Hidžáby do škol? - zpět na článek

Počet komentářů: 153

    1. Poměrně dost kecy.
      1) Corbyn se především pohřbil sám, takovej rudej magor byl pro spoustu lidí nevolitelnej, brexit nebrexit.Johnson by musel bejt ultrablb abys něčím takovým prohrál. Na rozdílm od Mayový měl štěstí, že vběhem kampaně nedošlo k teroristickému útoku a že na rozdíl od Mayové nemá na triku snížení stavů britské policie o 20 000 lidí.
      2) Ačkoliv konservativci drtivě vyhráli, vzhledem k britskému volebnímu systému „kdo dostane nejvíc hlasů v okrsku vyhrál“ to dopadlo tak, že dostali jen asi 42 procent odevzdaných hlasů. Jejich vítězství je OK, ale vzhledem k tomu, že ostatní strany se k Brexitu staví dost vlažně až odmítavě, tak se dá řívt, že se nadšerní Britů pro Brexit zas tak nezvýšilo. navíc poměrně dost lidí co volilo konzervy je volilo jako menší zlo.
      3) Ve Skotsku konservy prohrály a drtivě tam vyhrála proremain a separatistická SNP. Skoti tak dali celkem jasně najevo že Brexit ne a že by radši samostatnost. Což je pro Británii dost průser.
      4) Volby nebylo ani náhodou referndum o Brexitu, spíš o Corbynovi.
      5) Konzervativci nebyli v minulosti zdaleka jednotní ohledně Brexitu a ani jejich drtivé vítezství a pohodlná parlamentní většina nezaručuje, že se teď hladce dohodnou.
      6) Boris Johnson je píčus, ale naštěstí proti němu stál rudej nok Corbyn. Kdyby byl jeho protivníkem někdo formátu Blaira, byl by Borisek patrně v prdeli.

      1. Jedna věc je volit SNP, druhá natvrdo roztrhnout království existující 300 let.
        Formát Blaira: třeba by nebyl Brexit. Kdyby se nějaký solidní důvěryhodný politik postavil za „remain“, vedl kampaň, komunikoval, vysvětloval…

        1. Zřejmě to spoustě Skotů za to stojí. Co na to říct. Rušit po třech stoletích Rakousko-Uhersko se v roce 1910 taky mohlo zdát jako blbost a v roce 1918 po tom spousta lidí skočila jak slepice po flusu.
          On ani Corbyn nebyl vyloženě pro zrušení Brexitu. Oni obecně (až na pár se tisíc demonstrantů) v Británii ani tak neřešej jestli Brexit jo nebo ne, ale jakou formou to provýst. Coiž je to, o čem se imrvére hádaj a něco mi říká, že ani teď to nebude o moc lepší.

          1. Však taky zrušení habsburské monarchie bylo blbost, a nebýt prohrané nesmyslné války, nedošlo by k tomu.
            Jedna věc je brojit proti něčemu, druhá, když se to doopravdy může stát.
            Dej si pozor na to, co si přeješ, protože by se ti to mohlo splnit.

          2. Máš nějaký zdroje k tomu, jak po tom někdo skákal? Spíš to proběhlo zhruba ve stylu že pár samozvanejch papalášů si rozdělilo píseček a lidí se moc nikdo neptal, prostě to prošlo kolem nich, ti řešili po válce trochu jiný věci.

            1. Každá revoluce má svoje vůdce.

        2. Mimochodem, v posledním referendu bylo pro samostatnost Skotska 45 procent Skotů. Což neni zrovna zanedbatelný číslo. To třista let starý království zřejmě nebude ve Skotsku takovej trhák jak si v Anglii myslí.

          1. Skotsko je podstatně delší království, jde o personální unii. Myslím, že Angličané jsou si toho vědomi a stejně tak by se spousta z nich bez Skotska obešla.

