Idiot, mouřenín a nutella - zpět na článek

Počet komentářů: 475

 1. Mně to trochu připomíná armádu v osmdesátých letech. Dlouhodobým vývojem tam zůstali ti opravdu nejblbější a podle toho to vypadalo. A politika to věrně kopíruje. Za třicet let vývoje se politici dostali do fáze, kdy zůstali jen ti opravdu nejblbější a nejneschopnější. A je jedno, jaká je to partaj.
  Já jen nemohu pochopit, jestli jsou blbí za něčí peníze nebo jen tak z vlastní hlavy

  1. Ono je to ve skutečnosti mnohem horší !
   Ona totiž debilita současných politiků odpovídá úrovni debility, na kterou se dostala celá naše společnost !
   Respektive na jakou úroveň kleslo vzdělávání, kultura, celkový duch národa. (tj. do naprostých sraček)

   Kdo je všímavý, ten vidí úpadek úplně na všech frontách. Kdo není zaslepený konzumním pozlátkem a cingrlátky, ten vidí tu hnilobu pod povrchem úplně všude.

   Jediné co se momentálně děje je to, že se ta hniloba dostává i na povrch. Podobně jako třeba termiti, kteří komplet zevnitř rozežrali dřevěnou stavbu. Jenže oni nesnáší slunce a světlo, takže to vyžrali jen uvnitř a dávali pozor aby neudělali díry směrem ven. Takže na povrchu stavba vypadá stále že je v pořádku, byť je rozežraná a na zhroucení.
   Jenže současní vládní termiti se ani nenamáhají skrývat díry které dělají do našeho státu, ty obrovské dluhy a extrémní státní výdaje.

   1. Koho opravdu zajímá co se doopravdy děje, tak tady je video s titulky co to vysvětluje:

    https://rutube.ru/video/a337be28035ec122bff7bae5c7494716/

    „Jak prožít poslední dny před zhroucením Světového řádu aneb Zákon času“

 2. Fiala se pise s velkym F. Neni to o tom, jestli si to zaslouzi, ale protoze je to jmeno, je to zalezitost nasi kultury, ne jeho.
  Totez si myslim o vsech ostatnich zkomoleninach jmen nazorovych oponentu. Je to nedostujne, neuctive a vyvolava to rozepre a konflikty. Tez to zpusobuje ramovani, nalepkovani a usnadnuje magicke mysleni.

  Ze je clanek spise kocicim vyvratkem je znat i na tom, ze cely clanek je jen o nadavani, co ten pan, ktery si nezaslouzi ani plnohodnotne jmeno, udelal spatne. A autor se rozhodl vyresit to v demokraticke zemi tak, ze se nekam textove vyzvraci.
  Autora neznam, ale typicky se takhle chovaji lide frustrovani, co maji pocit, ze za jejich smulu muzou vsichni kolem, a zapomneli, ze pocit stesti vychazi od nich.
  Samozrejme vyjimkou je zabezpeceni zivotnich potreb. Nemam penez nazbyt, ale pokud autor umira hlady, rozdelim se s nim o skyvu chleba, to pro nej muzu udelat.

  Proboha lidi, vemte rozum do hrsti. Jinak skoncime jak v absurdistanu. Aby demokracie mohla fungovat, musi fungovat verejna diskuze. A k tomu clovek musi respektovat oponenty. Nevim, ceho tim jedovatym plivanim chcete dosahnout, ale je mi z toho trapne.
  Vidim rozestvanou spolecnost, ktera je tak frustrovana, dalsim rozestvavanim. Protoze vsichni jsou debilove. Dementi.

  1. „Fiala se pise s velkym F. Neni to o tom, jestli si to zaslouzi, ale protoze je to jmeno, je to zalezitost nasi kultury, ne jeho.“ … „Je to nedostujne, neuctive a vyvolava to rozepre a konflikty.“
   To je pravda, nicméně it is not for him to say. Až pan profesor přestane provádět nedůstojné, neuctivé věci s touto republikou, tak přestanu schvalovat, že lidé provádějí nedůstojné, neuctivé věci s jeho jménem (fotkou, majetkem, čerstvě staženou kůží…). Do té doby se na tom nehodlám podílet, protože v tom nějak nespatřuju pointu, ale rozhodně to nehlodám odsuzovat. Jaký si to posral, takový to má, blbeček. Ostatně v souvislosti s Fialou například ten „pan profesor“ zní jako těžká ironie, a nadávka nám z toho nakonec vyjde tak či onak.

   „… a zapomneli, ze pocit stesti vychazi od nich.“
   Don`t worry, be happy pičo! Ještě mi prosím poraď, kde mám vzít na trávu, když (z velké části díky Fialovi) nemám pomalu ani na žrádlo, a možná to bude i fungovat.

   „Aby demokracie mohla fungovat, musi fungovat verejna diskuze. A k tomu clovek musi respektovat oponenty.“
   Tohle chápu tak, že pan profesor, blazeovaně se usmívající při pohledu na preference, podle nichž by dávno měl abdikovat, protože přišel o jakýkoliv náznak veřejné podpory, vlastně jedná správně, když na lidi sere jak na placatej kámen, ovšem lidi, co na něj nadávají, jsou nedemokraticky uvažující, totalitární pakáž. Zajímavá úvaha. Navíc samotná existence Pětikoalice je za mě jistá forma volebního podvodu a definitivní důkaz, že demokracie nefunguje, takže tohle téma je v souvislosti s panem profesorem trochu žertování o provaze v domě oběšencově.

   „Vidim rozestvanou spolecnost, ktera je tak frustrovana, dalsim rozestvavanim. Protoze vsichni jsou debilove. Dementi.“
   To jistě. Jenomže cesta ven z tohoto stavu nespočívá v tom, že všichni budeme velcí demokrati, zenoví mistři a dárci na charity. V tom spočívá, jak se empiricky prokázalo, leda tak cesta k dalšímu sráčovi Fialova formátu.

   1. >Ještě mi prosím poraď, kde mám vzít na trávu, když (z velké části díky Fialovi) nemám pomalu ani na žrádlo, a možná to bude i fungovat.

    To je samozrejme jen a jen tvoje vina. Vem si druhou oraci. Pokud mas druhou praci vem si treti. Pokud si uz starej a ctvrtou praci fyzicky nezvladnes tak je to taky tvoje chyba mel so za mlada investovat. Samozrejme je to those chyba mas vlastnit firmu a byt finance nezavysli na vyplatach od zamestnavatele. Musel si firms ukoncit kvuli covidu, drahym materials, inflaci? Pak to je samozrejme taky tvoje vina ze neumis podnikat.

    Jsi zkurveny prorusky dezolat co tady Skoda nasemu DEMOKRATICKy zbolenemu premierovi

    1. „Jsi zkurveny prorusky dezolat co tady Skoda nasemu DEMOKRATICKy zbolenemu premierovi“

     To jsem, zcela mimo jakoukoliv debatu. Otázka je, co bych byl, kdybych neměl dluhy ze zkrachovalého podnikání, které jsem ukončil kvůli inflaci. Pravděpodobně bych nebyl dezolát, ale je prakticky jisté, že bych tak či tak byl nedemokraticky uvažující spodina, co nemá ani jeden blbý akademický titul a nerespektuje mandát pana profesora, protože se kacířsky domnívá, že jde o mandát z minimálně dvou důvodů prakticky nulitní. Rovněž je téměř jisté, že bych byl zkurvený, a velmi pravděpodobně i proruský. Takže je vlastně jedno, že jsem dezolát, nějaký druh zmrda bych byl nevyhnutelně.

     1. Tam to bude o tom až potom že černá je bílá a dozvěděl jsem se na SV že už se neříká psychopat a je otázka kdo to bude s novou terminologií kdy to má být deprivant a dávají to k dezolátům. A věru že churchill měl pravdu když povídal že za 30. let budou z fašistů antifašisté ale nesejdou z cesty ani o píď.

   2. Nitus: „Don`t worry, be happy pičo! Ještě mi prosím poraď, kde mám vzít na trávu, když (z velké části díky Fialovi) nemám pomalu ani na žrádlo, a možná to bude i fungovat.“

    Zkuste si ještě jednou přečíst, co psal sinuhet. Emoce jsou Váš problém. Zjevně máte čas psát na netu, takže materiálně nestrádáte a máte-li pokryté základní potřeby, ten zbytek už je jen ve Vaší hlavě.

    Ad respekt k oponentům: ale to se přece týká i opačného směru. Nebo snad sinuhet psal, že Vy musíte respektovat Fialu, ale Fiala Vás ne? Zkuste se zamyslet nad tím, že v článku bude místo „fiala“ napsáno „nitus“. Úplně vidím, jak pln respektu vyrážíte za diskusní zteč. Nebo, že by to spíš vedlo na to, že si budete o dedkovi myslet, že je vypatlanej kokot, se kterým se velkej Nitus bavit vůbec nebude? Tedy, že jste na tom oba úplně stejně?

    Situace je tady taková, jaká je kvůli polarizaci, která je vedlejším produktem potřeby jasně vyprofilovat každého jako Losnu a všechny ostatní jako Mažňáky. Nikdo se není schopen s ostatními normálně bavit, protože ostatní jsou zlo a jen oni jsou dobro, takže všichni by měli okamžitě uznat, že je to tak a ne jinak. „Diskuse“ se smrskla na úroveň tvrdého fanouškovského jádra fotbalových klubů, i.e. na úroveň dementů. Přitom si ale každý připadá jako morální maják, co se může povyšovat na ty ostatní.

    Pokud nikdo neudělá vstřícný krok, lepší to nebude. Ale zatím je vstřícný krok brán jako zrada (vemte si, kolik proklamací na téma „až MY vyhrajem, tak s tím šmejdem určitě koalovat nebudem, jo!“ jste před volbami zažil) na elektorátu a tak to nikdo nedělá. Místo toho se úspěšně propadáme do čím dál tím většího bahna.

    1. „Emoce jsou Váš problém. Zjevně máte čas psát na netu, takže materiálně nestrádáte a máte-li pokryté základní potřeby, ten zbytek už je jen ve Vaší hlavě.“

     Zní to trochu jako někdo, kdo příliš poslouchal motivační přednášky Marčuse Revolty, ale budiž. Vyplývá mi z toho, že dokud nechcípnu hlady, tak vlastně nemám problém. Teda mám, například daň z nemovitosti, která mě tak trochu sere, ale to je čistě v mojí hlavě, s Fialou a jeho potřebou sebrat prachy KDEKOLIV, to nemá naprosto nic společného.
     Ufff.
     Člověku, který je schopný napsat takovouhle blbost, odmítám snášet nějaké argumenty, sorryjako. V podstatě je to něco, co bych čekal nejspíš od Behemota (i když o něco korektněji formulované). Ten má taky snadné, rychlé řešení na všechny problémy světa. Jsi nasranej, demotivovanej, v depresích, protože díky inflaci více pracuješ za méně peněz, zatímco tvoje životní náklady stouply o zanedbatelných 50%, takže od přesunu pod most tě dělí jedna výplata, a vypadá to, že bude jenom hůř? No tak nebuď, to je přece tak jednoduché! Neboj, hlady neumřeš, od toho máme sociální systém, a kdyby náhodou, tak kontejnery za Kauflandem to jistí. Tak o co jde? Všechno je to v tvojí hlavě.

