Jak na přestupkový občanský bonz - zpět na článek

Počet komentářů: 136

 1. Tak jsem si vzpomněl, že jeden nebožák takto přišel o své velmi cenné holuby, desetiletí vypiplávané. Prostě chovateli nařídili je zlikvidovat, stejně jako kačeny v drůbežárně. A dostal za ně „kompenzaci“ jak za ty kačeny. Přitom ti výstavní chovní holubi měli cenu řádově ve statisících.

  Pochopitelně poletující sýkorky a havrani orgáni neřešili, protože ani nemůžou, tak nařídili zlikvidovat holuby, kteří tak jako tak nic moc přenášet nemohou, protože jsou v holubníku, na rozdíl od těch sýkorek a městských holubů.

  A mimochodem, žádné prokazatelné slepičí, prasečí či kravské chřipky NEEXISTUJÍ !

  Zkuste se zeptat v hen té státní instituci, kdeže vzorek takového viru můžete vidět, nejlépe pak vzorek přímo odebraný ze zlikvidovaného chovu.

  1. A nesliboval Venca Flaška, že todlencto v novém řádu bez ohavných koumoušů nebude?
   Sice jsem neměl se socíkovským státem tu čest, ale přesně takhle si představuji, že ouřednictvo fungovalo vůči občanovi – ignorace, lenost, nabubřelost, omezenost, pocit nepostižitelnosti a korupce.

   1. „…nesliboval Venca Flaška…“
    – – –
    Nejen tohle.
    Dosud mi chrastí v uchu jeho výrok „.. nevzhledné khálíkáhny…“

    :OD

 2. Proč, d-fensi, kurva už, si v jinak dobře čitelném článku, neodpustíte tu ukrajinu? Je nutné do článku o slepicích zamontovat nějakou fólii, sprej, u kravína a jiné pitomosti? Ach jo.

  1. a proč ne? Komu to vadí, odkaz na text v hlavičce webu – nečtěte to.

  2. To si Dfens jen popletl:
   https://manipulatori.cz/pripoutavani-lidi-ke-sloupu-neni-dukaz-fasizace-ukrajiny/

   To že přivazují mladé hloky ke sloupu a obličej jim pomalují žlutou a modrou barvou, nemá vůbec nic společného s ukrajinským nacionalizmem ani místními státem podporovanými nácky.

   To je tak, když někdo v Kyjevě během plynulé ukrajinštiny žblebtne nějaké ruské slovíčko, tak se nemůže divit lynčování a dalším následkům.
   Jak to ve spořádané demokratické společnosti banderovského typu zkrátka chodí.

   Chtěl jsem vyhledat další autentické fotografie, jaké jsem viděl na nějakých alternativních stránkách. Bohužel všechny vyhledávače to cenzurují.

   1. Nevim zda zrovna věřit Cemperovi…… 😉

    1. No já se domnívám, že kaBrnak to myslel jinak, než jak to vidíš ty.
     To je henta metafóra :-)

   2. Tvoje lhaní koukám dosahuje nových výšin, kabrňáku. Nejenže odkážeš článek, kde sami Romové na konto svých etničanů přiznávají, že byli připoutáni proto, že kradli a nikoli kvůli jakémukoli nacionalismu (jak tvrdila alternativa a pak se horečnatě mazala, aby nebyla za blbce).

    Ale tresty za mluvení rusky, jo? Dementnější blábol sis vymyslet nemohl. Půlka Ukrajinců včetně patriotů mluví rusky a nikdo z toho nikde nic nedělá. Zato opačně… Počti si třeba tuhle kompilaci výpovědí ukrajinských předválečných starostů zajatých Rusy.

    Mnoho z jejich výpovědí zahrnuje nejen děsivé podrobnosti, ale také pocit surreálna. Ukrajinským zajatcům řekli, že je ukrajinský stát diskriminoval za to, že mluvili rusky – a invazní vojska trvala na tom, že nyní byli „osvobozeni“. Ale když jim zajatí rusky mluvící starostové a jiní místní politici na rovinu řekli, že jim na Ukrajině nikdo neubližoval za to, že mluví svým rodným jazykem, a že v oblasti [Chersonu] se Ruština normálně a masově používá, vojáci nevědělí, co by na to odpověděli.

