Geront evil control & management - zpět na článek

Počet komentářů: 228

Přidat komentář
 1. Chtel bych se autora clanku zeptat, jak to presne mysli s tou „zakazanou kazetovou munici“.
  Respektive, proc by mel nekdo v USA resit, ze si ji nekdo jinej zakazal, pokud by se takova munice mela pouzit v konfliktu, ve kterem ZADNA ze stran konfliktu takovou munici za zakazanou nepovazuje.
  Nebo ti jako ze hrozne vadi, ze by to bylo pouzite proti tvym uzasnym Rusakum? Hmmm, no, to maj blby, kdyz sami pred tim rekli, ze je tato munice pro ne naprosto OK a nevidej duvod ji zakazovat…. Njn, chteli to, maj to mit.
  V cem je kurva problem?
  Atd atd.

  1. Problém je kurva v tom, že se Ušáci stylizujou jako avantgarda dělnické třídy, tedy pardon vůdčí stát lidských práv. A působí trošku divně, když na jednu stranu mávají duhovou vlajkou a brání buzeranty před jakoukoli křivdou, a zároveň po světě trousí nášlapné miny i kazetovou munici, která zabíjí bez rozdílů gaye, lesby i jiné úchyly.

   1. Tohle jsou oddělené věci. Nicméně i tak působí trapně, když země, která za použítí různých vojenských prasáren tahá lidi k Haagu nebo do těch zemí rovnou vpadne najednou bouchne na trh něco podobného.

    Připomíná mi to rozhořčení Britů za Velké Války na tím, že Hunové použili nelidský barbarský plyn, načeh ho oni sami o chvíli později použili taky a nikdo neřešil že to museli vyvíjet a vyrábět stejně dlouho a v podobném množství.

    1. Stejně tak Němci bombardovali města ze vzducholodí a velkoletadel, používali plamenomety či plyn, a protestovali proti americkým zákopovým brokovnicím.

   2. Ono jde spíš o to pokrytectví. Před rokem řekla mluvčí Bílého domu, že když Rusko použije kazetovou munici, je to válečný zločin.
    Ale teď, když už ve skladech nic jinýho nemaji, tak jim tu kazetovou munici klidně pošlou a už jim to jako válečný zločin nepřipadá. :-D

    1. Kdybych pánové před vás postavil kazetové bomby, ale dvě naprosto stejný kazetový bomby, a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší, co?

    2. Válečný zločin z podstaty nemůže být CO-submunice samotná, ale KDE-že s takovými efekty se nesmí používat ve městech, pokud uživatel nedovede před tribunálem obhájit „vojenskou nutnost“ že to nešlo jinak a lépe nějakou normální municí, aniž by měl výrazně vyšší ztráty, protože jinak je to válečný zločin tzv. „indiscriminate shelling“:
     https://ihl-databases.icrc.org/en/customary-ihl/v1/rule12

     V tomto kontextu Ukrajinci slíbili na papíře USA, že kazetovou munici nebudou používat ve městech, tak uvidíme… Naopak pokud mě paměť nešálí, o válečných zločinech se někteří vyjadřovali výslovně v kontextu ruských kazetových Smeršů zapíchlých do chodníku na sídlišti v Charkově apod.

     Kazetová munice není, narozdíl od např. fosforové s oblibou a vysoce veřejně používané ruskou stranou v Bachmutu a loni v Severodoněcku aj., předmětem žádného dodatkového protokolu Ženevské konvence pro svou nehumánnost – že by způsobovala „superfluous injury“, tedy ohavná zranění v duchu původní Ženevské dohody. Je jím čistě z důvodu poválečného odstraňování nevybuchlé munice (UXO), kde jelikož zmetkovost kazetové munice dříve běžně dosahovala 40%, úmluva o zákazu kazetové submunice na ni nahlíží jako na protipěchotní miny.

     Tomu se USA brání tím, že jejich nejnovější kazetová munice má údajně zmetkovost pouhých 3% – protože Obama před lety zakázal a nařídil vyřazení a zničení všeho, co se nevešlo pod limit 1% zmetkovosti:
     https://www.globalsecurity.org/military/library/policy/dod/d20080709cmpolicy.htm
     Na což MIC reagoval tím, že 1% zmetkovost je technologicky nemožná, ale do 3% se s dostatečnými lopatami peněz vejdou. Poslední americké skladové zásoby kazetové munice s vyšší zmetkovostí měly být podle rozkazu Obamovy administrativy zničeny v roce 2018. Opět – uvidíme…

     1. Sice je dnes vše rychlejší, ale nesoudí se henty válečné zločiny těch pro prohráli a přežili až po skončení války těmi, kteří přežili a zvítězili. Zatím není jasné, kdo vyhrál ani jestli to vůbec někdo přežije a pokud přežije, zda bude nebude mít jiné starosti než nějaké procesy.

      1. Masirka se musi provadet prubezne, protoze prubezne ubyvaji penize a prubezne zacinaji lide remcat. Napriklad nam prubezne chybi zajemce o organizaci ZOH v roce 2030, prej si ma MOV polibit prdel, protoze je krize a nikdo nechce vyhazovat penize. Tak takto, bychom to soudruzi ani na te UA nevyhrali! Takhle teda ne! Je potreba se na veci divat tak nejak politicky. I na ty kazetove bomby.

       1. Ohledně těch peněz:
        https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-komentar-karty-ne-jen-hotovost-cesi-odiraji-svou-zemi-a-sebe-navzajem-233733
        Nedělá to jeden, nebo dva – postupují tak úplně všichni, kdo mohou.
        Protože vidí, jak se s daněmi zachází a k čemu se používají. Ten poslední odstaveček článku, už několikátý ztopořený slaměný panák autora, ten trčí až sem.
        Když si to pročtete fakt celé, tak taky uvidíte toho autora jako naivního libtarda?

        1. Vláda teď musí jít bankám na ruku, protože zrušením EET tyto přišli o transakční peníze a zmatenou investici do terminálů.

        2. servisdok:
         „… autora jako naivního libtarda?“
         – – –

         On ten autor napsal mj. i tohle:

         >> Havel bývá … vysmíván, coby naiva, … se jeho odpůrci mohou v tichosti zalknout záští, je-li nyní Havel zmiňován jako pilíř Evropy…

         My ostatní můžeme být na tohoto pragmatického snílka, k jehož myšlenkám i dnes, jedenáct let po smrti, vzhlížejí nejen evropské elity, právem hrdí. <<

         * * * * *

         Takového pana žurnalistu považuju za libtarda…

         :OD

        3. Ten Stránský je král čuráků.

         1. Tim clankem se rozhodne pasoval do vyssi slechty. Ale jsou i vetsi sibri.

     2. Jen bych rád podotkl, že si mnozí odborníci chronicky pletou fosfor a termit.

     3. Použití clusterů je dokumentováno pouze na pvo a zaminovávání obranných postavení. Proti pěchotě zatím nikoli.

     4. On už je expret i na kazetové munice. Hustý.

  2. Nějak jsem si nevšiml, že by D-Fens rusákům jakkoliv fandil nebo, že by pro něj byli úžasní.

   Kde vás vyrábějí? Je vás na Netu spousta, tak si říkám, že ty gaučové boty kdosi kdesi seká jak Baťa cvičky…

   1. Kdo by rusákům fandil? Takovej tady neni nikdo. Ale různý primitivové neumějí nic jiného než nálekovat třídního nepřítele, pokud se dočtou něco, čemu nerozumějí.