     1. Obcas mne pobavi, kdyz nekde ctu o zajmech nekoho jineho, ktere musim respektovat. Napriklad musim respektovat zajmy akcionaru CEZu. Musim respektovat zajmy vlady USA. Ale jakmile dojde nekde na moje zajmy, hned je mi nabidnuto bud „odstehuj se do Ruska“, nebo „tak nebud, no“.

      1. On Fiala je hlavně naprosto archetypální příklad člověka, kterého tak nějak není za co respektovat, ale chce to trochu se soustředit, aby si to jeden uvědomil. Jediné, co by na něm velmi vzdáleně mohlo být hodno respektu, je těch asi pět akademických titulů, jenomže ony se jaksi neukazují užitečné v praxi, protože hrdý majitel pěti certifikátů na vzdělání se v reálném životě chová, jako by skutečně balancoval na hraně debility. Pepa ze čtvrtý cenový u nás na rohu, co po požití patnácti piv dokáže vykrkat celou Internacionálu, je poněkud paradoxně hoden většího respektu, protože aspoň dokáže pobavit něčím fakt neobvyklým.

     2. Nitus: nevím, kdo je Marčus Revolta.
      Ne, to z toho nevyplývá, jste zjevně strašně daleko pokud jde o osobní rozvoj a je to pro Vás jako kdybych začal žákovi druhé třídy vysvětlovat integrály, takže toho můžeme nechat. Pro Vás v této fázi postačí si zapamatovat, že emoce jsou zcela a plně Váš problém (ač si to nemyslíte, což je nepodstatné, stejně jako pro toho druháka je nepodstatné, že si nemyslí, že integrálem lze spočítat moment setrvačnosti).

      Ne, argumenty mi snášet nemusíte, bylo by to zcela zbytečné, protože by to byly „argumenty“ na úrovni onoho druháka. To, co jste vyplodil v posledním odstavci je neuvěřitelná snůška blbin, splácaných dohromady, prokazující, jak málo máte sám sebe pod kontrolou, o věcech třetích nemluvě. Dám Vám ještě jednu nevyžádanou radu: pokud nejste schopen své emoce kontrolovat, pak Váš duševní stav a pocit štěstí bude vždy závislý na okolí (a jak je vidět, dnes to tak je a o zcela plně – Vy nejenže si to přiznáváte, Vy to považujete za jediné možné – není to tak, ani smykem, ale klidně si to myslete dál a nechte ostatní, aby ovládali Váš život).

      1. „nevím, kdo je Marčus Revolta.“
       To je jeden šlonzáckej debil, co si o sobě myslí, že je motivační řečník. Takovej Andrew Tate z Wishe, jenom (zatím) neseděl za obchod s bílým masem. Jednoznačně doporučuju se na něj kouknout, ty jeho bláboly by tě musely okouzlit na první dobrou.

       1. Nitus: je mi Vás tak trochu líto, ale ne moc. Každopádně je srandovní, jak mluvíte o věcech, kterým absolutně nerozumíte – mrknul jsem na stránky toho Revolty a jen blb by mi to mohl doporučit na základě toho, co jsem napsal. Jak myslíte :-)

        1. Tak to je milé, ale je mi to tak trochu prdel octa. Tak trochu dost. Že nejsem v pohodě s celým světem, a při spatření Filay si neřeknu „a co má bejt, tráva přece kvůli němu není míň zelená“, to zdaleka neznamená, že potřebuju být litován každým, kdo má do prdele díru. Už teprve se to netýká intelektuálního snoba, který dospěl k závěru, že ví, co by mi prospělo na základě toho, co píšu na D-F.

     3. Ja jen…on Fiala nejak zaridil nejakou dan z nemovitosti, co tu predtim nebyla? Nic jsem o tom neslysel, o co prosim jde?

      1. Součástí „ozdravného balíčku“ (což je velmi orwellovské pojmenování, ve skutečnosti je to reforma, která pohřbí i těch posledních pár zbylých oblastí ekonomiky, které zatím relativně fungujou) je i zvýšení daně z nemovitosti. Viděno v číslech je to relativně to nejmenší zlo, ve srovnání například se zavedením nových spotřebních daní a navýšením těch stávajících, ale „principielně“ mě to sere naopak téměř nejvíc, protože daň z nemovitosti považuju za systémovou prasárnu, která nemá obdoby.

       1. No, ja povazuju kompletne vsechny dane za totez, takze me je docela jedno o jakou dan se jedna.
        Tak jsem zvedavej, kolik ze to teda budu platit no, zatim to nastesti bylo vzdycky par stovek….to jsem vubec nevedel, priznam se, ze se to nejak zasadne menilo…

       2. Tomu třeba u té vlády nerozumím. Když by nechali sníženou sazbu DPH na 15% a zrušili tu 10%, tak by lidi „nadávali“ stejně jako když místo toho udělají sazbu 12%. A prachů by vybrali podstatně víc než z té daně z nemovitostí a přitom by naštvali méně lidí.
        Za daní z nemovitostí čuchám piráty a možná i STAN. Tím nechci ODS omlouvat, ale je to oblíbené pirátské téma.

        1. Latimerie podivna: hlavně STAN. Napomoci by mohla tato věta:
         „stoprocentní výnos daně z nemovitých věcí, cca 4 % daňových příjmů obcí, je jejich výhradním příjmem“

         Oproti tomu DPH zůstává státu. Dlouhodobě tady proti STAN a jejich mafiánským praktikám brojí q a má pravdu, to je skutečná katastrofa. Místo, aby se pravomoce a peníze obecních šlechticů snižovaly, tak jdou stále nahoru.

         1. Myslím, že jeden z prvních návrhů počítal s tím, že se o to navýšení daně z nemovitostí nějak podělí stát s obcemi, že by celé zvýšení nemělo jít obcím. Obcím se to samozřejmě nelíbilo, ale jak to nakonec dopadlo nevím.

          1. Latimerie podivna: „čuchal“ jste za tím piráty a možná STAN. Já myslím, že je zcela zřejmé, že hlavní je STAN a jestli stát chtěl část těch peněz pro sebe (jako správný obchodní partner – my vám prachy, ale nebude to zadarmo) je imho irelevantní.

          2. Ale jo, klidně uznám, že tahounem byla STAN.

    2. A dobře, ještě k druhému odstavci:

     „Ad respekt k oponentům: ale to se přece týká i opačného směru. Nebo snad sinuhet psal, že Vy musíte respektovat Fialu, ale Fiala Vás ne? Zkuste se zamyslet nad tím, že v článku bude místo „fiala“ napsáno „nitus“. Úplně vidím, jak pln respektu vyrážíte za diskusní zteč. Nebo, že by to spíš vedlo na to, že si budete o dedkovi myslet, že je vypatlanej kokot, se kterým se velkej Nitus bavit vůbec nebude? Tedy, že jste na tom oba úplně stejně?“

     Fiala mě nerespektuje. Nevím, jestli mě respektuje jako člověka (předpokládám, že nikoliv, od od reality odtrženého elitáře, z něhož jeho pocit, že jeho hovna nesmrdí, přímo stříká, věru nelze čekat, že bude k pakáži voličský mít nějaký osobní vztah), ale rozhodně mě nerespektuje jako občana. To se pozná podle toho, že mi dva roky chčije na hlavu, a teď zjevně začíná uvažovat o tom, jak mě donutit otevřít ústa. A vzhledem k tomu, že ON je MŮJ zaměstnanec, nikoliv obráceně, musí veškerý respekt začít u něj, nikoliv u mě.

     1. Nitus: Fiala Vás především nejspíš vůbec nezná a netuší, co si představujete pod respektem. Když mluvím o Fialovi, myslím těmi ostatními jeho oponenty. Že si to zcela absurdně vztahujete na sebe je jen symptom toho, v jakém stavu se nacházíte a potvrzujete, co jste napsal výš – tedy že nemáte věci pod kontrolou, ale čekáte, až něco udělá druhá strana. Připomínáte mi zaměstnance, co nebude makat víc, dokud se mu nepřidá víc peněz (a přitom mu jaksi nedocvakává, že tímto způsobem nedostane přidáno nikdy, protože takto to nefunguje, možná tak ve státní správě nebo podobně rozlezlém megakorporátu). Nebo dítě, které si taky myslí, že je středem vesmíru a čeká, až co udělají jiní. Z toho, co píšete soudím, že to pro Vás není zrovna optimální životní cesta, ale co už, je Vaše, tak si ji užijte.

      1. Vycházíš z toho, že Fialu všichni iracionálně nenávidí tak nějak odjakživa, což například u mě není pravda, já jsem od něj fakt nečekal, že bude takovýhle hovado. Takže nejsme v situaci, kdy přijde někdo nový, o kom nic nevím, a a priori ho nenávidět by bylo mírně řečeno nekorektní. Fiala už šanci dostal, a vyprofiloval se jako ubožák, jakéhokoliv respektu naprosto nehodný. Teď je první krok na něm, on musí přestat být píčus, a potom si možná (možná!) může nárokovat nějakou úctu. Není to o tom, že ji nikdy neměl, je to o tom, že ji ztratil.

       1. Nitus: vzhledem k tomu, že z ničeho takového nevycházím, je celá Vaše konstrukce absurdní a zbytečná. Zkuste se více zaměřit na sebe a méně fabulovat. Neděláte náhodou soudního „znalce“? Ti podobným mozkovým myšlením prokazují úmysly prakticky jakéhokoliv činu.

        1. Nitus má naprostou pravdu a za píčuse, který obhajuje neobhajitelné, jseš tady ty, fatdwi.

         1. servisdok: jen blb může považovat obhajování reality za neobhajitelné:-) Pokud máte dojem, jak jste mi to nandal, tak si klidně ulevte, mě mělouchářskej slaboch co obdivuje Putina a popírá realitu baví ;-)

          1. Podobně bych mohl konstatovat, že jen blb si může myslet, že existuje objektivní realita. „Realita“ je velmi sporný pojem dokonce i v termínech exaktních věd, které umožňují učinit řekněme vědecké závěry, u nichž je předpoklad, že budou mít k objektivní realitě opravdu maximálně blízko. V oblasti sociálních věd je realita, pravda a podobné termíny tak subjektivní, že přijít sem a říct „tohle je realita, protože já to tak vnímám“ je opravdu maximální arogance. Že je to realita ve tvojí hlavě pro mě neznamená naprosto nic (tím spíš, že o té hlavě nemám příliš valné mínění), pokud tedy pomineme holou informaci, že máš nějaký názor.

          2. Nitus: teda, takovej stěr takhle při dopoledni, nevím, jestli se z toho ještě zvednu. Kdybyste mě tady už neviděl, tak je to tím, že Vaše silná osobnost mě po pár týdnech, co tu diskutujute, přivedla k jedinému rozumnému konci, tedy sebevraždě.

          3. Výborně, takže alespoň k něčemu byla naše diskuse dobrá (tedy pokud si tu voprať hodíš úspěšně, čemuž budu samozřejmě držet palce i u nohou). To u diskusí na D-F není úplně zvykem, takže díky za informaci, hned mám lepší náladu.