    Dmytro Vasiljev, náměstek městského zastupitelstva Nové Kachovky, vzpomíná, že jeho ruština byla plynulejší a gramaticky správnější než ruština vojáka, který jej vyslýchal. Ten voják byl Kamyk, což je jedna z ruských národnostních menšin; Vasiljev se narodil v Moskvě. Považuje se za Ukrajince ruského původu, což jeho věznitele zmátlo: „Nemohlo pochopit, proč s nimi já, ač jsem ruského původu, nechci spolupracovat“, vzpomíná Vasiljev. „Řekl jsem jim – jak bych se mohl podívat do očí svému synovi, svým kolegům, kdybych se stal zrádcem? Prostě to nemohli pochopit.“

    https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2023/02/russia-ukraine-war-potemkin-occupation-murder-torture/672841/

    Ty jsi přesně stejný, jako sovětští vojáci kteří tady v Československu v 1968 trvali na tom, že nás „zachraňují před Kontrarevolucí a fašismem“. Taky jim mozečky nedokázaly pobrat, když jim místní říkali že nic takového se tu neděje, že to je jen vylhaná záminka.

    1. kalmyk. to je takové západomongolské etnikum rozporuplné i v rámci ruska.

     mimochodem, etnické složení rudé (následně ruské) armády – pětačtyřicátý byla pro osvobozované československo ještě docela selanka (proti jiným osvobozovaným územím), etnické složení ukrajinských frontů bylo většinově slovanské, takoví Tarasové Bulbové různého věku jak z čítanky. v osmašedesátém bylo etnické složení ruské okupační armády cíleně neslovanské.

    2. Zato v opačně:
     – 60. léta 18. století: Kateřina Veliká nařídila knížeti Vjyzemskému zahájit rusifikaci Ukrajiny, aby: „se začali cítit jako Rusové a zapomněli na myšlenku, že by nás opustili“. To bylo 100 let poté, co Rusové poprvé v historii získali Kyjev a teritorium levobřežní i pravobřežní Ukrajiny zradou na Perjeslavské dohodě odkupem od Poláků, a pouhých 30 let poté, co porazila záporožské Kozáky hrozbou, že je všechny vyvraždí včetně žen a dětí.
     – 1862: z moci úřední zavřeno na 100 ukrajinskojazyčných nedělních škol
     – 1863: ruský ministr vnitra Valujev vydal „Valujerský oběžník“ ve kterém se psalo, že „ukrajinský jazyk nikdy neexistoval, neexistuje a nesmí existovat“
     – 1876: car Alexandr II. vydal „Emský dekret“, který zakázal použití Ukrajinštiny při zpěvu v kostelích, výuce na školách, vedení dokumentace, na koncertech a v divadelních hrách, a zcela zakázal jak tisk jakýchkoli publikací v ukrajinštině, tak import knih v ukrajinštině ze zahraničí, a zakázal i veřejné proslovy v Ukrajinštině (deklamace)
     – 1876: car Alexandr II. přikázal zničit všechny učebnice v ukrajinštině a vytvořit seznam pro-ukrajinských učitelů, kteří musejí být vyhozeni
     – 80. léta 19. století: masové represálie proti ukrajinským básníkům a inteligenci. 1885 zatčen a poslán na Sibiř Pavlo Hrabovský za to, že u něj našli typograf (ruční tiskařský lis), a jeho žena Naďa poslána do Kary v arktickém oceánu, kde zemřela po mučení. Taras Ševčenko poslán na Sibiř.
     – 30. léta 20. století: SSSR po počátečním období „коренизация“ zahájil opět masové represálie proti ukrajinskému jazyku a kultuře – ukrajinština byla prohlášena za pod-jazyk a byla dokonce rusifikována vypuštěním písmen jako ‚ґ‘ a zrušením „nepotřebné“ gramatiky, která nemá ekvivalent v Ruštině
     – od konce 30. let 20. století: Rusové vymazali z učebnic a textů ukrajinské odborné termíny, např. celé slovo pro „rtuť“, aby mohli začít tvrdit, že „ukrajinština nemá pojmový aparát pro vědecké bádání“
     – 1972: KGB zatkla ve Lvově partičku, která si dovolila slavit vánoce v ukrajinské tradici s tradičními kroji a písněmi
     – 1972: KGB zahájila „operaci blok“, kdy zatkla na 90 lidí z ukrajinské inteligence a básnictví vč. básníka Vasyla Stuse, kterého poslali do lágru na Sibiř nejdřív na 5 let a okamžitě po návratu nadoživotí (zemřel na Sibiři 1985)
     – 2022: okamžitě po invazi byly zabaveny a spalovány ukrajinské učebnice jazyka a historie
     – duben 2022: v Irpinu Rusové bojovali s Ukrajinci o středisko křesťanské Euroasijské Misie. Když je dobyli, vzali všechny Bible v ukrajinském jazyce, odnesli je na dvůr a tam Bible spálili v nejlepší tradici Jezuitské protireformace.

