Dovoz střelné zbraně z Itálie, část 2 - zpět na článek

Počet komentářů: 29

 1. Díky ještě jednou za skvělé články (a oceňuji další cliffhanger ;))

  1. Děkuji za pozitivní reakci a jsem rád, že se líbí. Po třetím díle bude následovat recenze tohodle italského zázraku.

   1. Ted jste ovsem prozradil zapletku tretiho a ctvrteho dilu.

    Ja cekal, jestli treti dil nebude psany z basy a ted vim, ze ne :/

    Tedy ono je to dobre, ale je po napeti.

    1. Nebojte, toho napětí bude v dalším díle habaděj :) A na nějakou vazbičku třeba taky dojde.

     1. A to máme zase jako něsíc vydržet, jo? Taková tyranie… :-)

      1. Já to domácímu poslal před 14 dny, ale podle časů jeho aktivity to asi má jako já. Jediný čas na své věci mám v noci po tom, co konečně usnou děti :) Takže je asi dosti dlouhá fronta článků. Každopádně třetí díl posílám rovnou dnes.

 2. Když jí miluješ, není žádná překážka dost velká, aby jsi jí nepřekonal.
  Ale já bych se na to vysral, láska neláska.
  Obdivuji tu sílu na boj nejen s úředním šimlem, ale i s italským úředním brontosaurem.
  Člověk se nediví, že tam mafie prosperuje.

  1. …a u nas snad neprosperuje?

 3. Mimochodem, jak by to bylo s dovozem stylem rozebrat zbraň na díly, ty dovézt a složit? Předpokládám, že by to nejspíš bylo ještě složitější, protože by bylo třeba navíc sehnat někoho se zbrojní licencí.

  1. Potřebu licence nevidím, přesně proč? Ale problém samozřejmě místo s „jednou zbraní“ bude se „všemi registrovanými částmi“, což u nás je typicky lauf, rám a závěr, pokud mne paměť příliš nešálí; každopádně je toho víc. V zemi vlašské tomu hádám nebude zásadně jinak.

   Propašovat to nelegálně po kusech s laufem podle dobré tradice v berli :) apod. by možná šlo, ale to ze zjevných důvodů nebylo účelem cvičení, žejo.

   1. A následně přihlásit by bylo asi složitější, leda mě napadá při nějaké té jejich amnestii.

    1. Lidi, co přihlašují zbraně na amnestii by měli obratem poslat na psychiatrii. Situace: Mám funkční zbraň o které stát nic neví. Tak ji honem půjdu přihlásit, abych měl oser s papírováním a jednou mi ji při změně zákona vezmou. To dává smysl.
     Pokud se jí někdo bojí, tak ať ji přeřízne flexou a hodí do sběru, jinak bych si ji pečlivě vyčistil, nakonzeroval a uložil na bezpečné místo. Schovávalo se před nacisty, před komunisty, tak dnes před demokraty.

     1. Pokud se jí někdo bojí, má ji věnovat známému (nebo v nouzi i neznámému), který hoplofibií netrpí. Ničit ji je dokonce ještě větší blbost než registrovat.

      1. Je tady poměrně vysoký faktor střetu se státem. U známého bych váhal a neznámému jen na smrtelném loži. Stát je od Franty Procházky prošpikovanej namotivovanejma bonzákama.

      2. Nemusí to být blbost, neboť registrací či prostým odevzdáním má člověk záznam a jeden nikdy neví. Také pokud majitel netuší, kdo a jak s jeho zbraní nakládal před tím, než jí sám získal (a zejména pokud neuplynula případná promlčecí doba), tak není od věci se zbraně zbavit způsobem, který nemůže vést ke zpětné identifikaci držitele.

       Pochopitelně ukrytí s pečlivým odstraněním DNA je de facto jen jiným způsobem zahození.

     2. Z textu autora jsem vyrozumněl, že to chce registrovat a používat legálně. Jasně, pokud by to chtěl za trám a občas potají přeleštit, nemusel by se zabejvat papírama a oserem v několika státech.
      Železa pár kilo mám a i když jsem to všechno platil,riskuji, že o to přijdu. Samozřejmě máte pravdu v tom, že jedinou zbraň, kterou mohu vlastnit je ta, o které stát neví.
      No a na tu amnestii přihlašování není jen pro malomyslné. Třeba se tak dá dostat „na papíry“ nějakej zběratelskej kus. Nedělám si iluze, že poldům září očka z některých unikátů a do pece to nepošlou. Ovšem někdy je to jediná cesta, jak železo zachránit.

      1. Sice o to možná někdy můžu přijít, ale legální cesta má výhodu, že než mi ji seberou, tak si ji aspoň užiju na střelnici, kurzech, atp.

  2. Šlo by to, ale jak psal ocs, místo jednoho sraní by jich bylo několik, což nedává smysl.

  3. Na hranicích by to vyčuchal pes. :-\

   1. Jako, ze nejlepsim mazivem je veprove sadlo, takze…?

 4. Vysoce obdivuji Vaše odhodlání k boji s úřední obludou a Vaši asertivitu v průběhu téhož. Vás by měli najmout v JZD na mámení telat z jalovic, ušetřili by na inseminaci.
  Velmi se těším na recenzi. :-)

 5. To je teda slušná detektivka :-)

 6. Nestačím zírat a gratulovat. Být to např. nutné léky pro osobu blízkou nebo prostředek k zbohatnutí takovému, že nebudu muset hrábnout, tak bych tuto anabázi i pochopil. Ovšem autor je srdcař a vytrvalec, což je dobře, protože bez této kombinace by byl ve zprávách, možná jako sebevrah, možná jako vrah, možná v kombinaci.

 7. Když to čtu, jde na mně taková…taková slabost…

 8. Trpělivost není mou silnou stránkou, tak přiznávám, že se nemůžu dočkat dalšího dílu, a zrovna tak že bych na takovej voser byrokratickej fakt neměl…

 9. Chci telefon na Marca! Zn.: Okamžitě!

  1. Dodatek (bo až teď jsem to dočetl do konce):
   Né proto, že mu narostly koule.

  2. Kontakt na Marca má cenu zlata, takže bohužel :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017