          4. Nitus: myslel jsem, že jste přecejen o cosi schopnější, ale takhle už z toho nemám ani radost, jste moc snadnej cíl, nemám potřebu si dělat srandu z tak slabých kusů. Příště budu před reakcí na Vás opatrnější, aby mě zas někdo nenařkl, že je to nedůstojné. Ať Vám i přesto vydrží lepší nálada, bylo by škoda plýtvat něčím v nedostatku ;-)

    3. fatdwi
     Já dělám vstřícné kroky opakovaně, pokud tím myslíte slušnou diskuzi bez nadávek a snahu o vyvážené stanovisko. S dezoláty se takhle mohu bavit téměř vždy, od „slušných a inteligentních“ si dost často přečtu nějaké nadávky nebo výhružky.
     Vstřícné gesto by PŘEDEVŠÍM měli udělat vládní politici. Berou za to peníze. Bohužel jsou přesvědčeni a svými fanoušky utvrzováni, že to, co řeknou oni, přece není žádná urážka, ale pravda.
     Jsou to politici, vysocí úředníci a žurnalisté, kteří svými výroky stanovují etalon komunikace.

     1. Hroch_bahenni: rozdělil bych to na dvě kategorie:
      – Vaše komunikace s ostatními. Zde to máte plně pod kontrolou. Pokud ten vstřícný krok uděláte, není žádná jistota, že ho druhá strana bude následovat, ale je tu šance. Když ho neuděláte, tak zaprvé odevzdáváte kontrolu druhé straně a současně významně snižujete šanci, že k němu dojde (nevím, co si autor představuje, že by měl teď „fiala“ udělat – omluvit se mu? No být v tom článku místo „fiala“ všude „fatdwi“, myslel bych si něco o frustrovaných blbečcích a zdaleka bych se mu vyhnul, respekt taky žádný nevyvolal a reakce jakékoliv by se nedočkal – pokud bych byl postaven do veřejné konfrontace, pak bych udělal ten vstřícný krok já a dotyčnýho bych zcela odvařil už jen tím, že bych se nechoval jako kokot).
      – Komunikace politiků – však jsem jasně napsal, že ti jsou původci toho, že žádné vstřícné gesto nepřipadá v úvahu. Celý jejich marketing je na tom postavený. Podívejte se, jak to vypadá v USA – tam jsou lidi schopní se za podporu druhého kandidáta vyhodit z práce. Změní se to, až to někdo začne dělat jinak. Do té doby se bude polarizace zvětšovat a frustrace voličů taky.

      1. První kategorie – rozumím, to jsem zkusil opakovaně, ale oni se necítí jako kokoti, anobrž jako vítězové s puvoárem morálně soudit ostatní. A nejen morálně.
       Takže se s podobnými prostě nebavím.
       Blbý je, že ten, co to začne dělat jinak, se ocitá v nevýhodě. Osobně nemám žaludek na to, chovat se jako hovado, ale potom bych v diskuzi automaticky prohrál.

       1. Hroch_bahenni: záleží, co je pro Vás podstatné. Co znamená „vyhrát“ diskusi? S kým? Mrkněte na „Thank you for smoking“, tam byste mohl najít inspiraci.

        1. Pro mne je ideální win-win varianta. Zajímavá diskuze s různými úhly pohledu.
         Pokud je pro někoho vítězstvím druhého poflusat, a pofluše mne, tak samozřejmě vyhrál. Sice už mne to dávno nerozčílí, ale diskuzi tím zabije.
         Pokud se rozjede diskuze,která mne zajímá, a vleze tam troll, který ji rozbije flusáním, tak je to škoda.

         1. Hroch_bahenni: jeden by skoro řekl, že „vyhrát“ s někým, kdo jde hrát jiný sport, nelze, ne?Diskutovat lze jen s někým, kdo chce taky diskutovat.

    4. Dekuji ti nacelniku, ze ses me zastal.

     Je to sakra potreba. Nenavidi me vsechny strany, a to ani nepotrebuji v te veci projevit svuj nazor. Jsem za nepritele uz jenom proto, ze to odmitam videt cernobile.

     Prekvapilo me, ze posledni prezidentske volby se zmenily doslova na boj dobra proti zlu (ano, tahle retorika tam fakt byla), a nikdo se nad tim nepozastavil.

   3. „nicméně it is not for him to say“
    It was me who said that. Not him.

    „Až pan profesor přestane provádět nedůstojné, neuctivé věci s touto republikou, tak přestanu schvalovat, že lidé provádějí nedůstojné, neuctivé věci s jeho jménem“ Neboli nepřestane močit do rybníka, dokud do něj někdo jiný nepřestane kálet? Hezké, ale uvědujete si, že se v tom rybníce koupeme všichni?

    Profesor zní jako ironie? Tak to tak používejte. Nesluší se říkal panu Novákovi vole, ale volovi klidně můžete říkat pane Nováku. Jestli vám tahle myšlenková konstrukce pomůže chovat se přívětivě v diskuzi, pak se to dá, i když je to klamání sama sebe.

    Fascinuje mě, jak do toho taháte toho člověka. Ten článek je o tom člověku. Ale ne můj komentář. Mému komentáři je úplně jedno, o kom ten článek je, to jste někde něco hrozně špatně pochopil. Je jedno, co za jméno si tam dosadíte. A pokud vám dochází, jak univerzální obhajoba to je, zkuste si uvědomit, jak by to vypadalo, kdyby ji použili všichni.

    Troufám si tvrdit:
    Vždycky bude existovat někdo, kdo si bude myslet, že mu vládne kretén.

    No a to znamená, že se ten někdo taky může chovat jako kretén, a je z toho řetězová reakce. Ještě že nejsou všichni lidi stejní. Osobně váš názor považuji za krátkozraký, sobecký, hloupý a egoistický. Nevím, proč ten názor máte vy, ale setkávám se s podobným pohledem často, a po chvíli diskuze s těmi lidmi pochopím, že si nevidí na špičku vlastního nosu. I to je holt demokracie. Já si to nevymyslel, ale zavedli jste si to, tak se podle toho kurva alespoň chovejte. Demokracie je dost neschopná i tehdy, když se o ní lidi starají. Jakmile se o ni starat přestanou, tak se z toho stává bordel úplně stejně, jako z čehokoli jiného. A v tom já žít nechci. Je mi u prdele, kdo komu vládne, protože ať to bude jakkoli, bude to vždycky špatně. Ale ocenil bych, kdyby se k sobě lidi, kterým vládne banda kreténu, uměli chovat slušněji. Když už teda na tu bandu kreténů musí ukazovat.

    1. né vole, ta vládnoucí zkurvená pakáž se už hodně dlouho považuje za vrchnost a podle toho se taky chová, žijou si v úplně jiným světě stádních vil, za tmavejma voknama limuzín, vůbec nechápu, jak sis mohl ráčit toho nevšimnout ani když ses tam vokolo nic vochomejtal

     proto taky pak když lžiala vyleze ven mezi lidi (a není to zrovna zpunktovaná šou že mu nekam stranická buňka s vypětím všech sil nažene akorát mávače) a konečně si vovjeří to, co každej s mozkem ví už jednu dekádu minimálně, tak u toho vypadá jak naprostá píča, že se mu směje vole celej svět, že jako vopravdu ty lydy mněly pravdu máňo a v té říši se koupí kvalitnější, větší balení a eště i to větščí balení samotný za levnějc!!! zvlášť když pak začne cintat hovna jako že napíše vejrobcům, místo aby teda udělal to samý, jako řada západních zemí (i třeba menších, jako Rakousko), a sice že z pozice moci vezme ty nadnárodní korporáty za koule a nekam je dotlačí; jenže neco takovýho udělat, to si takový hovno na podrážce jako lžiala nedokáže představit ani ve snu

     navopak je potřeba tydle zmrdy protahat kanálama, aby si taky trochu zblízka prohlídli, jak to vypadá dole na ulici, na kterou všecko dopadá nejdřív, místo toho svýho lezení do kdejaké emerické a bruselské prdele ze svejch slonovinovejch věží, kam následky toho jejich počínání už nedošáhnou

  2. sinuhet: +1

   1. Sinuhetuvo volání po respektování oponentů by působilo přesvědčivěji, kdyby to nezakončil slovy . . Protože všichni jsou debilové. Dementi.

    1. Dlouho jsem uvazoval, jestli to tam napsat, a ano. Je to tam umyslne.

     Podobny text jsem sem umistil uz mnohokrat, zkousim to ruzne alternovat. Tohle melo vyvolat emocionalni reakci, aby muj text nezustal bez reakce. Dle meho to zafungovalo.

     Neni vubec treba totiz brat mou uprimnost, dulezite je to sdeleni. Nicmene az sdeleni je porad stejne, zmena formy dela hodne.

  3. Ano, mas samozrejme pravdu. Ovsem komolenim jeho jmena si alespon castecne mohu odplivnout nad tim zmetkem, co mi krade penize ze mnou odvedenych dani na naprosto spatna a nesmyslna rozhodnuti a navic vubec nedodrzuje volebni program, na nejz formou voleb dostal demokratickym systemem plnou moc k jeho prosazeni.

   On si vytrel prdel se svym vlastnim volebnim programem a hned pote se mnou.

   Takze pro mne je to dal debil, fijala a dalsi a dalsi nadavky. Nejsem nazoru, ze kdo do mne kamenem, ze ja do nej chlebem. To fakt ani omylem. Uroven kultury komunikace si zvolil on sam.

   1. @Sysop
    Daně?
    Tu směšnou z nemovitostí?
    Z elektřiny?
    DPH a spotřební z benzínu?
    DPH a spotřební z alkoholu?
    DPH z toho minima co koupíte v Česku?
    Daň z úroků a dividend?
    Neb daň z příjmu, sociální a zdravotní a větší část Mehrwertsteuer platíte v Německu, nemýlím-li se? ;-)

    1. mysim že už tady vodvedl víc, než ty s celou famílijou dohromady…

    2. Kazda jedna koruna, o kterou mne nekdo okrade, ma pro mne vetsi hodnotu, nez jeho zivot. V tomto smeru nemam uvazovani ve stupnich sedi, ale ryze cernobile.

   2. dělejte jak rozumíte. ale potom nebude těžké si Vás splést s nějakým tím dělnickým tesilovým okresním tajemníkem, co si zvedá seběvědomí tím, že oponentům rádobyvtipně komolí jména a tyká.

    ad „si vytrel prdel se svym vlastnim volebnim programem“. tenhle frustrátský názor ne úplně sdílím, s ohledem na konstrukci účevých nesourodých slepenců, které vyhrály volby (brrr, mít v koalici piráty, starosty a topku, o lidovcích nemluvě, to musí být to pravé pošušňáníčko) a deep state a nějakou kontinuitou mandatorních výdajů má karty, řečeno mariášovou analogií, že neuhrajete sedmu ani betla.

    hele, to jako fakt očekáváte, že někde mezi Vlašimí a Mladou Vožicí pukne skála a vyjedou spící rytíři?

    1. @Lukas B.
     První signál vyšlou voliči v červnu 2024, druhý nejpozději na podzim 2025.
     Až se pak Don Pablo domluví s Andrejom velkomožným, tak Fiala půjde po prohraných volbách od válu, a ti schopnější jako Kupka a všehoschopní jako Kuba potáhnou káru s multifunkčním Karlem a bábou z finančáku Alenou.

