Humanitární pomoc pro Ukrajinu – pomáhejme srdcem a rozumem - zpět na článek

Počet komentářů: 191

Přidat komentář
 1. To je nějaká provokace?

  1. Ne, to je propaganda.
   Člověk si zvykne.
   Jakmile se někde objeví podobný text a obsahuje slovo „musí“, „musíš“, „musíme“ – je lepší to nečíst.
   Od komančů se ty techniky moc nezměnily. Tak dlouho jsme něco museli, až jsme se na to museli vysrat.

   1. Ještě je tam „semknout se“.

    1. Zapomněl jste na „čelit výzvám“. :-)

     1. „Proto je třeba otevřeně a s předstihem pojmenovat všechny možné problémy, včas je řešit a komunikovat.“
      Podle mě tohle je pravej poznávací znak.

      1. Ještě k tomu máchat rukama by Fiala style a je to jasný :-D

       1. A už víme, kdo konkrétně to bude zastřešovat a kdo pro nás zpracuje big picture?

       2. Tohle mávání rukama dělala i Clintonová v prezidentský kampani. Zřejmě existuje nějaká jednotná metodika kurzů rétoriky.

   2. Milujeme bližní své selektivně? Když byla nedávno válka v Arménii, všem to bylo jedno. Arménští křesťané asi nejsou lidi. Kvúli tomu se nevyplatí budit paní ministryni obrany. Natožpak vyhrožovat, že tam pošleme armádu….

    1. Quli Armenii neprisly pd panicka noty, takze jsme nemuseli vrtet chvostem. U nas se nedela to, co je zapotrebi, nebo co je rozumne. Dela se to, co je v zajmu naseho loutkovodice. Kdyz Orban stavel plot, nas loutkovodic nakazal, ze je to svinstvo a je potreba na Orbana plivat. Taxme plivali, co to slo. Kdyz stejny plot proti stejnym priprchlikum se postavil v Polsku, loutkovodic nakazal, ze se musime aktivne ucastnit a hura – uz se resilo, jak tam poslat nase vojaky.

     Uplne stejne veci se resi podle toho, je, ci neni to v zajmu naseho loutkovodice.

     1. A nezmění se to, dokud tady bude vláda pětikoalice, kam nalezla ta nejhorší probruselská a pro-USA sebranka v čele s čivavou Fialou. Proč tohle musí být vždy takhle extrémní? Ještě nedávno se se stejnou vehemencí lezlo do prdele moskevské a ještě předtím do prdele francouzské. Co bych dal za to, kdybych mohl volit osobnosti, kterým jde v první řadě o ČR. Výkřiky o tom, že ČR je maličká a potřebuje mocného přítele, neberu. I malý stát umí být sebevědomý, kupříkladu Izrael nebo Švýcarsko.

      1. Nojo, ale národ vyvolený má své zástupce v americké administrativě a ve Švýcarsku mají zase všichni uložené prachy. Třeba maďaři si jedou své zájmy a kolik je kolem toho z brusele křiku.

     2. Pardon, teď jste měl ohledně toho plivání na mysli ČR nebo Německo? Protože, když Orbán stavěl plot, tak se z české strany neplivalo, nýbrž solidarizovalo a to i na vládní úrovni. Dokonce tam byla vyslána na maďarskou žádost i pomoc.

 2. Když se tu objeví sračka, má hodnocení 1,12. Když se tu (velmi zřídka) objevá rozumný článek, mívá hodnocené 3,45 a podobně :-)))))

  1. Nálety trolů, nic nového.
   Od pana domácího to vypadá, jako že se chtěl na svém webu i občas pobavit, tak sem pustil tohle. Ostatně to není poprvé.

 3. Ha sme v pérdeli, pane hrábě. Zrod Ukrajinsko-české republiky, včetně genetického obohacení. Korupce bude z naší takové obyčejné uprděné povýšena na politický systém. Slava!

