Dumláci - zpět na článek

Počet komentářů: 75

Přidat komentář
 1. Nedumlám, beztak je to o plíce. Ale závislosti na nikotinu se hodně špatně zbavuje. Jde přestat chlastat, jde přestat hulit trávu (u té jsem na ten nikotin zvykl kvůli ředění půl napůl). Cucám už přes rok tři nikotinové sáčky Velo denně. Nikoho s tím nijak neomezuji a dodnes to nikdo, komu jsem to neřekl, ani neví.

  1. Každý, kdo má závislost, říká, že ta jeho je nejtěžší na zbavení se. Není to tak. To je klasická lež osob závislých.
   Ze škodlivých závislostí je nejhorší asi gamblerství. Je agresivní, je silná, nelze snadno pozorovat rozvoj a nelze se odstřihnout od spouštěčů, protože peníze jsou všude.

  2. Na to Velo bacha, prej rozežírá zuby.

 2. Ty chemikalie co tam jsou jsou jednoduche. Je tam glycerin (nejaka smeska snad zivocisneho a rostlinneho), parfem a … nikotin. Glycerin se teplotou rozlozi a ssebou na cestu vezme nikotin a ten parfem. Princip stejny jako u kourostroje na koncertu. Sveho casu jsem to uzival. Jen male varovani. Nikotin se vstrebava i kuzi a pokud si michate, tak bacha na ruce. Jsem se jednou polil par mililitrama roztoku 50mg. Neumyl jsem si to hned a voila, predavkovani jak vino.

  Jinak vzhledem ke slozeni je jedine co tak trosku zavani skodlivosti ten parfem. Delaly se pokusy s glycerinovou mlhou, nebo jak rict tomu rozlozenemu glycerinu a tak nejak to nemelo zadny ucinek (na zdravi laboratornich krys).

 3. Pravda pravdouci. Sam jsem se stal militantnim nekurakem, odhazovani vajglu pod nohy mne vytaci do bila, stejne jako soused co mi v radovce huli do oken loznice. Ale ne, necht si kazdej da krabku denne, ale doma , nebo tak aby nes..l ostatni, vo tom da demgracije neni, soudruzi.
  Jasne ze kurpauzy mely neco do sebe, stejne jako autor jsem se ucastnil rad, stojic opodal, vzpominam na strejce a jeho dilnu, ten oder kolomazi, emulze a do toho Vranej, jedna mu jeste horela v popelniku a druhou zapaloval…. Umrel na raka….
  Taky posledni dobou koukam okolo sebe a jo…. Trochu mne desi mladez . Zadny cigaro, barevny tycinky se svetylkem… Jo a pytlicky.. To taky musi byt davky jsk pro kone..
  Regulace smysl ma, bo dulezity je nezacit. S cigarem to bylo horsi, stacilo dejchnout, par facek a bylo.. Dneska ?

 4. Já bych všechny ty kouření nejraději zakázal !!

  1. A to zase ne. Rozhodne ne. Byl to u mne jeden z argumentu, proc si vzit zrovna moji zenu. Ne kazda umi kourit fakt dobre.

   1. Jj taky mám pořádnou kuřačku :-)

  2. Autor zřejmě nezaznamenal nový trend „inhalace shnilého listí“.

   To je takový přístrojek, do kterého se strčí tenká cigaretka a on ji zahřívá na určitou teplotu, takže se to jaksi odpařuje, ale nehoří to.
   Smrad je to něco mez tím, když destilují bezdomovcovy ponožky a pálí shnilé listí.
   Výhoda je, že tím nenasákne oblečení těch okolo, neštípe to, nedráždí ke kašli.
   Ale puch opravdu podivný.

   1. Asi zalezi na tom, jaka smes a ceho v tech spinkach je. Ja tyhle sracky kupuju vedeni, kdyz si vzpomenu a ti jasaji, jak je to uzasny a proti Nemecku levny. Ale primo rikaji, kterej nazev to ma bejt. Na care jich je snad deset nebo dvanact druhu, ci kolik vlastne. Ja to nekonzumuju, takze neznam.

   2. Já tyhle novoty nějak nereflektuju. Obden si dám večer klasiku – doutník, nebo dva. Jointa tak 1 x za rok. „Hulit“ nějaké vodičky se mi ekluje, stejně tak nesnáším ochucené doutníky nebo ty arabášské hnusy, co se kouří ve vodní dýmce.

 5. Klid, ono se to mozna casem zavede v ramci podkoznich cipu jako nejaka podkozni nadrzka s davkovacem, na principu inzulinoveho davkovace. Verchuska zjisti, ze je potreba zavest bolsevicky model – udrzovat narod v nejakem chemickem rausi, aby nevystrizlivel a nezacal se ptat po carovi.