  1. Otázkou je, kdo za celou tou kauzou stojí a jaký je hlavní důvod. Na Parlamentních listech je k tomu velice slušný ozdrojovaný článek. Jen výňatek, zbytek doporučuji přečíst:

    Všechno začalo tím, že údajná Ayan Jamaal Ahmednuur ze Somálska s vydatnou podporou veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové podala žalobu na Střední zdravotnickou školu v Praze 10 za to, že ji neumožnila nosit při výuce muslimský šátek hidžáb. Když však podal právní zástupce školy Radek Suchý trestní oznámení na ombudsmanku za zneužití pravomoci úřední osoby, ukázalo policejní vyšetřování v souvislosti se zmíněnou cizinkou na některá podivuhodná fakta. Ta se dostala do České republiky bez platného dokladu, po pár dnech získala azyl, ztrácela jedno povolení k pobytu za druhým, bez znalosti češtiny zvládla základní školu se známkou tři z českého jazyka, získala řidičský průkaz a bez dokladu totožnosti byla přijata na Dívčí katolickou střední školu.

    Muslimka – to jediné je na rozdíl od jejího jména a země původu jisté – byla zachycena bez potřebného víza v pátek 9. prosince 2011 ve 22:55 hodin příslušníky cizinecké policie v tranzitním prostoru letiště Praha Ruzyně. Poté s ní bylo zahájeno řízení za účelem správního vyhoštění, ale v jeho průběhu požádala o mezinárodní ochranu. V sobotu 10. prosince pak byla předána do Přijímacího střediska. Ale už v úterý 13. prosince jí byl vydán průkaz povolení pobytu s platností na deset let do 13. 12. 2021. Dostat povolení k pobytu na deset let v České republice pouhé tři dny po příletu, když absence jakéhokoli dokladu vyvolává podezření, že šlo o účelovou „ztrátu“ s cílem zakrýt svou skutečnou totožnost, vyvolává údiv.

    O to více, když se podíváme na to, jak údajná Ayan Jamaal Ahmednuur údajně ze Somálska s doklady o povolení k pobytu nakládala. Ten první ztratila, a tak jí byl dne 12. ledna 2012 vydán nový průkaz povolení pobytu. Ten jí měl být odcizen 22. ledna 2013 při vloupání do vozidla Audi. Jako ztracený je však tento průkaz veden až od 27. září 2013, takže ztrátu muslimka nahlásila až po osmi měsících. Pak jí byl 9. října 2013 vydán další – v pořadí už třetí – průkaz povolení pobytu, který si převzala o měsíc později. Pokud jí byl opravdu druhý průkaz odcizen 22. ledna 2013 a třetí jí byl vydán až 9. října 2013, ucházela se o studium na Střední zdravotnické škole v době, kdy se nebyla schopna prokázat průkazem povolení k pobytu.

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byla-bez-dokladu-a-nikdo-neproveril-co-je-zac-Po-par-dnech-dostala-azyl-Cesky-neumi-ani-slovo-ve-skole-vsak-dostala-znamku-dobrou-Podivuhodny-pribeh-osoby-za-kterou-bojuje-ombudsmanka-Sabatova-558795

    1. Preco mam z Vasho pripevku pocit, ze tie stratene povolenia k pobytu uz volakto sikovny prerobil na inu osobu?

    2. A docital som sa, ze nakoniec dostala aj stvrte povolenie kedze aj to tretie sa niekam vyparilo. Neuveritelne, ten azylovy zakon musi byt deravy ako cednik a necudujem sa poplasnym hlasom.

    3. Popravdě, PL nepokládám za úplnou žumpu, ale ani 100% důvěryhodný zdroj.
      Jenže – oni v podstatě jen citují toho obhájce české školy! A jestli má něco český obhájce za svatou povinnost, tak do roztrhání těla a poslední koruny hájit českou školu a její ředitelku proti cíleným a bezskrupulózním útokům vítačů a dobroserů. Jeden takový zkurvysyn sem taky chodí diskutovat -v podstatě jen trollit- ale dovedeno ad absurdum, spousta těchto existencí v čele se Šojdrovou se houfuje a hodlají zaútočit přímo na podstatu českého školství. Tedy, abych byl přesnější, nepravomocně už zaútočili. Ten potrat z opičí děvky Šabatová, ta nemá léta letoucí nic rozumnějšího na práci, než podobný sviňárny. Jen vzpomeňte na telefonní nachytávky s morgoškou, co chtěla pronajmout kvartýr. Už se o tom pak nepsalo, ale skončilo to několika padesátitisícovými pokutami těch lidí, co morgošům prostě kvartýr pronajmout nechtěli. A to o těch flastrech, které inicioval ten opičí potrat, to jsem se musel dočíst zase na serveru, podobném PL. Takzvaná „seriózní“, rozuměj provítačská a probruselská, česká média taktně mlčela.
      Já tvrdil od prvopočátku, že vznik té protofunkce ombudsmana, iniciovaná nikým jiným, než zkurveným Havlem, nepřinese nic dobrého. Státní kasu to jen stálo pytel peněz a nikomu to neprospělo – naopak, spoustě normálních lidí, co jen nechtěli v baráku morgoše, to ublížilo. A to tak, že je málem jmenovitě vláčeli v televizi a v rozhlase, jako nějaké kriminální živly.
      Havlovi by za tohle, nejen za tohle, patřilo nasrat a nachcat na hrob. Přivedl svým idealismem Čechy někam, kde nechtěli a neměli být.

