Feminismus jako moderní forma ženské sebe-likvidace - zpět na článek

Počet komentářů: 217

Přidat komentář
  1. Přiznám se že mě tyhle mytologické kecy o „ženství“ moc nebaví, poněvadž to slyším od malička, jaké jsou holky chudinky utlačované, zlými muži, takže jako základ vztahů se ženami považuji rčení: „Planetu Zemi zasáhla kometa: Nejvíce tím trpí ženy…“ Jako vždycky.

    Ten „mužský rámec“ do kterého byla „žena“ natlačena (jak se píše v článku) je klasický mužský život, při kterém jste všem totálně ukradeni, a jediné co druhé na vás zajímá je, co pro ně můžete udělat, jak je pobavíte, co jim dáte…

    Tak holt ženské chtěly taky, žít jako chlapi, tak ať si to užijou. Kdysi to bylo tak že se na ženy a na děti braly ohledy jako na první – ale to se feministkám nelíbilo, tak se srovnaly do řady s muži a teď na nich nikomu nezáleží, a všem jsou ukradené, pouze kočky se doma dožadují jídla…

    Proto problém skutečně nevidím v – cituji: „patologickém nastavení současné mužské kultury a v její neschopnosti chápat existenciální význam ženy a ženství“

    Kdo bojuje nejvíc za potraty? No přece ženské! Tak kdo tady ve skutečnosti není schopný chápat existenciální význam ženy a ženství?

    Odpovím si sám: No přece ženské!

    Tak už to konečně přestaňte házet na chlapy.

    Chlapi i nadále chodí do práce, jako vždycky.

    Podle mě, autore, mluvíte o ženských tak trochu jako američtí liberálové mluví o černoších z ghetta. Alespoň takový mám z toho pocit. Chudáci, oběti okolností, za to jak žijou přece nemůžou, za to může ten zlý bílý muž! Stejně jako se ženskejma: Za nic nemůžou, jsou to jen chudinky, zmatené…

    Nakonec se dozvíme, že i za ten feminismus můžou chlapi… Padlo zde v diskuzi – a tak se ptám: Mají ženy vůbec nějakou svobodnou vůli??

    A pokud mají svobodnou vůli, copak není možné že feminismus byl vždycky o tom vyrovnat se chlapům? Protože chlapi pro ně jsou atraktivní, tak chtějí být jako chlapi, ale nejsou chlapi – a tady vidím zásadní problém já. Že chtěly být něco čím nejsou.

    Z určitého hlediska je ten feminismus, tudíž, stejný trapas jako muž převlečený za ženu co tvrdí že dokáže zbalit stejné chlapy jako opravdová ženská…

    Nefunguje to.

    A dnes tím trpí celá společnost.

    Víte kolik starých padesátiletých ženských balí dneska chlapy na to že mají byt, auto, a práci??

    Vůbec nechápou že má ženská byt, auto a práci chlapa vůbec nezajímá. To zajímá ženské, na chlapech, ale chlapi samotní hledají něco jiného…

    (U kluků je problém zrcadlově opačný, ale stejný: Fotrové se na ně vysrali a nevysvětlili jim ani jim neukázali jak se balí ženské, na co ženské reagují, tak je dnes nadpoloviční většina mladých kluků za totální trapáky ze kterých se holkám zvedá žadludek: Jsou slabí, neumí vést, rozhodně se nebudou o nic prát… protože se chtějí prezentovat jako slušní kluci, takoví jaké chtějí kluci holky…

    Ale holky nechtěj hodné kluky… Holky chtěj kluky co mají sílu a umí se prát…

    Takže bych to celé zjednodušil, Feministky jsou ultimátně neatraktivní pro muže a zfeminizovaní muži jsou neatraktivní pro ženy – ale přesto se ve veřejné rovině argumentuje že to tak není a že je to naopak, a pak jsou všichni zmatení a neví co vlastně jsou, a jak se mají chovat, a to byl zřejmě záměr, a ten se zřejmě povedl :-)

    1. Keď ženským nad vagínou ešte narastie penis, bude dokonané.

    2. Ženská ocení, když se muž pro ni a o ni popere. Doopravdu popere. Někdy to i bolí, ale zážitek ženské vydrží i dost let. Takže to stojí za to. Zážitek jest potřeba každodenně přiživovat tzv. machrováním. Po nějakém čase ale chlap zjistí, že když se má každých pár let poprat a pak se ještě každý den vysilovat konáním něčeho, co mu přijde trapné a hloupé a zbytečné, vysere se na to.
      Ale jsou jedinci, které tento rytmus baví a ti se pak své role zhostí a jsou, možná, šťastni.
      A jejich baby, možná, též.

