Hokej, liga, extraliga – sportovní nebo obchodní model? - zpět na článek

Počet komentářů: 54

Přidat komentář
 1. já bych navrhoval klasického pavouka jako v tenise – 16 družstev a za 3 týdny bychom měli vítěze

  1. A nebo „aztécký basket“ s pětikilovým kaučukovým balónem.
   Kde poražený tým byl pak za všeobecného veselí rituálně popraven.

   To by byla úplně jiná úroveň extraligy, kde by zbyl nakonec jen jeden tým a hromady mrtvol :-)))))

   1. A modelky by nemely co zrat.

    1. Modelky sežerou vítězové na kanibalské hostině na oslavu vítězství.
     Tedy roztleskávačky poraženého týmu.
     Gender vyrovnanost muší bejt !

    2. Naopak. Modelky by musely jen změnit taktiku.

     Modelky by musely uhnat sportovce do chomoutu ještě před zápasem. Když ho po zápase sežerou, tak jim zůstane celý majetek. A ještě můžou lovit dalšího bohatce.

 2. Ja bych hlavne navrhoval aby stat prestal dotovat sport, sportovce, a sportovni strediska.

  1. Hokej (a samozřejmě fotbal) se musí hrát, je to v celospolečenském zájmu.

   Kdyby se tyto sporty za mohutné podpory státu neprovozovaly, děti by braly drogy. To jsme četli a slyšeli už mnohokrát a opakovaně.

   My daňoví poplatníci rádi zabereme a zaplatíme krásné platy hráčům, drahá sportoviště, prachy pro činovníky a nejrůznější podvodníky, sportovní lobbisty a různé sportovní politiky, o jejichž činnosti se dozvíme, až když stanou před soudem nebo jsou dodáni do kriminálu.

   1. Hroch: krásné platy hráčům platí především sponzoři. My platíme ten zbytek. Nicméně zrovna Vás si teda jako závistivce nepamatuju, takže jste mě trochu překvapil, že se vymezujete zrovna proti tomuhle. Ať si čutálista bere klidně 10 mega, když mu to klub dá a ten má dost prachů od sponzora. Mě mnohem víc vadí sviňárny na té nižší úrovni a ve vedení, prostě, jako vždy, nejhorší jsou úředníci a to, co z nich padá. Ne nějakej meruna co na Pařížské loví zlatokopky na svoje Ferrari, ten si obvykle ty svoje prachy musel tvrdě zasloužit.

    1. Ten zbytek je jako malo?

     Minuly rol, recording ceny elektriny. Mesto Vimperk udrzovalo cele Leto led v hokejove arena.

     Cena okolo 700k tydne. No kdo na to ma

     1. Zkurveny autocorrect

     2. Já to vidím trochu jinak. V místech, kde se pohybuju, je poptávka po ledu celkem velká. Od bruslení veřejnosti po hokejové sranda ligy všelijakých tatíků. A tam, kde vznikla další ledová plocha, tak je hned obsazena na dlouho dopředu. Jde jen o to nějak rozumně nastavit cenu. To si musí ve Vimperku spočítat sami.

     3. WeaponizedAutism: jste se rozčílil a příspěvek zřejmě nepochopil, zkuste jej přečíst znova a zjistíte, že nejsme ve sporu.

    2. samozřejmě že stát má pořádně podporovat sport. ale tedy spíš stavět asfaltové plácky s koši na basket na sídlištích a financovat nízkoprahové sportovní kroužky než podporovat gladiátory. gladiátory ať si (klidně královsky) platí ti, kdo na ně chtějí čumět, respektive ten, kdo se chce zalíbit těm, co na to chtějí čumět.

     ostatně „sport“ je a vždy byl jeden z nejkalnějších byznysů, v latinské americe slouží pro praní peněz z kokainu, u nás to bylo tradiční krytí karuselových obchodů.

     1. Lukas B.: stát podporující neorganizovaný sport je asi jako církev podporující neorganizovanou víru, ani od jenoho to nelze očekávat. V tom nejsou prachy, nedá se na tom pořádně nahrabat. Resp. určitě by to šlo, nakonec i taková blbost jako cyklostezka může být zlatý důl, ale nejsou vytvořeny podmínky (změny dotací by to samozřejmě snadno změnily), zato na rozfofrování miliard v organizovaných sportech podmínky jsou a tak se sype tam.