      Kurva Urzo, jestli tohle čteš a máš v hlavě zbytek zdravého rozumu – proč doprdele nepíšeš aspoň na tomto webu adresně a tak, aby ten opičí potrat měl aspoň z ostudy kabát, když už nám ostatním jenom škodí???

  2. Lidi už dnes hlasují nohama, a když se ve škole roztahují nějací bubáci, tak má škola problém ročník byť ze třetiny zaplnit. Ředitelé jsou tak mězi dvěma mlýnskými kameny. Ale dobře jim tak. Tak dlouho se podřizovali debilním rozhodnutím MŠMT až došlo i na ně.

    1. No, v případě zdrávek, nejen, to nebude bubákama, ale ochotou mladých holek na ten obor vůbec jít, bo následná pracovní perspektiva se jim zatím nezdá úplně lákavá.

      1. Ono už stačí mít ve třídě nějaké ty rákosníky a můžete si být jistý, že vaše děti budou mít pohodlný přístup ke kvalitnímu indoor hulení. A ještě budete rád, když je později nebudou zásobovat pikem.

        1. Souvislost s tím, že se dnešní generaci nechce makat, a proto nejdou na sestru, chápeš asi ve svým světě jenom ty sám, že. Jo a druhá a třetí generace rákosníků je obvykle plně asimilovaná a má větší vyhlídky, než jen dělat kšefťáka všeho (včetně fetu, což je logická nabídka na existující poptávku, že se režim pokouší dělat prohibici je jeho problém). Proti čmoudům jsou rákosníci eště zlatí.

          Jako zase takle, sestry se nemají úplně blbě, je to sice pakárna a sou tam od nevidim do nevidim, ale to i lidi v jinejch oborech a zdaleka nemají byť takový podmínky. Vezmou je všude a když se časem upíchnou v nějaké soukromé praxi, tak to už ani ta pakárna není. Je fakt že rostou požadavy, i dyž nějakou VOŠku asi dá většina. A zase to z části stojí na přirozené (jo, poslední dobou dost potlačované) biologické vlastnosti žen – pečovat o někoho. Sice to je negativně vyvážený, minimálně ve špitálech, tím, že je to občas dost humus a eště dělají i uklízečky a sekretářky (na druhé straně já na jednu blbou zakázku taky dělám nákupčího, dopravce, projektanta a fakturanta, mimo toho řemeslníka co to namontuje), ale řada z nich to fakt bere jako todleto poslání.

          1. Někde teď byl docela podrobný rozbor, pokud sestra nemá praxi (už nepamatuji jakou, ale nikoliv krátkou) a pokud současně nemaká v trojsměnném nebo nepřetžitém, tak většinou dostane někde na trhu práce víc.

            1. Někde teoreticky dycky někdo může dostat víc. V praxi v daným místě je to poněkud horší. Každopádně platí, že se nemají blbě.

              1. když děláš v tabulkách, tak na začátku je to bída. Pokud jseš někde dlouho, máš odmakáno a naroste ti osobko tak to jde. Jinak je to děs běs.

                1. Počúvajte, shane, a čo vy si predstavujete pod takým pojmom děs běs?

                  1. Ze pokud nemáš uznanou praxi a osobko, případně ještě příplatky za směnej provoz, tak jsou platy v rozpočtový sféře bídný, i vzhledem k tomu, jaký maj požadavky na vzdělání. Si ty tabulky najdi, neni to žádnej problém.