  1. Já bych radši volil název Česko-Ukrajinská republika. Hrdě bychom se pak mohli nazývat ČURáky

 4. Tak nějak by to napsala moje dcera jako slohovku do školy. Jsou cvičeni v psaní podobných krátkých názorových postojů. Myslí si něco jiného, ale aby dostala body, tak by to napsala takhle……
  Na závěr bych ještě dodal „SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME“.

  1. Wir schafen das!?

   1. Zvládeme to.
    Zvládneme migrační vlnu.
    Zvládneme zastavení ruského plynu a ropy.
    Zvládneme zastavení výroby.
    Zvládneme zvýšení úrokových sazeb ČNB.
    Zvládneme světovou válku.
    Zvládeme to.

    1. No jedine teda, že by sme to nezvládli.

     Alebo: „Poučili sme sa z predchodzích chýb“…………preložené do normálnej reči:“Tešte sa smradi, teraz to už dokurvíme poriadne“.

    2. Nemít prachy? Nevadí!
     Zažít krachy? Nevadí!
     Benzín za 150? Nevadí!
     Umřít hlady? Nevadí!

     Zažít nudu? jo, to kurva vadí

    3. hanns, nepiš to s velkými „Z“, to je dnes písmeno zapovězené. Když to budeš mít na tričku třeba „Zvládneme to“ a časem se seperou malá písmena tak budeš potrestán…

 5. Panebože a já jsem volil Trikoloru. Teď bych si nafackoval.

  1. My vám říkali, že máte volit Kanimůru :-)

  2. Kde je pod tím podepsaná Trikolora? Nerad bych se také oddával důtkám. Sakra, to je zoufalost.

   1. „Autor je místopředsedou hnutí Trikolora a předseda jihočeské krajské organizace. “ – píše se pod jedním z dřívějších článků autora.

    1. Už není. Ale jestli je ještě členem, to netuším.

  3. A??? 8-o

  4. Foundryman:
   „… jsem volil Trikoloru…“
   – – –

   Zakládající člen a člen rady Mladých konzervativců

   https://www.daliboruhlir.cz/

   :OD

 6. Pokud si tady neudělají základnu pro svou svatou válku za Okrajinu … co to plácám, ono nás do té války už stejně zatáhla naše vláda.
  Zkusme si tipnout, vsadit, hrát na prognostiky apod:
  1) kdy přestane jít z Ruska ropa a plyn (celkem jedno kdo to stopne, a třeba Ukroše napadne, že rozjebáním produktovodů donutí Evropu k nějaké akci)?
  2) kdy se otevřeně zapojí někdo z venku a kdo?
  3) kdy to začne lítat i západně a východně od Okrajiny a kam první?
  4) nebo Fiala či figura morálně na výši dříve ukecá Putina, aby se zastřelil a předtím předal správu nad Ruskem Evropské komisi?

 7. Jojo…
  Stejne je to komicke.
  Prvnich nekolik malo dni po zacatku valky to vypadalo, ze mistnim rusofilum dosel dech a bude to tu docela ok…
  No, ale jiz po par dnech se vzmuzili a dneska uz to tu v komentarich podstate komplet prevzali.
  Docela by me zajimalo, jak moc jste vy zmrdi podporovani zvenci…

  1. Bijte Rusáky! Putin je hnusný skřet a na našem chuji vřed. Sláva Ukrajině!
   Spokojený?

   1. Nějak se na té strašně se prodlužující ose x mezi bít a vítat ztratilo to koexistovat. Ale z obou stran.
    A z té ruské se to dost vygradovalo 24.2.2022. Ze strany jejich podporovatelů tím více začalo obhajování těchto pozic, do toho občasná hysterie opačné strany a do toho všeho se přidal těžký střed typu důležité je nikde nestát, jenom trousit moudra.
    To je pak těžký, no.
    Ale alespoň se více pročistí vzduch, resp. ujasní názory, motivace a pozice kdekterých.
    Čekal jsem větší exhibici Zerga a Jacqua – tohle byla přeci jejich chvíle – ono hovno. Asi ty zázračné zbraně ještě…domašťují nebo dotahují ložiska, nebo co já vím, co se musí udělat zázračné zbrani 7. či 8. generace před startem.