    1. Doporučuji, abyste mluvil výhradně za sebe, nikoli za ostatní. Pokud tedy nejste Vy pan Nikdo osobně. :-)

     1. Copak, poznal jste se?

      1. Vy musíte být učiněný Sherlock Holmes – a to jsem se to v mé odpovědi fááákt snažil skrýt… :-o

  3. Zbytečně si nabíháte býti smečován.
   Je sice pravda, že fandové Ruska si – vzhledem k tomu, že samotná Ukrajina by proti Rusku neměla šanci – mohou dovolit hlásat neutralitu a svoje sympatie k touženému osvoboditeli od západní dekadence nepříliš dovedně tajit.
   Ovšem to neznamená, že fandou Ruska je automaticky každý neutrál. Ti mohou mít svoje důvody od upřímného pacifismu přes následování někoho, komu věří až k jednopytlování obou válčících zemí. Osobními útoky je nepřesvědčíte.

   1. A už jste někdy potkal nějakého skutečného fanouška Ruska (toho aktuálního, sovětské přátele soudruha prezidenta nechme stranou). Pokaždé, když někdo ve veřejném prostoru nadává na vládu, na EU nebo woke sračky, je to přítel Ruska.
    Myslím, že skuteční přátele Putinova režimu se mohou scházet v jedné hospodě a zbytek, co by si přál nějaké vítězství za cenu zmenšení ukrajiny to hládá kvůli tomu, že mu je to u prdele a vadí mu válka a její průvodní jevy jako takové.

    1. popravdě netuším, jestli to jsou skuteční fanoušci ruska (jakkoli se k tomu někdy i explicitně hlásí). většinou jsou to takoví zmatení zapšklí troubové (bez ohledu na jejich případnou vysokou kvalifikaci v nějakém „řemesle“).

     1. Klidně budu zapšklý trouba, ale současné západní elity upřímně nenávidím a s vývojem nápadní civilizace naprosto nesouhlasím, migrací a islamizací počínaje a genderma a grýndýlama konče. Doufám, že až NATO prohraje na Ukrajině, tak se snad alespoň někdo chytne za nos a pochopí, že to takhle dál nejde. Jako to měl SSSR s Afghánistánem.

      1. Já jsem prozápadní až do morku kostí. Naprosto vážně.

       Má to jediný předpoklad:
       V USA u moci nějaká nová verze Reagana, v Anglii Thatcherové, v Německu Helmut Kohl v2.0 atd…

       Ta současná banda levičáků způsobila, že žádný Západ aktuálně neexistuje. Jen bolševický bordel.

       1. Já samozřejmě taky. Je strašně smutné, když komunisté mají rozumnější názory než takzvaná pravice.

      2. I když rusko na Ukrajině upachtí nějaký vítězství, na Západě se nestane nic. Proč? Protože Západ na Ukrajině nebojuje. Jen posílá Ukrajincům zbraně a peníze, takže pokud Ukrajinci vyhrají, tak samozřejmě stateční Ukrajinci vyhrají jen díky Západní podpoře, zatímco kdyz prohrají, tak to znamená, že ti zkorumpovaní lemplové to prosrali, navzdory tomu, co pro ně Západ všechno udělal.
       Každopádně USA, EU a NATO budou z obliga a i nadále si udrží své morální výšiny. Takže děláš rusákům vola úplně zbytečně.

       1. @ shane

        Vojna je jako láska, každý kdo do ní vstoupí, musí počítat s tím, že bude zraněn. – Jaroslav Hašek

        A speciální pro Šejna: „Nikdy nevíš, co se stane, když začneš mluvit.“

        1. A to byla myšlenka dne Otce Fourata.

         1. @ shane

          Vidím, že vše je při starém. Tvůj policejní parťák umí číst a ty umíš psát.

          Takže ne, není tomu tak. Myšlenka dne není Otce Fourata, ale Jaroslava Haška, ty snaživý debile.

       2. To je jedno. Jasně, že to asi ustojí, peněz a mediální síly mají dost. Ale pokud Západ vyhraje, nestane se nic zcela jistě. Pokud prohraje, je alespoň malá šance, že by se věci mohly změnit k lepšímu. A když už nic, tak bych si alespoň užíval protáhlé ksichty jako po brexitu nebo po vítězství Trumpa.

        Když už někomu dělat vola, tak radši Putinovi, než senilnímu očichávači holčiček.

        1. Kovit byl (a jeste je) vyrazne vetsi pruser a nikde se o nem radeji nemluvi. Valka na UA skonci uplne stejne. POkud zapad neco slozi, pak to bude ztrata zdroju a trhu a nasledne jeho vlastni rozklad diky pokrokovym idejim. Neco, jako Rim 2.0

         Neumim odhadnout, jak dlouho to ovsem muze trvat. Taky jsem si neumel predstavit, ze mi ze dne na den zakazou cestovat do jinyho okresu a obracene zase, jsem si loni v breznu myslel, ze na UA to skonci behem dvou mesicu, at uz kapituluje kdokoli.

        2. Jak by případné ruské vítězství na ukrajině mohlo otřást současnými gryndýlskými a woke nesmysly, by bylo zajímavé se dozvědět. Jakým způsobem by to prokázalo pitomost zmíněných ideologií? Žádná souvislost tam není a přát nějaké napadené zemi porážku kvůli pocitu zlomyslnosti vůči někomu jinému je dost eklhaft.

         1. On pise ‚mala sance‘. Treba diskreditaci zdroju. Ale ja osobne na toto neverim. Mainstream je podobne jako Petr Pavel – totalne splachovaci a prizpusobi se promptne kazdemu rezimu a situaci. Takovejch valek, jako je ta na UA jen za posledni stoleti byly desitky. A rozhodne to se zapadem nehnulo. Vietnam byl vetsi pruser a nic. Rosada na orloji a jelo se dal. I ta Nikaragua byla USA bliz a prd. To by Washington musel byt misto Presova a i tak bych nejake zmene nedaval velkou sanci. Pokud se neco na zapade zmeni, pak jedine, kdyz prijde impuls zevnitr.

          1. Spíše vymyšlená šance, protože jak by výhra Ruska došplíchla až na wokeismy a greendalismy, je ve hvězdách. A kvůli tomu nepomoci (k tomu ještě jen materálně) někomu, kdo byl napaden, obětovat ho? A na konci září zas smutně si povzdychnout, jak se na nás tehgdy všichni vykašlali?
           Ostatně, zrovna Německo na začátku války se moc do pomoci nehnalo, vždyť mu to bořilo jeo plynové bábovičky, podpůrnou součást to greendealové mánie. Když by Rusko vyhrálo, tak by se chvíli vedly moralistické řeči, ale plyn by vesele proudil a další zelená pětiletka by byla zajištěna.

          2. Podle mne, zasadni problem nasi podpory UA je v tom, ze nemame stanoven realny a dosazitelny cil. Pokud bychom ho meli, pak samozrejme kazda podpora v techto mezich ma svuj smysl a efekt.

           V soucasnosti je to jen dira na penize, bez viditelneho efektu pro danove poplatniky. Ta chyba ale neni v Ukrajincich, ta je samozrejme v nas.

          3. Cíl se IMHIO podařilo naplnit už dnes, agrese se hodně, hodně prodražila, jak materiálně, tak lidsky. Nechat ji projít jen tak, tak už ted Kreml vybírá, jestli jsou nesnesitelní fašisté v Pobaltí nebo ve Finsku, Polsku…. Že s jídlem roste chut a úspěch povzbuzuje, jsou trvale platné principy.

          4. Pokud stanoveny cil nevede k ukonceni utrpeni Ukrajincu, pak je ten cil spatne zvolen. Tedy… z moralniho hlediska. Pokud se na to divame ciste materialne a na zivoty Ukrajincu sereme, pak je samozrejme mozne, ze fura cilu se plni, Pan Strnad si nad plnenim cilu urcite nestezuje, napriklad.