     A to je jen špička ledovce.

     Takže jako vždy – Rusové osočují Ukrajince z toho, co nejvíce dělají a vždy dělali oni sami.

     1. Rusové holt tu ukravínskou pakáž znají lépe, než my. K čemu využili tu svou vytouženou samostatnost, nebo svobodu, nebo jak se tomu říká?

      1. Jasně. Od prvního okamžiku, kdy se tam poprvé v historii nakvartýrovali, je „znali“ tak dobře, že věděli, že je musí asimilovat a zlikvidovat jejich jazyk i kulturu – hlavně aby „zapomněli na odchod“ od okupantů a anexátorů.

       Hm, a nemůže za tím být něco malinko jiného… Třeba, nevím… Imperiální strategie zabetonovat si územní zisky asimilací obyvatelstva? :D :D :D

       1. A jakou mají tu slavnou kulturu? Boršč?
        https://www.youtube.com/watch?v=tsExJIbKueQ&ab_channel=UstkaBall

        A ten jazyk… Jako gaelština a agličtina?

        1. Jakou měli v roce 1630 kulturu Rusové?

         Tohle byla doba, kdy žádný „národ“ ani „národní kultura“ neexistovala a „národní jazyky“ se teprve začínaly tvořit. Historicky totiž existovaly dva druhy jazyků: nadnárodní psané pro inteligenci -to byla latina v katolickém světě a církevní starobulharština ve staroslavném- a místní mluvené dialekty pro plebs.

         Teprve v 17. století se začala kodifikovat psaná podoba národních dialektů, kdy jeden z dialektů byl zvolen za celonárodní a kodifikován s gramatikou. Tento proces dělali básníci, protože když napsali celonárodně nadšeně přijímané dílo, kodifikovali tím přirozeně jazyk s gramatikou, ve kterém bylo napsáno. Ruštinu v její dnešní podobě fakticky založil Puškin, a ukrajinštinu Ševčenko.

         Jenže Rusům se podařilo uchvátit a anektovat Ukrajinu přesně v době, kdy se tento proces po celé Evropě rozbíhal – a okamžitě začali ukrajinštinu vší silou potlačovat, zakazovat a knihy pálit.

         Chápeš naprosto šílenou nehoráznost a chucpe toho, když Rusové tvrdí, že „ukrajinština a ukrajinská kultura neexistuje“ – protože od samotného vzniku moderní ukrajinštiny a ukrajinské kultury byli Rusové na Ukrajině okupační velmoc, která vší silou potlačovala represáliemi, pálila a vymazávala jakýkoli náznak ukrajinštiny a ukrajinské kultury? „Jejich jazyk neexistuje, protože jsme ho my od začátku likvidovali?“

         1. Chci říct 1730 a 18. století, pochopitelně. To Kateřinka nastolila politiku totální anexe a asimilace.

          1. Co se v mládí naučíš :-)

          2. Nás na škole učili, že běloruština a ukrajinština jsou jen drobně odchylné varianty ruštiny. Až jazyky z Pobaltí byly ruštině hodně vzdáleny, ale oficiální jednací jazyk byl v SSSR jen jeden a umělo ho (imho ve vlastním zájmu) poměrně hodně lidí z národů bývalých svazových republik.
           Nepřijde mi, že by se na tyhle „tradice“ mělo navazovat – až na tu lapálii s ukravínci, co od roku 2014 zacházela s rusky mluvícími podobně, jako s untermensch v Německu 30.let.
           Je to v nich, jako v koze. Nepodceňoval bych Rusy natolik, aby nevěděli, co se tam s rusky mluvícími, nebo s ruskou menšinou všechno dělo.
           Účel ukravínské ATO, ten byl jaký přesně prosím? Že k tomu byly zapotřebí Grady, spousty munice do nich a hrdlořezové z Azovů?