    1. Prepeři jsou zalezlí v bunkřících a ukajejí se svým „já jsem to říkal, že bude válka“ a čekají na nejhorší. Bych si tak tipoval.

     1. Člověk by od nich čekal připojení k netu….alespoň v počáteční fázi, než přijde apokalypsa.
      Njn.
      Takhle se ani nedozví, jak to dopadlo, ven vylezou až vnoučata.

       1. misaka: díky! Tenhle film jsem viděl před lety, když jsem ještě měl televizi, a chtěl jsem se na něj podívat znovu, ale neznal jsem název.

        Památná scéna, kdy chudák Normální Američan vychovaný v étosu 50. let, ještě před kulturní a sexuální revolucí, vyleze do dnešního světa, potká transku a usoudí, že lidé museli po strašném jaderném ozáření příšerně zmutovat :o)

        1. Památná je spíš scéna, kde taťka i po tom, co se mu vše vysvětlí, pořád všechno považuje za habaďůru Sovětů a plánuje další kryt :)

      1. Jak jsem psal už včera – s lidma typu zerg byla aspoň prdel. Tam byl spíš problém kýblingu, kdy se prostě nedaly číst diskuze, protože vše bylo z 80% od zerga a furt ty samý věci dokola.

       Teď je tady aktuálně pár velmi sofostikovanejch a dost možná placenejch trolů(u některých mě to překvapilo, ale člověk se pořád učí, no co, máme ignore, holt se ho na starý kolena taky naučim používat :) ), pak hodně nových a většinou spíš hloupých trolů a pár jejich užitečných blbů, kterým dělá dobře si tady navzájem poplávávat ramena.

       1. Ve skutečnosti tady neni ruský trol žádný. A už vůbec ne placený. Akorát v poslední době se řada idiotů našla v tom, že v každé diskusi odhalí svého ruského agenta. Aby si takový chuj mohl připadat, že taky přispěl svou troškou do mlýna při boji za evropské hodnoty a demokracii. A tak se stává, že takoví hrdinové všedního dne se svazáckou důsledností udělají z každé diskuse sračku.

      2. včera sem se zbytečně vytočil, na to si chci dávat pozor…

       1. Rozdíl mezi kýblingem a tapecírungem je teda jaký?

        1. Servidok: „Rozdíl mezi kýblingem a tapecírungem je teda jaký?“
         To ty bys měl vědět nejlépe.
         Zkusím ti odpovědět na tvou níže položenou otázku na tuším Lojzu, alespoň z části: podpora zvenčí může být často nostalgie po starých časech – první, co mne napadne zrovna u tebe.
         Druhou část otázky, co je to rusofil, tu nekomentuji, protože to je právě ta neurčitost – bílá nebo černá, blbost.

         1. No vidíš.
          Prostý selský rozum balvana-mechanika-elektronika by napovídal, že typický kýbling, je jeden sááhodlouhý příspěvek, který je nutno odrolovat i přes dvě celé obrazovky a zasere celou stránku.
          A typický tapecírunk, to je podle téhož balvana obrovské množství nicneříkajících příspěvků stejného autora, na stejné stránce.