    2. Ja nemusim mit zadne vize. Ja jsem danovy poplatnik a na vize jsou samozvani riditele statu. Nicmene prave proto, ze to Humberto je placeno z mych dani, mam pravo se k tomu vyjadrovat. Jakou formu volim, je vec moje ryze soukroma a pokud si mne nekdo plete s okresnim tajemnikem, pak je to jeho vec. Moje rodina a moji pratele mne znaji, na nazoru ostatnich mi nezalezi, nejsem zadny ‚VIP‘.

     1. no a to mi na Vás mrzí. rozhodně Vás nepovažuji za hlupáka, ale teda občas předvedete takovou „senochrupárnu“, že z toho až zamrazí.

      1. Co na srdci, to na jazyku. Ano, mam to ponekud primocare. Ale v tom je ta moje svoboda, ze si mohu rikat, co chci. A ja chci nadavat na lempla, co roztaci moje penize a zhorsuje zivnotni uroven moji a me rodiny.

       1. v rukavičkách se s kdejakým ksindlem zacházelo dlouho, a taky podle toho se tam zabetonovali a začli si s plebsem vytírat prdel – i bez rukaviček

        todle opravdu nefunguje a kdo si tady v roce 2023 furt přectavuje nejaký ty kdemohkradický vovčanský společnosti a jiný opilecký fantazie tehdejšího vychlastanýho kreténa, je nejspíš zralej na medikaci

    3. Lukas B.: Ad vytření prdele – ona to byla hezká ukázka charakteru. Pro koryta uděláme cokoliv. Je nám jedno, jak se shodíme, hlavně když budeme mít u čeho mlaskat. A i díky tomu krásně zlepšili procenta Babišovi.
     Ale možná je to i výhoda – ukázalo se, že je to cesta k moci a třeba to časem vydláždí cestičku pro novou stranu. Nejspíš to bude jen další politicko-marketingový projekt, nicméně naděje umírá poslední ;) A pokud se nic nezmění, tak jsme holt blbí a dobře nám tak.

     1. Moc jsem to zkrátil: Ukázalo se, že je to cesta k moci, další budou následovat a budou tlačit ještě víc na pilu (modré z nebe, pečení holubi…) až lidem dojde, že fakt to nemá smysl poslouchat a třeba to časem vydláždí cestičku…

      1. Tak ale prý sáhnou na počet úředníků. Už mají poskrtana systematizované místa o 8-10% od 1.1.24. Tak teď asi vypouští signály o nutellach, aby si nikdo nevšiml a odbory jim nevyhlásily stávky.

       1. To mi říkala jedna úřednice u nás už nekdy v létě..

        1. Ono to najede od 1. ledna. Jen to tedy za rok 2024 ušetří jen asi 3 mld. Kč, ale úředníků moc neubyde. Jen prostě nebudou mít úřady peníze na odměny z neobsazených míst.

         1. jo takže zruší tabulkový místa, já už sem se lekl, že by fakt vyházeli pár tisíc netáhel ven…ufff

       2. Jo, proškrtaný asi budou. Ty neobsazený. Takhle onehdá snižovala počet strážníků MP Praha. Taky asi o 8-10 procent. Nejenže nevyhodili ani jednoho, ale navíc furt nabíraj. Volnejch tabulkovejch míst maj i tak dost.

        1. Jenže neobsazené systematizované místo je pořád příjem toho úřadu, protože v rozpočtu už je zaneseno. Protože, co kdyby náhodou to místo v průběhu roku obsadili, už by pak neměli peníze na jeho plat. Prostě prý ty peníze na plat pro tu černou duši přijdou v hromádce na platy. A ředitel úřadu tyto prostředky může použít. Sice rozpočtově zase jen na platy, ale tak si prostě každý kvartál rozdělili ty nevyplacené platy na odměnách.

     2. jo, jasně , severovýchodně od Mladý Vožice pukne skála a vyhrne se nová strana plná neúplatných profíků. tohle mě fakt unavuje. nemudrujte cobykdebykdyby a hrajte s tím co máte. tihle Maširobejšciatakdále je tak zoufale stokrát vymlácená sláma….

      kdo se chtěl etablovat v politice, ten už v ní dávno je. znakem konzervativního myšlení (tenhle diskusní prostor se tak kdysi dávno profiloval) je přijmout tenhle fakt a nestavět vzdušné zámky, a smířit se s nějakým rozumným kompromisem reálpolitiky a věcí, přes které nejede vlak.

      1. No tak se nám tu bude střídat úplatný Fiala s úplatným Babišem. 3-4 střídání a bude po zápase ;)

      2. Nebo by to chtělo zvednout zadek a kandidovat a něco s tím dělat, třeba v rámci nějaké přijatelné strany. Když ne ve volbých parlamentních, tak třeba aspoň obecních. Jenže všeználci všudybylové bysemělové mají vždycky důvod, proč to nejde.

   3. Díky za reakci.

    U mě má asi větší váhu společnost, něž nějakej Fiala. Ale rozumím, díky!

  4. Btw, pripomina mi to logiku Posledni generace. My budeme delat prasarny, ale protoze u toho nepouzijeme obvykle nasili, tak oni na nas nasili take nesmi pouzit.

   A to je presne to, kde je chyba. Nechat se omrdavat zpusobem, ktery na prvni pohled nevypada odsouzenihodne, takze by prece bylo spravne je srespektovat a zachazet s nimi v rukavickach.

  5. sinuhet
   „Aby demokracie mohla fungovat, musi fungovat verejna diskuze. A k tomu clovek musi respektovat oponenty.“
   Ovšem přesně tohle vláda nedělá.
   A nedělala to ani když byla v opozici. Každý s jiným názorem pro ně byl a je debil, zrádce a gauner. Těch nadávek a posměšků, co vyplodili, kolik vyhrožování, až k dehumanizaci oponenta. Tak hluboko ještě nikdo neklesl. Kam se hrabou zemanovci, kdysi největší hovada politické scény…
   A tihle mají tu drzost žádat od oponentů, kterým vládní politici veřejně nadávají do švábů, respekt a slušnost?

   1. Asi tak. Tohle je taky povedené:
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-chapu-protest-lekaru-ale-vice-penez-nemame-rika-valek-239641
    Zato na Ukrajinu a na zbytečné F-35 máte peněz dost, co?

    1. Jistě že mají. Nebo snad čtete ve veřejném prostoru něco jiného?
     Samozřejmě je tu háček, že kdo by chtěl skutečně veřejně* diskutovat o Ukrajině, tj. říkat něco jiného než vláda, vystavuje se hrozbě trestního postihu, ale to nebudeme přece co? Správně, to nebudeme říkat.
     * nemyslím diskuzní fóra na netu nebo v hospodě

   2. Ale mne je jedno, jestli to dela vlada. Kritizuji autora clanku, proc do toho tahat vladu? Jakoze pokud to dela vlada, tak smime i my, to jste myslel? To je pekna picovina.

    Prestante ukazovat na ostatni, kdyz chcete obhajit sebe. Koukejte si za tim jednanim alespon stat, a nesvadet to na ostatni. Z venku je to do oci bijici.

    1. si klidně stůj jak henten morálný majág, akorát teda spíš jak kůl v plotě, pže z tebe budou mít vostatní akorát prdel a pojedou si dál a nerušeně ty svoje rozkrádačky a násilný potlačování jakýhokoli nesouhlasu stádním silovým (orgáni) i propagandistickým (stádní televiza a rozhlas) aparátem

     rozumnej člověk se přizpůsobí situaci, jaká reálně panuje, čili je sice hezký že mluvící huba v saku nekde žvatlá uhlazený kraviny, ale reálně tam venku se děje násilý ojebávání lidí, což prostě je neslušná zkurvenost, na kterou je mnohdy nutno reagovat obdobnejma metodama

  6. Sinuhet 8:48

   Dobrý komentář. Musím ještě kouknout z okna, jestli na zahradě náhodou nesedí bílá vrána.

   1. Tak se jmenoval muj skautsky vedouci :-)

    1. Ó jé.

     Já jsem vůči skautům zaujatej. Vždycky, když se ke mě někdo choval jako svině, byl to buď skaut nebo církevník. Tyhle ty organizace mají snad pokrytectví ve stanovách.

     1. Řekl bych, že je tam dost podobnej vzorek populace jako jinde. S tím, že je tam nějaká lehká ideologie a uniformy. A chlapečci. Katolická církev (pokud to myslíte tím církevníkem) je v tom vlastně podobná. Ale nevím, jestli jste byl třeba někdy v armádě nebo u Policie, tam je to taky dost podobné.

      A i když vynecháte uniformu, a vyberete vzorek lidí, budou tam svině. Jenom u té církve a skautů je tam to pokrytectví, chápu.

      Každopádně můj skautský oddíl shledávám v tomto zcela nezávadný, až na to, že místo skautingu jsme se věnovali indiánství, což zase štvalo mě, protože mě nebavili indiání, mě bavily foglarovky. Ale pořád tam zůstaly takové ty věci jako úcta k práci ostatním a tak. To je o charakteru těch lidí, a ne značce, kterou se zaštiťují.
      Nicméně pokud se tou značkou zaštiťují, pak musí snést i ta negativa. Tak to jen na mou obranu.

      Já jistě pokrytec do nějaké míry jsem, taky jsem egoista a všechno ostatní další. Snažím se nelhat alespoň sám sobě. A neztrácet naději. Takže tady působím jako arbitr elegance, zatímco si tak trochu honím ego. Ale snažím se o tom alespoň vědět.

      1. Myslel jsem to v nadsázce, značka sinuhet působí jako slušný člověk, netřeba se nějak obhajovat:)

       Ale přeci jen, jak se někdo prezentuje jako skaut nebo věřící, jsem hned opatrnější…

  7. s pjetydemolyčníma a dalšíma zlodějskejma kurvama ale nikdo diskutovat nepotřebuje, pokud mají aspoň trochu pudu sebezáchovy, tak se potichu vypařijou sami vod sebe, páč za to jak tam desítky let kradou a kurví ostatním život (řada těch šmejdů na teplejch místečkách sedí celou dobu) jim náleží zejména špagát

   1. Diky, nezklamalz.
    Pro ostatni: Pokud Behemotovi nerozumite podobne, jako ja, slusne ho dokaze interpretovat ChatGPT. Bohuzel odmita generovat odpovedi v behemotstone kvuli etickym pravidlum.
    A neustale pripomina, abych overil, ze je autor puvodniho textu pod lekarskym dohledem.
    A zaroven Behemot docela slusne rozumi cesky, takze diky ChatGPT ta komunikace muze fungovat oboustranne.

    1. Dal jsem toho hlupáka do ignoru a je klid. Kdyby byl aspoň vtipnej, ale takhle…

     1. Behemot neni hlupak, to jen tak vypada. Inteligenci, tu on ma.

      1. Těžko říct, osobně ho neznám a tady se projevuje jako trol. To by mi nevadilo, kdyby tomu nechyběl vtip. Takhle nemá co nabídnout.

       1. Tak na tom se shodneme.

        Snažím se mu to vysvětlit roky, protože ten obsah by za to i stál. Behemot napsal slušné odborné články, jak po stránce gramatické, tak odborné. Česky i anglicky. Ale nějak si neuvědomuje, že jeho chování je pro běžné lidi nesnesitelné, a tím, že se tak chová dlouhodobě, kolem sebe vytváří specifickou sociální bublinu. Ve které mu zjevně ale není vůbec dobře, a já mu méně a méně rozumím.