      1. „Zážitek jest potřeba každodenně přiživovat tzv. machrováním.“
        .
        Chodí vás sem vašich 50 žen pravidelně obdivovat? :-D

        1. Jistěže ne. Jsou moudré.

          1. Jo tak proto jich je 50.
            Už to dává smysl.
            :-D

            1. Pardon. Bylo.

    3. V něčem souhlasím. Ženy nejsou bezmocné oběti bez svobodné vůle. Nesou odpovědnost za své volby, za přijetí feminismu, za nárokovost, za statusové hry i za to, že se často pokoušejí imitovat mužský model života. Nechci z nich dělat „chudinky“, za které může zlý muž.
      Ale stejně tak mi přijde zjednodušující tvrdit, že mužská kultura je z obliga, protože „chlapi chodí do práce“. Mužství není jen pracovní docházka a výplata.
      Souhlasím, že feministky jsou pro mnoho mužů neatraktivní, protože místo ženskosti často předvádějí resentiment, nárok a výkonovou imitaci muže. Jenže zrcadlově platí i to, že mnoho současných mužů je neatraktivních pro ženy. Neumějí vést, nést odpovědnost, být přítomní, být silní, ale často ani ženu skutečně potkat jako ženu.
      A tady je problém, který se mužům neposlouchá dobře. Několik žen mi popsalo podobnou zkušenost: měly sex s mužem a odešly z toho znechucené, protože v tom aktu nebyly vnímány jako ženy, jako osoby, jako bytosti s vlastní citlivostí a důstojností. Muž jejich tělo pouze použil k vlastnímu uspokojení.
      To není erotické setkání muže a ženy. To je mužská autoerotika provedená za asistence ženského těla.
      A pokud žena takovou zkušenost zažije opakovaně, nelze se divit, že si vůči určitému typu mužů vytvoří odpor. Muž chce tělo, ale nechce ženu. Chce zážitek, ale nechce setkání. Chce uvolnění, ale nechce vztah. A pak se diví, že ženy ztrácejí zájem.
      Takže ano: feministka imitující muže je často trapná a neatraktivní. Ale stejně trapný je muž, který redukuje ženu na dostupné tělo a pak se tváří, že problém je jen v ženách.
      Podle mě nejde házet vinu pouze na jednu stranu. Ženy se odcizily ženství. Muži se odcizili mužství. A genderový feminismus tuhle krizi nevyřešil, jen ji ideologicky zabetonoval.

      1. Nu, zmínil jste jednu stránku lidské osobnosti, která ovšem nezávisí na tom, zda jste muž či žena. Já jsem byl po několik let zneužíván ženou, se kterou jsem se pak musel rozejít a přetvořit úzký vztah na „pouhé“ přátelství. Cítil jsem se mnohokrát jen jako objekt její náruživosti a poněkud mne to zklamávalo ….. Poctivě jsem se snažil to nějak prožít a přežít, dejme tomu, třítisíckrát, ale pak jsem tyto marné pokusy vzdal ….

      2. Budu reagovat nejprve primarne na „Barn Swallow“, ale hodi se to kontextove i na Vasi reakci, kde jsou shrnute nektere myslenky.