      1. jo. jestlipak víte, která z neziskovek dostává od státu nejvíc peněz?

       1. Nejvíce peněz ze státních dotací jde do sportu. Konkrétně rekordní příjem ze státního rozpočtu má Fotbalová asociace ČR.

       2. Lukas B.: nevím, která?

        1. ano, potvrzuji – největší pijavice mezi neziskovkami je fotbalový svaz. nějací lidskoprávníci, vývozci demokraci, vítači a duháci jsou daleko, daleko vzadu.

    3. Fotbalistům a hokejistům prachy nezávidím, je tady mnoho dalších parazitů, co fasují peníze a nemusí si při tom lámat kosti nebo běhat po hřišti za mrazu.

     Sere mne ale neustálé skuhrání, jak na něco nejsou peníze nebo články o tom, jak nenasytní důchodci vysávají státní rozpočet.
     Přečetl bych si docela rád článek na téma „Kde se berou prachy ve fotbalu a hokeji a jaké jsou jejich toky“ od nějakého zasvěceného insidera.

     1. Do sportu tece z nasich spolecnych penez minimum. Na rozdil od soucasneho rozhazovani za zbrane, napriklad. Z toho sportu aspon par lidi ma nejakou zabavu. Z tech zbrani mame uplny, ale uplny hovno.

      1. Sysop: touto optikou jistě pár lidí i z těch zbraní vykřeše zábavu.

      2. V našem okresním městě (50 tisíc obyvatel) teče polovina městského rozpočtu do sportu. Lidi z toho nic nemají, protože to je vrcholový sport, a normální smrtelník na ta sportoviště nesmí.

       1. Co je to za město proboha? Polovan rozpočtu na sport se mi zdá přemrštěná. Žiju v podobně velkém městě a na sport jde odhadem desetina

        1. Nechci prozrazovat o sobě příliš moc. Přeci jen Rakušan nespí.

         Máme tu několik velkých zvířat, kteří jedou ve vrcholovém sportu. Tenis, hokej. Luxusní sportoviště, haly. Neustále se jim tam sype.

        2. Tak ta polovina zní děsivě. Ale jsou města, co klidně dají 15%-20% oficiálně do tělovýchovy, ale pak tam ještě 10%-15% klidně nasypou ze škatulky stavebního rozvoje města, bo stadiony, parkoviště u nich, cyklostezka, a další serepetičky. A pak se člověk dočte, že odbor stavební dal jen 150 tis. na školku, ale 48 milionů na parkovací místa u stadionu a 60 milionů na cyklostezku, kterou náhodou staví hlavní sponzor místních fotbalistů.

     2. Hroch: jasně, že nejsou peníze, kde by se vzali, když je mají jiní. Ty články jsou polopravdivé – peníze prostě nejsou, ale už neříkají, proč to tak je a kde tedy jsou. To je to poslední, co by chtěl úředník nebo politik někde veřejně řešit. Meruna nebo hokejka s Lambem za to ale fakt nemůže.

      Článek by byl určitě zajímavý, mě třeba nedávno překvapilo, že i malé dítě je v systému okamžitě oceněno finančně a například změna klubu závisí na klubu aktuálním a není to zadarmo. Přijde mi to naprosto absurdní, aby sedmileté dítě změnou z FC Nekopnem si do FC Kotěhůlky muselo poníženě žádat o schválení strejdu co je trénuje a pak mu bylo milostivě povoleno roční hostování (!!). Jinak, že si dítko nezahraje, když teda nechce hrát „za nás“.

      1. Hokejka ma to lambo ciste z komercnich penez od inzerentu reklamy. Tose statnim rozpoctem nesouvisi. Leda tak, ze z toho odvedl do rozpoctu dane.

       Statni/mestskw/krajske penize jdou na podporu sportu skrze vystavby stafionu atd.

       Hroch asi mluvil o statnich penezich/rozpoctu.

       Tady je jasne, ze nikdy nebude tolik penez, aby bylo na vsechno v hojne mire. Ale obecne bych rekl, ze je cim dal lip.
       Castecne pomaha EU, ale tam ty penize jdou casto na nesmysly spojene s GD a dotacema, coz bytostne nesnasim. Dal bohuzel jsou ty penize casto na dluh, ktery roste rychleji nez kdykoliv predtim.

