Jak strážníci měří rychlost díl I: Rosice u Brna - zpět na článek

Počet komentářů: 150

  1. Jen pár poznámek:

    1. Věřte tomu nebo ne, ale třeba takové Choustníkovo Hradiště umožňuje královédvorským zmrdům rejžovat zcela nezištně (smlouvy k dohledání na webu DKnL). Tedy oficiálně – zda tam nejsou nějaká protiplnění pod rukou těžko říct.

    2. Až se zase někde odéesácký zmr. Adamec z Trautenau bude presentovat jako velký zastánce (nejen) silniční svobody, vězte, že jeho radnice nejen provozuje radar na otevřené rovné silnici u Mladých Buků ( https://www.google.nl/maps/@50.6066255,15.8419263,16.92z *), ale tamní uniformované opičky vesele řádí v širém okolí. Takový vjezd do Rtyně od Červeného Kostelce, to musí být také zlatý důl hlavně když se občas moc nekouká na to, kde že vlastně stojí cedule ( https://www.google.nl/maps/@50.4974556,16.0715568,17.19z ).

    3. Pokud jde o toho feudála – když to dělal blbě, tak pořád reálně existovalo řešení „šup, hlava dolů, moc zábava pro lid“, protože feudál se nemohl vymlouvat na vůli lidu a na to, že si ho poddaní sami zvolili. Dnes toho odstřelení jednoho šmejda (ať už politické či fysické) řeší podstatně méně. Navíc feudálové ani panovník neměli tak neomezenou možnost výběru daní, jako má dnešní stát.
    ___
    * Mimochodem, data z tohoto radaru se zpracovávají velmi selektivně – projela pod ním dvě podobná SUV s odstupem asi 50 metrů. To s pražskou značkou se zkasírovat pokusili, to s hradeckou a majitelem sídlícím asi 15 km od Trautenau ne.

    1. Mladé Buky jsou s tím radarem pochopitelné, tohle je naprosto špatně vybraný příklad. Stanice vlaku je za silnicí mimo obec a všichni při cestě na nádraží musí přejít tu silnici, kde je rychlost přes 100 jinak normální a bezpečná. A menší zlo je mit 50 jen na přechodu, než ceduli obce nataženou 2 kilometry v polích všemi směry. Tohle bych bral naopak jako plus, neboť překročení rychlosti mimo obec má také i vyšší limit překročení rychlosti než je možné aplikovat větší flastr.

      1. Samozřejmě souhlasím, že je to méně špatné než natahovat vesnici, ale bezpečnost se tam dá řešit několika podstatně méně buzeračními prostředky.

        Max dvakrát za hodinu tam projede vlak. Nevsadil bych boty na to, že do každého někdo nastoupí nebo z něj vystoupí. Tam by v pohodě stačila informační značka, případně blikající oranžová koule s ultrazvukovým detektorem, která se rozbliká v okamžiku, kdy tam nějaký chodec reálně je. Pokud má radnice výchovné tendence, mohli tam dát informační radar.

    2. Add: * Mimochodem, data z tohoto radaru se zpracovávají velmi selektivně – projela pod ním dvě podobná SUV s odstupem asi 50 metrů. To s pražskou značkou se zkasírovat pokusili, to s hradeckou a majitelem sídlícím asi 15 km od Trautenau ne.

      Ale tak verim, ze r**t nemel vetsi problem jim to nezaplatit :)

      1. Majitel pražského SUV se projevil jako zdatný sadista :-) Dokonale totiž spojil prvek očekávání a uspokojení (úřad dostal zaplaceno) s prvkem zklamání (úřad musel prachy vrátit a utřel hubu). O detaily se určitě osobně rád podělí.

  2. Protože nám jde především o bezpečnost provozu navrhoval bych před obcí na každé straně najmout nebo postavit bilboard s informací, že se tam měří. Možná by pan starosta nesplnil plán.