        Clanek na rozdil od „Barn Swallow“ rozhodne nevnimam jako zena = obet, spis prave naopak. Duvody mohou byt 2, jednak jsem jeste necetl dalsi clanky autora, kde jsem vcera tuhle myslenku v rychlosti postrehl. A potom by to mohla byt zkusenost ci projekce Barn Swallow. Asi je dobre potvrdit, ze tohle je zkusenost mnoha muzu, vcetne mne – velka cast zen zije do urcite miry v roli obeti, protoze jim to vyhovuje – minimalne si tim udrzi pozitivni sebeobrazek tradicni „hodne a pecujici zeny“. Pritom to mohou byt uvnitr poradne bestie. Kdysi davno mi hodne v tomhle pomohla knizka https://obchod.portal.cz/psychologie/partneri-a-rozchody , ktera resi mimo jine i tuhle dynamiku. Autor knihy ma celou radu prednasek zde: https://www.klimes.us/media/ . Z meho dnesniho laickeho pohledu si myslim, ze Klimes nema zdaleka ve vsem pravdu a svet vyrazne zjednodusuje, uzitecnosti knihy to ale prilis neubira.

        Pokud jde o tema slabych muzu, coz je opet myslim realita zejmena u < 30, tohle je myslim VELMI SLOZITE tema a reseni bohuzel neni myslim jen v muzich. Duvody mohou byt nejen tyto (prosim neinterpretovat cernobile):

        1) nase dnesni spolecnost neprinasi dostatecnou odmenu pracujicimu cloveku, napr. ve forme vyhledu na vlastni bydleni/rodinu/tvurci cinnost
        2) mnohe zeny vychovaji syny do patologicky symbiotickeho vztahu, kdy nevedoma dohoda je "umoznim ti abys nikdy nemusel dospet" a ma to i druhou stranu dohody proc to zena dela nad ramec tohoto komentare (dobre to shrnuje https://www.databazeknih.cz/knihy/symbioza-a-autonomie-118083 )
        3) vliv socialnich siti a pocitacovych her, ktery prinasi substitucni odmenu k sub 1)
        4) zmateni dnesni spolecnosti (muz nevi co se po nem chce, nema vzory, atd., nevi to vlastne ani zena, a nevi to asi vzajemne mezi sebou co vlastne chteji, a dale mladi vnimaji jako reseni zmenu pohlavi, coz poodhaluje hloubku a komplexnost problemu)

        Nechci tim sejmou vinu z mladych muzu, pouze ukazat, ze z tohohle gulase je NESKUTECNE TEZKE vystoupit, protoze musi prekonat celou radu prekazek, ktere jsem napr. ja prekonavat nastesti nemusel. Napravit body 2) a 4) mohou z casti dospeli muzi (otcove, polootcove, dedove, pribuzni, …). Ostatne autor clanku se myslim snazi resit bod 4). Bod 1) myslim ma spojitost s upadkem spolecnosti (Miroslav Bárta; Sedm zákonů: Jak civilizace vznikají, dosahují vrcholu a upadají), a na bod 3) ted asi nikdo nema navod, ale jak sleduju syna, tak ten kdyz ma jine moznosti, vyuziva je, tak jsem optimista.

    4. Tohle je dobré, rozohodně to popisuje velkou část lidstva.

      Problém je, že návrat do předchozích rolí nebude úplně možný, nezbyde, než se smířit s tím, že jen část žen zastává typickou ženskou roli a tolerovat i odlišnou (z pohledu muže). A naopak žena se bude muset často smířit s tím, že praví muži jsou vzácní a bude potřeba tolerovat i nemuže.

      Pak jsou rovnoprávníci ideoví, kteří vědomě chtějí vyrovnané role muže a ženy ve všem, odhadem 20% lidí.

      Bude to čím dál větší fuška, to seznamování.

    5. „…tak se ptám: Mají ženy vůbec nějakou svobodnou vůli??“
      Žena občas chodí na nějaké ty články pro baby, případně čte diskuze pod nimi. S železnou pravidelností se vrací „argument Pravého Muže“: když žena se nechová jako dokonalá milenka a hospodyňka, když udělá cokoli, co by udělat neměla (chlastá, fláká se, kvůli milenci opustí děti…), VŽDYCKY je to tím, že „manžel nebyl Pravý Muž“, protože když je žena s Pravým Mužem, nikdy nemůže udělat nic, co by se muži nelíbilo.
      Že tím ženu degradují na zrcadlo bez vlastní osobnosti, je nezajímá.
      Žádná z žen v diskuzi pochopitelně s Pravým Mužem nežije.
      Ty baby prostě jen nejsou ochotné převzít zodpovědnost za své činy, proto se vymlouvají na nepravého muže. A feministky to mají stejně – vidí samy sebe jen jako zrcadlo mužského světa.
      I autor je tak vidí. Jako bytosti bez vlastní osobnosti, prázdné nádoby.