       Ale zrovna treba investice do armady me nevadi na rozdil od Sysopa. Tenhle sektor podfinancovavame uz strasne dlouho a je v nem obrovsky deficit, ktery hned tak nedozeneme.
       Historie jasne ukazuje, ze mit armadu je nutnost a taky jasne ukazuje, ze dohnat ten deficit se neda ani za deset let. Na nebezpeci se neda pripravit az kdyz je za dvermi. Myslim, ze tohle chapou i lide jako Sysop. Ale myslim, ze spousta mistnich ma zasadni problem s tim, ze za to nebezpeci je aktualne oznacovano Rusko, tak by byli radsi,kdyby se do armady neinvestovalo.
       Ja to svym zpusobem chapu jako sabotaz, protoze kdyby tady bylo jako nebezpeci predkladano neco jineho, tak by vetsina tech o kterych mluvim proti zbrojeni nic nemela.

       Kazdopadne jak jsem psal jiz vyse. Na nebezpeci se neda pripravit az kdyz prichazi. To uz je pozde. A nase armada je tim dlouhodobym podfinancovanim v takovem deficitu vybavenosti a pripravenosti, jaky byl byl ostudny i pro obdobi bez zjevnych nebezpeci. Toto by mel myslim chapat kazdy. Proto ta volani proti investicim do armady chapu v jistem smyslu az jako sabotaz.

       1. Peníze za reklamu na sport se státním rozpočtem značně souvisí. Dle zprávy pro BRS se jedná o třetí největší škody po dovozech a agenturním zaměstnávání.

        1. Panek: jestli BRS myslíte bezpečnostní radu státu, tak by mě zajímalo, jaké škody ta reklama dělá? Pokud tím myslíte, že ty peníze nemusí dát státu, tak to je „škoda“ asi jako když si můžu odečíst svou nezdanitelnou část základu. Tedy je to naopak velmi dobře, „škoda“ tím, že někoho neokradete, fakt nevzniká zloději, byť chápu, že zloděj to tak může vnímat (resp. mnoho jich to tak vnímá, když třeba zjistí, že zastřelili taxikáře, co má u sebě dvě kila, šmejd jeden a oni se tolik snažili a skoro pro nic).

         1. Klasický podvod na DPH, jako u toho dovozu. U těch „agentur“ je to únik na SP ZP a DPFO.

          K reklamě:
          Když dá někdo za reklamu třeba 121 milionů. Ale reálně pošle poskytovateli reklamy 21 milionů, což je hodnota DPH, kterou za 60 dní dostane od státu. Tak
          je to co?
          1.Zadavatel reklamy má 100M v nákladech, které nevynaložil – 19M ušetřil na dani bez výdaje.
          2.Zadavatel má 100M mimo účetnictví, o kterých nemusí vědět ani manželka v rozvodovém řízení.
          3.Poskytovatel reklamy má 21M, které zadavatel „dostal“ od státu (např. jako nadměrný odpočet) a poslal mu je.
          4.Poskytovatel reklamy vybírá 20M z účtu v hotovosti a 1M posílá sportovnímu klubu za billboard na stationu.
          5.Stát vybral na dani z příjmů o 19M méně na základě fiktivní (nadhodnocené) reklamy.
          6.Stát formou nadměrného odpočtu 21M přišel o další peníze, které poslal zadaveteli a následně se dostaly do rukou poskytovateli fiktivní (nadhonocené) reklamy.
          Jak prosté. To se učí už i na školách (VAT Fraud)
          https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/miliarda-podvod-prani-spinavych-penez-reklama-sport-policie.A230827_185118_domaci_mejt
          https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/karuselove-podvody-schema-grafika.A170615_161707_ekonomika_rts

          Jeden britský odborník na organizovaný zločin řekl: „Když vidím jak jednoduché peníze jsou u DPH, tak nechápu, proč se organizované skupiny soustředí na tak rizikové položky, jako jsou zbraně a drogy“

          1. Panek: OK, příště by neškodilo, kdybyste nepsal o „reklamě“, ale o „karuselových podvodech s DPH v oblasti sponzorských darů a reklamy“, zbylo by toho méně na fantazii příjemce a ještě byste ušetřil klávesnici při následném (ne)vysvětlování.