  3. Tak to je jeste drsnejsi maso, nez jsem si myslel. No nic, do pristiho auta si budu muset nechat zabudovat detektor radaru, predni i zadni.

    1. Vzapati prejdu na cisto opticky system vid clanok o jazdeni v Nemecku a mate vymalovane. Nie ze by sa proti tomu teoreticky nedalo bojovat (snad nejakym agresivnym IR osvetlenim okolia znacky), no proti IR existuje counter-intelligence v podobe blbeho IR filtra za dve eura. A ked sa zeleni dopracuju k optickym pascam, bude v zakone nieco na styl „Za necitatelnu SPZ na fotografii z meracieho zariadenia zodpoveda vodic, trestom je obesenie na mieste.“, co promptne vyriesi pripadne reflexne folie cez SPZ a podobne zazraky.

      1. …a nebo ridice zavrit, az zbela. Nebo zhnedne? Sakra, aby to bylo pro Nemecko politicky korektni…

      2. Ještě taky existují optické scramblery, ne?

        1. A co teprv takový systém pro automatické odpálení dýmovnic při detekci osvícení laserem, jako to mají obrněnci…

          1. By bylo zuzo v takovem useku bydlet… v hodne mestech jsou tyto buzerulicky se ctyricitkou prave tam, kde bydli nejakej papalas.

  4. Kdyz jde panu starostovi predevsim o bezpecnost v Rosicich, tak mu muze byt uplne u prdele, ze by penize kasiroval stat. Pokud bych ja platil flastr v Rosicich, tak nevidim rozdil v tom, jestli si za to koupi rosicti par metru kachlicek na bazen, nebo jestli to bude na zlate xandy soudruha Babise.

    Jestli von to ten kujon starosta nemyslel jen jako vtip!

  5. Povazuju se za mistniho a to umisteni na Husove mi hlava nebere. To je takova ulice z jedne prdele do druhe. Nedokazu si tam predstavit nejaky vetsi provoz. Zkusim zkontaktovat byvale spoluzaky a zjistit jestli tam shodou okolnosti nebydli nejaka vlivna osoba, kterou sralo jak ji pod okny jezdi pirati.

    1. Tuším, že impulsy pro umístění v této ulici byly prakticky dva – majitel autoservisu na téže ulici, který zároveň jezdí nějakou verzi autokrosu/rallye, tudíž sem tam ulici využíval jako testovací dráhu pro akuální úpravy na vozidle. A taky to, že jde o tah na Tetčice, Ivančice a dál, hlavně v zimě, kdy je paralelní silinice v lese uzavřená. No a nesmíme zapomenout, že je radar směrem z kopce za křižovatkou, ze které každý rád vysmahne velmi rychle.

      K tomu křížení ulic Tyršova a Wolkerova. To je opravdu dementní místo. Hlavní silnice I/23, na ni vedlejší silnice z centra Rosic a z druhé strany vedlejška z poměrně rozsáhlé domkové oblasti. Místo je v kopci a zároveň zatáčce, je tam na rohu obchod se zeleninou, hned za křižovatkou dvě autobusové zastávky a navíc parkoviště. Jeden přechod hned u křižovatky, druhý kousek vedle. Minimálně na ten horní je směrem zespod občas vidět prd. Suma sumárum v době hustého provozu naprosto nepřehledná změť dopravy.

      Jako perlička poslouží, že Rosice v podstatě celý rok 2015 opravovaly kanalizaci (nebo co to bylo za trubky) právě v oblasti této křižovatky. Ti, co plánovali etapy stavby, dokázali dokonale zprasit dopravu tak, že z Rosic vytvořili neprostupný špunt. Po opravě jsou ty vybrané peníze do obecního rozpočtu skutečně krásně vidět. Každý kus vyřezaneého asfaltu je nahrazen v různých výškách položeným jiným kusem asfaltu, celý průjezd tak připomíná skoro testovací dráhu pro Tatrovky.