          Ale vidím, že ideologové druhé strany už to mají zpracováno vědecky a vyplývá z toho, že typický kýblař je třeba Jenda Mrcasík a dříve jím byl Zerg/Jacq, když mu došly prášky.
          No atypickými tapetáři mohou být třeba shifty a misaka, stačí spočítat posty na jedné stránce :D

          Dámo a chlapi, já bych s tou neochvějnou ideologií i neotřesitelnou pozicí rusobijců, byl přeci jen trochu opatrnější. Jako jeden z prvních to tuším definoval pan Murphy, autor mimo jiných šikovných a potvrzených definic, i toho známého:
          „Co se posrat může, tak to se taky posere. A co se prý posrat nemůže, tak se posere taky a to vždy v ten nejméně vhodný okamžik“. Teď jsem si právě vzpomněl na to, že se všecky, i ty možná dobře míněné činy, stejně nakonec obrátí proti jejich realizátorům :D

          V této souvislosti mi to nedá:
          Jakou podporu zvenčí vidíte třeba v důchodcovském povzdechnutí „tohle by se za našich mladých let stát nemohlo“?
          Nebo případně v mém stýskání časech, kdy holky prokazatelně byly hezčí, slušně vychované a ne zlatokopky, stýská se mi po holkách, co krásně voněly čistotou, mýdlem, březovým šampónem a hříchem :D
          V čem tady vidíte podporu zvenčí?
          Slibuje snad VVP někomu ty hodné holky starého střihu, šedesátkové krásky v ultra-mini?

          Za rusofila bych měl člobrdu, co perfektně ovládá ruštinu, komunikuje s ruskou ambasádou, popř. pro ně i něco dělá (z našeho hlediska vlastizrada jak přibitá), chodí na proruský demonstrace, popř. provozuje web, plný proruské propagandy. Naprosto stejně špinavé, jako byla špinavá i ta Goebbelsova, nebo jak špinavá byla propaganda naší vlastní vlády ohledně očkování.
          Mmch, už víte, co ty „dvě dávky“ a jisticí posilovací, provede s Vaším pajšlem, až budete starší? Až tak věříte prokázaným lhářům jejich dobrý úmysly? Co je jimi prý vydlážděná celá cesta do pekla? Nebyl bych si jist ani omylem a s některými už dneska klepou strachy, co se z nevyzkoušeného svinstva nakonec vyvine.
          Když to budou jen jalový kulky, nebo nově narozený zrůdičky, na které budeme solidárním systémem přispívat všichni – i ti plně proočkovaný, tak to bude ještě asi to nejmenší.

          Ale to jsem zbytečně odbočil.
          Dával bych si na Vašem místě („Vámi“ myslím potenciální politické soupeře, bez dalšího kontextu) sakramentský pozor na všechny ty okamžité, kategorické soudy, střelené od pasu a bez většího přemýšlení ala Rudé Gardy.
          Určitě ne kvůli čučkařům, které i já sám, mám za bandu naprostých amatérů – a snad nejvyšší úkol, co bych jim svěřil, tak by bylo maximálně asi pátrání po ztrátě…no třeba tahu komína od krbu na hradě, ale radši už nic víc.
          Napíšu to natvrdo, jako mám ve zvyku vždy a už mládí, kdy s tím byly značné problémy:
          Tento konflikt prostě UA nemůže vyhrát ani politicky, ani morálně a už vůbec ne vojensky.
          Jen napjatě čekám, jak to v dnešní době média doslova nakopou pod gauč a kdo jako první opatrně připustí, že tento konflikt nemohl (při vedení, stavu a prohlášeních) pro Ukrajinu skončit jinak, než více či méně špatně. Nejvíc je mi líto obyčejných lidí, jako jsem já, nebo i spousta z Vás tady na webu.
          Plnotučnou válku jsme nikdo nezažili (a Nobody si pamatuje jen málo) a ostatně, toto plnotučná válka ani není!
          Nevidíme do plánů VVP a Šojgu-a ani sebeméně, takže kompletně celý, západní i neutrální mainstream, včetně českého POUZE SPEKULUJE a HÁDÁ.
          Nic víc, než pouhé spekulace na úrovni JPP/JKŘ, namixované s patřičně omaštěnou propagandou, to není. Nikdo neví nic určitě a „Pravdivost informace není možno nezávisle ověřit“.