     3. Já bych sebral fotbalistům a hokejistům půlku peněz do doby, než přestane být Hašek politicky aktivní.

      1. Vy teda ale mate estebacky manyry…

      2. Myslím, že národ je především zklamaný. V tom famózním brankáři uviděl famózního hňupa.
       Tak trochu se to dalo čekat, tušil jsem to už tehdy, když se nechal pod vlastním křestním jménem, obsadit do Rafťáků za „hasiče-zachránce“. Přijde Dominik a všecko to tady zachrání..
       Ostatní hokejky a kopačky taky nejsou zrovna výkvět inteligence, ale mají aspoň tolik rozumu (nebo jejich okolí), aby se nesrali do politiky.
       Zbytek jim nezávidím. Je to strašná dřina (bez ironie) a ta Lamba tedy mají všichni zřejmě zasloužená :D
       Že se při sportovních talentech nedostává talentu jinde, je asi přirozené :D

       Jeden člen Kabátu, tuším bubeník, má Ferrari. Nic jiného, krom toho bubnování asi neumí. Je mu okolo padesátky, splnil si dětský sen a to ferárko si musel za tu dobu doslova vymlátit. Jemu ho přeju.
       Brutálně přepláceným hokejkám a kopačkám ne.

   2. Podpora sportu mi z principu nepřijde špatná.
    Špatný je jen klíč, dle kterého se přerozděluje.

    Příspěvky do vrcholového sportu mi přijdou zcela zbytečné, tam nechť si zábavu zaplatí fanoušci a na šampionův plat nechť se složí sponzoři. Naopak příspěvky na veřejnou službu / infrastrukturu mi přijdou žádoucí. Dnes je sport fakticky za paywallem a je to vidět.

    Shodou okolností jsme v posledních třech letech projektoval pár sportovišť, tak tuším, jaké jsou náklady. Komerčně se to nemůže nikdy uživit, a to se bavíme jen o návratnosti za realizaci daného zařízení, kde zřizovatel (obec) byla velmi prozíravá a nastavila to tak, že je využití možné téměř 24/7/365. A to byl pozemek „zadarmo“, nemuselo se platit za odejmutí ze ZPF atd, tedy náklady mnohem nižší, než by měl soukromý investor. Sport zabere hrozně místa a pokud to není nějaká tělocvična/fitko, kde je hlava na hlavě, tak si na sebe nemá šanci vydělat (samozřejmě za předpokladu, že by ceny byly nastavené tak, aby tam někdo chodil). Takže mi přijde skvělé, když se obec snaží něco zrealizovat a pak to nabídne za rozumnou úplatu veřejnosti. A na podobné záměry – realizaci/provoz – bych si představoval, že by měla jít většina peněz vybraných na sport. Žádní profesionální čutálisti, žádní bafuňáři, žádné svazy a unie, ale Hřiště s tělocvičnou v Horní Dolní o.p.s nebo přímo příslušná obec.

 3. Tedy, sledovat s pivem v ruce někoho, jak se honí za libovolným zakulaceným nesmyslem, to byla vždy zábava pro plebs.
  Byť hokej je aspoň zajímavě dynamický.

  Jen to nakupování a přetahování hokejistů jak prostitutek z jednoho harému do druhého, to mi to úplně znechutilo.

  No fakt je, že aspoň díky oblibě čutálizmu aspoň ty vesnické děti nepropadly 100% smartfounové závislosti. Ty městské jsou už v háji.

  Takže sport je z hlediska národního zdraví velmi zásadní !

  Tudíž nenápadné a médii zamlčované rozkradení Sazky, bude mít v budoucnu zásadně negativní vliv na celé generace dětí. Protože Sazka měla za úkol podporovat sport.

  Druhá věc je, že v kolektivním sportu se děti učí spolupráci. Kdo si tam jede na vlastní triko, toho tým zcela jistě prohraje. Tohle poznání dnešní debilizované šmatlafounové generaci dětí taky chybí.

  Jsou tedy lepší a efektivnější způsoby jak dětem zlepšit fyzičku i schopnost spoluoráce.
  Ale taky jsou mnohonásobně dražší a náročnější na čas dospělých.

  Vzhledem k tomu, že se tu hned po revoluci komplet rozkradla a zprivatizovala sportovní a další volnočasová infrastruktura pro děti. Třeba na rozkradení SSM někdo pohádkově vydělal.
  Platit byť jediný kroužek dětem si dnes může dovolit málokdo. Zvlášť ve městech kde jsou nájmy prostor pro takové nízko-ziskové aktivity astronomické.
  Jen pitomá soukromá školka je astronomicky drahá.