  6. Stejně to funguje i kousek na JV v oblasti Židlochovic, Židlochovice jako obec s rozšířenou působností pro loňský rok plánovaly vybrat 15M a světe div se, podařilo se. Ve samotném městě jsou radary 4, několikanásobně tolik se v loňském roce objevilo v okolních obcích, které pod Židlochovice spadají, veřejnoprávní smlouvy o půjčení MP Židlochovice jsou volně k dispozici, vše oficiálně bezplatné, předpokládám, že plán byl zafinancovat to z výběru radarového mýta. Mimochodem, alespoň v Rajhradu se za posledních 5 let nestala v daných místech nehoda, při které by se někdo ošklivě zranil.

    1. No tak to je dobre, protoze kdyby nekdo trefil zrovna ten kandelabr s radarem, tak by jeste mohli prijit zeleni a vykrikovat neco o nutnem kaceni radaru okolo silnic v ramci bezpecnosti silnicniho provozu, ze…

      1. § 277 TrZ

        Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti

        (1) Kdo z hrubé nedbalosti zničí, poškodí, odstraní nebo učiní neupotřebitelným obecně prospěšné zařízení nebo ohrozí provoz obecně prospěšného zařízení, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

        (2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán,

        a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo

        b) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

        1. No ale uklouznutí na ledě a zastavení o kandelábr přece není hrubá nedbalost, ne? To je nehoda, to se prostě stane.

          1. No, klient na poli ťuknul složenýma bránama nějaký izolátor nebo co na sloupu. Bylo to tedy podmíněně zastavení, ale orgáni si vykládali hrubost dosti rozšířeně. Takže uklouznutí hrubá nedbalost být nemusí, ale já to soudit nebudu…

            1. Co si budeme povidat, trefit to omylem je jako vyhra v Powerballu. Nehlede na to, ze uz jsme toto tema tady jednou resili a slo o tunning crumpatchem. Zrejme jeste neetablovala skupina, ktera penize dat nechce, zakonu nerozumi, zato ma skill. Chce to cas.

    2. Na Židlochovice mám nostalgické vzpomínky, byly moje prvni… doteď leží na kraji mě 14strankove odvolání. Skoda, že jsem tam byl jen jednou v životě o dovolené, odteď bych mohl jezdit bez obav (monstrprocesem se řídit dostává údajně na whitelist) aspoň mám díky nim nové hobby vytirat si prdel s obecnimi uredniky.

  7. pan starosta se toho ale evidentně nebojí:
    „Jaroslav Světlík 7.12.2015 (9:25)
    Pěkný den paní Nepevná, moc Vám děkuji za Váš příspěvek. Je mi líto, že i Vy jste zaplatila pokutu za rychlou jízdu, ale kdo v Rosicích neplatil, že? Myslím ale, že jsme si již zvykli a nohu dáme z plynu, což je jen dobře. Cizáci, kteří neví o radaru, a řidiči – ignoranti, třeba z České pošty, ať platí!“ ( http://blokstarosti.cz/?p=416 )

    1. Heh, komoušský prase. Třeba se s ním někdy potkám, chtěl bych vidět ten jeho ksicht když bych mu řekl, že si tam jezdím, jak uznám za vhodný a jejich kamerky na mě nemůžou…

    2. Mimochodem, co to jako je s těma pošťákama? Co vo tom von ví? Není tohleto takový pěkný zneužití pravomocí úřední osoby a porušení zákona na ochranu osobních údajů?

      Krom toho, jestli bude srát poštu a dělat jim náklady navíc (resp. poště znemožnit mít řidiče*), tak ten vůl velmi rychle zjistí, kdo má větší koule. Pak bude eště rád cvakat poště dotaci, až jim budou chtít skrouhnout otevíračku nebo něco.

