A může mi někdo znalý vysvětlit, jak se může platit odškodnění dětem, nebo vnoučatům poškozených? To nejsou žádné promlčecí lhůty? Protože pak, já budu žádat o odškodnění za zabrání jeskyně a smrt dvou mamutů.
Sysop
Zadat muze kdokoli o cokoli.
Ovsem neceho dosahne jen ten, kde bude na druhe strane vule. Pokud se u nas najdou vlastizradci, bude se odskodnovat potomstvo odsunutych.
Jde o to, jestli existuje dostatecna podpora tohoto cile. Ja na strane domnelych poskozenych, tak na strane nami volenych zastupitelu.
Nitus
Nelze. Je to celé naprostej nesmysl. Začalo se to řešit v době, kdy to byl zcela relevantní problém, ale to bude pomalu 75 let (Posselt se tím živí snad 50 let a vyžvanil si za tu dobu majetky, vedle kterých ta papírna, o kterou je ho famílie přišla, je něco jako spropitné v lepší restauraci, ale Posselt zdaleka nebyl první). Od té doby odsunutí Němci pomřeli, Europarlament i Bundestag se k Dekretům vyjádřily, a celkově se prostě právní realita změnila natolik, že pokud v devadesátkách bylo zrušení Dekretů řekněme velmi obtížně představitelné, tak dnes je naprosto iluzorní. Víceméně to je asi jako bát se, že u nás bude znovu uzákoněno právo útrpné. Asi to nelze vyloučit, ony různé lidi napadají různé věci a demokracie je diktatura většiny, takže když se dostatečný počet lidí shodne, že je to fajn nápad, tak to může nastat, ale bál bych se prioritně jiných věcí.
Vildething
Díky Challengře za článek. Jen dodám, že s Rakouskem již vyrovnání proběhlo někdy v 60. letech, komunisti vyplatili Rakousku 1 miliardu šilinků.
Ten rakouský pohraničník nebo co to bylo zač, který nepustil ty brněnské němce do Rakous, byl taky asi pěkný pitomec. Nebo si možná jen myslel, že je to opět nějaký pochod smrti, tj. vězni z koncentračních táborů hnaní před frontou do jiného koncentráku, pod dozorem SS. Těm se každý leiter bránil, protože na koho padl pešek večer, musel zajistit ubytování a stravu. To se jim tedy rozhodně nechtělo, přes politické kanály si vymáhaly změny tras, jen aby se jejich městům takový pochod vyhnul. Velká část pochodů smrti tedy kličkovala po mapě zabraného pohraničí i protektorátu zdánlivě nesmyslně. A tak ti brněnští němci pomírali někde na cestě, jako vězni Němců pár týdnů před nimi. Přitom stačilo je pustit dál.
Když byla řeč o soudružce Hrdé, zde je další článek z Lidového deníku, 9.listopadu 1935, č.260: První rozsudky pro pohanění německé krve.
Jak z Hamburku se oznamuje, odsoudil tamní porotní soud žida Smechova pro pokus pohanění rasy na zákldě norimberských zákonů k ochraně německé krve na devět měsíců do vězení. V rozsudku se zdůrazňuje, že již úmysl žida, udržovati poměr s Němkou ryzí krve nutno považovati za pokus, pohanit německou rasu. Obžalovaný tvrdil, že žena, o níž jde, vdaná paní, jež je členkou hakenkrajclerské ženské organisace, byla v tomto poměru výbojnou. Ale tato žena, předvolaná jako svědkyně, popřela tvrzení židovského obžalovaného. Státní náv- (tady vypadl z tisku řádek) a ztrátu občanských práv na pět let.
Všiměte si toho „již úmysl“.
P.S.: pirátská strana se nějak odmlčela. Nikde na fízlbůku nenajdete Hřiba, kterak figuríně Posslta v životní velikosti stíná paži, jak by se naivně dalo od anti-fáků očekávati. Jen to potvrzuje, že nácek náckovi podrží.
ModrýKlokan
@ Vildething
Tak antifa jsou jen dobově korektně přejmenovaní fašisti. Slavičínský Suchohřib ne, to je jen úředně uznaný blb.
RomanL
„Bratwurstovi ale taky osobně sekundovali soudruh Babiš a soudruh Macinka, velcí zastánci českých zájmů, vůbec nebyli proti.“
Já teda nevím, ale všude bylo dost velké haló kolem toho, ŽE JSOU VEŘEJNĚ PROTI.
Poslanecká sněmovna dokonce schválila 14. května 2026 usnesení, kterým vyjádřila nesouhlas s konáním 76. Sudetoněmeckého sjezdu v České republice. Vláda tímto krokem reagovala na historicky první konání této akce na českém území (konkrétně v Brně ve dnech 22. až 25. května).