      1. I když připouštím, že ženy mají svobodnou vůli, vím i z vlastní osobní zkušenosti, že jsou ženy, které dělají blbosti do chvíle, než narazí na muže (pravého? :-)), který jim dá důrazně najevo, že některé věci se mu nelíbí a tak se prostě nedělají. Nemusí to být jen výmluva, nejsme všichni dokonale dospělí lidé a znám několik vztahů, které toto uplatňují dlouhodobě, ostatně i moje první manželství mělo zpočátku tyhle rysy.
        Výhodou je mít ženu, která takové trvale vedení nepotřebuje, o tom žádná. :-)

        1. Jinak je to často klasický kolotoč – Nevařím, protože pije! Piju, protože nevaří!

          1. Píšete o sobě?

        2. No, někdy jim ten „muž pravý“ vydrží pár měsíců. Mám známou, prvotřídní hysterka. Jeden týden je chlap (cit.) „anděl“, za měsíc „mimořádně bezcharakterní a nízký člověk“.
          Já se nepovažuju za Pravého Muže podle kritérií těch žen, a jsme s mojí ženou 27 let. První manželství nevydrželo, sice jsem blbec tenkrát věřil tomu, co ženy říkají, ale hlavní důvod rozpadu byl jiný. Pak se mé bývalé doby vztahů neustále zkracovaly, až zůstala sama.
          Jiná moje známá má muže, co „vede“ (ona nedokáže pochopit, že chlap může mluvit na manželku a přitom neřvat), ale zahýbá mu, jak to jen jde. De facto žijí odděleně.
          A někde zas to „vedení“ funguje, když je ženská submisívní.
          Lidé jsou prostě různé.

          1. Hraničářka?

            1. Nerozumím otázce.

              1. Nejspíš myslel, jestli nemá hraniční poruchu osobnosti, taky možná, jestli nepochází z Chodska. :-)

                1. No, nebo něco s Aragornem :-)
                  Ta hraniční porucha mne měla napadnout.
                  Ale neposoudím, nejsem psychiatr.

                2. Nebo fanynka NY Rangers.

        3. „Nemusí to být jen výmluva, nejsme všichni dokonale dospělí lidé“
          Jasný, ale když je ženská nedospělá, není to vina toho chlapa, žejo. Uznávám, nemusel si ji brát.

          1. Měl už jsem v životě mnoho vztahů, partnerských i obchodních, ale nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, co je čí vina.
            Přemýšlel jsem nad tím, jak vlastnosti protějšku nebo nepříliš vhodné části nabídky kompenzovat. Vina a trest, to patří do škamen nebo před soud. :-)

            1. No vždyť píšu, že si ji neměl brát. To nepopírám.
              Ve škamnách byl trest zrušen, povinné je vše chápat. Kdo nechápe, je komunista a volič SPD (to jsem si prosím nevymyslel).

              1. A proč by si ji neměl brát? Jen proto, že docela fajn žena potřebuje vést, by se jí měl vzdávat? Místo aby jí zkrátka postavil do latě. :-)

                Já tomu věřím; voliči SPD a komunistů se obvykle rekrutují z někdejších žáků nechápajících učivo základky. :-)

                1. No, nevím. Nějaký dětinský šprajcování (k nedospělosti patří puberta) mne nebaví a nechce se mi tím ztrácet čas. Jako chápu, že někdo nemá v práci do čeho píchnout, tak se doma baví vychováváním ženský (nemyslím osobně), ale já mám svejch starostí dost i bez toho.
                  JJ, já jsem typický příklad toho, co nechápe moderní názory. A ty papíry na vzdělání mi zařídili na okresním výboru KSČM. A taky za mne napsali ty knížky.