          V tomhle mém vyjádření, být na Vaší straně, bych vážně nehledal nic jiného, krom prosté racionality – mé technické založení mě prostě vede k tomu.
          A snad ještě počtů lidí v naší vládě, které by už před 2 týdny úspěšně šlo obžalovat z organizace, přípravy a přímé podpory útočné války.
          Ale na té druhé, na konfliktu zatím nezúčastněné straně Evropy, mě zaráží míra toho neuvěřitelného fanatismu, jako tu předvádí např. pan shifty a pan misaka.

          Míra naprosto slepé víry v to, že tentokrát se skutečně stane zázrak.
          Že 40M rozvrácená a rozkradená země, fakticky bez peněz a preúvěrovaná, byť s 600k muži ve zbrani, vyhraje nad kolosem s funkčním těžkým i lehkým průmyslem, co má 147M obyvatel a údajně jen 200-300k mužů ve zbrani.
          Víra v to, že rozvrácená, rozhádaná a rozkradená Ukrajina se na poslední sekundu dá dokupy a vyhraje nad kolosem s nepoměrně výkonnější ekonomikou a s rukama na uzávěrech všech důležitých surovin – i pro tu Ukrajinu, natož tak pro nás.

          Poraďte jim! UKrajinci, nechte Rusa ve všem vyhrát a až se tam popřípadě roztáhne, tak jim toho protektora zabijte!
          Jo aha, vy nejste čeští paragáni a nemáte motivaci…ale to neva, to se dá nahradit něčím, pro média ještě efektnějším.
          Třebas při průjezdu/průletu protektora posunout kus silnice o 100m výše k obloze, anebo letadlo posunout opačně, o pár kilometrů níž.
          Neco málo napovídá i to, že něco takového už dávno někdo neudělal.

          1. Ja ti neviem, ale za siahodlhý príspevok sa dá považovať už aj tento tvoj.

           A tvoj obdiv funkčného ťažkého a ľahkého ruského priemyslu, to si si asi pomýlil čas a miesto.
           Jedine, že by si si myslel, že nejaké stovky tankov T-14 Armata a inej modernej techniky, ktorú by funkčný priemysel už dávno vyrobil, schovávajú na nejakého silnejšieho súpera, alebo čo.

           A z produktov ľahkého priemyslu si viem predstaviť akurát tak hrubostenné poháre, čo som kedysi kúpil v Ikei… zato z Ukrajiny som mal donedávna aspoň nejaké potraviny – kuracie prsia, olej a bonboniéru od Porošenka…

          2. Šokujúce dáta zo systému VAERS

           Údaje VAERS o hláseniach nežiadúcich účinkov vakcín proti Covid-19 ukazujú nasledovné:

           68 000% nárast mozgových mŕtvic
           44 000% nárast ochorení srdca
           6 800% celkový nárast úmrtí
           5 700 % nárast trvalých invalidít
           5 000 % nárast život ohrozujúcich zranení
           4 400 % nárast hospitalizácií

           (Poznámka: Ide o nárast ochorení po očkovaní covidovými vakcínami oproti ochoreniam po očkovaní inými vakcínami, nie nárast celkového výskytu uvedených ochorení v populácii. Inými slovami, je to porovnanie, o koľko viac zdravotných následkov spôsobujú covidové vakcíny než všetky ostatné vakcíny dokopy.)

          3. technická: filie znamená lásku či náklonnost. To, co popisuješ ty („komunikuje s ruskou ambasádou, popř. pro ně i něco dělá“ atd.) by byl ruský agent.

           Rusofil tedy znamená spíše člověka, který Rusko nekriticky miluje, zbožňuje, obdivuje, obhajuje – aniž by z toho cokoli měl. Ditto respektive amerikanofil (dnes již vyhynulý druh krom pana Payneho a možná pár puberťáků), germanofil (většina stávající politické reprezentace ČR), eurofil.