                    1. Co budu hledat, ty tvrdíš, že špatný, tak hledej :D

                    2. https://kupnisila.cz/platove-tridy-tabulky/ Úplně první tabulka. Hledej tak stupeň jedna až dvě, to je minimum praxe. Zdravotní sestry po škole budou tak v osmičce nebo devítce, takže základní tabulkovej plat bude někde mezi 21 000 ža 24 000. Spíš tak kolem 22k. Plus Hrubýho.

                    3. shane
                      14.12.2019 v 17:31

                      Nepříde mi to jako žádná trága, s podobnou kvalifikací sou i o dost horší práce za míň. Jako jo, v Pze to je asi blbý, někde na okresním městě to celkem ujde. Lesk a bída platovejch tabulek, no. Na maloměstě totiž i člověk s obdobným SŠ vzděláním, třeba svářeč, dostává tak 18k hrubýho a pokud si neudělá vyšší kvalifikaci, tak se moc nemá kam pohnout. Takovádle sestra se bude hejbat jenom odslouženejma letama a zařazením na místo, kde se po ní chce víc.

                      Bavíme-li se o špitálech, kde to bejvá nejhorší, tak tam na směny vždycky skončí na nějaké noční nebo víkendu, takže příplatky sou. A aniž bych to moc rozmazával (to už se rozmazalo v tom D-FENSově únorovým článku rohlík po pacošovi), tak typicky svářeč v malé firmě ovšem nemá ani ten hnusnej čaj a taky mu hrozí práce venku (kde fouká vítr, prší enbo je zas hrozný vedro, ale tu kuklu a rukavice prostě mít musíš).

                      V praxi, svářeč, pokud není úplnej debil, má možnost si založit vlastní živnost, no a sestra má možnost zkusit jít do soukromýho, že.

                    4. Ten svářeč k tý osmnáctce hrubýho ale obvykle dostává další prachy bokem na ruku. A asi bych nesrovnával náročnost svářečskýho kursu a zdrávky.

              2. Někde teoreticky dycky někdo může dostat víc. V praxi v daným místě je to poněkud horší. Každopádně platí, že se nemají blbě.
                Největší prdel je, jak se v ČR započítavají všechny i nesmyslné příplatky, aby to vůbec dávalo smysl.

                Imho pokud sestra umí jazyk a není vázaná, tak ukáže finger a vyrazí směr západ.

                1. To se dá říct relativně o komkoli. Jenže jak už bylo mnohokrát taky diskutováno, tam, kde je nejvíc práce, je ubytování v piči a bídou si to pořídí rodilej, natož naplavenej. Smysl to má buď pokud jezdí z pohraničí, vdá se tam, nebo pár let tam buší zatímco bydlí na nějaké smradlavé ubytovně a jak nadělá prachy, tak se tady nastěhuje do vlastního a s praxí a jazykem se chytne na lepším místě.

                  1. To se dá říct relativně o komkoli. Jenže jak už bylo mnohokrát taky diskutováno, tam, kde je nejvíc práce, je ubytování v piči a bídou si to pořídí rodilej, natož naplavenej.
                    Ano, tohle se tady běžně v ČR vykládá, aby se vysvětlilo, že to nemá smysl. Pokud si vyzkoušíte reálné ceny a kvalitu služeb, tak víte, že lžete.

                    1. Párkrát sem v hloubi reichu byl, a ty pověstný supr ceny nižší než u nás už tou dobou (bratru 5 let zpátky) byly dávno fuč. V přepočtu v absolutních hodnotách všechno (základní potraviny, paliva) dražší. Jasně, ty platy jsou tam o dost vyšší, jenže co se týče větších měst, tam je to fakt s bydlením v prdeli. A to že krimigrantům vlády rozhazují ojra plnejma hrstma teda situaci s bydlením fakt nezlepšilo, pokud čmoud příde a vytáhne z kapsy keš, zatímco ostatní na to musí dost makat. Pokud necháš většinu byť vysokýho platu za bydlení, tak ti moc nepomůže že z toho mála si jako že můžeš koupit víc. A to tak v diskontu, namastit si hubu do hospody už si moc dovolit nebudeš moct.