      *úvaha pramení odtud, že pošta řidiče jako každej dopravce honí, ale zároveň pokud je bude práskat na SPRDEL, ti se jim na to ježdění za pakatel a ještě srážek ze mzdy na pokutách vyprdnou, a zase budou moct zavřít

  8. Díky za skvělý článek. Sám jsem si zpracoval obdobnou statistiku, takže jenom doplním některá moje zjištění:

    K problematice výběru pokut se starosta Rosic vyjádřil na svém blogu (www.blogstarosti.cz, 24.7.2015) v souvislosti se situací na účelové komunikaci, kterou město Rosice prohlásilo za cyklostezku: „To je pořád „pomáhat a chránit“, ale když jde o bezpečnost cyklistů na navíc účelové komunikaci, najednou je vše jinak. Kdyby to bylo z důvodu „zlatého dolu“ pro Policii ČR a jezdila by tam měřit ona sama, pak bychom to asi dokázali pochopit. Udělám tedy pokus, že vyzvu Polici ČR, aby především o víkendech, zajela na „cyklostezku“ měřit. Uvidíme, třeba zjistí, že je to opravdu zlatý důl a budou tam měřit pravidelně.“
    Takže pan starosta rozhodně ví, jak může být pojmenován výběr pokut, v tomto případě snad oprávněných, a jaká je přitom motivace, v tomto případě státní policie – samozřejmě, pokud se skutečně jedná o stránky starosty Rosic.

    Úryvek z článku Slovo starosty uveřejněného v Zpravodaji rosicka ROSA z dubna 2015 uvádí: „Statistika Městské policie Rosice je trochu jiná. Strážníci řešili 657 přestupků hlavně v dopravě, v občanském soužití a veřejném pořádku. Přestupky v dopravě tvoří téměř 80 %. …. Díky uděleným pokutám přímo strážníky si přišla městská kasa na částku asi 600 000 Kč. Bez stacionárního radaru. Když se už o radaru zmiňuji, ten zaznamenal přes 6000 přestupků a přispěl tak v loňském roce do naší městské pokladny téměř 4 miliony korun.“ Takže přímo od pana starosty se dovídáme, že největší příjem z pokut do městské kasy udělených městskou policií je z dopravních přestupků, ale mnohem zajímavější je informace, že tzv. stacionární radar zachytil 6000 tzv. přestupků s přínosem cca 4 mil. Kč. Pokud porovnáme počet ostatních řešených přestupků za celý rok (80% z 657) a počet tzv. přestupků zjištěných tzv. stacionárním radarem za cca půl roku (6000), je evidentní, že buď na ulicích Brněnská a Husova dochází každý den ke krizovým situacím hraničícím s živelnou pohromou, nebo je skutečný vliv těchto tzv. přestupků na bezpečnost dopravy zanedbatelný.

    Na příjezdu do Rosic po ulici Brněnské byl do mezi kruhovým objezdem a křižovatkou Brněnská – Husova v minulých letech nainstalován tzv. Radar – zařízení, které měří rychlost přijíždějících vozidel, a byl doplněn i kamerou, která snímala tzv. piráty. Toto zařízení bylo nepochybně instalováno za účelem „zvýšení bezpečnosti“, případně „zklidnění dopravy“ – přesnou formulaci jsem nehledal, správní organ si ji může najít sám ve svých podkladech. Toto zařízení již bylo
    demontováno, s čímž je možné jedině souhlasit, neboť skutečný vliv na zvýšení bezpečnosti je zanedbatelný nebo dokonce negativní. Po demontáži alespoň nedochází k rozptylování řidičů. Pozoruhodné je spíše to, že demontáž tohoto informačního radaru proběhla zhruba v době instalace tzv. stacionárního radaru – snad pro to, aby se nesnižovala jeho výnosnost nového zařízení.