  Byly tu mraky dětských tábořišť v krásné přírodě, které byly taky rozkradeny a zprivatizovány do kapes tehdejších soudruhů, dnešních podnikatelů.

  Takže dětem zbývá jen ten smartfoun, poflakování se a výtržnosti, drogy.
  Když mají jo štěstí a bydlí na vesnici tak aspoň ten čutálizmus

  Tak tam jsme to dopracovali.

  1. Pokud vím, tak ani na tričkách hokejistů není český státní znak. Pokud je mi tedy známo, tak od roku 2018 zmizel český hokej. Škoda, že už nemáme žádný český hokej, žádné české hokejové kluby ani hokejisty.

   A já od té doby sport nesleduji, protože prostě nemáme žádné národní mužstvo, kterému by mohl Čech fandit.

 4. Pamatuju si, že v roce 2005 jeli na MS do Vídně z (tehdy pralesních) Budějic Prospal s Dvořákem. Ale to nebyli typičtí pralesní hráči :-)

  Kromě lezení provozuju rekreačně i běh – a třeba „nabídka“ oválů je v mém okolí tristní. Přitom klidně malý, 200m ovál je pro atletický trénink nezbytný – a běh je základem většiny dalších sportů. Takže v okresním městě je sice pěkný 400m ovál, ale docela nově je oplocený a veřejnosti byly vyhrazeny celé tři pevné hodiny v týdnu. (Naštěstí už si na radnici vytáhli hlavy z pozadí a může se tam kdykoliv, pokud to nekoliduje s rezervacemi.) Jenže to naráží na to, co zmínili předřečníci – i malý ovál je náročný na místo a i kdybych tam dával desetikorunu za vstup, tak se nikdy nezaplatí.

  1. jo. sportoviště jsou věc kurevsky drahá. když budu „svépomocně“*) budovat jen tenisový kurt/volejbalové hřiště ligových parametrů **) s antukovým povrchem, tak se horko těžko vejdu do čtvrt milionu. dodavatelsky na klíč to pod 350 jde jen těžko. to je prosím pěkně cena bez zásadních zemních prací, v rovině, s ornicí už strženou. za jak dlouho se to asi zaplatí.
   cena za m2 běžeckého oválu bude v zásadě podobná…

   *) svépomocně ve smyslu nákup materiálů, objednání dopravy, platba místnímu bagrákovi v hodinovce, platba místním hodinovým pracovníkům

   **) písčitý plácek se dá samozřejmě pořídit za zlomek.

 5. extraliga – sportovní nebo obchodní model?
  voboje
  https://www.instagram.com/bizar.z.medii/p/C6lr7X3MiQG/

 6. Neviděl bych to tak tragicky, vyžití dětí záleží hlavně na rodičích a ceny mně nepřijdou nijak přehnané. Moje městské děti třeba chodí do skauta (výlety, víkendovky, tábor, vše bez šmatlafounu, příspěvky 750 ročně) plus nějaké kroužky přes Středisko volného času (dá se vybrat z cca 30 kroužků od výtvarných přes programování, chovatelství až po různé sporty – kuzelky, badminton, florbal, v cenách kolem 1000-1200 za rok). Baseball vyjde na 3,5k ročně, za podobné prachy se dá dělat basket nebo mažoretky, fotbal a hokej je za míň. Různé kroužky jdou navštěvovat v rámci školní družiny za 0,-.
  Neříkám, pokud to dítě chodí do dvou „profi“ sportů, tak už to do peněz leze (výjezdy, vybavení atd.), a v jiných městech to může být jinak. I tak ale myslím, že se dá najít vyžití za rozumné prachy.

  1. … patřilo pod Kabrňáka.

  2. to teda máte dobrý ceny. V brnisku sme za hokej lepili 8k za sezónu už když byl pětiletej, pak se to postupně zvedalo až na 16.5 tuším v 5. třídě kdy končil. Atletika vychází hrubě nejlevnějc, za 3500 za rok (2x týdně), ale tam je to nějak asi víc dotovaný, protože v žádným jiným sportovním kroužku takle levně není.. jako ano, ten hokej nevycházel tak hrozně, když člověk započítal těch celkem 5 trenálů týdně plus každejch 14 dnů zápas. Nicméně třeba Sokol chce 5000 za jeden trénink týdně a rok. Teda hoďku a půl. Dva vychází na 10, tři na patnáct, to už zme na tom samým co hokej :)

   Koukal jsem rugby 10k, baseball 6-12k, švára platí jakousi šílenou raketu za jednotýdenní horolezectví (teda v tělárně samozřejmě). Kolega hlásil plavání celkem slušný, ale to nikdo z našich dělat nechce. Streetdance 2x týdně rovněž 7k rok. Jako mít tři děti tak prostě nechodí nikam, protože to kurva nejde utáhnout. Plus samozřejmě každoroční stupidní prohlídka 1500 nebo co, to si připadám dycky jak na STK..