                  1. @ Dissenter
                    BTW proruský narativ je i to, co jste Vy psal Honzovi AI v tom nekonečném seriálu. Vítejte mezi komunisty a voliče SPD.

                    1. To už nevím, co myslíte, každopádně svět není dichotomicky rozdělen, takže jistě budu mít v něčem shodu i s Rusem, aniž bych byl voličem nácků nebo komančů.

                    2. No, psal jste IMHO dost rozumně, jako že děti chodí do školy proto, aby se něco naučily, a že mají místo vyblbování dělat.
                      No a když tohle napíšete na diskuzi modernistů, tak vám napíšou, že jste komunista a volič SPD. Protože oficiální linie Šestikoalice a médií a expertů je, že děti mají být hlavně svobodné a budovat softskills a nedejhavel, aby něco uměly pořádně.
                      S Rusy a politikou to nesouvisí, to je jen univerzální nadávka každému, kdo si nemyslí to, co redaktoři ČT, na tématu nezáleží.
                      Mně to například napsali, když jsem se vyjádřil, že plošná inkluze je nesmysl škodící oběma skupinám dětí. Excelentní v tom je Robert Čapek, co si říká Líný učitel, ten každého voliče SPD a komunistů odhalí po jednom komentu o čemkoli.

                    3. Tohle dělení lidí na dvě půlky a snaha napasovat každé půlce ve všem protivný názor nevede nikam. Být příznivcem tréninku paměti ve škole a zároveň budování zájmu o opoznávání (spíše než softskills, ale i ty tam patří) se nevylučuje.

                      Líného učitele jsem neznal, ale https://robertcapek.cz/blog/ je ze zběžnýho prolítnutí zajímavej. Nesedí mi dehonestace konkrétních lidí a všeobecná agresivita projevu (ale to je stejný i tady), ale myslím, že bychom si docela rozuměli, pokud jde o styl výuky (s tím, že nemám zkušenosti ze ZŠ, takže se mohu mýlit). Jen bych kladl větší nároky.

                    4. Co se týká stylu výuky, nemíním to rozebírat do hloubky, jen příklad – vystřídat 10 aktivit (a pokaždé jiných) během jedné hodiny je úplně k ničemu, za 4 minuty nestačíte zorganizovat a něco smysluplného udělat. Vysvětlit dětem jednoduchou aktivitu na ZŠ trvá 3-5 minut, protože instrukce musíte opakovat 2x-3x (a stejně to někdo nepochopí, protože neposlouchal).
                      Pozornost dětí se během výuky nemá tříštit, ale naopak upevňovat.
                      Kvalitní učitel obvykle vydrží na jednom místě delší dobu a ředitelé se snaží jej udržet. 4 roky trvá projet jeden vzdělávací cyklus, během něhož si na škole zvykáte a poznáváte systém a děti Opravdu kvalitně můžete učit až poté. Kantořina je stejně jako např. práce lékaře „obvoďáka“ do značné míry věc zkušeností a sžití s prostředím.
                      Kdo není úplný začátečník, ví, že inteligence dětí je různá. Popírat to je lhaní.
                      Povahové rysy pana experta nekomentuji, ve východních Čechách jsou známy dostatečně.

                2. Další mistr světa?

                3. Já třeba některé učivo základky nechápu dodnes. Třeba nám bylo řečeno, že je fyzikální zákon, že je vše přitahováno do středu Země. Nebo definice gravitačního zrychlení. Ale možná to nechápu proto, že to je hovadina, co já vím.

                  1. https://www.youtube.com/watch?v=Uz7YPef8T3A

                    Zkuste tohle.

                    Jinak doporučuju nehodnotit věci, které neznám/nerozumím jim, je to velmi vhodná životní strategie. :-)

                    1. Díky, ale to byl sarkazmus.
                      Samozřejmě že to je hovadina, to že je (z našeho pohledu) všechno přitahováno do středu Země není žádný fyzikální zákon, ale následek newtonova gravitačního zákona, což je dost podstatný rozdíl. A tak dále, takových šméček je spoustu a ve finále člověk dospěje ke známé poučce, že „všechno je jinak“. To jednoho vyléčí z toho, aby důvěřoval autoritě. Je potřeba přemejšlet sám za sebe. Stejnej důvod, proč nedůvěřovat „AI“.