          3. Jenže to bylo před rokem 1990. Tehdy to bylo skutečně spíš nářečí, jehož odchylky byly jen v tom, že že různé části „ukrajiny“ byly tu pod poláky, tu pod R-U, tu pod jinou zemí.

           Současná ukrajinská zpatlanina pak vznikala zejména od roku 1990 pod vedením západních rozvědek, aby se co nejdále vzdálila ruštině. Takže je teď prakticky vzdálenější od ruštiny než čeština – a to je už co říct.

           Jenom pablb jako je mrcasík nevidí tu do očí bijící hloupou nacionalistickou propagandu, kdy se přejmenovává do banderovštiny kdejaký zeměpisný název. Kdejaká vesnická díra.
           Kyjev-Kyiv Charkov-Charkiv Audievka-Audiivka Artěmovsk-Bachmut.
           To je vyloženě úplně přirozený jazykový vývoj, když centrální porošenkova nacionalistická sebranka dokonce přepisuje i školní atlasy a mapy země.

           Co mi to jen připomíná ? Že by dobu před 90 lety kdy v centru Brna byl „Adolf Hitler platz“ či „Herman Goring strasse“ ?

           Jen škoda že si někdo nedal tu práci přeložit ty jejich banderovské čítanky pro školáčky třeba do angličtiny. To bysme zírali.

          4. Co má prosímtě společného „Charkiv“ s Banderou? To už je regulérní diagnóza.

           Přečti si Tarase Ševčenka v originále a potom mi vykládej o tom, jak je současná Ukrajinština vzniklá uměle po roce 1990 a jak je to cpaní měkých íček všude „umělé“ nebo „nové“.

          5. Chceš-li argumentovat ATO, tak si dovolím připomenout, že s těžkými zbraněmi jako první začali Opolčenci, když zajali 5. výsadkové (?) brigádě samohybný minomet Nona, postavili si jej doprostředka Slavjansku a pálili jím na horu Karačun, kde měla pěšáky ZSU, a také když použili PTŘS na pokusy ZSU projet do Slavjansku na náklaďácích a posléze BTR.

           Celá „ATO“ začala tak, že Girkin obsadil Slavjansk a začal rozdávat zbraně svým kámošům. Ukrajina tam poslala nejdřív policajty, ti byli poraženi na hlavu. Tak tam poslala armádu na BTR, tu Girkinovci rozstříleli Kornety nebo čím. Tak zformovali dobrovolnické prapory a obklíčili jimi celý Slavjansk.

           Pak se jim povedlo ze Slavjansku trefit na Karačunu Mi-8 s ukrajinskými lampasáky, čímž tomu opravdu dodali grády… A přesto do Slavjansku pokud vím nikdo nikdy žádné Grady nenasypal. Na minomet odpovídali minomety. Girkin tedy posléze tvrdil, že ZSU srovnala dělostřelectvem jednu menší vesnici u Slavjansku, kde chtěli jeho Opolčenci mít obrannou linii – ale ty přece Girkinovi nevěříš, ne? ;-)

           Úplně první případ, kdy se Ukrajinci „odvázali“ k těžkým zbraním, byl ten čečenský prapor na Doněckém mezinárodním letišti, protože tam nebyli žádní civilové, tak to tam vykropili z raketnic Su-25.

           A co se Gradů konkrétně týče, tam si nejsem chronologií tak jist, ale mám dost silný pocit že jako první si s nimi také začali Opolčenci, když je nasypali do Mariupole. Ukrajina obecně používala spíše tažené houfnice. Naopak Opolčenci se chlubili tím, jak sypou Grady na ukrajinské pozice odněkud z výpadovky v Doněcku, a posléze jim v Doněcku vyletěla do vzduchu fabrika, kde ve velkém skladovali munici do Gradů.

         2. No jo, ta odvěká slovanská nesvornost (jak psal už Ibrahim ibn Jakub). Mezi německými dialekty jsou podobné rozdíly, a přece se dokázali sejít v jedné říši, zatímco tady na Východě musí kdejaký …rus nutně mít svůj národ a stát.