   1. V Praze davame za hojek tusim 12 za pulsezonu. A to neni zadny prestizni klub.

    Relativne draze vyjde stena. 7 za pulrok a pritom jen 2h tydne. Tam je to asi dano tim, ze jeden instruktor ma na krku jen dve az tri deti, aby si zalezli a necekali furt, takze mala skupinka ma nekolik instruktoru.

    Rugby nas zase naopak vyslo o dost mene nez pisete. Pulrok tusim okolo 3. Ale zase zadny exkluzivni klub.

   2. Jeste dodam, ze u toho hokeje vetsinou dojde stejne casem k tomu, ze dite dochazi na individualni trenink mimo klub, tedy pokud se tam ma udrzet. Hokej je narocny a dost tam pak deti filtruji s kazdym rokem. Naopak u mene prestiznich sportu maji problem tam deti udrzet.

    No a ty individualni treninky vyjdou na vic, nez kolik je prispevek klubu. Kdyz jeste prictete pomerne drahou vybavu na hokej, tak to neni levny sport.

    1. jasný, že to není levný – – to bych ani netvrdil, nicméně tady v porovnání třeba se sokolem to vyjde šul nul nebo spíš líp. Jasný, výstroj něco stojí, ale toho času co tam strávil.. fakt 4-5 trenálů týdně hodina až hodina a půl. Za ty prachy to stálo. Teda, neplatili jsme 24 jako vy :-)

     Takže jo, Emeš to má levný a může bejt rád.

   3. Dnešní Sokolové už bohužel nejsou TI Sokolové těsně po převratu. Jsou to děti těch popřevratových a podle toho to i vypadá.
    Ti popřevratoví, v předtuše katastrofy, převzali do správy nedaleký „pionýrský tábor SSM“ – požádali o tu správu FNM, dokud nebude nakládání s majetkem KSČ/SSM vyjasněno, aby ten tábor někdo nerozkradl, aby nechátral a aby sokolská děcka měla kam jezdit, protože to bylo ve výborném stavu.
    Po sundání vlajek s plameny a rudých hvězd, byl totiž tábor použitelný univerzálně, s přípojkou elektřiny, telefonem a vlastní studnou. Bytelné stanové podsady, zastřešená kuchyň s jídelnou, společenská místnost pro čas větší nepohody, slušná příjezdová cesta, obklopeno lesy a loukami.
    Po pěti letech provozování toho tábora Sokoly, kdy do údržby a všelijakých vylepšení, nacpali své sokolské peníze, přišel nějaký „Mohorita“ a řekl, že má papír na to, že ten tábor i s okolními pozemky a cestou, je jeho.
    Zkoušel to pak jednu sezónu provozovat, ale za tak nechutné peníze, že celý tábor ani nenaplnil, navíc to byl nepříjemný člověk, pro kterého nechtěli pracovat ani bývali pionýrští/svazáčtí oddíloví vedoucí.
    Další rok už ho neotevřel a za další dva roky, nezbyl z toho tábora ani jeden půlkuláč a deska, ze kterých byly ty stanové podsady. Zbyl jen sloup s pojistkovou skříní (mimochodem dodnes pod napětím, po tolika letech! Kdo to platí?), znečištěná studna a zarostlá bývalá příjezdová cesta, dnes odnikud do nikam.
    Zkoušel jsem hledat v katastru, ale vůbec to tam není k nalezení. Nějak takto a často i mnohem hůř, se nakládalo s bývalými majetky PO SSM a SSM. Často i ve značných hodnotách, protože svazáci nebyli žádní skromní troškaři.

    1. To nebyly jen nějaké stanové pionýrské tábory s jedním likusákem pro deštivé počasí.

     To byly celé rekreační areály s řadami rekreačních budov pro děti prominentnějších soudruhů.
     Často ve velmi lukrativních turistických oblastech.