          5. Tak teď trotlové vyhlásili, že UA vstoupí do NATO, ale po válce. To bude Putin celý žhavý tu válku ukončit.

          6. Treba konecne prohlasi, ze to valka neni, ze jde jen o specialni vojenskou operaci.

          7. Utrpení Ukrajinců by se zmírnilo či zcela zastavilo, kdyby nedostali pomoc? Je hezké , jak se obhajuje nepomoc někomu, dko evidentně a výslovně pomoci chce, prý nepomoc pro jeho dobro. NA podzim roku 1942 se taky nepodařilo ukončit utrpení obyvatel SSSR, měly se dodávky proto stopnout?

          8. Mirek F.
           12.7.2023 v 11:34

           výslovně pomoc sce, jo? no tak je naprosto jasný, že oligarši a každej, gdo může, si tam chce nahrabat ty beztrestně naposílaný bambiliardy k hovnu

           co to má společnýho s nejakým panem ukravínou nebo tím, co scou/nescou lidi (keří, ti, co hlasujou nohama a po milionech utíkají na všechy strany, než aby zdechli negde po pár tejdnech jako kanónfutr? :o)), nechápu

          9. Takže nesrovnatelně silnější SSSR nezaútočil na Finsko celou studenou válku (a ani v roce 1944 neobsadil celé Finské území, i když mohl), a teď by útočil Putin.

           I kdyby obsadili celé území Ukrajiny (pokud jim o to kdy šlo), měli by velké problémy s pacifikací nepřátelského obyvatelstva, guerillovou válkou i s tím dát do pořádku ukrajinské hospodářství, infrastrukturu… Práce na dvacet let minimálně.

          10. Vynech to… tyhle spekulace ‚Putin by udelal‘ jsou uplne mimo misu. Nikdo nevi, co udela Putin za mesic na Ukrajine, ale zato vsichni vedi, co udela za rok, nebo dva. Leda kulovy s prehazovackou. Putin horko tezko drzi jednu tisicikilometrovou obrannou linii a podnikl by utok na Pobalti, nebo dokonce Stredni Evropu? Ti Nostradamove si uplne serou do huby.

           Vubec nema cenu resit. Fakt ne.

          11. A proč má problémy, proč ještě Ukrajinu nepřejel? Ano, protože Ukrajina dostává masívní pomoc a díky tomu je schopna se bránit.
           Je až dojemné slyšet ujištování, že Putin by opravdu, ale opravdu dál nešel, tak co bychom zbytečně zbrojili, co bychom napadenému pomáhali… jenže s jídlem roste chut a zbabělost oponenta vyvolává touhu zkusit si to znovu.
           K tomu Finsku, v roce 1944 měl SSSR prioritu Berlín a ne se prodírat karelskými lesy a bažinami. Jestliže byla dohodnuta a dodržována finlandizace, tj. polozávislé postavení, neměl důvod.

          12. Re: Mirek F.12.7.2023 v 11:56
           Muzes se orientovat i na Jemen, tam je mrtvych jeste vic a Saudove rozhodne nenapadli souseda poprve. Nechapu, proc netece nase pomoc i tam. Par desitek miliard urcite najdeme. Ted jsme odkejvali cca 160 miliard rocne do zbrojeni pro NATO, tak se rozsoupneme jeste vic. Rusove nam sice otevreli oci, ale ted je potreba se do toho poradne obout!
           Btw, ja nerikam, co by Rus neudelal, ale smeju se tomu, co by pry Rus udelal. To jsou pindy jako ‚Amici jsou kurvy, rozesrali skoro 40 konfliktu jen za poslednich 80 let, tak se musime proti nim taky opevnit!‘ Rozhodne toho napadli a rozmrdali vic, nez Rusove a presto jsem v klidu. Ne proto, ze jsme jim vlezli do prdele. Amici by nas uplne v klidu nechali sesrotovat, jako ty UKcka. V klidu jsem proto, ze jsou to zvasty – dokud neni realny motiv, tak jsou to jen zvasty. Franta ma ocas a proto Franta muze omrdat pul dediny. Jasne.

          13. pre Sysop 11.7.2023 v 9:07
           Ak napadne ZSSR strednú Európu tak to sme v kľude nie? Šak my sme tá zaostalá východná Európa ako to radi vravia na tom úžasnom západe.
           No ale tak ma teda napadá jedna otázka de facto spojená s minulosťou: mali sme vtedy kapitalistický Západ a komunistický Východ a bolo to jasne a „definitívne“ rozdelené a označené. A kde do prdele je teda ten Stred?

          14. Re: SatanOkkY12.7.2023 v 12:32

           Evropa nema ujasneny, kde vubec prechazi v Asii, kde vlastne ma svoji nejvyssi horu, ale chtel bys hledat stred? My se tady budeme motat mezi vychodem a zapadem podle toho, odkud zrovna foukne vetsi smrad. Nic vic.

          15. Porážka Západu na Ukrajině bude obrovská ztráta prestiže i důvěryhodnosti. A vzhledem k tomu, že současné liberální elity dají především na dojem, na ty správné postoje a názory, bude z toho rozsypaného balíčku karet celkem problém dát dohromady nějaký nový domek.

          16. A jak se to promítne do GD a W, jak prosím? Jakým vzpůsobem se zdiskreditují? Používat intenzifikátory typu „obrovský“ je působivé, ale argumentačně opominutelné. Spojitost tam není. Anebo, když budu podobně básnit, tak mohu napsat, že by to prokázalo, že zbraně jsou fuj, že je třebas více lásky, pravdy, že je třeba alespoň trojciferného počtu pohlaví, o zavření atomovek nemluvě.

          17. Podle mne, i pokud by Rusove vyhrali (a zapad to jako vyhru uznal – SciFi), pak se u nas nezmeni vubec nic. De facto se vyzkouselo, ze:

           – lidi si nechaji do hlav namlatit jakoukoli propagandu
           – lidi se nechaji ojebat o jakekoli penize a zasekat do jakychkoli dluhu
           – lidi to u voleb zase nahazou tem, co nejvic lzou.

           Co z toho je proti GD, wokeismu a dalsim srackam? Imho nic.

          18. Ale pořád by alespoň část voličů mohla pochopit, že Západ nejde dobrým směrem. I za covidismu už těch lží, hysterie a manipulace měli lidé nakonec dost a nepřekrýt to všechno válka, bylo by to ještě zajímavé.

          19. Lidi si budou myslet, že bud měl Ukrajině pomáhat více nebo vůbec. Jakým způsobem se to promítne do zvrácení Green Deal a Woke?

          20. Vetsina lidi si bude myslet to, co jim natluce do hlav nase propaganda. Nic vic. A propaganda je kurva opatrna, aby lidem treba jen poseptala, ze GD je picovina, Woke je cesta do prdele a Kovit byl jeden megapodvod.

           Jak rikam – pokud vubec nekdy dojde ke zmene, pak proto, ze tento system se sam zhrouti. Je to tak velkej kolos, ze organizovana sila na nej neni a to, co by bylo, na to nestaci. Lidi jsou hlavne lini, takze budou cekat, az ‚to nejak dopadne‘ a ti, co toci klikou, jsou opatrni, aby lidem neuschnul omastek na tlame.

          21. Ale oni to chápou, aspoň někteří. Jenže pak řeknou „když ty druhý jsou ještě horší“ a dodají něco o Babišovi, který zavinil covidovou pakárnu.
           Nebo uznají, že vláda dělá okotiny, ale hodí to na Piráty, protože ti přece… Mám něco takovýho v rodině.
           Výsledek je, že to stejně dost z těch, co „pochopili“, hodí aspeňákům.

          22. Jaká zase ztráta prestiže? Proč? Zapad tam NEBOJUJE. Když dostane Vémola v MMA na budku, bude to ztráta prestiže pro jeho sponzory?
           Západ ztratí prestiž jedině v případě, že by se po porážce Ukrajiny začal okamžitě lísat k Rusku, odvolal sankce a nastavil bříško. Zkratka, pokud by Západ PROHRÁL v obchodní válce s Ruskem.