                      Ostatně, hehe, po zavedení burešovo ET to dopadá, jak se očekávalo, i u nás – vybrala se píča a ne víc daní, protože po těch co zavřeli hned začnou teď zavírat další, pže s ohledem na nucený zdražování jim lidi do těch hospod přestávají chodit. Takže prostředí zkurvený, spousta přišla na buben, ti vostatní mají zase další buzeraci navíc a na daních se nepoznalo nic. Jediní kdo na tom ve výsledku vyhráli sou ti šupáci co vybírají odpaďáky a datlují účtenky, pokud je zrovna automaton vyhmátl.

                    2. Párkrát sem v hloubi reichu byl
                      To bude asi ten rozdíl, když já tam pravidelně pracuji.

                    3. Asi chodíte do jinejch vopchodů, tak buďte tak zlatej a podělte se.

                      Mě tam zase pár lidí tahalo, a fakt to nevidím jako zdaleka takovou hitparádu, jak kde kdo tvrdí, ani byť jenom na (pár) měsíc(ů).

                    4. S bydlenim je to asi stejně v prdeli jako u nás. Když makáš za dělnickej plat, tak se tam byty sháněj poměrně blbě nebo v blbejch čtvrtích. Pokud seš dobře placenej kvalifikovanej zaměstnanec, což ti felčaři a sestry jsou, tak s bydlením nemáš problém, pokud ovšem netoužíš po dvoupodlažním loftu někde v lepší čtvrti Frankfurtu.
                      Oni tam stejně jako tady nejvíc pičujou lidi, co maj hovno, ale chtěli by mít životní standard jako viděj v televizních seriálech.

                    5. Tak ona je otázka, co bys tam dělal. Pokud dělňasa za nějakejch 2000-2500 euro, tak to je fakt lepší sedět doma. Za ty prachy to tam na vyskakování neni.

                    6. shane
                      14.12.2019 v 17:43

                      No právě, tady by to byly taky tak základní elektromontážní práce, protože většina podnikavců hledá někoho, kdo jim bude podle pokynů mazat sádrou a točit šroubovákem, a zbytek vaty zůstane u nich v kapse. To má smysl pro ty, co mají holou prdel a nic je tady neváže (rozpadlý vztahy apod.), tak si zbalí dvě igelitky a jedou hroutit hodiny.

                      Pokud si tady vyřídím všechny ty byrokratický sračky a budou zakázky (po nějakým počátečním období to obvykle končí u toho, že pak zakázky odmítáš), tak kolem 50k se člověk pohybuje taky, že, a nejseš nicka někde v tramtárii, ale doma a můžeš si dělat o víkendech nějaký další vlastní aktivity (anebo menší fušky). Zatím pokud se jedná o práci dohozenou od známejch, tak to jde i bez „formalit“ (a finančně to není zas o tolik horší).

                    7. JJ. Tohle bylo dobrý tak do přelomu tisíciletí, kdy si u nás bral osmičku a v Německu dva tisíce márů. Dneska se to pomalu nevyplatí ani pro mladý kluky po škole, ještě tak pro lidi co bydlej na čáře. Migrovat za prací má smysl u vysoce kvalifikovanejch profesí, kde má zaměstnanec v cizině širší možnosti uplatnění a kariérního růstu.

                    8. shane
                      14.12.2019 v 18:22

                      Tak s těma papírama můžeš bejt ty ten podnikavec co vostatní úkoluje jak točit šroubovákem, ai v zahraničí, jenže shánět nějaký zoufalce za pár šupů a pak si z nich nechávat bolet hlavu, to radši budu dělat menší až střední zakázka sám, maximálně s jedním-dvěma helframa tady a nebude to vo moc horší.

                      To ste furt všichni samej korporát s těma kariérníma růstama a kdoví co, hernajs?

                    9. Já jsem doma spokojenej a v korporátu nedělám. Ale mám pár známejch co šli po škole do zahraničí a ty možnosti maj úplně někde jinde než kdyby zůstali doma. Ukaž mi českou firmu, která tě pošle řídit třeba pobočku do Singapuru. Švára dělá pro Němce na technický pozici a před pár lety ho dost lámali aby šel do jejich pobočný fabriky v Číně s benefitama jako soukromý školy pro děti a zaměstnání pro manželku. Vysral se na to, protože chce aby děti vyrůstaly tam kde jsou zvyklý a kde maj kamarády, ale nabídka to byla královská.
                      Pro ambiciozní schopný lidi je prostě ČR bezvýznamná díra s velmi omezenejma možnostma.