          4. @JM

           Naštěstí máme češtinu, takže můžem řikat „rusákomil“ a problémům se vyhnout.

       2. Máš svůj postoj, není zač se stydět. Udělám-li faktickou chybu, omluvím se dotčeným, nicméně doposud jsem neobdržel nic, co by dokazovalo opak, tj. něco, co by mne mělo přesvědčit o naprosto mylně určené cestě.
        To, co spustil VVP 24.2.2022, to tady obhájí asi….vlastně nikdo, doposud. Handrkujeme se tady o jednotlivostech.

        1. to misaka – včera to byla kombinace blbé nálady, alkoholu a nudy, takže jsem tu toho nadatloval a valný to moc nebylo. No co už, stalo se.

         1. No co, budeš to mít na talíři hodně dlouho, na to si jistě dá kdekdo záležet, bez ohledu na to, jaký cancy tady kdo kdy napsal. A že jich kurva bylo a momentálně je, dost se odkopávají ze svých pozic.
          Na to ser, já se tu dočkal omluvy za 15 let dvakrát, jednou od Covera a jednou od tuším Sysopa, kterému jsem se omluvil právě teď.
          A tuhle zrovna haním krikeťáčka za blbost. Takovej kolorit.

          1. misaka:
           „…haním krikeťáčka za blbost…“
           – – –
           Tak jo, nevěděl jsem, že krikeťák 150 g a gumogranát 350 g.
           No a ty jsi nepochopil, že na dva roky se chodilo na vojnu za starýho režimu ještě v 80. letech, ale v 90. už ne – to už se jen likvidovalo.

           Jsi snadno manipulovatelný, lehce podléháš působení reklamy, PR apod.

           .

          2. To máš tedy misako sloní paměť :-O

   2. Ode zdi ke zdi, černobílej svět.

  2. Definujte prosím, co přesně je rusofil a definujte tu podporu zvenčí.

   1. Má jiný názor než ten správný a zvenčí přijímá vlnění v různém spektru.

    1. Ono těch „vlnění“ je více a je lépe je nepřijímat žádné, krom z té šedé hmoty, kterou je naplněna hlava.
     Pozor na takové statementy, ono je to oboustranné, víme?

   2. Tak – v politice se jakákoli filie nejpřesněji definuje skrze nekritickou náklonnost. Jinak řečeno: státofil libovolné orientace bude do roztrhání těla obhajovat cokoli, co jeho oblíbený stát provádí. Buď bude popírat, že to vůbec udělal, nebo pro to bud hledat záminky a omluvy. Pokud i to selže, nastoupí „a vy zase mlátíte černochy“.

    Tím neříkám, kdo je x-fil nebo ne. Jen píši, jak to vnímám já.

  3. Copak, Lojzíku, konkurence dělá propagandu líp než tvoji boys, a tobě klesají odměny? K vzteku, že? Asi takhle, že má někdo pochybnosti o Ukrajině, nebo pochybnosti o vlastní antiruské vládě, to ani omylem neznamená, že je rusofil. Zkus na to téma napsat esej.

 8. Strýcův kamarád z Krakova tuhle neděli děkoval Bohu, že současná válka na Ukrajině je vedena s rozvahou a milosrdenstvím, protože trvá už pět týdnů, jako trvalo německé dobytí Polska v roce 1939, které za stejnou dobu mělo více než čtyřnásobný počet obětí.

  Sám můj strýc je už starý pán, který celý život bydlí v Praze na Vinohradech v Americké ulici. Nepamatuje si, že by někdo uvažoval o přejmenování oné ulice, ani když Američané zabíjeli komunistické Korejce, přátele naší tehdejší strany a vlády. Ulice zůstala Americkou, i když USA válčily s Vietnamci. No a nakupovat strýc chodí na Francouzskou ulici, která si svůj název ponechala nejen po únoru 1948, ale i v časech, kdy Francouzi v padesátých letech zabíjeli ty samé Vietnamce jako později Američané. „Jenže to halt byla ta doba nesvobody“, říká kmet s úsměvem.