     V 80. letech jsem byl na rekreaci v Dobšinné v jakési 3 patrové socialistické dřevostavbě, pokoje se 2 postelema a koupelna/záchod na patře.

     Dnes jsem ten penzión postavený na velmi lukrativním místě přímo u jeskyně, viděl na videu jakéhosi urbexera, jak je vybydlený a různí vandalové tam chodí nocovat.
     Vypadá to že ho zavřeli teprve před 10 lety.
     A před ním jsou nastavěné jakési honosné penzióny. Prostě někdo dal hodně tučnou obálku aby si to tam mohl postavit.

     Jak lze lukrativně podnikat s turistikou, když to uchopí správný mafoš, je nejlépe vidět třeba na případu hrůzy jménem Dolní Morava.

     Třeba Bureš byl taky mazanej a místo přímočarýcz rozkrádaček jako Chemapol, Setuza a další zdevastované a vykradené podniky, se věnoval nenápadnému agrobyznysu a zkupování zemědělské půdy, o což nikdo z těch zlodějských rychlokvašek neměl zájem.
     A hle, dneska polovinu orné půdy na Ukrajině vlastní Blackrock a další se o ni rvou jako diví.

     A kde jsou ti šašci s penězma z rozkradených socialistických obřích podniků ?

  3. .. a že by šlo cokoli navštěvovat za 0, tak to je z říše fantazie :) to jsem si všiml až teď. Lepilo se vždycky všecko už od školky různý keramiky atd. Samozřejmě ceny nebyly tak hrozný.

   1. předpokládám, že Emeš zapomněl dodat, že za skauta sice platí roční příspěvek pouze 750, jenže veškeré akce během roku se platí zvlášť.
    „jednodeňák“ ~ 100 Kč
    „trojdeňák“ ~ 300 Kč
    tábor ~ 3000 Kč
    ve výsledku jste za rok na 10k, ani nemrknete.

    1. A ještě dítě dostane přednášky o genderových tématech, o přínosnosti migrantů, o zeleném údělu – a vůbec mnoho dalších přednášek ála Člověk v tísni je součástí skauta.

 7. Společnost bez centra správy odvětví rámců kultur od průmyslu, institucí i sportovních po volnočasově hobby je bez morálky. Mimo funkční právní rámce (jak říká na slovensku Harabín – zákony jsou „nulitné) s určenými vztahy zákony, kdeže – jen prachy. A tam je trh & bída možně myslitelná. Kdy to zfinalizují do detroitismu je jen otázkou času.

 8. 10 je možná hodně, ale budiž. I tak mi to (krom sportů s výbavou za desítky tisíc) nepřijde nedostupné širokým vrstvám. Bral jsem u všeho jen členské příspěvky. Samozřejmě, že výbava na sport něco stojí. Na výletech se platí jenom režie (jízdenky a jídlo), celodenní výlet za kilo nebo tábor na dva týdny za 3k je v podstatě cena toho, co je to dítě schopné za danou dobu sníst i doma sedíc u telefonu.
  Ad kroužky v družině: družina samotná něco stojí a když to dítě chodí v jejím ramci do nějakého kroužku, tak se (krom vaření a keramiky, kde se hradí suroviny v řádu stovek) nic nedoplácí.
  Chtěl jsem jen reagovat na to, že městské děti musí zákonitě hloupnout u matlafounu. Tohle generalizování, ač jsem se s tím setkal mnohokrát, mě pokaždé dost nasere.

 9. co se týče té debilní šaškárny honění se za kusem gumy, tak k té zmrďádně, co tam (na devítce) kurvy nainstalovaly (pokud by nekdo měl zájem do toho vrtnout, vozvěte se) se teď posraly ty píče úplně a udělaly tam v půlce štvrtě koncentrák, sou tam rozestavění buzeranti, zatarasený kurva přejezdy přes koleje takže člověk nemůže vodbočit ani na druhou stranu (coto má jako kurva znamenat?!?) a celkově celá čtvrť v prdeli, a jako proč, že tam je nejaká vypíčená vonania? pozitivní je, že aspoň ti šmejdi nebuzerujou slušný lidi nekde jinde v městě, na druhé straně jsou ty starostenský kurvy voprsklý čímdál víc tvl

Napsat komentář

D-FENS © 2017