    Z evidence dopravních nehod na http://www.jdvm.cz/pcr je možné zjistit, že na silnici č. 23 v ulici Brněnská od křižovatky s ulicí Wolkerovou po křižovatku s ulicí Husova došlo v období od začátku roku 2007 do května 2015 celkem k dvaceti dopravním nehodám. Pokud vyloučíme nehody přímo v křižovatkách a nehody zaviněné chodcem, dostáváme se číslu třináct. Tzv. stacionární radar sleduje střed uvedeného úseku. V tom místě došlo ke dvěma nehodám. Pouze jediná nehoda ze všech dvaceti nehod byla podle záznamů způsobena ne vysokou, ale nepřiměřenou rychlostí, byla bez zranění, stala se 6:00 ráno v prosinci 2007, kdy řidič dostal smyk na náledí nebo mokré vozovce a narazil do zaparkovaného vozidla (poblíž místa, kde stojí tzv. radar). Je otázka, zda to byl pirát nebo zda údržba silnic měla zpoždění. Ostatní nehody jsou zaviněny zpravidla nedodržením bezpečné vzdálenosti a nedostatečnému věnování se řízení vozidla.

    A ještě odpověď na dotaz podle InfZ:
    K Vaší žádosti uvádíme, že Městský úřad Rosice a ani Město Rosice nevytvářelo žádné studie a ani analýzy, které se zabývají, statisticky vyhodnocují nebo jinak kvalifikovaně posuzují vliv instalace a provozu stacionárních radarů pro měření rychlosti vozidel na pozemních komunikacích na plynulost a bezpečnost dopravy v jejich okolí. Rovněž nemáme k dispozici žádné dokumenty a informace z provozu těchto zařízení v České republice.
    Ustanovení § 2, odstavce 4, zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím stanovuje, že povinnost poskytovat informace se netýká dotazů na názory, budoucí rozhodnutí a vytváření nových informací a proto nelze uvést, zda úřad, ať v samostatné působnosti či v přenesené působnosti, nějaké vyhodnocení statistik plánuje.

  9. Chce se mi zvracet z takových komunistických hovad, co jsou někde na radnicích. Naštěstí tato praxe ještě není zase tak moc rozšířena (aspoň tam, kde se pohybuji já).

    1. Každé takové hovado má logicky oporu ve voliči, nezapomínáte na to?
      Aby se na radnici vzalo hovado, musel ho někdo zvolit, protože tu momentálně nemáme systém který hovado na radnici posadí z vůle feudála nebo plukovníka.
      Aby si lidi na radnici přáli hovado, museli napřed zblbnout a/nebo nějaký předchůdce toho hovada se předtím choval tak svinsky, až lidem to komoušské hovado připadalo jako „MENŠÍ ZLO“. Takhle na x radnicích skončili nadějní kádři ODS, KDU atd., protože lidi začali hledat spásu u (vlastně nevinných) bolševiků. Bohužel úplně stejnou paseku jako komouši dokážou na radnici napáchat zelení eko zhulenci, snad ještě horší, protože mají ještě míň styků s realitou a jsou ještě víc manipulovatelní zájmovými mafiemi.

      1. Jistěže má oporu.
        Dokonce ho volič zvolí v roce 2010 za TOP 09 a v roce 2014 za KDU-ČSL.

        Takže si na rozdíl od vás myslím, že nadějný kádr se neztratí, natož aby skončil.

        1. Já jsem neřekl ai že nadějný kádr ODS se ztratil, ani že skončil. Asi žádný neudělal to, aby oficiálně vstoupil do KSČM, to ne. Ale jinak se přelejvají vcelku univerzálně. Tady nejde o jejich stranickost, protože mafie je v principu apolitická a od politických stran si jen dává vykuřovat. Třeba sdružení Starostové a nezávislí nebo jak se tyhle supporty všelijak jmenujou, sotva obsahuje lidi, co nikdy v politice nebyli.
          Co se týká zastupitelstev a finančních toků ve volebních obdobích, tak prokazatelně různé kliky rozjíždějí tunely a nahrávání do kapes skrze dotace, a když moc mlaskají, odstaví je jiná parta s jinými prioritami a příjemci zakázek se převekslujou na ně.
          Principiální a v důsledku nevýznamný rozdíl mezi zeleným zhulencem a hard straníkem na radnici je v tom, že starosta za tradiční partaj fungoval v zájmu svém, své rodiny a kamarádů, eko zhulený starosta funguje tak, že ho opijou chválou a nechají ho stříhat pásky a otvírat alternativní stavby ze sušených kravských hoven. Stavební a jiné mafie v tom případě pracuje nepřímo. Bývalý starosta tam pak klidně fuguruje jako apolitická osoba nebo firma.