                    2. Je dobře, že se těch rad držíte. :-D

      2. A ta vlastní osobnost se tvoří kdy, kde a kým?

    6. „Fotrové se na ně vysrali a nevysvětlili jim ani jim neukázali jak se balí ženské“
      No já nevím, vám ukazoval táta, jak balit ženské? Mně ne, ani nemohl, byl do smrti ženatý s mou matkou :)
      Tohle by měli dělat starší kamarádi…
      Blbý je, že baby kecají, resp. nevědí, co chtějí. Pořád kecy proti „machismu“, a když nějaký macho přijde, houfně lehají naznak a nabízejí se. Klasika nejen ve vztazích – když baba tvrdí, že něco chce, absolutně neznamená, že to opravdu chce. Klukům se to ale blbě chápe, mužská řeč takhle nefunguje.

      1. Milá Kláro, jestli hledáš chlapce, který je hodný, hezky oblečený, milý, pozorný, citlivý, romantický a voňavý, … tak takový chlapec už obvykle chlapce má.

    7. Barn : výborná trefa.

      Ano, je to neuvěřitelné, ale většina uřvaných, agresivních stoupenců rituálních vražd těch nejmenších ( obvykle zdravých, bílých ) dětí jsou mladé ženy. To ony chtějí, aby se souhlasem, a dokonce podporou, vládnoucího režimu mohlo být drze a brutálně bodáno do toho nejcitlivějšího místa, které je nejen symbolem nebo primárním znakem ženství, ale má svůj přesah i jako místo počátku zázraku života a mělo by být oázou naprostého bezpečí a lásky. Ale ony chtějí krev, smrt, bolest a vinu za čin, který už nejde napravit…

      Také je dobré to přirovnání k americkým liberálům a černoších z ghetta.

      Nebo i k evropským nanynkám z neziskovek a jejich naivním představách o muslimských ( přip. černošských ) hordách, které s jejich pomocí zaplavují Evropu. Místo plotů a střílen tu máme lodě a letadla, které návoz zločinců ještě urychlují.

      Nicméně je do velké míry pravdou, že „i za ten feminismus můžou chlapi…“.

      Úplně stejně jako za druhou světovou nebo i za současné jatka na Ukrajině může jednotlivě každý z těch obyčejných lidí, který „jen poslouchá příkazy“.

      Podobně, kdyby se feministky setkaly, byť s pasivním, ale neměnným odporem ze strany všech mužů, tak by feminismus zhynul na úbytě za pár dní.

      1. Začíná to implantováním patologických behaviorálních programů jako tetování, ohavný piercing pak promiskuitní chování, houmlesácká punková subkultura či hořící co se překlápí v regulerní satanisty…

        …a to že si nechá ostrým nástrojem vykuchat z dělohy dítě po kouskách už je jen třešnička na hovně.

        To vše už bylo naplánováno před víc jak 100 lety brity za účelem likvidace bílé rasy.
        První pokus se konal už ve Výmarské republice. Pak se to jen vylepšilo a dál se tomu přitažlivější kabát. Každý si našel ten svůj styl, počínaje rockovou subkulturou, přes punk a konče ryzím satanismem.

        Výsledek byl ale nakonec vždy stejný. Rozvrat morálky, destrukce rodiny a tradičních hodnot až po rozvrat celé společnosti (dnešní woke kultura).

        1. Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás. Zajímavé je, jak se komunistická i nacistická totalita vyžívala v požadavcích na nudně konvenční vzhled.

          Punk’s not dead!

  2. A proč z toho zase čiší že za feminismus stále může muž?

    1. Nebo platí: Kdyby pivo kundu mělo, tak by nám nic nechybělo?

    2. Neviděl jste polskou Sexmisi ?

      Tam to bylo názorně vysvětlené.
      Jen to nedotáhli do konce a dotyčného co tomu šéfoval, nehrál žid.
      Pak by to sedělo s realitou 100%.