          23. Tak nulová šance je vlastně taky „malá šance“, když už budeme slovíčkařit :)

          24. Pokud budem slovíčkařit, nula není méně než třeba 0,1 nebo 0,00000001. Nula je kategorie sama o sobě. To je něco zcela jiného než méně anbo více. Stejně tak nekonečno není víc než jakékoliv číslo. Jde o jinou kategorii. Totiž o mohutnost množiny. A to se může sakra lišit. Můžeš mít nekonečně malé množství různého druhu, přesto ta různá malá množství nebudou souměřitelná. Čistě materiálně vzato se velmi malá množství chovají jako něco kurevsky velkého. Což by ti vlastně nahrávalo …. :-)

    2. Asi jo, asi jsem už potkal či viděl. Zejména jsem se bavil, když na jedné jarní demošce Rajchl mohutným hlasem zvolal, jestli je tam někdo proruský. Tak to byly nervy, to fakt nikdo nečekal, že se ozve mohutné NE :-). Důvody pobavení vysvětleny v příspěvku předešlém.
     Neobyčeně prozíravý postoj – dejme uchvatiteli to, co chce, tak se vyhnem válce/válka skončí – je zejména v zemi dodnes kvílející nad „mnichovskou zradou“ sice k pozastavení, ale budiž, je to prostá nepoučenost/itelnost či prostě stupidita.
     Na vše troje jmenované nadávám také, párkrát jsem byl fanatiky z opačné strany za Rusáka označen, ale blbci jsou na obou stranách. Je naštěstí dost lidí, kteří nemusí ani hovězí nápady brusele ani nehodlají přehlížet kremelskou agresi. Špatné je, že až přijde k volbám, tak koho pak volit, koho??? Zas menší zlo? Nebo nějaké skvělé teoretiky bez schopností se prosadit v reálu?

     1. No mě je tedy posouvání hranic ve stepi upřímně u prdele, zejména když ty hranice namaloval nějaký ichtyl čistě kvůli administrativě podobně jako v Africe. Tohle je poměřování pindíků mezi Kremlem a Bílým domem, kde jim všichni hrajeme jen užitečné idioty, zejména ti mrtví branci a civilisti. Pokud obchodujeme se zeměmi jako Čína, Katar, Saudská Arábie atd, nevidím důvod nebrat suroviny z Ruska pokud je to výhodné pro nás. Jestli Rusko bylo a je taková strašná hrozba, proč kurva nemáme žádnou relevantní armádu a ani neplníme podmínky členství v klubu, který by nás údajně měl chránit? Připomíná mi to ratlíka, co štěká na kdekoho a spolehá na plot a pak zjistí, že je v plotě díra a uteče. Menší zlo nevolím už leta a pokud tu vyvstane síla, která nebude mít nic společného s Andrejem ani Pětikolkou, tak je klidně vyzkouším, bez ohledu na to, co na koho lepí media.

      1. Ale jo, v roce 1938 se taky divili, proč by se měli angažovat kvůli nějakejm hranicím kdesi na východě, dyt je to vlastně jedna banda. Pozitivum je, že nepoučitelnými je naštěstí jenom pár lidí, at už to zakrývají čímkoliv, zejména sice mimozní, ale oblíbenou rozprávkou o proxy válce.
       Větší armádu mít nemusíme, právě proto, že jsme v NATO.

       1. A jak nás NATO chrání před muslimskými migranty?

        1. Na muslimské migranty, kdekoliv, stačí policie. Pokud bude konat. Bohužel je to ve většině zemí taknějak zakázáno.

       2. Historie není jen rok 1938. Co takhle rok 1914, kdy měli všichni hroznou potřebu se angažovat kvůli Bosně, a co z toho vzešlo.
        Mimochodem, v Mnichově se nám dostalo toho, co jsme sami udělali Maďarům.

        1. A vida, už se ospravedlnuje i Mnichov :-). Gró ale bylo jinde, kdo nechce pomoci Ukrajině, protože mír, tak at si nestěžuje ohledně dohody ve zmíněném městě uzavřené.
         V roce 1914 válka vypukla, protože ji hlavně Centrální mocnosti chtěly, chtěly a chtěly. Nikdo v Evropě nebyl nadšený nad vraždou arcivévodského páru, ani v Petrohradě ne, leč poté, co Srbové sklopili uši, přijali skoro všechny podmínky ponižujícícho ultimáta a stejně to Vídni fedrované Berlínem nestačilo a vyhlásila Srbsku válku, tak bylo jasné oč jde. Ale i tak do toho šlo jen rusko, Francii vyhlásilo Německo válku, takže na výběr neměla a Británie měla dost starostí s Irskem, nechtěla se nagažovat, ale pak přišla agrese do Belgie (i když vlastně chcimírové by pomoc napadené zemi neuznali).
         Před muslimskými imigranty nás NATO chrání nijak, protože to ani není jeho úkolem. Blbost či spíše zlý úmysl v pašování připrchlíků je jinde.

         1. Ve Vídni bylo dost lidí, kteří se Ferdinanda rádi zbavili :-)

          A Srbové uši nesklopili. To ultimátum bylo samozřejmě úmyslně koncipované tak aby bylo co nejvíce nepřijatelné, ale Srbové odpověděli tak že sice na tu či onu podmínku přistupují, ale…
          Přečti si tuhle knížku, je tomu věnovaná celá kapitola:
          https://www.databazeknih.cz/knihy/namesicnici-jak-evropa-v-roce-1914-dospela-k-valce-201969

          1. Četl jsem více knížek na dané téma. Odmítnut byl jeden bod, ostatní přijaty. Když by chtěli demonstrovat hrdost, tak by to vídni hodili pod nohy a ne, že většinu odkývají.

          2. Přijaty, ale s podmínkami, tak, aby si moc nezadali. Byli si jisti ruskou podporou a měli přehnané představy o síle ruské armády (nic nového pod sluncem).

          3. Podmínky byly tak neomalené, že by se o tom normálně nemuselo vůbec bavit. Prostě by Bělehrad oznámil, že se se suverénním státem takhle nejedná a měli by pravdu.

          4. A že se jim tak suverenita vyplatila. 600 000 mrtvých, okupovaná a zničená země, spíchnutá Jugoslávie, která nepřežila ani 20 let…

          5. Podmínky samozřejmě přijaty nebyly, jen to bylo diplomaticky podané, autor prvního návrhu ultimáta to nazval mistrovským kouskem. Rakušáci nebyli hloupí, takže zatímco v té odpovědi Srbové například tvrdili, jak nemůžou najít Ciganovice, tak Rakušáci už věděli, jak se věci mají. Kdyby chtěli válku, tak si Kaiser nebude privátně stěžovat, že je jeho rakouský partner hloupý a nemotorný a kvůli němu jsou teď obklíčeni. Atentát byl casus belli a mělo to zůstat mezi R-U a Srbskem jak požadovalo Německo, Rusko se do toho nemělo co míchat.

          6. Oni válku ale chtěli. Proto bylo ultimatum podané tak ostře. Atentát nebyl organizován srbskou vládou, takže důvod války se Srbskem to nebyl. Země Dohody se do války nehrnuly.
           Stačilo vzít srbskou odpověd za závaznou a dle vývoje situace by se vidělo, jestli slib splnění daných podmínek byl míněn vážně nebo ne. Jestliže by nebyl, mělo by R-U rázem v ruce trumfy, které by mohlo ostatním velmocem presentovat jako důvod k tvrdšímu postupu. Protože odstřelování potentátů nebylo oblíbené nikde, tak stát, který by to toleroval, by se ocitl v izolaci. Jenže válčit se prostě chtělo a když by nevyšla tahle záminka, vyšla by jiná.