  1. To (nadmíru trapné) přejmenovávání ulic jde od Pirátů, u těch snad víme, jak jsou na tom s mozkem, kontinuitou a volitelností.
   Hřibovi to padá pod rukou (speciální operace, nebo jak tomu říká Servisdok) mu přišla právě vhod, tak se potřebuje zviditelnit. Nebýt toho, přejmenuje Staromák na Pfizerovo náměstí, za tu pomoc při bodání v O2 aréně (ta by se mohla jmenovat Greta´s Dome).
   Ještěže ta válka přišla.

   1. To jste trefil.
    Akorát že užitečný idiot Hřib je v tomhle kšeftě fakt jen malá ryba.
    Válka se totiž hodí všem, počínaje naší partou ratlíků v čele s Fialou, přes Scholze, Macrona až třeba po tetu Uršulu. Všichni mají nádhernou výmluvu pro zakrytí vlastní neschopnosti pomocí hrábnutí do rozpočtů v míře nevídané ani za nedávných časů zabijácké chřipky. Stačí se náležitě rozhořčovat nad obětmi, podporovat příval uprchlíků (hlavně do Polska nebo třeba do Čech, ale dál na západ už radši moc ne), kreativně vymýšlet sankce a strašit ruskými tanky v Praze, Vídni, Berlíně, dosaďte dle libosti.

    A ještě co se týká přejmenování, tak ani tuzemští bolševici se za své vlády nesnížili k trapnosti přejmenovat malostranskou ulici Tržiště třeba jménem Che Guevary, nebo, co já vím, Deana Reeda* jen natruc americkému velvyslanectví.

    *) pro mladší ročníky: Dean Reed byl takový druholigový Elvis, který z USA přesídlil do komunistické půlky Německa (NDR), kde se v roce 1986 za nejasných okolností utopil v jezeře.

 9. Péče o zvířata migrantů??? WTF? To si jako berou sebou stáda na pastvu, které zajišťují jejich obživu?

  1. Jde především o domácí mazlíčky. Bavil jsem se s veterinárním technikem v důchodu,jenž pravil, že 70 let boje za odstranění zvířecích parazitů šlo definitivně do hajzlu vpuštěním UK i se zvířaty bez jakýchkoliv veterinární kontroly. A to se nebavíme o vzteklině, ale o různých svalových červech, kteří napadají např. srdeční sval. Až začnou zdechat mazlíčci domorodců bez zjevné příčiny, jsem zvědav, jak solidarita bude pokračovat.

   1. Oni nemají na Ukrajině veterináře? Ale no tak…..

    1. V nasi dire jsou dva veterinari, protoze zde bydli a ordinace maji ve meste. Presto loni sousedum vychcipala fura kraliku, protoze je nenechali ockovat. Odcervovani psu je tady sproste slovo, apod. Takze ja bych souvislost mezi existenci nemoci a veterinaru nehledal. Vetak neco stoji a i kdyby to byla petikoruna, fura lidi se na to vysere, dokud neni pozde. Verim tomu, ze ve mestech jsou zvirata v lepsim stavu. Tady kdyz nekomu zacnou chcipat slepice, tak je zacne hazet na hnuj a tim to konci.

     1. Je to tak. Bohužel. Vykastrovat kočku za tisícovku? Hovno, koťata jí raději 4x do roka rozšlapem. Vykastrovat kocoura? Zbytečné. Drahota. Co se s tím srát. :-P

      1. Lidi na venkově k tomu nejsou tolik nucený okolnostma. Nechat běhat venku nevykastrovanýho kocoura? No a co, nic se neděje. Jenže obyvatel bytu v činžáku ve městě ho nechat vykastrovat prostě musí, jinak by mu ten kocour zasvinil celej byt.