    2. Komunistické hovado zvolené za KDU-ČSL, to skutečně není zase tak moc rozšířená paxe ani tam, kde se pohybuji já.

      1. Ve většině současných stran je něco jiného, než komouši? Je přece jedno, jak si říkají, pojmenování si zaslouží podle toho, co tam dělají.

        1. To je zajímavé.
          Kdybych „je“ označil za lidovce nebo socialisty, bylo by to také jedno?
          Proč se ptám?
          Protože mezi aktuálními politickými stranami žádní komouši nejsou a být nemohou, a to včetně KSČM – je jedno, jak si říkají, pojmenování si podle toho, co dělají, nezaslouží.
          Pokud se mýlím, tak konkrétně v čem?

          1. Vy to zase chcete zamotat ygorku.
            Hovado jako hovado, komunista, lidovec, modry ptak, socan, babisovec, kalouskovec, nezavisly starosta, je to v lidech. Obcas to strany resi. Byvaly Svobodny starosta z Zatce byl a mozna stale je hovado. Ale uz aspon neni starostou.
            Hovada socanske udelaly na prelomu stoleti z mesta kde ziju bordel, se kterym hodny moula lidovec bojuje uz dve volebni obdobi, zatimco koalovani modri ptaci kradou v teplarne a socani konecne sli do prdele, jejich byvaly mistostarosta konkretne tocit pivo na zahradku, kam dojizdi zanovnim medvedem v kabriu za mega a pul porizovaci ceny.
            Tak asi tak.

            1. Ne-e.
              Reagoval jsem na toto:
              Aby se na radnici vzalo hovado…, až lidem to komoušské hovado připadalo jako “MENŠÍ ZLO”. Takhle na x radnicích skončili nadějní kádři ODS, KDU atd., protože lidi začali hledat spásu u (vlastně nevinných) bolševiků.,
              což poněkud koliduje s Behmotovým názorem, že komouši jsou všichni.
              Takže buď rozlišovat budeme, nebo nebudeme a všechno bude krásně jednoduché, nebude nuno diskutovat. Ovšem zároveň rozlišovat a nerozlišovat činí diskuzi prostému vidláku těžko srozumitelnou.
              Nic víc.

              1. Jo takhle. Tak to si troufam take tvrdit, ze komousi jsou vsude. I ten Svobodny starosta Zatce koaloval s komousi. A kdo nevidi ze clenove KSCM jsou stejna hovada jako ostatni, tak je komous zaslepeny. Kdyz vynecham toho exota Ransdorfa a to, ze si malem prodali strechu nad hlavou, tak nezapomente napr. jak ta pakaz bolsevicka hlasovala pro odebrani ridicaku.
                A jejich mlada nadeje Konecna se kterou jsem se potkaval na Mosnovskem letisti je taky pekna , neb se podivovala nad mym rychlym pozdnim odbavenim a na mou poznamku, ze ja si to narozdil od ni platim a ji vlastne taky hodila pohled, ze ktereho mi bylo jasne, ze by me nejradeji nechala zavrit az zcernam..

                1. Gratuluji…Vaše vyplísnějí neobolševičky muselo být nádherné a upřímně Vám ten zážitek závidím…vážně…

          2. Za léta dřiny a odříkání se prostě komunistům podařilo vytvořit určitý archetyp, lidově nazývaný „komunistické hovado“. Je omyl tento pojmem vztahovat k členství v některé z politických stran.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017