        Ale můžu mu věřit, že ví, jak dělat všechno nejlépe, a že tohle je přesně to, co je pro něj nejlepší. Určitě by souhlasil.

        1. @sinuhet: Ja mu rozumim docela dobre.. Mimikry mame podobny.

        2. Sinuhet: Není mu dobře a to pro něj nejlepší?
         Můj dům trocha toho Behemotova diskuzního heavy metalu nezboří.

         1. Vypadlo mi „je“.

         2. Jedno z toho je můj názor, to druhé bych mu měl věřit, když to o sobě říká.

   2. Pokud máš informace o trestné činnosti, upaluj jako ctihodný občan na nejbližší pobočku SZ nebo služebnu Policie. Myslím, že to víš.

    V opačném případě hodlám ctít presupmci neviny. Nechápu, proč všichni, kdo víte o tom, jak všichni kradou, nic neděláte. Bojíte se, co by vám udělali? Nebo proč mlčíte a nejednáte? Já mít vaše informace a přístup k internetu, tak to tady rozmlátím do mrtě. Co to kurva má bejt?

    1. Nic menšího než to, že jsi stále ještě velmi naivním pitomcem.
     Dobrá zpráva je, že se z toho časem dá vyrůst.
     Bohužel, ne všem se takto poštěstí, jak je ostatně vidět právě na premiérovi České republiky a ministrech jeho vlády.

     1. Proč bych z toho měl vyrůst? Proč bych ksakru měl chtít jít tím směrem, kam jste dospěl vy? Máte snad pocit, že to máte nějak lepší než já?

       1. Tohle je jeden z nejlepších, nejpřínosnějších, nejkonstruktivnějších příspěvků, co jsem tu za dlouhou dobu viděl… :-)

        1. Nitus:
         „… jeden z nejlepších,…“
         – – –
         Pravděpodobně však nechápeš, proč jsem jej vytvořil, že…?

         :OD

         1. To je jedno, v každém případě je úžasnej. Skoro si říkám, jestli by nebylo nejlepší, kdyby každý psal takhle (i když třeba Behemot se tomu docela blíží, ale používá zbytečně mnoho znaků).

          1. Nitus:
           „To je jedno,…“
           – – –
           Skutečně…?

           :OD

    2. vonehdá sem ti vole posílal videja s rozhovorama vod bobo, kdy dokonce člověk s celkem velkým tamtím, morálním kreditem, co byl nabranej jako kapitán ke kriminálce, co chcel jenom dělat to, nač tam byl najatej – vyšetřovat trestnou činnost – sám leta odolává pokusům o svou (zatím akorát profesní) likvidaci všema způsobama, samozřejmě každej jeden ten ksindl v řetězci né že dál sedí na svejch teplejch místečkách – typicky je eště navíc za svoje bezskrupulózní páchání trestnejch činů sám povyšovanej a stoupá v hierarchii

     když u toho vyšetřování zjistil, že kurva VŠICHNI vod řadovejch lopat až po NEJVYŠŠÍ vole stádní zástupiču, hrubě porušujou zákony a soudci to celý krejou, tak tím, že i nadále chtěl vyšetřovat, se stal najednou nepohodlnej, vod té doby se ho asi pět let snaží vyštípat, sám čelil účelovejm obviněním z TČ a pak asi TŘI ROKY sedí doma na překážkách a bere za to plnej plat, protože se prostě nehodí, aby takovej člověk svou práci dělal, právě proto, že by asi nakonec do kriminálu přivedla asi 90 % toho systému; mj. tam někde záhadně zmizelo i několikanásobný trestní oznámení na minisera vnitra

     takže už se na mě nezlob, ale pokud hodláš nadále dělat takovýhodle blbečka a vykládat tady tydle pravdoláskový sračky – když i člověk, co to viděl zevnitř, skončil jako nuzák a režim se ho sám pokouší zničit, tak jak si asi vytřou prdel s tím vostatním (nemluvě vo tom, že s drobnou TČ mám zkušeností habakuk a prostě vím, jak tady ten bordel funguje), tak asi budu nucenej předpokládat, že v tvým věku (kdy se, jak správně podotýká servisdok, už nedá očekávat naivita pětiletýho dítěte), to jenom nehraješ, ale nějak duševně chorej seš a asi na to potřebuješ medikaci

     1. Promiň, nepovažuji rozhovory s Bobo za pro mě užitečné, a to ani s tvým doporučením. Říkal jsem ti to už tehdy, dal jsem i důvody, které mě k tomu rozhodnutí vedly, ty z úspornosti teď vynechám.

      Mrzí mě, že mě považuješ za hlupáka. A nemyslím to, jak mě neustále urážíš, ale co si myslíš, že musím mít v hlavě (podle tebe), abych se mohl chovat tak, jak se chovám. Rozhovory s tebou pro mě už dávno nemají žádný rozvíjející efekt, nemá smysl v tom pokračovat. Tohle očividně není téma, ve kterém bychom si mohli něco přinést.

      K tomu příběhu, divím se, že mi to vůbec vyprávíš. Protože to není tak dlouho, co jsem ti vyprávěl podobný. Myslím, že jsi někde udělal nějakou úvahovou zkratku, kterou jsi opomněl zmínit, a tam jsi předpokládal, co píšu výše. A mně to uráží, táhni si tím někam.

      1. Nic si z toho nedělej, Behemot považuje za hlupáky, mentální trpaslíky, a částečně i naprosté pomatence naprosto všechny, kromě Behemota. Rovnováhu ve vesmíru nastoluje skutečnost, že zbytek světa zase považuje za debila jeho, čímž se to (částečně) srovná :-)

  8. Z pana profesora Fialy musí být frustrovaný snad i on sám.
   Jinak souhlas, že jen řečmi se nic nevyřeší pokud nenásledují činy. Ale demokracie má očividně své limity, obávám se že se blížíme do stavu kdy bude platit:
   „Násilí, holá síla, vyřešilo v dějinách mnohem více než kterýkoliv jiný faktor, a opačný názor je jenom toužebné očekávání v té nejhorší podobě.“

   Zdroj: https://citaty.net/citaty/905029-robert-anson-heinlein-kazdemu-kdo-se-drzi-historicky-nepravdive-a-nap/

   1. Problém s tím Heinleinovým citátem je v historickém kontextu, a to hlavně té první půlky.

    „Násilí, holá síla, vyřešilo v dějinách mnohem více než kterýkoliv jiný faktor…“

    Rozdíl mezi „v dějinách“ a „dnes“ je poměrně značný. Historické říše dokázaly zcela zničit svého protivníka (např. Kartágo), aniž by podobný osud hrozil i vítězi. (Pominu teď vzácné případy jako byzantsko-perské války, kde z oslabení obou soupeřů nakonec těžil nově vzniklý islám.)

    Dneska jsou ale zbraně opravdu hodně destruktivní. V případě, že si Čína a USA rozhodnou vyřešit své problémy násilím, zdědí tuto planetu ozářené želvušky, které snad během 50 milionů let vyvinou nějakou novou civilizaci.

    1. Typicky naivní názor nadutce, který si myslí, že Člověk dokáže zničit planetu.
     A druhak, dokud půjde o prachy, tak atom nikdo nepoužije.

     1. „Typicky naivní názor nadutce“

      Jste roztomilý, anonyme.

      „Člověk dokáže zničit planetu“

      To jsem nenapsal. Napsal jsem, že ji „zdědí ozářené želvušky“. Planeta je velký kus šutru a zajisté nedokážeme zničit ani její pouhou biosféru, ale lidská civilizace je daleko křehčí než planeta.

      „dokud půjde o prachy, tak atom nikdo nepoužije“

      Kupodivu souhlasím, ale války jsou mnohorozměrný byznys a dost často státní prestiž převážila prachy. Dokonce jsou/byly i nábožensky motivované války. Ne všechny lidské motivace se dají redukovat na prachy.

      1. Co udělá pořádná jaderná bomba odpálená v atmosféře s elektronikou?

       1. Psí kusy, ale nejsem si jist, na co přesně reagujete.

        1. Na křehkost moderní civilizace, závislé na elektřině.

       2. To JH:
        Jejda! Ono se to dá i docela slušně spočítat. Zadej ráži a výšku.

        1. Dneska uz to nespocitas, moderni supa dupa elektronice staci skaredej pohled na procesory a uz padaj. V lepsim pripade si jen smazou flagy ve flashce. Pro uzivatele ovsem stejny vysledek, jako by to shorelo cely.

         Zrovnas dneska jsme predavali zakaznikovi upgrade hw na ochranu elektroniky pred prepetim, zpusobenym spinanim ventilu, kde ochranne diody zakaznika bohuzel spinaji pozde a tim padem nechyti prepeti cca 6 V na 24 V, coz uz staci k vykyvu LDO v nasi elektronice o 0,6 V a to odpali procesor. Kde jsou ty casy, kdy procak prezil i 1,5 V prepeti a hrde na nem i nekolik minut jel. Ted staci jehla 6 ms a je fprdeli.

         Takze ta atombomba by dost mozna stacila ve velikosti rucniho granatu, pokud by to bylo nadkriticky mnozstvi.

      2. Nemusí jít jen o prestiž. Klidně i o omyl…
       Civilizace je opravdu křehká.

    2. Zas ty plky tvl…vymeny na severni polokouli si ta jizni sice vsimne, ale to je tak asi vsecko. Pravda, australistan dela vsecko pro to, aby mu tam par kusu prilitlo taky…

     1. Pokud dojde k velké nukleární výměně, její součástí bude destrukce všech významnějších přístavů na zeměkouli, aby jich případně nemohl využít protivník pro zbytky svých flotil. Sever nebo jih, to je jedno.

      Bohužel to zároveň bývají nejvýznamnější města příslušných států, to tak chodí ruku v ruce.

       1. Ale jo. My Středoevropani jsme suchozemské krysy a podceňujeme hodnotu přístavní infrastruktury. V plánech velmocí jsou velké přístavy v horní části žebříčku – buď jejich ovládnutí, nebo aspoň odepření protivníkovi. Churchill svého času kvůli irským přístavům zvažoval invazi do Irska; na opačné straně mapy, v Narviku, došlo i na akci.

        Přitom se stačí podívat na to, kde všude se teď Čína snaží koupit podíly v přístavních společnostech. To nedělají pro srandu králíkům. Samozřejmě nejpozději v momentě, kdy takový podíl získají, se ten samý přístav ocitne na seznamu strategických cílů potenciálních protivníků.

        Kdo ovládá moře, ovládá planetu. 71 % zemského povrchu je moře. Všechny zásadní obchodní cesty vedou po moři.

        1. je to tak. a doprava po moři je neuvěřitelně efektivní – doprava tuny nákladu z libovolného místa na planetě na jiné libovolné místo nestojí víc než přibližně 15 kilo mazutu. o tom si železnice a silnice (o vzduchu nemluvě) může jen nechat zdát.
         a je jedno, jestli je to tuna pšenice, tuna leteckého paliva, tuna raket nebo tuna čehokoli jiného.