          1. Rozdíl je, že německé kmeny se po dobrém rozhodly sjednotit, aby mohly šikanovat ostatní. Nebylo to tak, že by Prušáci postupně silou, terorem a srovnáváním měst se zemí anektovali jeden německý zemský stát za druhým.

           Ostatně „argument jednotou“ je argumentační klam, který vždy využívají totalitní a protototaliní říše – dnes najma EU, ale kromě ní právě Rusko. K čertu s „jednotou“! Nebudu se sjednocovat ani s Němci, ani s Francouzi, ani s Poláky, ani s nikým jiným v žádném zatraceném mišmaši pro něčí megalomanskou posedlost „Velkou říší“. Já jsem Čech, a budu Čech a nikdy ne „občan Evropy“. A to zcela bez ohledu na to, jak moc EU tvrdí, že Češi jsou jen o něco línější Bavoráci a „všichni máme stejné hodnoty“.

           S Ukrajinou a Ruskem je to přesně stejně. Ukrajinci jen chtěli nezávislost, vládnout si sami, a aby je všichni nechali na pokoji a nesahali jim na víru a způsob života. Bohužel když je šikanovali Poláci, udělali tu naprosto fatální chybu že uvěřili, že Ruské Impérium to s nimi myslí dobře a můžou mu věřit. Duh.

          2. Po dobrém?
           Krví a železem, Jeníku. Rakousko o žádnou německou říši nestálo, a třetí Německo už vůbec ne.
           Čtěte Rio Preisnera, tam to všechno je:

           https://www.databazeknih.cz/knihy/kritika-totalitarismu-485719

          3. No, volby ve Vídni do městské rady, kde jim demokratické vítězství nácků museli nedemokraticky zatrhnout autokrati, a stejně tak vítání Hitlerovců u Anšlusu, a stejně tak vztahy Viléma a Ferdinanda, vypovídají, že takhle jednoznačné to patrně nebylo.

           Prušáci řádili před sjednocením. V době sjednocování Německa to už byla pangermánská ideologie dobrovolná a nadšená. Německý nacionalismus tehdy fungoval jako černá díra, která se snažila s sebou stáhnout úplně všechny – a čím víc jich stáhla, tím silněji a nenažraněji stahovali z tím širšího okolí.

         3. Hele, a v čem je rozdíl říkat bandory nebo erteple? Pro obyčejného člověka je to úplně stejná práce, jen nějaký intelektuál je celý život živ z toho, že naše jsou bramborovatější než ty jejich.

          1. Pokud mi někdo silou dobyje a ukradne moji zemi a pak mi začne zakazovat říkat „brambory“, tak budu just říkat brambory. Kurnik, pokud mi násilný okupant začne tvrdit, že žádní Češi neexistují a nikdy neexistovali a vždycky jsme byli součást Německa/Polska/Unie, tak začnu klidně just říkat „nososmrkoplena“ i kdyby to bylo sebevíce krkolomné a směšné, prostě na truc anihilačním okupantům!

           Přesně takhle ostatně začala naše obnovená státnost. Stále lépe to chápu, když to vidím „na živo vedle“. A to Habsburkové nebyli tak drzá svoloč, aby tvrdili že žádný český národ ani jazyk nikdy neexistovaly a je to jen fikce, kdežto reálně jsme všichni byli Němci a Praha je vlastně původně bavorské město.

          2. A pak je taky otázkou co kdo může nabídnout, jestli nacionalistickou iluzi o absolutní suverenitě, nebo zaplutí někam.

           A ukradnutí vlastní země? Jaký je rozdíl mezi poddanskými povinnostmi řekněme Jeníkům z Batřic vs Lammingenům z Albenreuthu?

           A stojí čistonosoplena za roztrhání granáty u Bachmutu, když se může pár let počkat…

          3. Máš recht Jihočechu, ono totiž hnípání se v minulosti, zvlášť když se do něj pustí různí vševědní nevlastní sourozenci chatgpt či Padnikomupadniové, vede nakonec jen k jitření pocitů křivdy a buzení nenávisti. Vždy podle toho, kam dotyčný v časové linii dějin zabodne prst. Líp bude až tehdy, kdy se na to lidi vykašlou a začnou poctivě hledat cesty k slušnému a spravedlivému soužití.