 6. Já tedy radši „dumláky“ než „čmoudy“. Každopádně jsou to feťáci jak řemen. Když jsem si s někým šel pokecat do hospody a on si zapaloval jednu za druhou a foukal na mě ten smrad, tak jsem byl nucený říct, že příště pokud chce pokec, ať zapomene na to řetězové feťáctví.
  Když je holt někdo ochotný obětovat pokec s kamarádem svému feťáctví, tak už je to těžká závislost.

  Smradem nasáklé oblečení, pálení očí, podráždění dýchacích cest, tak tohle mi opravdu v hospodách nechybí.

  Já kdysi příležitostně kouřil doutníky. A musím přiznat, že pro ty okolo je to fakt smrad příšerný, mnohem horší než cigarety. Požitek je to jen pro toho kdo kouří.

  Jediný relativně nesmradlavý způsob kouření je vodní dýmka.

  Tabákové mafie zřejmě uzavřely dohodu s multikulti mafiemi. Protože o co víc se zakazují cigarety, o to víc rostou různé shisha bary a kavárny. Což je hned po kebabárnách další masivní multikulti prvek, díky kterému se zde turecký pašerák heroinu a jiného kontrabandu, vysedávající v takovýchto kavárnách v době kdy bílý otrok vydělává v kolbence na hypotéku, vesele le pokuřuje vodní dýmku s jeho souvěrci a šklebí se na ty bílé uhoněné ksichty proudící okolo na ulici. Vysedávání v shisha barech a pokuřování vodní dýmky je rovněž kompatibilní i s muslimskými imigranty s 10 dětmi na štědrých sociálních dávkách.

  Všechno je to trend co je v západoevropských chalifátech rozšířený, takže třeba Oslo mimo zimní měsíce vypadá spíš jak nějaký orientální bazaar, než nordická země. Muslimský starosta Londýna taky podporuje všechny tyhle aktivity.
  To je prostě součást agendy ihned po zklidnění center pro dopravu bílých rodin s dětmi a jejich nahrazení připrchlíky na dávkách, co si ve shisha barech a kavárnách domlouvají různé ilegální kšefty, od heroinu, přes pašování zbraní až po prodávání nezletilých sexuálních otrokyň (v čemž vynikaly pakistánské gangy).

 7. Copak tohle, tady jsou všichni postižení a to již mnoha generačně od vztyčení vysíracího stožáru čt ZDROJE JSOU Azačali soustruhátyna 3 000% všichni to říkají. Pravda dnes to mají různými těžko specifikovatelnými zběsile pádivými workoholiky na rejstříky všemožně nemožných idiocií ale za zmínku bych dal kovid apartheid blílých pláˇčťů masomlýnku big pharmy s nem=ně důležitými lockdownysty s nátlamlky nad nimiž měli vyvalené i někdy vytřeštěné bulvy (ěden to má si přírodněa dědičně, že jo) extrémisté lepších řečí těl jal jak hlavního signalizátora větráka pocukaného. Normální mimoni ač jinak odolný jsem kdysi ukopnul kanálové voliče u bedny když po třetí v týdnu na celých dvou programech byl zas moták stroje na oněch třitisíce procent a to jsem si ani nelízl jo, eště žemi tam šli poláci tak se vsobotu večer dalo na něco koukat. Dnes s toho udělali vějíř pošahaných zájmovců businessmasnu s psedagogogy trha mamona zmar devast beznaděj ale zase pamatujte zdroje jsou vy lajdáci a chytří vám to poví prací druhých i vás v bezprávné druhařadé či nejpodžadnější kolonii světa peněz – prostředky chudých defraudantů vydavačů žetonů ve svých kasínech, kdo chce bankocetlí nejprohnanějších defraudantů čehokoli apokud možno rychle a násilně což s ekonomické války ženou do horké s pseudozisky trha úžera v periodickém systému vrcholné fáze kterou pindostan drží od reagana kovboje bičem práskajícího na dluh ale tedy za louží a brzi tu patrně budete dělat mama hotel pro amíky po kterých sto let tráva neroste nikde a nikdy a není to jejich barák a až to tu vybydlí tak si najdou jiný klondajk „zlatokopové. No? Vizuální feťáci uspavačů hadů hypnoticky s jejich písničkami krysařů. :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=KIVPH6-ahR8

  1. Měl jsem dát radši spíš pro nadmuté ať se sfouknou.
   https://www.facebook.com/vladen.pozivilovahillova/videos/645879944238840

 8. Opět klasický PAKO, tedy nomen omen. Na jedné straně kamarád „pustil barák, protože to hulení hnus“ a na straně druhé „buď chlap a zapal si cigáro“. Myslím, že větší koncentraci protimluvů a z nich plynoucích blbostí tady umí jen alien. A to pro autora není dobrá známka.

