Emission adventure 2018: Kocourkov strikes again - zpět na článek

Počet komentářů: 54

 1. Tak nějak tuším, že „problém“ bude promptně vyřešen během dvou třech měsíců, podle toho jak rychle se technici naučí systém ovládnout. Pak se zas vrátí doba, kdy kamarádův ekologický řepkožrout s vybrakovaným DPF a jinými specialitkami projde jak malina. Jisté možnosti si dovedu představit i jako laik. Rozdíl bude nakonec jen v částce za službu. Mě osobně je to putna už dávno – nemám nervy na to sledovat technika jak se zoufale pokouší urvat volant, protože když byl pod autem dostal skvělý nápad, že tohle auto by mohl vyhodit na prasklých brzdových trubkách. Takže raději zaplatím v servise za celou šarádu a obvykle to vychází o cca 300,- kocourkovských kreditů více než je oficiální taxa STK.

  1. jak jsem psal výše, zde se jednalo přímo o STK autorizovaného servisu opel, odkud automobil pochází.

   že musí mastit úplatky lidi co mají 20 let staré vraky co kouří jako by jely na uhelný kal, na to jsme si asi zvykli, ale platit úplatky za úplně nová auta? to si máme fakt nechat líbit?

  1. Ak to bude fungovať ako píše chlapík v inzeráte tak by si to mal zakúpiť a nasetovať každý majiteľ moderného vozidla keď bude prvý krát vyhodený z emisnej kontroly pre porušenie nejakého predpísaného parametra.
   Ešte by to chcelo vyjadrenie niekoho kto na emisnej kontrole pracuje, že či tie parametre ktoré ten simulátor dokáže nastaviť postačujú na úspešne absolvovanie emisnej kontroly.
   Inak sa opäť potvrdilo, že netrvá dlho a zas sa nejaký predpis či šikanózny postup ojebe.

   1. Krása, týpek, co to prodává, bude asi hračička :D. Když si pomyslím, že na světě jsou vyspělé státy, kde se buzerační cirkus s názvem STK vůbec neprovozuje, lidi si tam můžou upravovat auta podle své chuti s použitím kitů od oficiálních výrobců a taky to tam funguje, carmageddon se nekoná… to by se ťokové a podobní eko- a technodobroseři vytento z podoby.

    1. není třeba chodit tak daleko, např. v německu se emise plošně neměří. Napojí se na ECU, pokud nehlásí chybu lambda sonda, má se zato, že motor je OK a není důvod strkat autu něco do výfuku

     1. Bol som na kontrole vozidla len v Rakúsku (tam je to raz ročne ak by niekto pindal na 2-rošný interval) a tam sa emisie merali, ale nič o on-line systéme či fotení tam nechyrovali. A aj tie emisie mi chlap naposledy zmeral na takom stroji, že aj lacnejší smart-phone je oproti tomu high-end záležitosť – praskol sondu do výfuku, párkrát zatúroval (aby vyleteli sadze na tom turbo-dízli) a potom vyšiel s mašiny lístok veľkosti pokladničného bločku vytlačený na ihličkovom mechanizme. Nacapil mi nálepku a podal správu kde bolo pár +ahkých chýb a šiel som do preč.

    2. CzechDave: tihle Tokove by se nijak nevytento, jim je to uplne u zadele, jedine, co vidi jsou prachy. Kdyz by nebylo STK, budou je krast jinde. To fakt neni o tom, ze Tok veri nejake ekologii a idealisticky buduje vyssi dobro. Kdyby v tom videl dost prachu, zacne krabicky jak z toho inzeratu prodavat sam.

   2. Kdepak každý majitel auta – tohle si zakoupí každý mechanik. co tzv. „protahuje auta přes technickou“. Každému klientovi dá přirážku 100 Kč za amortizaci „karabičky“ a dále 200 Kč za spolupráci emisního technika. Celkově +300 a projdete se vším.

  2. uvědomuje si vůbec někdo, že tím, jak všichni všechno ojebávají se ten balkánský bordel jen podporuje a neustále zhoršuje? čím víc těch úplatků a sraček budou lidi dávat, tím víc jich bude ten systém chtít. Tihle ojebávači a ti mechanici a ti technici, oni jsou taky součástí toho buzeračního systému, měli by dostat do držky a ne do kapsy

   1. Ano, vyhodit do povětří ministerstvo dopravy či střílet buzerující švestky na potkání by asi bylo záslužnější než podobná ojebávka… Nicméně to je trochu jiná úroveň a buzerace zatím nedosáhla takové úrovně, aby to někomu za podobné činy stálo. Většina odpůrců chce jen to, aby je státní aparát nechal v klidu žít tak, jak chtějí. Náklady na pořízení kouzelné krabičky či na úplatek jsou malé, účel to splní, tak proč vyhlašovat full-scale válku?

 2. Jen pro info, aby všichni pohopili, výše uvedené zařízení samozrejme neumí nic “zapsat“do ECU auta, ale nahrazuje vlastni auto a daji se na něm nastavit ty správné hodnoty aby byli vsichni spokojeni… Podotýkám, že to není můj inzerát a nemám s prodejcem nic společného.

 3. Otázka na autora, pořád teda platí, že emise se změří, měřící stanice vyplivne soubor a ten se posílá na dekru online? Oni tam nedávno dodělali featuru, že ten výstup má digitální podpis, takže dekra pozná, pokud bylo s údaji manipulováno.

  1. přesně tak, s údaji nelze manipulovat, dekra to nevezme , pokud do toho bylo zasáhnuto, je to prostě IT ošetřeno proti českému ojebu, problém je, že se ukázalo, že jsou všechny normy taky na hovno

 4. Když nakouknete na Aliexpress a dáte si vyhledat „OBD simulator“ a / nebo „ECU simulator“ tak na vás vypadne spousta užitečných hraček, od poměrně jednoduchých za 80 USD až po docela sofistikované laboratorní udělátory za 500 USD.

  A pak že to nejde :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017