          4. Jihočech: kdybys tohle zkusil říct svým předkům v roce 1938, vynesli by tě v zubech a plivli na tebe.

           Jenže v tomhle má prostě pravdu Daniel Landa.

           Já nevím, co bych dělal kdyby mi někdo do ČR vpadl a chtěl zcela zrušit naši státnost, vygumovat z existence jazyk, historii i kulturu a zavádět stalinské čistky. Vážně nevím. A naštěstí to vědět nemusím, protože vnitrozemské ČR s dokonale dořešenými hranicemi, určenými převážně geograficky pohořími, naštěstí žádný revizionismus, anexe a díky Odsunu ani iridentismus nehrozí.

         4. Jan Mrcasík: některé články máte moc pěkně napsané, ale bohužel Vaše rusofobie a rusobijství je problémem brát cokoli, co napíšete, vážně.
          A to píši přesto, že naše rodina byla os srpna 1968 rusofilií přímo posedlá, neb represivní orgány se vyřádily na mnohých rodinných příslušnících skutečně výživně.
          Přece pokud půjdeme do historie „našich spojenců“, kteří tu léčku na Rusáky nastrojilil, dostaneme minimálně srovnatelný obraz zvěrstev (spíš horší). Odůvodňovat dnešní válku událostmi 17. století je fakt blbost!

          Co si prostě přiznat na rovinu, že jsme Rusáky vlákali do pasti, v níž po sklapnutí zůstal náš vlastní ocas? Že jsme tuhle námi vyprovokovanou válku prostě prohráli a nemá žádný smysl ji eskalovat dál, protože vyhrát ji nemůžeme? Rusáci nemají nejmenší důvod dobytá území opouštět a pokud budeme dál tlačit na pilu, akorát zvýšíme napáchané škody. Jsme v menšině a nemáme ani suroviny, ani technologie, ani lidi.
          Vést válku, v níž není šance na vítězství, je nesmysl a události z roku 1730 na tom fakt nic nemění.

          1. Mrcas není žádný rusofob ani rusobijec. Mrcas je živoucí ukázka toho, že kdo se snaží ve vypjaté době zachovávat neutrální postoj to nakonec schytá z obou stran. Pro rusobijce je málo protiruskej, pro rusofilcky je málo rusofilní. Kdo nejde s námi, jde proti nám, na dvou židlích se nedá sedět a po mostech se šlape. Tak už to chodí.

          2. Já tedy žádnou válku nevyprovokal, ale jsem rád, že se příslušní začínají přiznávat :-)

           Jinak buď jsou to všechno naprostí magoři, nebo tu válku chtějí prohrát (pokud tím „my“ byl míněn západ). Jinak by počátkem února přijížděly do Kyjeva vlaky narvané všemi těmi zbraněmi, které se dodávaly později, zejména dělostřelectvem a také tanky (prostě by se odzbrojila nějaká brigáda US ARMY a odjela na UKR aby tam pod dozorem instruktorů…) Před válkou by byly vyškoleny obsluhy těch těžkých zbraní, atd. V neposlední řadě by tom byly dodány rakety, schopné zasahovat skutečně hluboký týl.

           Proto nevěřím, že šlo o to, vyprovokovat válku a pokud ano, tak pro válku samotnou, nikoliv pro výsledek a pokud pro výsledek, tak neslavný…

          3. Jakou pravdu kdy válka potvrdila? Že jsme stále stejní idioti? Teda my ne, my v nich jen máme bojovat za ty něčí vzešené pravdy. Kdy byl vůbec výsledek války hoden označení „slavný“? Tak je slavné jistě vždycky to, že to konečně skončilo…

          4. Jen pár drobných korekcí.

           Událostmi 17. století neodůvodňuji tu válku já, nýbrž Putin. Akorát on a všichni Přátelé Ruska tomu neříkají „od 17. století“, nýbrž „odvěků“.