          7. Mirek F.
           12.7.2023 v 11:50

           Kdo oni? R-U? Jistěže R-U chtělo viníky potrestat, atentát byl přece casus belli, o čem chcete diskutovat. Ale no tak, Dimitrijević aka Apis byl náčelníkem vojenského zpravodajství hlavního štábu, vyzbrojeni byli ze srbských zásob a jak už jsem napsal, o Ciganovicovi ve své odpovědi lhali, uklidili ho do USA a když se vrátil, dostal od vlády odměnu.
           Srbská odpověď nemohla být považována za závaznou, protože v ní lhali a de facto na nic nepřistoupili. Nesmysl, právě naopak, v takové situaci se postupuje rychle, ale R-U bylo pomalé, proto si Kaiser stěžoval na jejich hloupost a nemotornost.
           Podle vaší logiky chtěli válku Srbové, jinak by přece stačilo akceptovat návrhy a udělat maximum, aby vypátrali a potrestali viníky zločinu a všechny, kdo o tom věděli, je přece správné vyšetřit takový zločin, tak v čem byl problém?
           Rusku a spol. do toho sporu vůbec nic nebylo a atentátníky a Srbsko nikdo nenutil udělat to, co udělali, ledaže by to byli oni, kdo chtěli válku, že?

         2. Mirek F.11.7.2023 v 9:01
          Vstoupím do toho, neb už to nevydržím.
          Kde ve větě Mimochodem, v Mnichově se nám dostalo toho, co jsme sami udělali Maďarům. vidíte obhajování Mnichova?

       3. Mnichov byl z pohledu Británie jen update poválečného uspořádání. Prostě 1918 zapomněli říct, že sebeurčit se mohou všichni kromě Němců a Maďarů. A ti teď přišli na řadu v rámci principu který jsme sami uvedli do praxe. (Namaluju si hranice podle momentální mocenské převahy – ať mi někdo s vážnou tváří obhájí vznik Slovensko-Maďarské hranice jinak než, že [tady a teď] silnější pes mrdá)

        NATO a strýček Sam osobně jistě hoří touhou zachraňovat země, které serou na vlastní obranu a neplní ani to, co plnit mají. Je to podobné jako nemít doma hasičák, protože soused nám ho v případě požáru jistě půjčí (pokud ho tedy bude mít, bude mít chuť a nebude ho zrovna používat jinde.)

    3. To je takove obecne klise zoufalcu, ze kdyz nemohou nekomu vyvratit argument, tak ho alespon polepi nalepkami dle sveho gusta, aby ho znemoznili. Klasika – kdyz dojdou argumenty, tak…

     No a pak je sorta tech, co holt maji svet cernobily, protoze jinak ho neumeji pochopit. A tem je lepsi se vyhnout.

     1. prase aby se vyznalo v řazení příspěvků. polepování nálepkami; nepopírám, že západní civilizace blbne z blahobytu, ale furt je to nejlepší místo k životu ano, je těžké skousnout všeliké buzerace, zdanění, vyhazování veřejných peněz za kraviny, ale proti byzanci a notabene číně je to pro normálního člověka je to ráj. a kdo vylévá s vaničkou i dítě, ten je fakt trouba.

      1. Zatím. Trend je ovšem neúprosný. Víc buzerace, víc šílenství, víc chudoby, víc čmoudů. Nebo čekáš od současné věrchušky něco jiného? Jak té naší, tak té evropské, stejně tak americké.

       1. trochu mi připomínáte tu paní, co se rozvádí, protože manžel chrápe a nemá hudební sluch (a je ji věrný, nechlastá, nebije ji, podílí se na domácích pracích, stará se o děti, a vůbec má spoustu kladných vlastností), a touží po náruči souseda, který je vyhlášený ochmelka, děvkař, gambler a násilník, ale krásně zpívá.

        1. To je špatná analogie. Přesnější analogie by byla manžel chrápe a nemá hudební sluch, je věrný, nechlastá, nebije ji, podílí se na domácích pracích, stará se o děti, a vůbec má spoustu kladných vlastností, ale v poslední době se dal k divné sektě, zanedbává práci a domácnost, ze domů bezdomovce a kriminálníky, vypíná topení a požaduje přísný půst 3x týdně, aby se rodina zocelila.

       2. mimochodem sinusoida. krátkodobý trend je jasný, dlouhodobý je oscilace. kontrarevoluce přiměřeného konzervatismu klepe na dveře (a pevně doufám, že tu kartu co se válí na zemi nezvednou jen směšní obzvláštníci *, a že pud sebezáchovy populismem** mají i tradiční strany)

        * jistý kníratý mizerný krajinkář byl dlouho (právem) považován za kašpara
        ** nic proti populismu obecně. jsou ho dva druhy, může to být čistý oportunismus kam vítr tam plášť, ale i naslouchání hlubším společenským trendům.

        1. No, jen aby. Fura ruznych spolecnosti zmizela beze stop. Zadna perestrojka napriklad Babylon nepotkala. Pud sebezachovy je nezachranil.

         1. s tím babylonem je to složitější. on nezmizel do propadla, on se nějak přerodil, proběhla nějaká „invaze“ a „imigrace“, a babylon je tady víceméně furt. a reálně neformálně existoval další dva tisíce let po jeho pádu. ale to bychom oslím můstkem odpochodovali někam jinam.

      2. Nojo, ale to je neco, jako vyrok ‚ta mlada stihla je krasna a pokud takova zustane, bude s ni supr zivot‘.

       Dalsi vec je, ze clovek musi nejprve definovat, jake pozadavky na zivot a svet okolo sebe ma. Zatimco pro jednoho je vrchol stesti byt na Manhattanu, pro druheho domek na Aljasce. Jeden nema problem stravit statni buzeraci, druhy nechce ani telefon.

       1. snášet státní buzeraci není příjemné, na tom se asi shodneme. pro mě je to lepší volba, než být vystaven státní svévoli a nedodržování vlastních zákonů.
        ostatně, i Vy hlasujete nohama, žánop.

        1. Pan Jiří Rohan napsal:
         „Radši mi seberte trochu víc peněz z daní než aby nám Rusáci sebrali úplně všechno.“

         Převzato z diskuse odsud:
         https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-obrana-vydaje-rusko-rozpocet.A230711_175509_zpr_nato_inc/diskuse/5

         1. A to je taky můj spoluobčan

         2. Mimochodem, proč je nutné navyšovat výdaje na obranu a zbrojit, když Rus je už rok úplně v prdeli, nemá ani hovno, Putin má raka a za 3 měsíce je po něm?

          1. protože i v demokratickém státě (kde je většina voličů úplně pitomých) je nutná jistá míra optimistické propagandy (srov. s mírou lživosti propagandy ruské). zaplaťbůh za zastupitelskou demokracii a jistou míru republiky, bezbřehá přímá demokracie by byla děs běs.

          2. Hm, co presne maji treba Svycari se svoji demokracii blbejsi, nez my?

          3. oni to zas tak jinak nedělají. přímá demokracie je fajn ohledně hlasování o závazné instrumentaci státní hymny nebo o názvu stejnopohlavního svazku, ale do „technikálií“ se nepouští nikde.

          4. Oni se Helvíti do technikálií pouštějí právě, a výsledky jsou naprosto tristní: https://www.okoun.cz/boards/emigrace?contextId=2766704#article-2766704

          5. Btw, mezi ruskou a americkou propagandou zadny vyrazny rozdil neshledavam. Lzou obe, az se hory zelenaji.

          6. Jistě. v Rusku i v USA je to přesně stejné. Lze to doložit příkladem: v obou zemích můžete veřejně vyjádřit svůj (ostatně oprávněný) názor, že Biden je senilní blbec a že ostatně byl kretén už zamlada, a ani v jedné z nich za to nebudete nijak potrestán.