                    10. shane
                      14.12.2019 v 22:13

                      Do kdejakejch tramtárií a prdelí tě samozřejmě pošlou, co by se sami plantali na druhou půlku planety. Ale aby ses dostal na vyšší místo přímo v Reichu, to je maximálně výjimka potvrzující pravidlo.

                    11. No ono těch vyšších míst v Reichu je jak šafránu, takže ani skopčák nemá moc šancí se tam opravdu nahoru dostat. Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených. Jinak tyhle velký nadnárodní firmy moc národnosti neřešej, důležitější je, jak se umíš pohybovat ve vnitřní politice.

                    12. shane
                      14.12.2019 v 22:52

                      Nadnárodní asi ne, ale echt skopčácký jo, tam si nedají nějakýho untrmenše z východu :o)

                    13. shane
                      14.12.2019 v 22:13

                      Tomu, co většině lidí chybí, se říká pokora…

                    14. Asi chodíte do jinejch vopchodů, tak buďte tak zlatej a podělte se.

                      Mě tam zase pár lidí tahalo, a fakt to nevidím jako zdaleka takovou hitparádu, jak kde kdo tvrdí, ani byť jenom na (pár) měsíc(ů).
                      „Vopchody“ stojí stejně jako tady a celkově životní náklady také. Rozdíl je ve mzdě, která je cca trojnásobná v mém oboru.

                    15. Marty…
                      14.12.2019 v 19:40

                      No nejspíš nebudete praktická sestra :D

                    16. No nejspíš nebudete praktická sestra :D
                      Vaše Intuice je famózní:-)

                    17. Čo sú to doprdele tie reálne ceny?
                      Je to to, že každý blavák (naplavený obyvateľ Bradavice na Dunaji) jasne vie, že v Rakúsku je všetko v obchode lepšie, lacnejšie a je toho viacej? Hlavne, že mi rakúsky židák lakomý ospevuje nákup v Bradavici lebo bol lacnejší ako u neho v Špáre?
                      Alebo je to to, že keď prídem do Merkuru v Kittsee tak tam je síce super výber, ale je to o 20-30% drahšie ako vedľa v Eurospare či Penny?
                      Alebo je to to, že prídem do obchodu v Hamburgu, Mníchove, Nördlingene či Darmstade a aj tam v Reale či Lidly sú ceny porovnateľné jak na Slovensku v Žiline či Bradavici?
                      Pamätám, že pred 5-6 rokmi som chodil do reštiky v Niederösterreichu na Menü za 5,9 Euro (bez nápoja a tringeltu) a najedol som sa dobre a dosť, ale aj tie časy sú už dávno v prdeli. Za 5,9 Euro-rubľa je teraz tak max. nejaký sendvič abo cigánsky hamburger (čítaj kebeb). Ostatne tieto báchorky som sa napočúval od ex-kamoša na výške, lebo on chodil v lete furt na brigádu na Čechy a to bolo furt: „Obed s pivom za stovku aj s tringeltom…..lacné pivo, parádne pivo, všetci sú tam kamoši…..fajne pekné baby čo nerobia drahoty“. Pár rockov po ňom som chodieval na Čechy pracovne aj ja a okrem dobrého piva (ale nie každé) tam z toho čo on ospevoval nebolo.

                  2. V Reichu nebo Rakousku je to ovšem tak, že diplomovaný sestry maj v poměru k průměrný mzdě mnohem vyšší plat než u nás. A s nadprůměrnou mzdou se tam žije dobře. Tam je problém v tom, že ty příjmový nůžky tam jsou mnohem víc rozevřený než u nás a na průměrnou mzdu nedosáhne mnohem víc lidí než u nás. Ti co mají průměr či nadprůměr jsou na tom ale zase mnohem líp než lidi s průměrem či obdobným nadprůměrem u nás. Samozřejmě největší terno je bydlet na čáře a dojíždět, to se vyplatí i za německý podprůměr. Ale zrovna kvalifikovaný lékařský personál je jedna z mála profesí kde se i kompletní emigrace na západ jednoznačně vyplatí. To neni jako jet do Hamburgu do přístavu kuchat ryby nebo ve Weidenu prodávat v Aldi.