           Na Rusy nikdo nenastrojil léčku, protože je nikdo nenutil anektovat Chersonskou, Záporožskou, Doněckou a Luhanskou. To je pouze a jedině jejich imperiální nenažranost a rozpínavost. Léčku sám na sebe nastrojil leda Putin, když vyvolal válku s tím, že uznává DLR a LLR nikoli v jejich faktických hranicích (kdyby zůstal zachován status quo, nestalo by se vůbec nic), nýbrž „v jejich administrativních hranicích“ a že tedy zahájí loupeživou válku i za ten zbytek území, co mu ještě chybí.

           A propos, je to léčka, když v předvečer Putinova proslovu vyrostly v Moskvě jako houby po dešti billboardy „Hranice Ruska nikde nekončí“ = budeme expandovat, invazovat a anektovat co chceme?

           Pokud je „prohrou“ to, že ruská armáda byla zastavena na postupu a vrácena o desítky % dosavadních postupů zpět směrem k vytlačení na původní hranice, potom jen více takových proher.

           A k těm technologiím… Už ruská armáda zavedla paletizovanou a kontejnerizovanou logistiku a vojenské vysokozdvižné vozíky a nakladače – nebo ještě stále všechno šoupe rukama 4x-8x pomaleji?
           Už má ruská armáda masově zavedené šifrované digitální vysílačky – nebo je většina Azartů pořád rozkradená a stále ještě používají Baofengy a prehistorické analogové radiostanice bez šifrování?
           Už ruská armáda instaluje do tanků termovizory 2. generace s matricemi vlastní výroby – nebo ještě pořád import z Francie od Thalesu?
           Už má ruská armáda GLONASSem naváděné ekvivalenty HIMARSů?
           Už si Rusko vyrábí své vlastní bojové drony kategorií MALE/HALE – nebo pořád jen import od Izraelců a z Íránu?

           Rusko definovalo své vítězství tak, že primárně zabere celou Záporožskou, Chersonskou, Luhanskou a Doněckou oblast. Pokud jste si nevšiml, to měli totiž tu drzost si napsat do ústavy RF, ačkoli nikdy celé ty oblasti nekontrolovali. A stále nekontrolují.

    3. Bylo by zajímavé vidět selektivní náhled Romea ohledně nacifikace společnosti v případě u nás přivázaného čorkujícího negra strečkou ke kandelábru.

     1. Úplně stejný. Vždyť oni to nehájili, naopak vztekle podávali na Ukrajinu trestní oznámení, že takhle s čórkaři nikdo zacházet nesmí.

 3. No jo, ale když více než tušíte, že soused má ve sklepě zavřenou léta manželku, to by se švestkám taky říkat nemělo? Jen se ptám…

  1. Špinavý prádlo se pere zásadně doma:-D

  2. Hlásit se mají jenom puštěné slepice.

   1. Ty hovado!!!Tohle se po ránu nedělá.To kafe je rozprášeno všude po stole!

 4. Drobná technická připomínka – důkaz svědeckou výpovědí je paragraf 55, a ne 56. To by byl důkaz znaleckým posudkem.

 5. Škoda, že ten článek nezačínal až v půlce. Ten začátek je bohužel blábol vycházející, doufejme, jen z neznalosti. Vybíjení chovů nemá primárně co dělat s nějakou ochranou obyvatelstva, ale především s ochranou zvířat, a to především těch jedlých, kdy jde o významné ohrožení produkce potravin. Analogie s Covidem je možná lákavá, ale inherentně nesmyslná. Na vysoce virulentní kmeny ptačí chřipky chcípne 50-100% nakažených slepic a u takto virulentních kmenů si můžeme být celkem jisti, že nakažený bude celý chov. Slepice se tedy nezavírají z nějakého plezíru, ale zaprvé proto, aby to nechytly od volně žijícího ptactva a nechcíply a zadruhé, aby to od nich nechytlo volně žijící ptactvo a neodneslo to dál. Blbé totiž je, že spousta volně žijících ptáků to celkem dává, roznáší to dál a samo nechcípne. Hlavním rezervoárem jsou obvykle kachny.
  Takže proto ta zdánlivě šílená opatření, plynování hal plných slepic a uzavřené zóny jako v Černobylu. Když se na to vykašleme, tak pěkně rozjetá ptačí chřipka bude mít zcela zásadní efekt na produkci drůbeže a ve výsledku na ekonomiku. Přenos na lidi je sekundární, ne všechny kmeny to umí.
  Člověk se při vzpomínce na události před třemi lety těžko brání pocitu, že kdyby soudruzi v Číně aplikovali veterinární přístup – vybít všechny receptivní druhy do 30 km od ohniska, tak by slovo Covid nebylo v našem slovníku (a Wuhan na mapě). Je to zajímavá filosofická otázka, protože humanita tady vedla k celosvětovým škodám nevídaného rozsahu. Takový trolley problem…