          7. To ovsem neni propaganda, zaaano. To bych take mohl prohlasit, ze kdyz v obou zemich prohlasim, ze pohlavi jsou jen dve, tak sedet pujde jen v jedne. A to znamena co? No prd.

          8. Lukas B.
           A odkud znáte ruskou propagandu? Já ji neznám, bo ruská propagandistická média nečtu.
           Předpokládám, že to nemyslíte tak, že o ruské propagandě nás informuje Seznam a spol. Že v našich médiích na toto téma asi nebudou nejobjektivnější zprávy, by nechápal jen idiot, což si o Vás nemyslím.

          9. některá ruská propagandistická media publikují i v našem malém jazyce, předstírajíce konzervativní medium. no a naklikat si na internetech ruskou televizi/rádio opravdu zvládne i skladník ve šroubárně, a ruština (zřetelná televizní/rozhlasová ruština, ne blekotání nejakého ožralého taježníka) je nám, co jsme utrpěli tento cizí jazyk jako povinný, snadno srozumitelná.

          10. Ja nechapu, k cemu je dobre, sledovat propagandu (nasi nebo cizi) a chtit v tom najit neco seriozniho? Respektive… ano, obcas tam daji nejakou pravdu ve stylu ‚dneska prselo‘, aby tim obnovili patinu ‚seriozniho‘ media. Ale nejsem konzument ani bulvaru, ani propagandy. Jde to uplne mimo mne. Co mne sere je jen to, ze na ceskou propagandu musim povinne prispivat, pokud chci vlastnit televizni a radiovy prijimac.

          11. Protože každej ví, kolik stojí toner do tiskarny, ale málokdo zná cenu minometného granátu. Tunelovat erár přes kancelářské potřeby je tak značně složitější.

        2. Ne, ja zatim ziju v Cesku. Jedine, co delam poslednich 35 let je, ze pracuju pro toho, kdo mi vic plati. A u toho neni duvod to omezovat na vesnici, okres, kraj, nebo stat.

         1. třeba byste v ruslandu nebo kitaji měl menší daň z nemovitosti. ale stojí vám to za to? He?

          1. Dan z nemovitosti mne v soucasnosti vubec netrapi. Ale ano, pokud by narostla tak, ze bych za ni daval pulku platu, bezpochyby bych odesel tam, kde takova kurvarna neplati. A urcite by mi to za to stalo, bez ohledu na mistni rezim.

          2. doporučuji poučné čtení o osudech vystěhovalecké vlny, co si v roce 1878 (?, teď si to z hlavy přesně nepamatuji) nekoupili lodní lístek, ale naložili svůj majetek na kryté vozy a vydali se na východ – dobrotivý car jim tenkrát slíbil půdu zdarma a daňové prázdniny.

          3. A k cemu je 150 let stara story? Tou dobou u nas vrcholila vlada Habsburku a v Americe jeste porad zabijeli cernochy ;-)

          4. no, možná Vám je k ničemu. mně připadá poučná. odejít z metternichovského ráje (s drobnými omezeními a s nedostatkem půdy vzniklým přemnožením obyvatelstva v blahobytu, který tady nikdy předtím nebyl) za vzdušnými zámky někam do pudele a tam se stát fakticky nevolníkem (pomiňme že nevolnictví bylo již půl generace úředně zrušeno) a zjistit, že sliby se slibují a blázni se radují je zajímavá zkušenost i po těch letech.

          5. Tak ono to plati vseobecne. Otec meho pradedy to take zkusil za velkou louzi a zpraskany se vratil zpet. Take se nechal zlakat na pudu zdarma, nekde na uzemi Iowy. Pry rikal, ze nemel dost velke lokty a budget na tu pudu zdarma.

           Ostatne, kdyz ja jsem dostal Obcansky prukaz, take mi slibovali neco jineho, nez co zazivam dnes. Dokonce tou dobou se rikalo, ze komunismus je za dvermi a penez nebude treba. Pravda, hotovost asi za chvili zrusi, ale jestli to prinese ten raj, to se necham preqapit.

          6. otec Vašeho pradědy se po svém zklamání mohl vrátit.

          7. Ano, nastesti nechcip hlady. Ale co pradeda vypravel, nic moc to nebylo, protoze nemel ani na listek z5.

           Ovsem podobnou story muzeme jiste najit o uzasnem ziti treba v Jizni Americe, Africe, nebo nekde v Australii. Porad mi unika merito sdeleni. Predpokladam, ze se tady nebavime o oslim mustku ‚cokoli od nas na vychod vzdy bylo je a bude peklo‘.

          8. Poměrně zásadní rozdíly mezi osudy volyňských čechů a libovolné z emigračních vln do USA si lze dohledat v historii. Anekdotická evidence typu „prapraděd to v USA zkusil a šlápla mu na nohu kráva, tam to bylo kór špatné“ je k smíchu nebo k pláči podle naturelu každého soudruha.

           Ano, na východ od Negrelliho viaduktu to nikdy nebyla velká sláva (už za monarchie byly rozdíly mezi Předlitavskem a Zalitavskem velmi značné), a čím dál na východ, tím hůř. Láme se to až někde u Žaponska.

           Tvrdit opak může, promiňte, ale skutečně — jak praví ten prastarý aforismus — leda slepý nebo navedený.

          9. Ja jsem na masine byl az v Mongolsku. Pres USA jsem takovy kus nejel, nicmene jediny zasadni rozdil, ktery bych mezi obema cestami videl, byl stav techniky, kterou lide maji. Pokud se toho oprostim, tak privetivost lidi stejna.

           Jedine, na cem se pak lze tocit, jsou ruzne technikalie typu – sere te vic BLM, nebo mistni oligarcha? Apod.

           Je zbytecne se v tom babrat. Pokud Evropa pujde do multikopru, pak se klidne muze stat, ze odejdu nekam do prdele. Jen okolo Balatonu ziji skoro 4000 Nemcu na doochod a jsou spokojeni. Me osobne se tam nelibi. Fura Nemcu zije v Jizni Americe, fura v JAR, jsou rozlezli vsude mozne. Par stovek i v Rusku. Ja osobne nechci ani Balaton, ani Rusko, ale ani USA, nebo JAR. Navic, pokud tady bude situace neunosna, cert vi, jaka bude tou dobou tam, ci onde. I ta Australie byla pred triceti lety dost svobodna zeme a co je to dnes.

    4. @ Ada 9.7.2023 v 23:17

     Například já jsem skutečný fanoušek Ruska. A co si myslíš ty a ostatní vyklepaní fobici, je mi tak nějak obyčejně u prdele.

     1. Coz o to, zeme je to krasna a lide mili. Jen ta mistni verchuska stoji za hovno. To ta nase samozrejme taky, ale v jinych ohledech. Jeden si pak musi zvazit, pod kterym jhem by se mu zilo lepe a nebo, co je ochoten pro zlepseni sveho zivota udelat. Ono pak zit se da skoro vsude, ale neco musi clovek prekousnout.

    5. Dnes biden rekl že Ukrajina je unfit pro vstup do nato.

     Biden je přítel ruska

    6. Jenomze Rusko je dneska takovy ten univerzalni Emanuel Goldstein, proti kteremu lze delat takovy hezky hodiny nenavisti napric medii a citit sa pri tom jako moralni autorita. Takze nakonec vlastne uplne kazdy kdo kritizuje vladu / EU / gryndyl / woke je pritelem Putina a vsechno je automaticky ruska hybridni operace. A jak rekl Vrabel „nejlepší dezinformace je buď zcela pravdivá, nebo obsahuje velkou většinu pravdivých informací. Jde totiž o to výsledné vyznění informace“. Takze vlastne kazdy kdo napise pravdu ktera odporuje oficialni lzi je pritel ruska a staci napsat zcela pravdivou a neutralni reportaz o ceste na Ukrajinu a najednou jste bez prace…

     1. Rusko je ideální nepřítel, je dostatečně bělošské, aby nenávist k Rusům nebyla rasismem, evropské hodnoty taky nijak nežerou, ani Istanbulskou smlouvu nepodepsali, navíc produkují ten zlý plyn a ropu, které nám ohřívají planetu…

      1. Ono to hlavne kurva trvalo, nez se podarilo to Rusko poradne pritlouct na terc. Vsechny ty valcicky za posledni pul stoleti bylo jen nervozni preslapovani.