        2. každej kdo má významnější počet hlavic vymaže ty flotily přímo na vodě; jeho vlastní přístavy, případně eště přístavy spojenců, budiž, likvidovat naprosto nezúčastněný na druhé straně planety je naprostá pitomost

         1. Jasně, proč likvidovat vosí hnízdo. Každej kdo má dostatek plácaček ty vosy v pohodě pomlátí.

          1. je to tak. námořní síla není jen ta letadlová loď (ostatní váleční plavidla jsou trochu přežitek, námořní bitva, kdy po sobě dvě bitevní lodi několik hodin střílí patří do historie, ale jeden nikdy neví, o pozemním dělostřelectvu se soudilo ještě nedávno něco podobného), a letadlová loď potřebuje podporu. a to nejen palivo (toho si ostatně veze Generál Ford asi na dvacet let), ale letecké palivo, nová letadla, čerstvé jídlo a vodu pro čtyři ticícovky lidí, potřebuje střídat lidi atakdále. to bez vodních cest a sítě kon trolovaných nebo aspoň spřátelených přístavů moc nejde.

          2. Lukas B.
           14.11.2023 v 12:51

           ta letadlofka je samozřejmě primární cíl a prdítka vokolo to už spláchne tak nejak při tom

          3. prdítka okolo?
           ta prdítka okolo jednak zajišťují logistiku (vozí čerstvý salát do lodní kuchyně), ale druhak letadlovku chrání (letadlovka není v principu nic jiného než takové plovoucí letiště, velmi drahé a stlačené do minimální plochy) a jeho ochrana odpovídá ochraně letiště s podobnou cenou. takže bych ta prdítka (na hladině a schovaná pod hladinou) moc nepodceňoval – a určitě mě nějaký odborník doplní, jaký je poměr nákladů na jednu letadlovku a dejmetomu rozpočtu ministerstva obrany třeba israele.

          4. Podobné to bylo na dolech na černé uhlí na Ostravsku, myslím v 90tkách. Na jednoho člověka, který dobývá uhlí, bylo cca 10 lidí, kteří ho drželi naživu, řešili infrastrukturu, dopravu uhlí na povrch, drcení, čištění, expedici, papíry apod.

          5. Lukas B.
           14.11.2023 v 13:29

           ty vole pitomej, 100kt+ hlavica smázne nejaký kocábky jak hovno, akorát ta letadlofka bude potřebovat relativně blízkej zásah

          6. milý koprofágu,
           1. tykejte si své babičce (máte-li jakou a neabiogenezoval-li jste se na močidlech) a ty mazlivé výrazy si taky nechte pro ni.
           2. hlavice která by dokázala ohrozit letadlovku by znamenala odvetný úder a dostalo by se na ty želvušky (jak bylo někde zmíněno) což v případě válečného konfliktu s nějakým rozumným cílem nějak postrádá smyslu. ale letadlovce bez logistiky velmi klesá bojeschopnost.

          7. Lukas B.
           14.11.2023 v 13:59

           ses vole nejak zasekl jak gramodeska

           to tady dlouho nebylo, když začínají chřadnout ty stále omýlaný plky, tak začne bušit pěstičkou a brečet vo tom, že se mu má vykat…tpč X-D

           jebat, tykalo se na lžinternetech prakticky vodjakživa a komu se to nelíbí, ať tam neleze

          8. Behemot, Lukáš B.: Pro zklidnění situace navrhuji ohledně tykání x vykání tato svobodomyslná pravidla:
           1. Přezdívkám, čili anonymům se vykat nemusí.
           2. Anonymem je každý, jehož přihlašovací jméno neobsahuje plné nezkrácené vlastní jméno a příjmení.
           3. Kdo není anonym, může požádat o vykání.
           4. Žádaný může žádost o vykání vyřídit kladně.
           Příklady plných jmen:
           Jan Mrcasík, Marian Kechlibar, Panelákový Pičus, Jihočech Honza.
           Příklady anonymů:
           Latimerie podivná (příjmení začíná p a ne P), Hroch_bahenní (jedno slovo je vždy anonym).

          9. Ještě bych měl eliminovat prvek beznaděje, proto:
           5. Žadatel o vykání, jemuž nebude vyhověno, si může stěžovat.

          10. Hupert
           15.11.2023 v 13:38

           jenom né další lejstra :DDD

          11. Behemot: Jaká lejstra, i mezi svobodnými anonymy platí dohody per huba, zvlášť pokud jsou nezávazné.

          12. Latimérie podivná je ryba. Rybám vykat není třeba.

          13. Latimerie podivna
           15.11.2023 v 14:19

           mi neřiké, že to nekdo neví?

          14. @Behemont
           zmátlo mě: Latimerie podivná (příjmení začíná p a ne P)

          15. To vím. Dokonce si z dětství pamatuji, že tě snad japončíci vytáhli z nějakého oceánu dávnověku. Tenkrát ale psali, že jsi přitom leknul. Když funguješ, je jasné, že jim tenkrát ze zprávy vypadlo zvratné zájmeno.

          16. @ Hupert 13:38 Tykání a vykání anonymům

           Takže jak vám to zde pan Hupert vysvětlil. Jelikož zde publikuji pod pravou identitou Modrý Klokan von Osho, tak mě vykejte, vy pavijáni z planety opic.

          17. Konec velkých bitevních lodí (třída Iowa) je z důvodu modernizace dalekonosných zbraní. Ostatně velikost lodi byla právě z důvodu nosnosti velkých děl. S příchodem BGM se staly námořní děla značně zastaralou zbraní, když započteme cenu, výkon a nutnou velikost lodi.
           Na opak pozemní dělostřelectvo při započítání stejných parametrů (cena, výkon a nutná platforma) tu bude pořád a žádná velmoc nepočítala s jeho koncem. Na vývoj, výrobu a výcvik obsluhy hlavňového i raketového dělostřelectva vydávají i ty nejmodernější vojenské mocnosti až 4x více peněz než třeba na tankové vojsko.
           Tank je zbraň do filmu. Dělostřelectvo je zbraň do války.

          18. Panek
           O to víc vyniká jasnozřivost naší zbrojní politiky zbavit se salvových raketometů.

          19. na námořní bitvy asi víceméně jo, ale občas se to hodí na ostřelování pobřeží, furt je to výrazně levnější, ale dostatečně přesný, oproti všec ostatním systémům (proto ostatně furt existuje právě i to polní dělostřelectvo)

          20. ty seš šašek tvl

     2. Ono by asi dost záleželo na tom, jak moc masivní by to byla výměna. Když se to ještě někde zastaví (což je ten méně pravděpodobný scénář), tak dejme tomu. V tom výrazně pravděpodobnějším scénáři, kdy budou dvě velmoci formátu Číny a USA bojovat stylem „vystřílím vás do posledního zkurvenýho kreténa“, tak se bavíme o mutual destruction, v rámci které budou ozářené pozůstatky těch dvou států pršet po celém světě. Tedy i v Austrálii. Když bouchl Černobyl (což je oproti jaderné destrukci dvou kontinentů plochá historka okresního formátu), tak se v celé Evropě zvýšil výskyt různých kuriózních druhů rakoviny po dobu ca pěti let. Takže záleží, jak si nadefinujeme výraz „všimnou si toho“, ale v každém případě není pravděpodobné, že by byli v pohodě. Minimálně by museli postavit pár onkologických klinik navíc (což by komplikovala absence podpory a materiálního zabezpečení z Číny a USA- vida, jaké synergie tady lze vysledovat).

      1. Já myslím, že by to byla výměna nejen do posledního zkurvenýho kreténa, ale hlavně do posledního zkurvenýho kreténa, schopnýho ještě něco dalšího odpálit.

       A tak by ruská Mrtvá ruka posílala ze Sibiře, z hor Uralu, nebo nějaké jiné jiné zkurvené prdele všecko, co zůstalo zabezpečeno před jaderným úderem protivníka. A buďte si jisti, že tohle Rusové umějí velmi dobře (to zabezpečení techniky před jaderným úderem protivníka).

       Bylo to velmi dobře vidět uvnitř vojenské komunikační techniky, se kterou jsem se setkal už při své ZVS. Žádné „elektrónky“, třebaže ty se tam vyskytovaly také – a dost. Ale ta ruská/sovětská důkladnost při konstrukci těch přístrojů (popravdě německá konstrukční škola, doplněná o nejnovější poznatky) způsobovala, že sovětskou komunikační techniku nedokázali zničit ani vojínové ZVS, pocházející z východního Slovenska, kteří se zkoušeli zbavit povinností tím, že např. tvrdě uzemnili anténní výkonový výstup radiostanice o výkonu koncového stupně přesně 1.000W (komplet R-140), záměrně pustili do vstupů pro externí telefonní linky 220V z elektrocentrály a při neuzemněném voze a tedy částečně neuzemněných přepěťových ochranách. Sovětská technika na to reagovala tak, že přednostně chránila sebe a až potom, o dlouhý kus dále, počítala s ochranou proti úrazu u lidí..
       Ty aparáty si s tím dokázaly poradit tak, že v prvním případě jim hořící koaxiální kabel podpálil interiér, aniž by se koncovému stupni cokoli stalo – při opravě stačilo vyměnit jen tři úseky výkonového koaxu.
       V tom druhém popsaném případě, to přednostně skončilo Sabinovem pro „velitele vozu“, neboť dementní východ nepočítal s tím, že do zadní, velitelské části komunikačního vozu, bude nastupovat důstojník, velitel útvaru způsobem, že se rukou chytí za madlo u dveří, jednu nohu na zemi a druhou na železných schůdkách, obut v zablácených kanadách. Jinak stačilo vyměnit pár probitých varistorů, pár speciálních, sovětských vakuových rychlých přepěťovek (co byly lehoučce radioaktivní, bylo v nich špetka polonia, takže důkladně stíněné) a vůz i externí linky normálně dál fungovaly. S tou vyjebanou palicí z prešovských kotárů, už to bylo horší, dostal 4 roky natvrdo za sabotáž a pokus o zabití.
       A to prosím byla 70.léta a i jako současný „vojenský laik“, který nemá přehled o v současnosti používané, ruské vojenské elektronice, bych ihned řekl, že Rusové do všeho a opět zapracovali nejnovější poznatky z oblasti působení EMP, přičemž svou elektroniku nepřestali dělat podobně důkladně a pečlivě, jako kdysi Němci..V Sovětské rdst nebylo možno uvnitř najít vodič delší, než asi 2-3cm, který by nebyl pečlivě upevněný a zároveň stíněný. Často bylo o moc víc práce s tím, uvést opravovaný přístroj do původního „idiotfest“ stavu, než najít, vyměřit jakoukoli závadu a tu odstranit. Následné skládání se nikdy nesmělo obejít bez vrácení všech držáků, příchytek, sponek i voskovaných špagátů na svazcích, neboť před konečným zaplášťováním přístroje, celou opravu a její provedení kontroloval nadřízený velitel dílny, osobně. Časem a hlavně druhým rokem služby, už mnohé jednodušší věci nechával na nás věda, že si nedovolíme už z profesní cti něco ojebat. To ostatně ani nebylo třeba a někdy to ani nešlo – bylo to konstruované tak, že kdybyste tam nechali např. chuchvalec nesvázaných vodičů, pasivní i aktivní součástky s nezkrácenými přívody a neupevněné, tak by se vám prostě nepodařilo, ani s použitím brachiálního násilí, přístroj bez poškození opětně sestavit.
       Na druhou stranu – Němci důkladně obrušovali každou hranu, každý otřep – to Sověti nedělali, protože to k dobré funkci zařízení bylo zbytečné. Při opravách pak nebyla nouze o pořezané ruce od přetoků hořčíkových odlitků, věčně zaflastrované ruce, nebo dělat v tehdejších 1kV rukavicích, což bylo značně obtížné.
       Nepovažovali to za důležité a čas ukázal, že to bylo správně.

