednalo o jeden a tentýž výrobek, v některých případech dokonce ve stejném balení (igelitový pytlík), někteří to alespoň zabalili do jiné krabičky. Průběh závislosti napětí na průtoku to mělo rozdílný spíš v rozmezí (ne)kvality, křivky byly obdobné (+/- autobus přibližně lineární), pouze se dost nepříjemně lišily exaktní hodnoty všemi směry. Ani jeden se ale nijak nepřiblížil originálu Bosch, který měl zcela odlišný průběh a s nímž jediným auto fungovalo, jak má (rozdíly oproti originálu činily až 28 koní!!!). A že v tom jely i kdysi renomované značky, jako např Magneti-Marelli či Denso, to už je velmi smutná současnost. Takže za různý ceny dostal zákazník vždy totožný produkt kvality mizerné.

     1. Troufnu si tvrdit, že Piaggio je trošku dál, ale některý číny už jsou taky slušný stroje.
      Co se týká spolehlivosti, tak jednoznačně dlouhodobě nejspolehlivější skútry jsou Hondy, Yamahy a Piaggia.
      Ale to jsme mohli klidně probrat u mašinky. :)

     2. Objednal jsem z číny MAP pro Deltu a stejnej shit kterej se prodává za těžký peníze jako aftermarket. Ze čtyř kousků jeden uspokojivě fungoval. Rozpitval jsem origo a čínu a uvnitř tedy absolutně vše jinak.

     3. Ovšem ne nutně v otázce motorů. Poptával jsem kdysi „italskou“ motorku s čínským motorem. Byla mi vyvrácena s tím, ať se podívám do servisního manuálu – všechny intervaly poloviční až třetinové. A nejspíše stejně tak výdrž.

Napsat komentář

D-FENS © 2017