   2. Čím víc budete každého s jiným názorem označovat za „fandu Ruska“, tím spíš se tím fandou Ruska skutečně stane. Dost triviální psychologický mechanismus.
    Ono se to už nějaký ten měsíc či rok děje a výsledky jsou přes všechnu propagandu a prachy do ní nalité přesně takové, jak je psychologie predikuje. Jenže majitelé pravdy si tak nějak nemůžou pomoct, že?

    1. Ne kazdy. Nemalo lidi se nestane fandou Russska, ale naopak jeste vetsim nepritelem toho naseho domaciho bordelu. Protoze presne toto nalepkovani je jen utvrdi v tom, jaci jsou tady lidi curaci a namisto vnimani a alespon popisovani problemu jen vyviji snahu odstranit ty, kterym se soucasny bordel nelibi.

     1. To taky. Ale side-effect bude (je) zvýšení sympatie k Rusku nebo aspoň opuštění averze k nim. To je vidět i tady.
      Propaganda Demobloku/5K je namířená hlavně dovnitř, k utužení vlastních řad, ale v důsledku polarizuje společnost. Přesně tak, jak jste naznačil Vy.

    2. Až s tím začnu, tak mi dejte vědět. A vy sám přestante kohokoliv, kdo zmíní, že existují i fandové Ruska, označovat za někoho, kdo fandou Ruska nazývá všechny s jiným názorem. Děláte přesně to, co kritizujete, pohodlné nálepkování a snaha ze sebe dělat mučedníka, jakmile vás někdo kvůli něčemu kritizuje.

     1. To byl popis psychologického mechanismu, ne osobní útok. A mučedníka ze sebe dělat nemůžu, protože mně jste nic nepsal.

      1. Když se chcete vymlouvat, váš boj. Minulý váš příspěvek byl jasný.

       1. Nemám potřebu se hádat. Pokud jste to vzal osobně, klidně se Vám omluvím.

   1. Koneckoncu, hmyz se krajet nemusi, tak na co by to plebs potreboval?

    1. Tohle nechápu. Vůči největšímu státu na planetě vyzbrojenému stovkami jaderných hlavic jsou evropští politici neuvěřitelně asertivní. Naopak jsou neuvěřitelně zbabělí vůči otrhancům na gumových člunech, případně různým musulmanským otrapům s noži, nanejvýš s pistolemi či kalašnikovy. Jsem jenom blbej maloměšťák, ale ani tak tomu nerozumím.

     1. Já jo. Ty otrhance vybavili generálním pardonem na všechno, protože jim pomáhají udržet ve stádu strach.

      1. Ale zároveň strach být nesmí, protože by to byla předsudečná nenávist, xenofobie a rasismus a na to jsou paragrafy a zuřivé neziskovky.

       1. O to je to geniálnější. Co je horší než nepojmenovatelná (zakázaná pojmenovat) všudypřítomná hrozba? To je pořád stejná komoušská škola. ;-)

        1. Ja bych koreny teto strategie hledal ve Vatikanu ;-) Komousi, socani, naciste, fasiste a dalsi eurosvazaci jsou pouhymi plagiatory.

    2. Já jsem potřeboval, po letech, kudličku na dovču. Nějak jsem nemohl doma nic skautského, z dávných dob, nalézt. A že jsem toho měl ….. Tož jsem v Lídlu a NORMĚ okoukl nabídku a byl překvapen. Kua, byly tam žabikuchy až cca 20 cm. Pevné nebo sklapovací, vystřelováky ne. Vysouváky ano. A sekerky mělo zrouna Penna, šikovné. Přikoupili jsme, má to být doma.

     1. Ja jsem takhle kupoval zene noziky na houby. Neco z Lidlu, neco z Pennysu,… a ruzne se rozpadaly a ja jsem u toho byl za kokota. I nasral jsem se, koupil Svycarak, bo sam mam dva uz tricet let a od te doby mam doma klid. Asi jsem mel smulu na kus.

      Zahradni naradi, ktere neni predrevolucni a drzi, postupne vymenuju za Fiskars. S vyjimkou koncovek hadic, ktere se Fiskarsu moc nepovedly, vsechno supr.

      1. Sysop:
       „Svycarak…“
       – – –
       https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/d45/d457f54fce682e6604c530158199a014–mm1600x1600.jpg

       V SRN je údajně zákaz téhle velikosti a v dalších západních zemích (GB) zase zákaz oček pro otevření jednou rukou. Koncem roku 2019 byl „Victorinox 79“ v ČR za pouhých 990,- Kč, zcela bezkonkurenční cena…

       1. tuhle jsme před pár lety lezli něco v tennengebigre a ve stěně jsme se potkali s dvojicí bavoráků, nějak jsme se pokamarádili a večer jsme na werfenerhütte poseděli u piva. no a nějak jsem něco řešil šedesátiletým mikováckým zavírákem, snad jsem si začistil zatržený nehet či co. a ti bavoráci z toho byli celí štajf, jako že zbraň, u nich nelegální. i nabídl jsem jednomu z nich kudlu, popadl do ruky obyčejný smeták na smrkové tyči, a zeptal jsem se, co by asi bylo v případné rvačce účinnější. no nic, pitomosti se dějou. tuhle jsem musel kdesi v německu zdůvodňovat, proč mám v autě půlmetrovou mačetu (a kladivo, pilu, a vůbec celou bednu nářadí, co jsem byl línej vyndat) – přesvědčil je též přítomný nivelák (včetně stativu a lati) a pochopili, že nechystám texaský masakr a popřáli šťastnou cestu.

        1. Soucasna pravni uprava v Nemecku je – ostri do 12 cm, jednostranne ostrene a pevna strenka. U skladaciho 8,5 cm ostri, jednostranne ostrene a nesmi jit otevrit jednou rukou. Pochopitelne to plati na noze. Treba takova kosa na travu, nebo maceta, jsou neco jineho.

   2. To byl popis psychologického mechanismu, nikoli osobní útok.

    1. sorry, patří jinam

  4. Mě je to třeba úplně uprdele. Ukacko nebo rusak je to stejná plakaz.

   Nicméně výhra ruska uškodí tomuto zkurvenemu státu více než výhra Ukrajiny/nata.

   Preju tedy Ukrajine (a i praze) nukleární holokaust.

   Můj primární nepřítel není v Moskvě ale ve strakovce.

   1. @ Ozbrojený Auťák :-D)))))

    Klasická úvaha, nesmrtelná. Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. Obsazení rolí je samozřejmě flexibilní v čase.

    Speciálně vybraní retardovaní pacienti, toho času v mocenských funkcích zastupujících protektorů kolonie Česko, samozřejmě nemohou tyto věčné principy pochopit. Bioroboti nemyslí, jen provádí rozkazy.

    1. Mezi nama – na teto logice stoji arabskej svet, asi tak deset tisic let. Cinani pochopili, ze to proste funguje a proto se jim podarilo zase na nejakou dobu skamosit Irance s Arabama.