       1. Jeste pred nejakymi sesti lety jsem kupoval vojenske kulate konektory od cinskeho vyrobce. Potreboval jsem prejit na chloupek vetsi velikost pri IP68 a Cinanse pta – „chces MIL-SPEC, nebo ruskej armadni?“ Trosku mne to pobavilo a vzal jsem ruskej armadni. Bylo to poznat uz na vaze pri stejne velikosti…

       2. Servisdok:

        Ciste technicka – k cemu je dobrej alfazaric (polonium) v prepetovce? Nemel by tam vetsi smysl spis betazaric (.beta..minus.)?

        1. Připojuji se k čistě technické otázce na servisdoka. Beta minus zářič mi ale nepřipadá logický. Tam, kde chci chránit proti přepětí nebudu přeci přidávat další elektrony. Kladně nabité alfa částice (heliová jádra) by dle mého naopak nějaké ty elektrony pochytat mohly. No, sám jsem zvědavý, jak je to doopravdy.

         1. Pre-ionizace jiskřiště. Snižuje se tím jeho zápalné napětí. Běžná signalizační doutnavka, s kousíčkem poloniové fólie vedle (předtím vyjmuté „vypůjčené“ z účinného antistatického čističe g-desek) pak zapaluje klidně při 30-40V namísto jmenovitých 70-90V.
          Problém tam je, že jich nesmí být příliš mnoho pohromadě, Tesla udávala u tuzemských „aktivních“ přepěťovek typu 11TN40 – 15TN40 maximum 10ks pod jedním, výrobcem přesně definovaným krytem.
          Někteří starší mohou 11TN40 a odvozené typy ještě pamatovat. Vypadaly podobně, jako diody 1NP40, také se skleněnou průchodkou a závitem M3 na dně, ale byly asi trojnásobně dlouhé, trochu tlustší, na plášti byl výrazný piktogram radioaktivního zářiče. Odděleně balené v plechových krabičkách a s průvodním listem.

          1. servisdok:
           Pěkné, tohle stojí za to si někam zapsat. Děkuji. Fakt, že jich nesmí být moc pohromadě chápu tak, že při zahoření a následné výměně hrozí únik polonia. Z tohoto důvodu i speciálně definovaný kryt.

          2. Diky, nedoslo mi, ze vakuovy je vlastne nizkotlaky, tzn. tech par elektronu, co tam musi byt, aby byla reakce prepetovky dost rychla, se muze generovat i interakci alfa castic a plynu. Pokud se moc nemylim, tak 11TN40 obsahovaly 60Co (teda .beta..minus. zaric); ten ma ale taky tu neprijemnou vlastnost, ze je to gama zaric (lehce pod 1 MeV), takze proto ten kryt a proto omezeny mnozstvi pohromade, rekl bych, (aby obsluha nedostala vetsi nez limitni davku zareni). Relativni nevyhoda je polocas kolem 5 let, takze starsi 11TN40 budou uz mimo specifikace. Dneska se spis pouziva 63Ni, ten stinit neni treba (to koneckoncu ani to polonium) a polocas ma 100 let…

           Pokud jde o to polonium v tech antistatickejch stetkach – fakt nechapu, jak mohlo nekoho napadnout tohle pustit mezi lidi. Nevim sice, kolik tam toho polonia bylo, ale letalni davka 210Po je 1 mikrogram, to je zrnko prachu. Nastesti to ma relativne kratkej polocas.

          3. jakéch štětkách??

          4. behemot:

           V techhle stetkach https://nrdllc.com/product/staticmaster-anti-static-brush-3-model-3c500/

           Ale pri trose hledani se da zjistit, ze toho 210Po tam je asi 50 ng a jeste obalenyho v Ag/Ni/Au pouzdre, takze cajk…

           Ale fakt netusim, jestli a jak neco takovyho bylo dostupnyho i v CSSR, nikdy jsem to nepotkal.

          5. Jmenovalo se to StatiCleaner a prvotním výrobcem byla firma Shure.
           Při nákupu V-15 byl přibalen k vložce, samostatně stál asi 60,-TK. Prodávalo to víc firem a pod různými názvy, štětce i kartáčky. Fungovalo to bezvadně, dokázalo to vytáhnout prach i z hloubi drážek, ale asi jenom rok. V tom kartáčku od Shure, byl pásek bleděmodré průhledné fólie, která fungovala tak, jak jsem napsal výš. Na tom balení, nebo v návodu tuším nějaké upozornění bylo, ale už si to nepamatuju přesně.

        2. beta záření zrovna vzduch moc dobře neionizuje, na to je právě optimální velký těžký a celkem pomalý jádro hélia

       3. servisdok
        14.11.2023 v 6:39

        – – –

        TOHLE má hodnotu…

        .

       4. „…dostal 4 roky natvrdo za sabotáž a pokus o zabití…“

        – – –

        To ještě tolik nedostal. Za narušení systému PVOS bylo rozpětí 3 – 8 let natvrdo…

        .

    3. Problém s tím Heinleinovým citátem je v historickém kontextu, a to hlavně té první půlky.

     S ohledem na to že v té knížce (i filmu který ačkoliv je super tu předlohu naprosto przní) tím jedna z postav obhajuje kvality jejich režimu si myslím že to nebylo jen nějaké konstatování historického faktu, ale poukázání na to, že násilí (i třeba to delegované státu a implicitní) je hlavní hybnou silou úplně každého režimu a kdokoliv tvrdí, že ne je buď idealista, pokrytec, idiot nebo kombinace.

     Nevím na kolik chtěl Heinlein skrz svůj román prezentovat svoje vlastní názory jako třeba Randová, ale s tím citátem vůbec problém nemám. Konec konců i v něm vedli tzv. „nelimiotvané demokracie“ ke kolapsu a nezdá se mi že by se dnešní vývoj tomu scifi nějak moc vzdaloval.

   2. „Z pana profesora Fialy musí být frustrovaný snad i on sám.“
    O tom nepochybuji. Považuji ho za inteligentního člověka (ale já za inteligentního člověka považuji i Behemota). V jeho botech nechodím, tak těžko soudit.

    Žádné činy nejsou. Takový Rajchl lidi dostal přesně tam, kam chtěl. Fiala má oponenty (kteří ho drží na místě), Rajchl má ovečky, a lidičky se pěkně vyřvou a mají pocit, že něco dělají. Geniální koncept, mrzí mě, že takovou věc nedokážu vymyslet a zrealizovat. Nedávno jsem koukal na Rajchla v Kecích a politice, rok starém, kde se chová nejen jako totální buran, ale ještě předvádí doomsaying, vyvolává strach, a jak je to rok zpětně, tak je celkem snadné ověřit, jak moc lhal. Nedokázal jsem pochopit, jak mu to může fungovat.
    A pak jsem si přečetl komentář od Behemota. Na tohle ti lidi očividně slyší, ten jazyk taky dělá hodně.

    S činy právě musí začít každý u sebe. Nemá smysl dělat něco velkého, když mi nefunguje základ. A ten je pro mě ve vzájemné úctě a respektu. Pouštět se do diskuze až tehdy, pokud jsem ochoten připustit, že druhý může mít pravdu. Pokoře, protože v cizích botech nechodím, a žiju jen a pouze svůj život. A nadhledu, protože život je jenom jeden, a když ho celý pronadávám, bude to tak akorát můj pronadávaný život, ničí jiný.
    Ten Fiala, Rajchl, Babiš, Okamura, Kalousek, doplňte jakékoli jiné jméno, ten tím netrpí. Tím trpí všichni ostatní. Úplně blbě zamířená věc.

    1. Protože Reichla nesleduji, nevím, v čem konkrétně strašil a lhal. Co to nějak doložit, aby to nebyla jen pomluva.

     1. Pardon – Rajchla.

      1. pokud se dobře pamatuju, tak prej důmsejink tím, že – za určitejch okolností – loni donde plyn

       no, s ohledem na to, že došlo k omezení spotřeby ztrojnásobením ceny, třetina průmyslu vypnula, teplárny přešly co nejvíc na uhlí, mazut apod. a navíc byla celkem mírná zima jako celek, tak to naštěstí vyšlo; spíš bych to viděl na malej zázrak a né to, že prej je to strašnej dežoinformátor…jinak tam, s vohledem na to, jak jako uštěkaná pizda do něj furt skákal hovenrátor, diskutoval poměrně slušně, pokud se dobře pamatuju, ale znova to pouštět nebudu, ten kokot co to tam vede je eště větší pako, než vašek moravců apod. hovada ze stádního televízoru

       1. No, chtěl jsem vědět především od Sinuheta, co měl na mysli.

        1. s vohledem na to, že jako první to klačil mě, tak mám jistou přectavu :D nicméně samozřejmě přepis P2P komunikace sem dávat nebudu, si počké, co si k tomu řekne sám

       2. Vymyslíš si, co jsem řekl, a to čistě z vlastního prstu, který sis předtím strčil do zadku, a následně tomu názoru oponuješ. Výborná práce. Chápeš ale snad, že to není nic pro mě, já mám rád pocit, že ta diskuze má smysl.

     2. Díky, popletl jsem jméno, což jsem zrovna nedávno vyčítal autorovi článku. Ani Reichl si to nezaslouží.

      Ale k tomu doložení, ani hovno, nezlobte se. Pusťte si to. Ten díl je toho plný, a nebudu se tu hádat o jedné takové věci, a prát se na detailech; to dobře znám. I od něj. Co je doomsaying a vyvolávání strachu, to snad popisovat nemusím.

      https://www.youtube.com/watch?v=DwSjr5znXy8&t=37s&ab_channel=Kecyapolitika
      Má to krásnou hodinu a půl. Pan Reichl tam pronese mnoho velmi tvrdých a zásadních tvrzení. Pokud byste měl problém je v tom hledat, pak vás poprosím, abyste doložil, že jste to viděl, a to tím, že spočítate, kolikrát v rozhovoru pan Reichl řekl slovo „kurva“. Pak jsem ochoten hádat se o jednotlivých tvrzeních.

      1. Sinuhet: Tuto úroveň argumentace jsem neočekával a abych pravdu řekl, i kdyby mě nebolela záda, nevidím potřebu se pro ni sehnout.

       1. Zato já očekával přesně toto. Jsem rád, že jsem do toho nedal zbytečnou minutu navíc, příště budu volit stejný postup.

        Promiňte, ale od počátku nemám sebemenší důvod věřit, že to myslíte s tou argumentací vážně. Budete se muset více snažit, abych zase plýtval časem.

       2. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si za tím stojí.
        Odkaz jsem dal, pustit si ho odprostředka zvládne každý.

        A ta captcha, kolikrát Reichl řekne slovo „kurva“, ta mi přijde též dobrá, protože si to z poslechu pamatuju.

        Bohužel, kolem Reichla je tolik trollů, že člověk holt musí požadovat prokázání snahy, jinak je to o ničem. Pokud vás to zajímá, máte všechno, co ke studiu potřebujete, a já jsem k dispozici pro případnou konzultaci, pokud si dáte tu práci a poslechnete si ten rozhovor.
        Pokud vás to nezajímá, jsme tu zbytečně.

