Elektronická evidence domácího násilí (EEDN) - zpět na článek

Počet komentářů: 14

  1. Hned po vytvoreni Registru topidel se zrealizuje i toto. Ja jim verim.

  2. tak mně se víc líbí mongolská verze EET, kdy nechají občany chvíli udávat a potom je provětrají, kde vzali peníze na nákup. :-D

    http://archiv.ihned.cz/c1-65486220-v-mongolsku-elektronicka-evidence-trzeb-funguje-nova-vlada-ale-hrozi-ze-ji-zrusi

    škoda, že nepopsali, jak u mongolských pastevců provádějí kontrolu kotlů, kamen a topenišť.

  3. Kdo je slušnej nemá se čeho bát soudruzi :-)

    1. Ano, viz Cisarovy nove saty.

  4. Což o to, napsané je to dobře, jenže já mám dost nepříjemný pocit, že to je za pár let tady jako na koni. Ony už ty kotle spolu s EET jsou megaprůser, co si budeme vykládat. Už skoro stačí ten pracující dobytek jen očipovat a je vymalováno.

    Já opravdu netuším, co s tím. Mně se odtud zdrhat nechce. Já mám tuto zemi rád. Jenže v takové totalitě žít nedokážu.

  5. A co kdyby všichni to EET prostě bojkotovali a nebo sabotovali např. 0,5 l piva stojí třicet korun, ale budou evidovat třicet 16,66666666666666666ml piv po jedné koruně, nebo to jinak ošéfovali, aby každé poslání dat byl DoS útok.

    1. To máte jako vždycky, když je velká masa lidí postavena čelem nějakému problému. Racionální řešení to má, velmi snadné, vysrat se na to, nic neevidovat, žádné účtenky nepřebírat, s žádnými kontrolami se nebavit. Masa by se ubránila pouhou nečinností, kdyby byla koordinovaná. Ale to není, takže reálně máte jen hodně jednotlivců (proto také každý režim – náš nevyjímaje – tak moc touží kontrolovat jakékoliv sdružování, spolčování). Ovšem jednotlivec je hrozně bezbranný. Netuší, kdo z ostatních je v žoldu režimu a kdo jej napráská, takže přijdou jiní žoldáci, aby mu pokutu vyměřili, aby jej zbavili majetku, anebo i osobní svobody. A je vcelku jedno, jestli jeho přečinem je ignorace systému, drobné obcházeníčko, anebo Vámi navrhované DoS útoky. Rozdělí nás a budou nám panovat (nadále).

      A víte co je největší svinstvo? Seděl jsem onehdá s panem okresním hejtmanem, eh, se třemi podnikateli/živnostníky v té naší hospůdce. Minimálně o dvou vím, že nějaké to kráceníčko daní je běžná praxe, jeden z nich je bazarník… no ve stručnosti, padla myšlenka, že daně by se třeba nemusely platit, nebo že by je alespoň chtělo snížit. Ani po půlhodinové debatě se mi nepodařilo je přesvědčit, že platit méně je pro ně lépe, než kdyby sousedova koza chcípla, to jest kdyby všichni platili (jak svorně přísahali, že platí). Jen jednoho jsem dostal na svou stranu, druzí dva pořád hájili stát a jeho 60%. A to, velebnosti, byli tři podnikatelé, lidé podle mé zkušenosti uvážliví a pracovití! Když v téhle skupině nelze přesvědčit víc než mrzkou třetinu, oč hůře bych býval dopadl v obecné populaci. Tímhle je u mne demokracie mrtva ;)

      1. Beznaděj. Zkoušel jsem to na zaměstnance, který platí jak mourovatý (čistý měsíční příjem odhadován šestimístný, nezačínající jedničkou). Výšplechty typu: ať platí všichni, bude se moci vybírat méně, když je ve státním rozpočtu méně peněz, jsem okraden i já…

    1. A smej tam bejt i „nebily“ rodiny?

  6. Kdyby co píše pan autor o povinných kamerách v soukromí za účelem tzv. boje proti DN nebylo již před nějakou dobou navrhováno, tak bych se jen otřepal hnusem. Ale takto mohu jen čekat kdy.. a co já na to..

  7. Ihned po buzeraci podnikatelů zavedeme evidenci příjmů a výdajů obyvatel. Bokem u nás bere každý. Nedivím se tomu, zdanění je naprosto brutální a já také jedu na Schwarz a alespoň základní životní náklady prezentuji jako firemní (např. auto). Ale už i tam úředníci škrtají a tvrdí mi, že auto přes 1,5 milionu mi neuznají, protože ho nepotřebuji k výkonu svého povolání. Soudruzi, tak tady ten komunismus máme zpět.

    Proboha živého, snižme si daně. Třeba to jde nějak chytře zvolit. Nikdo z nás na tom neprodělá. Kromě „soudruha Řepky“.

    1. V zásadě uvažujete velice správně.
      Ovšem jako člověk přednášející na vysoké škole za mzdu a nespokojený s výší této?
      (Jednak to bylo lze vyčíst mezi řádky jiného příspěvku, jednak je to u všech vyučujících stabilní jev.)
      Jako obvykle: Tyyy jooo!

      Jinak: Do nákladů lze dát to, co potřebujete k výkonu povolání, ať je to automobil, nebo podložka pod židli. To je záležitost výběru daní, tedy de fakto vládce.
      S komunismem to nemá nic společného.
      Ani s kapitalismem.
      Ani s feudalismem – ano, i v něm se vybíraly daně.

      1. Nu, já jako bývalý učitel jsem prosazoval již před dvaceti lety úměru 15:15. Neučit více než 15 hodin týdně (ono je potřebí také na sobě pracovat a nějak se rozvíjet a také je potřeba dělat smysluplnou práci, produktivní, mimo toho učení) a mít za to 15.000 měsíčně čistého. Zbytek, co potřebuje, by si člověk přivydělal – třeba dalších 15 – 30 – 45 – 60 – prostě tolik, kolik chce a potřebuje). Před 20 lety.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017