 2. všechny tyhle modely (od mumií přes slony po dovolenou až do důchodu) jsou aplikací starého selského/řemeslnického modelu vejminku. vejminkář předal statek/dílnu/živnost a za to, že do ničeho nekecal, měl doživotní jistotu bydlení, stravy, kapesného a někdy dokonce přesně spočítaný týdennípříděl paklíčků tabáku, lahví inlendru a jednou ročně nového povlečení. to, že všelicí obrozenci psali své tklivé romány, básně a hry na téma týrání vejminkáře zlým hospodářem a zejména jeho nevěstou nic nemění na tom, že 99% vejminkářů spokojeně dožilo za plného dodržování všech dohod.

  vejminkaření dneska docela slušně funguje v autodopravě, zemních pracech a podobných živnostech; je tady spousta firem, kterou založil tenkrát třicátník*čtyřicátník co si po rodině popůjčoval a koupil bagr a dvě tatry, dva tahače s návěsem nebo dva autobusy, a nějak se mu zadařilo a dneska má na dvoře vozový/strojový park v souhrnné tržní hodnotě přes miliardu (samozřejmě většinu z toho v nějaké formě zatížení nějakým leasingem či co) a roční obrat půlmiliardu, a teď mu je přes sedmdesát (nebo přes osmdesát), předal firmu korunnímu princovi (nebo zeťákovi) a chodí do práce dvakrát týdně na dopoledne a před vánocemi obíhá staré zákazníky s kalendáři plnými nahotinek a s nechutně drahými lahvemi a občas chodí se starými zbrojnoši na obědy. docela rád tyhle staré pány potkávám (jednomu je okolo pětaosmdesáti a občas ještě přiveze na stavbu bagr na valníku pak se tam na dlouho zakecá).

  ovšem korporát ať už soukromý (= zpravidla patřící nějaké nejasné a neuchopitelné struktuře penzijnách fondů) nebo státní je trochu jinej level. tam panu velemanažerovi nepatří ani propiska.

  1. tjn, navíc vypomoct drobet skutečně občas dokáže

   jenže neska už nejsou devadesátky, rozjet nejakej velkej byz na zelené louce už je utopie, resp. se to povede tak jednomu ze sta, na pátej pokus…

   1. ale houno. procento těch, kteří dlouhodobě uspějí jako self-made-mani je přibližně stejné jako v devadesátkách, čili velmi nízké (a asi se liší branže, asi už ty selsky uchopitelné formy reálné ekonomiky jsou na ústupu). na jednoho spokojeného důchodce na vejminku připadá deset lidí, co neměli štěstí a osedlali mrtvého koně, zválcovala je dravější konkurence nebo v nějaké té druhotné platební neschopnosti nebo vyhnitím daňového lemplismu přišli i o tu rodnou chaloupku kde se narodil jejich pradědek a podzim života tráví ve vesnické bytovce.

 3. Moskalští okupanti používají kazetovou munici na Ukrajině v rusko-ukrajinské válce už přes devět let. https://en.wikipedia.org/wiki/Use_of_cluster_munitions_in_the_Russian_invasion_of_Ukraine . Tak jaký má domácí problém, když Ukrajina po takové době začne taky?

  1. Viz výše. Je trapné, pokud jí tu munici dodává největší mírotvorce a humanista na planetě. Ze strany Ukrajinců je to zcela ok, strýček sam tu je za kreténa.

   1. Na recipročním používání zbraní napadené země na jejím území nevidím nic trapného. USA, UA ani RU nepodepsaly nepoužívání kazetové munice https://en.wikipedia.org/wiki/Convention_on_Cluster_Munitions . Jestli to, že UA dostane větší šanci se bránit, rusofašounům vadí, ať tam nelezou, jejich koulsledi pak nad tím nemusí brečet.

    1. Pro mě za mě, ať si tam používají třeba cédéčkovou munici. Ale ať ty svoje spory netahají sem, ani sekundárně.

    2. Klidně ať po sobě navzájem hážou třeba starý plíny. Ale ať pak strýček Sam nepíčuje do Asada, do Sadáma a jinejch týpků, jak jsou děsně amorální a nehumánní, když to mají často nakoupeno od nich. S plnou držkou by se nemělo kázat o hladovění, to už říkal Jan Hus.

    3. Čím déle se bude UA bránit, tím banderovců Rusové pozabíjejí. Tzv. totální grýndýl, dekarbonizace. UA cíle Pařížské úmluvy splní.

    4. Tak hlavne, az budou deti chtit vzit domu ‚motylka‘, abychom pak vsude necetli unavne clanky, ze to bylo pouze z Russska.

  2. Z čeho přesně, se dá nějak vydedukovat, že domácí s tím má problém?

   1. Pan domácí prohlašuje, že s tím problém nemá. Ukrajina není moje země a Rusko taky ne, nemá rád ani jedny. Když akceptují žít dalších zhruba 30 let s následky v podobě nevybuchlých clusterů, které mohou vybuchnout kdykoli, dokonce aniž by se s nimi hýbalo, tak pro pana domácího už jen kávičku.

    1. Já taky už je kávičku.

     1. s laskonkou bych prosil

    2. Nevybuchle clustery na území prospikovanem minami mi nepřijde jako zásadní makel. Benefity a sociální jistoty v podobě zhamburgerizovaných ruzzionů silně převažují.

     1. Zalezi na smennem kurzu, kolik ukrajinskych civilu za jednoho ruskeho vojaka.

  3. Zacne? To mas mylne informace. Ukrajine kazetova munice DOSLA, proto dostane dalsi varku zvenci.

  4. Jak začnou? Oni už ji používají dávno. Si myslíte, že ty Grady mají vybavené jinak?

 4. Jako další příklad proměny v gerontího zmrda je jakýsi Jaroš. Postupně ztrácí kontakt s realitopu a jeho zmrdí vývoj byl úspěšně dokončen. Dokonce má své zmrdí obdivovatele podobně jako zmrdi v článku.

  1. Dekujeme za nazor a posilame klicenku.

 5. blbý je, že dyž je těchdle zasranejch pijavic moc, tak vysajou a zabijou hostitele úplně, viz třeba počta; ne že by to byl nejakej zázrak, ale nejako to fungovalo, voproti mnoha jinejm zmrdibalígokorporátům možná ani ne tak špatně, a až konečně zavedli balígovej systém co fakt relativně funguje a je levnej, tak to paraziti celý zabijou, rozřežou a těch pár funkčních kousků přihrajou kamarádům, co?

  no su zvědavé, esli z turbulentních dob, až všecke ty fauvé a jiný fiaty spadnou na držku, společně s celým sovětským svazem západu, vzejde neco, co bude produkovat zas starý dobrý normální produkty, co lidi chcou, nebo příde rejžák jak Bohuš-tak,a-teď-si-vás-kúpim,všecky

  1. To jako balíkovnu?Že si to objednám balíkovnou do Alza boxu a doručí mi to stejně na poštu a omluví se?To mě fakt dostali

   1. nevim co to je kunda zmrdxu a ani mě to nezajímá…

    1. To je 24 hodin denně 365 dní v roce.Parkovaní je samozřejmostí.A ani nezavolaj.Na rozdíl od balíkokorporátů

     1. máš náké problém s chápáním textu vole?

 6. Vlasy si nikdy nebarvil.

 7. No, proč mám ten dojem že zkostnatěšlí geronti lezou rovnou uplácaní jak „plastelíny a ošetření expertně přímo z inkluzek na hroudy kamení. :-)

  1. Lempl nečetl jsem to. Ale vypálil na název a teď si s chutí dfense přečtu, zpravidla vynikající. Nerad se nechávám vodit za „konstrukt, soráček. :-)
   https://www.youtube.com/watch?v=KNJfF0UKtek

 8. Zda se, ze Prigozin sahl ke starym dobrym zdrojum a jeho parta osvobozuje Cinany v Africe, coz upevnuje vztahy i obolus v penezence.

 9. V Číně prý strana měla nepsané pravidlo, že nejvyšší kádry po osmašedesáti odcházejí do nějaké té trafiky. Rozumné, ale medvídkovi Pú se to ale nelíbilo, takže tam to asi dopadne podobně.

Napsat komentář

D-FENS © 2017