  9. Jsem prekvapen, jakou reakci jsem vyvolal. Prijemne prekvapen. To mi zlepsilo den, svet mozna neni az tak v prdeli.
   A az na vyjimky same slusne a neurazlive reakce. Diky!

  10. Sinuhet: „Autora neznam, ale typicky se takhle chovaji lide frustrovani, co maji pocit, ze za jejich smulu muzou vsichni kolem, a zapomneli, ze pocit stesti vychazi od nich.
   Samozrejme vyjimkou je zabezpeceni zivotnich potreb. Nemam penez nazbyt, ale pokud autor umira hlady, rozdelim se s nim o skyvu chleba, to pro nej muzu udelat.“
   Autora článku též neznám, takže si nedovolím zařazovat ho do nějaké „typické“ kategorie. Neznám ani jeho majetkové poměry. V článku si na ně nestěžoval a nezmínil. Sám vnímám článek především jako kritiku či rozhořčený nesouhlas s tím, co Fiala předvádí, kam zemi vede a jak ji prezentuje.
   Z pohledu na komentář mám jen dojem, že sklouzne-li obecné poučení o prospěšnosti slušného vyjadřování a vzájemného respektu, s čímž lze jistě souhlasit, k takto „kultivovanému“ rozboru autora, máš problém se zrcadlem. Jestli je křivé anebo půjčené od Sněhurčiny macechy neřeším.

   1. Myslím, že jsem jasně napsal, na základě čeho tak soudím (ničeho). Očekávám od čtenáře, že má vlastní rozum.
    Ano, píšu to sem tam pod nějaký článek, pokaždé v jiné podobě. Pokaždé trochu jinak a sleduji ty reakce. Zajímá mě totiž, proč se to děje. Se svým problémem chápat lidi jsem teprve nedávno přišel na to, že Reichlovi jeho styl komunikace neubližuje a naopak prospívá. Myslel jsem, že je to lidem buď jedno, nebo jim to vadí. Ale jsou lidi, kterým se to líbí. Autor, zdá se, by k nim mohl patřit; a co se týká diskuze, bude tu takových spousta.
    A třeba reakce Sysopa je pro mě neskutečně poučná.

    Osobně dávám přednost vykání, pomáhá to udržet si od debaty odstup.

 3. Inteligentnímu člověku samozřejmě došlo, že po Burešovi sem přijde něco ještě více hrůzyplnějšího, vyprojektovaného pražskou americkou ambasádou a českými rezidenturami západních rozvědek (s vazbou na ODS).
  Proto jsem se posledních voleb odmítl účastnit.
  Bo mi bylo jasné, že další „pravicová mobilizace“ proti „komunistickému zlu“ bude v tomto dementním národě opět úspěšná. Když jim to funguje 30 let, všechny porevoluční zlodějiny a svinstva svádět na komunisty, tak proč by to nevyšlo i tentokrát, že ?

  To člověk musí být už úplný dement, pokud mu nedošlo, po hrůzách českého „covidária“ , že další zvolená (zahraničními rozvědkami vyprojektovaná) vláda bude už úplně utržená ze řetězu a zlikviduje poslední zbytky české státnosti a to co ještě po hrůzovládách ODSS zbylo z původně funkčního a soběstačného socialistického státu.

  1. Můžu se zeptat, jak konkrétně vypadá ta „opět úspěšná pravicová mobilizace proti komunistickému zlu“, která v zemi, kde KSČM byla parlamentní strana stabilně přes 20 let, opakovaně funguje už 30 let? Já jenom, že si nějak nepamatuju, že by například Prasoubek nebo Standa Lokotka, legendy to české populistiky, provozovali nějakou pravicovou mobilizaci, samozřejmě pokud pomineme krajně pravicové heslo „jistoty a prosperita“.

   1. Tak v poho, pro kablbáka je i ČSSD moc napravo.

 4. Myslím, že příjmout Fialu do ODS byl asi ten nejblbší nápad od doby, kdy Noe nalodil na Archu taky červotoče.

  1. Červotoč se nalodil sám, ne?

  2. Kevin: toto jste říkal i před tím, než premiéroval? Mě teda přijde, že i díky němu to změna k horšímu vyhrála. Současně by mě zajímalo, které jiného lumena z téhle partaje byste rád viděl jako premiéra?

   1. Když už ODS, tak Kuba.

    1. Jihočech Honza
     13.11.2023 v 16:34

     Když už ODS, tak Kuba.

     – – –

     Dosazením hochštaplera Bc. Tatýrka za šéfa EZÚ způsobil komplikaci – hrozilo, že nebude možné používat v ČR již zavedené lékařské přístroje (naštěstí byl tatýrek odvolán a dosazen opět odborník).

     .

    2. @JH
     Kuba, to je ten co ho pásl(pase) dlouhý Kníže z Hluboké!? :-D

     1. To jsou skareda slovicka, tohle, jakejpak knize, on prece nic nema, nemel, vsechno patri manzelce… ;-)

     2. Jo, celkem úspěšný jihočeský hejtman. Nedělám si iluze, že by na tom on sám či kníže byli škodní. Ale pořád lepší, než nějaký pirátský neumětel.

      1. A nebo socanskej kuni xicht s miss neuschle tricko.

      2. @JH
       už jeho životní cesta je pozoruhodná a úspěšnost se prosím pěkně vyhodnocuje jak?

      3. JH: za mě jen jediná otázka – ten pán navrhl Fialu za předsedu, zanechal práce lékaře a šel dělat profi politika už dávno. Dle čeho soudíte, že sám je lepší?

       1. @fadtwi
        aniž bych byl tázán, mám silné podezření, že to jihočešství tam bude hrát roli.
        Ten pán dokonce dělal Nečasovi, který ho nesnášel, ministra a s Janičkou Nagyovou byl jistě zadobře. Dokonce už i zastupičujícím zaskakujícím přecedou ODS byl…

        1. Dachsmeister: prostě skvělej kádr, co by určitě nejel nakupovat nutellu, ale přivezl by z Nigérie triumfální cisternu ropy. Místo signálů by jel do Moskvy a v bruseli vetoval celej grýndýl. Jenže nic z toho se nestalo, protože předsedou ODS, následně xichtem změny k horšímu a nakonec premiérem se z vůle boží stal Fiala.

         Někteří mi občas připadají jako svědci ancapovi, když fňukají, že do svobodné anarchistické společnosti, která si zakládala na individualitě, dobrovolné spolupráci a kvetoucí dětské (oboustranně výhodné!) prostituci přišel zlej strejda Stát a všechno to zničil. Nějak tak to bylo s Fialou. Nikdo ho nechtěl, nikdo ho nenavrhl, nikdo pro něj nehlasoval, ale stejně se tam dostal.

   2. Martin Kupka

    1. Panelákovej Pičus
     13.11.2023 v 16:48

     Martin Kupka

     – – –
     Ve věcech týkajících se jeho resortu se neorientuje.
     Nekompetentní žvástal.

     .

  3. Ted jde o to, jestli je mozne priste zvolit jeste nekoho horsiho, nebo se mohu tesit na ten odraz ode dna.

   1. Líp už bylo :D
    Hlavně neříkat „Tak horšího debila už vybrat nemůžeme“, aby to někdo nevzal jako výzvu :D

 5. Chtělo by to třešničku na dortu. :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=FAPwIEWzqJE

  1. Jo a podle všeho nesmí vaše děcko ve škole říct nic proruského asi zvlášť před ukr aby vám ho gestapo neposlalo na převýchovu.
   Někde v druhé půlce mluví učitel.
   https://www.youtube.com/watch?v=wthZt588EjA&t=1s

 6. Nebudete se asi starat o nutellu, to budou starosti s říše bájí a snů.
  https://www.facebook.com/wake.up.96995/videos/303775722558186

 7. Sem měl za to, ze par set tech miliard proteklo hlavne přes Venezuelu-Dluzenu, ta byla z anofertu, aaaano?

  Nechapu co ma komu vole kurva vysvetlovan uhnija, zabozrouti i frantici se pustili do znarodnovani toho zbytku energetiky, brali to vsecko u huby a nizky ceny naridili taky povinne, srat uhnije:D

  1. Do pici zas to nekam ujelo, to bylo na Goro

  2. Kdepak, Dlužena je kmenový zaměstnanec daňové správy, myslím, že původně měla na starosti správu daní. Kde pochytila příchylnost k pávům se neví.

   1. Ona chtela poradnyho ptaka a nesehnali pstrosa, zrejme.

    1. Ti ptáci jsou ve Vojanových sadech. Stačí zadním východem vylézt z budovy ministerstva, sednout na lavičku a hned přijde hlavní samec a žebrá, teda pokud ho zrovna nekrmí někdo na druhé straně u Taxise.

     1. Takze neco od pani byvale minystryne prece jen pochytil. Sikula.

   2. Mimochodem ta „dlužena“ během 20s v přímém přenosu tuším u Moravce rozebrala ten Zbyňďův WFT a jak to dopadne a brutálně se trefila. Protože ty její zkušenosti z berní správy nejsou založený na tom, že někde zahřívala koženkové křeslo.

    1. Nemůžu to teď najít, ale když dělala na finanční správě tak „proslula“ nějakou metodikou, která popisovala jak lépe zaklekávat daňového poplatníka.

     1. Jo? Fakt? A nepletete si to s Janečkem?

      1. Já si myslím že ne. Shillerová dělala na odboru metodiky a správy daní, takže zpracování „metodik“ spadalo pod ni.
       Za Janečka se začali podstatně více uplatňovat zajišťovací příkazy. Takže možná Shillerová zpracovala metodiku a Janeček ji uvedl do praxe (ale to jen spekuluju a spíše to tak nebylo).

       1. co s tím má společnýho šilerka?

       2. Myslet si můžete, ale jestli to vidíte takhle, tak by tím, kdo propracoval zaklekavani byla dle časové posloupnosti Simona a ta je tam teď mimochodem zpět, ale na pozici Janečka.

    2. bavíme se vo té samé venezuele vod socanů?

     1. @ Chlupáč Behemot

      Venezuela je přezdívka bývalé ministrantky Maláčové od socanů. Ty sám jsi na začátku diskusního vlákna použil jako první označení Venezuela-Dlužena z anofertu, tudíž jsi pravděpodobně myslel Schillerovou z ANO. A teď se jako vážně ptáš o kom se bavíte? Slyšel jsi někdy slovo schyzofrényje?

  1. Aby si hosi nesli sednout za BLM, az se zjisti, ze ta technika mela cesky navody a fw.

   1. Když jim to brali tak doufám, že zaměstnanci ČT poklekli na jedno koleno, aby bylo vidět, že jim ty hodnoty nejsou lhostejné.

  2. A při kafi podumej, o kolik kvůli zbabělosti toho slavného reportéra, který namísto aby kontroval odevzdal techniku teroristům, bude chtít ČT navýšit poplatky, ať za ochranku anebo na vyšší pojištění.

  3. To vypadá, že karma je zdarma, a nejspíš ju soudruzi z ČéTé maj za tohlectoto šíření dezinformací:

   https://zbrojnice.com/2023/11/12/fact-check-udalo-se-pres-560-masovych-streleb-v-usa-v-2023-ceska-televize/

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017