  3. Když už tady Daktari zmínil to pivo, tak menší twist :-)

    https://dodiri.cz/2026/05/07/vsechno-nejlepsi-pivo-%f0%9f%8d%ba/

    Vše nejlepší, pivo! :-D

  4. Městští ptáci se prý bojí více žen než mužů, kdoví proč.
    https://www.osel.cz/14681-vedi-neco-co-my-ne-meststi-ptaci-se-vice-desi-zen-nez-muzu.html

    1. U ženy se spíš vidí na pekáči?

  5. Téměř dobrý článek a úvaha, nebýt toho idiotského konce, kterým autor popírá svá předchozí tvrzení o významové rovnosti muže a ženy.

    Přesto, v úvodu trefil jeden důležitý podvod feminismu, který je dobře vidět na milionech bohatých nebo nějak vlivných žen, zejména političek a úřednic, které často chodí v mužských oblecích a dokonce i s vycpanými rameny saka.

    Jiné se i stříhají „na kluka“ a stylizují se do role jakože mužo-lesbiček ( protože skutečný, vrozený lesbismus v podstatě neexistuje, což je další z tajemství nejen feminismu, ale celého LGBT ).

    Takže ano – feminismus, který si myslí, že ženská rovnoprávnost znamená, že ženy budou chodit v mužském oděvu a že jim policie, úřady a soudy mají vždy stranit ( protože jsou to přece ženy, které nikdy nelžou a jsou vždy oběťmi, nikoli viníky ) je nejen praštěný, ale i zločinný.

    1. Není absurdní, aby feministka chodila v mužských šatech? Je to pořád feministka?

      A lesbická orientace je přítomna od narození, respektive její základy jsou formovány ještě v děloze (přestože se projeví až v době aktivace pohlavního pudu), podobně jako u mužské homosexuality. Dělat se s tím nedá nic.

      1. 90% žen jsou lezby. S chlapama jsou jen kvůli dětem a prachům.

        1. Nepřeháníte poněkud ?

          Už se vám povedlo přemluvit 2 nadržené ženské aby vám v posteli vystřihly lesbickou scénu jak z porna, včetně ojíždění gumovýma připínákama ?

          Přiznám se že mě se to ještě nepovedlo.