                    1. U felčara určitě, sestry jsou na tom přece jenom poněkud hůř, a je tam větší konkurence dál od východu.

                    2. samozřejmě že na tom sestry nejsou tak dobře jako doktoři, taky maj mnohem menší nároky na vzdělání a atestace. Ale konkurence z východu jim platy moc nekurví, oni maj velmi silný odbory a profesní komory, to neni jak ty prodavačky nebo hajzlpuceři. Ale bavíme se o diplomovaných sestrách, ne o těch slečnách co ve špitále převlíkaj postele a roznášej jídlo.

                    3. shane
                      14.12.2019 v 17:24

                      Pokaváď se bavíme vo *diplomovanejch* sestrách, tak to se jim moc nepovedlo s tou třídou 7-8, co?

                    4. a ty jako myslíš že ji hned po škole pustěj k něčemu náročnýmu? Krom toho o sedmičce jsem nic nepsal

                    5. a ta platová třída se určuje podle NEJTĚŽŠÍHO pracovního úkonu.

                    6. shane
                      14.12.2019 v 22:05

                      Třída se určuje jaksi hlavně podle vzdělání, který určuje co může vůbec dělat, a pak teprve podle úkonu. https://kupnisila.cz/plat-zdravotni-sestry/ Praktická je uzamčená, všeobecná začíná výš. S ohledem na delší studium má i delší uznatelnou praxi a vzhledem k nedostatku ji zapojí celkem rychle ;-)

                    7. Vzdělání může být určitá prerekvizita, ale především záleží na pracovní pozici dle katalogu prací a tomu přiřazené platové třídě. Ve zkratce – pokud jsem zařazen na práci kde je postačující vyučenej a tomu odpovídající platová třída 6, tak i když budu mít vejšku se třema doktorátama, tak nic jinýho než tu šestku nedostanu, pokud se neposunu na jinou pracovní pozici, která tu vejšku zohledňuje. Pokud má pracovník nižší vzdělání než je potřeba, tak v určitých stanovených případecgh může zastávat pozici s požadovaným vyšším vzděláním, jen se mu podle nějakého klíče krátí platové stupně, pokud ale má vyšší než je na danou pozici třeba, tak nedostane navíc ani korunu. Opravdu to není tak, že údržbář s vejškou je v jedenáctce, zatímco jeho kolega s výučákem je na pětce.

                    8. shane
                      14.12.2019 v 22:27

                      Akorát že vejškáč nebude obvykle dělat údržbáře, pokud současně s tím tabulkově chybí několik stovek až tisíc vejškáčů ;-)

                      Zrovna tak všobecná sestra nebude dělat práci praktické v momentě, kdy jich hromady chybí.

                    9. No, ono to bude v reálu tak, že bude prvních pár let zařazená jako praktická, ale bude dělat práci všeobecné. Ostatně je to fuk, ani v tý desítce nejsou na spodních příčkách nijak závratný mzdy.

                    10. shane
                      14.12.2019 v 22:39

                      Většinou mají nějaký praxe už při škole (jak to funguje – esli to je dohozený ze školy, nebo si to shání samy, netuším, ale je to tak).

                      Vono jaksi obecně ti nikdo nedá pade dyž vylezeš ze školy s maturitou nebo nějakou VOŠkou, a obávám se, že takovej materiál nedostane kdovíjakej randál ani v Reichu – esli je tam vůbec vezmou. Není to tak že tady je pošlou dělat kartotéku, než si naženou „praxi“, a v Reichu by hned nastoupily jako zástup vrchní sestry nebo asistence u operací, žejo. A kdovíjak na tom vůbec tyhle jsou s jazykama, možná nějaká angličtina, němčinu nejspíš na školách brzo zakážou, dyž to všechno zdrhá tam :D

                    11. Praxe při zaměstnácí se sice počítat může, ale jde max o měsíce a to je moc nevytrhne. Praxe v rámci školy se obvykle taky nepočítá, bere se to jako studium.
                      O tom jak to chodí v reálu by měl napsat nějakej insider. Já sice vím poměrně dobře jak to chodí v rozpočtový sféře všeobecně, ale mám známý spíš v silovejch složkách – policie, MP, armáda a justice a tam to funguje trochu jinak. btw, co jsem slyšel o zdravotnictví, tak běžnej vejmrd jsou částečný úvazky, kdy sice papírově jsi třeba v desítce, ale máš to třeba jen na půl úvazku.