  PAKO, že jste ve věku, kdy na humus z cigaret vzpomínáte jako na „to k tomu patřilo“, to je klasický příznak stárnutí. Ale je příznakem debility, že jste nepochopil, že to tak nemusí mít každý. Třeba já na zahulené hadry s láskou nevzpomínám a pamatuju si velmi dobře svůj první mejdan v USA – bez cigaret. Jo, to bylo super, že se tam zaprvé dalo dýchat a za druhé mi nesmrděly hadry. Myslíte, že mejdan kvůli tomu byl horší? A pokud ano (jak naznačujete v článku), proč?

  Jinak za perzekuci kouření si můžou kuřáci sami, jsou to z velké části prasata. I dnes jsou vajgly úplně všude, kde se dá hulit – na pláži u moře, na koupališti, kolem zahrádek hospod, pod barákem, kde takový vůbec ne bezohledný zmrd s cigárem každý den otravuje ostatním partajím vzduch (mám v rodině jednoho takového souseda, je super, když se v dětském pokoji nedá večer větrat, protože od píčuse, co „si kouří na svým balkónu, tak ať neotravují“ je to tam …jak na té party, co bývala boží). Možná je inhalace v dětství přínosná, určitě na to má Philip Morris nějakou studii. Ale je to prostě hnus. Závisláci ať se klidně poserou nastojato a obhajují, jak je „chlapské“ (facepalm) otravovat druhé cigárem.

  1. To Fatdwi:

   Dobrý a prosluněný den přeji, doufám, že se máte prima. Pakův článek ve mě vzbudil podobné pocity co Vaše, nicméně ráda bych navázala na Váš komentář a možná drobet rozvedla…S výrokem „Jinak za perzekuci kouření si můžou kuřáci sami, jsou to z velké části prasata,“ nelze než souhlasit. Ale jako letitý kuřák, musím dodat, že zas v setkání kuřák a nekuřák vládne bohužel jisté společenské pokrytectví…Taková ta klasická situace: “ Bude ti vadit, když si zapálim, Toníku?“ “ Ne vůbec…pohoda“ A o hodinu později “ Teda, Máňo, jsem seděl s tím Karlem a ten hulí jak prokopnutý kamna.“ Je potřeba prostě nastavit určitý mantinely. Já třeba nekouřím doma, vajgly si po sobě sbírám, s kamarádama nekuřákama si přesedám, jak se mění vítr, ale je potřeba si říct. Většinou se snažím na všechno myslet, ale člověk se zakecá, a pak vůbec není od věci říct si o zmněnu. Normální kuřák se zastydí a učiní, jak je mu řečeno. A všichni pak máme klid. S těma vajglama stejný, proč příteli čuněti neříct, že to nemá házet na zem?

   1. Slecna Ling: jenže to už se bavíme o slušnosti. Já mám kolem sebe kuřáků dost málo a ty, které mám, jsou ti slušní, co se chovají jak popisujete – těm není třeba říkat, ať nehážou vajgly na zem, protože by je to ani nenapadlo. Bohužel, pak je ta skupina, kterou „kolem sebe“ mám nedobrovolně a je vcelku fluidní dle toho, kde jsem a nemám s nimi kromě místa výskytu nic společného. A to už bohužel bývá horší. Dodnes si pamatuju, jaký humus bylo zahulené letiště v době, kdy se tam ještě hulit mohlo a na jiných už ne (myslím, že šlo o Vídeň nebo Ženevu, případně Curych – to bylo po výstupu z letadla peklo).

    PS: nevím proč, ale že kouříte by mě vůbec nenapadlo:-) Letuška, navíc v USA.

    1. To fatwi: To zas ty muzikantske kruhy, tam se blbe odvyka :-)

 9. Mám podezření, jestli to není další připravovaný tunel. Po solárních baronech „nikotinoví baroni“.
  Napřed se vyrobí miliony dumláků závislých na koňských dávkách nikotinu.
  A pak se nikotin zakáže jako narkotikum, a bude povolené jenom hrstce pověřených státem, distribuovat nikotin a se zhruba stejným zdaněním jako alkohol nebo cigára.
  To nebude vývar v miliardách, ale rovnou v bilionech.

  Pro nikotinové baroni i pro stát to bude win-win.

Napsat komentář

D-FENS © 2017