Něco mi tedy uniklo?
Ten návrh, PRO který hlasovali, zněl mimo jiné takto:
„(Bod číslo) VI. Poslanecká sněmovna odsuzuje kategoricky jakékoliv projevy historického revizionismu, relativizace nacistických zločinů a zpochybňování poválečného právního a majetkového uspořádání České republiky.“
Ty si opravdu myslíš, že když někdo zvedá ruku „pro“, tak nutně souhlasí s tím, že to, čeho se dotyčný návrh týká, je správně? Tys nepochopil, že návrh může vypadat prakticky jakkoliv, může tedy být i proti něčemu, a hlasování pro takový návrh je tím pádem také proti tomu něčemu? Nebo námi jen zkoušíš úplně retardovaně manipulovat, protože si myslíš, že jsme stejně blbí jako ti dementi, co tleskají té tvé AIčkové „hudbě“ o tom, že Demtrašvili má velkou prdel? Není ti to ani trochu blbý? Tolik otázek, a tak málo odpovědí…
RomanL
To si jistě děláš jenom prdel, že?
Bismarck
Prosím o objasnění trochu krkolomné věty „Bratwurstovi ale taky osobně sekundovali soudruh Babiš a soudruh Macinka, velcí zastánci českých zájmů, vůbec nebyli proti.“ Nebo jde jen o klasické liberální zglajchšaltování typu – no oni by to taky udělali kdyby měli možnost. Takže kdy , kde a jak to udělali??
Nitus
Tím se chce říci, že Babiš s Macinkou se s Posseltem setkali, to je celé. Chalík, jak je pro něj ostatně typické, tak nějak ne zcela chápe, o čem mluví, a myslí si, že diplomacie funguje asi jako dílenský výkres a že diplomat se baví výhradně s těmi, se kterými si má co říci a od kterých si něco konkrétního slibuje. Vychází z premisy, že kdyby Babiš s Macinkou netoužili Posseltovi vyhovět, tak se s ním vůbec nebudou bavit. Nebo že ho rovnou nechají vyhostit, nebo tak něco, ono je vlastně dost těžké se v těch jeho kecech nějak zorientovat. Vždyť je to člověk, který je schopný o sobě prohlašovat, že na místo v loži mužů jako on ženy stojí fronty. Obávám se, že nemá smysl žvásty nějakého lehce paranoidního morona, trpícího zastydlou pubertou stupně „Stejk a vyšší“, analyzovat větu po větě.
RomanL
Pokud já vím, tak se Babiš a Macinka s Posseltem tady NESETKALI, ba dokonce to ODMÍTLI.
Kdy a kde to teda mělo být?
Nitus
Kdyby se setkali, tak proč je to problém? Speciálně ten Macinka je v pozici ministra zahraničních věcí přímo placen za to, aby se setkával i s lidmi, kteří řekněme nejsou zrovna naši kámoši. S takovými lidmi se setkávat je možná důležitější, než se setkávat se zástupci spojenců. Víš, jak to říkal G.B. Shaw: Schopný nepřítel mi nikdy neuškodil tolik, jako neschopný přítel. Samozřejmě pokud Macinka s Babišem nahlédli, že v tomto konkrétním případě se s Posseltem bavit prostě nebudou, tak asi nemám ambice to zpochybňovat, ale obecně nevidím důvod, proč by to, že se sešli, mělo být „špatně“.
RomanL
Je problém tvrdit, že se setkali, když to není pravda a dokonce to setkání ODMÍTLI.
Tedy alespoň pro mě je to problém. U tebe ale evidentně lež takovým problémem není, obzvlášť když poslouží dobré věci, například sudeto-českému usmíření, jak vidím… :-P
O5kar
Takže, abychom to shrnuli. Problém sudeťáku již není problémem mezi Čechy a Němci, ale je problémem mezi Čechy samotnými. Národ je už správně rozdělen. Kdy do toho šlápnem? Kdy zvolíme tu správnou politickou garnituru, která to dokáže? Kdy otevře tu správnou cestu, která nás postupně budoucí historií povede zpět k pobělohorskému uspořádání?
RomanL
Co se dá dělat, u nás vždycky část národa našim okupantům fandila. Tipoval bych to tak minimálně na třetinu… :-(
O5kar
To už bylo známo po válce z archivů gestapa, kde snad 1/3 práskačů byli češi sami na sebe. To říkal gestapák Josef Böhm, který se po útěku do Německa vrátil zpět, aby se přiznal a vyzpovídal, protože měl českou manželku. Jinak také vyslýchal J. Fučíka. Ale stejně mu to bylo na prd a byl popraven, i když to byl ten hodný gestapák.