                    12. shane
                      14.12.2019 v 22:58

                      Jo, tuším že někdo tehdá psal že nějaký to vyspávání na služebně je prej tandlencta pohotovost a až dyž něco fakt dělají, tak se jim počítají hodiny. To už je slušnej výmrd.

                    13. btw, studium se do praxe obvykle nepočítá, pokud to není odborná příprava v rámci zaměstnání. Ta se ale zase obvykle neuznává jako vzdělání ale jen jako odbornost. Takhle to maj třeba vyšší soudní úředníce – Po nástupu do zaměstnání (požadavek minimálně maturita) je pošlou na (tuším) tři roky do Kroměříže, což maj placený jako odbornou přípravu a maj to zakončený nějakou služební zkouškou. Celá ta opičárna je co se týče náročnosti zhruba na úrovni bakaláře, nicméně se jim to jako vysokoškolské vzdělání nepočítá, takže pokud nechtěj bejt krácený na platovym stupni(jsou zařazený tušim v jedenáctce, což je už VŠ třída), tak si musej navíc dodělat minimálně bakoše. Nicméně se jim to vzdělávání počítá do praxe, protže jsou během něj zaměstnanci justice. Pokud ale nastoupí jako bc nebo mgr, tak se jim předchozí VŠ vzdělání do praxe nepočítá a to ani v případě že mají magoše z práv a teoreticky tedy mnohem kvalitnější vzdělání v oboru než je ten dotyčnej kurs.

  3. Povolení pro hadr na hlavě není žádná svoboda, nýbrž z valné většiny povolení pro vylízanýho fotra nutit dceru bejt v těch hadrech zakuklená celej den, bo jináč by ji fotr nebo brácha kvůli svý cti taky mohli udělat něco nepěknýho.
    Ostatně, kdyby se dodržoval zákon o církvích, konkrétně paragraf 5, tak už islám dávno stojí mimo zákon. Ale z nějakého záhadného důvodu jsou si někteří před zákonem rovnější.

  4. Ano, problém současné „demokracie“ je v tom, že je už dávno zase totalitní – dnes už není těžké si představit, že někdo, kdo má názor, že čůrat se má jen v sedě toto prosadí do zákona. Úředník chce přikazovat a zakazovat naprosto vše – neexistuje pro něj hranice, za kterou nepůjde.

  5. Je tedy dle logiky soudu možné chodit do školy v oblečku Ku-klux-klanu?

  6. To jistě není – klíčové je zde slovní spojení „logika soudu“ (ještě hůře po/uchopitelná než pověstná „ženská logika“ – obecně logika s přívlastkem je vždy podezřelá)…

    1. Patřilo pod hrošana – jhk…

    2. Co přívlastky „výroková“ či „predikátová“?

      1. Touché – zobecnil jsem příliš, mělť jsem na mysli toliko přivlastňovací přívlastek…

  7. „Řešení tedy nespočívá v donucení všech škol k plošné akceptaci hidžábů. Řešením však také není donutit školy k jejich plošnému zákazu. Ani jedno nic neřeší, obojí omezuje něčí svobodu, a tím pádem i stupňuje napěti ve společnosti.“

    Jak nošení hidžábu omezuje svobodu (například) ostatních lidí ve třídě?

    „Nemělo by existovat centrální rozhodnutí o tom, zda se ve školách smějí či nesmějí nosit šátky. Něco takového by si měla mít možnost rozhodnout každá škola sama za sebe“

    A neměla by škola (stejně jako ministerstvo atd.) v první řadě otázku „šátek ano, či ne“ zcela ignorovat, tedy přenechat toto rozhodnutí výlučně na každém jednotlivci? (Pokud šátek nepředstavuje praktickou překážku při vzdělávání.)

  8. Můžeme nosit rukáv se svastikou?

    1. zřejmě ano, pokud se ta ideologie zaregistruje jako náboženství – ách jó, je mi z toho světa nějak čím dál víc „blivno“

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017