          1. Protože skutečný lesby vypadají jinak než by se nám líbilo.

    2. Díky za reakci. Jen bych upřesnil, že konec textu podle mě nepopírá významovou rovnost muže a ženy. Naopak ji právě staví na jiném základě než současný feminismus.
      Neobhajuji rovnost ve smyslu stejnosti. Muž a žena nejsou totéž. Nemají stejnou roli, stejný tělesný základ, stejnou existenciální funkci ani stejný vztah k životu, plození, mateřství, otcovství, ochraně, péči, tvorbě a kontinuitě. To ale neznamená, že jeden je méněcenný a druhý nadřazený.
      Moje teze je spíš tato: muž a žena jsou významově rovnocenní právě proto, že nejsou zaměnitelní.
      Pokud na konci píšu, že žena je v některých základních rovinách mocnější a nenahraditelná, nemyslím tím, že je nadřazená muži. Myslím tím, že existují oblasti života, kde muž ženu opravdu nenahradí. Zejména v rovině tělesného nesení života, mateřství, prvotní vazby k dítěti a kontinuity biologického bytí. Stejně tak ale existují oblasti, kde žena nenahradí muže — například v otcovském principu, mužské ochraně, iniciaci, řádu, hranici a tvořivé expanzi.
      To není nerovnost. To je komplementarita.
      Jádro problému podle mě leží mimo jiné v tom, že moderní společnost velmi dobře vidí mužskou produkční hodnotu, ale špatně vidí ženskou reprodukční a formační hodnotu. Muž je často považován za „hodnotnějšího“, protože generuje zdroje, buduje systémy, vyrábí, organizuje, chrání, expanduje a vytváří viditelné výstupy. Na tomto základě pak vzniká klasický šovinistický omyl: muž je výkonnější, tedy je hodnotnější.
      Jenže tato logika přehlíží naprosto zásadní věc: žena je ta, která rodí a prvotně formuje samotného člověka — tedy i onoho muže, který později generuje zdroje, buduje systémy a podává výkony.
      Jinak řečeno: muž může vyrábět statky, instituce, nástroje a civilizační struktury. Ale žena nese břímě zrození člověka. A nejen zrození biologického, ale z velké části i prvotního citového, tělesného a vztahového utváření dítěte. Včetně budoucího muže.
      A právě tohle se v moderním hodnotovém rámci často ztrácí. Vidíme továrnu, úřad, firmu, výkon, výplatu, kariéru, politickou funkci. Ale nevidíme dostatečně hodnotu toho, že někdo nese život, rodí člověka, pečuje o jeho první svět a umožňuje vůbec vznik té lidské bytosti, která pak může do světa vstoupit jako pracovník, tvůrce, voják, otec, politik nebo stavitel.
      Proto říkám, že ženství nebylo skutečně rehabilitováno. Feminismus ženě často nenavrátil hodnotu její vlastní nezastupitelné funkce. Místo toho ji naučil dokazovat hodnotu v mužsky viditelném systému výkonu a produkce.
      Ale tím se původní problém nevyřešil. Pouze se potvrdil.
      Pokud žena získá uznání teprve tehdy, když začne produkovat jako muž, vydělávat jako muž, soutěžit jako muž a účastnit se stejných mocenských her jako muž, pak to neznamená, že ženství bylo oceněno. Znamená to, že bylo obejito.
      Skutečná rovnost by podle mě musela začít jinde: uznáním, že mužská tvorba zdrojů a ženské nesení života nejsou stejné činnosti, ale obě jsou civilizačně základní. Bez mužské produkce se společnost hroutí. Bez ženského rození a formování člověka společnost vůbec nepokračuje.
      A právě proto nejde o nadřazenost ženy nad mužem. Jde o opravu hodnotového slepého místa, ve kterém mužské výstupy vidíme, počítáme a oceňujeme, zatímco ženský základ těchto výstupů považujeme za samozřejmost.

  6. Moderní feminismus je rakovina, která dokázala za poslednich 50 let na západě ženy zničit, aniž by si toho samý všimly.

    1. 1. Upřednostnění práce před vztahy či rodinou
      2. Nevyjadřování emocí
      3. Strach ze selhání
      4. Ztráta kontaktu s dobrými přáteli
      5. Nevážili si zdraví
      6. Život podle očekávání ostatních
      7. Nadhodnocování peněz
      8. Nedostatek zážitků a poznávání nových věcí
      9. Nedostatek koníčků nebo zájmů mimo práci

      1. @ Savo

        Tak evidentně jde o spisek sesmolený pologramotnou presstitutkou, přispívající kromě Hovínek ještě na Emimino. Progresivní uvjedomělou feminacistkou s ambicemi.

        Co s tím ty nebo zdejší auditorium mají společného? Proč tady furt smrdíš ty debile? Honíš si u toho péro?

        1. Já v tom nevidím problém. Ignoroval jsem kdysi sergeje, ignorovat můžu i tohle

          1. Prosím Vás pane, co znamená pojem potrefená husa?

      2. Jsi moc hodnej že ses o tuhle hovadinu nejen podělil, ale i nalinkoval. Jak vychytralé! Chceš za to nějaký odkazy na porno zdarma?

        1. Porno zdarma je řešení problémů mužů 55+?
          Rady dáváte na základě vlastních zkušeností?

          1. Co je ti po tom? Seš tajnej jo?

  7. O úctě k ženám píše částečně podobně doktor Malý v docela novém článku.
    https://apologie.info/20260509_rm_katolicka_cirkev_a_zeny/

    1. Batoel s růžencem na krku. :-D

      1. Batole má na krku korále.

        1. Ale tak jistěže.
          Na oblečenéí nezbylo, ale hlavně korále a kříž. :-D

          1. Možná chtěl malíř něco říct právě o té chudobě Boha a jeho rytířském poslání v boji s křížem.

Napsat komentář

D-FENS © 2017