A může mi někdo znalý vysvětlit, jak se může platit odškodnění dětem, nebo vnoučatům poškozených? To nejsou žádné promlčecí lhůty? Protože pak, já budu žádat o odškodnění za zabrání jeskyně a smrt dvou mamutů.
Zadat muze kdokoli o cokoli.
Ovsem neceho dosahne jen ten, kde bude na druhe strane vule. Pokud se u nas najdou vlastizradci, bude se odskodnovat potomstvo odsunutych.
Jde o to, jestli existuje dostatecna podpora tohoto cile. Ja na strane domnelych poskozenych, tak na strane nami volenych zastupitelu.
Nelze. Je to celé naprostej nesmysl. Začalo se to řešit v době, kdy to byl zcela relevantní problém, ale to bude pomalu 75 let (Posselt se tím živí snad 50 let a vyžvanil si za tu dobu majetky, vedle kterých ta papírna, o kterou je ho famílie přišla, je něco jako spropitné v lepší restauraci, ale Posselt zdaleka nebyl první). Od té doby odsunutí Němci pomřeli, Europarlament i Bundestag se k Dekretům vyjádřily, a celkově se prostě právní realita změnila natolik, že pokud v devadesátkách bylo zrušení Dekretů řekněme velmi obtížně představitelné, tak dnes je naprosto iluzorní. Víceméně to je asi jako bát se, že u nás bude znovu uzákoněno právo útrpné. Asi to nelze vyloučit, ony různé lidi napadají různé věci a demokracie je diktatura většiny, takže když se dostatečný počet lidí shodne, že je to fajn nápad, tak to může nastat, ale bál bych se prioritně jiných věcí.
Díky Challengře za článek. Jen dodám, že s Rakouskem již vyrovnání proběhlo někdy v 60. letech, komunisti vyplatili Rakousku 1 miliardu šilinků.
Ten rakouský pohraničník nebo co to bylo zač, který nepustil ty brněnské němce do Rakous, byl taky asi pěkný pitomec. Nebo si možná jen myslel, že je to opět nějaký pochod smrti, tj. vězni z koncentračních táborů hnaní před frontou do jiného koncentráku, pod dozorem SS. Těm se každý leiter bránil, protože na koho padl pešek večer, musel zajistit ubytování a stravu. To se jim tedy rozhodně nechtělo, přes politické kanály si vymáhaly změny tras, jen aby se jejich městům takový pochod vyhnul. Velká část pochodů smrti tedy kličkovala po mapě zabraného pohraničí i protektorátu zdánlivě nesmyslně. A tak ti brněnští němci pomírali někde na cestě, jako vězni Němců pár týdnů před nimi. Přitom stačilo je pustit dál.
Když byla řeč o soudružce Hrdé, zde je další článek z Lidového deníku, 9.listopadu 1935, č.260: První rozsudky pro pohanění německé krve.
Jak z Hamburku se oznamuje, odsoudil tamní porotní soud žida Smechova pro pokus pohanění rasy na zákldě norimberských zákonů k ochraně německé krve na devět měsíců do vězení. V rozsudku se zdůrazňuje, že již úmysl žida, udržovati poměr s Němkou ryzí krve nutno považovati za pokus, pohanit německou rasu. Obžalovaný tvrdil, že žena, o níž jde, vdaná paní, jež je členkou hakenkrajclerské ženské organisace, byla v tomto poměru výbojnou. Ale tato žena, předvolaná jako svědkyně, popřela tvrzení židovského obžalovaného. Státní náv- (tady vypadl z tisku řádek) a ztrátu občanských práv na pět let.
Všiměte si toho „již úmysl“.
P.S.: pirátská strana se nějak odmlčela. Nikde na fízlbůku nenajdete Hřiba, kterak figuríně Posslta v životní velikosti stíná paži, jak by se naivně dalo od anti-fáků očekávati. Jen to potvrzuje, že nácek náckovi podrží.
@ Vildething
Tak antifa jsou jen dobově korektně přejmenovaní fašisti. Slavičínský Suchohřib ne, to je jen úředně uznaný blb.
„Bratwurstovi ale taky osobně sekundovali soudruh Babiš a soudruh Macinka, velcí zastánci českých zájmů, vůbec nebyli proti.“
Já teda nevím, ale všude bylo dost velké haló kolem toho, ŽE JSOU VEŘEJNĚ PROTI.
Poslanecká sněmovna dokonce schválila 14. května 2026 usnesení, kterým vyjádřila nesouhlas s konáním 76. Sudetoněmeckého sjezdu v České republice. Vláda tímto krokem reagovala na historicky první konání této akce na českém území (konkrétně v Brně ve dnech 22. až 25. května).