     2. No tak zrovna s těma slepicema to je špatnej příklad, máš dlouholetej chov, chcípne ti slepice, doneseš jí k veterinářovi, bude podezření na ptačí chřipku, vyhláší se ohnisko a máš po ptákách jak se říká. To je lepší zahrabat těch pár mrtvejch slepic do hnoje a máš pokoj a dále svuj drahocenej chov, žádná pteroapokalypsa se nekoná.

     3. Kamošov foter sa raz takto hral na veterinára. „Blíži sa zajačí mor, treba zajacov zaočkovať“ vyhlásil. Ako povedal tak aj urobil. Vybral kdesi zo skrine v dielni fľašku s Pfizerom, teda čo to vravím s nejakou očkovacou látkou pre zajace (pár rokov po expirácii) a k tomu striekačku s ihlou čo používal na všetky roboty v dielni. Všetky zajace zaočkoval a tie do týždňa a dňa všetky podochli. Ak sa nemýlim tak to zvalil na to zlé očkovanie.

     4. Ale ty ukroši si v těch autech nevozí králíky a slepice, ne?
      Asi jsou myšlený kočky a psi a u těch bych tak hroznej stav, jaký je uváděn výše, apriori neočekával. Nezdrhaj ze Somálska.

      1. Uvidime. Treba s nima chodej pravidelne k vetosovi. Jen rikam, ze v nasi prdeli to zvykem urcite neni a to je pomer mezi prijmem a nakladem nekolikrat jinde.

       1. No hele u nás se psi řeší s doktorem a kočky se tak nějak spotřebovávají. Před lety když jsme se nastěhovali, tak jedna naše zděděná kočka se připletla sousedovi do sekačky a moje drahá to řešila a že musí okamžitě k veterináři a vyprávěla to dalšímu sousedovi a ten na ní nechápavě koukal a pak povidá: notak jí vem lopatou a já ti přinesu novou, ne?

        1. Je fakt, ze u nas se kocky na hnuj nehazeji.

         Hazeji se do popelnic.

         1. Tak to u nás máme řbitov zvířátek. Když jsem sekačkou omylem vzal stádečko šneků (nevšimnul jsem si, že byli zrovna puštění), tak měli i náhrobek, tedy z kusu balsy, ale měli.

       2. Tak tohle je trochu bouře ve sklenici vody. Nějaký venkovský zablešený čokly od boudy a polodivoký kočky s sebou určitě tahat nebudou a ti domácí mazlíčci městský střední třídy na tom budou jako ti naši. Jak psal Misaka, nezdrhaj ze Somálska. Ukrajinský města na tom jsou podobně jako ČR tak v první dekádě 21. století.

   2. Domácí mazlíčky? Já neříkám, že to Ukrajinci nemají nahovno a nechtěl bych být na jejich místě, to ne. Ale kdybych musel zdrhat před válkou do azylu, tak bych se staral o kufry a poslední co by mě zajímalo by byl můj domácí mazlíček. Ale taky asi jak u koho, že. Viděl jsem ukrajinská auta a ne zrovna Ladu fholobytu, tak tam asi chápu, že ten kapesní čokl za padesát litrů má taky nějakou hodnotu, no…

    1. Chyba neni v tech Ukrech a umim pochopit, ze chteji svoje kamarady s sebo. Chyba je, ze jsou sem pusteni bez jakekoli kontroly, nebo aspon preockovani. K cemu mame u zvirat evropske pussy? Ty nesmis bez pussu s coklem ani do Nemecka, ale Ukrajinec dojede az do Portugalska.

    2. V Praze parkujou na placených parkovištích zdarma BMW a Mercedesy s UA značkou zdarma, protože musíme pomáhat.

Napsat komentář

D-FENS © 2017