  1. Co mi zemřela před vánoci nečekaně ze dne na den matka a scary hostel zůstal přes zimu opuštěný, tak tam ty potvory slepice přes den různě utíkají, no sousedi mne zatím nenapráskali. Nic jsem nenašel, za boha kudy se jim to daří a přes den nejsem doma, tak nemám jak je sledovat. Budu jim muset přistřihnout křídla, ale možná bych je měl v rámci ochrany vybít nebo je nechat celý den v kurníku, určitě jim to prospěje, podobně jako izolace důchodcům dětem a dalšímu nebezpečnému odpadu za kovidu. Jistě to vše mělo smysl…

  2. Tím chceš říci, filosofe johny_r, že už máš u Krajské humánní hygienické správy zažádáno o celorodinnou vybíjenku, pokud bys ty či někdo z tvých blízkých chytl jeden z v US nově patentovaných infekčních kmenů slušné mortální účinnosti? Gratuluji předem k takové společenské odpovědnosti.

   1. Teď ještě, jaký volit způsob, že… Zplynování evokuje negativní konotace. Seřazení k jámě aka Babi Jar taky…

    1. K tomuto a příbuzným účelům jsem již dávno před green dealem vynalezl koncentrátorovou solární kremaci.

     1. Zavede-li pro ni EU nový dotační titul, bude možná i výkonnější sublimační varianta.

      1. A jsme rázem po pás v bahně fachidiocie, mysl je zaujata technologií, zatímco amorálnost hromadného vraždění mizí ze zřetele.

  3. Ke škodám nevídaného rozsahu nevedl Covid, ale ichtylská „vládní“ opatření diktovaná ve skutečnosti think-tanky, nátlakovými lobbistickými skupinami zdivočelých teoretiků-akademiků… A hlavně vyšinutými ajťáky, mými vzdálenými kolegy, s jejich naprosto vyfantazírovanými počítačovými modely.

   Lockdowny vymyslela vyšinutá aliance počítačových mimoňů. Profesor Ferguson, přezdívaný kolegy „Doktor Zkáza“ protože jeho „supervědecký počítačový model šíření epidemií“ vždy prorokoval tisíckrát vyšší počet mrtvých, než nastal v realitě… A ajťák Robert Glass z jaderných laboratoří Sandia, který chtěl bojovat s viry represí jako s terorismem, protože to napadlo jeho dcerunku na základní škole:

   https://alexberenson.com/an-excerpt-from-part-2-of-unreported-truths-a-brief-history-of-lockdowns/

   1. Přesně tak.
    Ostatně obdobný scénář vedl i k superlikvidačnímu Gree New Dealu. Opět naprosto iracionální výsledky matematických modelů, které s realitou nekorelují ani okrajově jsou východiskem pro přijímaná „opatření“ pro jejich zamezení.
    Někde bude jakási podstatná chyba…

    1. Mimochodem, Integrale, udělám vám radost a narozdíl od jiných to nemyslím ironicky.

     Všechny rozepsané články včetně NS2 jsem totiž pustil dočasně k vodě a vrhnul se na covidismus, protože se objevila věc, kterou česká média zarputile ignorují, ale je to opravdu velká voda a zadostiučinění na mlýn covid-disidentů ;-)

    2. Firmy i státy spolehlivě zničí, jakmile se je nějaký blb pokusí řídit skrze Excelové tabulky a číselné ukazatele – aniž by však rozuměl tomu, co chtějí její zákazníci a zaměstnanci, jak ta firma vlastně funguje, a co je technologicky vůbec možné a co účelné a za jakou cenu.

     Tento model řízení tupci nedotčenými oborem, ale probírajícími se číselnými metrikami razila firma Westinghouse. Už neexistuje, z celého obrovského průmyslového impéria zůstala jen obchodní známka pronajímaná coby pozůstatek starého odkazu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017