Něco mi tedy uniklo?
To jsem nezaregistroval, že byli soudruzi veřejně proti.
https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=87379&l=cz
Ten návrh, PRO který hlasovali, zněl mimo jiné takto:
„(Bod číslo) VI. Poslanecká sněmovna odsuzuje kategoricky jakékoliv projevy historického revizionismu, relativizace nacistických zločinů a zpochybňování poválečného právního a majetkového uspořádání České republiky.“
Ty si opravdu myslíš, že když někdo zvedá ruku „pro“, tak nutně souhlasí s tím, že to, čeho se dotyčný návrh týká, je správně? Tys nepochopil, že návrh může vypadat prakticky jakkoliv, může tedy být i proti něčemu, a hlasování pro takový návrh je tím pádem také proti tomu něčemu? Nebo námi jen zkoušíš úplně retardovaně manipulovat, protože si myslíš, že jsme stejně blbí jako ti dementi, co tleskají té tvé AIčkové „hudbě“ o tom, že Demtrašvili má velkou prdel? Není ti to ani trochu blbý? Tolik otázek, a tak málo odpovědí…
To si jistě děláš jenom prdel, že?
Prosím o objasnění trochu krkolomné věty „Bratwurstovi ale taky osobně sekundovali soudruh Babiš a soudruh Macinka, velcí zastánci českých zájmů, vůbec nebyli proti.“ Nebo jde jen o klasické liberální zglajchšaltování typu – no oni by to taky udělali kdyby měli možnost. Takže kdy , kde a jak to udělali??
Tím se chce říci, že Babiš s Macinkou se s Posseltem setkali, to je celé. Chalík, jak je pro něj ostatně typické, tak nějak ne zcela chápe, o čem mluví, a myslí si, že diplomacie funguje asi jako dílenský výkres a že diplomat se baví výhradně s těmi, se kterými si má co říci a od kterých si něco konkrétního slibuje. Vychází z premisy, že kdyby Babiš s Macinkou netoužili Posseltovi vyhovět, tak se s ním vůbec nebudou bavit. Nebo že ho rovnou nechají vyhostit, nebo tak něco, ono je vlastně dost těžké se v těch jeho kecech nějak zorientovat. Vždyť je to člověk, který je schopný o sobě prohlašovat, že na místo v loži mužů jako on ženy stojí fronty. Obávám se, že nemá smysl žvásty nějakého lehce paranoidního morona, trpícího zastydlou pubertou stupně „Stejk a vyšší“, analyzovat větu po větě.
Pokud já vím, tak se Babiš a Macinka s Posseltem tady NESETKALI, ba dokonce to ODMÍTLI.
Kdy a kde to teda mělo být?
Kdyby se setkali, tak proč je to problém? Speciálně ten Macinka je v pozici ministra zahraničních věcí přímo placen za to, aby se setkával i s lidmi, kteří řekněme nejsou zrovna naši kámoši. S takovými lidmi se setkávat je možná důležitější, než se setkávat se zástupci spojenců. Víš, jak to říkal G.B. Shaw: Schopný nepřítel mi nikdy neuškodil tolik, jako neschopný přítel. Samozřejmě pokud Macinka s Babišem nahlédli, že v tomto konkrétním případě se s Posseltem bavit prostě nebudou, tak asi nemám ambice to zpochybňovat, ale obecně nevidím důvod, proč by to, že se sešli, mělo být „špatně“.
Je problém tvrdit, že se setkali, když to není pravda a dokonce to setkání ODMÍTLI.
Tedy alespoň pro mě je to problém. U tebe ale evidentně lež takovým problémem není, obzvlášť když poslouží dobré věci, například sudeto-českému usmíření, jak vidím… :-P
Takže, abychom to shrnuli. Problém sudeťáku již není problémem mezi Čechy a Němci, ale je problémem mezi Čechy samotnými. Národ je už správně rozdělen. Kdy do toho šlápnem? Kdy zvolíme tu správnou politickou garnituru, která to dokáže? Kdy otevře tu správnou cestu, která nás postupně budoucí historií povede zpět k pobělohorskému uspořádání?
Co se dá dělat, u nás vždycky část národa našim okupantům fandila. Tipoval bych to tak minimálně na třetinu… :-(
To už bylo známo po válce z archivů gestapa, kde snad 1/3 práskačů byli češi sami na sebe. To říkal gestapák Josef Böhm, který se po útěku do Německa vrátil zpět, aby se přiznal a vyzpovídal, protože měl českou manželku. Jinak také vyslýchal J. Fučíka. Ale stejně mu to bylo na prd a byl popraven, i když to byl ten hodný gestapák.